Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.16 csütörtök, 16:10:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1] 2   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Eladó egy hibátlan, TELJESEN EGYEDI GYÁRI felsz. FULL extrás Mondeo TDCI GHIA!  (Megtekintve 11998 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Roy
Vendég
« Dátum: 2013.05.27 hétfő, 14:51:59 »

Sziasztok kedves fórum társak!

Mivel lassan megérkezik új autó, ezért eladóvá válik szeretett Mondeo-m, amely GHIA EXECUTIVE BUSINESS felszereltségű, Magyarországon vásárolt és új kora óta családom tulajdonában van!
Néhány alkalommal, az elmúlt évben mikor a fórumról beszélgettem néhányotokkal, említettétek, hogy amint eladóvá válik az autó jelezzem. Ezért, mielőtt meghirdetem az auót, ennek eleget téve első körben veletek osztom meg!


http://www.flickr.com/photos/96545240@N06/8852716465/
http://www.flickr.com/photos/96545240@N06/8852724827/
http://www.flickr.com/photos/96545240@N06/8853347360/

Részletes, nagy felbontású képek:
http://www.flickr.com/photos/96545240@N06/with/8853344544/


Felszereltsége: Ghia X Executive-Business 2004/2005.-ös modell

Mondeo 2.0 TDCI -Eur4-es model 136LE 340Nm /nálam a fogyasztása 5 és 5,6l között mozog, általában egy tank (57,8l) gázolajjal 1100 és 1170 km között megyek el/


- 10 légzsák
- 6 sebességes manuális váltó
- ABS, EBD, ASR kipörgésgátló
- menetstabilizátor
- bézs bőrülések (ülőlap szellőztetett alcantara bőr)
- motoros első ülések
- fabetétek konzolon és első ajtókban
- ülés fűtés / Hűtés!
- Sony 6 lemezes MP3 CD tár
- fényre sötétedő visszapillantó-tükrök
- eső érzékelős automata ablaktörlő
- automata világítás kapcsoló
- xenon
- 7 funkciós fedélzeti computer
- sebességfüggő szervokormány
- tempomat
- business komfortcsomag (motorosan behajtható tükrök, kilépőfény, hazakísérőfény, távirányítható ablakok fel/le, komfort index vezérlés, lábtérvilágítás elöl-hátul, olvasólámpák elöl-hátul)
- ködlámpák
- 17"-os gyári alufelnik
- zöld-hővédő üvegek
- első ülésekben állítható gerinctámasz
- fa-bőr kormány
- multikormány
- teljes króm csomag (elöl-hátul, kilincseken és ablakkereteken)
- digitális légkondicionáló
- elektromos első szélvédőfűtés
- tolatóradar

Ezen felül ami még utólagos felszereltségét képezi az autónak egy Target EVO 660r radardetektor (jelenleg a piacon az egyik legkomolyabb) + elöl-hátul lézerblokkoló, mindez teljes mértékben a hűtőrács és lökhárítók alá rejtve, teljes mértékben láthatatlanul. A digitális kijelzővel ellátott vezérlőegység a bal oldali kis tárolóba beépítve.

Parrot MKI 9200 bluetooth és ipod vezérlő gyári szinteű megoldással beépítve az autóba, kezelő konzolok a középkonzolba építve. 2 telefon párhuzamos kihangosítására képes továbbá 2.5"-os színes LCD kijelzővel rendelkezik a zenelejátszáshoz, ami történhet ipodról/iphoneról, android eszközről USB-ről és jack dugón keresztül.

Infinity erősítő és beépített hangszórók

Az autón gyári 17"-os alufelni garnitúra van 1 szezont futott 17-es nyári gumikkal. Továbbá adok még hozzá szintén gyári 16"-os alufelni garnitúrát 90%-os téli gumikkal szerelve.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Az autó kívülről és belülről is teljesen hibátlan 100%-os állapotú. Motorikusan-műszakilag szintén hibátlan. Az Autó-FORT és Ford Kállay márkaszervizekben szervizelt, minden munkáról számlák papírok megvannak. Az utóbbi elvégzett munkák: 40.000 km-rel ezelőtt teljes kuplung és kettős tömegű lendkerék cserélve GYÁRI FORD! alkatrészekkel, 35.000 Km-re ezelőtt gyári, új ékszíjtárcsa, 14.000 km-rel ezelőtt, teljes segédszíjrendszer csere feszítők stb. GYÁRI alkatrészekkel+generátor szabadonfuósítása, 5000 km-rel ezelőtt teljes futóműátvizsgálás két első toronyszilent és két első kerékcsapágy GYÁRI alkatrész csere, valamint 2000 km-rel ezelőtt teljes GYÁRI új fékrendszer (4 tárcsa, betétek, fékolajcsere) most pedig mielőtt Csabiékkal elutaztunk egy olajcserét kapott + szűrők, gázolajszűrő is!

