Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 06:49:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 367 368 369 370 371 372 373 [374] 375 376 377 378 379 380 381 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4764296 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #18650 Dátum: 2014.02.14 péntek, 08:07:57 »

Sracok.tegnap megjavitottam a szilozast a szelvedo szelein a takaro lemezek alatt,de meg mindig beazok! A jobb ajtooszlop,muszerfal alatti resz,sarok,ahol a kabelek futnak..kb az ECU kornyeke..a motorterbol nm folyhat be,mert szaraz,a kocsival nm voltam sehol,tehat nm az utrol van! Allohelyben! A jobbos oszlopon a padlora futo muanyag tok amikben vezetekek futnak,kb onnan.mintha a vezetekek hoznak le a vizet! De honnan ?? Vegyem le a jobbos sarvedod? Azt hogy kell?
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #18651 Dátum: 2014.02.14 péntek, 08:51:09 »

Sracok.tegnap megjavitottam a szilozast a szelvedo szelein a takaro lemezek alatt,de meg mindig beazok! A jobb ajtooszlop,muszerfal alatti resz,sarok,ahol a kabelek futnak..kb az ECU kornyeke..a motorterbol nm folyhat be,mert szaraz,a kocsival nm voltam sehol,tehat nm az utrol van! Allohelyben! A jobbos oszlopon a padlora futo muanyag tok amikben vezetekek futnak,kb onnan.mintha a vezetekek hoznak le a vizet! De honnan ?? Vegyem le a jobbos sarvedod? Azt hogy kell?
az igazsaghoz tartozik h a ragasztas utan letakartam egy rossz pleddel hogy ne fagyjon ki a ragaszto,igy direkt eso nm erte a szelvedod! Az a kerdes hogy a kasztniba az ajto oszlopon honnan tud bejutni viz? Van e lyuk? Mert ami lefolyik a szelvedorol,az juthat be! De meg ott a teto ablak,bar ott egy szikra rest nm latok!
Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #18652 Dátum: 2014.02.15 szombat, 19:45:26 »

Sziasztok!

Úgy tudom,ha már teljesen rossz az EGR szelep,akkor hiába dugózzuk le.
Nos tavaly óta a rettenetes alapjáratom kissé magasra normalizálódott.
Annyi a lényeg,hogy gyakran fent akad olyan 1200-1300-as fordulaton.
Amikor odarúgok a gáznak akkor a legtöbb esetben vissza ejti 950-re kb.
Ami furcsa,hogy főleg hidegen kb olyasmi a hangja a mocinak mintha kis polski lenne.Egyértelműen hallani,hogy valahol a kipufogó rendszernél adja ki ezt a hangot. Melegen gondolom a hőtágulás miatt szinte megszűnik.A vicc az,hogy a kipufogó rendszert átnézettem és sehol nem fúj ki.
A leömlőt szintén megnézettem mert arra is gyanakodtam. Az is repedésmentes.Viszont a gázadással párhuzamosan hallani ezt a furcsa hangot.
Most már csak arra tudok gondolni,hogy valahol az EGR szelep körül fúj ki a motor.
Ja és még 1 valami,ami a gyanúmat igazolja. Amikor kicsit jobban taposom neki,akkor az utastérben elég erősen érezni a kipufogó gáz szagot.
Szóval mi a véleményetek ezzel kapcsolatban?  Én azt gondolom,hogy ha valahol a lambda szonda előtt kifúj a rendszer az megbolondíthatja az alapjáratot vagyis magasabb lehet mint kéne....
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #18653 Dátum: 2014.02.15 szombat, 20:37:24 »

Sziasztok!

Úgy tudom,ha már teljesen rossz az EGR szelep,akkor hiába dugózzuk le.
Nos tavaly óta a rettenetes alapjáratom kissé magasra normalizálódott.
Annyi a lényeg,hogy gyakran fent akad olyan 1200-1300-as fordulaton.
Amikor odarúgok a gáznak akkor a legtöbb esetben vissza ejti 950-re kb.
Ami furcsa,hogy főleg hidegen kb olyasmi a hangja a mocinak mintha kis polski lenne.Egyértelműen hallani,hogy valahol a kipufogó rendszernél adja ki ezt a hangot. Melegen gondolom a hőtágulás miatt szinte megszűnik.A vicc az,hogy a kipufogó rendszert átnézettem és sehol nem fúj ki.
A leömlőt szintén megnézettem mert arra is gyanakodtam. Az is repedésmentes.Viszont a gázadással párhuzamosan hallani ezt a furcsa hangot.
Most már csak arra tudok gondolni,hogy valahol az EGR szelep körül fúj ki a motor.
Ja és még 1 valami,ami a gyanúmat igazolja. Amikor kicsit jobban taposom neki,akkor az utastérben elég erősen érezni a kipufogó gáz szagot.
Szóval mi a véleményetek ezzel kapcsolatban?  Én azt gondolom,hogy ha valahol a lambda szonda előtt kifúj a rendszer az megbolondíthatja az alapjáratot vagyis magasabb lehet mint kéne....

