Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 10:28:20 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 ... 25   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Karosszéria  (Megtekintve 501846 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #350 Dátum: 2011.03.29 kedd, 13:20:53 »

csavarhúzóval ki tudod pattintani
Kicsit bővebben kérhetem. Magamat ismerve, biztos rossz oldal felől pattintanám és abból mindig galiba támad. Én a kinti műanyag csíkokról írtam, és nem a bentiről.
Csavarhúzót fent/lent/középen rakjam a műanyaghoz és az A oszlop fém felőli részén pattintsam, vagy az üveg felől?
Köszi!
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #351 Dátum: 2011.03.29 kedd, 13:28:17 »

Kicsit bővebben kérhetem. Magamat ismerve, biztos rossz oldal felől pattintanám és abból mindig galiba támad. Én a kinti műanyag csíkokról írtam, és nem a bentiről.
Csavarhúzót fent/lent/középen rakjam a műanyaghoz és az A oszlop fém felőli részén pattintsam, vagy az üveg felől?
Köszi!
az üvegtől elfelé kell pattintani, oldalirány mindegy, csak egyenesen
alsó vagy felső végén megkezded és utána könnyű leszedni
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #352 Dátum: 2011.03.29 kedd, 14:06:04 »

az üvegtől elfelé kell pattintani, oldalirány mindegy, csak egyenesen
alsó vagy felső végén megkezded és utána könnyű leszedni
Köszi!  worship
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Wombat
Vendég
« Új hozzászólás #353 Dátum: 2011.03.31 csütörtök, 17:50:48 »

Sziasztok!

MKI Sedan-hoz lennének eladó karosszéria elemeim. Ajtók (üveggel, kárpittal), motorháztető, csomagtérajtó. Bordó metál színűek, nem gittes doboz. Ha megtisztítod már rakhatod is fel. Van még 2db első lámpám is. Ha vki viszi a kasznielemeket egyben, az ajándékba kapja a lámpákat.
Írj vagy hívj 06707755376 ha érdekel!

Köszi
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #354 Dátum: 2011.04.02 szombat, 21:22:40 »

az üvegtől elfelé kell pattintani, oldalirány mindegy, csak egyenesen
alsó vagy felső végén megkezded és utána könnyű leszedni
ujjal erősen megfogva is lejött. Köszi!
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #355 Dátum: 2011.04.07 csütörtök, 12:49:08 »

Sziasztok!

- a világítás kapcsoló (köd/tompított) hogyan lehet kiszedni?
- ha a motortartóbak rossz/sérült annak mi a hibajelensége? Lehet azt vhogy szemrevételezni? Alulról/felülről látható, vagy sok mindent bontani kell hozzá?

Köszi,
P.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #356 Dátum: 2011.04.07 csütörtök, 13:05:04 »

- a világítás kapcsoló (köd/tompított) hogyan lehet kiszedni?
- ha a motortartóbak rossz/sérült annak mi a hibajelensége? Lehet azt vhogy szemrevételezni? Alulról/felülről látható, vagy sok mindent bontani kell hozzá?
Hi!
- Kiszeded az egész panelt, amin rajta van még a magasságállítás is (ha van) és a fényerőszabályzó is. Pattintós, magad felé kell húzni, kissé erőteljesebben. Kihúzkod csatikat, aztán már adják magukat a csavarok. Illetve a a kapcsoló forgatóját alulról egy keményebb drót v. kiegyenesített gemkapocs betolásával tudod leoldani a szerkezetről.
- Melyik (a 3-ból)? Szerintem szemrevételezéssel. Ha lóg/szakadt/erőteljesen sérült valamelyik, az lehet a bibis.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #357 Dátum: 2011.04.07 csütörtök, 15:53:40 »

- ha a motortartóbak rossz/sérült annak mi a hibajelensége? Lehet azt vhogy szemrevételezni? Alulról/felülről látható, vagy sok mindent bontani kell hozzá?

