Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.21 kedd, 13:53:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 502 503 504 505 506 507 508 [509] 510 511 512 513 514 515 516 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 19983876 alkalommal)
0 Felhasználó és 35 vendég van a témában
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #25400 Dátum: 2010.11.17 szerda, 15:18:31 »

Akkor nekilátok keresni egyet.smile A műszerfalon melyik piktogram az?
Bringával vagyok, de este megnézem pontosan hol is van ez a piktogram  wave
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
Mjoey
Vendég
« Új hozzászólás #25401 Dátum: 2010.11.17 szerda, 15:47:47 »

Márkaszervíz vagy sima szervíz - kontra - magad ura, ha ....

A tegnapi esetem kb. 2 hónapra nyúlik vissza. Adódott, hogy munkába menet azt vettem észre, hogy a normális idő ellenére sem akar a vízhőfokmérő vigyázzba állni! Kicsit furcsálltam, mert még nem láttam ilyet. Aztán itt a fórumon kiderült, hogy termosztát csere! Pár napon belül el is vittem egy ford márkaszervízbe, ahova azért járok, mert céges kedvezménnyel én is "olcsóbban" jutok dolgokhoz. Mondtam, hogy mi a baja, ők mondták is hogy termosztát. Mivel nem igazán szeretem magára hagyni a drágámat, ezért mindig a szaki mellett állok, és sasolom, hogy mit csinál. A termosztát házam egyik anyája szépen berohadt, s az anya a műanyag részen belül forgott, s ezért nem csak a kb 6-8 ezres termosztátot kellett cserélni, hanem az egész házat 18ezerért! Mindegy lenyeltem, mit lehet csinálni, csak jó legyen! Aztán kezdtek nyugtatgatni, hogy másnak is volt ilyen baja itt náluk ilyesmi vagy kicsit öregebb mondikkal, de nem oldotta meg a termocsere ezrét lehet hogy nekem se lesz jó. Kérdem, hogy mit lehet tenni, mert ez télen mégsem jó. Azt mondták, hogy van valami 3 gyertyából álló fűtőmicsoda, s az szokott tönkre menni, ami kb 80-100 guriga lenne. Na mondta, hogy azt ne-ne! Elhagytam a szervízt...mentem...nem melegedett vagy talán egy kicsit jobban, de nem úgy mint régen. Nagy terhelésnél felment, de aztán vissza, autópályán végig tartotta, de lassításnál már visszament kb olyan 75fokra. Aztán megint fórum és itt mondták, hogy olajkörit is kell cserélni. Nem volt időm szervízre, ezért tegnap vittem el. Telefonon mondtam, hogy ezt hallottam itt. A szervízbe azt mondták, hogy ilyenről még nem hallottak, de ha akarom....  Huh? Huh? wow1 wow1 No mondom ennyi pénzt megér...próba cseresznye! Elmentem, kérték a kulcsot meg a teloszámom. Mondom minek? Azt mondják, hogy hát ez hosszú idő, itt bontani kell: szívósor, vízpumpa... stb. Aztán szerencsére az egyik szerelő beerőltette a kezét az egr cső és a szívósor közé és nekilátott. De vagy 2-3 mondták, hogy itt ilyet még nem csináltak, azt se tudták, hogy mi az! wow1 wow1 Kb fél óra alatt bontás nélkül kicserélték, s látható volt hogy nyitva volt a régi termo. Jött a nagy csodálkozás, meg hogy ha beválik akkor szóljak, hogy tudjanak szólni azoknak akiknek azt mondták, hogy nem tudnak mit kezdeni vele, vagy hogy cseréljék a 100 ezres fűtőgyertyás micsodát. Ja volt még olyan javaslat is, hogy kartonpapír!  gun gun
Mivel a munkafelvevővel normális kapcsolatban vagyunk, ezért mikor kigurultam és mentem kb 3 percet és már vigyázzba volt a mutató visszatelefonáltam nekik, hogy ez a megoldás! De hogy azért 3 szerelőből egy se tudta, hogy mi a fene az! Komolyan mondom én éreztem hülyén magam hogy odamegyek, s megmondom, hogy mit kell csinálni, pedig ők a szerelők!!

No bocsi, a terjedelemért, de ha nem is durván de kicsit kiverte a biztit. Miket művelhetnek azokkal akiknek fingjuk sincs az autóhoz!

