Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:12:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 ... 323   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izzó, Xenon, LED  (Megtekintve 4816229 alkalommal)
0 Felhasználó és 46 vendég van a témában
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1650 Dátum: 2006.06.17 szombat, 01:03:00 »

OK, lehet pici túlságosan felkaptam a vizet... De az nagyon nem tetszik, hogy egyesek azért járnak ide, hogy fikázzák a mondeot. Nekem is van rossz tapasztalatom OFF autóval, mégsem járok az OFF autó fórumába lázitani... Ez a fórum meglátásom szerint arra való, hogy a Mondeo tulajok megvitassák egymás között tapasztalataikat, s nem arra, hogy visszatérően a fikázás legyen a téma. Rossz tapaztalatot tertmészetesen megosztja a másikkal az ember, mert nem szeretné, hogy a másik is beleessen ugyanabba a hibába. De hogy visszatérően csak a Mondeot szidni, szerintem ez túlzás. Egyszer elég elmondani a dolgokat...
lacika_osb,
 
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1651 Dátum: 2006.06.17 szombat, 08:21:00 »

Mi az, hogy hím szúnyog? Van fütyije??? Nehogy azt mond, hogy meg tudod mondani a nemét! Az ok, hogy csak a lányszúnyogoknak van szurjálójuk, de az árva szúnyognak abszolúte nincs szippancsa!!!
 
Lehet, hogy rosszul raktad vissza a helyzetjelzőt, vagy amikor cserélgetted, akkor ment be.
Szia Angel!
Köszönöm a tippet, de a ledes cucc két hete már, hogy benne van, azóta azért ránézek a dolgokra, de még a szúnyogot idáig nem láttam. Ez nagyon úgy tűnik, mostanában - tegnap?! - keveredett bele, pedig nem volt szétszedve a lámpa-búra! Egész jó erőben volt.
Ez váalasz Ms02-nek is #1648!
 
Szúnyog-ügyben köszönöm a biológia oktatást!
Üdv.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1652 Dátum: 2006.06.17 szombat, 11:08:00 »

Szia Angel!
Köszönöm a tippet, de a ledes cucc két hete már, hogy benne van, azóta azért ránézek a dolgokra, de még a szúnyogot idáig nem láttam. Ez nagyon úgy tűnik, mostanában - tegnap?! - keveredett bele, pedig nem volt szétszedve a lámpa-búra! Egész jó erőben volt.
Ez váalasz Ms02-nek is #1648!
 
Szúnyog-ügyben köszönöm a biológia oktatást!
Üdv.
Lehet szúnyoglárva volt a leden és ott kelt ki Cheesy
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1653 Dátum: 2006.06.17 szombat, 14:34:00 »

Szia Angel!
Köszönöm a tippet, de a ledes cucc két hete már, hogy benne van, azóta azért ránézek a dolgokra, de még a szúnyogot idáig nem láttam. Ez nagyon úgy tűnik, mostanában - tegnap?! - keveredett bele, pedig nem volt szétszedve a lámpa-búra! Egész jó erőben volt.
Ez váalasz Ms02-nek is #1648!
 
Szúnyog-ügyben köszönöm a biológia oktatást!
Üdv.
Ez a fenevad (latin nevén: miskolcikusz szunyogikusz) a tömítéseket rágja szét, és utána a foncsorból táplákozik. Veszélyes fajta bár egyes Ford mérnökök hagynak nekik egy kis lyukat a lámpatesten valahol, mert kedvelik Őket és így megkímélik a fölösleges tömítés rágcsálástól!
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
JOCi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



E-mail
« Új hozzászólás #1654 Dátum: 2006.06.17 szombat, 15:07:00 »