Köszi,
P.
mik a tünetek? váltó tartó bakod van 3 és egy motortartód. anyós oldal felől kell legyen felül a motor tetején.
ha a légszűrő házat kikapod látod az egyik váltó tartó bakot a váltó tetején. a másik kettőért a kocsi alá kell mászni. majdnem egymással szemben vannak az egyik az majdnem a tűzfal alatt a másik a bölcső elején a hűtő mögött. ha már bemásztál vigyél valami feszítő eszközt is és feszegesd meg. ha kottyan, akkor kukás, de látható is, ha szakadt a gumi benne.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #358 Dátum: 2011.04.09 szombat, 08:43:14 »

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy szükséges e vezérműszíjat cserélni, ha ráfolyik a szervó olaj? Sajna szétment a szervószivagyú tömítésem és eléggé összefröcskölt mindent. Szép mennyiség kijött. Ilyenkor a tömítés cserén kívül (az már megvolt) valamire kell figyelni? Van másik kérdésem is, de az nem ide tartózik, átugrom vele a futómű részre Smiley

Szép napot!

Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #359 Dátum: 2011.04.09 szombat, 08:45:52 »

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy szükséges e vezérműszíjat cserélni, ha ráfolyik a szervó olaj? Sajna szétment a szervószivagyú tömítésem és eléggé összefröcskölt mindent. Szép mennyiség kijött. Ilyenkor a tömítés cserén kívül (az már megvolt) valamire kell figyelni? Van másik kérdésem is, de az nem ide tartózik, átugrom vele a futómű részre Smiley

Szép napot!


vezérműszíjra nem hiszem,hogy ráfolyna,azt burkolat takarja.Nem a generátorszíjra gondolsz?
Naplózva
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #360 Dátum: 2011.04.09 szombat, 08:56:55 »

vezérműszíjra nem hiszem,hogy ráfolyna,azt burkolat takarja.Nem a generátorszíjra gondolsz?

Lehetséges, hogy az. A motor bal oldalán ami van szabadon. Szemből bal.
Naplózva
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #361 Dátum: 2011.04.09 szombat, 08:58:35 »

Egyébként elnézést! Az általános dolgokhoz akartam írni ezt a kérdést!  Kicsit sok ablakban van megnyitva a fórum:) Ez a függőség!
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #362 Dátum: 2011.04.09 szombat, 08:58:57 »

Lehetséges, hogy az. A motor bal oldalán ami van szabadon. Szemből bal.
Az a generátorszíj,a vezérmű alatta van és egy kétrészes burkolat takarja.Hát,ha már nem folyik az olajod,akkor nemárt lecserélni,a súrlódástól felmelegedett olaj miatt extrém terhelés érheti  szíjat.Ártani nem árt.
Naplózva
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #363 Dátum: 2011.04.09 szombat, 09:01:22 »

Az a generátorszíj,a vezérmű alatta van és egy kétrészes burkolat takarja.Hát,ha már nem folyik az olajod,akkor nemárt lecserélni,a súrlódástól felmelegedett olaj miatt extrém terhelés érheti  szíjat.Ártani nem árt.

Ok, Köszi! Remélem nem egy ökör ára!
Naplózva
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #364 Dátum: 2011.04.09 szombat, 09:47:00 »

Sziasztok!
  A jobb első,külső kilincset szeretném kiszedni,A két 8-as csavar kint van,oldalról a csillagcsavar kint van,Fogja még valami, mert meg sem akar mozdulni??? falbav help(fényezés előtt áll az autó,azért szedem ki.
   Előre is köszi a válaszokat! Üdv,Jenő.
Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #365 Dátum: 2011.04.09 szombat, 11:42:21 »

Ok, Köszi! Remélem nem egy ökör ára!
A klímás szíj 4e ft.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #366 Dátum: 2011.04.10 vasárnap, 12:11:48 »

Sziasztok!
  A jobb első,külső kilincset szeretném kiszedni,A két 8-as csavar kint van,oldalról a csillagcsavar kint van,Fogja még valami, mert meg sem akar mozdulni??? falbav help(fényezés előtt áll az autó,azért szedem ki.
   Előre is köszi a válaszokat! Üdv,Jenő.
mondjuk a rudazat?
anélkül elég nehéz lenne kinyitni az ajtót, ha nem fogná semmi ...
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #367 Dátum: 2011.04.11 hétfő, 13:33:48 »

