Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:33:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 144 145 146 147 148 149 150 [151] 152 153 154 155 156 157 158 ... 323   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izzó, Xenon, LED  (Megtekintve 4816269 alkalommal)
0 Felhasználó és 43 vendég van a témában
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #7500 Dátum: 2009.12.03 csütörtök, 15:48:55 »

akkor bocsánat. Én a képet néztem, és figyelmetlen voltam. Az általad leírtak teljesen megállják helyüket.
Kivételesen elnézem, csak most, csak itt, csak Neked! (két sörödbe került ez a mutatvány finom)
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #7501 Dátum: 2009.12.03 csütörtök, 15:56:10 »

Kivételesen elnézem, csak most, csak itt, csak Neked! (két sörödbe került ez a mutatvány finom)

Ilyen kis apróságért ekkora árat kell fizetnem?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #7502 Dátum: 2009.12.03 csütörtök, 16:01:53 »

Ilyen kis apróságért ekkora árat kell fizetnem?
Na jó legyen egy, de ez az utolsó ajánlat. Jól gondold meg, különben visszalépek az üzlettől!
Naplózva
rnagy8
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 457


E-mail
« Új hozzászólás #7503 Dátum: 2009.12.03 csütörtök, 16:05:56 »

Tévedésben vagy. A sárga lámpával nem Te látsz jobban, hanem téged látnak jobban. A ködlámpa attól ködlámpa, hogy a föld és a "köd" között az esetek 98%-ában van egy 30-50cm-es "rés", ahol nincs köd. Ebbe kell belevilágítani. Tehát a köd alá. (ezért nem értettem annak idején  a 123-as Mercit, aminek a homlokfalon volt, a fényszóró mellett.) Ha a tompítottad világít, az azért nem jó, mert a pára parányi kis cseppjei, mind egy-egy pici prizmaként viselkednek, ami ugye fizikából tanultak alapján, oda veri vissza a fényt, ahonnan kapja. Tehát a jó összeállítás: ködlámpa be, tompított le. De ez is csak sötétben igaz. Próba!!!
Én ezt írtam
"Tudomásom szerint ködlámpának a kadmium-sárga izzó a legjobb. Eredetileg ezek kadmiumból voltak, de ma már nem forgalmazható így van helyette kadmium-színű izzó. Köd ellen a fehér fény nem jó, hiába nagy teljesítményű, csak visszaverődik..."  nezze
Ebből szerintem nem következik az, amire Te következtettél de mindegy... akárhova teszik, jobb ha kadmium-sárga a fénye.
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 1.8 SCI, MKIII, fekete, 5 ajtós.
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #7504 Dátum: 2009.12.03 csütörtök, 16:10:21 »

Én ezt írtam
"Tudomásom szerint ködlámpának a kadmium-sárga izzó a legjobb. Eredetileg ezek kadmiumból voltak, de ma már nem forgalmazható így van helyette kadmium-színű izzó. Köd ellen a fehér fény nem jó, hiába nagy teljesítményű, csak visszaverődik..."  nezze
Ebből szerintem nem következik az, amire Te következtettél de mindegy... akárhova teszik, jobb ha kadmium-sárga a fénye.
Vajon miért nem látsz egyetlen egy  gyári sárga lámpát? ...és mint mondtam: nem a ködbe, hanem alá kell világítani. De tudod mit? Tegyél bele amit akarsz! Esetleg pirosat, mert az hatol a legmesszebbre a levegőben. (ez is fizika)
Naplózva
rnagy8
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 457


E-mail
« Új hozzászólás #7505 Dátum: 2009.12.03 csütörtök, 16:20:49 »

Vajon miért nem látsz egyetlen egy  gyári sárga lámpát? ...és mint mondtam: nem a ködbe, hanem alá kell világítani. De tudod mit? Tegyél bele amit akarsz! Esetleg pirosat, mert az hatol a legmesszebbre a levegőben. (ez is fizika)
Hmmm. lássuk csak miért:
- mert nem kötelező,
- mert 10 centtel drágább mint a fehér
- mert hülyén néz ki a sárga lámpa
- és nem igaz, hogy nem látok egyetlen sárgát sem
Biztos a köd alá kell világítani, hogy láss, ahogy mondod, de a szembe jövők szempontjából nem mellékes, hogy mekkora távolságból vesz észre a ködben. Ezért gondolom, hogy a sárga jobb.
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 1.8 SCI, MKIII, fekete, 5 ajtós.
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #7506 Dátum: 2009.12.03 csütörtök, 16:28:35 »

