Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 21:26:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 149 150 151 152 153 154 155 [156] 157 158 159 160 161 162 163 ... 323   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izzó, Xenon, LED  (Megtekintve 4816163 alkalommal)
0 Felhasználó és 48 vendég van a témában
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #7750 Dátum: 2010.01.21 csütörtök, 19:30:48 »

Szia,

Sajnos ez így nem igaz, mert ha kiveteti az izzót és nincs benne az E jel, akkor az is szabálytalan. Amúgy már idéztem az idevonatkozó rendeletet, ami teljesen vacak és ellentmondó. Egyébként én 2002 óta használok utólagos xenon-t és ebből kifolyólag még nem volt gondom.

Üdv
Csaba
Szerencsés vagy! Nekem csak 2 és fél éve xenonos a gépem, de ma lecsapott rám a közeg! Már kiszálltam a kocsiból a ház előtt, mikor megszólalt egy hang mögöttem " Közúti ellenőrzés! " Már láttam amikor utánam fordultak, azt hittem az utólagos ledek zavarják őket, de nem, a xenon a hóban elvakította a közeget.
Ami sz@r, szerelhetem ki, ami jó, nem kell műszakira vinnem, megúsztam figyelmeztetéssel!
Részemről ennyi volt az utólagos xenon!
Naplózva
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #7751 Dátum: 2010.01.21 csütörtök, 19:35:54 »

Most lehet, hogy a refibe rendelek hozzá H1-es xenon csöveket. Talán elég gyorsan beizzik, hogy lássak is vele!
Esetleg HIR H7-est tud valaki eladót? Utálok vakoskodni, nem mondanék le a xenon fényerejéről!
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #7752 Dátum: 2010.01.21 csütörtök, 19:43:59 »

Most lehet, hogy a refibe rendelek hozzá H1-es xenon csöveket. Talán elég gyorsan beizzik, hogy lássak is vele!
Esetleg HIR H7-est tud valaki eladót? Utálok vakoskodni, nem mondanék le a xenon fényerejéről!
a H1-esből okulva nem biztos, hogy nekivágnék a helyedben
mk3-4-ben nem fér el az izzó a mérete miatt
szerintem osram nightbreaker vagy sylvania silverstar (erről még csak hallottam, hogy jó)
Naplózva
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #7753 Dátum: 2010.01.21 csütörtök, 20:13:05 »

a H1-esből okulva nem biztos, hogy nekivágnék a helyedben
mk3-4-ben nem fér el az izzó a mérete miatt
szerintem osram nightbreaker vagy sylvania silverstar (erről még csak hallottam, hogy jó)
A H7 helyére betett xenon is hosszabb, mint egy sima izzó. A H1-nél mi volt a gond, túl hosszú volt, vagy nem fért át a lukon?
A night breaker is elég gyengén világít a xenon helyett.  szomoru1
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.21 csütörtök, 20:14:44 írta Zsiri » Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #7754 Dátum: 2010.01.21 csütörtök, 20:19:23 »

A H7 helyére betett xenon is hosszabb, mint egy sima izzó. A H1-nél mi volt a gond, túl hosszú volt, vagy nem fért át a lukon?
A night breaker is elég gyengén világít a xenon helyett.  szomoru1
xenon helyett bármi gyengébben világít, ez sajnos tény
hosszabb és nagyobb a bubi, gondolom ez a H7-nél is jelentkezik

mondjuk én a helyedben inkább egy gyári xenonos lámpatestet keresnék
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.21 csütörtök, 20:22:05 írta yooccoo » Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #7755 Dátum: 2010.01.21 csütörtök, 20:47:23 »

H7 HIR-nél ez nem jelentkezik, MK3 TDDI 2002-es az amibe ment és tökéletes
xenon-os lámpatest bontottan is min 30k/db
valamit valamiért  vigyor3
persze mindenkinek a saját döntése
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #7756 Dátum: 2010.01.22 péntek, 08:04:49 »