Mindig, minden esetben csakis új gyári Ford alkatrészek lettek beépítve, minden munkáról számlák papírok megvannak!

A lényeg, hogy abszolút hibátlan, újszerű, teljes mértékben karbantartott az autó, természetesen bárhol, bárki által szívesen bevizsgáltatható, átnézhető!!!

Üdv,
Roy
Naplózva
Roy
Vendég
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 15:11:36 »

Most néztem át alaposabban a forgalmit, valószínűleg rosszul számoltam át a Kw-ot LE-be, így pontosítanék: 131 LE :-)

Amit még nem írtam a felszereltséghez: sublight-doom utastér megvilágítás, valamint 3 db gyári kulccsal (1db. bicskás kulcs)

Üdv.
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 15:29:29 »

Most néztem át alaposabban a forgalmit, valószínűleg rosszul számoltam át a Kw-ot LE-be, így pontosítanék: 131 LE :-)

Amit még nem írtam a felszereltséghez: sublight-doom utastér megvilágítás, valamint 3 db gyári kulccsal (1db. bicskás kulcs)

Üdv.


Szép autó. Árat nem írtál. Egy kérdésem felmerült. A belső tükör a fényre sötétedős? Tudtommal az MKIII-asnak nincs sötétedős külső tükre. Csak azért kérdezem, mert többes számban írtad.
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 15:33:27 »

Szép autó  Wink

Egy kérdésem lenne(fránya kukacoskodás...): Hol van a 10 légzsák? Mert ugye vezető-utasoldali-oldalsó-függöny ez eddig 6  Roll Eyes
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 15:41:22 »

Szép autó  Wink

Egy kérdésem lenne(fránya kukacoskodás...): Hol van a 10 légzsák? Mert ugye vezető-utasoldali-oldalsó-függöny ez eddig 6  Roll Eyes

Van még a térdnél is szerintem.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 15:43:39 »

Van még a térdnél is szerintem.

MK3-ban? Volt olyan benne? Nem csak MK4-től?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 15:51:56 »

MK3-ban? Volt olyan benne? Nem csak MK4-től?

AndyA

Szerintem nem volt benne térdlégzsák. És hátul oldalt van? Vagy a függönylégzsákot számolják oldalanként 2nek?
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #7 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 15:53:29 »

sublight-doom utastér megvilágítás

Az meg mi?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Roy
Vendég
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 16:05:43 »

Szép autó. Árat nem írtál. Egy kérdésem felmerült. A belső tükör a fényre sötétedős? Tudtommal az MKIII-asnak nincs sötétedős külső tükre. Csak azért kérdezem, mert többes számban írtad.

Szia!

Igen, a belső sötétedős, a külsők motorosan befordulósak és kilépőfény van beépítve...

Köszi, a pontosítást! :-)
Naplózva
Roy
Vendég
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 16:06:45 »

Szép autó  Wink

Egy kérdésem lenne(fránya kukacoskodás...): Hol van a 10 légzsák? Mert ugye vezető-utasoldali-oldalsó-függöny ez eddig 6  Roll Eyes

Szia Igen, a továbbiak az ülésben valamint B és C oszlopokban találhatóak!

Üdv.
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 16:09:14 »

Szia Igen, a továbbiak az ülésben valamint B és C oszlopokban találhatóak!

Üdv.

A B-C oszlopban nem a függönylégzsák részei vannak? Én így emlékszem Smiley
Naplózva
Roy
Vendég
« Új hozzászólás #11 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 16:13:04 »

Az meg mi?

Szia!

Az első térképolvasó lámpába van beépítve két picit vöröses fényforrás, ami az egész utasteret, bevilágítja egy kis szférikus vöröses fénnyel... Nagyon szépen mutat a világos beltéren. Azt hiszem valamelyik éjszakai fotón látszik is.

Üdv.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #12 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 16:15:21 »

Szia!

Az első térképolvasó lámpába van beépítve két picit vöröses fényforrás, ami az egész utasteret, bevilágítja egy kis szférikus vöröses fénnyel... Nagyon szépen mutat a világos beltéren. Azt hiszem valamelyik éjszakai fotón látszik is.

