Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:32:53 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 180 181 182 183 184 185 186 [187] 188 189 190 191 192 193 194 ... 323   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izzó, Xenon, LED  (Megtekintve 4816269 alkalommal)
0 Felhasználó és 42 vendég van a témában
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #9300 Dátum: 2011.08.12 péntek, 08:33:38 »

Nem volt jelentkezo, de egy par kellene nekem is a kesztyutartoba. Mondjuk tudok meg rendelni, ha kell neked mind a ket par...  Wink

AndyA
Ok, akkor az az egy pár kéne  worship
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Gr3g
Vendég
« Új hozzászólás #9301 Dátum: 2011.08.16 kedd, 21:53:31 »

Na ma neki álltam Smiley

egyelőre a jobb lábtérnél tartok, csak ugye babázom is, így részletekben csinálom Cheesy

Estére terveim szerint befejezem mind a 4-et!

Plussz gondolkozom, hogy neki esek legalább a kábelezésnek a csomiban Cheesy

20m kanóc csak elég lesz Cheesy

Na hát ez végülis akkor be is lett fejezve, csak ugye....

na mindegy Smiley újra reg, új Gr3g...

Így néznek ki a lábtereim:





És így néz ki kívülről Smiley (mondjuk élőben jobban adja)
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #9302 Dátum: 2011.08.16 kedd, 22:04:38 »

Na hát ez végülis akkor be is lett fejezve, csak ugye....

na mindegy Smiley újra reg, új Gr3g...

Így néznek ki a lábtereim:



És így néz ki kívülről Smiley (mondjuk élőben jobban adja)
ud
jó lett
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Gr3g
Vendég
« Új hozzászólás #9303 Dátum: 2011.08.16 kedd, 22:09:33 »

jó lett

Köszi.

mondjuk értelemszerűen a fotó nem adja úgy vissza, de nekem rohadtul bejön Smiley

most várom a csomiba a 72cm-s sort...

Az lesz, hogy a gyári lámpa helyére beteszek egy 24cm-s sort, vele szembe is, és rájuk merőlegesen, az autó hátulja felől befelé egy 72cm-s sort a műanyagra felerősítek.

És akkor látok is este a csomiban Cheesy

illetve a hátsó fejtér is kap 2 24cm-s sort...

Ja és a beltériből kivettem a szofitát, mert az alsó sorok elnyomták a fényét, helyette egy 24cm-s sorból csináltam 12cm-t, és betettem a beltéribe Cheesy


És úton van egy 5m-es tekercs is, amit még nem tudom, hogy hova de beszerelek... mivel fogok ilyen sorokat hozni raktárra, kell egy demo autó, hogy ilyen beszerelve...

Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #9304 Dátum: 2011.08.16 kedd, 22:13:40 »

Ma új dologgal szembesültem.

Megjöttek az Ebay-es trafók. A mostanival 4300k fehér színe van a keszonnak, az újjal (slim trafó) olyan 5300-5500k jégfehéres. Mijafax? Ez mitől van?
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #9305 Dátum: 2011.08.16 kedd, 22:16:25 »

Köszi.




És úton van egy 5m-es tekercs is, amit még nem tudom, hogy hova de beszerelek... mivel fogok ilyen sorokat hozni raktárra, kell egy demo autó, hogy ilyen beszerelve...


a küszöb alá  vigyor3  nyes
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Gr3g
Vendég
« Új hozzászólás #9306 Dátum: 2011.08.16 kedd, 22:18:40 »

a küszöb alá  vigyor3  nyes

Kék lesz a saját tekercsem, így mindenképp csak belülre kéne....

De még kitalálom Cheesy


de jön 2x 72cm fehér a fényszóróba, és 48cm piros féklámpának Cheesy
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #9307 Dátum: 2011.08.16 kedd, 22:23:03 »

Kék lesz a saját tekercsem, így mindenképp csak belülre kéne....

De még kitalálom Cheesy


de jön 2x 72cm fehér a fényszóróba, és 48cm piros féklámpának Cheesy
ezekbe a hosszu szálakba nem fog kiégni eggyik másik,sok ilyen béna ledet látni az uton szembe nappali fényt probálva imitálni
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Gr3g
Vendég
« Új hozzászólás #9308 Dátum: 2011.08.16 kedd, 22:39:22 »

ezekbe a hosszu szálakba nem fog kiégni eggyik másik,sok ilyen béna ledet látni az uton szembe nappali fényt probálva imitálni

nem fog kiégni... a LED nem nagyon tud kiégni....