Szerencsés vagy! Nekem csak 2 és fél éve xenonos a gépem, de ma lecsapott rám a közeg! Már kiszálltam a kocsiból a ház előtt, mikor megszólalt egy hang mögöttem " Közúti ellenőrzés! " Már láttam amikor utánam fordultak, azt hittem az utólagos ledek zavarják őket, de nem, a xenon a hóban elvakította a közeget.
Ami sz@r, szerelhetem ki, ami jó, nem kell műszakira vinnem, megúsztam figyelmeztetéssel!
Részemről ennyi volt az utólagos xenon!

Szia!

Részvétem a xenon miatt. A Led-ről tehetnél fel, vagy küldhetnél egy képet. Érdekelne.

Kösz! Üdv: Tamás  integet2
Naplózva
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #7757 Dátum: 2010.01.22 péntek, 10:25:12 »

Szia!

Részvétem a xenon miatt. A Led-ről tehetnél fel, vagy küldhetnél egy képet. Érdekelne.

Kösz! Üdv: Tamás  integet2
Köszi!  integet2

A ledekről tettem fel képet az előző oldalon.
http://kepfeltoltes.hu/view/091222/DSC_0004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/091222/DSC_0006_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Alul a 8 ledes kómfoglalatos, a helyzetjelzőm szintén ledes.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #7758 Dátum: 2010.01.22 péntek, 10:42:23 »

Köszi!  integet2

A ledekről tettem fel képet az előző oldalon.
http://kepfeltoltes.hu/view/091222/DSC_0004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/091222/DSC_0006_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Alul a 8 ledes kómfoglalatos, a helyzetjelzőm szintén ledes.

Kondolgoztál már ködlámpa ledesítésben?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #7759 Dátum: 2010.01.22 péntek, 11:13:41 »

de engem érdekelne hogy valaki nem tud-e olyan módon projektoros lámpát építeni mint a juhtubusos vigyor3 oldalon???

én agyaltam rajta, de sajnos az miatt is megvághat a rendőr ugyanúgy ebben a redvás országban...
Rendelet szerint minden a gyáritól való eltérés engedélyköteles....egy lámpa engedélyezés több 100.000ft...hát ezt  mf3
amugy egy csávó árul a neten egy utólag beépithető angeleyes-os H7-es xenonos projektorokat 25-ért trafóval,mindennel...elég jó...
Naplózva
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #7760 Dátum: 2010.01.22 péntek, 11:19:26 »

Kondolgoztál már ködlámpa ledesítésben?
Igen, de ha mindent ledesítek, ködlámpa, hátsó izzók cseréje, kb. 20 eFt-ot még rá kellene költenem és most nem esne jól.  szomoru1
Elég nekem most az is, hogy b@xtatnak az utólagos xenon miatt!  police
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #7761 Dátum: 2010.01.22 péntek, 11:20:40 »

én agyaltam rajta, de sajnos az miatt is megvághat a rendőr ugyanúgy ebben a redvás országban...
Rendelet szerint minden a gyáritól való eltérés engedélyköteles....egy lámpa engedélyezés több 100.000ft...hát ezt  mf3
amugy egy csávó árul a neten egy utólag beépithető angeleyes-os H7-es xenonos projektorokat 25-ért trafóval,mindennel...elég jó...

erre gondolsz? http://www.vatera.hu/bi_xenon_projector_projektor_angel_eyes_160689163.html
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #7762 Dátum: 2010.01.22 péntek, 11:21:12 »

én agyaltam rajta, de sajnos az miatt is megvághat a rendőr ugyanúgy ebben a redvás országban...
Rendelet szerint minden a gyáritól való eltérés engedélyköteles....egy lámpa engedélyezés több 100.000ft...hát ezt  mf3
amugy egy csávó árul a neten egy utólag beépithető angeleyes-os H7-es xenonos projektorokat 25-ért trafóval,mindennel...elég jó...