Üdv.

ez gyári?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Roy
Vendég
« Új hozzászólás #13 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 16:18:32 »

A B-C oszlopban nem a függönylégzsák részei vannak? Én így emlékszem Smiley

Szia!

...ha már ennyire a biztonságnál tartunk, akkor:

-kormányban
-műszerfalban
-vezetőülésben
-anyósülésben
-bal A oszlop
-bal B oszlop
-bal C oszlop
-jobb A oszlop
-jobb B oszlop
-jobb C oszlop

A papírján is ez áll, illetve akár hogyan számolom, ez nálam 10db :-)
Naplózva
Roy
Vendég
« Új hozzászólás #14 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 16:21:21 »

ez gyári?

Valószínűleg, mivel nem össze lett lego-zva az autó, hanem a gyári full extrás lett megvéve anno... Illetve a műszerfal világítás erősségének beállító gombjával ezeknek a lámpák fénye is változik. Egyébként ilyen megvilágítás az MK IV-es Mondeonál illetve a mostaninál is van exkluzív felszereltségek esetén...
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #15 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 16:24:10 »

Szia!

...ha már ennyire a biztonságnál tartunk, akkor:

-kormányban
-műszerfalban
-vezetőülésben
-anyósülésben
-bal A oszlop
-bal B oszlop
-bal C oszlop
-jobb A oszlop
-jobb B oszlop
-jobb C oszlop

A papírján is ez áll, illetve akár hogyan számolom, ez nálam 10db :-)

Értem én,hogy 10 "plakett" van a kocsiban. De ha jól emlékszem a függönylégzsák 3-3 részből áll. Így ha azt 1nek számolod,akkor 6,ha 3-3nak akkor 10 légzsákos a kocsi Smiley De lehet én tudom rosszul,akkor bocsánat  integet2
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #16 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 16:24:19 »

Valószínűleg, mivel nem össze lett lego-zva az autó, hanem a gyári full extrás lett megvéve anno... Illetve a műszerfal világítás erősségének beállító gombjával ezeknek a lámpák fénye is változik. Egyébként ilyen megvilágítás az MK IV-es Mondeonál illetve a mostaninál is van exkluzív felszereltségek esetén...

Erről csinálj már valami részletes, közeli fotót, hátha utólag is reprodukálható lenne. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #17 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 16:26:40 »

Valószínűleg, mivel nem össze lett lego-zva az autó, hanem a gyári full extrás lett megvéve anno... Illetve a műszerfal világítás erősségének beállító gombjával ezeknek a lámpák fénye is változik. Egyébként ilyen megvilágítás az MK IV-es Mondeonál illetve a mostaninál is van exkluzív felszereltségek esetén...

Ja értem, akkor ez az ambient light.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Roy
Vendég
« Új hozzászólás #18 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 16:31:17 »

Erről csinálj már valami részletes, közeli fotót, hátha utólag is reprodukálható lenne. Smiley

AndyA

Kérésedre, nyilakkal jelölve a fényforrás....

http://kepfeltoltes.hu/view/130527/light_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Üdv.
Naplózva
Roy
Vendég
« Új hozzászólás #19 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 16:33:28 »

Értem én,hogy 10 "plakett" van a kocsiban. De ha jól emlékszem a függönylégzsák 3-3 részből áll. Így ha azt 1nek számolod,akkor 6,ha 3-3nak akkor 10 légzsákos a kocsi Smiley De lehet én tudom rosszul,akkor bocsánat  integet2


Szia!

Szíves kérésedre, felhívtam a márkakereskedést, megkérdeztem és az A-B-C oszlopokban lévő légzsákok különálló lufik:

- Hátsó oldallégzsák
- Első oldallégzsák
- Első függönylégzsák


Üdv.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #20 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 16:34:00 »

Kérésedre, nyilakkal jelölve a fényforrás....

http://kepfeltoltes.hu/view/130527/light_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Üdv.

Hát ez alapján úgy tűnik, hogy össze lett legózva, mert ilyen lámpatest 2004-ben nem volt.
Most akkor családi autó, vagy nem?

Illetve a hátulja F2 az eleje F1, nyilván az is össze lett legózva.


Nekem ugyanez volt mk3-ban. Dettó. Szín, felni, ülések, mind ugyanaz.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Roy
Vendég
« Új hozzászólás #21 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 16:34:47 »

Ja értem, akkor ez az ambient light.

