Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 07:39:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 ... 25   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Karosszéria  (Megtekintve 501793 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
szabotom
Vendég
« Új hozzászólás #150 Dátum: 2010.05.19 szerda, 10:40:54 »

Köszönöm mindenkinek. Viszem a kódot meg a a törött lökhárítóból egy darabot nyes
Naplózva
Guci07
Vendég
« Új hozzászólás #151 Dátum: 2010.05.19 szerda, 11:47:12 »

sokkal jobban szeretik, ha a kocsiról viszel egy darabot (mondjuk tanksapka), mert akkor olyat kever ki, mivel a gyári szín vélhetően már kifakult

Hát én sehogy nem jártam jól. Mondtam színkódot, az alapján is más színúű lett, de vittem tanksapit is az is elüt a kocsitól. SZóval nekem egyik sem  jött be. A színkódos egy kicsivel jobb lett talán Angry
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #152 Dátum: 2010.05.19 szerda, 12:06:45 »

Hát én sehogy nem jártam jól. Mondtam színkódot, az alapján is más színúű lett, de vittem tanksapit is az is elüt a kocsitól. SZóval nekem egyik sem  jött be. A színkódos egy kicsivel jobb lett talán Angry
nem olyan egyszerű azért kikeverni azt a színt sajnos
Naplózva
Guci07
Vendég
« Új hozzászólás #153 Dátum: 2010.05.20 csütörtök, 12:44:43 »

Tudom inkább mázli és szaktudás kérdése vigyor3
Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #154 Dátum: 2010.05.23 vasárnap, 20:15:03 »

sárvédőt akartam festeni, a kocsival beálltam a festékbolt udvarára, a boltos illesztgette a kártyáit az autó különböző felületeihez, de mindenhol más színű volt
nem egyszerű a szín, színjátszó sötétkékmetál
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #155 Dátum: 2010.05.23 vasárnap, 20:32:21 »

sárvédőt akartam festeni, a kocsival beálltam a festékbolt udvarára, a boltos illesztgette a kártyáit az autó különböző felületeihez, de mindenhol más színű volt
nem egyszerű a szín, színjátszó sötétkékmetál
gyöngyházkék?
Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #156 Dátum: 2010.05.23 vasárnap, 23:06:13 »

gyöngyházkék?

igen, de tavaly tavasszal megtörték a hátsó ajtót és az új festése tökéletes lett, leszámítva persze, hogy csillogóbb
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.23 vasárnap, 23:08:00 írta Rob » Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #157 Dátum: 2010.05.23 vasárnap, 23:27:45 »

igen, de tavaly tavasszal megtörték a hátsó ajtót és az új festése tökéletes lett, leszámítva persze, hogy csillogóbb
úgy látszik,az nem csak nekem nem szerencsés...
Naplózva
szabotom
Vendég
« Új hozzászólás #158 Dátum: 2010.06.17 csütörtök, 10:54:22 »

Fiúk lányok !

Mi a pirossal bekeretezett helyen levő csavarnak, a becsületes neve ? Hogy találom meg pl a(z) unix nal ?





Ez lenne az ?

« Utoljára szerkesztve: 2010.06.17 csütörtök, 10:56:07 írta szabotom » Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #159 Dátum: 2010.06.17 csütörtök, 22:59:02 »

Első-hátsó lökhárítóhoz oldalsó tartócsavar?  (by Cromax)
Naplózva
Guci07
Vendég
« Új hozzászólás #160 Dátum: 2010.06.18 péntek, 23:42:56 »

Első-hátsó lökhárítóhoz oldalsó tartócsavar?  (by Cromax)
Ez az én lökösöm nyes
Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #161 Dátum: 2010.06.19 szombat, 10:34:34 »

Ez az én lökösöm nyes

gondolom a cromax azért nem írja ki az alkatrész kódját, nehogy máshol rendeld meg
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #162 Dátum: 2010.06.21 hétfő, 21:08:20 »