a gazbowdened nm szorul? Es a kipufogogaz nekem is szokott lenni,de meg nm jottem ra...
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #18654 Dátum: 2014.02.16 vasárnap, 08:42:05 »

Úgy néz ki meg van a BEÁZÁS oka!!  mivel ez gyári elrendezés,ha tehetitek nézettek pl az anyós ülés szőnyeg alá! ha nedves,innen van!

Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #18655 Dátum: 2014.02.16 vasárnap, 08:48:26 »


 








Bocs hogy több kép van a lényeg a vezeték ahogy be megy! a vezetékek befelé lejtenek,és ha jol meg nézitek felette van az esőviz levezető csatorna ami a szélvédőről lefolyó vizet engedi rá a vezetékekre,és az meg egyenesen befolyik a fülkébe! több rést is találtam,pl egy tré lemez munkát,ráboritottam kis vizet meg nézve merre is folyik,és pont arra! simán rá a vezetékekre,és pont arra a függőleges résre,amit nem nyomtak ki semmivel! a három üregvédelmi lyuk,nem vészes,oda max a felverődő viz jthat be,de azt nagyjából kivédi a kerék dob! Viszont az előzőek,valószinü minden kocsiban igy van,esetleg a gumi dugó jobb! A szerencséseknek....
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #18656 Dátum: 2014.02.16 vasárnap, 08:54:02 »

 










Bocs hogy több kép van a lényeg a vezeték ahogy be megy! a vezetékek befelé lejtenek,és ha jol meg nézitek felette van az esőviz levezető csatorna ami a szélvédőről lefolyó vizet engedi rá a vezetékekre,és az meg egyenesen befolyik a fülkébe! több rést is találtam,pl egy tré lemez munkát,ráboritottam kis vizet meg nézve merre is folyik,és pont arra! simán rá a vezetékekre,és pont arra a függőleges résre,amit nem nyomtak ki semmivel! a három üregvédelmi lyuk,nem vészes,oda max a felverődő viz jthat be,de azt nagyjából kivédi a kerék dob! Viszont az előzőek,valószinü minden kocsiban igy van,esetleg a gumi dugó jobb! A szerencséseknek....
Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #18657 Dátum: 2014.02.16 vasárnap, 19:17:54 »

a gazbowdened nm szorul? Es a kipufogogaz nekem is szokott lenni,de meg nm jottem ra...

Nem tartom valószínűnek,hogy ez lenne az oka,de majd ránézek azért.
A többiektől is várok javaslatokat...
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #18658 Dátum: 2014.02.16 vasárnap, 19:25:21 »

Nem tartom valószínűnek,hogy ez lenne az oka,de majd ránézek azért.
A többiektől is várok javaslatokat...
otlet volt..ha pici res van es nm zar be a folytoszelep az bezavarja az alapkaratot..de lehet barmelyik jelado a bunos,pl a honerseglet,ami a szivocsoben van.vagy a maf...
Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #18659 Dátum: 2014.02.17 hétfő, 11:56:41 »

otlet volt..ha pici res van es nm zar be a folytoszelep az bezavarja az alapkaratot..de lehet barmelyik jelado a bunos,pl a honerseglet,ami a szivocsoben van.vagy a maf...


Értelek!

Majd megpróbálom a jeladókat is megnézni.
Azonban ma bosszantóbb dolog történt velem.
Lemegyek indítok és be is indult minden gond nélkül ám azonnal le is állt.
Aztán mikor próbáltam indítani akkor csak tekert mint amikor rossz az önindító vagy  nem kap benzint.
Próbálgattam 2-3szor aztán megint beindult majd járt kicsit és megint leállt.
Aztán megint csak tekert mintha nem is akarná az életben sem beindulni.
Érdekesség,hogy olyankor mikor csak tekert, akkor nem hallottam a  benzinpumpa zúgását előtte amikor ráadtam a gyújtást.
Viszont amikor zúgott a pumpa,ahogyan szokott , akkor gond nélkül be indult.
Majd amikor már szépen járt elmentem vele egy nagy körre és semmi probléma nem volt vele.Itthon még egyszer leállítottam és gond nélkül beindult.
Ezekből egyértelmű,hogy benzinpumpa baja lesz vagy ki mire tippel?...
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #18660 Dátum: 2014.02.17 hétfő, 20:17:35 »


Értelek!