Sziasztok!
  A jobb első,külső kilincset szeretném kiszedni,A két 8-as csavar kint van,oldalról a csillagcsavar kint van,Fogja még valami, mert meg sem akar mozdulni??? falbav help(fényezés előtt áll az autó,azért szedem ki.
   Előre is köszi a válaszokat! Üdv,Jenő.
Na most. Az első kilincsek 2 részből állnak, nem úgy, mint a hátsók. Ha belülről kitekerted a 2db 8-as csavart (ezt írtad is), akkor a következő a helyzet. A külső részen a fogantyú (ami a mozog) és a körülötte levő rész külön van. A körülötte levő részt fogja a két csavar. Ha ez nem jön le, akkor össze van rohadva a két rész. Úgy tudod kivenni, hogy vissza a 2 csavar - nem teljesen -, rárakod a T kulcsot, majd elkezded óvatosan püfölni. Ja, előtte fújd be csavarlazítóval a 2 csavar környékét. Azért óvatosan püföld, mert szeret könnyen eltörni. Ha lejött ez a rész, akkor a kilincsszerkezet befelé vehető ki.

Sok sikert a leenedő szép fényezésű autóhoz, Üdv, HegeGabi.
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #368 Dátum: 2011.04.13 szerda, 08:32:35 »

Sziasztok,
Üléshuzatot szeretnék varratni a kocsira. Tudtok vkit ajánlani?
Köszönettel,
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #369 Dátum: 2011.04.26 kedd, 20:12:45 »

Sziasztok!

Az első lökhárító felső két csavarjának becsavarására valami kézenfekvő ötlete valakinek? Sajnos nincs gumikezem  smile
Üdv
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #370 Dátum: 2011.04.26 kedd, 20:47:09 »

Sziasztok!

Az első lökhárító felső két csavarjának becsavarására valami kézenfekvő ötlete valakinek? Sajnos nincs gumikezem  smile
Üdv
több variáció is van rá.
amit a legtöbben használunk az az, hogy a lámpahíd a lökös után van felrakva és akkor felülről hozzáférsz.
ha ez nem tetszik, akkor a csövek között a motortérből hosszabbítóval tudod betekerni őket.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #371 Dátum: 2011.04.26 kedd, 20:58:57 »

több variáció is van rá.
amit a legtöbben használunk az az, hogy a lámpahíd a lökös után van felrakva és akkor felülről hozzáférsz.
ha ez nem tetszik, akkor a csövek között a motortérből hosszabbítóval tudod betekerni őket.
A lámpahídat, a lökös után sehogy sem tudtam felrakni. Valami mindig beakadt ... . A lámpahídat középen szétszeditek, vagy egyben van az egész?

Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #372 Dátum: 2011.04.26 kedd, 21:27:38 »

A lámpahídat, a lökös után sehogy sem tudtam felrakni. Valami mindig beakadt ... . A lámpahídat középen szétszeditek, vagy egyben van az egész?


ebben az esetben (ha fent van a lökös) csak két darabban lehet bejátszani.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #373 Dátum: 2011.05.02 hétfő, 11:22:52 »

Sziasztok!

Az első lökhárító felső két csavarjának becsavarására valami kézenfekvő ötlete valakinek? Sajnos nincs gumikezem  smile
Üdv
Pedig muszáj lesz!  Cheesy Cool
A lökös hivatalosan a lámpák után jön, mivel a lámpák alsó rögzítési pontjait nem tudod állítgatni fent levő lökösnél.
A jobb oldali felső anyát - menetirány szerint - felülről tudod ráügyeskedni, kézzel, majd kisracsnival (1/4"), illetve hosszítókkal és csuklóval alulról is megoldható a fél collos racsnival, ha be tudod játszani a csövek között.
A bal oldalit meg alulról, szintén kisracsnival, de hosszított 13-as fej kell hozzá, azzal a legegyszerűbb.

Sok sikert, ha még nem jutottál túl rajta.
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #374 Dátum: 2011.05.03 kedd, 08:35:25 »

Kedves Fórumozók!

Lenne egy kérdésem, kicsit tanácstalan vagyok ugyanis. Valamelyik nap sikerült egy olyan házhoz vezető felhajtón átmennem, amelyik elég meredek volt, és elöl valami leért, hallottam is a hangot. Nem tudok rájönni mi lehetett, viszont 2500-3000 körül valami piszkosul berezonál a motortér környékén, mintha valami lemez lenne. Amennyire lehetett körbetapogattam-megnéztem amit tudtam, de nem tudok rájönni mi az.