Küld már át az oldalt, hogy hol hirdeti!   wave Kerestem projektoros bontott lámpát, de nem találtam.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #7763 Dátum: 2010.01.22 péntek, 11:23:14 »

Igen, de ha mindent ledesítek, ködlámpa, hátsó izzók cseréje, kb. 20 eFt-ot még rá kellene költenem és most nem esne jól.  szomoru1
Elég nekem most az is, hogy b@xtatnak az utólagos xenon miatt!  police

érdekelne, hogy hogy néz ki a ködlámpa leddel...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #7764 Dátum: 2010.01.22 péntek, 11:24:24 »

én agyaltam rajta, de sajnos az miatt is megvághat a rendőr ugyanúgy ebben a redvás országban...
Rendelet szerint minden a gyáritól való eltérés engedélyköteles....egy lámpa engedélyezés több 100.000ft...hát ezt  mf3
amugy egy csávó árul a neten egy utólag beépithető angeleyes-os H7-es xenonos projektorokat 25-ért trafóval,mindennel...elég jó...

Szia a fehér led és a nappali kiegészítő fényt a rendelet megengedi. A kék vagy egyéb színes lede-es világítást, a kígyózó ledsort tiltja.

Üdv
Csaba
Naplózva
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #7765 Dátum: 2010.01.22 péntek, 11:27:06 »

Bunyek is erre gondolhatott! Köszi! Ez csak 7cm-es átmérőjű lencsével van sajnos.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #7766 Dátum: 2010.01.22 péntek, 11:28:22 »

Szia a fehér led és a nappali kiegészítő fényt a rendelet megengedi. A kék vagy egyéb színes lede-es világítást, a kígyózó ledsort tiltja.

Üdv
Csaba

Azt honnan veszed, hogy megengedi a ledet, illetve azt, hogy a kígyózó ledsort nem?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #7767 Dátum: 2010.01.22 péntek, 11:28:52 »

Bunyek is erre gondolhatott! Köszi! Ez csak 7cm-es átmérőjű lencsével van sajnos.

és az kevés?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #7768 Dátum: 2010.01.22 péntek, 11:29:32 »

Szia a fehér led és a nappali kiegészítő fényt a rendelet megengedi. A kék vagy egyéb színes lede-es világítást, a kígyózó ledsort tiltja.

Üdv
Csaba
Azt mondod, hogy a ködlámpa melletti 8 ledes kiegészítő fényt hivatalosan is használhatom, ha E jelzése nincs is? Külön kapcsolható, tompított fénnyel nem világít együtt nekem.
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #7769 Dátum: 2010.01.22 péntek, 11:29:55 »

Azt honnan veszed, hogy megengedi a ledet, illetve azt, hogy a kígyózó ledsort nem?

Elolvastam a KNH rendeletet és megkérdeztem egy közlekedési jogász.
Naplózva
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #7770 Dátum: 2010.01.22 péntek, 11:30:46 »

és az kevés?
Mekkora a gyári lencse átmérője?
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #7771 Dátum: 2010.01.22 péntek, 11:31:58 »

Azt mondod, hogy a ködlámpa melletti 8 ledes kiegészítő fényt hivatalosan is használhatom, ha E jelzése nincs is? Külön kapcsolható, tompított fénnyel nem világít együtt nekem.

nem. Az E jelzéseel eláttot úgynevezett nappali fény lámpát használhatod és meg van addva, hogy min/max milyen magasra/belülre rakhatod.