Majd megpróbálom a jeladókat is megnézni.
Azonban ma bosszantóbb dolog történt velem.
Lemegyek indítok és be is indult minden gond nélkül ám azonnal le is állt.
Aztán mikor próbáltam indítani akkor csak tekert mint amikor rossz az önindító vagy  nem kap benzint.
Próbálgattam 2-3szor aztán megint beindult majd járt kicsit és megint leállt.
Aztán megint csak tekert mintha nem is akarná az életben sem beindulni.
Érdekesség,hogy olyankor mikor csak tekert, akkor nem hallottam a  benzinpumpa zúgását előtte amikor ráadtam a gyújtást.
Viszont amikor zúgott a pumpa,ahogyan szokott , akkor gond nélkül be indult.
Majd amikor már szépen járt elmentem vele egy nagy körre és semmi probléma nem volt vele.Itthon még egyszer leállítottam és gond nélkül beindult.
Ezekből egyértelmű,hogy benzinpumpa baja lesz vagy ki mire tippel?...

igen lehet az! Benzin szuro? Koszos benya? Injektori kabelkoteg zarlat?? Lehet nm nyitnak a szelepek! Ha lejott a szigeteles a vezetekekrol es ossze ernek,konnyen lehet nagy gubanc! Ovatosan nezd meg a drotokat..nm latsz e olyat ahol nincs szigeteles! A jeladok vezetekeit is!
Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #18661 Dátum: 2014.02.18 kedd, 19:57:31 »

igen lehet az! Benzin szuro? Koszos benya? Injektori kabelkoteg zarlat?? Lehet nm nyitnak a szelepek! Ha lejott a szigeteles a vezetekekrol es ossze ernek,konnyen lehet nagy gubanc! Ovatosan nezd meg a drotokat..nm latsz e olyat ahol nincs szigeteles! A jeladok vezetekeit is!


Az injektor vezetékeken már rég túl vagyok. Ki lettek cserélve :-)
Benzinszűrő is új. Én önindítóra gondolok.Ma is csinálta és nem is hidegen.
Hanem egy fél órás pihenő után mikor indítottam akkor csak tekert.Aztán másodszori indításkor meg mintha mi sem történt volna :-)..
Naplózva
kozo
Vendég
« Új hozzászólás #18662 Dátum: 2014.02.18 kedd, 20:52:15 »

Sziasztok!

Tudna-e esetleg valaki szerezni nekem jobb és bal első oldalüveghez foglalatot (amibe az üveget ragazsják, amit az ablakemelő szerkezethez csavaroznak)? Nagyon fontos lenne.

Köszönettel:
Kozo
Sükösd
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #18663 Dátum: 2014.02.19 szerda, 11:00:06 »


Az injektor vezetékeken már rég túl vagyok. Ki lettek cserélve :-)
Benzinszűrő is új. Én önindítóra gondolok.Ma is csinálta és nem is hidegen.
Hanem egy fél órás pihenő után mikor indítottam akkor csak tekert.Aztán másodszori indításkor meg mintha mi sem történt volna :-)..
mint irtam nekem is epp tegnao volt h harom henger indult,illetve egyenlettlen jaras,pofoges,fust szag..volt jellemzo.mire lehuzogattam a pipakat mar jo is lett..az erdekes az volt hogy pl az egyes henger pipajat mikor lehuztam a kabel toveben megcsipett az aram! Ahol bemegy a kabel a pipaba! A gond az h szerintem az nm termeszetes  egy ilyen hosszu,vastag gumi pipanal! De lenyeges lehet az is,hogy ha ezt a helyen csinalja ki tud hagyni  a henger,es ugye ezt hidegen...de miert huz femre? Miert nm a gyertya szikrazik??! Erdekes..pedig figyeltem mar sotetbem,de semmi!
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #18664 Dátum: 2014.02.19 szerda, 12:23:07 »

mint irtam nekem is epp tegnao volt h harom henger indult,illetve egyenlettlen jaras,pofoges,fust szag..volt jellemzo.mire lehuzogattam a pipakat mar jo is lett..az erdekes az volt hogy pl az egyes henger pipajat mikor lehuztam a kabel toveben megcsipett az aram! Ahol bemegy a kabel a pipaba! A gond az h szerintem az nm termeszetes  egy ilyen hosszu,vastag gumi pipanal! De lenyeges lehet az is,hogy ha ezt a helyen csinalja ki tud hagyni  a henger,es ugye ezt hidegen...de miert huz femre? Miert nm a gyertya szikrazik??! Erdekes..pedig figyeltem mar sotetbem,de semmi!
Érik a gyújtókábelcsere, és vele egyetemben ajánlott a gyertyacsere is.
Szerintem.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #18665 Dátum: 2014.02.19 szerda, 15:40:57 »

