Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:34:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 ... 323   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izzó, Xenon, LED  (Megtekintve 4816269 alkalommal)
0 Felhasználó és 45 vendég van a témában
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1600 Dátum: 2006.06.12 hétfő, 00:24:00 »

Sajna (?) kötelező az automata magasságállító! Fényszórómosó is lehet, hogy az. Az automata magasságállító folyamatosan működik, tapasztalatom szerint tovább bírja a motorja, mint a csomagtérzáré, vagy a fényezés... Nem beszélve a porlasztókról, meg az ablaktörlőreléről. És a kieső motorról már említést sem teszek!!!!!! Mindez egy 3 év 11 hónapos autótól, hát elég merész ezzel fogadni a Ford tulajokat4 Remélem éhen döglik az összes gyártó, meg az összes márkaszervízes! 1 hónapja nézték át FORD MÁRKASZERVÍZBEN A GÉPET! Azt mondták, tudják mit kell nézni. Az egész motorteret megnézték, a motor meg kiesett szombaton...
zozi,
 
közlekedési felügyelettel leveleztünk ez ügybe, a mosó csak ajánlott, és manuális magasságállítás elég neki, csak belülről lehessen állítani. Ez a hivatalos álláspont Xenon-ra, abban az esetben, ha az autóba olyan lámpatest kerül be, amivel gyárilag is szerelték.
Utólagos szetthez kell egy bizonylat ami igazolja, hogy az adott lámpatipushoz, az adott cső megfelelően illeszthető. Na ezzel szokott gond lenni.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1601 Dátum: 2006.06.12 hétfő, 00:28:00 »

Ja, érdekes lenne, ha menet közben mondjuk beülne vagy kiszállna vki az autóból, hogy megnézd valóban állít-e a lámpán. De ha van rá jelentkező, hajrá! videót meg tedd fel!
zozi,
 
menetközbe felesleges az állítás, a két végpont között kb. ~30mp az állítási idő. Tegyük fel, hogy belemész egy kátyúba, ezt érzékeli, és elkezdi állítani, de mire beáll, már rég kint vagy belölle.
Úgy lehet, ahogy Angel mondja, hogy csak álló helyzetbe állít de, hogy akkor folyamatosan, vagy csak bekapcsoláskor, azt majd az megmondja, akinek gyári van benne. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1602 Dátum: 2006.06.12 hétfő, 00:41:00 »

Scratch,
tudnak róla adni igazolást???Mert akkor kéne szerezni és nem lesz para a műszakin...
mármint hivatalos jogszabályra gondolok. meg tudják-e mondani hogy honnan tölthetem le stb...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1603 Dátum: 2006.06.12 hétfő, 00:41:00 »

zozi,
 
közlekedési felügyelettel leveleztünk ez ügybe, a mosó csak ajánlott, és manuális magasságállítás elég neki, csak belülről lehessen állítani. Ez a hivatalos álláspont Xenon-ra, abban az esetben, ha az autóba olyan lámpatest kerül be, amivel gyárilag is szerelték.
Utólagos szetthez kell egy bizonylat ami igazolja, hogy az adott lámpatipushoz, az adott cső megfelelően illeszthető. Na ezzel szokott gond lenni.
Scratch,
tudnak róla adni igazolást???Mert akkor kéne szerezni és nem lesz para a műszakin...
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1604 Dátum: 2006.06.12 hétfő, 00:49:00 »

Scratch,
tudnak róla adni igazolást???Mert akkor kéne szerezni és nem lesz para a műszakin...
lacika_osb,
 
E-mail-be van meg, de rákérdezhetek. Csak úgy voltam vele, hogy ameddig műszakin nem problémáznak, addig minek.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1605 Dátum: 2006.06.12 hétfő, 01:13:00 »

Kíváncsi lennék, az utólagos xenon tulajok közül még senki nem volt műszakin? Hogy mi a gyakorlat.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1606 Dátum: 2006.06.12 hétfő, 06:14:00 »