Nem kell mindent készpénznek venni!! és INFÓZZATOK A FÓRUMRÓL! Köszi az infokat!

Üdv
Naplózva
guliver83329
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


E-mail
« Új hozzászólás #25402 Dátum: 2010.11.17 szerda, 15:55:58 »

Üdv mindenkinek
megtudná mondani valaki, hogy hol lehet olcsón lengéscsillapítót venni?
Ford Mondeo 1999 Benzin , 2001 és mennyi lenne a 4 db ára?
Naplózva

MK3 2.0 Duratec - 2001 Ghia
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #25403 Dátum: 2010.11.17 szerda, 16:44:18 »

Márkaszervíz vagy sima szervíz - kontra - magad ura, ha ....

A tegnapi esetem kb. 2 hónapra nyúlik vissza. Adódott, hogy munkába menet azt vettem észre, hogy a normális idő ellenére sem akar a vízhőfokmérő vigyázzba állni! Kicsit furcsálltam, mert még nem láttam ilyet. Aztán itt a fórumon kiderült, hogy termosztát csere! Pár napon belül el is vittem egy ford márkaszervízbe, ahova azért járok, mert céges kedvezménnyel én is "olcsóbban" jutok dolgokhoz. Mondtam, hogy mi a baja, ők mondták is hogy termosztát. Mivel nem igazán szeretem magára hagyni a drágámat, ezért mindig a szaki mellett állok, és sasolom, hogy mit csinál. A termosztát házam egyik anyája szépen berohadt, s az anya a műanyag részen belül forgott, s ezért nem csak a kb 6-8 ezres termosztátot kellett cserélni, hanem az egész házat 18ezerért! Mindegy lenyeltem, mit lehet csinálni, csak jó legyen! Aztán kezdtek nyugtatgatni, hogy másnak is volt ilyen baja itt náluk ilyesmi vagy kicsit öregebb mondikkal, de nem oldotta meg a termocsere ezrét lehet hogy nekem se lesz jó. Kérdem, hogy mit lehet tenni, mert ez télen mégsem jó. Azt mondták, hogy van valami 3 gyertyából álló fűtőmicsoda, s az szokott tönkre menni, ami kb 80-100 guriga lenne. Na mondta, hogy azt ne-ne! Elhagytam a szervízt...mentem...nem melegedett vagy talán egy kicsit jobban, de nem úgy mint régen. Nagy terhelésnél felment, de aztán vissza, autópályán végig tartotta, de lassításnál már visszament kb olyan 75fokra. Aztán megint fórum és itt mondták, hogy olajkörit is kell cserélni. Nem volt időm szervízre, ezért tegnap vittem el. Telefonon mondtam, hogy ezt hallottam itt. A szervízbe azt mondták, hogy ilyenről még nem hallottak, de ha akarom....  Huh? Huh? wow1 wow1 No mondom ennyi pénzt megér...próba cseresznye! Elmentem, kérték a kulcsot meg a teloszámom. Mondom minek? Azt mondják, hogy hát ez hosszú idő, itt bontani kell: szívósor, vízpumpa... stb. Aztán szerencsére az egyik szerelő beerőltette a kezét az egr cső és a szívósor közé és nekilátott. De vagy 2-3 mondták, hogy itt ilyet még nem csináltak, azt se tudták, hogy mi az! wow1 wow1 Kb fél óra alatt bontás nélkül kicserélték, s látható volt hogy nyitva volt a régi termo. Jött a nagy csodálkozás, meg hogy ha beválik akkor szóljak, hogy tudjanak szólni azoknak akiknek azt mondták, hogy nem tudnak mit kezdeni vele, vagy hogy cseréljék a 100 ezres fűtőgyertyás micsodát. Ja volt még olyan javaslat is, hogy kartonpapír!  gun gun
Mivel a munkafelvevővel normális kapcsolatban vagyunk, ezért mikor kigurultam és mentem kb 3 percet és már vigyázzba volt a mutató visszatelefonáltam nekik, hogy ez a megoldás! De hogy azért 3 szerelőből egy se tudta, hogy mi a fene az! Komolyan mondom én éreztem hülyén magam hogy odamegyek, s megmondom, hogy mit kell csinálni, pedig ők a szerelők!!