Amit én hozok majd az azért jó, mert jó minőség is, meg jó ár is....

Naplózva
Peet84
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92



E-mail
« Új hozzászólás #9309 Dátum: 2011.08.16 kedd, 23:38:31 »

Csúnyán elő leszek véve ha a ködlámpába xenont rakok?
Naplózva

"Mit is mondott doktorúr??!??!! Elmehetek?? vagy Elmebeteg???"

Mondeo Ghia 5 door 2003/09 F1 2.0 TDCi 132 LE exverda
Mondeo Ghia Turnier 2005/07 F2 2.2 TDCi 155 LE +
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #9310 Dátum: 2011.08.17 szerda, 00:38:23 »

Csúnyán elő leszek véve ha a ködlámpába xenont rakok?

Elo lehetsz veve, mert de jure oda nem olyan izzo valo, tipusidegen holmit meg elvileg nem rakhatsz bele. Amugy agyrem, hogy .hu a tompitottat nem olthatod el a kodfenyszoro mellett, ha ragaszkodsz a szabaly betujehez. Pont ugy nem er semmit, ha tenyleg tejfeher kodfal van elotted.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Gr3g
Vendég
« Új hozzászólás #9311 Dátum: 2011.08.17 szerda, 00:52:12 »

Elo lehetsz veve, mert de jure oda nem olyan izzo valo, tipusidegen holmit meg elvileg nem rakhatsz bele. Amugy agyrem, hogy .hu a tompitottat nem olthatod el a kodfenyszoro mellett, ha ragaszkodsz a szabaly betujehez. Pont ugy nem er semmit, ha tenyleg tejfeher kodfal van elotted.

AndyA

Szerintem ha a rendőr látná, tutti belekötne, hogy miért kék a beltéri világítás... pedig az lehet az, pláne, hogy csak a beltéri világítással megy, azaz menet közben nem.... De ha megállítana, kiszállnék tutti rákérdezne.... :S
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #9312 Dátum: 2011.08.17 szerda, 02:22:05 »

Szerintem ha a rendőr látná, tutti belekötne, hogy miért kék a beltéri világítás... pedig az lehet az, pláne, hogy csak a beltéri világítással megy, azaz menet közben nem.... De ha megállítana, kiszállnék tutti rákérdezne.... :S

A belso vilagitashoz semmi koze, az nem Kresz tetel. De a kodlampa igen, es mas rendeletekben meg az van, hogy csak a gyarilag eloirt, tipusvizsgalaton atesett izzot tehetsz az autoba - ami semmilyen utolagos HID-re nem igaz, mert nem lehet igaz. Ilyet egy autogyarto sem vizsgalt be soha.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #9313 Dátum: 2011.08.17 szerda, 03:14:34 »

Csúnyán elő leszek véve ha a ködlámpába xenont rakok?
nagyon ellenpárti vagyok ebben az utólagos xenon témában, de már gondolkoztam rajta  Roll Eyes aztán azon is hogy mi értelme lenne?!  Grin
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


drof
Vendég
« Új hozzászólás #9314 Dátum: 2011.08.17 szerda, 07:50:46 »

Elo lehetsz veve, mert de jure oda nem olyan izzo valo, tipusidegen holmit meg elvileg nem rakhatsz bele. Amugy agyrem, hogy .hu a tompitottat nem olthatod el a kodfenyszoro mellett, ha ragaszkodsz a szabaly betujehez. Pont ugy nem er semmit, ha tenyleg tejfeher kodfal van elotted.

AndyA

Te melyik KRESZ-t olvasod? A cseh2-őt?

Tudomásom szerint a magyar kresz is úgy rendelkezik, hogy helyzetjelzővel és/vagy tompítottal mehet a ködös. Én helyzetjelzővel használom este, ha köd van. Egyszer utánam jött a yard emiatt csekkosztási szándékkal. Épp volt nálam KRESZ ( hehe) , így hamar lebeszéltem a szándékáról.