Ez a fenevad (latin nevén: miskolcikusz szunyogikusz) a tömítéseket rágja szét, és utána a foncsorból táplákozik. Veszélyes fajta bár egyes Ford mérnökök hagynak nekik egy kis lyukat a lámpatesten valahol, mert kedvelik Őket és így megkímélik a fölösleges tömítés rágcsálástól!
Igen! Ezt én is hallottam! A zöldek érték el ezt még az M0-ás építése és az Úszó EB (vagy VB?) medencéjének és lelátójának építése előtt!
Sőt, egyes vérmesebb szúnyogoknak a szélvédőn - külön erre specializálódott kavicsokkal igény esetén - utólag csinálnak lyukat! Jelentések szerint az elvetemült autósok nem ismerve az előírásokat betömetik a lyukakat, de hiába, mert a zöldek küldik az újabb kavicsokat!
Tehát a szúnyognak maradnia kell, sőt napi 3*1 étkezést is biztosítani kell számára! Ellenkező esetben a kocsit kivonathatja a forgalomból a nagyszerű párt!
Naplózva

2007.06. ezüst "cápa" Ghia kombi TDCi Mondi + BMW Motorrad
A Mondeo elkelt!!!!
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1655 Dátum: 2006.06.17 szombat, 16:48:00 »

Igen! Ezt én is hallottam! A zöldek érték el ezt még az M0-ás építése és az Úszó EB (vagy VB?) medencéjének és lelátójának építése előtt!
Sőt, egyes vérmesebb szúnyogoknak a szélvédőn - külön erre specializálódott kavicsokkal igény esetén - utólag csinálnak lyukat! Jelentések szerint az elvetemült autósok nem ismerve az előírásokat betömetik a lyukakat, de hiába, mert a zöldek küldik az újabb kavicsokat!
Tehát a szúnyognak maradnia kell, sőt napi 3*1 étkezést is biztosítani kell számára! Ellenkező esetben a kocsit kivonathatja a forgalomból a nagyszerű párt!
Viccet csináltok szegény Esu gondjából. Én sem lennék nyugodt, ha a xenonomba discoznának a bogarak.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Vendég
« Új hozzászólás #1656 Dátum: 2006.06.17 szombat, 17:05:00 »

Viccet csináltok szegény Esu gondjából. Én sem lennék nyugodt, ha a xenonomba discoznának a bogarak.
Szia!
Köszönöm a védelmet, nekem egyebként nagyon tetszik, ahogy beindul a clubtagoknál a szürkeállomány!
Helyzetjelentés...Miskolc, 16:26, Árvaszúnyog ( Angel, jól írom? ) gameover. Ott fekszik a bal-első lámpabúrában, a távolsági fényszóró előtt.
Megnéztem, kizárt, hogy akkor került volna bele, amikor a ledes cuccot cseréltem. Akkor is csak a helyzetjelző-foglalatba kerülhetett volna, onnan pedig sehova. Maximum MacsMan kiszúrja, hogy a bal-helyzetjelző mintha kicsit sötétebb lenne...  
Most már azon filózom, hogyan fog kikerülni onnan
Mert, elveg a lámpabúra egy zárt renccer...
Üdv:
Naplózva
JOCi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



E-mail
« Új hozzászólás #1657 Dátum: 2006.06.17 szombat, 17:21:00 »

Szia!
Köszönöm a védelmet, nekem egyebként nagyon tetszik, ahogy beindul a clubtagoknál a szürkeállomány!
Helyzetjelentés...Miskolc, 16:26, Árvaszúnyog ( Angel, jól írom? ) gameover. Ott fekszik a bal-első lámpabúrában, a távolsági fényszóró előtt.
Megnéztem, kizárt, hogy akkor került volna bele, amikor a ledes cuccot cseréltem. Akkor is csak a helyzetjelző-foglalatba kerülhetett volna, onnan pedig sehova. Maximum MacsMan kiszúrja, hogy a bal-helyzetjelző mintha kicsit sötétebb lenne...  
Most már azon filózom, hogyan fog kikerülni onnan
Mert, elveg a lámpabúra egy zárt renccer...
Üdv:
Éhen halt az árva! Majd jönnek a drága zöldek!
A lámpatesten rajta van minden? Véletlen nem esett le a hátulján semmi?
Naplózva

2007.06. ezüst "cápa" Ghia kombi TDCi Mondi + BMW Motorrad
A Mondeo elkelt!!!!
Vendég
« Új hozzászólás #1658 Dátum: 2006.06.17 szombat, 17:27:00 »