No bocsi, a terjedelemért, de ha nem is durván de kicsit kiverte a biztit. Miket művelhetnek azokkal akiknek fingjuk sincs az autóhoz!

Nem kell mindent készpénznek venni!! és INFÓZZATOK A FÓRUMRÓL! Köszi az infokat!

Üdv
Miért csodálkozol ezen? Ez a nemzetközi besztprektisz fordéknál. Érdemes beleolvasni az angol fórumokba, a kérdések ott is ezek (termosztát, generátorszíj-rendszer, lendkerék, cmp, egr, porlasztó, turbócső) és a fordos válaszok is azonosak. sajnos.  gun
Amúgy meg nem tudom, miért nem olvassák el a TIS/etis-ben a kib.szott ford bulletineket. Egy ilyenben van leírva, hogy a p0251-es DTC-t hogy kell hibakeresni, egy másikban pedig az, hogy a generátor segédszíj rendszer hibájánál minden alkatrész egyszerre cserélendő. Mégsem ismerik/csinálják. Szerintem az olajköri termosztát csere is le van írva, de ha máshol nincs, akkor a tdci hűtőrendszerénél meg van említve a létezése.
Hasonló slágertéma, hogy van-e a TDDi-ben üa. szivattyú (van) illetve hogy a TDCi-ben van-e (nincs).
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #25404 Dátum: 2010.11.17 szerda, 16:48:17 »

Márkaszervíz vagy sima szervíz - kontra - magad ura, ha ....
...
Azt mondták, hogy van valami 3 gyertyából álló fűtőmicsoda, s az szokott tönkre menni, ami kb 80-100 guriga lenne.
....
a fűtőmicsodát elektromos kiegészítő fűtésnek hívják, a motor gyorsabb melegedését segíti, de nem fogja felfűteni a közeget 92fokra. Pl, a Dél-európai piacos gépekbe nem is szerelik be, ha más nem, ez biztosan megdönti az "az szokott elromlani" teóriát. Megnézném a fejüket, ha pl. Alf gurítaná be a verdát olajköri hibával és nekiállnának cserélni a háromgyertyás fűtőmicsodát. Mekkorát néznének, hogy nincs is benne.  eplus2 Biztos ki is számláznák szépen. Smiley
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Trendi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 412



E-mail
« Új hozzászólás #25405 Dátum: 2010.11.17 szerda, 16:50:36 »

Nem esnének zavarba, kiszámláznák az utólagos beépítését.

a fűtőmicsodát elektromos kiegészítő fűtésnek hívják, a motor gyorsabb melegedését segíti, de nem fogja felfűteni a közeget 92fokra. Pl, a Dél-európai piacos gépekbe nem is szerelik be, ha más nem, ez biztosan megdönti az "az szokott elromlani" teóriát. Megnézném a fejüket, ha pl. Alf gurítaná be a verdát olajköri hibával és nekiállnának cserélni a háromgyertyás fűtőmicsodát. Mekkorát néznének, hogy nincs is benne.  eplus2 Biztos ki is számláznák szépen. Smiley
Naplózva

2005/12 Trend 2.0 TDCI 4ajtós, automata, ZEN, tempomat, kieg. fűtés
arrabonus
Vendég
« Új hozzászólás #25406 Dátum: 2010.11.17 szerda, 16:58:45 »

Nem esnének zavarba, kiszámláznák az utólagos beépítését.

És bebizonyítanák, hogy azért nem melegedett, mert hiányzott belőle.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48457



« Új hozzászólás #25407 Dátum: 2010.11.17 szerda, 19:44:01 »

a fűtőmicsodát elektromos kiegészítő fűtésnek hívják, a motor gyorsabb melegedését segíti, de nem fogja felfűteni a közeget 92fokra. Pl, a Dél-európai piacos gépekbe nem is szerelik be, ha más nem, ez biztosan megdönti az "az szokott elromlani" teóriát. Megnézném a fejüket, ha pl. Alf gurítaná be a verdát olajköri hibával és nekiállnának cserélni a háromgyertyás fűtőmicsodát. Mekkorát néznének, hogy nincs is benne.  eplus2 Biztos ki is számláznák szépen. Smiley
nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48457



« Új hozzászólás #25408 Dátum: 2010.11.17 szerda, 19:44:35 »

Nem esnének zavarba, kiszámláznák az utólagos beépítését.