Szó-szó, itthon is jó a helyzetjelző+ködfényszóró kombó.
Naplózva
Peet84
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92



E-mail
« Új hozzászólás #9315 Dátum: 2011.08.17 szerda, 07:59:45 »

Van valakinek berakva ködlámpába kenyon? Szeretnék a gyári kenyon lámpa mellé ilyet is tenni. Nem vagánykodni akarok vele, hogy éjszaka kivilágitatlan útszakaszon ködlámpa és helyzetjelző kombóval járkáljak... Csak ha már meglehet miért ne. Láttam már ilyen autót és tetszett nagyon.
Naplózva

"Mit is mondott doktorúr??!??!! Elmehetek?? vagy Elmebeteg???"

Mondeo Ghia 5 door 2003/09 F1 2.0 TDCi 132 LE exverda
Mondeo Ghia Turnier 2005/07 F2 2.2 TDCi 155 LE +
Gr3g
Vendég
« Új hozzászólás #9316 Dátum: 2011.08.17 szerda, 08:23:41 »

A belso vilagitashoz semmi koze, az nem Kresz tetel. De a kodlampa igen, es mas rendeletekben meg az van, hogy csak a gyarilag eloirt, tipusvizsgalaton atesett izzot tehetsz az autoba - ami semmilyen utolagos HID-re nem igaz, mert nem lehet igaz. Ilyet egy autogyarto sem vizsgalt be soha.

AndyA

Az rendben van, hogy semmi köze hozzá, csak imerjük őket.... úgyis bepróbálkoznának vele mert kék....

Amúgy nem értem, hogy a külső fényekre miért vannak így rápörögve....

Normálisabb helyeken akár kéken vagy pirosan is világíthat az autóm..... Hiszen a megkülömböztető jelzés az amúgy is a villogó piros-kék fény plussz hang.... (csak ezt néha ők is elfelejtik)


SŐT ha külön kapcsolóval lehet szabályozni az autó alatti fényt, akkor is minek szólnak bele... show elem.... hány tuning autón volt/van.... (max drágább a műszaki a kenés miatt)
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #9317 Dátum: 2011.08.17 szerda, 08:35:02 »

Te melyik KRESZ-t olvasod? A cseh2-őt?

Tudomásom szerint a magyar kresz is úgy rendelkezik, hogy helyzetjelzővel és/vagy tompítottal mehet a ködös. Én helyzetjelzővel használom este, ha köd van. Egyszer utánam jött a yard emiatt csekkosztási szándékkal. Épp volt nálam KRESZ ( hehe) , így hamar lebeszéltem a szándékáról.

Szó-szó, itthon is jó a helyzetjelző+ködfényszóró kombó.

Megvaltoztattak utobb? Mert regebben ez volt.

Tudsz egy pontos paragrafust mondani? Cserebe elmagyarazom, miert nem szabalysertes, es miert a tobbiek a szabalysertok, ha az autopalyan a belso savban kozlekedok mellett elmesz jobbrol az ures savban. :-)

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
drof
Vendég
« Új hozzászólás #9318 Dátum: 2011.08.17 szerda, 08:39:40 »

Megvaltoztattak utobb? Mert regebben ez volt.

Tudsz egy pontos paragrafust mondani? Cserebe elmagyarazom, miert nem szabalysertes, es miert a tobbiek a szabalysertok, ha az autopalyan a belso savban kozlekedok mellett elmesz jobbrol az ures savban. :-)

AndyA

Az eset 2005-ben volt.

KESZ 44.§ (4) bek.

Tompított vagy távolsági fényszóró helyett vagy mellett ködfényszórót, továbbá hátsó helyzetjelző
ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9319 Dátum: 2011.08.17 szerda, 08:40:21 »

Megvaltoztattak utobb? Mert regebben ez volt.

Tudsz egy pontos paragrafust mondani? Cserebe elmagyarazom, miert nem szabalysertes, es miert a tobbiek a szabalysertok, ha az autopalyan a belso savban kozlekedok mellett elmesz jobbrol az ures savban. :-)

AndyA

Mingyá megnézem a KRESZ-t ebben a ködlámpa témában.

Ja és jobbról előzész lakott területen kívül: azt nem fogod tudni megmagyarázni.  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
drof
Vendég
« Új hozzászólás #9320 Dátum: 2011.08.17 szerda, 08:41:17 »

Mingyá megnézem a KRESZ-t ebben a ködlámpa témában.