Igen! :-)

Köszönöm a pontos megnevezést én nem tudtam azt, csak próbáltam leírni és jellemezni :-)

Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #22 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 18:14:58 »

Hát ez alapján úgy tűnik, hogy össze lett legózva, mert ilyen lámpatest 2004-ben nem volt.
Most akkor családi autó, vagy nem?

Illetve a hátulja F2 az eleje F1, nyilván az is össze lett legózva.


Nekem ugyanez volt mk3-ban. Dettó. Szín, felni, ülések, mind ugyanaz.

Csak a lámpa lett cserélve szerintem, mert a fényvisszaverő nem prizma, hanem öntapadós fényvisszaverő csík. Legalábbis a képen úgy látszik.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #23 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 18:22:19 »



Szép autó, az kétségtelenül.

Nem fikázni akarom, csak az összelegózás szó ütötte eg a fülemet.

Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #24 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 18:24:59 »


Szép autó, az kétségtelenül.

Nem fikázni akarom, csak az összelegózás szó ütötte eg a fülemet.



Tényleg nagyon szép, de ezek a dolgok egy hozzáértőnek szembetűnőek. Ha most állnék autóvásárlás előtt, valószínű, hogy elgondolkodnék rajta. Egy dolog miatt nem venném meg: amiért eladtam az előzőt. 4 ajtós.
Naplózva
BDWTeam
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2763



WWW E-mail
« Új hozzászólás #25 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 18:39:01 »

Tényleg nagyon szép, de ezek a dolgok egy hozzáértőnek szembetűnőek. Ha most állnék autóvásárlás előtt, valószínű, hogy elgondolkodnék rajta. Egy dolog miatt nem venném meg: amiért eladtam az előzőt. 4 ajtós.

Én meg meddig kerestem 4 ajtóst, de egyetlen valamirevaló négyajtós sem volt a piacon tavaly novemberben. Az ötajtós az sokkal aránytalanabb, mint a 4 ajtós. Mondhatni sokkal csúnyább!.....nekem.

A kocsi árát már megírta a kolléga?
Naplózva

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem ha kioktatnak!"
S.W.Churchill

----------------------------------------------------
Lancia Delta 1.6 Multijet (2011) #szarolasz
Roy
Vendég
« Új hozzászólás #26 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 18:49:28 »


Szép autó, az kétségtelenül.

Nem fikázni akarom, csak az összelegózás szó ütötte eg a fülemet.



Kedves Tomi!

Nagyon szépen köszönöm, mostani hozzászólásodat. Ezért is írtam neked kissé bővebben, mert szerettem volna részemről is tisztázni ezt a kérdést. :-)

Én a "legozast" nem pejoratív értelemben említettem, de több alkalommal mesélték nekem (itteni fórumozók is) anno, hogy rengetegen költik rá autójukra a piaci  árának dupláját azzal, hogy szinte minden lehetséges tartozékot kicserélnek egy másik felszereltségből, ami egy esetleges eladáskor értelemszerűen nem térül meg. Éppen most két hete említették az egyik legnagyobb hazai Ford márkaszervizben is, hogy Magyarországon állítólag egy komplett üzletág fejlődött ki arra, hogy behoznak külföldről használaton kívüli full extrás autókat és két hét alatt az árának az ötszörösét kiárulják belőle. De nem is ez a furcsa, hanem hogy az emberek nem azért vásárolnak tőlük, mert valami meghibásodott az autóban, hanem azért, hogy cserélgessenek rajta alkatrészeket!? Elmondásuk szerint például néhány apró módosítással készült műanyagelemek bontóban többszörösébe kerülnek, az attól csupán néhány százalékban eltérő előző verziótól. Az új áruk ellenben pedig szinte megegyező. Én erre értettem a legozást, mint kifejezést.

Hiszen akárhogy is nézzük, attól, hogy kicserél az ember az autón egy-két apróságot (sok pénzért) ez attól még nem lesz egy Ferrari, ellenben Trabant sem, ha marad rajta minden eredetiben. Ezért én a lámpák cseréjével sem értek alapvetően egyet a saját magam részéről, mert ez a típusú autó akkor is egy olyan széria marad, aminek a gyártási és piaci fázisa, értéke is egyértelmű és mindenki által ismeretes. Persze, hogy szebb és esztétikusabb lesz egy bizonyos szintig, de én mérlegelnék a ráfordított összeg kapcsán, mert nagyságrendileg akkor sem változik ez az autó. Soha nem lesz egy 2013-as ötödik generációs Mondeo belőle. Ugyanakkor éppen ezért nem is 9 millióba kerül egy jól felszerelt változat belőle, hanem mondjuk 1.5 millióba.