Nem bekapcsoláskor állítja magát, hanem - az én elméletem szerint - csak állóhelyzetben.
Ha beszáll hátra 3 hozzám hasonló - mivel mi javarészt a mondat elején megfogalmazottal ellentétben nem tudunk szállni (még én sem, a nevemmel ellentétben) - feltételezni lehet, hogy az autó áll.
Nem vagyok benne teljesen biztos, de pl kisebb huppanók, gödrök alkalmával nem állít utána.
Szia Angel!
Kisebb gödrögben nem állít, gondolom ezért kell a 25-30mp-es intervallum, hogy ne őrüljön meg az állító-motor az egyenletlen utakon. Még anno egy ADAC-felmérésről olvastam - 98' ból -, már ott is taglalták, hogy ami a vezetőnek kényelmes, és biztonságos, az a forgalomban résztvevő többi közlekedőkre baleset-veszélyes.
A szúró-fény miatt. Akkor felvetődött, hogy ki kell venni a vezető kezéből a xenonnál az állítás lehetőségét, ebben élenjárt akkor a két Német-prémium kategória gyártója. ( München, Stuttgart ) És, hogy az aut. állításnak intelligensebbnek kell majd lennie. ( útviszonyok ) Pont egy emelkedőben haladó autót hoztak fel példának, ami előtte sík úton haladt, ebben az esetben a xenonos autó végigvakítja a szemből jövőket. Persze a kézi-állítású, "hagyományos" izzók  is. De a szúrófény sokkal veszélyesebb!
Üdv:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1607 Dátum: 2006.06.12 hétfő, 06:33:00 »

Ribizke,
 
csak úgy csináld, hogy műszakin ki tudd venni. Smiley
Scratch,
mivel ragasztva van, nem hiszem, hogy a müszakira leveszem. Persze, ha nagyon muszály, akkor igen ( nem megy át, stb.). Utólag tesznek ködlámpát is a kocsira, azt sem kell levenni a vizsgára nem? Vagy igen?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1608 Dátum: 2006.06.12 hétfő, 06:36:00 »

Nem kötelező Xenon-hoz automatikus magasságállítás, és mosó se!
Mosó ajnálott, magasság állításhoz elég a manuális, csak belülről lehessen állítani.
 
Az új facelift 2 folyamatosan szabályozná a magasságot? Biztos ez? Meddig fogja így birni a motor benne?
Próbáld már ki, ha ráész, autón kívül ablakon kapcsold be, majd hátra ülj be, meg ültesd be a családot, hogy lejebb állítja-e. Érdekelne, hogy valóban ilyen-e, vagy csak rossz a könyv fordítása.
Szia Scratch!
Annyi a véleménykülönbség köztünk, hogyha nem volna kötelező az aut. magasságállítás, akkor miért csak ilyennel szállítják? És a lámpamosó? Nem lehet külön rendelni ezekhez, csak együtt!  
Magasság-koordinálás próba:
Majd megnézem, ha állok be a garázsba - van pár fokos emelkedő -, az ajtó előtt úgyis megállok, legalább 30mp-re, aztán beállás után, ami sík, a fal figyel, mit csinál az utánállítás? De ekkor még mindig csak álló helyzetről beszélhetünk - Angel. Hogy hogyan lehetne menetközben? Folyamatos haladás mellett?
Talán egy teherautó sötétben, hátulján egy nagyméretű fehér sík felület, vízszintes fekete csíkozással, éjszaka, sík-emelkedő-lejtős útviszony...
De ma már szerintem követelmény az intelligens-xenon. Ez magánvélemény.
Üdv:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1609 Dátum: 2006.06.12 hétfő, 06:44:00 »