Nincs valakinek tippje, mi lazulhatott fel?

Köszönöm: BluElite
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #375 Dátum: 2011.05.03 kedd, 08:41:38 »

Kedves Fórumozók!

Lenne egy kérdésem, kicsit tanácstalan vagyok ugyanis. Valamelyik nap sikerült egy olyan házhoz vezető felhajtón átmennem, amelyik elég meredek volt, és elöl valami leért, hallottam is a hangot. Nem tudok rájönni mi lehetett, viszont 2500-3000 körül valami piszkosul berezonál a motortér környékén, mintha valami lemez lenne. Amennyire lehetett körbetapogattam-megnéztem amit tudtam, de nem tudok rájönni mi az.

Nincs valakinek tippje, mi lazulhatott fel?

Köszönöm: BluElite
Lehet vagy az egyik hővédő lemez vagy a jobb oldali féltengely lemeze.Nekem a hővédő rezonált be,a végét ráhajtogattam valami vasdarabra (meg nem mondom mi volt) és megszűnt.De akár a kipuf is lehetett,valamennyit mozog az is.Ha menet közben hozzáér a bölcsőhöz,eszméletlen hülye hangja van (az is saját tapasztalat,a katalizátor cseréjekor nem figyeltek rá a szerelők.Álló helyzetben volt elég hely,de menet közben meg hozzá-hozzá ért a bölcsőhöz.Kínszenvedés volt rájönni,mert ugye senki nem látott alá haladáskor...)
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #376 Dátum: 2011.05.03 kedd, 10:30:35 »

Kedves Fórumozók!

Lenne egy kérdésem, kicsit tanácstalan vagyok ugyanis. Valamelyik nap sikerült egy olyan házhoz vezető felhajtón átmennem, amelyik elég meredek volt, és elöl valami leért, hallottam is a hangot. Nem tudok rájönni mi lehetett, viszont 2500-3000 körül valami piszkosul berezonál a motortér környékén, mintha valami lemez lenne. Amennyire lehetett körbetapogattam-megnéztem amit tudtam, de nem tudok rájönni mi az.

Nincs valakinek tippje, mi lazulhatott fel?

Köszönöm: BluElite

Feküdj be alá (lehetőleg padkán, vagy árokszélen állva, de akna lenne az igazi, vagy esetleg bakold fel jó magasra) és kezdj el kézzel mozgatni mindent. Középről haladj a szélek felé. Ha mechanikai zaj, akkor így nagy valószínséggel meg fogod találni a forrását.

Azokat az alkatrészeket, amik kézzel nem rángathatóak, egy vasrúddal, faléccel feszegesd meg (DE FINOMAN, ÉSSZEL!).
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #377 Dátum: 2011.05.03 kedd, 13:17:19 »

Feküdj be alá (lehetőleg padkán, vagy árokszélen állva, de akna lenne az igazi, vagy esetleg bakold fel jó magasra) és kezdj el kézzel mozgatni mindent. Középről haladj a szélek felé. Ha mechanikai zaj, akkor így nagy valószínséggel meg fogod találni a forrását.

Azokat az alkatrészeket, amik kézzel nem rángathatóak, egy vasrúddal, faléccel feszegesd meg (DE FINOMAN, ÉSSZEL!).

Köszönöm a tippet mindkettőtöknek. Azt hiszem meg kell várnom a hétvégét, akkor több időt tudok rászánni és alakposabb munkát végezni. Remélem addig sem fog leszakadni a kipufogó vagy ilyesmi  Wink

Köszönettel: BluElite
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #378 Dátum: 2011.05.09 hétfő, 09:00:50 »

Köszönöm a tippet mindkettőtöknek. Azt hiszem meg kell várnom a hétvégét, akkor több időt tudok rászánni és alakposabb munkát végezni. Remélem addig sem fog leszakadni a kipufogó vagy ilyesmi  Wink

No, a problémát még nem oldottam meg, de rátaláltam. Az első lökhárító ért le valahol jobb oldalt. Kicsit lóg is.

Üdvözlettel: BluElite
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #379 Dátum: 2011.05.09 hétfő, 12:03:49 »

No, a problémát még nem oldottam meg, de rátaláltam. Az első lökhárító ért le valahol jobb oldalt. Kicsit lóg is.