Én erre gondoltam és nem lenézően, vagy bántóan említettem a "legozás" kifejezést....

Bízva megtisztelő megértésedben!

Köszönettel,
Roy
Naplózva
Roy
Vendég
« Új hozzászólás #27 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 18:50:51 »

Én meg meddig kerestem 4 ajtóst, de egyetlen valamirevaló négyajtós sem volt a piacon tavaly novemberben. Az ötajtós az sokkal aránytalanabb, mint a 4 ajtós. Mondhatni sokkal csúnyább!.....nekem.

A kocsi árát már megírta a kolléga?


Szia!

1.580.000
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #28 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 18:55:58 »

Kedves Tomi!

Nagyon szépen köszönöm, mostani hozzászólásodat. Ezért is írtam neked kissé bővebben, mert szerettem volna részemről is tisztázni ezt a kérdést. :-)

Én a "legozast" nem pejoratív értelemben említettem, de több alkalommal mesélték nekem (itteni fórumozók is) anno, hogy rengetegen költik rá autójukra a piaci  árának dupláját azzal, hogy szinte minden lehetséges tartozékot kicserélnek egy másik felszereltségből, ami egy esetleges eladáskor értelemszerűen nem térül meg. Éppen most két hete említették az egyik legnagyobb hazai Ford márkaszervizben is, hogy Magyarországon állítólag egy komplett üzletág fejlődött ki arra, hogy behoznak külföldről használaton kívüli full extrás autókat és két hét alatt az árának az ötszörösét kiárulják belőle. De nem is ez a furcsa, hanem hogy az emberek nem azért vásárolnak tőlük, mert valami meghibásodott az autóban, hanem azért, hogy cserélgessenek rajta alkatrészeket!? Elmondásuk szerint például néhány apró módosítással készült műanyagelemek bontóban többszörösébe kerülnek, az attól csupán néhány százalékban eltérő előző verziótól. Az új áruk ellenben pedig szinte megegyező. Én erre értettem a legozást, mint kifejezést.

Hiszen akárhogy is nézzük, attól, hogy kicserél az ember az autón egy-két apróságot (sok pénzért) ez attól még nem lesz egy Ferrari, ellenben Trabant sem, ha marad rajta minden eredetiben. Ezért én a lámpák cseréjével sem értek alapvetően egyet a saját magam részéről, mert ez a típusú autó akkor is egy olyan széria marad, aminek a gyártási és piaci fázisa, értéke is egyértelmű és mindenki által ismeretes. Persze, hogy szebb és esztétikusabb lesz egy bizonyos szintig, de én mérlegelnék a ráfordított összeg kapcsán, mert nagyságrendileg akkor sem változik ez az autó. Soha nem lesz egy 2013-as ötödik generációs Mondeo belőle. Ugyanakkor éppen ezért nem is 9 millióba kerül egy jól felszerelt változat belőle, hanem mondjuk 1.5 millióba.

Én erre gondoltam és nem lenézően, vagy bántóan említettem a "legozás" kifejezést....

Bízva megtisztelő megértésedben!

Köszönettel,
Roy

A komplett üzletág nem csak spekuláció,elég ha körbenézel a fórumon. A Mondeo egy olyan autó,amit sokan szeretnek csinosítgatni...Kilépőfényes tükör, sötétedős visszapillantó, xenon-szett, nagyobb felni, króm vízlehúzó, krómszélű lámpa, faceliftes lökhárítók, újabb középkonzol,stb. Kinek mi az ízlése Smiley Szerintem a bontós árak nem vészesek,sőt...a gyári új ára (amit a boltban megrendelnek,kihoznak) többszöröse a bontott alkatrésznek (és nem feltétlenül leharcolt a bontós darab).
Csak egy példa...Sokan az üléseket szeretik kicserélni. Mert lehet amikor vették,nem volt szép állapotú bőrös ülés,de most egy komplett szettet megkapni már 60-100ezer forintért. Anno ez újonnan szerintem legalább 400-500ezer lehetett Smiley
Naplózva
BDWTeam
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2763



WWW E-mail
« Új hozzászólás #29 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 18:56:23 »


Szia!