Éhen halt az árva! Majd jönnek a drága zöldek!
A lámpatesten rajta van minden? Véletlen nem esett le a hátulján semmi?
Szia Joci!
Épp ezt néztem, hogy hátul minden ok, zárt. Biztos, ami biztos, megnéztem a másik oldalit is, nincs-e a kettő közt eltérés, nem-e hiányzik valami? Nem látok különbséget.
Üdv:)
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1659 Dátum: 2006.06.17 szombat, 18:18:00 »

Viccet csináltok szegény Esu gondjából. Én sem lennék nyugodt, ha a xenonomba discoznának a bogarak.
Kívánom is, hogy ez legyen a szép Mondijával az összes gondja! (már ha ez egyáltalán annak nevezhető?!)
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Vendég
« Új hozzászólás #1660 Dátum: 2006.06.17 szombat, 18:22:00 »

Kívánom is, hogy ez legyen a szép Mondijával az összes gondja! (már ha ez egyáltalán annak nevezhető?!)
Köszi Ticu!
Üdv
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1661 Dátum: 2006.06.17 szombat, 18:28:00 »

Szia!
Köszönöm a védelmet, nekem egyebként nagyon tetszik, ahogy beindul a clubtagoknál a szürkeállomány!
Helyzetjelentés...Miskolc, 16:26, Árvaszúnyog ( Angel, jól írom? ) gameover. Ott fekszik a bal-első lámpabúrában, a távolsági fényszóró előtt.
Megnéztem, kizárt, hogy akkor került volna bele, amikor a ledes cuccot cseréltem. Akkor is csak a helyzetjelző-foglalatba kerülhetett volna, onnan pedig sehova. Maximum MacsMan kiszúrja, hogy a bal-helyzetjelző mintha kicsit sötétebb lenne...  
Most már azon filózom, hogyan fog kikerülni onnan
Mert, elveg a lámpabúra egy zárt renccer...
Üdv:
A helyzetjelző mellet be tud menni bárhova, én már 1x egy LED műanyagkupakját beejtettem, és hidd el, ki tud onnan menni egészen a fényszóróig is.
A lámpán meg van 3db lyuk, ami a szellözést szolgálja, és az esetleges párának kiút. Gyárilag egy kis gumicső van rajtuk, akár ott is bemászhatott. Vagy lehet valamelyik gumi hiányzik, és akkor meg egyenes az út.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1662 Dátum: 2006.06.17 szombat, 18:41:00 »

zozi,
"Gratula a mérnököknek!" Szerintem a fikázás ismét elmaradhat! Kár, hogy nem én vagyok a moderátor... Ha nem tetszik a Mondeo, akkor mi a ráknak irsz ide?Huh? Vegyél fosvágent, vagy valami másik szarkupacot, aztán menj el abba a fórumba... De minket ne idegesits!
Kedves lacika_osb!
 
Ha azért járnék ide, hogy fikázzam a Mondeot, nem ezeket írnám, meg nem így!  
Nek kell felkapni a vizet azonnal!
De ha gondolod, küldhetünk egymásnak "fákjús" szmájlikat. Lacika! Te azért jársz ide, hogy fikázzad az embereket?
Tessék egy kis humorral nézni a hozzászólásaimra, van néha bennük.  
Mondjuk ha én lámpára szellőzőt terveznék, raknék rá hálót, hogy a nagyon pici bogarak se tudjanak bemenni!
Gondolj bele, hogy lehet a bogarakat rávenni a lámpa elhagyására! Fákjúk egymásnak küldését meg kerüljük, ha lehet! Megmondta a Fecó, ha nem tetszik, el lehet menni az országból!
Majd egyszer gondold végig, hogy nekem mennyi anyagi károm adódott a Mondeoval és ahhoz képest még mindig szeretem! Más már a porlasztócserekor eladta volna!
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1663 Dátum: 2006.06.17 szombat, 21:07:00 »

Kedves lacika_osb!
 