Megkeresem a rendelet idevonatkozó részét

Üdv
Csaba
Naplózva
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #7772 Dátum: 2010.01.22 péntek, 11:32:15 »

viso-tól lehet rendelni nekem is onnan van és sokkal jobb mint a sima halogén
A viso elérhetősége meg van neked. Ők a HIR H7-est forgalmazzáK?
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #7773 Dátum: 2010.01.22 péntek, 11:37:58 »

Elolvastam a KNH rendeletet és megkérdeztem egy közlekedési jogász.

lehet KHEM KHM KÖVIM KHVM KM rendelet, de KNH???  wow1

Mi a jogszabály  pontos megnevezése?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #7774 Dátum: 2010.01.22 péntek, 11:38:04 »

nem. Az E jelzéseel eláttot úgynevezett nappali fény lámpát használhatod és meg van addva, hogy min/max milyen magasra/belülre rakhatod.

Megkeresem a rendelet idevonatkozó részét

Üdv
Csaba

THX!
Amúgy ha megnézed, ezek a ledes termékek mind kínaik, E jelzést nem találni rajtuk.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #7775 Dátum: 2010.01.22 péntek, 11:41:52 »

A viso elérhetősége meg van neked. Ők a HIR H7-est forgalmazzáK?

Ki, vagy mi ez a Viso? Engem is érdekelne,

Elvileg ugye tudjátok, hogy HIR izzót, csak 9011 és 9012-es izzóra fejlesztett ki a Toshiba, szóval a többi simán lehet gagyerász.

Attól tartok, hogy a búra formáját megmókolják és eladnak egy 100 w-os izzót HIR izzónak... Nekem a kanbusz mondjuk jelezné egyből...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #7776 Dátum: 2010.01.22 péntek, 11:45:03 »

Kondolgoztál már ködlámpa ledesítésben?

Valahol láttam ködlámpába való, H11-es foglalatos smd ledes terméket, de hogy hol?  Huh?
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #7777 Dátum: 2010.01.22 péntek, 11:45:07 »

lehet KHEM KHM KÖVIM KHVM KM rendelet, de KNH???  wow1

Mi a jogszabály  pontos megnevezése?



jaja, elcsesztem a rövidítést. Bocsi Smiley

Világító és fényjelző berendezések
6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet

55/A. § A nappali menetjelző lámpára vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek

(1) A gépkocsit fel szabad szerelni két, menetirányban fényt kibocsátó nappali menetjelző lámpával.

(2) A nappali menetjelző lámpa csak színtelen (fehér) fényt bocsáthat ki.
55/B. § A nappali menetjelző lámpára vonatkozó további műszaki feltételek

(1) A gépkocsira csak jóváhagyási jellel ellátott nappali menetjelző lámpát szabad felszerelni.

(2) A nappali menetjelző lámpákat a gépkocsin a következőképpen kell elhelyezni:
a) az átvilágított felület alsó széle az úttest szintjéhez 0,25 méternél közelebb és attól 1,50 méternél távolabb nem lehet;
b) az átvilágított felület külső széle a gépkocsi legszélső pontjától 0,40 méternél távolabb, a különböző oldalon lévő lámpák átvilágított felületének belső szélei egymáshoz 0,60 méternél közelebb nem lehetnek, azonban az olyan gépkocsin, amelynek a teljes szélessége nem éri el az 1,3 métert, a belső szélek közötti legkisebb távolság 0,40 méterre csökkenthető.

(3) A nappali menetjelző lámpák elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy csak a helyzetjelző lámpákkal együtt legyenek bekapcsolhatók, de - kivéve a 42. § (5) bekezdése szerinti esetet - automatikusan kapcsolódjanak ki, amikor a fényszórókat bekapcsolják.
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #7778 Dátum: 2010.01.22 péntek, 11:46:31 »

THX!
Amúgy ha megnézed, ezek a ledes termékek mind kínaik, E jelzést nem találni rajtuk.

Ezért nem szabad a gagyit venni. Vegyél hellát annak mindig rendben vannak a minősítései.

Üdv
Csaba
Naplózva
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #7779 Dátum: 2010.01.22 péntek, 11:52:57 »

Ezért nem szabad a gagyit venni. Vegyél hellát annak mindig rendben vannak a minősítései.

Üdv
Csaba
Jó ötlet!