nekem?kötve hiszem..... hehe   most jövök a  falvédőről..... pias
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48457



« Új hozzászólás #25409 Dátum: 2010.11.17 szerda, 19:45:23 »

És bebizonyítanák, hogy azért nem melegedett, mert hiányzott belőle.
...és közben lehet,hogy több olajkörit cseréltem mint 5 márkaszervíz...... nyes taps
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
ralliart
Vendég
« Új hozzászólás #25410 Dátum: 2010.11.17 szerda, 20:35:38 »

Üdv Mindenkinek!
Látom elég komoly csapat jött itt össze:) integet2
Nem hibával kapcsolatban írnék,hanem elégedett használóként.
Jó,hogy van az oldal,jól jött pár karbantartási munkánál a leírás,köszönöm. worship
Nekem is van egy MkIII TDCI mondeom,amióta megvan közel 100e km lett bele téve,meg még ami volt benne előtte....
Lassan 5éve megvan,így van már tapasztalat is róla.
Pár apróbb "szokásos" dologtól eltekintve nagyon jó kis gép.
Ár-érték arányban az egyik legjobb vétel.
Méretéhez képest bravúros fogyasztás(5-8l).
Az elején furcsa volt,nekem kicsit hangos a motor(inkább csak hidegen),
de valószínüleg mert a másik gép egy szinte hangtalan benzines autó.
Motorral nem volt még problémám,néhányszor volt leállás,de most már 15ekm után üzemanyagszűrő csere,évente 1X egy PROTEC CR tisztító,és hibamentes,semmi olajat nem eszik.
Csak előírás szerinti 5W30-as olajat kap,vagy Castrol A1,vagy Liqui Moly.Próbáltam a "gyári"Ford olajat,rosszabb minőségű az előzőknél.
Pár mondatban majd később leírom eddig miket kellett cserélni,javítani,de nem hosszú a lista:)
Kételkedőknek bátran ajánlom,pár évig még biztos meglesz,meg vagyok elégedve vele.
Üdv.
Naplózva
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #25411 Dátum: 2010.11.17 szerda, 21:06:04 »

Üdv mindenkinek
megtudná mondani valaki, hogy hol lehet olcsón lengéscsillapítót venni?
Ford Mondeo 1999 Benzin , 2001 és mennyi lenne a 4 db ára?

Szia! Ez ugyan nem autósbolt, nem tudjuk mennyi lenne, de milyet szeretnél? Olajosat? Gázosat? Monroe-t? KO-FA-t?
Kombid van vagy sem? Nekem kayaba gázosok vannak, és beváltak pl, ez árban sem volt vészes, de sajnos már nem emlékszem pontosan mennyi volt.
Nézd meg pl.: a bárdi-t, láng-ot, unix-ot, cromax-ot, nagyauto-t, és vedd meg ott, ahol a legolcsóbb...sztem...
De lehet, hogy a többiek tudnak egy tuti helyet..
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #25412 Dátum: 2010.11.17 szerda, 21:40:52 »

a fűtőmicsodát elektromos kiegészítő fűtésnek hívják, a motor gyorsabb melegedését segíti, de nem fogja felfűteni a közeget 92fokra. Pl, a Dél-európai piacos gépekbe nem is szerelik be, ha más nem, ez biztosan megdönti az "az szokott elromlani" teóriát. Megnézném a fejüket, ha pl. Alf gurítaná be a verdát olajköri hibával és nekiállnának cserélni a háromgyertyás fűtőmicsodát. Mekkorát néznének, hogy nincs is benne.  eplus2 Biztos ki is számláznák szépen. Smiley

ez az a kis doboz ami a kocsi alján van?
Naplózva
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #25413 Dátum: 2010.11.17 szerda, 22:26:24 »

Sziasztok!

Egy faceliftes mondim van. Van valakinek információja, hogy a középkonzol felett levö két szellözörácsot ki lehet-e pattintani roncsolás nélkül?
(Valami zörög a belsejében és már nagyon zavar, hogy minden utasom rákérdez a zörgésre.)

Köszi elöre is a tippeket, infókat.