Hmmm. lássuk csak miért:
- mert nem kötelező,
- mert 10 centtel drágább mint a fehér
- mert hülyén néz ki a sárga lámpa
- és nem igaz, hogy nem látok egyetlen sárgát sem
Biztos a köd alá kell világítani, hogy láss, ahogy mondod, de a szembe jövők szempontjából nem mellékes, hogy mekkora távolságból vesz észre a ködben. Ezért gondolom, hogy a sárga jobb.

Akkor már csak egyet nem értek: miért kérdezeted meg ezt itt, ha mindent tudsz?
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #7507 Dátum: 2009.12.03 csütörtök, 16:31:51 »

csak óvatosan Smiley
kb. ugyanarról beszéltek csak más aspektusban, de emiatt ne ugorjatok össze
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #7508 Dátum: 2009.12.03 csütörtök, 16:32:36 »

Biztos a köd alá kell világítani, hogy láss, ahogy mondod, de a szembe jövők szempontjából nem mellékes, hogy mekkora távolságból vesz észre a ködben. Ezért gondolom, hogy a sárga jobb.

erre azt mondom, hogy a szembejövő maradjon a sávjában, ha köd van
Naplózva
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #7509 Dátum: 2009.12.03 csütörtök, 16:40:48 »

erre azt mondom, hogy a szembejövő maradjon a sávjában, ha köd van
...ne is autózzon, ha én az úton vagyok! eplus2
Naplózva
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #7510 Dátum: 2009.12.03 csütörtök, 16:42:48 »

csak óvatosan Smiley
kb. ugyanarról beszéltek csak más aspektusban, de emiatt ne ugorjatok össze
Nem ugrunk össze, csak miért kérdezett, ha úgyis tudja? Nekem ez jött le. De részemről itt a vége, fuss el véle!
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #7511 Dátum: 2009.12.03 csütörtök, 16:45:30 »

Nem ugrunk össze, csak miért kérdezett, ha úgyis tudja? Nekem ez jött le. De részemről itt a vége, fuss el véle!
nem ő kérdezett, csak beírta a kadmium-sárgát
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #7512 Dátum: 2009.12.03 csütörtök, 16:46:41 »

A ködlámpa gyárilag egy fhos. Tehetsz bele akármit. Nekem vadi új lámpáim és benne 100W jégfehér izzók vannak. Dísznek, jaszkarizni jók, csak köd ne legyen. Én már annyit foglalkoztam evvel, hogy azt el sem hiszed. Legújabb ötletem, hogy a peugeot 206-osét belefaragom. Azért azt, mert mert az is íves, mint a miénk. Viszont az leolvasztja a csíkot az aszfaltról.
vagy projektort  uglystupid2 2funny
Naplózva
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #7513 Dátum: 2009.12.03 csütörtök, 16:49:39 »

vagy projektort  uglystupid2 2funny
De hiszen az MK2-é projektoros!
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #7514 Dátum: 2009.12.03 csütörtök, 16:51:04 »

De hiszen az MK2-é projektoros!
rendes projektort, mondjuk fiat vagy mazda, fényszóróból
méretre jónak tűnik, én lámpaátalakításon is gondolkoztam már ilyennel, csak Joe nem írta meg, hogy ismerőse/rokona mire jutott a projekttel
Naplózva
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #7515 Dátum: 2009.12.03 csütörtök, 16:54:56 »

rendes projektort, mondjuk fiat vagy mazda, fényszóróból
méretre jónak tűnik, én lámpaátalakításon is gondolkoztam már ilyennel, csak Joe nem írta meg, hogy ismerőse/rokona mire jutott a projekttel
Én vizsgálgattam az asszony Ignis-ének a lámpáit is. Beszharsz milyen jól világít a ronda vésett üveges kis csúnyság. Csak az a baj avval, hogy kicsit "mélyen" lennének az íves lökhárítóba. Azért gondolkodtam a pezsóén, mert az íves, mint a modeo, mégha nem is pont ugyanaz az ív, de egy jó lökhárítós "megbőrözi". Ja! és az nem ésett, nem projektoros, hanem sima és nagyon állat.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #7516 Dátum: 2009.12.03 csütörtök, 18:33:29 »