NE fáraszd magad, inkább dolgozzál. vigyor3
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9321 Dátum: 2011.08.17 szerda, 08:43:38 »



1997. szept 15-től az alábbi szöveggel hatályos a KRESZ 44. § (4) bekezdése:

"(4) Tompított vagy távolsági fényszóró helyett vagy mellett ködfényszórót, továbbá hátsó helyzetjelző ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják."
   
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9322 Dátum: 2011.08.17 szerda, 08:43:59 »

NE fáraszd magad, inkább dolgozzál. vigyor3

Vazzeg villámkezűűű... eljen
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
drof
Vendég
« Új hozzászólás #9323 Dátum: 2011.08.17 szerda, 08:50:27 »

Vazzeg villámkezűűű... eljen

 nyes
Naplózva
Gr3g
Vendég
« Új hozzászólás #9324 Dátum: 2011.08.17 szerda, 09:19:32 »

Mingyá megnézem a KRESZ-t ebben a ködlámpa témában.

Ja és jobbról előzész lakott területen kívül: azt nem fogod tudni megmagyarázni.  vigyor3

dehogynem.... a belsősáv előzésre van nem tartós haladásra, és ha nem előzöl köteles vagy kitakarodni a p..ba a belső sávból...

ÉS ha a külső sáv üres, akkor az a szabálysértő aki a belső sávot tartós haladásra használja....
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #9325 Dátum: 2011.08.17 szerda, 09:50:41 »

Mingyá megnézem a KRESZ-t ebben a ködlámpa témában.

Ja és jobbról előzést lakott területen kívül: azt nem fogod tudni megmagyarázni.  vigyor3

De. Siman... :-)

Szoval a felallas az, hogy a belso savban folyamatos a sor, a kulsoben belathato tavolsagon belul megelozni valo jarmu nincs. Kimesz a kulsobe, elindulsz elore a sor mellett (termeszetesen a max. megengedett sebessegnel nem gyorsabban), majd a rendor kivesz, hogy jobbrol eloztel es meg akar buntetni.

Innen jon a magyarazat:

Tegyuk fel, hogy a belso savban haladok szabalyosan haladnak. Nyilvanvaloan nem, mivel tesznek magasrol a jobbratartasi kotelezettsegre, de valahonnan el kell kezdeni a magyarazatot. Ha a rendor kapasbol elismerne, hogy ok a szabalytalanok, akkor miert is teged vett ki a sorbol, ugyebar?

Amennyiben igaznak vesszuk, hogy a belso savban folyamatos sorban haladok szabalyosak, arra az egyetlen lehetseges magyarazat ez:

A Kresz szerint tobb savos uton, lakott teruleten kivul mindig kotelezo a jobbratartas (lakott teruleten belul nem, lasd Kresz, 36. paragrafus 2. pont). Figyulim! Felszolit! Az autopalya es egyeb tobbsavos ut nem automatikusan parhuzamos kozlekedes, hanem csak arra alkalmas! (Kresz, 36. ill. 37. paragrafus.) A jobbratartas alol ket kivetel van, a mar emlitett lakott teruleten beluli, de az most nem erdekes, es a masik eset, ha a savokban osszefuggo kocsisorok alakultak ki. Ez azt jelenti, hogy a gyakorlatban is kialakult a parhuzamos kozlekedes. (Kresz, 36. paragrafus, 4. pont.)

Akkor pedig, ha ez az eset fennall, es tomor kocsisor van a belso savban, es a Kresz definicioja szerint megvalosult a parhuzamos kozlekedes, a kulso, jobb oldali sav(ok)ban a balrol osszefuggo kocsisor mellett elhaladni nem szabalytalan, nem minosul elozesnek, hanem csak elhaladasnak, es meg lakott teruleten kivul sem tilos. Kresz 1-es szamu fuggelek, III. c. pont: "Előzés: járművel az úttesten azonos irányban haladó jármű melletti elhaladás. Párhuzamos közlekedés esetében a különböző forgalmi sávokban folyamatosan haladó járművek egymás melletti elhaladása nem minősül előzésnek."