Érik a gyújtókábelcsere, és vele egyetemben ajánlott a gyertyacsere is.
Szerintem.

 eljen
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
bluedevils
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124



E-mail
« Új hozzászólás #18666 Dátum: 2014.02.27 csütörtök, 13:59:44 »

Sziasztok! Beázási gondok, még mindig. Anyósülés előtt tocsog a víz. A múltkor kiszárítottam, most megint vizes. Eső volt, úgyhogy valószínű nem alulról ázik, mert nem használtam a kocsit régóta. Garázs nincs  szomoru1 Amit már eszközöltem:
-Pollenszűrő rögzítés, szigetelés, jelenleg itt tök száraz mindkét oldalról.
-Motortérben a kormányszervó tartály alatti csatlakozó fedelének szigetelése, itt is szárazság.
-Jobb oldali ajtókárpit ellenőrzés, az ajtót belülről borító habszivacs teljesen ép, mindenhol rögzítve, szárazság.
-A tűzfalon lévő hangszigetelő anyag a motortérben lógott, ez tiszta víz volt. Gondoltam ezért ázik. Rögzítettem rendesen, most csontszáraz.
-A karosszéria vízelvezető járatait egy bovdennel megturkáltam, akadást nem tapasztaltam, a beöntött víz eltávozik.
-Szélvédőt lehetőség szerint újra tömítettem, mert 10 éve ez volt cserélve.
Ami látok, hogy nem a kesztyűtartó alatt vizesedik, hanem mintha az "A" oszlop aljánál lenne nyirkos a kárpit, valamint a kábelköteg. Van a tető mindkét oldalán valami gumicsík, amit nem tudok, hogy mire szolgál, ennek a jobb eleje a szélvédő felett nem egészséges. Esetleg itt befolyhat valami? Még annyi, hogy a kocsi tetőablakos és nem klímás. Köszi a válaszokat.
Naplózva

Mondeo MK I 1.8td kombi 1994
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #18667 Dátum: 2014.02.27 csütörtök, 15:14:31 »

Sziasztok! Beázási gondok, még mindig. Anyósülés előtt tocsog a víz. A múltkor kiszárítottam, most megint vizes. Eső volt, úgyhogy valószínű nem alulról ázik, mert nem használtam a kocsit régóta. Garázs nincs  szomoru1 Amit már eszközöltem:
-Pollenszűrő rögzítés, szigetelés, jelenleg itt tök száraz mindkét oldalról.
-Motortérben a kormányszervó tartály alatti csatlakozó fedelének szigetelése, itt is szárazság.
-Jobb oldali ajtókárpit ellenőrzés, az ajtót belülről borító habszivacs teljesen ép, mindenhol rögzítve, szárazság.
-A tűzfalon lévő hangszigetelő anyag a motortérben lógott, ez tiszta víz volt. Gondoltam ezért ázik. Rögzítettem rendesen, most csontszáraz.
-A karosszéria vízelvezető járatait egy bovdennel megturkáltam, akadást nem tapasztaltam, a beöntött víz eltávozik.
-Szélvédőt lehetőség szerint újra tömítettem, mert 10 éve ez volt cserélve.
Ami látok, hogy nem a kesztyűtartó alatt vizesedik, hanem mintha az "A" oszlop aljánál lenne nyirkos a kárpit, valamint a kábelköteg. Van a tető mindkét oldalán valami gumicsík, amit nem tudok, hogy mire szolgál, ennek a jobb eleje a szélvédő felett nem egészséges. Esetleg itt befolyhat valami? Még annyi, hogy a kocsi tetőablakos és nem klímás. Köszi a válaszokat.