Üdv:
FabLaci


Én úgy próbálkoznék, hogy először az analóg óra paneljét pattintom ki, de tovább még egyelőre nem néztem. Mögötte viszont van 2 db T15-ös csavar, ami gondolom a konzolt rögzíti...
Próba szerencse. Holnap megnézem, hogy lehet még bontani, aztán jelentkezem, mert nekem is van ott egy kis dolgom.  eplus2
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #25414 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 07:47:47 »

Akkor nekilátok keresni egyet.smile A műszerfalon melyik piktogram az?
Nekem a fordszám mérő felett van. Sorrendben a 3 visszajelző: izzításjelző, utána a hópihe és a legfelső az az ablakmosó folyadékszint visszajelző.
Üdv, T.
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #25415 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 08:40:07 »

Üdv mindenkinek
megtudná mondani valaki, hogy hol lehet olcsón lengéscsillapítót venni?
Ford Mondeo 1999 Benzin , 2001 és mennyi lenne a 4 db ára?

www.nagyauto.hu a gyári darabja 17e körül van.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Trendi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 412



E-mail
« Új hozzászólás #25416 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 08:44:13 »

Alf, ilyen tapasztalatok birtokában meg tudod mondani, hogy az a kiegészítő fűtéske az milyen méretekkel rendelkezik?
A hossz és az átmérő, a rácsatlakozó cső méret érdekelne, ha tudod.  worship

Arra gondoltam, hogy 80-100eHUF-ért nem veszek, de egy külső áramforrásról táplált fűtőpatront beépítenék, hogy reggelente kis villanyfelfűtés után jobb kedzőhőmérsékletről indulhassak. Az elvből kiindulva a motor termosztáton belüli körében van a gyári motyó is elhelyezve, ott éppen jól mutatna a maszek fűtés.

...és közben lehet,hogy több olajkörit cseréltem mint 5 márkaszervíz...... nyes taps
Naplózva

2005/12 Trend 2.0 TDCI 4ajtós, automata, ZEN, tempomat, kieg. fűtés
dieselbee
Vendég
« Új hozzászólás #25417 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 08:51:44 »

...és közben lehet,hogy több olajkörit cseréltem mint 5 márkaszervíz...... nyes taps

a procedurat olvastam valahol, de nem vagyok bizti benne hogy emlekszem arra hogy folyadekot is kell cserelni , utantolteni ebben az esetben? Ha igen, mit es mennyit?
Naplózva
arrabonus
Vendég
« Új hozzászólás #25418 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 09:53:39 »

Alf, ilyen tapasztalatok birtokában meg tudod mondani, hogy az a kiegészítő fűtéske az milyen méretekkel rendelkezik?
A hossz és az átmérő, a rácsatlakozó cső méret érdekelne, ha tudod.  worship

Arra gondoltam, hogy 80-100eHUF-ért nem veszek, de egy külső áramforrásról táplált fűtőpatront beépítenék, hogy reggelente kis villanyfelfűtés után jobb kedzőhőmérsékletről indulhassak. Az elvből kiindulva a motor termosztáton belüli körében van a gyári motyó is elhelyezve, ott éppen jól mutatna a maszek fűtés.

Akkor vmi keringtető szivattyú is kell, mert különben felforralod a vizet.
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #25419 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 10:12:05 »

ez az a kis doboz ami a kocsi alján van?
arrabonus posztolt róla képet valamikor. A tűzfal környékén van.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #25420 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 10:13:23 »

Alf, ilyen tapasztalatok birtokában meg tudod mondani, hogy az a kiegészítő fűtéske az milyen méretekkel rendelkezik?
A hossz és az átmérő, a rácsatlakozó cső méret érdekelne, ha tudod.  worship

Arra gondoltam, hogy 80-100eHUF-ért nem veszek, de egy külső áramforrásról táplált fűtőpatront beépítenék, hogy reggelente kis villanyfelfűtés után jobb kedzőhőmérsékletről indulhassak. Az elvből kiindulva a motor termosztáton belüli körében van a gyári motyó is elhelyezve, ott éppen jól mutatna a maszek fűtés.

inkább bontottat vegyél, arra is tudsz kötni külső áramforrást. Olyan lesz, mint a merülőforraló. Smiley
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #25421 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 10:18:55 »

arrabonus posztolt róla képet valamikor. A tűzfal környékén van.

en is dobtam fel rola, asszem ebbe a topicba regebben.
Naplózva
Trendi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 412



E-mail
« Új hozzászólás #25422 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 10:26:27 »