Sajna (?) kötelező az automata magasságállító! Fényszórómosó is lehet, hogy az. Az automata magasságállító folyamatosan működik, tapasztalatom szerint tovább bírja a motorja, mint a csomagtérzáré, vagy a fényezés... Nem beszélve a porlasztókról, meg az ablaktörlőreléről. És a kieső motorról már említést sem teszek!!!!!! Mindez egy 3 év 11 hónapos autótól, hát elég merész ezzel fogadni a Ford tulajokat4 Remélem éhen döglik az összes gyártó, meg az összes márkaszervízes! 1 hónapja nézték át FORD MÁRKASZERVÍZBEN A GÉPET! Azt mondták, tudják mit kell nézni. Az egész motorteret megnézték, a motor meg kiesett szombaton...
Zozi!
Ne vegyél többet használt-autót! Ennyi gond, baj!
Ha kell a márkakereskedőm telcsi-száma, szívesen átdobom! Személyreszabott rugalmasság.
Érdekel?
Üdv: )
U.I. : - legyen egy vidám napod!
( a többiektől bocsi az OFF-ért! )
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1610 Dátum: 2006.06.12 hétfő, 07:19:00 »

Zozi!
Ne vegyél többet használt-autót! Ennyi gond, baj!
Ha kell a márkakereskedőm telcsi-száma, szívesen átdobom! Személyreszabott rugalmasság.
Érdekel?
Üdv: )
U.I. : - legyen egy vidám napod!
( a többiektől bocsi az OFF-ért! )
Megköszönöm. Még nem tudom, mekkora a baj, majd délelőtt kiderül. Megyek fényképezni, meg veszekedni a forddal. Megnézetem az autót egy profi karosszériással, hogy volt-e törve. Ha igen, beperelem a kereskedőt - Ha nem fizeti ki azt a pénzt, amit elkért az autóért, hisz csalt!
Ha nem volt törve, akkor a Ford Hungáriával fogok veszekedni!
Mindenképp peres dolognak látszik! Életveszélyes az ilyen összeszerelés!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1611 Dátum: 2006.06.12 hétfő, 08:51:00 »

Megköszönöm. Még nem tudom, mekkora a baj, majd délelőtt kiderül. Megyek fényképezni, meg veszekedni a forddal. Megnézetem az autót egy profi karosszériással, hogy volt-e törve. Ha igen, beperelem a kereskedőt - Ha nem fizeti ki azt a pénzt, amit elkért az autóért, hisz csalt!
Ha nem volt törve, akkor a Ford Hungáriával fogok veszekedni!
Mindenképp peres dolognak látszik! Életveszélyes az ilyen összeszerelés!
egy jó ügyvédet tudok Néked!
kedvesem éppen most hajtott ki egy helyi rönó-off kereskedésből az egyik ügyfelének egy zsír új autót. a sztori hasonló, szart kapott a pénzéésrt, nem autót.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1612 Dátum: 2006.06.12 hétfő, 09:14:00 »

Zozi!
Ne vegyél többet használt-autót! Ennyi gond, baj!
Ha kell a márkakereskedőm telcsi-száma, szívesen átdobom! Személyreszabott rugalmasság.
Érdekel?
Üdv: )
U.I. : - legyen egy vidám napod!
( a többiektől bocsi az OFF-ért! )
Szerintem lehet használtautót is venni, azért ritka, hogy ennyi baj legyen egy használttal.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1613 Dátum: 2006.06.12 hétfő, 09:24:00 »

Szerintem lehet használtautót is venni, azért ritka, hogy ennyi baj legyen egy használttal.
Csatlakozom Angelhez. Bár nem tudom mennyi idő után jönnek ki a problémák, de nekem még semmi gondom nem volt vele. kb 6 hónapja van nálam. 3 éves
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1614 Dátum: 2006.06.12 hétfő, 10:38:00 »

Zozi!
Ne vegyél többet használt-autót! Ennyi gond, baj!
Ha kell a márkakereskedőm telcsi-száma, szívesen átdobom! Személyreszabott rugalmasság.
Érdekel?
Üdv: )
U.I. : - legyen egy vidám napod!
( a többiektől bocsi az OFF-ért! )
Az új autónál is ugyanúgy előjöhet mindenféle hiba és a kereskedő, meg service pont annyira nem fog érteni hozzá, mint a használt autónál. Ja és az új 2x annyiba kerül...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1615 Dátum: 2006.06.12 hétfő, 10:43:00 »