Zárt parkolóban nejem kollégája nekitolatott a parkoló autónknak. Az első lökös jobb oldala, a lámpabúra alatt széjjeltört. Az okozó kocsin kb egy karcolás se  szomoru1
Futottunk kört, hogy jönne ki olcsóbban a kollégának, de biztosító lesz/lett a vége. Valszeg nálam is lököscsere figyel be.
Kicsit aggódom az illesztések, felfogatások miatt. Meg a színre fújás. Plusz a műanyag hegesztős mondta, hogy az alsó fekete rácsot, szoknyát nem sima ügy átrakni.
Bontóban kb esélytelen jó állapotú mk1 lököst találni már.
Naplózva

MKI 2.0i
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #163 Dátum: 2010.06.21 hétfő, 21:22:37 »

Zárt parkolóban nejem kollégája nekitolatott a parkoló autónknak. Az első lökös jobb oldala, a lámpabúra alatt széjjeltört. Az okozó kocsin kb egy karcolás se  szomoru1
Futottunk kört, hogy jönne ki olcsóbban a kollégának, de biztosító lesz/lett a vége. Valszeg nálam is lököscsere figyel be.
Kicsit aggódom az illesztések, felfogatások miatt. Meg a színre fújás. Plusz a műanyag hegesztős mondta, hogy az alsó fekete rácsot, szoknyát nem sima ügy átrakni.
Bontóban kb esélytelen jó állapotú mk1 lököst találni már.
az alsó rácsot pattintani kell a lökösbe, semmi ördöngősség nincs benne
ha eltört a füle, akkor max odakötegelőzöd
Naplózva
Guci07
Vendég
« Új hozzászólás #164 Dátum: 2010.06.21 hétfő, 22:19:03 »

az alsó rácsot pattintani kell a lökösbe, semmi ördöngősség nincs benne
ha eltört a füle, akkor max odakötegelőzöd
Vagy fekete csavarok.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #165 Dátum: 2010.06.22 kedd, 09:01:49 »

Vagy fekete csavarok.
Legtöbbször ez a megoldás.Majdhogynem minden második autón ez van,normálisan is meg lehet csinálni és a kutya sem veszi észre (csak aki keresi)
Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #166 Dátum: 2010.06.23 szerda, 19:31:45 »

az alsó fekete rácsot felhoztam, a fülecskéket tüzes tűvel  kilyukasztottam, majd felrakás után vékony dróttal a lököshöz kötöztem

azelőtt volt, hogy már félig lekókadt és csak húztam a földön
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #167 Dátum: 2010.07.07 szerda, 11:39:21 »

Kedves Fórumozók!

A következő probléma megoldásában kérénék tanácsot. Az MK1-esem ugyebár központi záras. Viszont számomra úgy tűnik, hogy a bal első ajtó zárjának a motorja vagy a fene tudja micsoda behalt. Amikor nnél az ajtónál be akarom zárni a kocsit, csak a bal első ajtót zárja be, a többit nem, szóval mehetek át a jobb első ajtóhoz, és ott be tudom zárni a másik hármat. Ha nyitni akarom az autót a bal első ajtónál, érdekes módon nyitja az összes ajtót. Erre varrjon valaki gombot....
Bontóban érdeklődtem a központi zár motorja iránt, valami 10 rugóhoz közeli árat mondtak, mondván egybe van szerelve ezzel-azzal. Szerintem csak át akartak vágni...

Tudtok tanácsot adni?

Köszönettel: BluElite
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #168 Dátum: 2010.07.07 szerda, 14:58:27 »

Kedves Fórumozók!

A következő probléma megoldásában kérénék tanácsot. Az MK1-esem ugyebár központi záras. Viszont számomra úgy tűnik, hogy a bal első ajtó zárjának a motorja vagy a fene tudja micsoda behalt. Amikor nnél az ajtónál be akarom zárni a kocsit, csak a bal első ajtót zárja be, a többit nem, szóval mehetek át a jobb első ajtóhoz, és ott be tudom zárni a másik hármat. Ha nyitni akarom az autót a bal első ajtónál, érdekes módon nyitja az összes ajtót. Erre varrjon valaki gombot....
Bontóban érdeklődtem a központi zár motorja iránt, valami 10 rugóhoz közeli árat mondtak, mondván egybe van szerelve ezzel-azzal. Szerintem csak át akartak vágni...

Tudtok tanácsot adni?