Üdvözlettel: BluElite

Na akkor ez is megvolt. vigyor3
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #380 Dátum: 2011.05.24 kedd, 11:22:04 »

Kedves Kollégák!

 Meg tudná valaki mondani hogy a forgalmi engedélyben "mélykék"-el jelölt, és egyébként szép sötétkék mondeómnak mi lehet a színkódja? Nincs ez véletlenül beütve valahova? Hol lehet ennek utána nézni? Kellene ugyanis egy minimális mennyiségű festéket kevertetnem egy-két apró hiba kijavítására, és jól jönne ez az információ, mert hupikék kocsit nem szeretnék látni  Wink

Előre is köszönöm: BluElite
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #381 Dátum: 2011.05.24 kedd, 11:25:01 »

Kedves Kollégák!

 Meg tudná valaki mondani hogy a forgalmi engedélyben "mélykék"-el jelölt, és egyébként szép sötétkék mondeómnak mi lehet a színkódja? Nincs ez véletlenül beütve valahova? Hol lehet ennek utána nézni? Kellene ugyanis egy minimális mennyiségű festéket kevertetnem egy-két apró hiba kijavítására, és jól jönne ez az információ, mert hupikék kocsit nem szeretnék látni  Wink

Előre is köszönöm: BluElite
ne színkód alapján kevertetsd, mert az elmúlt évek alatt változott az autód színe, és akkor lesz igazán hupikék vigyor3

színelemző géppel megvizsgálják 2-3 elemen a festéket, és az alapján kevernek neked
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #382 Dátum: 2011.05.24 kedd, 11:33:24 »

Kedves Kollégák!

 Meg tudná valaki mondani hogy a forgalmi engedélyben "mélykék"-el jelölt, és egyébként szép sötétkék mondeómnak mi lehet a színkódja? Nincs ez véletlenül beütve valahova? Hol lehet ennek utána nézni? Kellene ugyanis egy minimális mennyiségű festéket kevertetnem egy-két apró hiba kijavítására, és jól jönne ez az információ, mert hupikék kocsit nem szeretnék látni  Wink

Előre is köszönöm: BluElite
motortérben, a zárhídon lévő táblára fel van írva
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #383 Dátum: 2011.05.24 kedd, 11:40:48 »

ne színkód alapján kevertetsd, mert az elmúlt évek alatt változott az autód színe, és akkor lesz igazán hupikék vigyor3

színelemző géppel megvizsgálják 2-3 elemen a festéket, és az alapján kevernek neked
Vagy itt:
http://www.etis.ford.com/home.do
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #384 Dátum: 2011.05.24 kedd, 12:17:14 »


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a választ. Lehet hogy a színképelemző lesz a nyerő. Egyébként nem tudjátok mibe kerül a festék deciliterje? Gondolom reális hogy max 1-2 decit kevertetek. Többet nem tudnék hova kenni  Wink

Köszönettel: BluElite
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #385 Dátum: 2011.06.06 hétfő, 09:18:37 »

No, ebbe a topicba is következik egy kérdés:

A hétvégén a jobb hátsó ajtónál valószínűleg tönkrement a zár. Pontosabban ha rázárom a központit, az összes ajtó bezáródik, a jobb hátsó kivételével. A csipogó is szól. A jobb hátsó ajtót csak belülről a kilinccsel tudom bezárni. Viszont ha nyitok, akkor szintén kézzel kell kinyitanom. Továbbá a motorja tuti jó, mert az meg nem akar megállni, folyamatosan zümmög (ki kellett vennem a kp biztosítékát, mert nem akart elhallgatni). Szerintetek mi ment tönkre? Vagy csak szétakat valami? Házilag javítható?

Köszönettel: BluElite
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #386 Dátum: 2011.06.06 hétfő, 13:49:00 »

No, ebbe a topicba is következik egy kérdés:

A hétvégén a jobb hátsó ajtónál valószínűleg tönkrement a zár. Pontosabban ha rázárom a központit, az összes ajtó bezáródik, a jobb hátsó kivételével. A csipogó is szól. A jobb hátsó ajtót csak belülről a kilinccsel tudom bezárni. Viszont ha nyitok, akkor szintén kézzel kell kinyitanom. Továbbá a motorja tuti jó, mert az meg nem akar megállni, folyamatosan zümmög (ki kellett vennem a kp biztosítékát, mert nem akart elhallgatni). Szerintetek mi ment tönkre? Vagy csak szétakat valami? Házilag javítható?