Ha ezek utan a rendornek azt allitja, hogy ez megsem parhuzamos kozlekedes, mert van hely a jobb oldali savban, akkor artatlan arccal meg lehet tole kerdezni ugyanazt, mint az elejen, marmint hogy miert teged, a jobbratartasi kotelezettseget betarto, megengedett legnagyobb sebesseget at nem lepo, es amugy teljesen szabalyosan a sajat savjaban egyenesen elore kozlekedo embert vett ki a sorbol azok helyett, akik a jobbratartasi kotelezettseguket lathatoan magasrol lexarva nem tartjak be...?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9326 Dátum: 2011.08.17 szerda, 10:28:01 »

De. Siman... :-)



Nem rossz. Élesben tesztelted már?  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Gr3g
Vendég
« Új hozzászólás #9327 Dátum: 2011.08.17 szerda, 10:36:21 »

Nem rossz. Élesben tesztelted már?  vigyor3

Én személyesen nem teszteltem, viszont fatert párszor kiszedték ilyen miatt még az M0-on 8-10 éve, és emlkészem, hogy mindig ezen morgott, hogy a k..szott belső sáv előzésre van, nem haladásra, és pont.... egyszer sem tudták megbüntetni.....
Naplózva
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #9328 Dátum: 2011.08.17 szerda, 10:47:50 »


1997. szept 15-től az alábbi szöveggel hatályos a KRESZ 44. § (4) bekezdése:

"(4) Tompított vagy távolsági fényszóró helyett vagy mellett ködfényszórót, továbbá hátsó helyzetjelző ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják."
   


A kérdés az, hogy ki milyen látási viszonyok közepette tartja indokoltnak a használatát?
Valamint arra is kíváncsi vagyok, hogy pl melyik rendőr tudja, hogy az új VW konszernes autóknál a ködösben van a nappali menetfény?
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9329 Dátum: 2011.08.17 szerda, 10:56:50 »

A kérdés az, hogy ki milyen látási viszonyok közepette tartja indokoltnak a használatát?
Valamint arra is kíváncsi vagyok, hogy pl melyik rendőr tudja, hogy az új VW konszernes autóknál a ködösben van a nappali menetfény?


Helyesen: Nappali menetjelző lámpa.

Eddig két rendőrnek magyaráztam el, hogy van ilyen: drl, illetve, hogy azt hová lehet felszerelni/hol helyezkedhet el, és hogy mi a különbség a ködlámpa meg drl között.

Ők már nem beszogatnak senkit, remélem.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #9330 Dátum: 2011.08.17 szerda, 11:06:30 »

Helyesen: Nappali menetjelző lámpa.

Eddig két rendőrnek magyaráztam el, hogy van ilyen: drl, illetve, hogy azt hová lehet felszerelni/hol helyezkedhet el, és hogy mi a különbség a ködlámpa meg drl között.

Ők már nem beszogatnak senkit, remélem.

A Tagfahrlicht-et fordítottam szabadon Smiley

Ezek szerint használhatom nappal is a ködlámpámat és ha megállítanak, azt mondom, hogy drl?
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.17 szerda, 11:12:24 írta sendrew » Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9331 Dátum: 2011.08.17 szerda, 11:14:53 »

A Tagfahrlicht-et fordítottam szabadon Smiley

Ezek szerint használhatom nappal is a ködlámpámat és ha megállítanak, azt mondom, hogy drl?

Ha benne van a ködlámpádban az R87 típusjelzés, akkor igen. De val.színű nincs benne... vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #9332 Dátum: 2011.08.17 szerda, 11:18:16 »

Ha benne van a ködlámpádban az R87 típusjelzés, akkor igen. De val.színű nincs benne... vigyor3

Mert gondolod, hogy aláfexik megnézni?  police
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9333 Dátum: 2011.08.17 szerda, 11:20:08 »

Mert gondolod, hogy aláfexik megnézni?  police


Elég ha lehajol és ránéz az üvegre. Mert abban kell benne lennie.

Ja és ugye a kapcsolása sem mindegy.