már irtam de elmondom! ha kiveszed a pl jobbos kerékdobot,amihez sajnos le kell venni a kereket,és felnézel az oldalindex magasságába,akkor egy csokor kábelt látsz ami be megy a kasztniba egy gumidugón keresztül! a kábel csokor,olyan mint ha fentről lefelé haladna,és ha jol megnézed pont felette van az esőviz kivezető ablak! lyuk,ami a motortérbe folyik az ablakról! ami oda folyik viz az két oldalt folyik le,gyakorlatilag a kasztni oldalán,és a vezetékekre amik bevezetik a kocsiba a vizet..DE ha igaz,akkor a szélvédő két oldalán az alu takaró lemezek alá folyhat viz,és ha aláfolyik.,akkor a szélvédő alatt is befolyhat! nekem rosszul volt ragasztva az ablak,és befolyt! a pollenszürős témát nem értem,mert annak a kasztni része,az direkt kifelé peremezve van,és ha a müanyag mőgé is folyna a viz,az a perem miatt nem tudna befolyni! HACSAK,a pollenszürő ház nem törött! repedt,,,vedd ki a kerékdobot,és nézd meg azt a köteget!
Naplózva
bluedevils
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124



E-mail
« Új hozzászólás #18668 Dátum: 2014.02.27 csütörtök, 20:51:44 »

már irtam de elmondom! ha kiveszed a pl jobbos kerékdobot,amihez sajnos le kell venni a kereket,és felnézel az oldalindex magasságába,akkor egy csokor kábelt látsz ami be megy a kasztniba egy gumidugón keresztül! a kábel csokor,olyan mint ha fentről lefelé haladna,és ha jol megnézed pont felette van az esőviz kivezető ablak! lyuk,ami a motortérbe folyik az ablakról! ami oda folyik viz az két oldalt folyik le,gyakorlatilag a kasztni oldalán,és a vezetékekre amik bevezetik a kocsiba a vizet..DE ha igaz,akkor a szélvédő két oldalán az alu takaró lemezek alá folyhat viz,és ha aláfolyik.,akkor a szélvédő alatt is befolyhat! nekem rosszul volt ragasztva az ablak,és befolyt! a pollenszürős témát nem értem,mert annak a kasztni része,az direkt kifelé peremezve van,és ha a müanyag mőgé is folyna a viz,az a perem miatt nem tudna befolyni! HACSAK,a pollenszürő ház nem törött! repedt,,,vedd ki a kerékdobot,és nézd meg azt a köteget!
Köszi worship Nem néztem meg az előző hozzászólásokat, bocs, néztem is a gmail-t először furán  wave
Naplózva

Mondeo MK I 1.8td kombi 1994
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #18669 Dátum: 2014.02.28 péntek, 05:25:04 »

Köszi worship Nem néztem meg az előző hozzászólásokat, bocs, néztem is a gmail-t először furán  wave
semmi baj. Azt kell tudni hogy a viz ami lefolyik a kasztni oldalan egy csono helyen befolyhat!  En legalabb 6,8 olyan rest talaltam ahol beazhat! Pl a kabelrogzito patentek furatainal,amit ugye ved a kerekdob,,de a fentrol lefolyo,komotosan csorgo viz szepen befolyik.nekem a szonyegem szaraz volt,de alatta a hangszigetelo mint a szivacs! Alattomos gyilkos. .... ugyhogy tomiteni,alvazvedeni,,kell de ne feledd ha pl szilozol  csak fagyallo cuccal csinald,mert telen kifagy belole!! Es probald a vezetekeket rebdezni elotte,,ne befele vezesse a vizet,vagy a kifolyot kell modositani..valahogy!
Naplózva
bluedevils
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124



E-mail
« Új hozzászólás #18670 Dátum: 2014.03.01 szombat, 18:01:50 »

semmi baj. Azt kell tudni hogy a viz ami lefolyik a kasztni oldalan egy csono helyen befolyhat!  En legalabb 6,8 olyan rest talaltam ahol beazhat! Pl a kabelrogzito patentek furatainal,amit ugye ved a kerekdob,,de a fentrol lefolyo,komotosan csorgo viz szepen befolyik.nekem a szonyegem szaraz volt,de alatta a hangszigetelo mint a szivacs! Alattomos gyilkos. .... ugyhogy tomiteni,alvazvedeni,,kell de ne feledd ha pl szilozol  csak fagyallo cuccal csinald,mert telen kifagy belole!! Es probald a vezetekeket rebdezni elotte,,ne befele vezesse a vizet,vagy a kifolyot kell modositani..valahogy!
Ma megcsináltam, kíváncsi leszek.
Naplózva

Mondeo MK I 1.8td kombi 1994
bluedevils
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124



E-mail
« Új hozzászólás #18671 Dátum: 2014.03.08 szombat, 11:18:16 »