Sziasztok,

Kérdésem az lenne, hogy a http://www.xenon.hu/ledesvilag.php  oldalon látható led-es izzókból a megfelelőt berakhatom minden átalakítás nélkül a megfelelő helyre? Gondolok itt arra, hogy kicserélném a hátső helyzetjelzőt, féklámpa izzót, indexeket, illetve a kérdésem vonatkozik a belső világításra is.


Helyzetjelzőnek még ok, ha van kedved pár havonta cserélgetni, de a többi külső lámpába felejtsd el, kicsi a fényereje, nem megfelelő a fényszórása.
Belül szépérzék kérdése, én pl. nem akarok a hidegfényt bentre, műtő, iroda hangulata van.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #7517 Dátum: 2009.12.03 csütörtök, 18:34:45 »

A ködlámpa gyárilag egy fhos. Tehetsz bele akármit. Nekem vadi új lámpáim és benne 100W jégfehér izzók vannak. Dísznek, jaszkarizni jók, csak köd ne legyen. Én már annyit foglalkoztam evvel, hogy azt el sem hiszed. Legújabb ötletem, hogy a peugeot 206-osét belefaragom. Azért azt, mert mert az is íves, mint a miénk. Viszont az leolvasztja a csíkot az aszfaltról.

Az MK3 lámpája más, a facelift trapéz lámpája szerintem az egyik legjobb!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #7518 Dátum: 2009.12.03 csütörtök, 18:35:33 »

Tudomásom szerint ködlámpának a kadmium-sárga izzó a legjobb. Eredetileg ezek kadmiumból voltak, de ma már nem forgalmazható így van helyette kadmium-színű izzó. Köd ellen a fehér fény nem jó, hiába nagy teljesítményű, csak visszaverődik...

 eljen
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #7519 Dátum: 2009.12.03 csütörtök, 18:38:19 »

Vajon miért nem látsz egyetlen egy  gyári sárga lámpát? ...és mint mondtam: nem a ködbe, hanem alá kell világítani. De tudod mit? Tegyél bele amit akarsz! Esetleg pirosat, mert az hatol a legmesszebbre a levegőben. (ez is fizika)

Mert olcsóbb a sima halogén, mint a sárgára szinezett! Smiley Nekem kadmium sárga a köd, és ég és föld a különbség ködbe!
A legmeszebbre pedig a zöld szín hatol.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #7520 Dátum: 2009.12.03 csütörtök, 19:18:26 »

Mert olcsóbb a sima halogén, mint a sárgára szinezett! Smiley Nekem kadmium sárga a köd, és ég és föld a különbség ködbe!
A legmeszebbre pedig a zöld szín hatol.
Esküszöm, hogy ennek a zöldnek utánnanézek. Én a pirosat tanultam annak idején. Azért piros az autók hátsója. (aszongyák)
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #7521 Dátum: 2009.12.03 csütörtök, 22:15:33 »

Esküszöm, hogy ennek a zöldnek utánnanézek. Én a pirosat tanultam annak idején. Azért piros az autók hátsója. (aszongyák)

Én több helyen azt olvastam, olvasom, hogy a legnagyobb lumen értéke a zöld fény hullámhosszának van, ezért is használnak zöld lézereket, a hadsereg ezért fejleszti a nem halálos zöld lézeres kényszerítő eszközöket.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #7522 Dátum: 2009.12.04 péntek, 08:34:34 »

