Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.02 csütörtök, 17:51:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: TD motor  (Megtekintve 783611 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #1850 Dátum: 2013.12.05 csütörtök, 20:38:18 »

Mondjuk erre én is gondoltam, mert az ez előtti tankolásnál sokkal kevesebbet evett, bár mindig ugyanott tankolok, és ugyanannyit, de lehet hogy pl átb.. vertek a mennyiséggel, itt már sajnos előfordult ilyen. Vagy lehet, hogy a gázolaj minősége nem ugyanaz. De induláskor pöcc-röff, pedig kint alszik szegény. Semmi mást nem vettem észre rajta. Jól is megy, porlasztócsúcs cserénél az összes folyadékot is lecseréltettem.
papesz próbáldi ki az omv MaxxMotion Diesel-t annyival nem drágább 470ft/1 liter
hallható és érezhető a különbség

én már nem megyek sokat az a 30ft különbség az semmi csak akkor ha nagyon sokat mész
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
krisz32
Vendég
« Új hozzászólás #1851 Dátum: 2013.12.05 csütörtök, 20:39:04 »

és amúgy milyen? kényelem, futómű, ilyenek
Kényelem szempontjából,szerintem,verhetetlen,a futóműve is elég masszív,az enyémben 258.000 km van most,gömbfejek,stab pálcák,szilentek cseréje kezd esedékessé válni,de még így is lehet vele dinamikusan közlekedni.Minden irányba állítható a futóműve,kerékdőlés,kerékösszetartás egyaránt.
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #1852 Dátum: 2013.12.05 csütörtök, 20:42:57 »

az adagolót nem kell féltened, nem ettől lesz tartósabb. én nem közvetlenül az első csövön teszem a cuccot a kocsiba, és semmi baja. az mk1 is így ment 5 évet, az is kibírta. Plusz a 30ft/liter árkülönbségből 40000 km után megvan az adagoló felújításod ára is, és gondolom nem ennyit mész egy adagolóval Wink
igaz de olyan szép halk nagyon konfortos  taps
tudod alig megyek már nem úgy vagyok mint régen,hogy ha kell ha nem megyek.
1 év alatt még 7000-et se mentem.
sok a meló a cég visz dolgozni meg hoz
szinte csak boltba megyek vele meg Vasvárra 2 hetente vizért.
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
krisz32
Vendég
« Új hozzászólás #1853 Dátum: 2013.12.05 csütörtök, 20:43:10 »

taps akkor ha korábban fel váltasz akkor is húz  eljen

de tudod nekem a mondeo az autók autója,én be se ültem az ismerősébe mert nem mondeo  eplus2

de azt állítja korábban fel lehet kapcsolni és úgy is húz szépen
Én is imádtam a Mondeómat,amíg az volt,de eljárt felette az idő.Én sokat megyek(évi 70.000-80.000)elhasználódott szegénykém.Ez automata,egész szerethető kényelem.
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #1854 Dátum: 2013.12.05 csütörtök, 20:46:05 »

Én is imádtam a Mondeómat,amíg az volt,de eljárt felette az idő.Én sokat megyek(évi 70.000-80.000)elhasználódott szegénykém.Ez automata,egész szerethető kényelem.
tudom , nehezzen mondom ki de jó autót vettél  integet2
a futómű ,minden nagy autónál fogy a nagy tömeg miatt  szomoru1
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.05 csütörtök, 20:49:35 írta Proconsul » Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
krisz32
Vendég
« Új hozzászólás #1855 Dátum: 2013.12.05 csütörtök, 20:50:13 »

tudom , nehezzen mondom ki de jó autót vettél  integet2
a futómű meg minden nagy autónál fogy a nagy tömeg miatt  szomoru1
A lehetőségeimhez mérten egész jónak számít,2-3 évet ez is elszalad alattam vigyor3
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #1856 Dátum: 2013.12.05 csütörtök, 20:54:09 »

A lehetőségeimhez mérten egész jónak számít,2-3 évet ez is elszalad alattam vigyor3
én meg úgy vagyok mint az életben.
a feleségemet se cserélgetem meg a mondeot se  integet2

véleményem szerint elmegy az omega még 8-10 évet is
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #1857 Dátum: 2013.12.08 vasárnap, 21:30:24 »