Letömítettem egy hete a lehetséges beázási helyet. Tegnapra már száraz volt a kocsi belseje, a ma éjszakai eső után megint tocsog... falbav
Arra gondolok még az előbbi vizes próba után, hogy a jobb első ajtó felső zsanérjánál folyik be a víz, ezután belül ráfolyik az ajtókábelekre, innen pedig egyenes az út a lábtérhez. Ugyanis az ajtókéder erre a zsanérra vezeti a vizet.
http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_3_8_i5pq45ab6b.jpg
Naplózva

Mondeo MK I 1.8td kombi 1994
bluedevils
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124



E-mail
« Új hozzászólás #18672 Dátum: 2014.03.08 szombat, 16:32:15 »

Letömítettem egy hete a lehetséges beázási helyet. Tegnapra már száraz volt a kocsi belseje, a ma éjszakai eső után megint tocsog... falbav
Arra gondolok még az előbbi vizes próba után, hogy a jobb első ajtó felső zsanérjánál folyik be a víz, ezután belül ráfolyik az ajtókábelekre, innen pedig egyenes az út a lábtérhez. Ugyanis az ajtókéder erre a zsanérra vezeti a vizet.
http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_3_8_i5pq45ab6b.jpg
Megtaláltam!!!
Naplózva

Mondeo MK I 1.8td kombi 1994
jokerrr
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


E-mail
« Új hozzászólás #18673 Dátum: 2014.03.11 kedd, 19:23:05 »

Üdv mindenkinek ujj mondeós vagyok. Az lenne a kérdésem hogy hol keresem a hibát ha a motor hidegen leál néha és ingadozik az alapjárat. ja és melegen torpanva reagál a gázadásr meg menet közben néha szagat. amugy 1993as 1.6 16v
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #18674 Dátum: 2014.03.11 kedd, 23:01:07 »

Üdv mindenkinek ujj mondeós vagyok. Az lenne a kérdésem hogy hol keresem a hibát ha a motor hidegen leál néha és ingadozik az alapjárat. ja és melegen torpanva reagál a gázadásr meg menet közben néha szagat. amugy 1993as 1.6 16v
Hali!
És láb- vagy kézujj? Grin
Amúgy nézd meg, hogy az injektorok vezetékei milyen állapotban vannak: mennyire bomlik a szigetelés, van-e zárlat.

Üdvözlet a közösségben!
Naplózva
jokerrr
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


E-mail
« Új hozzászólás #18675 Dátum: 2014.03.12 szerda, 05:28:17 »

Sajnos elég ramaty sok helyen nincs rajta szigetelés. Az lehet mindenek az oka? Köszi
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #18676 Dátum: 2014.03.12 szerda, 09:45:48 »

Sajnos elég ramaty sok helyen nincs rajta szigetelés. Az lehet mindenek az oka? Köszi

Javaslom tedd az ujjadat az egérre vigyor3(bocsi, hogy nem bírom kihagyni vigyor3), és olvasgass vissza.

Nagyon sok mindentől lehet. Vannak cikkek a főoldalon ezzel kapcsolatban. Azokat csináld végig, és az ott olvasottakat zárd ki. Keresőbe írj be ezzel kapcsolatos keresőszavagat (rángat, kihagy, torpan), és ezekből is fogsz tudni okulni. Majd ezek után, ha elakadnál, akkor kielemezzük, hogy mire is jutottál. wave

Tényleg bonyolult így, hogy még nincs előélet a történetből...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #18677 Dátum: 2014.03.12 szerda, 10:43:41 »

Sziasztok!
Észrevettem, hogy nagyjából a gyújtótrafó alatt, van egy vékony cső, ami nem csatlakozik sehova. Kicsit kormos volt a vége, nem tudjátok, mihez kéne mennie?

« Utoljára szerkesztve: 2014.03.12 szerda, 10:45:32 írta xrobe » Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #18678 Dátum: 2014.03.12 szerda, 10:52:46 »

Közben találtam egy képet, úgy látszik az EGR - hez menő csőröl csatlakozik le. (5-ös számtól jobbra)
Nem tudjátok hova megy?
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #18679 Dátum: 2014.03.12 szerda, 13:05:43 »

Sziasztok!
Észrevettem, hogy nagyjából a gyújtótrafó alatt, van egy vékony cső, ami nem csatlakozik sehova. Kicsit kormos volt a vége, nem tudjátok, mihez kéne mennie?


Hopp, ez egy vákuumcső. Kutakodj, mert vhol ott van a másik fele is...
Nem érzel rendellenességet a működésben?

Lehet hülyeség, de mintha a fojtószelep aljából indulna ez a cső... Ott is kutakodj.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #18680 Dátum: 2014.03.12 szerda, 13:07:16 »

Hopp, ez egy vákuumcső. Kutakodj, mert vhol ott van a másik fele is...
Nem érzel rendellenességet a működésben?