Szerintem lehet használtautót is venni, azért ritka, hogy ennyi baj legyen egy használttal.
Szia!
Biztos ki lehet fogni. Anno én egy orvostól szerettem volna megvenni a Mondiját. 4 éves volt az autó. Kb. 2 órával maradtam le a licitről, elorozták előlem. Első, itthoni tulaj volt, vigyázott rá. Most akkor AZ lenne.  
Használt Mondi 1.Használt Mondi 2.
Üdv.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1616 Dátum: 2006.06.12 hétfő, 11:34:00 »

egyszer mögöttem megállt a lámpánál egy skoda oktávia, én meg kiszálltam, megkérdeztem, hogy miért villogott
erre ő: ő nem villogott
csak gondolom, hogy a kis szögben világító lámpát érzékeltem a kátyúk miatt villogásnak (a xenonnal meg nem is lehet villogni...)
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1617 Dátum: 2006.06.12 hétfő, 14:39:00 »

egyszer mögöttem megállt a lámpánál egy skoda oktávia, én meg kiszálltam, megkérdeztem, hogy miért villogott
erre ő: ő nem villogott
csak gondolom, hogy a kis szögben világító lámpát érzékeltem a kátyúk miatt villogásnak (a xenonnal meg nem is lehet villogni...)
Villogni a távolságival lehet.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1618 Dátum: 2006.06.12 hétfő, 15:10:00 »

egy jó ügyvédet tudok Néked!
kedvesem éppen most hajtott ki egy helyi rönó-off kereskedésből az egyik ügyfelének egy zsír új autót. a sztori hasonló, szart kapott a pénzéésrt, nem autót.
Mail ment, köszi!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1619 Dátum: 2006.06.12 hétfő, 15:43:00 »

Mail ment, köszi!
én is írtam Neked! ott a telefonszám, meg minden. majd szólok neki, hogy keresni fogod.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1620 Dátum: 2006.06.12 hétfő, 18:23:00 »

Scratch,
mivel ragasztva van, nem hiszem, hogy a müszakira leveszem. Persze, ha nagyon muszály, akkor igen ( nem megy át, stb.). Utólag tesznek ködlámpát is a kocsira, azt sem kell levenni a vizsgára nem? Vagy igen?
Ribizke,
 
nem baj, ha rá van ragasztva, csak a műszakin ne villogjon. Smiley
Ködlámpa mehet, ha szabályosan van felszerleve, és E minősítésű.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1621 Dátum: 2006.06.12 hétfő, 18:25:00 »

Szia Scratch!
Annyi a véleménykülönbség köztünk, hogyha nem volna kötelező az aut. magasságállítás, akkor miért csak ilyennel szállítják? És a lámpamosó? Nem lehet külön rendelni ezekhez, csak együtt!  
Magasság-koordinálás próba:
Majd megnézem, ha állok be a garázsba - van pár fokos emelkedő -, az ajtó előtt úgyis megállok, legalább 30mp-re, aztán beállás után, ami sík, a fal figyel, mit csinál az utánállítás? De ekkor még mindig csak álló helyzetről beszélhetünk - Angel. Hogy hogyan lehetne menetközben? Folyamatos haladás mellett?
Talán egy teherautó sötétben, hátulján egy nagyméretű fehér sík felület, vízszintes fekete csíkozással, éjszaka, sík-emelkedő-lejtős útviszony...
De ma már szerintem követelmény az intelligens-xenon. Ez magánvélemény.
Üdv:
A fényszoró mosó egy plusz extra, halogén lámpához is rendelhető. Xenon-hoz alap.
De, hogy hogy szerelnek egy autót Xenon-al az egy dolog, és a magyar szabályok ez irányba, az egy külön dolog. Magyaroszágon a közlekedési felügyelet álláspontja az amit leírtam. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1622 Dátum: 2006.06.12 hétfő, 18:52:00 »