én meg úgy vagyok mint az életben.
a feleségemet se cserélgetem meg a mondeot se  integet2

véleményem szerint elmegy az omega még 8-10 évet is

Úgy legyen, de szerintem nem fog. (csak sok-sok pénzzel)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Dadman
Vendég
« Új hozzászólás #1858 Dátum: 2013.12.09 hétfő, 23:13:55 »

Helló
Kérdésem lenne: Lucas adagoló legalján, a turbómembránnal egy vonalban van valami szelep szerű műanyag sapival. Na AZ micsoda, mi a feladata, és nekem miért szivárog belőle a gázolaj? Legalábbis nagyon gyanús, hogy ott ereszt az adagolóm.  falbav
Naplózva
subway
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 145



E-mail
« Új hozzászólás #1859 Dátum: 2013.12.10 kedd, 19:52:41 »

Helló mindenki! Tudom kicsit eltűntem mostanság, de hát meg volt az oka. Szóval ma elhoztam a karosszériástól a gépezetet. (szélvédő csere kavics miatt). Aztán jövőhéten következik a naaagy vezérlés csere. Már megbeszéltem a szakival, még csütörtökön egyeztetjük a napot hogy mikor szedi szét, de a lényeg hogy végre egy hozzáértő fogja megvizslatni a kicsikét. Jó pár éve ismerem már az öreget, a dízeleket kb úgy keni vágja mint a nagy Ginjoy tesó és így megkértem, hogy a szükséges beállításokat is végezze el, ha már a múltkori kóklerek elfuserálták. Remélem sikerül majd minden. Később beszámolok az eredményről. Cheesy (jaaa és hétvégén megjártuk Bécset oda-vissza 21 lityiből, öt emberrel, igaz pályán végig. De nagyon falta a deg.  taps )
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.10 kedd, 19:54:34 írta subway » Naplózva

'96 1.8 TD CLX
krisz32
Vendég
« Új hozzászólás #1860 Dátum: 2013.12.10 kedd, 21:19:30 »

Helló
Kérdésem lenne: Lucas adagoló legalján, a turbómembránnal egy vonalban van valami szelep szerű műanyag sapival. Na AZ micsoda, mi a feladata, és nekem miért szivárog belőle a gázolaj? Legalábbis nagyon gyanús, hogy ott ereszt az adagolóm.  falbav
Az a műanyag sapis szelep szerű izé a turbómembrán háza,és azért folyik belőle gázolaj,mert szakadt a membránod.
Naplózva
Dadman
Vendég
« Új hozzászólás #1861 Dátum: 2013.12.10 kedd, 21:43:10 »

Helló
Kérdésem lenne: Lucas adagoló legalján, a turbómembránnal egy vonalban van valami szelep szerű műanyag sapival. Na AZ micsoda, mi a feladata, és nekem miért szivárog belőle a gázolaj? Legalábbis nagyon gyanús, hogy ott ereszt az adagolóm.  falbav

Az a műanyag sapis szelep szerű izé a turbómembrán háza,és azért folyik belőle gázolaj,mert szakadt a membránod.

Akkor kicsit szemléletesebben:


És mitől eresztheti a gázolajat?
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.10 kedd, 21:54:37 írta Móki » Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1862 Dátum: 2013.12.11 szerda, 04:40:21 »

Helló
Kérdésem lenne: Lucas adagoló legalján, a turbómembránnal egy vonalban van valami szelep szerű műanyag sapival. Na AZ micsoda, mi a feladata, és nekem miért szivárog belőle a gázolaj? Legalábbis nagyon gyanús, hogy ott ereszt az adagolóm.  falbav
Az indítómennyiség szelepe. azért engedi, mert vagy megfáradt az O gyűrű, vagy nem ő engedi, csak oda folyik le minden
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Gheszilard
Vendég
« Új hozzászólás #1863 Dátum: 2013.12.16 hétfő, 00:38:42 »

Sziasztok,

Pár hete írtam hogy vettünk egy ezüst mk1-et. Most jutottunk el odáig, hogy megbontsuk a motorját. Hát a vezérműtengely 3 darabban jött ki a helyéről.
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1480657_658375077547449_1126603053_n.jpg
Lehet, hogy a vezérműtengely törött el először és az tépte el a vezérműszíjat? Illetve ha a tengely törött akkor valószínű, hogy a hengertérben összevert mindent? Szelepeket, dugattyúkat? Vagy esetleg van rá esély hogy nem is sérültek a szelepek és meg lehet úszni egy vezérműtengely cserével?
Mert amúgy nagyon patika minden az autóban, hűtőfolyadék kristálytiszta, cooleren szinte 1 borda sincs elhajolva, klímahűtő bordák is épek az összes, szal nem egy leharcolt darab.