Én több helyen azt olvastam, olvasom, hogy a legnagyobb lumen értéke a zöld fény hullámhosszának van, ezért is használnak zöld lézereket, a hadsereg ezért fejleszti a nem halálos zöld lézeres kényszerítő eszközöket.
Én hajlítható vagyok, csak pirosat tanultam. Nem állítom 100%-osan, amíg nem járok utánna. Rajta vagyok már!
Naplózva
Mondi_18
Vendég
« Új hozzászólás #7523 Dátum: 2009.12.04 péntek, 19:24:03 »

Sziasztok,

Kérdésem az lenne, hogy pl: a http://www.xenon.hu/ledesvilag.php  oldalon látható led-es izzókból a megfelelőt berakhatom minden átalakítás nélkül a megfelelő helyre? Gondolok itt arra, hogy kicserélném a hátső helyzetjelzőt, féklámpa izzót, indexeket, illetve a kérdésem vonatkozik a belső világításra is.
Naplózva
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #7524 Dátum: 2009.12.04 péntek, 21:24:12 »

Sziasztok,

Kérdésem az lenne, hogy pl: a http://www.xenon.hu/ledesvilag.php  oldalon látható led-es izzókból a megfelelőt berakhatom minden átalakítás nélkül a megfelelő helyre? Gondolok itt arra, hogy kicserélném a hátső helyzetjelzőt, féklámpa izzót, indexeket, illetve a kérdésem vonatkozik a belső világításra is.


Ha a foglalatra figyelsz, akkor azok belemennek a gyári helyre, nem kell átalakító. A féklámpára ügyelj, mert ott a ledes szúrófény nem mutat túl erősen a búrába épített fényterelőkön - oda szerintem a normál izzó a legjobb. A tolatólámpába már mehet egy jó erős ledes cucc jobban fogsz látni a sötétben - ámbár a Mondeo tolatólámpája így is elég erős. Belülre meg olyan szofita foglalatos ledet vegyél, ami nem csak egy irányba vetíti a fényét, mert az alig fogja a beslőt megvilágítani. Ja, és hideg fehér fényű lesz az autó belseje, az nem mindenkinek jön be.

Ahol egyértelműen marha jól néz ki, az az első helyzetjelzők, de csak akkor, ha mellette van egy fehér fényű tompított lámpa, 5000 kelvinnél nagyobb színhőfokkal (spec halogén vagy xenon). Sárgával jó hülyén néz ki. És a rendszámtábla világítás is nagyon dögös fehér leddel, mert a fehár rendszámalap szépen adja ki a fényét.
Naplózva
TB
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 149



« Új hozzászólás #7525 Dátum: 2009.12.04 péntek, 22:02:35 »

hogy csináltad meg a kábelt? egy relével vagy külön relézted meg a két oldalt?  nem volt vékony az a kábel is?
ha adsz neki fixen tápot és ugy jó mondjuk 5 percig akkor trafó tuti jó..... eljen
biztik tuti jók-e azt kell megnézni, és műszerrel ténylegesen szakadást kell nézni...bár ha a csatinál kijön fixen a táp bizti tuti jó.
55w vagy 35w-s?
kontakt,testhiba nincs e?
stb,stb....

Csak a baloldalit reléztem. Kábel combos rézből, testet a kasztniról vettem, műszer szerint minden rendben volt.
Hogy hány wattos azt most meg nem mondom.. Gyáriból van mindkettő?
Anno mikor próbálkoztam már nem állt a helyzet magaslátán az akksim.
Ráadásul -mint később kiderült- cellazárlatos is volt, ennek fényében pedig a mérés már nem biztos hogy mérvadó..
Holnap nekiállok, és tesztelek mégegyet..  wave
Naplózva

2004 MKIII TDCi kombi
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #7526 Dátum: 2009.12.04 péntek, 22:20:06 »

Ha a foglalatra figyelsz, akkor azok belemennek a gyári helyre, nem kell átalakító. A féklámpára ügyelj, mert ott a ledes szúrófény nem mutat túl erősen a búrába épített fényterelőkön - oda szerintem a normál izzó a legjobb. A tolatólámpába már mehet egy jó erős ledes cucc jobban fogsz látni a sötétben - ámbár a Mondeo tolatólámpája így is elég erős. Belülre meg olyan szofita foglalatos ledet vegyél, ami nem csak egy irányba vetíti a fényét, mert az alig fogja a beslőt megvilágítani. Ja, és hideg fehér fényű lesz az autó belseje, az nem mindenkinek jön be.