lacika_osb,
 
E-mail-be van meg, de rákérdezhetek. Csak úgy voltam vele, hogy ameddig műszakin nem problémáznak, addig minek.
Ja, de ha másodjára viszed csak műszakira a papirt, akkor duplán kell fizetned, nem??? És ha rögtön ott van és lepecsételve, hivatalosan, minden, akkor nem köthetnek beléd és elsőre van vizsgád
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1623 Dátum: 2006.06.12 hétfő, 23:08:00 »

Ja, de ha másodjára viszed csak műszakira a papirt, akkor duplán kell fizetned, nem??? És ha rögtön ott van és lepecsételve, hivatalosan, minden, akkor nem köthetnek beléd és elsőre van vizsgád
lacika_osb,
 
akkor másodjára mondod neki, hogy örüljön, hogy nem indítasz vizsgálatot a műhelye ellen, hogy hozzáérzés, a szabályok ismerete nélkül működteti.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1624 Dátum: 2006.06.12 hétfő, 23:11:00 »

lacika_osb,
 
akkor másodjára mondod neki, hogy örüljön, hogy nem indítasz vizsgálatot a műhelye ellen, hogy hozzáérzés, a szabályok ismerete nélkül működteti.
Van benne vmi. Minden esetre ha lesz időm, utánajárok...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1625 Dátum: 2006.06.13 kedd, 20:57:00 »

A fényszoró mosó egy plusz extra, halogén lámpához is rendelhető. Xenon-hoz alap.
De, hogy hogy szerelnek egy autót Xenon-al az egy dolog, és a magyar szabályok ez irányba, az egy külön dolog. Magyaroszágon a közlekedési felügyelet álláspontja az amit leírtam. Smiley
Szia Scratch!
Oksa, elfogadom, biztos így van!
Üdv.  
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1626 Dátum: 2006.06.13 kedd, 21:02:00 »

Szia Scratch!
Annyi a véleménykülönbség köztünk, hogyha nem volna kötelező az aut. magasságállítás, akkor miért csak ilyennel szállítják? És a lámpamosó? Nem lehet külön rendelni ezekhez, csak együtt!  
Magasság-koordinálás próba:
Majd megnézem, ha állok be a garázsba - van pár fokos emelkedő -, az ajtó előtt úgyis megállok, legalább 30mp-re, aztán beállás után, ami sík, a fal figyel, mit csinál az utánállítás? De ekkor még mindig csak álló helyzetről beszélhetünk - Angel. Hogy hogyan lehetne menetközben? Folyamatos haladás mellett?
Talán egy teherautó sötétben, hátulján egy nagyméretű fehér sík felület, vízszintes fekete csíkozással, éjszaka, sík-emelkedő-lejtős útviszony...
De ma már szerintem követelmény az intelligens-xenon. Ez magánvélemény.
Üdv:
Én láttam olyan mondeot,ami sima halogénes volt,de lámpamosós!Szóval olyat is lehet!-:)
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1627 Dátum: 2006.06.13 kedd, 21:02:00 »

Szia Scratch!
Oksa, elfogadom, biztos így van!
Üdv.  