1.580.000

Őszintén szólva rendesen megkéred az árát, de a kocsi is szép! Ennyiért az utolsó 2006/2007-es modellek mennek. Mármint a tényleges vételi áruk.
Még a kilométer óra állás/valós kilométer futás érdekelne.
Köszi!
Naplózva

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem ha kioktatnak!"
S.W.Churchill

----------------------------------------------------
Lancia Delta 1.6 Multijet (2011) #szarolasz
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #30 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 18:59:28 »

Őszintén szólva rendesen megkéred az árát, de a kocsi is szép! Ennyiért az utolsó 2006/2007-es modellek mennek. Mármint a tényleges vételi áruk.
Még a kilométer óra állás/valós kilométer futás érdekelne.
Köszi!

178350  integet2
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #31 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 19:02:41 »

178350  integet2

Jó a szemed. vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
BDWTeam
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2763



WWW E-mail
« Új hozzászólás #32 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 19:04:24 »

178350  integet2
Már csak a kérdésem második felére kellene válasz!  eplus2
Naplózva

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem ha kioktatnak!"
S.W.Churchill

----------------------------------------------------
Lancia Delta 1.6 Multijet (2011) #szarolasz
Roy
Vendég
« Új hozzászólás #33 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 19:04:35 »

Őszintén szólva rendesen megkéred az árát, de a kocsi is szép! Ennyiért az utolsó 2006/2007-es modellek mennek. Mármint a tényleges vételi áruk.
Még a kilométer óra állás/valós kilométer futás érdekelne.
Köszi!

Szia!

Tudom, hogy nem a legolcsóbb az autó a piacon, de nem is ez lenne a célom, hanem egy olyan kiváló, leellenőrizhető műszaki állapotú autó átadása, amelyre csak a benzinkúton kell költeni azt az 5-5.5l gázolajat 100 kilométerenként, nem pedig az autószerelőnél. Tényleg hibátlan műszaki állapot és ez az ami talán ritkaság a piacon.

Az autó 178.000 Km-t futott!

Megköszönve érdeklődésedet,

Roy
Naplózva
Roy
Vendég
« Új hozzászólás #34 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 19:05:56 »

A komplett üzletág nem csak spekuláció,elég ha körbenézel a fórumon. A Mondeo egy olyan autó,amit sokan szeretnek csinosítgatni...Kilépőfényes tükör, sötétedős visszapillantó, xenon-szett, nagyobb felni, króm vízlehúzó, krómszélű lámpa, faceliftes lökhárítók, újabb középkonzol,stb. Kinek mi az ízlése Smiley Szerintem a bontós árak nem vészesek,sőt...a gyári új ára (amit a boltban megrendelnek,kihoznak) többszöröse a bontott alkatrésznek (és nem feltétlenül leharcolt a bontós darab).
Csak egy példa...Sokan az üléseket szeretik kicserélni. Mert lehet amikor vették,nem volt szép állapotú bőrös ülés,de most egy komplett szettet megkapni már 60-100ezer forintért. Anno ez újonnan szerintem legalább 400-500ezer lehetett Smiley

Ebben igazad van és jól megfogalmaztad az érveket!

Köszönöm!
Naplózva
BDWTeam
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2763



WWW E-mail
« Új hozzászólás #35 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 19:10:06 »

Szia!

Tudom, hogy nem a legolcsóbb az autó a piacon, de nem is ez lenne a célom, hanem egy olyan kiváló, leellenőrizhető műszaki állapotú autó átadása, amelyre csak a benzinkúton kell költeni azt az 5-5.5l gázolajat 100 kilométerenként, nem pedig az autószerelőnél. Tényleg hibátlan műszaki állapot és ez az ami talán ritkaság a piacon.

Az autó 178.000 Km-t futott!

Megköszönve érdeklődésedet,

Roy
Nagynyomású rendszer cseréjét-javítását nem említetted a leírásban. Ezek szerint ez még odébb van?
Naplózva

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem ha kioktatnak!"
S.W.Churchill

----------------------------------------------------
Lancia Delta 1.6 Multijet (2011) #szarolasz
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #36 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 19:10:56 »

Jó a szemed. vigyor3

Megnéztem nagyítva a képet  eplus2 eplus2

Már csak a kérdésem második felére kellene válasz!  eplus2

Ne gonoszkodj  vigyor3

Ebben igazad van és jól megfogalmaztad az érveket!

Köszönöm!

Nagyon szívesen  wave Csak próbáltam összeszedni a gondolataimat Smiley Majd ha én is újra Mondeo-s leszek,tutira 1-2 apróságot beszerzek.
Viszont a te kocsidat bármikor elfogadnám, nagyon szépen egyben van. Remélem gondos gazdát találsz neki  worship
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #37 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 19:11:33 »

Nagynyomású rendszer cseréjét-javítását nem említetted a leírásban. Ezek szerint ez még odébb van?