Ha azért járnék ide, hogy fikázzam a Mondeot, nem ezeket írnám, meg nem így!  
Nek kell felkapni a vizet azonnal!
De ha gondolod, küldhetünk egymásnak "fákjús" szmájlikat. Lacika! Te azért jársz ide, hogy fikázzad az embereket?
Tessék egy kis humorral nézni a hozzászólásaimra, van néha bennük.  
Mondjuk ha én lámpára szellőzőt terveznék, raknék rá hálót, hogy a nagyon pici bogarak se tudjanak bemenni!
Gondolj bele, hogy lehet a bogarakat rávenni a lámpa elhagyására! Fákjúk egymásnak küldését meg kerüljük, ha lehet! Megmondta a Fecó, ha nem tetszik, el lehet menni az országból!
Majd egyszer gondold végig, hogy nekem mennyi anyagi károm adódott a Mondeoval és ahhoz képest még mindig szeretem! Más már a porlasztócserekor eladta volna!
zozi,
 
azért valljuk be, néha tényleg túlzásokba esel, pl. szúnyog a lámpába, az szerinted biztos gyári hibás, és a Ford rontotta el. Vagy bármi hibád volt, egyből sz*roztad. Ezeket lehetne kulturáltabban is.
Hidd el nekem, tökéletes autó nincs, jó példa erre ez a cikk 4 hónapos autó gyakorlatilag elégett csak úgy, ehhez képest a motorkiesés kutyafüle.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1664 Dátum: 2006.06.17 szombat, 21:11:00 »

zozi,
 
azért valljuk be, néha tényleg túlzásokba esel, pl. szúnyog a lámpába, az szerinted biztos gyári hibás, és a Ford rontotta el. Vagy bármi hibád volt, egyből sz*roztad. Ezeket lehetne kulturáltabban is.
Hidd el nekem, tökéletes autó nincs, jó példa erre ez a cikk 4 hónapos autó gyakorlatilag elégett csak úgy, ehhez képest a motorkiesés kutyafüle.
Ezért nem kell kidobni a cigicsikket az ablakon, mert a menetszél visszadobja
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Vendég
« Új hozzászólás #1665 Dátum: 2006.06.17 szombat, 21:25:00 »

zozi,
 
azért valljuk be, néha tényleg túlzásokba esel, pl. szúnyog a lámpába, az szerinted biztos gyári hibás, és a Ford rontotta el. Vagy bármi hibád volt, egyből sz*roztad. Ezeket lehetne kulturáltabban is.
Hidd el nekem, tökéletes autó nincs, jó példa erre ez a cikk 4 hónapos autó gyakorlatilag elégett csak úgy, ehhez képest a motorkiesés kutyafüle.
Aztmindeniiiit! Hogy meg van ültetve! Porig ahogy kell.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1666 Dátum: 2006.06.17 szombat, 21:49:00 »

zozi,
 
azért valljuk be, néha tényleg túlzásokba esel, pl. szúnyog a lámpába, az szerinted biztos gyári hibás, és a Ford rontotta el. Vagy bármi hibád volt, egyből sz*roztad. Ezeket lehetne kulturáltabban is.
Hidd el nekem, tökéletes autó nincs, jó példa erre ez a cikk 4 hónapos autó gyakorlatilag elégett csak úgy, ehhez képest a motorkiesés kutyafüle.
Ja és most jutott eszembe: Láttátok azt a pps-t amiben egy fél vagon Audi lett por és hamu? Naggyon durva és sokkoló látvány. Abból vetted észre hogy egykoron autók voltak, hogy 4 nagyobb hamukupac volt a négy kerék helyén. Ánbölívöböl
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1667 Dátum: 2006.06.17 szombat, 21:53:00 »

egy pikcsör :
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1668 Dátum: 2006.06.17 szombat, 21:54:00 »

na az a két üres hely audi volt. Félelmetes mire képes egy "kis tüzecske"
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1669 Dátum: 2006.06.17 szombat, 22:39:00 »

egy pikcsör :

Aluminium kasztni, nesze neked. Ez nem olcsó muri volt az tuti.
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Vendég
« Új hozzászólás #1670 Dátum: 2006.06.18 vasárnap, 08:45:00 »