Köszi a választ

Szia, Csak érdeklődnék, hogy jutottál előbbre a javítással? Nekem is ma elszakadt a vezérműszíjam (1,8 td '98)enyhe zörgés következtében- kb 1500 fordulatnál, induláskor. Kíváncsi volnék, hogy neked hajolt-e el szelep? Holnapután tervezem én is a szerelést.
Köszi a választ!
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.16 hétfő, 00:40:13 írta Gheszilard » Naplózva
subway
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 145



E-mail
« Új hozzászólás #1864 Dátum: 2013.12.18 szerda, 14:28:26 »

Szasztok. Nem rég hívott a szaki, hogy végzett. Viszont közölte, konkrétan annyi a probléma a géppel, hogy az adagoló már magátòl változtatja az elõtöltést. Hidegen nagyon, melegen kevésbé. Hozzátette a környéken nem is tud senkihez se küldeni, mert a benne lévő típussal senki se foglalkozik. Mit tudok majd tovább lépni?   rinya
Naplózva

'96 1.8 TD CLX
Gee
Vendég
« Új hozzászólás #1865 Dátum: 2013.12.18 szerda, 21:16:33 »

sziasztok

elérkezett a porlasztók cseréje milyet érdemes venni??? lucast vagy bosch???
kocsin még jelenleg Lucas adagoló van de hamarosan vissza kerül a Bosch
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1866 Dátum: 2013.12.19 csütörtök, 05:35:10 »

sziasztok

elérkezett a porlasztók cseréje milyet érdemes venni??? lucast vagy bosch???
kocsin még jelenleg Lucas adagoló van de hamarosan vissza kerül a Bosch
ne vegyél bosch-t, ha nem muszáj.porlasztóban jobb a gyári
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Gee
Vendég
« Új hozzászólás #1867 Dátum: 2013.12.19 csütörtök, 11:30:06 »

ne vegyél bosch-t, ha nem muszáj.porlasztóban jobb a gyári

mi baj van a Bosch-sal??? gondoltam hogy olyat veszek a Bosch adagolóhoz
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1868 Dátum: 2013.12.19 csütörtök, 14:04:52 »

mi baj van a Bosch-sal??? gondoltam hogy olyat veszek a Bosch adagolóhoz
made in india. nekem konkrétan kb 1 hónapot bírt
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
subway
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 145



E-mail
« Új hozzászólás #1869 Dátum: 2013.12.19 csütörtök, 15:43:20 »

made in india. nekem konkrétan kb 1 hónapot bírt
Érdeklődnék tőletek mint nagy tapasztaltak. Az a bosch beépítés akkor még mindig működik, és járható út ami nds oldalán van? Csak az a cikkszámú a jó? Találtam már belőle, csak azért kérdezem. Meg említ valami rátétet a turbó miatt, azt hogyan kell kérnem, és honnan lehet majd beszerezni? a beépítést elintézi majd a szaki, csak a beszerzés felújítás marad rám, a behangolásra már konkrét helyet is mondott hol fogják megcsinálni.
Ma elhoztam a szakitól a gépet amúgy, érezhetően jobban duruzsol, faintosan beállította. Meg is mutatta, hogy jelenleg miben is nyilvánul meg a mostani adagoló szórakázása, meg ellátott jó tanácsokkal addig amíg nem cseréljük ki. angel
Naplózva

'96 1.8 TD CLX
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1870 Dátum: 2013.12.19 csütörtök, 15:48:43 »