Azzal el lehet menni 400ezret is javítás nélkül  vigyor3 (csak nálunk itthon ez ritkaságszámba megy  szomoru1 )
Naplózva
Roy
Vendég
« Új hozzászólás #38 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 19:23:33 »

Megnéztem nagyítva a képet  eplus2 eplus2

Ne gonoszkodj  vigyor3

Nagyon szívesen  wave Csak próbáltam összeszedni a gondolataimat Smiley Majd ha én is újra Mondeo-s leszek,tutira 1-2 apróságot beszerzek.
Viszont a te kocsidat bármikor elfogadnám, nagyon szépen egyben van. Remélem gondos gazdát találsz neki  worship

Nagyon szépen köszönöm neked!

És hidd el nekem is nehéz eladni, mert óriási mértékben hozzám nőtt! Tudom nagyon jól, hogy ennek a mondatomnak itt ebben a környezetben, amikor éppen az autómat árulom nem igazán van hitelessége, ennek ellenére mégis így van!!!

Tényleg kiváló autó volt és lehet, hogy azért mert mi tettük bele az ELSŐ 170.000 Km-t, de semmi baja nem volt ezidáig. A kuplung és lendkerék csere kb. 140.000 Km-nél, azon kívül csakis a kopó alkatrészek (fékek, kerékcsapágy, szilentek). Nagyon üzembiztos autó, még a két évvel ezelőtti kifejezetten hideg téli napokon is mindig pöccre indult a és nem csak itthonról a garázsból... Bár akkor azért kapott egy új 80Ah Banner akkumulátort :-)
Naplózva
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #39 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 19:42:29 »

Nagyon szép a verda  eljen
Az ambient light szerintem focusból van.
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #40 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 19:52:52 »

A tempomat utólag lett berakva?

Illetve az első hűtődíszrács az eredeti még? Nem bontott?

Turbócső repedés volt már rajta? Ha igen, bontott cső került a helyére?

Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #41 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 20:25:38 »

Igen jó állapotban van a kocsi, valaki biztos jól jár vele!

ne vedd kötözködésnek, meg nem sok jelentősége van,  de a 3-as mondeoban 6 légzsák van. nem annyi ahány airbag feliratú műanyag takaró. (ez elég sok kocsira igaz)  az A-B-C oszlopba lévő az oldalanként 1. Az A oszloptól a C-ig tart.  A fordos ember is rosszul mondta. A 4 esben is csak 7 van, 1 térdlégzsákkal van több.  

Az utolsó képen sok a kontraszt.    egybe olvad a kerék a kerékjárattal, és néhol sötét a fű a kocsi alatt  vigyor3

De a lényeg nem változik, szép a kocsi  worship
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.27 hétfő, 20:34:30 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
H. Balázs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1667



« Új hozzászólás #42 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 20:28:33 »

Igen! :-)

Köszönöm a pontos megnevezést én nem tudtam azt, csak próbáltam leírni és jellemezni :-)


sebességfüggő szervokormány?
Naplózva

2014/9 Mondeo 2.0 tdci tit 140 le

2021.06 2.0 tdci Transit Jumbo 170 ló
2010 Ducato 2.3 120 ló
 EX 2006/12 Mondeo 2,0 tdci  combi eur4 DPF 130 ló EGR OFF (CigisBalu)
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #43 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 20:44:42 »

Igen jó állapotban van a kocsi, valaki biztos jól jár vele!

ne vedd kötözködésnek, meg nem sok jelentősége van,  de a 3-as mondeoban 6 légzsák van. nem annyi ahány airbag feliratú műanyag takaró. (ez elég sok kocsira igaz)  az A-B-C oszlopba lévő az oldalanként 1. Az A oszloptól a C-ig tart.  A fordos ember is rosszul mondta. A 4 esben is csak 7 van, 1 térdlégzsákkal van több.  

Az utolsó képen sok a kontraszt.    egybe olvad a kerék a kerékjárattal, és néhol sötét a fű a kocsi alatt  vigyor3

De a lényeg nem változik, szép a kocsi  worship

Na akkor jól mondtam  vigyor3 vigyor3
Naplózva
Roy
Vendég
« Új hozzászólás #44 Dátum: 2013.05.27 hétfő, 21:04:06 »

A tempomat utólag lett berakva?

Illetve az első hűtődíszrács az eredeti még? Nem bontott?