én azért bevállalnám azt az ezüst kombit újba, mégha ilyen jól égő kasztnija is van....
amúgy Zozinak van némi igaza a lámpák minőségével kapcsolatban...egyrészt a beázás típushiba, másrészt a petya xenonlámpájában is imitt-amott volt szigetelőanyag...ez azért nem vall sok igényességre, inkább tömegcikkre - bár a Mondeo (a behozottak) tömegcikk viszonylag olcsó áron.... én szeretem a Mondeomat a hibáival együtt is sokat alakítgattuk is, de ez nem szupergép a szó szoros értelmében...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1671 Dátum: 2006.06.19 hétfő, 09:30:00 »

én azért bevállalnám azt az ezüst kombit újba, mégha ilyen jól égő kasztnija is van....
amúgy Zozinak van némi igaza a lámpák minőségével kapcsolatban...egyrészt a beázás típushiba, másrészt a petya xenonlámpájában is imitt-amott volt szigetelőanyag...ez azért nem vall sok igényességre, inkább tömegcikkre - bár a Mondeo (a behozottak) tömegcikk viszonylag olcsó áron.... én szeretem a Mondeomat a hibáival együtt is sokat alakítgattuk is, de ez nem szupergép a szó szoros értelmében...
a másfélmisis délkoreaiaknak viszont semmi ilyesmi problémájuk nincs...
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1672 Dátum: 2006.06.19 hétfő, 10:47:00 »

Lehet azt állítani menet közben is.
Én az autómatikusra gondoltam.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1673 Dátum: 2006.06.19 hétfő, 10:55:00 »

a másfélmisis délkoreaiaknak viszont semmi ilyesmi problémájuk nincs...
Meg klímájuk, szervókormányuk, xenonuk sem - azaz el sem tud romlani.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1674 Dátum: 2006.06.20 kedd, 18:23:00 »

Halee!
Ma márkaszervíz-látogatáson jártunk, és ha már ott voltunk, kifaggattam egy szakit, hogy is műkszik a Mondeo-n a xenon-magasságállítás.
Az első fogalom, az a "passzív" -jelző. Tehát nem folyamatosan állít, hanem 15 mp-ként ( könyvben 30 van írva ), a hátsó tengelyen van egy érzékelő, ami figyeli, milyen szögben áll az autó menetközben. És így "kalibrál" időnként. Ez lehet a magyarázat akár, hogy miért is vakítja az előzendő autót, sötétben. Egy intenzív gyorsítás, Mondi eleje picit emelkedik, a lámpa még ezt nem követi azonnal, ezért nyom egy kis szúrófényt az elől-haladónak a szemébe, a belső tükrön keresztül...
A másik fajta xenon-állítás, ( már az S-maxban olyan kerreg )az aktív, ami állandóan dolgoztatja az utánállítást...
Ennyit sikerült mára.
Üdv:
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1675 Dátum: 2006.06.20 kedd, 19:15:00 »

Halee!
Ma márkaszervíz-látogatáson jártunk, és ha már ott voltunk, kifaggattam egy szakit, hogy is műkszik a Mondeo-n a xenon-magasságállítás.
Az első fogalom, az a "passzív" -jelző. Tehát nem folyamatosan állít, hanem 15 mp-ként ( könyvben 30 van írva ), a hátsó tengelyen van egy érzékelő, ami figyeli, milyen szögben áll az autó menetközben. És így "kalibrál" időnként. Ez lehet a magyarázat akár, hogy miért is vakítja az előzendő autót, sötétben. Egy intenzív gyorsítás, Mondi eleje picit emelkedik, a lámpa még ezt nem követi azonnal, ezért nyom egy kis szúrófényt az elől-haladónak a szemébe, a belső tükrön keresztül...
A másik fajta xenon-állítás, ( már az S-maxban olyan kerreg )az aktív, ami állandóan dolgoztatja az utánállítást...
Ennyit sikerült mára.
Üdv:
Szerintem első- és hátsótengelyen van az érzékelő. Hogy 15 vagy 30 másodpercenként állít, nem túl lényeges.
Szerintem a kis megugrás miatt nem is kellene utánállítani, mert ha gödrös úton mész (mondjuk pesten bárhol), akkor folyamatosan tekergetheti le-föl.
Ami a lényeg: nekem eddig még 1x sem villogtak vissza.
Azt nem mondták, hogy menet közben állít-e? Azt jó lenne tudni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1676 Dátum: 2006.06.20 kedd, 19:37:00 »