Ahol egyértelműen marha jól néz ki, az az első helyzetjelzők, de csak akkor, ha mellette van egy fehér fényű tompított lámpa, 5000 kelvinnél nagyobb színhőfokkal (spec halogén vagy xenon). Sárgával jó hülyén néz ki. És a rendszámtábla világítás is nagyon dögös fehér leddel, mert a fehár rendszámalap szépen adja ki a fényét.

Hali

Nekem a féklámpám már ledes. oda a 27 LED Extra High Power 1157 (21/5W helyére) nevezetű ledeset raktam. Pirosat és sokkal szebb mint az ereseti. Azóta a többi, amit még nem cseréltem, inkább narancsos mint piros. Smiley  Szóval, lehet ezt ledes-re cserélni, csak akár melyik nem jó. Kipróbáltam másikat is, de az fékezéskor világítrott úgy, mint a többi. Szóval ez a jó a mondeoba.

Üdv
Csaba
Naplózva
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #7527 Dátum: 2009.12.05 szombat, 14:01:11 »

Hali

Nekem a féklámpám már ledes. oda a 27 LED Extra High Power 1157 (21/5W helyére) nevezetű ledeset raktam..... Szóval ez a jó a mondeoba.

Üdv
Csaba
Ezt viszont nem találtam a xenon.hu-n.
Az égőket nekem idegesítően gyakran kell cserélnem, első helyzetjelzők, hátsó 5W-osak, eddig csak a féklámpás bírta a 3 évet.
Az első hejzetjelzőnek 6000K-es extra erős ledet raktam be, ez már 6 hónapja hibátlan! http://zsu.hu/data/image/product/normal/product_242692.jpg
Városban csak ezzel megyek sötétedésig.
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #7528 Dátum: 2009.12.05 szombat, 15:18:39 »

Csak a baloldalit reléztem. Kábel combos rézből, testet a kasztniról vettem, műszer szerint minden rendben volt.
Hogy hány wattos azt most meg nem mondom.. Gyáriból van mindkettő?
Anno mikor próbálkoztam már nem állt a helyzet magaslátán az akksim.
Ráadásul -mint később kiderült- cellazárlatos is volt, ennek fényében pedig a mérés már nem biztos hogy mérvadó..
Holnap nekiállok, és tesztelek mégegyet..  wave

na várjál,neked gyári mondi trafód van?
azon van gyári csati nem? azzal se gyújt be?
megb+ssza ám azt a fost is ha gyárit is relézni kell... violent falbav
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #7529 Dátum: 2009.12.05 szombat, 17:28:15 »

Ezt viszont nem találtam a xenon.hu-n.
Az égőket nekem idegesítően gyakran kell cserélnem, első helyzetjelzők, hátsó 5W-osak, eddig csak a féklámpás bírta a 3 évet.
Az első hejzetjelzőnek 6000K-es extra erős ledet raktam be, ez már 6 hónapja hibátlan! http://zsu.hu/data/image/product/normal/product_242692.jpg
Városban csak ezzel megyek sötétedésig.

Szia,

Előre én a 1 Piranha High Power (Szuper stabil) ledeset raktam, hátulra amit írtam. Amúgy célszerű a shop részben nézelődni és az oldalt lapozni kell.

http://www.xenon.hu/shop/index.php?lap=96_97

Üdv
Csaba
Naplózva
bagope ST220
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32

bagope


E-mail
« Új hozzászólás #7530 Dátum: 2009.12.06 vasárnap, 09:22:37 »