Az oldalukon találtam árat is. 219 EUR  szomoru1
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #7780 Dátum: 2010.01.22 péntek, 21:23:06 »

Valahol láttam ködlámpába való, H11-es foglalatos smd ledes terméket, de hogy hol?  Huh?

autolampafutar.com

Azt a Viso-s elérhetőséget Nekem is dobhatnád pü-ben... worship
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Booster
Vendég
« Új hozzászólás #7781 Dátum: 2010.01.24 vasárnap, 23:30:55 »

Sziasztok,
Utólagos xenon-nal kapcsolatban...beszereltem, majd 1 hét után ki is szereltem mert egy kedves zalai újságíró annyira felkapta a témát, hogy már minden hatóság ezzel kezdett foglalkozni. Szóval NKanizsán őrült tempóban szerelték ki a tulajok az utólagos xenont...
Valahol viszont olvastam, hogy a lámpatest jelölései határozzák meg, hogy milyen fényforrást lehet behelyezni (HC, HR -> halogén ill. DC, DR -> xenon).
MK3 halogén lámpatesten a következő áll: 00DC, 04HC, 04HR. Tud valaki segíteni, hogy ez mit is jelent valójában?
(Asszonynak Focus II-je van és szintén vegyesen vannak a jelölések.)
Köszi.
Üdv
B
Naplózva
Khelben
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648



E-mail
« Új hozzászólás #7782 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 08:56:04 »

Sziasztok,
Utólagos xenon-nal kapcsolatban...beszereltem, majd 1 hét után ki is szereltem mert egy kedves zalai újságíró annyira felkapta a témát, hogy már minden hatóság ezzel kezdett foglalkozni. Szóval NKanizsán őrült tempóban szerelték ki a tulajok az utólagos xenont...

Nagyon helyes, már ideje volt.

Valahol viszont olvastam, hogy a lámpatest jelölései határozzák meg, hogy milyen fényforrást lehet behelyezni (HC, HR -> halogén ill. DC, DR -> xenon).

Rosszul olvastad. Gázkisüléses izzó beszereléséhez automatikus magasságállítás és fényszórómosó kell. Ráadásul magának a lámpatestnek is alkalmasnak kell lennie ilyen égő fogadására (fénytani jellemzők, stb.)
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.25 hétfő, 09:06:44 írta Khelben » Naplózva

Ford Mondeo Turnier 2.5 V6 24V Ghia 2004. - Sopron
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #7783 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 11:46:10 »

Rosszul olvastad. Gázkisüléses izzó beszereléséhez automatikus magasságállítás és fényszórómosó kell. Ráadásul magának a lámpatestnek is alkalmasnak kell lennie ilyen égő fogadására (fénytani jellemzők, stb.)

Bár néhány oldallal ez előtt (valamikor tavaly) már írtam, hogy el van rontva a rendelet, mert a fényszóró mosást is pl 2000lumen alatt kötelező. Sajnos ezek fordítási hibák, amiket még nem javítottak ki. Szerintem ha valaki 4300K-s fényforrást használ, azt nem basztatják a rendőrök.

Üdv
Csaba
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #7784 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 11:57:09 »

Bár néhány oldallal ez előtt (valamikor tavaly) már írtam, hogy el van rontva a rendelet, mert a fényszóró mosást is pl 2000lumen alatt kötelező. Sajnos ezek fordítási hibák, amiket még nem javítottak ki. Szerintem ha valaki 4300K-s fényforrást használ, azt nem ***tatják a rendőrök.

Üdv
Csaba
majd a kpm-es ...
Naplózva
Booster
Vendég
« Új hozzászólás #7785 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 23:04:30 »

Rosszul olvastad. Gázkisüléses izzó beszereléséhez automatikus magasságállítás és fényszórómosó kell. Ráadásul magának a lámpatestnek is alkalmasnak kell lennie ilyen égő fogadására (fénytani jellemzők, stb.)