Lehet hülyeség, de mintha a fojtószelep aljából indulna ez a cső... Ott is kutakodj.
ez szerintem a T-idom csöve
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #18681 Dátum: 2014.03.12 szerda, 13:23:03 »

ez szerintem a T-idom csöve

Hely alapján lehet, de látszik az ennyire?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #18682 Dátum: 2014.03.12 szerda, 13:33:47 »

Írtam, hogy néha nem húz úgy, ahogy kéne , de azért általában jól megy. Ma meghallgattam az injektorokat, és akkor vettem észre. Pénteken lesz időm és szétnézek. Köszi.
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #18683 Dátum: 2014.03.12 szerda, 14:05:55 »

Hely alapján lehet, de látszik az ennyire?
nem látszik, nem is az ...
ez az a cső, ami elölről abból a szürke dobozból jön, ami nem mindegyik autón van
a kipuffon van rajta ... nem emlékszem a nevére
Naplózva
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #18684 Dátum: 2014.03.13 csütörtök, 15:17:56 »

nem látszik, nem is az ...
ez az a cső, ami elölről abból a szürke dobozból jön, ami nem mindegyik autón van
a kipuffon van rajta ... nem emlékszem a nevére
Még mindig képeket néztem csak időhiány miatt, de azt vettem ki belőle, hogy az EGPD szelepre megy onnan cső. Emiatt lehet az hogy erőtlen néha?
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #18685 Dátum: 2014.03.13 csütörtök, 16:09:06 »

Még mindig képeket néztem csak időhiány miatt, de azt vettem ki belőle, hogy az EGPD szelepre megy onnan cső. Emiatt lehet az hogy erőtlen néha?

Lehet
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
jokerrr
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


E-mail
« Új hozzászólás #18686 Dátum: 2014.03.14 péntek, 07:17:19 »

Hali. Ojan kérdésem lenne hogy ha hidegen ingadozik az alapjárat és néha le is áll hogy alapjárati motor baja van? Melegen semi baja.
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #18687 Dátum: 2014.03.14 péntek, 15:37:09 »

Hali. Ojan kérdésem lenne hogy ha hidegen ingadozik az alapjárat és néha le is áll hogy alapjárati motor baja van? Melegen semi baja.
Akkor nem - szerintem.
Ha alapjárati motor baja lenne, az rosszalkodna meleg motorral is. Szerintem. De én nem vagyok autószerelő.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #18688 Dátum: 2014.03.14 péntek, 16:06:38 »

Akkor nem - szerintem.
Ha alapjárati motor baja lenne, az rosszalkodna meleg motorral is. Szerintem. De én nem vagyok autószerelő.

Nem feltétlenül... Hideg motornál több dolga van az alapjárati motornak. Simán lehet akár az is...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #18689 Dátum: 2014.03.15 szombat, 16:26:27 »

Sziasztok!
Megtaláltam az EGPD szelepről lejövő gumicsövet, az passzolt az üres helyre. Visszaraktam, kicsit több forgatás után indult és az alapjárat picit bizonytalankodott, de pár km után visszaállt a stabil alapárat, és halkabban jár a motor, mint eddig. Az erőtlenkedés eddig nem jött elő, majd kiderül. Csak azért írtam, ha valakit érdekelne.  wave
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
Richardson35
Vendég
« Új hozzászólás #18690 Dátum: 2014.03.15 szombat, 19:29:26 »

Hali. Ojan kérdésem lenne hogy ha hidegen ingadozik az alapjárat és néha le is áll hogy alapjárati motor baja van? Melegen semi baja.
Szia abszolút ez a problémám nekem is ..
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #18691 Dátum: 2014.03.16 vasárnap, 14:40:47 »

Sziasztok!
Megtaláltam az EGPD szelepről lejövő gumicsövet, az passzolt az üres helyre. Visszaraktam, kicsit több forgatás után indult és az alapjárat picit bizonytalankodott, de pár km után visszaállt a stabil alapárat, és halkabban jár a motor, mint eddig. Az erőtlenkedés eddig nem jött elő, majd kiderül. Csak azért írtam, ha valakit érdekelne.  wave

Érdemes lenne egy resetet is eljáccani, és újratanitást..Smiley
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
jokerrr
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


E-mail
« Új hozzászólás #18692 Dátum: 2014.03.17 hétfő, 20:14:02 »