Vajon miért nem látsz egyetlen egy  gyári sárga lámpát? ...és mint mondtam: nem a ködbe, hanem alá kell világítani. De tudod mit? Tegyél bele amit akarsz! Esetleg pirosat, mert az hatol a legmesszebbre a levegőben. (ez is fizika)
Pedig van sárga első ködlámpa...csak 1 példa a sok közül 91' honda prelüde...gyárilag sárga!!! De szerintem is tök mind1 nem tapasztaltam különbséget a sárga és a fehér között. A piros jó 5let,azt elöl még nem próbáltam Smiley
Naplózva

ST220 Turnier----ennyi!!!!
bagope ST220
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32

bagope


E-mail
« Új hozzászólás #7531 Dátum: 2009.12.06 vasárnap, 09:30:09 »

Teljesen más a kábelezése a halogénnek, és a HID-nek, át kell kábeleni a lámpákat TIS CD alapján.
Köszi, de az átkebelezést megcsináltam,hiszen világított is. Igaz csak 20mp-ig Smiley a helyzet az hogy a motortérben lévő biztitáblában van a tompított fény reléje és annak az egyik lábára kell jönnie egy gyújtás plusznak. Na ez nem érkezik meg nekem. Hogy miért nem tudom,lehet le van biztosítékolva valahol a biztitáblákon kivül. De azért köszönöm a választ...
Naplózva

ST220 Turnier----ennyi!!!!
poliver
Vendég
« Új hozzászólás #7532 Dátum: 2009.12.06 vasárnap, 17:55:52 »

Sziasztok!
Ma visszaraktam a xenont, csak nem szivóznak annyira a rendőrök, 35w 4300K. De azt tapasztaltam, hogy nem müködnek a magasságállitóim. Ha rendes izzó volt benne müködött, ahogy átkötöttem nem, ha beledugtam a rendes halogén izzót, abba a foglalatba, amit az izzóra kell dugni, müködik. Ötlet??? Ciki xenonnal magasságállitás nélkül közlekedni...
Naplózva
TB
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 149



« Új hozzászólás #7533 Dátum: 2009.12.06 vasárnap, 22:29:19 »

na várjál,neked gyári mondi trafód van?
azon van gyári csati nem? azzal se gyújt be?
megb+ssza ám azt a ***t is ha gyárit is relézni kell... violent falbav

Igen, gyári xenonos lámpatest.
Ez a jelenség minden utólagosan beszerelt gyári xenonnál jelentkezik. Smiley
Sajnos hétvégén nem volt sok időm a tesztelésre, talán jövőhéten..  szomoru1
Naplózva

2004 MKIII TDCi kombi
calibra16v
Vendég
« Új hozzászólás #7534 Dátum: 2009.12.07 hétfő, 19:00:40 »

Hello!!

Nem vagyok meg elégedve a xenonommal és izzót szeretnék cserélni.
Márt irta valaki ,hogy 2 évente illik cserélni most philips 4300k van azt hiszem van ennél erósebb vagy ezt vegyem újra?
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #7535 Dátum: 2009.12.07 hétfő, 20:05:36 »

Hello!!

Nem vagyok meg elégedve a xenonommal és izzót szeretnék cserélni.
Márt irta valaki ,hogy 2 évente illik cserélni most philips 4300k van azt hiszem van ennél erósebb vagy ezt vegyem újra?

Philips cső 4300K a tuti kombináció. Lehet, hogy a jelenlegi csöved elöregedett, de az is lehet, hogy a foncsoroddal van valami gond. A még tutibb, ha vetítőlecsésre cseréled a lámpát és abba raksz egy xenon-t.

Üdv
Csaba
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #7536 Dátum: 2009.12.07 hétfő, 20:12:13 »

Hello!!

Nem vagyok meg elégedve a xenonommal és izzót szeretnék cserélni.
Márt irta valaki ,hogy 2 évente illik cserélni most philips 4300k van azt hiszem van ennél erósebb vagy ezt vegyem újra?

Ez a legjobb, 3 évente illik cserélni.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
calibra16v
Vendég
« Új hozzászólás #7537 Dátum: 2009.12.07 hétfő, 21:05:08 »

Philips cső 4300K a tuti kombináció. Lehet, hogy a jelenlegi csöved elöregedett, de az is lehet, hogy a foncsoroddal van valami gond. A még tutibb, ha vetítőlecsésre cseréled a lámpát és abba raksz egy xenon-t.