Köszönettel: BluElite

7.500,- forint egy központizár vezérlő távirányítós szett. Beszerelés, és nemhogy megoldódik a problem, hanem még egy újabb extrával is gazdagodsz. nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Rick25
Vendég
« Új hozzászólás #169 Dátum: 2010.07.13 kedd, 21:26:05 »

Sziasztok!

Sajnos hétvégén kissé lezúztam a hátsó lökhárítómat.  falbav A műanyagos már nem vállalja be, mert ahhoz már kissé túl törött, ráadásul tudja hogy a Mondeo lökhárítók szarok, úgy törnek mint a porcelán.
Szóval ha valaki tudna ép hátsó lökhárítót az 5 ajtós gépemhez az jó lenne - fehér előnyben :-) Nekem azt mondták az utángyártott 12.000, de a Cromaxban 20.000 Ft-ért láttam.
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #170 Dátum: 2010.07.14 szerda, 11:59:49 »

Igaz, BP-en van, de nem olyan drága, mint amiket te írtál, ja és Mk2-eshez írja, nem tudom, a te kocsid milyen.
Naplózva
Janika13
Vendég
« Új hozzászólás #171 Dátum: 2010.07.16 péntek, 23:00:08 »

ALKALMI VÉTEL!!!!!!!!!Van egy részben komplett mk1 belsőterem olcsón!!!!ajtókárpitok , hátsóülés,szőnyeg ,műszerfal/minden benne van/,műanyagok stb.A színe szürke mindennek!Akit érdekel keressen!!!!
Naplózva
Tom077
Vendég
« Új hozzászólás #172 Dátum: 2010.07.26 hétfő, 10:03:47 »

SZIASZTOK!TUDNA NEKEM VALAKI KOMBIHOZ CSOMAGTÉRAJTÓT ÜVEGGEL?
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #173 Dátum: 2010.07.26 hétfő, 11:26:50 »

7.500,- forint egy központizár vezérlő távirányítós szett. Beszerelés, és nemhogy megoldódik a problem, hanem még egy újabb extrával is gazdagodsz. nyes

Szia!

Köszönöm a választ. Szétkaptam az ajtót, rájöttem mi a gond. A zárszerkezet oldaláb be van pattintva egy kb gyufásdoboz nagyságú érzékelő, ami a gépkönyv szerint az ajtó zártságának az állapotát érzékeli. Nos ennek az egyik műanyag pöcke törött le, ezért nem állt a helyén. Ezzel azzal visszabarkácsolatm, egy darabig működött. Viszont megint elmozdulhatott, mert megint nem jó. Ford szervizben azt mondták, ilyen csak zááral együtt van horribil összegért. A bontóban is csak zárral együtt adják, nem sokkal olcsóbban. Valaki tud olyan bontót ahol meg lehetne külön venni ezt az érzékelőt, természetesen a kábelével együtt? Vagy esetleg valami barkács tippetek nincs, hogyan tudom a zár fém házához a vékony műanyag dobozkát hozzárögzíteni? (a ragasztás nem túl jó, mert kipróbáltam, ideig-óráig tart).

Köszönettel: BluElite
Naplózva
Csocso
Vendég
« Új hozzászólás #174 Dátum: 2010.08.19 csütörtök, 11:21:30 »

Szia,

nekem is hasonlo volt a jelenseg, egy ideig meg fog mukodni a nyitas a bal oldalrol, de aztan az is megszunik es csak ido kerdese, hogy mikor fogja a jobb oldali is feladni a harcot. Ez nem a motor hibaja, hanem a zarszerkezetben a mikrokapcsolok nem erintkeznek mar tobbet es ezert nem szuperal a dolog. Ennek a csereje rendkivul draga, hiszen egybe van epitve az egesz, kulon nem lehet cserelgetni a kapcsolokat es nincs is hozza alkatresz. A bontott itt nem jo megoldas, mert az elettartama azoknak is veges.
En beszereltettem egyuttal egy riasztot is, igy ahogy Joe kollega irta, gazdagabb lett az auto 2 extraval is.

Udv

Csocso

Szia!