Itt egy csomóan berakták az utólagos xenont. Mi volt a vizsgán? Átengedik? Vagy majd vissza kell szerelni?
Speciel a mosót nem értem, miért kellene kötelezővé tenni. A szintállítást még csak-csak.
A mosó asszem 80e volt a halogénhez, tehát kapható. Gondolom, nem sokan kérték...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1628 Dátum: 2006.06.13 kedd, 21:18:00 »

Én láttam olyan mondeot,ami sima halogénes volt,de lámpamosós!Szóval olyat is lehet!-:)
Szia Zsoel!
Igen, azt tudtam, hogy sima mellé is lehet, asszem nem is olyan vészes gyárilag a fájdalom.
Üdv. ;-)
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1629 Dátum: 2006.06.13 kedd, 22:15:00 »

Itt egy csomóan berakták az utólagos xenont. Mi volt a vizsgán? Átengedik? Vagy majd vissza kell szerelni?
Speciel a mosót nem értem, miért kellene kötelezővé tenni. A szintállítást még csak-csak.
A mosó asszem 80e volt a halogénhez, tehát kapható. Gondolom, nem sokan kérték...
Nekem 30e rémlik.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1630 Dátum: 2006.06.13 kedd, 22:53:00 »

Nekem 30e rémlik.
Többé-kevésbé te nyertél: 35e.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1631 Dátum: 2006.06.14 szerda, 09:30:00 »

Itt egy csomóan berakták az utólagos xenont. Mi volt a vizsgán? Átengedik? Vagy majd vissza kell szerelni?
Speciel a mosót nem értem, miért kellene kötelezővé tenni. A szintállítást még csak-csak.
A mosó asszem 80e volt a halogénhez, tehát kapható. Gondolom, nem sokan kérték...
Nem azért kell a mosó, mert a kosz megtörheti a fényt, és vakítóvá válhat?
 
A magasságállítás pedig csak álló helyzetben műxik nem?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1632 Dátum: 2006.06.15 csütörtök, 07:17:00 »

Nem azért kell a mosó, mert a kosz megtörheti a fényt, és vakítóvá válhat?
 
A magasságállítás pedig csak álló helyzetben műxik nem?
Szia!
Nemsokára jelenésem van Fordéknál, ezt az információt kisajtolom belőlük.
A kezelési-könyv leírása olykor eltér a gyakorlati tapasztalatoktól! Én már nem fogadnék semmire.
Este be a garázsba, az előtte lévő lejtőn álltam legalább 1 percig, beállás után ( sík ) néztem a falat, semmi mozgás a magasságállítással! Hm.  
Üdv:
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1633 Dátum: 2006.06.15 csütörtök, 09:54:00 »

Szia!
Nemsokára jelenésem van Fordéknál, ezt az információt kisajtolom belőlük.
A kezelési-könyv leírása olykor eltér a gyakorlati tapasztalatoktól! Én már nem fogadnék semmire.
Este be a garázsba, az előtte lévő lejtőn álltam legalább 1 percig, beállás után ( sík ) néztem a falat, semmi mozgás a magasságállítással! Hm.  
Üdv:
Nem így állít. Azt nézi, melyik kerék van jobban megterhelve. Inkább azt csináld, állj fel az egyik első kerékkel egy járdára, és akkor állítani fog.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1634 Dátum: 2006.06.15 csütörtök, 11:05:00 »

Nem így állít. Azt nézi, melyik kerék van jobban megterhelve. Inkább azt csináld, állj fel az egyik első kerékkel egy járdára, és akkor állítani fog.
Szia!
Jó ötlet!
Nekem nem jutott eszembe.
Próba köv.
Üdv. Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1635 Dátum: 2006.06.15 csütörtök, 13:32:00 »

Zsoel,
amúgy honnan szerváltad a matricákat a féklámpára? Mert akkor én is rendelnék onnan párat, ha lehet. Üdv
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1636 Dátum: 2006.06.15 csütörtök, 21:28:00 »

Zsoel,
amúgy honnan szerváltad a matricákat a féklámpára? Mert akkor én is rendelnék onnan párat, ha lehet. Üdv
Csináltattam egy dekoros céggel.
Szerintem bárhol próbálkozhatsz,bár már volt itt valaki aki hasonló matricára 1000-1500 ft-os ajánlatot kapott!-:(
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1637 Dátum: 2006.06.16 péntek, 15:48:00 »