Igen, alapjaiban olyasmi lesz, ezért a lokális forralás helyett akarom kicsit megextrázni egy apró keringtetővel.
Ha tudom a lehetséges bennfoglaló méreteket, meg a csatlakozó méreteket, akkor kitalálom, hogy mekkora lehet az egész.

inkább bontottat vegyél, arra is tudsz kötni külső áramforrást. Olyan lesz, mint a merülőforraló. Smiley
Naplózva

2005/12 Trend 2.0 TDCI 4ajtós, automata, ZEN, tempomat, kieg. fűtés
arrabonus
Vendég
« Új hozzászólás #25423 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 10:37:47 »

Igen, alapjaiban olyasmi lesz, ezért a lokális forralás helyett akarom kicsit megextrázni egy apró keringtetővel.
Ha tudom a lehetséges bennfoglaló méreteket, meg a csatlakozó méreteket, akkor kitalálom, hogy mekkora lehet az egész.

Itt egy kép, ez alapján meg tudod saccolni a méreteket:  http://kephost.hu/share-9D26_4C822F11.html
Ha szivattyút is teszel ide, akkor az akadályozni fogja a vízpumpát a keringtetésben. Barkácsolás helyett nézz inkább egy bontottat. Én is azt építtettem be. Azóta egyszer volt olyan hideg, hogy bekapcsoljon, de akkor pár perces alapjárat után kb 1,5km-en középállásig melegedett a víz.
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #25424 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 11:41:24 »

Itt egy kép, ez alapján meg tudod saccolni a méreteket:  http://kephost.hu/share-9D26_4C822F11.html
Ha szivattyút is teszel ide, akkor az akadályozni fogja a vízpumpát a keringtetésben. Barkácsolás helyett nézz inkább egy bontottat. Én is azt építtettem be. Azóta egyszer volt olyan hideg, hogy bekapcsoljon, de akkor pár perces alapjárat után kb 1,5km-en középállásig melegedett a víz.


Igen erre gondoltam, ilyen van az enyémbe gyárilag....múltkor alámentem hogy felkössem az alsó motorvédő burkolatot és akkor láttam... eljen
de ez valami cseh alaktrész vagy mi.... eplus2
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #25425 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 11:43:37 »

a fűtőmicsodát elektromos kiegészítő fűtésnek hívják, a motor gyorsabb melegedését segíti, de nem fogja felfűteni a közeget 92fokra. Pl, a Dél-európai piacos gépekbe nem is szerelik be, ha más nem, ez biztosan megdönti az "az szokott elromlani" teóriát. Megnézném a fejüket, ha pl. Alf gurítaná be a verdát olajköri hibával és nekiállnának cserélni a háromgyertyás fűtőmicsodát. Mekkorát néznének, hogy nincs is benne.  eplus2 Biztos ki is számláznák szépen. Smiley

akkor ez a dél-európai dolog megis bukott megint, mert az enyémbe gyárilag van és magyaroszági a kocsi(forgalomba helyezés)....vagy mi nem déliek vagyunk hanem kelet fordéknál?  eplus2
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #25426 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 11:58:35 »

akkor ez a dél-európai dolog megis bukott megint, mert az enyémbe gyárilag van és magyaroszági a kocsi(forgalomba helyezés)....vagy mi nem déliek vagyunk hanem kelet fordéknál?  eplus2

Vadkelet... :-)

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
dieselbee
Vendég
« Új hozzászólás #25427 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 12:39:18 »

visszaterve az olajkorire (termosztat). Azert kerdem a folyadekcseret mert aktualis az olajcsere es ha eppen ugyanaz az olaj, akkor nem maszatolnek 2x...
Naplózva
arrabonus
Vendég
« Új hozzászólás #25428 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 12:56:59 »

visszaterve az olajkorire (termosztat). Azert kerdem a folyadekcseret mert aktualis az olajcsere es ha eppen ugyanaz az olaj, akkor nem maszatolnek 2x...
Ott csak hűtővíz fog kifolyni. Azt felfoghatod, pótolhatod.
Naplózva
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #25429 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 13:00:07 »

Itt egy kép, ez alapján meg tudod saccolni a méreteket:  http://kephost.hu/share-9D26_4C822F11.html
Ha szivattyút is teszel ide, akkor az akadályozni fogja a vízpumpát a keringtetésben. Barkácsolás helyett nézz inkább egy bontottat. Én is azt építtettem be. Azóta egyszer volt olyan hideg, hogy bekapcsoljon, de akkor pár perces alapjárat után kb 1,5km-en középállásig melegedett a víz.