Köszönettel: BluElite
valószínű a zárszerkezet szorul. ajtókárpit le, zár kiszerel, pucolás, zsírozás és jobb lesz, mint új korában.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #387 Dátum: 2011.06.07 kedd, 15:53:12 »

egyes-kettes 5 ajtós mondeo ajtók eladók !! olcsón !! egyes mondeo csomagtér ajtó és hátsó lámpa eladó !! 06-30-458-96-83 (hívj mert ezt ritkán nézem) !! 
erre van a keres-kínál topic
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #388 Dátum: 2011.06.15 szerda, 10:30:40 »

Kedves Kollégák!

Nincs valakinek ötlete, vagy ne adj Isten fényképe arról, hogy egy MK1-es mondeó hátsó ajtóban található központi záránál a középső nagy, színes fogaskeréknek hogyan kell állnia? Ugyanis az a műanyag tengely, amire rá volt rakva, eltörött. Megpróbálom megcsinálni, hogy ne kelljen ezrekért másikat venni. Viszont mivel szétugrott minden, tem tudom milyen helyzetben kell beépíteni a fogaskereket.

Köszönettel: BluElite
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #389 Dátum: 2011.08.04 csütörtök, 17:11:03 »

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne: szerintetek saccra mibe kerülhet egy MK1-re való bontott első lökhárító? Van ezekben olyan kivitel amiben van beépített ködlámpa? Azért kérdezem, mert a közelmúltban jártam úgy hogy leért egy helyen a jobb eleje, és itt-ott megrepedt rendesen, meg a rögzítő akármicsodái is oda vannak. Valószínűleg kell vennem egy másikat. A beépített ködlámpa meg azért lenne jó, mert a jelenleginél kívülre szereltettem, mert nincs meg a helye. Így persze ronda, viszont a ködlámpa meg kell az ősszel/télen, mert sokat megyek.

Köszönettel: BluElite
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #390 Dátum: 2011.08.04 csütörtök, 17:34:32 »

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne: szerintetek saccra mibe kerülhet egy MK1-re való bontott első lökhárító? Van ezekben olyan kivitel amiben van beépített ködlámpa? Azért kérdezem, mert a közelmúltban jártam úgy hogy leért egy helyen a jobb eleje, és itt-ott megrepedt rendesen, meg a rögzítő akármicsodái is oda vannak. Valószínűleg kell vennem egy másikat. A beépített ködlámpa meg azért lenne jó, mert a jelenleginél kívülre szereltettem, mert nincs meg a helye. Így persze ronda, viszont a ködlámpa meg kell az ősszel/télen, mert sokat megyek.

Köszönettel: BluElite
Az árak miatt én inkább nézegetném a vaterát, meg a többi apróhirdetési oldalt.
A ködlámpát meg mindegyik lökösbe bele tudod tenni, a problémát csak a benne levő fekete rész jelenti. Ha az nem lukas, akkor nem ködlámpás a kocsi, ha azon ki van alakítva gyári luk, akkor ködlámpás. Mögötte a lökösön tuti, hogy van hely a - gyári - ködlámpának.
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #391 Dátum: 2011.08.04 csütörtök, 17:44:27 »

Az árak miatt én inkább nézegetném a vaterát, meg a többi apróhirdetési oldalt.
A ködlámpát meg mindegyik lökösbe bele tudod tenni, a problémát csak a benne levő fekete rész jelenti. Ha az nem lukas, akkor nem ködlámpás a kocsi, ha azon ki van alakítva gyári luk, akkor ködlámpás. Mögötte a lökösön tuti, hogy van hely a - gyári - ködlámpának.

Szia!

Hát épp ez az, nekem a régi nem ködlámpás, ezért szereltettem rá kívülre. Kösz a tippet, lefigyelem a vaterát.

BluElite
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #392 Dátum: 2011.08.04 csütörtök, 17:48:21 »

Szia!

Hát épp ez az, nekem a régi nem ködlámpás, ezért szereltettem rá kívülre. Kösz a tippet, lefigyelem a vaterát.