Igazad van, kihagytam...
Úgy gondolom, hogy azok a kódok (HC,HR,DC,DR) mondják meg, hogy milyen fényforrást is lehet alkalmazni a lámpatestben. De lehet, hogy rosszul gondolom...nem tudom  szomoru1  Az autom.magasságállítással és a fényszórómosóval addig nem is foglalkozok ha a lámpatesten elbukik a mutatvány.
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #7786 Dátum: 2010.01.25 hétfő, 23:23:10 »

Rosszul olvastad. Gázkisüléses izzó beszereléséhez automatikus magasságállítás és fényszórómosó kell. Ráadásul magának a lámpatestnek is alkalmasnak kell lennie ilyen égő fogadására (fénytani jellemzők, stb.)

Igazad van, kihagytam...
Úgy gondolom, hogy azok a kódok (HC,HR,DC,DR) mondják meg, hogy milyen fényforrást is lehet alkalmazni a lámpatestben. De lehet, hogy rosszul gondolom...nem tudom  szomoru1  Az autom.magasságállítással és a fényszórómosóval addig nem is foglalkozok ha a lámpatesten elbukik a mutatvány.

Bocsánat, de ez annyit jelent, hogy a lámpa átalakítása nélkül. Márpedig a H7-es xenon nekem átalakítás nélkül ment a lámpatestbe.

Üdv
Csaba
Naplózva
Booster
Vendég
« Új hozzászólás #7787 Dátum: 2010.01.26 kedd, 00:17:31 »

Bocsánat, de ez annyit jelent, hogy a lámpa átalakítása nélkül. Márpedig a H7-es xenon nekem átalakítás nélkül ment a lámpatestbe.

Na igen. Kár, hogy a közeg nem így gondolkodik. Átalakításnak minősül az is ha a gyárilag kiadott halogén helyére xenont raksz.
Amit erről összesen találtam (sajna angolul van, de ebből is látszik, hogy más országokban is téma volt):
http://allfordmustangs.com/forums/4-6l-tech/171590-headlight-unit-codes-hc-hr-hcr-dc-dr-dcr.html
...és ez mennyire hivatalos info??
Naplózva
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #7788 Dátum: 2010.01.26 kedd, 18:10:14 »

majd a kpm-es ...
Nézte a közeg nekem is, hogy van-e fényszóró mosóm, sajnos nincs. Lehet, hogy elengedett volna, ha van, mert azt nem tudta megállapítani, hogy gyári, vagy utólagos xenon. Lámpamosót 8500 pénz körül lehet már venni.
Ha lecseng ez a nagy ellenőrzés az utólagos xenonos autókra és összeszedem a bátorságom, lehet, hogy beszerelek egy lámpamosót és 4300K-ra cserélem a csöveket. Az automatikus magasság állítást úgysem ellenőrzik az út mellett.  eplus2

Most nem akarok még kockáztatni, örülök, hogy figyelmeztetéssel megúsztam!  vigyor3
Naplózva
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #7789 Dátum: 2010.01.27 szerda, 14:34:53 »

Ha már ez a led topik:

Hátsó utastér világítás. Sajnos a fénykép nem adja vissza a fényhatást.



További képek:

http://kepfeltoltes.hu/view/100127/SDC10566_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100127/SDC10569_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100127/SDC10571_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100127/SDC10578_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az egész megállt kétezer forinban pedig még egy feszültség stabilizátort is beépítettem.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #7790 Dátum: 2010.01.27 szerda, 14:38:05 »

Ha már ez a led topik:

Hátsó utastér világítás. Sajnos a fénykép nem adja vissza a fényhatást.



További képek:

http://kepfeltoltes.hu/view/100127/SDC10566_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100127/SDC10569_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100127/SDC10571_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100127/SDC10578_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az egész megállt kétezer forinban pedig még egy feszültség stabilizátort is beépítettem.