Ja, na ez az enyem Cheesy csak nem talaltam hirtelen
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #25430 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 13:17:14 »

akkor ez a dél-európai dolog megis bukott megint, mert az enyémbe gyárilag van és magyaroszági a kocsi(forgalomba helyezés)....vagy mi nem déliek vagyunk hanem kelet fordéknál?  eplus2
Mo hivatalosan Kelet-európa.
A déli piacok: olaszország, spanyol, portugál, görög, stb.
De igazából az lehet a lényeg, hogy télen mennyire van hideg. Pl. Alf verdájában nincs ülésfűtés sem...
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
arrabonus
Vendég
« Új hozzászólás #25431 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 13:47:09 »

Ja, na ez az enyem Cheesy csak nem talaltam hirtelen
Igen, én meg azt nem találtam hirtelen, hogy kitől van a link.  worship
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #25432 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 18:04:15 »

Nálam ott izzítás jelző, piros hópihe, sárga hópihe van.
nekem a piros/sárga hópihe 1 helyen van, változó szinnel.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
balko
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1065



WWW E-mail
« Új hozzászólás #25433 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 18:06:13 »

Nálam ott izzítás jelző, piros hópihe, sárga hópihe van.
nekem is ugyanigy van....
Naplózva

2002 TDCI ford mondeo 130le
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #25434 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 18:10:14 »

nekem is ugyanigy van....
fészliften már máshogy van.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #25435 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 19:01:53 »

fészliften már máshogy van.

Nekem nem, ugyanugy a hopihe piroslik-sargallik, amikor kell.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48457



« Új hozzászólás #25436 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 19:27:20 »

Alf, ilyen tapasztalatok birtokában meg tudod mondani, hogy az a kiegészítő fűtéske az milyen méretekkel rendelkezik?
A hossz és az átmérő, a rácsatlakozó cső méret érdekelne, ha tudod.  worship

Arra gondoltam, hogy 80-100eHUF-ért nem veszek, de egy külső áramforrásról táplált fűtőpatront beépítenék, hogy reggelente kis villanyfelfűtés után jobb kedzőhőmérsékletről indulhassak. Az elvből kiindulva a motor termosztáton belüli körében van a gyári motyó is elhelyezve, ott éppen jól mutatna a maszek fűtés.

Nem.Nem tudom megmondani!
Nekem se kiegfészítő fűtésem,sem első szélvédőfűtésem,sem ülésfűtésem sem csincsen.Ez egy ilyen gyia!Digó nyavajások mindent kispóroltak belőle.Úgy voltak vele , hogy a csizma sarkában nem fagy oda a shegged,sem a szélvédőd és a vizet sem kell melengetni külön.... vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Trendi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 412



E-mail
« Új hozzászólás #25437 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 19:29:15 »

Nézek, nézek, de mibe fáj a bontott melengető készülék?

Itt egy kép, ez alapján meg tudod saccolni a méreteket:  http://kephost.hu/share-9D26_4C822F11.html
Ha szivattyút is teszel ide, akkor az akadályozni fogja a vízpumpát a keringtetésben. Barkácsolás helyett nézz inkább egy bontottat. Én is azt építtettem be. Azóta egyszer volt olyan hideg, hogy bekapcsoljon, de akkor pár perces alapjárat után kb 1,5km-en középállásig melegedett a víz.

Naplózva

2005/12 Trend 2.0 TDCI 4ajtós, automata, ZEN, tempomat, kieg. fűtés
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48457



« Új hozzászólás #25438 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 19:29:28 »

akkor ez a dél-európai dolog megis bukott megint, mert az enyémbe gyárilag van és magyaroszági a kocsi(forgalomba helyezés)....vagy mi nem déliek vagyunk hanem kelet fordéknál?  eplus2
mi már "balkán" vagyunk a szemükben...... hehe a déliekben tényleg nincs,pl olasz....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Trendi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 412



E-mail
« Új hozzászólás #25439 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 19:30:11 »