Halee!
Ma márkaszervíz-látogatáson jártunk, és ha már ott voltunk, kifaggattam egy szakit, hogy is műkszik a Mondeo-n a xenon-magasságállítás.
Az első fogalom, az a "passzív" -jelző. Tehát nem folyamatosan állít, hanem 15 mp-ként ( könyvben 30 van írva ), a hátsó tengelyen van egy érzékelő, ami figyeli, milyen szögben áll az autó menetközben. És így "kalibrál" időnként. Ez lehet a magyarázat akár, hogy miért is vakítja az előzendő autót, sötétben. Egy intenzív gyorsítás, Mondi eleje picit emelkedik, a lámpa még ezt nem követi azonnal, ezért nyom egy kis szúrófényt az elől-haladónak a szemébe, a belső tükrön keresztül...
A másik fajta xenon-állítás, ( már az S-maxban olyan kerreg )az aktív, ami állandóan dolgoztatja az utánállítást...
Ennyit sikerült mára.
Üdv:
És a szúnyogproblémád megoldódott?
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Vendég
« Új hozzászólás #1677 Dátum: 2006.06.20 kedd, 20:40:00 »

És a szúnyogproblémád megoldódott?
Szia!
Most megoldottam! Nézegettem a motorteret, és gyanús volt, hogy van benne egy zárókupak, beszorulva egy konzolnál. És, a bal-első lámpa helyzet-zárója!!! Nem tettem volna vissza rendesen? Pedig úgy rémlik, erre odafigyeltem...
Hűtőrács újra lebont ( már bejáródott, csak ránézek, és jön magától ), lámpabúra ki, és ha már így esett, óvatos mozgatásra a szúnyogot kitereltem a távolsági-fényszóró melletti résnél.  
Zárókupak vissza, - el is forgattam - aztán izzópróba, minden ok !
Üdv:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1678 Dátum: 2006.06.20 kedd, 20:52:00 »

Szerintem első- és hátsótengelyen van az érzékelő. Hogy 15 vagy 30 másodpercenként állít, nem túl lényeges.
Szerintem a kis megugrás miatt nem is kellene utánállítani, mert ha gödrös úton mész (mondjuk pesten bárhol), akkor folyamatosan tekergetheti le-föl.
Ami a lényeg: nekem eddig még 1x sem villogtak vissza.
Azt nem mondták, hogy menet közben állít-e? Azt jó lenne tudni.
Igen,van mindkét tengelyen érzékelő!(első és hátsó)Már a 2001-es évjárató TDDI-n is így volt.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1679 Dátum: 2006.06.21 szerda, 19:54:00 »

Kedves lacika_osb!
 
Ha azért járnék ide, hogy fikázzam a Mondeot, nem ezeket írnám, meg nem így!  
Nek kell felkapni a vizet azonnal!
De ha gondolod, küldhetünk egymásnak "fákjús" szmájlikat. Lacika! Te azért jársz ide, hogy fikázzad az embereket?
Tessék egy kis humorral nézni a hozzászólásaimra, van néha bennük.  
Mondjuk ha én lámpára szellőzőt terveznék, raknék rá hálót, hogy a nagyon pici bogarak se tudjanak bemenni!
Gondolj bele, hogy lehet a bogarakat rávenni a lámpa elhagyására! Fákjúk egymásnak küldését meg kerüljük, ha lehet! Megmondta a Fecó, ha nem tetszik, el lehet menni az országból!
Majd egyszer gondold végig, hogy nekem mennyi anyagi károm adódott a Mondeoval és ahhoz képest még mindig szeretem! Más már a porlasztócserekor eladta volna!
Zozi,
 
mint írtam, egy kicsit túlságosan durva voltam. Nem mint embert fikázlak (hiszen nem is ismerlek), csak a hozzászólásaiddel van bajom. A Fecós témát hagyjuk, mert amilyen állapotok uralkodnak itt, lassan én is elmennék-de ez nem politikai fórum!!! Elhiszem, hogy nagyon felkaptad a vizet, de ettől még nem minden sz*r ami Mondeo-mert számomra ez jött le(#1643). Nem bántani akarlak, csak a véleményemet mondom
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1680 Dátum: 2006.06.21 szerda, 20:56:00 »