Üdv
Csaba
ezt kifejthetnéd! nem foncsoros a xenonom  hanem van elötte 1 nagyitó szerü .
Szerintem gyári a lámpa autómata magasság állítással.
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #7538 Dátum: 2009.12.07 hétfő, 21:17:10 »

ezt kifejthetnéd! nem foncsoros a xenonom  hanem van elötte 1 nagyitó szerü .
Szerintem gyári a lámpa autómata magasság állítással.

tuti. Bár abban is van foncsor, de a vetítő lencsés (projektoros) lámpa, ami neked is van jobb is meg macerásabb is. Nos valószínűleg a gyári cső már öreg lehet és elképzelhető, hogy a lencse, illetve a foncsor elkoszolódott. Javaslat: cső csere és lámpa tisztítás.

Üdv
Csaba
Naplózva
calibra16v
Vendég
« Új hozzászólás #7539 Dátum: 2009.12.07 hétfő, 21:37:52 »

tuti. Bár abban is van foncsor, de a vetítő lencsés (projektoros) lámpa, ami neked is van jobb is meg macerásabb is. Nos valószínűleg a gyári cső már öreg lehet és elképzelhető, hogy a lencse, illetve a foncsor elkoszolódott. Javaslat: cső csere és lámpa tisztítás.

Üdv
Csaba

Köszönöm szépen akkor veszek csövet ,tisztítás nem lesz mert volt 4-5 hónapja tisztítva de azt mondták akkor nem kell cserélni mert soha nem romlik el.
Jah és el kellene vinnem azt hiszem beállítatni a lámpáimat mert nem érzem, hogy jó helyre vinne. A susnyábann sokszor többet látok mint az úton olyan érzésem van.
Nagyon ki világít oldalra vagy minden xenon olyan?
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.07 hétfő, 21:39:31 írta calibra16v » Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #7540 Dátum: 2009.12.07 hétfő, 22:31:52 »

Köszönöm szépen akkor veszek csövet ,tisztítás nem lesz mert volt 4-5 hónapja tisztítva de azt mondták akkor nem kell cserélni mert soha nem romlik el.
Jah és el kellene vinnem azt hiszem beállítatni a lámpáimat mert nem érzem, hogy jó helyre vinne. A susnyábann sokszor többet látok mint az úton olyan érzésem van.
Nagyon ki világít oldalra vagy minden xenon olyan?

Nézesd meg, de a xenon esetében mindenfelé jobb lesz a látás:

illetve


Üdv
Csaba
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3360



« Új hozzászólás #7541 Dátum: 2009.12.07 hétfő, 22:58:08 »

Mennyibe kerülhet kb. (ha egyáltalán talál az ember) projektoros lámpatest?

És utólagos xenonba tudtok ajánlani jó minőséget? Persze sanszos hogy mind kínai... vigyor3
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
calibra16v
Vendég
« Új hozzászólás #7542 Dátum: 2009.12.07 hétfő, 23:09:16 »

Nézesd meg, de a xenon esetében mindenfelé jobb lesz a látás:

illetve


Üdv
Csaba

Szerintem nekem el kell vinnem 1 beállitásra és utána égő csere
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #7543 Dátum: 2009.12.07 hétfő, 23:32:54 »

Mennyibe kerülhet kb. (ha egyáltalán talál az ember) projektoros lámpatest?

És utólagos xenonba tudtok ajánlani jó minőséget? Persze sanszos hogy mind kínai... vigyor3

Kb 1 éve próbálok projektoros lámpáűt szerezni. Kevés van és az is marha drágán.

Utólagos xenont nézz itt:
http://autolampafutar.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=42&Itemid=1

Amire figyelj: 35W, H7, Philips cső, 4300K.

Üdv
Csaba
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3360



« Új hozzászólás #7544 Dátum: 2009.12.07 hétfő, 23:36:06 »

Kb 1 éve próbálok projektoros lámpáűt szerezni. Kevés van és az is marha drágán.