Fagyállót se tettek belé?  laugh

Nem.Nem tudom megmondani!
Nekem se kiegfészítő fűtésem,sem első szélvédőfűtésem,sem ülésfűtésem sem csincsen.Ez egy ilyen gyia!Digó nyavajások mindent kispóroltak belőle.Úgy voltak vele , hogy a csizma sarkában nem fagy oda a shegged,sem a szélvédőd és a vizet sem kell melengetni külön.... vigyor3
Naplózva

2005/12 Trend 2.0 TDCI 4ajtós, automata, ZEN, tempomat, kieg. fűtés
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48457



« Új hozzászólás #25440 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 19:30:26 »

Nézek, nézek, de mibe fáj a bontott melengető készülék?

erre valszeg Motorcraft fog tudni neked válaszolni.... Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48457



« Új hozzászólás #25441 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 19:31:21 »

Fagyállót se tettek belé?  laugh

nemtudom vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Trendi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 412



E-mail
« Új hozzászólás #25442 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 19:33:14 »

Az én jószágom Mo.-i de nemtudom van-é benne még ma sem. Holnap alákecmergek, vagy megtükrözöm.
Ha kiderül hogy van benne, az lesz a szép pillanat.

mi már "balkán" vagyunk a szemükben...... hehe a déliekben tényleg nincs,pl olasz....
Naplózva

2005/12 Trend 2.0 TDCI 4ajtós, automata, ZEN, tempomat, kieg. fűtés
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48457



« Új hozzászólás #25443 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 19:35:28 »

Az én jószágom Mo.-i de nemtudom van-é benne még ma sem. Holnap alákecmergek, vagy megtükrözöm.
Ha kiderül hogy van benne, az lesz a szép pillanat.

a bal talpad alatt van pontosan-kívülről! nyes Tükrözd meg! eplus2
Tényleg micsoda élmény lesz ha van benne.....! taps
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Trendi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 412



E-mail
« Új hozzászólás #25444 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 19:37:12 »

Köszi, őt fogom megzaklatni vele.
Amúgy ha nincs benne, akkor is van olyan kunkor a vízcsőben, hogy bemenjen átalakítás nélkül?

erre valszeg Motorcraft fog tudni neked válaszolni.... Wink
Naplózva

2005/12 Trend 2.0 TDCI 4ajtós, automata, ZEN, tempomat, kieg. fűtés
arrabonus
Vendég
« Új hozzászólás #25445 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 19:37:42 »

Nézek, nézek, de mibe fáj a bontott melengető készülék?

10.000 Ft + postaköltség
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48457



« Új hozzászólás #25446 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 19:40:03 »

Köszi, őt fogom megzaklatni vele.
Amúgy ha nincs benne, akkor is van olyan kunkor a vízcsőben, hogy bemenjen átalakítás nélkül?

nincs.nem is megy arra cső. szomoru1
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
arrabonus
Vendég
« Új hozzászólás #25447 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 19:41:56 »

Köszi, őt fogom megzaklatni vele.
Amúgy ha nincs benne, akkor is van olyan kunkor a vízcsőben, hogy bemenjen átalakítás nélkül?

Nekem szerencsém volt, a biztosítékok, relék, kábelek, csövek mind a helyükön voltak. Két összetoldott csövet kellett széthúzni, és rátolni a fűtőbetét két végére, helyére csavarozni és összedugni a csatlakozót.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48457



« Új hozzászólás #25448 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 19:42:36 »

Nekem szerencsém volt, a biztosítékok, relék, kábelek, csövek mind a helyükön voltak. Két összetoldott csövet kellett széthúzni, és rátolni a fűtőbetét két végére, helyére csavarozni és összedugni a csatlakozót.

nnna.ilyen is van! eljen
nekem zéró
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Trendi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 412



E-mail
« Új hozzászólás #25449 Dátum: 2010.11.18 csütörtök, 19:43:56 »

Hoppáci!
Akkor nem is olyan kiveszem-beteszem dolog lenne.
Huhh, alápillantok holnap aztán meglátom mekkorka munka.
10eHUF, plusz cső, meg a villany, ha az sem nincs... meg talán az eszét is módolni kell a működtetéshez.

nincs.nem is megy arra cső. szomoru1
Naplózva

2005/12 Trend 2.0 TDCI 4ajtós, automata, ZEN, tempomat, kieg. fűtés
Oldalak: 1 ... 502 503 504 505 506 507 508 [509] 510 511 512 513 514 515 516 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.136 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.