Szia!
Most megoldottam! Nézegettem a motorteret, és gyanús volt, hogy van benne egy zárókupak, beszorulva egy konzolnál. És, a bal-első lámpa helyzet-zárója!!! Nem tettem volna vissza rendesen? Pedig úgy rémlik, erre odafigyeltem...
Hűtőrács újra lebont ( már bejáródott, csak ránézek, és jön magától ), lámpabúra ki, és ha már így esett, óvatos mozgatásra a szúnyogot kitereltem a távolsági-fényszóró melletti résnél.  
Zárókupak vissza, - el is forgattam - aztán izzópróba, minden ok !
Üdv:
Ennyi ideig élve maradt a szúnyog?
Akkor mégsem a mondeo a rossz?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1681 Dátum: 2006.06.21 szerda, 22:05:00 »

Ennyi ideig élve maradt a szúnyog?
Akkor mégsem a mondeo a rossz?
Nem kötekszik
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1682 Dátum: 2006.06.21 szerda, 23:57:00 »

Nem kötekszik
Vagy raktál be ennivalót? Esetleg nőt? Mert írtad, hogy kan szúnyog...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1683 Dátum: 2006.06.22 csütörtök, 07:09:00 »

Szia!
Most megoldottam! Nézegettem a motorteret, és gyanús volt, hogy van benne egy zárókupak, beszorulva egy konzolnál. És, a bal-első lámpa helyzet-zárója!!! Nem tettem volna vissza rendesen? Pedig úgy rémlik, erre odafigyeltem...
Hűtőrács újra lebont ( már bejáródott, csak ránézek, és jön magától ), lámpabúra ki, és ha már így esett, óvatos mozgatásra a szúnyogot kitereltem a távolsági-fényszóró melletti résnél.  
Zárókupak vissza, - el is forgattam - aztán izzópróba, minden ok !
Üdv:
Nem ez volt véletlenül kicsit halványabb?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1684 Dátum: 2006.06.22 csütörtök, 09:16:00 »

Ennyi ideig élve maradt a szúnyog?
Akkor mégsem a mondeo a rossz?
A madaras tecsóba akciós a szúnyogháló!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1685 Dátum: 2006.06.22 csütörtök, 14:56:00 »

tegnap este szétszedtem a 40 LED-es féklámpámat (E-betűs), és a piros csövet beapplikáltam az ajtóból kipattintható lemezbe, tök korrekt volt
 
csak a kocsiba bepattintva derült ki, hogy 45 fokban lefelé világít, ma du. folytatom a projektet
 
right to copy by Napu
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1686 Dátum: 2006.06.22 csütörtök, 21:56:00 »

Most, hogy az egyik lámpám vadi új, most látszik igazán, hogy a xenonnál az a kis lencse ugyanúgy besárgul, mint az MKI az a prizma. Lehet azt külön cserélni
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Vendég
« Új hozzászólás #1687 Dátum: 2006.06.22 csütörtök, 23:01:00 »

Most, hogy az egyik lámpám vadi új, most látszik igazán, hogy a xenonnál az a kis lencse ugyanúgy besárgul, mint az MKI az a prizma. Lehet azt külön cserélni
nekem is kellene azt cserélni... az egyik lámpám 2001es, a másik 2004es. mennyibe fájhat?
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1688 Dátum: 2006.06.22 csütörtök, 23:03:00 »

A régi sárgát átveszem. Smiley Mert nekem az egyik oldaliba más a lencse, mint a másikba, és szeretném egyformára cserélni, a sárgasága nem érdekel. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1689 Dátum: 2006.06.23 péntek, 08:17:00 »