Halee!
Sokat sakkoztam, következő tapasztalatom melyik topikba írjam, EZT választottam, várom a véleményeteket...
Ma kivikszoltam a Mondit, és azt láttam, hogy a bal-oldali lámpabúrában egy hím szúnyog figyel, belülről!
Látszik rajta, nagyon nincs ínyére a dolog, mit mondjak, nekem sem.
Hogy került oda, szerintetek? ( tudom, miért nem a szúnyogot kérdezem inkább...)
Szóval, valaki?
Üdv:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1638 Dátum: 2006.06.16 péntek, 17:24:00 »

Hehe. Ha a szúnyog bekerült, akkor a víz is be fog találni előbb - utóbb. Hogyan került oda? Kispóroltak vmi tömítőanyagot. Gratula a mérnököknek!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1639 Dátum: 2006.06.16 péntek, 18:21:00 »

Hehe. Ha a szúnyog bekerült, akkor a víz is be fog találni előbb - utóbb. Hogyan került oda? Kispóroltak vmi tömítőanyagot. Gratula a mérnököknek!
zozi,
"Gratula a mérnököknek!" Szerintem a fikázás ismét elmaradhat! Kár, hogy nem én vagyok a moderátor... Ha nem tetszik a Mondeo, akkor mi a ráknak irsz ide?Huh? Vegyél fosvágent, vagy valami másik szarkupacot, aztán menj el abba a fórumba... De minket ne idegesits!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1640 Dátum: 2006.06.16 péntek, 19:04:00 »

Nem azért kell a mosó, mert a kosz megtörheti a fényt, és vakítóvá válhat?
 
A magasságállítás pedig csak álló helyzetben műxik nem?
Lehet azt állítani menet közben is.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1641 Dátum: 2006.06.16 péntek, 19:28:00 »

Halee!
Sokat sakkoztam, következő tapasztalatom melyik topikba írjam, EZT választottam, várom a véleményeteket...
Ma kivikszoltam a Mondit, és azt láttam, hogy a bal-oldali lámpabúrában egy hím szúnyog figyel, belülről!
Látszik rajta, nagyon nincs ínyére a dolog, mit mondjak, nekem sem.
Hogy került oda, szerintetek? ( tudom, miért nem a szúnyogot kérdezem inkább...)
Szóval, valaki?
Üdv:
Mi az, hogy hím szúnyog? Van fütyije??? Nehogy azt mond, hogy meg tudod mondani a nemét! Az ok, hogy csak a lányszúnyogoknak van szurjálójuk, de az árva szúnyognak abszolúte nincs szippancsa!!!
 
Lehet, hogy rosszul raktad vissza a helyzetjelzőt, vagy amikor cserélgetted, akkor ment be.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1642 Dátum: 2006.06.16 péntek, 19:31:00 »

zozi,
"Gratula a mérnököknek!" Szerintem a fikázás ismét elmaradhat! Kár, hogy nem én vagyok a moderátor... Ha nem tetszik a Mondeo, akkor mi a ráknak irsz ide?Huh? Vegyél fosvágent, vagy valami másik szarkupacot, aztán menj el abba a fórumba... De minket ne idegesits!
lacika, Te is moderálhatod magad. Nem reagálod egy kicsit túl komolyan ezeket a dolgokat?
Azért, mert nem tetszik valaki beírása, még nem kell így felpattanni
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1643 Dátum: 2006.06.16 péntek, 19:32:00 »

Halee!
Sokat sakkoztam, következő tapasztalatom melyik topikba írjam, EZT választottam, várom a véleményeteket...
Ma kivikszoltam a Mondit, és azt láttam, hogy a bal-oldali lámpabúrában egy hím szúnyog figyel, belülről!
Látszik rajta, nagyon nincs ínyére a dolog, mit mondjak, nekem sem.
Hogy került oda, szerintetek? ( tudom, miért nem a szúnyogot kérdezem inkább...)
Szóval, valaki?
Üdv:
Helyzetjelző cserekor. Lehet, hogy Wyctor szúnyogokat is adott a ledekhez:))) Árucsatolásról még nem hallottál?Smiley))
Naplózva
kalti57
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384