Érdeklődnék tőletek mint nagy tapasztaltak. Az a bosch beépítés akkor még mindig működik, és járható út ami nds oldalán van? Csak az a cikkszámú a jó? Találtam már belőle, csak azért kérdezem. Meg említ valami rátétet a turbó miatt, azt hogyan kell kérnem, és honnan lehet majd beszerezni? a beépítést elintézi majd a szaki, csak a beszerzés felújítás marad rám, a behangolásra már konkrét helyet is mondott hol fogják megcsinálni.
Ma elhoztam a szakitól a gépet amúgy, érezhetően jobban duruzsol, faintosan beállította. Meg is mutatta, hogy jelenleg miben is nyilvánul meg a mostani adagoló szórakázása, meg ellátott jó tanácsokkal addig amíg nem cseréljük ki. angel
miért akarod kicserélni?
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Gee
Vendég
« Új hozzászólás #1871 Dátum: 2013.12.19 csütörtök, 20:45:32 »

made in india. nekem konkrétan kb 1 hónapot bírt

köszöntem az infókat akkor kihagyom a Bosch-t
Naplózva
Gee
Vendég
« Új hozzászólás #1872 Dátum: 2013.12.19 csütörtök, 20:51:17 »

Érdeklődnék tőletek mint nagy tapasztaltak. Az a bosch beépítés akkor még mindig működik, és járható út ami nds oldalán van? Csak az a cikkszámú a jó? Találtam már belőle, csak azért kérdezem. Meg említ valami rátétet a turbó miatt, azt hogyan kell kérnem, és honnan lehet majd beszerezni? a beépítést elintézi majd a szaki, csak a beszerzés felújítás marad rám, a behangolásra már konkrét helyet is mondott hol fogják megcsinálni.
Ma elhoztam a szakitól a gépet amúgy, érezhetően jobban duruzsol, faintosan beállította. Meg is mutatta, hogy jelenleg miben is nyilvánul meg a mostani adagoló szórakázása, meg ellátott jó tanácsokkal addig amíg nem cseréljük ki. angel

hali
Ginjoy  a te embered nekem is ő épített egy bosch-t és elszállt minden adagolós gondom
Naplózva
Ati79
Vendég
« Új hozzászólás #1873 Dátum: 2013.12.31 kedd, 15:49:40 »

Sziasztok!

Valaki segítsen nekem ha tud!

Kicseréltem a gázolajszűrőmet sajnos Lucas adagolóm van.Pumpáltam ahogy kell de nem indult el az autó.Csak tekeri és semmi.Lemerítettem 2 db aksit.
Másnap reggel kicseréltem a szűrőt egy sima átlátszó átfolyós szűrőre,közvetlenül az adagolóra kötöttem,feltöltöttem és kis indítózás után elindult. 1500-as fordulaton tartottam,de ingadozik 500-at a fordulat,felmegy 2000-ig.Aztán egy kis idő után leáll.A szűrő tök üres,valamiért nem jön a gázolaj.

Mi lehet a baj? Dugulás? Levegős lehet?

Próbáltam kicsavarni a nagynyomású csöveket de nem jön olaj,ha indítózok.Viszont,ha beindult és utána csavarom ki akkor kifolyik egy kis gázolj meg sziszeg.

Már semmi ötletem nincs.

Segítsetek légyszíves!

Köszönöm!
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1874 Dátum: 2013.12.31 kedd, 16:29:10 »

Sziasztok!

Valaki segítsen nekem ha tud!

Kicseréltem a gázolajszűrőmet sajnos Lucas adagolóm van.Pumpáltam ahogy kell de nem indult el az autó.Csak tekeri és semmi.Lemerítettem 2 db aksit.
Másnap reggel kicseréltem a szűrőt egy sima átlátszó átfolyós szűrőre,közvetlenül az adagolóra kötöttem,feltöltöttem és kis indítózás után elindult. 1500-as fordulaton tartottam,de ingadozik 500-at a fordulat,felmegy 2000-ig.Aztán egy kis idő után leáll.A szűrő tök üres,valamiért nem jön a gázolaj.

Mi lehet a baj? Dugulás? Levegős lehet?

Próbáltam kicsavarni a nagynyomású csöveket de nem jön olaj,ha indítózok.Viszont,ha beindult és utána csavarom ki akkor kifolyik egy kis gázolj meg sziszeg.

Már semmi ötletem nincs.

Segítsetek légyszíves!