Álitólag alapjárati motor vagy potméter. De végig olvastam it mindent de nem letem sokal előrébb de okosabb igen
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #18693 Dátum: 2014.03.18 kedd, 12:01:57 »

Álitólag alapjárati motor vagy potméter. De végig olvastam it mindent de nem letem sokal előrébb de okosabb igen

Milyen böngészőt használsz? Mert pl a firefox pirossal aláhúzza a rossz helyesírást vigyor3

Bármi lehet. Érdemes pucolni, kimérni, de az is lehet, hogy nem ezektől van a hiba...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
jokerrr
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


E-mail
« Új hozzászólás #18694 Dátum: 2014.03.21 péntek, 18:12:40 »

Majd helyesírási tanácsért hozzád fordulok.
Amúgy köszi a választ. Holnap az lesz.
Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #18695 Dátum: 2014.03.22 szombat, 08:34:50 »

Sziasztok!

Vettünk egy escort-ot munka autónak és tök jól beválik.
Egyébként a váltó rúdból le van vágva é nekem nagyon tetszik,hogy olyan picike a váltó.
A Mondeo-ban meg nagy,hosszú. Nem tetszik :-)  Szeretném majd levágni,hogy olyan kis fain pici legyen.
Igen tisztában vagyok vele,hogy a váltó út hossza ezzel növekszik,de mégis nagyon bejön a kis váltórúd.
Valaki csinált már efféle "tuningot"?...
Naplózva
gyulaba55
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 436



E-mail
« Új hozzászólás #18696 Dátum: 2014.03.22 szombat, 19:06:18 »

Bocsánat ,lehet énis sok helyesirási szavakat használok ,de énsem használom a firét,ma elbaxták a napomat mert,,,,,,,,,,,a lányom kocsiját javitotam volna ,de nem sikerült,majd jőn telefon hogy a mondeomon nincs fék,haza jőn elfojt a dot 4,persze mind 2 hátso fékcsővem kilukat,hozá kezdtem javitani de sajnos rám sőtéted,de a lényeg ezt megtudom javitani, van uj fékcsővem ,holnap xép napom lesz megint.udv gyulaba.
Naplózva

Nagyvarad-MK1-1993.10.-1,6,16V,CLXtre,sedan,4 ajtos,560.000 km-el,elbontva,de akkor meg nagyon jol ment,mai nap is sajnálom.
                MK1-1996.04.-1,6,GLX,Turnier,elektr. ablak elol,elekrt.tukor,kodlampa,2 legzsak,szine turkisz zold.
gyulaba55
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 436



E-mail
« Új hozzászólás #18697 Dátum: 2014.03.22 szombat, 20:44:15 »

Fiuk ha valami baj van a kocsitokal ,legyetek szivesek hivjatok a forro nyomon speciális mondeos.
Naplózva

Nagyvarad-MK1-1993.10.-1,6,16V,CLXtre,sedan,4 ajtos,560.000 km-el,elbontva,de akkor meg nagyon jol ment,mai nap is sajnálom.
                MK1-1996.04.-1,6,GLX,Turnier,elektr. ablak elol,elekrt.tukor,kodlampa,2 legzsak,szine turkisz zold.
gyulaba55
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 436



E-mail
« Új hozzászólás #18698 Dátum: 2014.03.22 szombat, 20:54:23 »

ugy látom haldoklik a forumom,,ma kilukadt a fékcsővem ,de orvosolom gyorsan.
Naplózva

Nagyvarad-MK1-1993.10.-1,6,16V,CLXtre,sedan,4 ajtos,560.000 km-el,elbontva,de akkor meg nagyon jol ment,mai nap is sajnálom.
                MK1-1996.04.-1,6,GLX,Turnier,elektr. ablak elol,elekrt.tukor,kodlampa,2 legzsak,szine turkisz zold.
gyulaba55
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 436



E-mail
« Új hozzászólás #18699 Dátum: 2014.03.23 vasárnap, 15:04:31 »

syiasztok,na kicsáreltem a fékcsőveket,levegőztetem a rendszert,mostmár faxxxxxxa.de ez ma volt.
Naplózva

Nagyvarad-MK1-1993.10.-1,6,16V,CLXtre,sedan,4 ajtos,560.000 km-el,elbontva,de akkor meg nagyon jol ment,mai nap is sajnálom.
                MK1-1996.04.-1,6,GLX,Turnier,elektr. ablak elol,elekrt.tukor,kodlampa,2 legzsak,szine turkisz zold.
Oldalak: 1 ... 367 368 369 370 371 372 373 [374] 375 376 377 378 379 380 381 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.123 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.