Most, hogy az egyik lámpám vadi új, most látszik igazán, hogy a xenonnál az a kis lencse ugyanúgy besárgul, mint az MKI az a prizma. Lehet azt külön cserélni
Lacika_osb odaadom az én 2001 lámpám, és akkor mindkettőnknek egyforma lesz.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Vendég
« Új hozzászólás #1690 Dátum: 2006.06.23 péntek, 10:17:00 »

Ennyi ideig élve maradt a szúnyog?
Akkor mégsem a mondeo a rossz?
Szia!
Szúnyog helo! Nem élt, talán 1 napig bírta! Látta, hogy nincs NŐ, így aztán úgy volt vele, minek élni! GZ-ről még csak nem is álmodhatott! Meg csevapról sem, és ez itt már off, én mentem!
Szép napot, szia!
Üdv.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1691 Dátum: 2006.06.23 péntek, 10:57:00 »

Néha be kellett volna dugnod az ujjad, hogy egyen egy kicsit, akkor nem halt volna éhen! Mindjárt jönnek az állatbarátok a szúnyog jogaival.
Különben is, először megvakult, majd megsült, nő sem volt, majd rájött, így nem érdemes élni, ezért megöngyilkolászta magát: éhen halt.
Ja, és még rosszul lett a sok szintállítgatástól.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1692 Dátum: 2006.06.23 péntek, 10:57:00 »

Szia!
Szúnyog helo! Nem élt, talán 1 napig bírta! Látta, hogy nincs NŐ, így aztán úgy volt vele, minek élni! GZ-ről még csak nem is álmodhatott! Meg csevapról sem, és ez itt már off, én mentem!
Szép napot, szia!
Üdv.
Néha be kellett volna dugnod az ujjad, hogy egyen egy kicsit, akkor nem halt volna éhen! Mindjárt jönnek az állatbarátok a szúnyog jogaival.
Különben is, először megvakult, majd megsült, nő sem volt, majd rájött, így nem érdemes élni, ezért megöngyilkolászta magát: éhen halt.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1693 Dátum: 2006.06.23 péntek, 15:42:00 »

Az egyik
 
a másik
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1694 Dátum: 2006.06.23 péntek, 15:42:00 »

Ez még soha nem sikerült. méééééé?
Aki nálam ügyesebb, az a két képet egymásalá betenné
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1695 Dátum: 2006.06.23 péntek, 16:10:00 »

Ez még soha nem sikerült. méééééé?
Aki nálam ügyesebb, az a két képet egymásalá betenné
Mert a kép alá az oldal URL-ét adod meg, és nem a képét. A helyes módszer képre jobb katt, tulajdonásgok, és onnan kimásolni az URL-t.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1696 Dátum: 2006.06.23 péntek, 16:12:00 »

Jó kék a helyzetjelződ! Smiley Én is most gondolkozok, ha a sárga lencsét kicserélném új fehérre lehet jobban előjönne az 5000K  valódi szine. Smiley Sikerült már előrejutni, hogy milyen árba van?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1697 Dátum: 2006.06.23 péntek, 17:25:00 »

A komámmal most vetette ki a kéket a rendőr...mivel szabálytalan a kék szín, még vitázni se lehet vele.... csak csendben elvette a 2 eft-os csekket és passz....
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1698 Dátum: 2006.06.23 péntek, 19:26:00 »

A komámmal most vetette ki a kéket a rendőr...mivel szabálytalan a kék szín, még vitázni se lehet vele.... csak csendben elvette a 2 eft-os csekket és passz....
Ez szerintem nem az a tecsós kékrefestett kék, teljesen szép színe van. A rendőr, meg ha valamibe beleköt, akkor tökmindegy, hogy ha fehér akkor az a baj :
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1699 Dátum: 2006.06.23 péntek, 19:31:00 »

Jó kék a helyzetjelződ! Smiley Én is most gondolkozok, ha a sárga lencsét kicserélném új fehérre lehet jobban előjönne az 5000K  valódi szine. Smiley Sikerült már előrejutni, hogy milyen árba van?
szemből azért nem olyan kék
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 ... 323   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.078 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.