Köszönöm!
Tök mindegy, hogy milyen adagolód van. ha levegős a rendszered, a bosch-al is leállna. ez nem az adagoló baja. nézd meg az ülés alatt a gyorscsatikat, onnan is szokott levegőt szívni
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Ati79
Vendég
« Új hozzászólás #1875 Dátum: 2013.12.31 kedd, 16:42:13 »

Tök mindegy, hogy milyen adagolód van. ha levegős a rendszered, a bosch-al is leállna. ez nem az adagoló baja. nézd meg az ülés alatt a gyorscsatikat, onnan is szokott levegőt szívni


Köszi a gyors választ.
De ezzel nekem most ujjat mondtál. Milyen ülés alatt,milyen csatikat?
És azt nem tudod véletlenül,hogy miért nem jön olaj a tankból?

Mert amikor beindul,azért áll le mert nincs utánpótlás.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1876 Dátum: 2013.12.31 kedd, 16:56:20 »


Köszi a gyors választ.
De ezzel nekem most ujjat mondtál. Milyen ülés alatt,milyen csatikat?
És azt nem tudod véletlenül,hogy miért nem jön olaj a tankból?

Mert amikor beindul,azért áll le mert nincs utánpótlás.
a hátsó üléslap alatt van a tank tetején a szívócső csatija
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Ati79
Vendég
« Új hozzászólás #1877 Dátum: 2013.12.31 kedd, 17:22:39 »

a hátsó üléslap alatt van a tank tetején a szívócső csatija

Nekem onnan 2 db vékonyabb cső jön ki,de nincs rajta csati,megy bele a tankba simán,aztán meg a kocsi alatt végig a motorhoz.

Azt nem tudod miért nem jön olaj a tankból? Azért mert levegős a rendszer?
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1878 Dátum: 2013.12.31 kedd, 17:38:25 »

Nekem onnan 2 db vékonyabb cső jön ki,de nincs rajta csati,megy bele a tankba simán,aztán meg a kocsi alatt végig a motorhoz.

Azt nem tudod miért nem jön olaj a tankból? Azért mert levegős a rendszer?
igen
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Ati79
Vendég
« Új hozzászólás #1879 Dátum: 2013.12.31 kedd, 17:45:05 »

igen

És mit tudok vele csinálni?
Vagy én nem tudom megcsinálni házilag?
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1880 Dátum: 2013.12.31 kedd, 17:46:45 »

És mit tudok vele csinálni?
Vagy én nem tudom megcsinálni házilag?
meg kell keresni, honnan jön a levegő
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Ati79
Vendég
« Új hozzászólás #1881 Dátum: 2013.12.31 kedd, 17:58:54 »

meg kell keresni, honnan jön a levegő

És merre induljak,vagy hogyan? Mert nekem már nincs ötletem.
Naplózva
subway
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 145



E-mail
« Új hozzászólás #1882 Dátum: 2013.12.31 kedd, 23:40:49 »

miért akarod kicserélni?
Mert nincs senki a környéken aki felújítaná. Meg különben is problémásabb nem?
Naplózva

'96 1.8 TD CLX
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1883 Dátum: 2014.01.01 szerda, 09:07:41 »

Mert nincs senki a környéken aki felújítaná. Meg különben is problémásabb nem?
Nem problémásabb
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
subway
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 145



E-mail
« Új hozzászólás #1884 Dátum: 2014.01.01 szerda, 14:06:15 »

Nem problémásabb
ÉS alkatrészt egyáltalán tudnék hozzá szerezni? Már ha egyáltalán sikerülne a szakival akkor megbeszélni, hogy szedje szét a gépet, gurítsa ki az udvarára arra a két hétre amíg szétszedem és összerakom... Már ha mindent sikerül hozzá megszerezni. Meg nem kell ilyenkor valami beállítást elvégezni még rajta? Mármint felújítás után nem hangolnak semmit az adagolón?
Naplózva

'96 1.8 TD CLX
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1885 Dátum: 2014.01.01 szerda, 14:09:44 »