Köszönöm a választ. Szétkaptam az ajtót, rájöttem mi a gond. A zárszerkezet oldaláb be van pattintva egy kb gyufásdoboz nagyságú érzékelő, ami a gépkönyv szerint az ajtó zártságának az állapotát érzékeli. Nos ennek az egyik műanyag pöcke törött le, ezért nem állt a helyén. Ezzel azzal visszabarkácsolatm, egy darabig működött. Viszont megint elmozdulhatott, mert megint nem jó. Ford szervizben azt mondták, ilyen csak zááral együtt van horribil összegért. A bontóban is csak zárral együtt adják, nem sokkal olcsóbban. Valaki tud olyan bontót ahol meg lehetne külön venni ezt az érzékelőt, természetesen a kábelével együtt? Vagy esetleg valami barkács tippetek nincs, hogyan tudom a zár fém házához a vékony műanyag dobozkát hozzárögzíteni? (a ragasztás nem túl jó, mert kipróbáltam, ideig-óráig tart).

Köszönettel: BluElite
Naplózva
Laca85
Vendég
« Új hozzászólás #175 Dátum: 2010.11.26 péntek, 20:48:23 »

Sziasztok.Csak most csatlakoztam a klubhoz, bár már két éve hajtom jól bevált és megbízható egyes mondeomat.
Ha valakit érdekelne van egy gyári ford alufelni garnitúrám.A felnik sértetlenek.Méretük 14".Ha valakit érdekelne jelezzen tel.-on(20 535 23 11) v e-mail(ifj.szlaszlo@citromail.hu) ben.Bővebb infó a felnikről a használtautó.hu-n.
Naplózva
jimvincent
Vendég
« Új hozzászólás #176 Dátum: 2010.12.14 kedd, 19:19:24 »

Sziasztok! SOS help. Segítség!

Tegnap a fizika törvényeit nem tudtam átlépni, illetve azok erősen módosultak az átlagoshoz képest. Belecsúsztam egy autóba hátulról kb. 5-el a havas-jeges úton. Kitörött a jobb első lámpa búrája. Kell-e nekem komplett lámpatestet venni, ha nem akkor tud valaki segíteni, hogyan jutok hozzá egy jó de olcsó búrához?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #177 Dátum: 2010.12.14 kedd, 19:57:42 »

Sziasztok! SOS help. Segítség!

Tegnap a fizika törvényeit nem tudtam átlépni, illetve azok erősen módosultak az átlagoshoz képest. Belecsúsztam egy autóba hátulról kb. 5-el a havas-jeges úton. Kitörött a jobb első lámpa búrája. Kell-e nekem komplett lámpatestet venni, ha nem akkor tud valaki segíteni, hogyan jutok hozzá egy jó de olcsó búrához?
na ezt neked kell tudnod megítélni...ha más nem sérült, akkor nem szükséges, mivel az üveg külön álló darab, 5 lemezkapocs tartja a helyén. vaterán is van fent, de van nekem is...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #178 Dátum: 2010.12.15 szerda, 07:13:17 »

Sziasztok! SOS help. Segítség!

Tegnap a fizika törvényeit nem tudtam átlépni, illetve azok erősen módosultak az átlagoshoz képest. Belecsúsztam egy autóba hátulról kb. 5-el a havas-jeges úton. Kitörött a jobb első lámpa búrája. Kell-e nekem komplett lámpatestet venni, ha nem akkor tud valaki segíteni, hogyan jutok hozzá egy jó de olcsó búrához?
van komplett lámpám, ha kell
meg azt hiszem, hogy van csak búrám is, de abban nem vagyok biztos
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.15 szerda, 09:51:21 írta yooccoo » Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #179 Dátum: 2010.12.15 szerda, 08:33:52 »

Sziasztok! SOS help. Segítség!

Tegnap a fizika törvényeit nem tudtam átlépni, illetve azok erősen módosultak az átlagoshoz képest. Belecsúsztam egy autóba hátulról kb. 5-el a havas-jeges úton. Kitörött a jobb első lámpa búrája. Kell-e nekem komplett lámpatestet venni, ha nem akkor tud valaki segíteni, hogyan jutok hozzá egy jó de olcsó búrához?