BluElite
van a lökös elején egy rácsos betét. ez általában fekete (nincs színre fújva) ebben különbözik a két kivitel.
ha a lökösöd eredeti, tehát a műanyag nem fehér színű, jobban jársz, ha azt javíttatod, mint veszel utángyártottat, mert az nagyon gatya minőség...
ködlámpás rácsom elvileg van nekem is...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #393 Dátum: 2011.08.04 csütörtök, 17:49:18 »

Hát épp ez az, nekem a régi nem ködlámpás, ezért szereltettem rá kívülre. Kösz a tippet, lefigyelem a vaterát.
Hát ez az, elég lett volna kicserélned a fekete részt, ahogy astor is mondja.
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #394 Dátum: 2011.08.05 péntek, 08:10:36 »

Hát ez az, elég lett volna kicserélned a fekete részt, ahogy astor is mondja.

Az alap gondom az, hogy lököst kell vennem, mert két helyen is el van repedve, meg a rögzítői sz@rok. Aztán ha már veszek, próbálokködlámpásat. Bár egylőre még nézegetem a lehetőségeket. A vaterán 15ezertől 40 ezerig minden van :-)

A gatyám megy erre a k*rva kocsira....

Tisztelettel: BluElite
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #395 Dátum: 2011.08.05 péntek, 15:37:03 »

Az alap gondom az, hogy lököst kell vennem, mert két helyen is el van repedve, meg a rögzítői sz@rok. Aztán ha már veszek, próbálokködlámpásat. Bár egylőre még nézegetem a lehetőségeket. A vaterán 15ezertől 40 ezerig minden van :-)

A gatyám megy erre a k*rva kocsira....

Tisztelettel: BluElite
őőő...izé
most akkor elmondom még esgyszer. többször nem fogom. lehet a te monotorodon nem jelenik meg az üzenetem...
az, hogy ködlámpás az első lökös, az a betéttől függ és nem a lökhárítótól. mint mondtam, olyan szharom nekem is van. egyébként meg bontóban sem adják feltétlenül együtt ezzel a ráccsal.
ha csak repedt a lökös, hegesztesd meg. kb. 3000-5000 ft között van a költsége.
a rácsot meg odaadom postaköltségen, csak fejezd már be a sipitozást....
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #396 Dátum: 2011.08.05 péntek, 16:05:16 »

Az alap gondom az, hogy lököst kell vennem, mert két helyen is el van repedve, meg a rögzítői sz@rok. Aztán ha már veszek, próbálokködlámpásat. Bár egylőre még nézegetem a lehetőségeket. A vaterán 15ezertől 40 ezerig minden van :-)

A gatyám megy erre a k*rva kocsira....

Tisztelettel: BluElite
ez ilyen drága lenne? 40 ezerig  wow1 mk2 6 ezer azuj utángyártott .ha fényezik akkor se használt föleg nem 40. vagy mk1re rá megy az ember gatyája
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.05 péntek, 16:06:51 írta coboy » Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #397 Dátum: 2011.08.05 péntek, 16:45:08 »

ez ilyen drága lenne? 40 ezerig  wow1 mk2 6 ezer azuj utángyártott .ha fényezik akkor se használt föleg nem 40. vagy mk1re rá megy az ember gatyája
a túrót!
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #398 Dátum: 2011.08.05 péntek, 16:48:15 »

a túrót!
igy saccolom én is  nyes
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #399 Dátum: 2011.08.05 péntek, 17:02:53 »

ez ilyen drága lenne? 40 ezerig  wow1 mk2 6 ezer azuj utángyártott .ha fényezik akkor se használt föleg nem 40. vagy mk1re rá megy az ember gatyája
Ja, valamiért az Mk2 új ugy. lökös olcsóbb, mint az Mk1-é (15e-ért van itt). Nem tudom, miért.
De bontottat már lehet kapni 5e-től, emlékeim szerint.
Pl.: 1, 2, 3.
Nem tudom, neked melyik van közel, de ha ezek nem jók, tuti találsz másikat.
És ahogy astor mondja, a ködlámpázhatóság nem a lököstől függ, hanem a  kocsi felszereltségétől és a ködlámpakábel kiépítettségétől a lökösig, ezen felül a betét fajtájától: van-e rajta luk a ködlámpának avagy nincs.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 ... 25   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.082 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.