E-mail
« Új hozzászólás #1644 Dátum: 2006.06.16 péntek, 19:49:00 »

Csináltattam egy dekoros céggel.
Szerintem bárhol próbálkozhatsz,bár már volt itt valaki aki hasonló matricára 1000-1500 ft-os ajánlatot kapott!-:(
És ráadásul én vittem pendrive-on a mintát.Asszem a tied messze a legolcsóbb.
Naplózva

kalti57
Vendég
« Új hozzászólás #1645 Dátum: 2006.06.16 péntek, 20:45:00 »

lacika, Te is moderálhatod magad. Nem reagálod egy kicsit túl komolyan ezeket a dolgokat?
Azért, mert nem tetszik valaki beírása, még nem kell így felpattanni
OK, lehet pici túlságosan felkaptam a vizet... De az nagyon nem tetszik, hogy egyesek azért járnak ide, hogy fikázzák a mondeot. Nekem is van rossz tapasztalatom OFF autóval, mégsem járok az OFF autó fórumába lázitani... Ez a fórum meglátásom szerint arra való, hogy a Mondeo tulajok megvitassák egymás között tapasztalataikat, s nem arra, hogy visszatérően a fikázás legyen a téma. Rossz tapaztalatot tertmészetesen megosztja a másikkal az ember, mert nem szeretné, hogy a másik is beleessen ugyanabba a hibába. De hogy visszatérően csak a Mondeot szidni, szerintem ez túlzás. Egyszer elég elmondani a dolgokat...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1646 Dátum: 2006.06.16 péntek, 21:18:00 »

OK, lehet pici túlságosan felkaptam a vizet... De az nagyon nem tetszik, hogy egyesek azért járnak ide, hogy fikázzák a mondeot. Nekem is van rossz tapasztalatom OFF autóval, mégsem járok az OFF autó fórumába lázitani... Ez a fórum meglátásom szerint arra való, hogy a Mondeo tulajok megvitassák egymás között tapasztalataikat, s nem arra, hogy visszatérően a fikázás legyen a téma. Rossz tapaztalatot tertmészetesen megosztja a másikkal az ember, mert nem szeretné, hogy a másik is beleessen ugyanabba a hibába. De hogy visszatérően csak a Mondeot szidni, szerintem ez túlzás. Egyszer elég elmondani a dolgokat...
Azért én zozit megértem. Nagyon belenyúlt a lecsóba, függetlenül attól, hogy milyen autója van. És szerintem elég korrektül áll a dolgokhoz, hisz mint írta, kezdi megszeretni az ótót.
Na de ez itt nagyon off.Smiley)
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1647 Dátum: 2006.06.16 péntek, 21:20:00 »

Helyzetjelző cserekor. Lehet, hogy Wyctor szúnyogokat is adott a ledekhez:))) Árucsatolásról még nem hallottál?Smiley))
Feláras volt a szúnyog, alig bírtam rávenni, hogy üljön addig a leden, míg MondEsu beteszi a helyére
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Vendég
« Új hozzászólás #1648 Dátum: 2006.06.16 péntek, 21:22:00 »

Feláras volt a szúnyog, alig bírtam rávenni, hogy üljön addig a leden, míg MondEsu beteszi a helyére
A fiatal szúnyogok már ilyenek, nem tudtad? Nagyon drágán dolgoznak:)))
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1649 Dátum: 2006.06.17 szombat, 01:02:00 »

Hehe. Ha a szúnyog bekerült, akkor a víz is be fog találni előbb - utóbb. Hogyan került oda? Kispóroltak vmi tömítőanyagot. Gratula a mérnököknek!
zozi,
 
lámpa szétszedésekkor, vagy a múltkori helyzetjelő cserekor ugye biztos nem repülhetett bele, csak a tömítésen...
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 ... 323   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.071 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.