Nem kell, elég a búrát!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Csocso
Vendég
« Új hozzászólás #180 Dátum: 2010.12.15 szerda, 09:35:40 »

van komplett lámpám, ha kell

Szia Yooccoo,

vesett vagy prizmas van, mindket oldali?
Erdekelne vesett, mert a bal oldali lyukas, a jobb oldali meg prizmas es a belsejeben elengedte magat a vizszintes allito csavarnal...
Ird mar meg legyszi privatban, hogy mennyit kersz erte.
Koszi es udv

Csocso
Naplózva
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #181 Dátum: 2010.12.15 szerda, 14:02:04 »

Sziasztok!

Az egyik kérdésem az lenne, hogy kombi mondeonak a csomagtartó ajtaját, hogy lehet állítani, mert a jobb oldala kiáll, el van ferdülve valamiért. Mikor megvettem nem volt ilyen szerintem. A másik, hogy a szokásos műszerfalban lévő szellőzőrácsokat lehet javítani? Vagy azt, hogy szoktátok megoldani? Ha veszek MKII-ből akkor az minden átalakítás nélkül passzol bele?

Üdv: Pocska
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #182 Dátum: 2010.12.15 szerda, 14:06:28 »

Sziasztok!

Az egyik kérdésem az lenne, hogy kombi mondeonak a csomagtartó ajtaját, hogy lehet állítani, mert a jobb oldala kiáll, el van ferdülve valamiért. Mikor megvettem nem volt ilyen szerintem. A másik, hogy a szokásos műszerfalban lévő szellőzőrácsokat lehet javítani? Vagy azt, hogy szoktátok megoldani? Ha veszek MKII-ből akkor az minden átalakítás nélkül passzol bele?

Üdv: Pocska
ajtó: a szélén van egy gumibak, amit tudsz tekerni
szellőző: leginkább csere
Naplózva
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #183 Dátum: 2010.12.15 szerda, 14:43:17 »

ajtó: a szélén van egy gumibak, amit tudsz tekerni
szellőző: leginkább csere

És az MKII jó bele?
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #184 Dátum: 2010.12.15 szerda, 15:16:07 »

És az MKII jó bele?
akkor a komplett betétet cserélned kell, nem jók a gombok sem
nem nagy meló, csak kell hozzá anyag is
az átalakításról találsz több helyen is információt
Naplózva
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #185 Dátum: 2010.12.15 szerda, 15:20:29 »

akkor a komplett betétet cserélned kell, nem jók a gombok sem
nem nagy meló, csak kell hozzá anyag is
az átalakításról találsz több helyen is információt

Ok, köszönöm. Esetleg van valahol képpel illusztrált csere is róla?
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #186 Dátum: 2010.12.15 szerda, 15:46:22 »

Ok, köszönöm. Esetleg van valahol képpel illusztrált csere is róla?
igen, google-ban keress rá
Naplózva
jimvincent
Vendég
« Új hozzászólás #187 Dátum: 2010.12.15 szerda, 19:34:45 »

Okés, megoldottam 3 ezer pénz az egész. Azt látom, hogy kapcsok tartják felül, de alul is van? Hogyan lehet a legkevesebb bontással cserélni?
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #188 Dátum: 2010.12.16 csütörtök, 08:37:52 »

Okés, megoldottam 3 ezer pénz az egész. Azt látom, hogy kapcsok tartják felül, de alul is van? Hogyan lehet a legkevesebb bontással cserélni?
Ohhhohó! Smiley
Szép játék lesz. Ha még nem volt semmi baj a lámpával és gyári állapotú, akkor a köv. Lökös levesz, hűtődíszrács levesz, indexlámpa kivesz, lámpa kivesz. Búra csere/feltesz. Lámpa vissza, index vissza, díszrács és lökös vissza. Ja, még annyi, ha tényleg minden gyári (kötve hiszem), akkor a két fényszóró együtt jön le/ki.
Ha már volt mahinálva, akkor annyiban szerencséd van, hogy talán az ügyeskezű mahinátor letörte a fényszóró alsó rögzítési fülét, így azt nem kell oldani, tehát a lökhárítót nem kell levenni, egy kis ügyeskedéssel a lámpa kifordítható a helyéről.