ÉS alkatrészt egyáltalán tudnék hozzá szerezni? Már ha egyáltalán sikerülne a szakival akkor megbeszélni, hogy szedje szét a gépet, gurítsa ki az udvarára arra a két hétre amíg szétszedem és összerakom... Már ha mindent sikerül hozzá megszerezni. Meg nem kell ilyenkor valami beállítást elvégezni még rajta? Mármint felújítás után nem hangolnak semmit az adagolón?
minden alkatrészt lehet hozzá kapni, a kérdés az, hogy össze tudod-e rakni. ha nem tekergetsz el semmit, csak a transzfernyomást kell a helyére állítani utána
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
subway
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 145



E-mail
« Új hozzászólás #1886 Dátum: 2014.01.01 szerda, 15:15:01 »

minden alkatrészt lehet hozzá kapni, a kérdés az, hogy össze tudod-e rakni. ha nem tekergetsz el semmit, csak a transzfernyomást kell a helyére állítani utána
Ahha. És lényegében mit kell szétbontani és cserélni rajta amikor ilyen szórakázás terén van?
Naplózva

'96 1.8 TD CLX
Kincso70
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 561



« Új hozzászólás #1887 Dátum: 2014.01.01 szerda, 16:58:09 »

Ahha. És lényegében mit kell szétbontani és cserélni rajta amikor ilyen szórakázás terén van?

Ne tökölj, szedd le az adagolót , postázd el Ginjoynak és olcsón, jól  megcsinálja Neked! Ráadásul nem kell futkozni az alkatrészek után.
 
Naplózva

Ford Sierra kombi 2.3 D 1985 DPN-954
Ford Mondeo Kombi 1.8 GLX 1995 HMY-760
Ford Escort 1.6i 1986 EOL-491
Ford Galaxy 1.9 TDI Si 1999 ILF-165
Ford Mondeo Kombi 1.6 CLX 1994 IOS-480
Ford Mondeo Kombi 1.8TD Ghia 1997 JAK-629
subway
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 145



E-mail
« Új hozzászólás #1888 Dátum: 2014.01.01 szerda, 22:06:58 »

Ne tökölj, szedd le az adagolót , postázd el Ginjoynak és olcsón, jól  megcsinálja Neked! Ráadásul nem kell futkozni az alkatrészek után.
 
Nem tökölök. Nem vagyok szerelő, és nem nyúlok bele szívesen a gépbe. A kisebb mechanikai részekkel elszórakozok, de azért egy vezérelt részbe nem szívesen nyúlok bele csak úgy szórakozásból úgy hogy közben a gép másnak az udvarán áll szétszedve. Lehet felétek így megy, de nekem eléggé be van osztva az időm.
Naplózva

'96 1.8 TD CLX
Kincso70
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 561



« Új hozzászólás #1889 Dátum: 2014.01.01 szerda, 22:54:06 »

Nem tökölök. Nem vagyok szerelő, és nem nyúlok bele szívesen a gépbe. A kisebb mechanikai részekkel elszórakozok, de azért egy vezérelt részbe nem szívesen nyúlok bele csak úgy szórakozásból úgy hogy közben a gép másnak az udvarán áll szétszedve. Lehet felétek így megy, de nekem eléggé be van osztva az időm.
Felénk így megy.Rábízom az autómat Ginjoyra.
Naplózva

Ford Sierra kombi 2.3 D 1985 DPN-954
Ford Mondeo Kombi 1.8 GLX 1995 HMY-760
Ford Escort 1.6i 1986 EOL-491
Ford Galaxy 1.9 TDI Si 1999 ILF-165
Ford Mondeo Kombi 1.6 CLX 1994 IOS-480
Ford Mondeo Kombi 1.8TD Ghia 1997 JAK-629
Ati79
Vendég
« Új hozzászólás #1890 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 06:54:29 »

meg kell keresni, honnan jön a levegő

Megvan a levegősödés helye!
Tegnap nagy nehézségek árán de beindult!
Én voltam a f*sz. Az adagolónál ahol bemegy az üzemanyag ott volt a hiba.

Remélem még sokáig jó lesz,így,hogy nem gyári szűrő van fent.

Már nem eladó!  vigyor3
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1891 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 06:59:48 »

Megvan a levegősödés helye!
Tegnap nagy nehézségek árán de beindult!
Én voltam a f*sz. Az adagolónál ahol bemegy az üzemanyag ott volt a hiba.