Turbócső repedés volt már rajta? Ha igen, bontott cső került a helyére?



Szia!

Igen, turbócső csere volt már egyszer, Kb. 1 évvel ezelőtt. Az a rész, ami a ha jól tudom az EGR szelephez megy lefelé. Nem bontott került bele, hanem a Ford Kállaynál újonnan vásárolt. Számla meg van róla is, most néztem, 21.900 Ft. volt az alkatrész.

Üdv.
Naplózva
mendoza
Vendég
« Új hozzászólás #45 Dátum: 2013.05.28 kedd, 14:42:16 »

Bocs, hogy belevau, de itt egy elado es 99%-ig leinformalhato - es a kepeken hibatlannak tuno - auto.
Eddig majdnem az osszes hozzaszolas valamilyen kotekedes volt... Sad
Ha meg az is bele lenne irva, hogy telitankolva adja, valakinek meg az is gyanus lenne...

A nagynyomasu meg lehet tenyleg 400E km-t is kibir es akinek 200-nal elszall a cucc, annak meg volt tekerve az oraja... nem tudom, en nem ertek hozza...

pisz!
Naplózva
balko
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1065



WWW E-mail
« Új hozzászólás #46 Dátum: 2013.05.28 kedd, 15:09:26 »

Tetszik!!!

Szép nagyon.....
 taps
 integet2
Naplózva

2002 TDCI ford mondeo 130le
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #47 Dátum: 2013.05.28 kedd, 15:18:28 »


Ha meg az is bele lenne irva, hogy telitankolva adja, valakinek meg az is gyanus lenne...

A nagynyomasu meg lehet tenyleg 400E km-t is kibir es akinek 200-nal elszall a cucc, annak meg volt tekerve az oraja... nem tudom, en nem ertek hozza...

pisz!

Persze, hogy gyanús. Mi van akkor, ha benzint tankol bele vagy kerozint?  eplus2 eplus2 eplus2
Na jó viccet félretéve nagyon szép autó, mint már írtam is többször. Szerintem nem kötekedésből írták sokan azt, amit, hanem elmondták a véleményüket. Mert mi van akkor, ha tényleg egy megszállott Mondeos akarja megvenni és azok a dolgok, amiket te kötekedésnek vettél, az az illetőnek egyből szembetűnő.


A nagynyomasu meg lehet tenyleg 400E km-t is kibir es akinek 200-nal elszall a cucc, annak meg volt tekerve az oraja... nem tudom, en nem ertek hozza...

pisz!


Ha 200-nál elszáll, az még nem feltétlen jelenti azt, hogy tekerve lett az órája. Jelentheti azt is, hogy ratyi gázolajjal járt, ami nem biztosított kellő kenést a szivattyúnak. Nekem nem régóta van dízelem, sőt előtte sose volt, de ez az én véleményem azok alapján, amiket itt a fórumon olvastam. Ha nincs igazam, úgyis kijavítanak a megrögzött dízelesek. Na nem offolom tovább Roy fórumtársunk topikját.

Tehát még egyszer:

Nagyon szép autó és biztosan jól fog járni az, aki megveszi.
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.28 kedd, 16:17:08 írta Lacika71 » Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #48 Dátum: 2013.05.28 kedd, 15:41:36 »

Bocs, hogy belevau, de itt egy elado es 99%-ig leinformalhato - es a kepeken hibatlannak tuno - auto.
Eddig majdnem az osszes hozzaszolas valamilyen kotekedes volt... Sad
Ha meg az is bele lenne irva, hogy telitankolva adja, valakinek meg az is gyanus lenne...

A nagynyomasu meg lehet tenyleg 400E km-t is kibir es akinek 200-nal elszall a cucc, annak meg volt tekerve az oraja... nem tudom, en nem ertek hozza...

pisz!

Nem kötekedni akartunk,csak ahogyan Lacika71 is írta,egy "gyakorlott Mondeosnak" ez-az szemet szúr. Nem piszkálni akartuk,csak kijavítani, természetesen jószándékból  integet2 worship
Naplózva
mendoza
Vendég
« Új hozzászólás #49 Dátum: 2013.05.28 kedd, 16:40:21 »

Nem kötekedni akartunk,csak ahogyan Lacika71 is írta,egy "gyakorlott Mondeosnak" ez-az szemet szúr. Nem piszkálni akartuk,csak kijavítani, természetesen jószándékból  integet2 worship

Ok! Smiley
Naplózva
Oldalak: [1] 2   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.129 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.