A motor indítására alkalmas állapotban autómatikusan fel kell kapcsoljon és helyzetjelző felkapcsolására le...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #9334 Dátum: 2011.08.17 szerda, 11:36:52 »

Nem rossz. Élesben tesztelted már?  vigyor3

Meg nem, de azert kiprobalnam, ha megallit a rendor, es nem fizetnek helyszini birsagot, jelentsen csak fel batran, es lassuk, mit mond a birosag. Ennyire azert vagyok meg ujsagiro, hogy ne huzzam be fulem-farkam, mert meglatok egy rendort... :-)

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #9335 Dátum: 2011.08.17 szerda, 11:38:48 »

A kérdés az, hogy ki milyen látási viszonyok közepette tartja indokoltnak a használatát?
Valamint arra is kíváncsi vagyok, hogy pl melyik rendőr tudja, hogy az új VW konszernes autóknál a ködösben van a nappali menetfény?

Ha a megadott parametereknek megfelel, hogy mitol hany centire szabad felszerelni, siman lehet.

En is oda akarom rakni a Mondeoet. Az izzo mellett van egy teljesen egyenes, fuggoleges fal resz, ami a masik felen a kulvilagba nyilik. Ide akarok vagni egy akkora lyukat, amibe bele tudom ragasztani a LED-ek hutobordajat, belul meg boven elfer mondjuk 4 LED az optikakkal egyutt. Meg eldugom valahova az izzo tukre moge, de belulre a LED meghajto elektroikat, es kesz is. :-)

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #9336 Dátum: 2011.08.17 szerda, 11:39:44 »

Elég ha lehajol és ránéz az üvegre. Mert abban kell benne lennie.

Ja és ugye a kapcsolása sem mindegy.

A motor indítására alkalmas állapotban autómatikusan fel kell kapcsoljon és helyzetjelző felkapcsolására le...


De legalabbis jelentosen csokenteni kell a fenyerejet.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
bonethugs
Vendég
« Új hozzászólás #9337 Dátum: 2011.08.17 szerda, 11:54:55 »

Hello  mindenki!

Szeretnék tőletek egy kis segítséget kérni. Előrebocsájtom, hogy ha nem haragszotok, most nem olvasom el mind a 188 oldalt, hogy valyon volt-e ilyen kérdés, jelenleg idegrendszerem se volna hozzá. Hogy miért?
Tegnap este barátnőmmel tartunk hazafelé, Árpád híd után, asszem a József Attila színház van ott, levillog a yard. Tudom-e miért állított meg? Hát nem tudom, be vagyok kötve, nem mentem gyorsan kabbe...
Nem akarom részletezni, Xenon. Forgalmi einstand, ráadásul még flegma k.csögök is voltak.  falbav
A kérdésem: volt-e ezzel kapcsolatosan bárkinek, bármilyen tapasztalata, mi ilyenkor az ügymenet, mire számíthatok, bármi segítség, hozzászólás hasznos lehet.
Előre is köszönöm  worship
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #9338 Dátum: 2011.08.17 szerda, 12:02:45 »

Hello  mindenki!

Szeretnék tőletek egy kis segítséget kérni. Előrebocsájtom, hogy ha nem haragszotok, most nem olvasom el mind a 188 oldalt, hogy valyon volt-e ilyen kérdés, jelenleg idegrendszerem se volna hozzá. Hogy miért?
Tegnap este barátnőmmel tartunk hazafelé, Árpád híd után, asszem a József Attila színház van ott, levillog a yard. Tudom-e miért állított meg? Hát nem tudom, be vagyok kötve, nem mentem gyorsan kabbe...
Nem akarom részletezni, Xenon. Forgalmi einstand, ráadásul még flegma k.csögök is voltak.  falbav
A kérdésem: volt-e ezzel kapcsolatosan bárkinek, bármilyen tapasztalata, mi ilyenkor az ügymenet, mire számíthatok, bármi segítség, hozzászólás hasznos lehet.
Előre is köszönöm  worship
Ha forgalmit elvették akkor az már gázos, ott helyben kellett volna mondani, hogy így vetted stb. te honnan értenél hozzá.... így már kicsit gázosabb a dolog, valszeg újból le kell vizsgáztatnod az autód.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Peet84
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92



E-mail
« Új hozzászólás #9339 Dátum: 2011.08.17 szerda, 12:31:37 »

Hello  mindenki!