Lökös: 4 db anya, eléggé elvarázsolt helyen
díszrács: 2 db torx csavar, két fül
index: 1 db torx csavar, felülről férsz hozzá
lámpa: 3 torx csavar

Sok sikert, Üdv, HegeGabi.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #189 Dátum: 2010.12.16 csütörtök, 09:25:36 »

hosszú L-szárú torx-al az alsó is kicsavarható a lökös levétele nélkül
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #190 Dátum: 2010.12.16 csütörtök, 11:11:06 »

Ohhhohó! Smiley
Szép játék lesz. Ha még nem volt semmi baj a lámpával és gyári állapotú, akkor a köv. Lökös levesz, hűtődíszrács levesz, indexlámpa kivesz, lámpa kivesz. Búra csere/feltesz. Lámpa vissza, index vissza, díszrács és lökös vissza. Ja, még annyi, ha tényleg minden gyári (kötve hiszem), akkor a két fényszóró együtt jön le/ki.
Ha már volt mahinálva, akkor annyiban szerencséd van, hogy talán az ügyeskezű mahinátor letörte a fényszóró alsó rögzítési fülét, így azt nem kell oldani, tehát a lökhárítót nem kell levenni, egy kis ügyeskedéssel a lámpa kifordítható a helyéről.

Lökös: 4 db anya, eléggé elvarázsolt helyen
díszrács: 2 db torx csavar, két fül
index: 1 db torx csavar, felülről férsz hozzá
lámpa: 3 torx csavar

Sok sikert, Üdv, HegeGabi.
Neeem,pont fordítva van.Ha gyári a fényszóró,akkor külön-külön vannak.Nekem például a cserekor a karosszériás fogta össze egy lemezzel meg szegecsekkel a két fényszórót.Én is vettem ki párszor a fényszórókat,sosem vettem le a lököst.óvatosan kifordítható anélkül is.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #191 Dátum: 2010.12.17 péntek, 13:08:05 »

Neeem,pont fordítva van.Ha gyári a fényszóró,akkor külön-külön vannak.Nekem például a cserekor a karosszériás fogta össze egy lemezzel meg szegecsekkel a két fényszórót.Én is vettem ki párszor a fényszórókat,sosem vettem le a lököst.óvatosan kifordítható anélkül is.

Feszegetni nem kell?
Nehogy ilyen hidegben eltörjön vmi műanyag alkatrész.
Én már több mint 5 éve csináltam, nincs már előttem...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Csocso
Vendég
« Új hozzászólás #192 Dátum: 2010.12.17 péntek, 14:11:16 »

Feszegetni nem kell?
Nehogy ilyen hidegben eltörjön vmi műanyag alkatrész.
Én már több mint 5 éve csináltam, nincs már előttem...

Nem kell, ugyesen ki lehet forditani.
Akkor jon altalaban a feszegetes, amikor nem talalod meg az "idealis ivet" eplus2 Viszont ekkor mar nem kell hideg se  eplus2
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #193 Dátum: 2010.12.22 szerda, 14:14:07 »

Sziasztok!

A tetőn hosszában fut 2 "gumi"csík, a tetősín mellett. Ennek a gumicsíknak mi a neve? Van vmi funkciója?

Köszi,
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #194 Dátum: 2010.12.29 szerda, 13:34:10 »

Sziasztok!

A hidegben befagyott a kulcslyuk, legalábbis azt hittem, de ennyire nem lehet befagyva a zár, szóval nem tudom teljesen bedugni a kulcsot a vezetőoldali zárba. Csak a jobboldali ajtózárat tudom használni, de azt is érdekes módon, mert ahogy kinyitom, azonnal visszazár (mert fals jelet kap balról), beszállás alatt meg ki-be nyitogat. Menetközben már nincs baj. A kezelésiben már megtaláltam, hogy 25-ös biztosíték.

Ha nem jég van a zárban, hanem idegen anyag, akkor mit lehet kezdeni? Hogy lehet zárbetétet cserélni? Lehet-e csak egyet venni, nem csak készletet? Az egy zárbetét majd külön kulccsal fog záródni, vagy lehet a lamellákat cserélgetni?

Csak ez a kib* hideg múlna el!
Naplózva
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #195 Dátum: 2010.12.29 szerda, 16:55:50 »

Sziasztok!