Cool. Merre vittedd a kábelt? Mennyire volt egyszerű a kábel behelyezés?

Üdv
Csaba
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #7791 Dátum: 2010.01.27 szerda, 14:38:15 »

Ha már ez a led topik:



Az egész megállt kétezer forinban pedig még egy feszültség stabilizátort is beépítettem.

Nem rossz, viszont jó...  eljen
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #7792 Dátum: 2010.01.27 szerda, 14:40:20 »

Ha már ez a led topik:

Az egész megállt kétezer forinban pedig még egy feszültség stabilizátort is beépítettem.

Királyság!  taps eljen

Ajtónyitásra világít, vagy "hangulatfény" állandóan...?
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #7793 Dátum: 2010.01.27 szerda, 14:46:05 »

Cool. Merre vittedd a kábelt? Mennyire volt egyszerű a kábel behelyezés?

Üdv
Csaba
A kábelt az első lámpából először kivittem oldalra és úgy hátra. Ott elagaztattam két felé. Egy vastagabb drót (mondjuk egy sima 220-as fali kábel) kell a behúzáshoz. Az ajtók felett kell csak vigyázni, mert ott a függönylégzsák. De nem vészes. Ja és a vezeték az sima hangszóró vezeték. Jó, mert jelölve van az egyik szál, így nem lehet eltéveszteni a +/- jelet.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.27 szerda, 14:50:48 írta TZS » Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #7794 Dátum: 2010.01.27 szerda, 14:47:17 »

Királyság!  taps eljen

Ajtónyitásra világít, vagy "hangulatfény" állandóan...?
Nyitásra, gyakorlatilag akkor ég amikor a első belső lámpa is ég. Sőt a dizájnos elhalványodós feature is megy!
A fénykép nem adja vissza, de teljes sötétben jobb mint elöl! Tiszta fehér fénye van, elöl sárgás a gyári ehhez képest.
Annyi még, hogy az elhelyezés miatt nem vakítja a hátul ülőket.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.27 szerda, 14:54:09 írta TZS » Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #7795 Dátum: 2010.01.27 szerda, 14:57:00 »

Nyitásra, gyakorlatilag akkor ég amikor a első belső lámpa is ég. Sőt a dizájnos elhalványodós feature is megy!
A fénykép nem adja vissza, de teljes sötétben jobb mint elöl! Tiszta fehér fénye van, elöl sárgás a gyári ehhez képest.
Annyi még, hogy az elhelyezés miatt nem vakítja a hátul ülőket.

Te is a homasita elnevezésű templomban szerzed be az alapanyagokat?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #7796 Dátum: 2010.01.27 szerda, 15:04:10 »

Te is a homasita elnevezésű templomban szerzed be az alapanyagokat?
Nem, nekem van egy különbejáratú műszerész haverom itt pécsen, aki ledekkel is foglalkozik. Ezt is tekercsben lehet kapni, öntapadós, ollóval szabható sőt vízálló is. Az apróság is tőle van. Meg kicsit túrtam itthon a garázsban.  wave
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #7797 Dátum: 2010.01.27 szerda, 15:11:31 »

Nem, nekem van egy különbejáratú műszerész haverom itt pécsen, aki ledekkel is foglalkozik. Ezt is tekercsben lehet kapni, öntapadós, ollóval szabható sőt vízálló is. Az apróság is tőle van. Meg kicsit túrtam itthon a garázsban.  wave

ki az embered,mert tetszik nekem is... eljen
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #7798 Dátum: 2010.01.27 szerda, 15:19:17 »

ki az embered,mert tetszik nekem is... eljen

Az embere?  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #7799 Dátum: 2010.01.27 szerda, 15:58:00 »

Az embere?  vigyor3

APAAAA!!!!!! Kezdődik....  eplus2 eplus2 hehe hehe
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Oldalak: 1 ... 149 150 151 152 153 154 155 [156] 157 158 159 160 161 162 163 ... 323   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.12 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.