Szeretnék tőletek egy kis segítséget kérni. Előrebocsájtom, hogy ha nem haragszotok, most nem olvasom el mind a 188 oldalt, hogy valyon volt-e ilyen kérdés, jelenleg idegrendszerem se volna hozzá. Hogy miért?
Tegnap este barátnőmmel tartunk hazafelé, Árpád híd után, asszem a József Attila színház van ott, levillog a yard. Tudom-e miért állított meg? Hát nem tudom, be vagyok kötve, nem mentem gyorsan kabbe...
Nem akarom részletezni, Xenon. Forgalmi einstand, ráadásul még flegma k.csögök is voltak.  falbav
A kérdésem: volt-e ezzel kapcsolatosan bárkinek, bármilyen tapasztalata, mi ilyenkor az ügymenet, mire számíthatok, bármi segítség, hozzászólás hasznos lehet.
Előre is köszönöm  worship

Ha minden igaz, akkor újravizsga mozaik utca... Csak vedd ki előtte a kenyont, és minden olyan dolgot ami nem "gyári"
Naplózva

"Mit is mondott doktorúr??!??!! Elmehetek?? vagy Elmebeteg???"

Mondeo Ghia 5 door 2003/09 F1 2.0 TDCi 132 LE exverda
Mondeo Ghia Turnier 2005/07 F2 2.2 TDCi 155 LE +
bonethugs
Vendég
« Új hozzászólás #9340 Dátum: 2011.08.17 szerda, 12:34:55 »

Ha forgalmit elvették akkor az már gázos, ott helyben kellett volna mondani, hogy így vetted stb. te honnan értenél hozzá.... így már kicsit gázosabb a dolog, valszeg újból le kell vizsgáztatnod az autód.

Az ok, az amúgy is lejárt volna novemberben, de ugye még ott van a büntetés, na meg ugye vizsgánál: ültetés, középső dob nincs, hátsó dob sport. Most mindent visszaalakítani gyárira..plusz a vizsgadíj...plusz a büntetés...
Viszont a drága barátunk nem nyitotta föl a motorháztetőt, ő csak úgy megállapította, hogy nekem Xenonom van. Viszont ugye ha nem Xenon van a kocsiban, hanem Xenon gázos izzó, akkor az elvileg engedélyezett, nem veheti el miatta a forgalmit. Ezzel valyon lehet-e kezdeni valamit?  Huh?
Naplózva
Gr3g
Vendég
« Új hozzászólás #9341 Dátum: 2011.08.17 szerda, 12:50:48 »

Az ok, az amúgy is lejárt volna novemberben, de ugye még ott van a büntetés, na meg ugye vizsgánál: ültetés, középső dob nincs, hátsó dob sport. Most mindent visszaalakítani gyárira..plusz a vizsgadíj...plusz a büntetés...
Viszont a drága barátunk nem nyitotta föl a motorháztetőt, ő csak úgy megállapította, hogy nekem Xenonom van. Viszont ugye ha nem Xenon van a kocsiban, hanem Xenon gázos izzó, akkor az elvileg engedélyezett, nem veheti el miatta a forgalmit. Ezzel valyon lehet-e kezdeni valamit?  Huh?

állítólag van olyan nvh központ amit ugyanúgy elfogadnak mint a mozaikot, és kellő összeg ellében "rosszabb" a szemük....
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9342 Dátum: 2011.08.17 szerda, 13:02:27 »

De legalabbis jelentosen csokenteni kell a fenyerejet.

AndyA

Az egy másik eset. Mert akkor helyzetjelzőként is funkcionál, ahhozmeg plusz elhelyezési feltételeknek kell megfelelni.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Peet84
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92



E-mail
« Új hozzászólás #9343 Dátum: 2011.08.17 szerda, 13:07:29 »

Az ok, az amúgy is lejárt volna novemberben, de ugye még ott van a büntetés, na meg ugye vizsgánál: ültetés, középső dob nincs, hátsó dob sport. Most mindent visszaalakítani gyárira..plusz a vizsgadíj...plusz a büntetés...
Viszont a drága barátunk nem nyitotta föl a motorháztetőt, ő csak úgy megállapította, hogy nekem Xenonom van. Viszont ugye ha nem Xenon van a kocsiban, hanem Xenon gázos izzó, akkor az elvileg engedélyezett, nem veheti el miatta a forgalmit. Ezzel valyon lehet-e kezdeni valamit?  Huh?