A hidegben befagyott a kulcslyuk, legalábbis azt hittem, de ennyire nem lehet befagyva a zár, szóval nem tudom teljesen bedugni a kulcsot a vezetőoldali zárba. Csak a jobboldali ajtózárat tudom használni, de azt is érdekes módon, mert ahogy kinyitom, azonnal visszazár (mert fals jelet kap balról), beszállás alatt meg ki-be nyitogat. Menetközben már nincs baj. A kezelésiben már megtaláltam, hogy 25-ös biztosíték.

Ha nem jég van a zárban, hanem idegen anyag, akkor mit lehet kezdeni? Hogy lehet zárbetétet cserélni? Lehet-e csak egyet venni, nem csak készletet? Az egy zárbetét majd külön kulccsal fog záródni, vagy lehet a lamellákat cserélgetni?

Csak ez a kib* hideg múlna el!
Szia!
Elősször is kárpit le! Zárolajzóval fújj be minden záralkatrészt!Vagy WD 40-el!
a külső részt (zárnyelvet) viszont nyugodtan kend be valami babakenőccsel,(popsikrém,vagy vazelines krém)
Jó jenne a gépzsír is,de azt nem jön ki a ruhádból,ha netalán hozzáérsz!!!!
Ez sokat segít a zárnak ugyanis öreg autóknél (vicces nyelven) zsírmérgezés szokott lenni a baj!Üdv: Jenő.
Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #196 Dátum: 2010.12.29 szerda, 20:04:20 »

Szia!
Elősször is kárpit le! Zárolajzóval fújj be minden záralkatrészt!Vagy WD 40-el!
a külső részt (zárnyelvet) viszont nyugodtan kend be valami babakenőccsel,(popsikrém,vagy vazelines krém)
Jó jenne a gépzsír is,de azt nem jön ki a ruhádból,ha netalán hozzáérsz!!!!
Ez sokat segít a zárnak ugyanis öreg autóknél (vicces nyelven) zsírmérgezés szokott lenni a baj!Üdv: Jenő.

Köszi! Az lesz, csak a hőmérséklet menne 5 fok fölé! Novemberben, mikor máskor, jutott eszembe, hogy hűtővizet is kellene cserélni. Nulla fok környékén pólóban ügyködtem, csak így tudtam benyúlni felülről a leeresztőcsavarig.

És megnéztem a cromax-nál, egy zárbetét akciósan 9.000Ft...  wave inkább fúrok rá egy lakatpántot  falbav
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.29 szerda, 22:29:02 írta Rob » Naplózva
BPeter01
Vendég
« Új hozzászólás #197 Dátum: 2010.12.31 péntek, 15:26:55 »

Sziasztok!

A hidegben befagyott a kulcslyuk, legalábbis azt hittem, de ennyire nem lehet befagyva a zár, szóval ..................

Nemtom merre laksz, de vidd el az asszonyt egy plazába, ahol van mélygarázs és mozi.
Végigszenvedsz vele valami nyálas filmet, az asszony hálás lesz és könnyen lehet, hogy te is örülni fogsz, mert a mélygarázsban kiolvad a jég a zárból.   :-)

Aztán mehet bele valami kenőanyag a zár lyukon keresztül....
Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #198 Dátum: 2011.01.01 szombat, 13:03:16 »

Nemtom merre laksz, de vidd el az asszonyt egy plazába, ahol van mélygarázs és mozi.
Végigszenvedsz vele valami nyálas filmet, az asszony hálás lesz és könnyen lehet, hogy te is örülni fogsz, mert a mélygarázsban kiolvad a jég a zárból.   :-)

Aztán mehet bele valami kenőanyag a zár lyukon keresztül....

Tegnap viszont már a jobboldaliból nem bírtam kihúzni a kulcsot. Egyre jobban tele van a  action-em a téllel. És még én akartam Svédországba költözni...
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #199 Dátum: 2011.01.08 szombat, 13:09:41 »

Sziasztok!
Típushibával kapcsban lenne kérdésem. Az első lámpáknál megsárgult a tompított elött a lapka, Lehet olyat külön szerezni valahonnan, egyáltalán kivehetős? Mert már gondolkodtam azon is hogy kiszedem mondván minek az  Grin mert idegeimre megy hogy esténként a zseblámpa jobban világítt :S Szóval ha valakinek van ötlete kérem segítsen!
Kösszönöm előre a segitséget!! további szép napot!
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 ... 25   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.101 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.