Utólagos xenont nézz itt:
http://autolampafutar.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=42&Itemid=1

Amire figyelj: 35W, H7, Philips cső, 4300K.

Üdv
Csaba

Ezekben Philips cső....? Biztos ez? Nekem a trafók is ugyanolyannak tünnek, csak az egyikre Siemens, a másikra meg nóném matrica van ragasztva. A super slim között se látok különbséget, hogy mitől lenne az slim...Szerintem ez mind kínai fhos (a piacon talán mind az)

Egyébként több mint 2 éve van utólagos 6000k-s xenonom de most bedöglött és másikat akarok venni.

Ezt néztem ki: http://www.martincaraudio.hu/exhibit_slim_xenon_h7_12_honap_garancia.html (Itt legalább szemre másabb a trafó)
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.08 kedd, 10:39:59 írta Zolibácsi » Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #7545 Dátum: 2009.12.07 hétfő, 23:43:30 »

Takiatti szerzett még valamikor nyáron projektorost  eljen
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3360



« Új hozzászólás #7546 Dátum: 2009.12.07 hétfő, 23:44:48 »

Takiatti szerzett még valamikor nyáron projektorost  eljen

Fene a pofáját vigyor3
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
poliver
Vendég
« Új hozzászólás #7547 Dátum: 2009.12.08 kedd, 09:29:08 »

Sziasztok!
Ma vis***aktam a xenont, csak nem szivóznak annyira a rendőrök, 35w 4300K. De azt tapasztaltam, hogy nem müködnek a magasságállitóim. Ha rendes izzó volt benne müködött, ahogy átkötöttem nem, ha beledugtam a rendes halogén izzót, abba a foglalatba, amit az izzóra kell dugni, müködik. Ötlet??? Ciki xenonnal magasságállitás nélkül közlekedni...
Naplózva
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #7548 Dátum: 2009.12.08 kedd, 10:16:31 »

Takiatti szerzett még valamikor nyáron projektorost  eljen

Pontosan!  worship taps eljen

Egy kedves klubtársunk szabadult a kocsijától, és felajánlotta, hogy cserélhető a xenonja, (ami előtte ha jól tudom Scratch-nél is volt, illetve Ő kábelezte át) ami jó a halogénes kocsiba, csak a csatlakozókat kellett átrakni.
Ez a manőver úgy nézett ki, hogy Ő adta a gyári xenon szettet, én adtam a gyári halogént + 40.000,-ot! A szerelést Vik csinálta 5.000,-ért!
A klub szelleméhez hűen, ha eladósorba kerülne a kocsi, Én is fel fogom dobni a csere lehetőségét, de ez még (remélem) messze van!
Tökéletesen működik, és a belső magasságállítóval állítható is!

Ez idén Június elején volt.
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #7549 Dátum: 2009.12.08 kedd, 10:51:47 »

Ezekben Philips cső....? Biztos ez? Nekem a trafók is ugyanolyannak tünnek, csak az egyikre Siemens, a másikra meg nóném matrica van ragasztva. A super slim között se látok különbséget, hogy mitől lenne az slim...Szerintem ez mind kínai fhos (a piacon talán mind az)

Egyébként több mint 2 éve van utólagos 6000k-s xenonom de most bedöglött és másikat akarok venni.

Ezt néztem ki: http://www.martincaraudio.hu/exhibit_slim_xenon_h7_12_honap_garancia.html (Itt legalább szemre másabb a trafó)


Szia, ha neked fekete trafó kell, akkor válaszd azt. Amúgy nem a trafó a lényeg első sorban, hanem a cső. Amit copy-ztam abban a cső a lényeg, hogy az legyen philips, nem a trafó. nekem innen van már több mint két éve xenon a jelenlegi kocsiban és jó régen használok már utólagos xenon-t, de most csak azért fogok csövet cserélni, mert a jelenlegi cső az 6000K-s és 2 éves, ezt egy 4300K-sra akarom cserélni.

Üdv
Csaba

Naplózva
Oldalak: 1 ... 144 145 146 147 148 149 150 [151] 152 153 154 155 156 157 158 ... 323   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.094 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.