AZ ültetés nem lehet baj, mert elvileg kapsz mellé tipbizt. Nekem volt az Eibach-hoz. A többi már gázosabb... A büntetés elkerülhetetlen, elkezdhetsz kötekedni, hogy ki se nyitották a mocitetőt csak kézrátétellel állapították meg, de sztem esélytelen...
Naplózva

"Mit is mondott doktorúr??!??!! Elmehetek?? vagy Elmebeteg???"

Mondeo Ghia 5 door 2003/09 F1 2.0 TDCi 132 LE exverda
Mondeo Ghia Turnier 2005/07 F2 2.2 TDCi 155 LE +
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #9344 Dátum: 2011.08.17 szerda, 13:19:42 »

AZ ültetés nem lehet baj, mert elvileg kapsz mellé tipbizt. Nekem volt az Eibach-hoz. A többi már gázosabb... A büntetés elkerülhetetlen, elkezdhetsz kötekedni, hogy ki se nyitották a mocitetőt csak kézrátétellel állapították meg, de sztem esélytelen...

Ezt talan meg lehet jatszani ket, nagyonkek izzoval a fenyszorokban, de erosen keteselyes.

Amugy meg kicsit sem banom, hogy elkezdik vegre kiszurni az utolagos xenonosokat, mert remes modon vakit a nagy tobbseguk (tisztelet a kivetelnek), es emiatt nagyon utalom.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
bonethugs
Vendég
« Új hozzászólás #9345 Dátum: 2011.08.17 szerda, 15:59:28 »

Na mindegy, a lényeg, hogy sz.pni fogok.... basszus.
Köszönöm a válaszokat srácok  worship
Naplózva
Gr3g
Vendég
« Új hozzászólás #9346 Dátum: 2011.08.17 szerda, 16:01:57 »

Na mindegy, a lényeg, hogy sz.pni fogok.... basszus.
Köszönöm a válaszokat srácok  worship

ez az ország erről szól, nem szoktad még meg? Cheesy
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #9347 Dátum: 2011.08.17 szerda, 16:33:08 »

Az ok, az amúgy is lejárt volna novemberben, de ugye még ott van a büntetés, na meg ugye vizsgánál: ültetés, középső dob nincs, hátsó dob sport. Most mindent visszaalakítani gyárira..plusz a vizsgadíj...plusz a büntetés...
Viszont a drága barátunk nem nyitotta föl a motorháztetőt, ő csak úgy megállapította, hogy nekem Xenonom van. Viszont ugye ha nem Xenon van a kocsiban, hanem Xenon gázos izzó, akkor az elvileg engedélyezett, nem veheti el miatta a forgalmit. Ezzel valyon lehet-e kezdeni valamit?  Huh?
hogyne lehetne vétozd meg.ugyanis ha a hejszinen nem let bizonyitva dokumentálva esetleg fénykép készitve utolag nem tudja gizonyitani az igazát mert te addig ugyebár kiszeded belöle ha esetleg szemlére hivnának.ilyen nincs,hogy megbüntetlek pl.átmentél a piroson. elismered a helyszinen?nem jelents fel és bizonyitsd.a rendör sem találhat ki történetet amire büntethet.engem mindig megállitanak öv használat hanyagolásáért. mondja elismerem?mit? nem volt bekötve.mi? most?ha nem tudja márpedig,hogy tudná bizonyitani veszett fejsze    integet2
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
drof
Vendég
« Új hozzászólás #9348 Dátum: 2011.08.17 szerda, 17:14:00 »


Megjöttek az Ebay-es trafók. A mostanival 4300k fehér színe van a keszonnak, az újjal (slim trafó) olyan 5300-5500k jégfehéres. Mijafax? Ez mitől van?
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #9349 Dátum: 2011.08.17 szerda, 17:20:42 »

Megjöttek az Ebay-es trafók. A mostanival 4300k fehér színe van a keszonnak, az újjal (slim trafó) olyan 5300-5500k jégfehéres. Mijafax? Ez mitől van?

Tulhajtja oket kicsit? Merj bemeno ampert meg voltot a trafo elott, es meglatod, hogy kb. mit tolhat bele a lampaba 35W helyett.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Oldalak: 1 ... 180 181 182 183 184 185 186 [187] 188 189 190 191 192 193 194 ... 323   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.093 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.