Remélem még sokáig jó lesz,így,hogy nem gyári szűrő van fent.

Már nem eladó!  vigyor3
és, hogyan jött akkor messziről a levegő? Azt mondtad legutóbb, hogy a szűrőd is kiürült. azért a lucas mellé szerezz egy kézi pumpát mindenképpen
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Ati79
Vendég
« Új hozzászólás #1892 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 14:48:13 »

és, hogyan jött akkor messziről a levegő? Azt mondtad legutóbb, hogy a szűrőd is kiürült. azért a lucas mellé szerezz egy kézi pumpát mindenképpen


Nem tudom,de amikor reggel beindult aztán leállt láttam,hogy a szűrő alján jönnek a buborékok.Véletlenül hallottam meg,hogy ott sziszeg.Kicseréltem a bilincset feltöltöttem mindent és azóta jó.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1893 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 17:26:32 »


Nem tudom,de amikor reggel beindult aztán leállt láttam,hogy a szűrő alján jönnek a buborékok.Véletlenül hallottam meg,hogy ott sziszeg.Kicseréltem a bilincset feltöltöttem mindent és azóta jó.

örülök, hogy sikerült. látom már nem is eladó  Wink
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Ati79
Vendég
« Új hozzászólás #1894 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 19:19:58 »

örülök, hogy sikerült. látom már nem is eladó  Wink

Én is örülök. Nem adom el.Ha működik akkor többet ér mint ami az ár a használtautón.Nekem legalább is.Inkább veszek a feleségemnek valami kisautót.
Tavasszal kell egy kicsit foglalkozni a karosszériával,de amúgy semmi baja.
Ja meg egy lökhárító kellene hátulra,de égen-földön nincs bontott.   rinya
Naplózva
Akiee
Vendég
« Új hozzászólás #1895 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 20:52:08 »

Sziasztok

Mk1 TD-ről lebontottuk a motorháztető aljára erősített takarót és találtunk egy kivágott nagy kört és egy csak ott logó csatlakozót. Azon a részen ahol a menetszél az intercooler felé van vezetve. Annak ott lenne valami funkciója, vagy hiányzik valami alkatrész onnan??

Előre is köszi a választ, és boldog új évet Smiley
Naplózva
subway
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 145



E-mail
« Új hozzászólás #1896 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 22:51:18 »

Én is örülök. Nem adom el.Ha működik akkor többet ér mint ami az ár a használtautón.Nekem legalább is.Inkább veszek a feleségemnek valami kisautót.
Tavasszal kell egy kicsit foglalkozni a karosszériával,de amúgy semmi baja.
Ja meg egy lökhárító kellene hátulra,de égen-földön nincs bontott.   rinya

Nem hinném, hogy nincs bontott. Inkább nem nyitod ki eléggé a szemed. Cheesy Pl a kedvenc bontómba, ahova át szoktam pattanni kreténségekért, 5 mondeót tartanak. Ha érdekel, megnézem valamikor melyiken épp. Mindig van, csak több helyen kell megnézni, nem a nyeten...
Naplózva

'96 1.8 TD CLX
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #1897 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 22:54:14 »

Sziasztok

Mk1 TD-ről lebontottuk a motorháztető aljára erősített takarót és találtunk egy kivágott nagy kört és egy csak ott logó csatlakozót. Azon a részen ahol a menetszél az intercooler felé van vezetve. Annak ott lenne valami funkciója, vagy hiányzik valami alkatrész onnan??

Előre is köszi a választ, és boldog új évet Smiley

az valami távtartó ott, hogy a kárpit belsejében el tudjon menni a menetszél az intercoolerig
Naplózva
Akiee
Vendég
« Új hozzászólás #1898 Dátum: 2014.01.03 péntek, 00:27:33 »

az valami távtartó ott, hogy a kárpit belsejében el tudjon menni a menetszél az intercoolerig

De akkor miért van ott egy csatlakozó ami csak úgy lóg és nincs semmi amire rá lehetne dugni?
Naplózva
Ati79
Vendég
« Új hozzászólás #1899 Dátum: 2014.01.03 péntek, 07:35:04 »

Nem hinném, hogy nincs bontott. Inkább nem nyitod ki eléggé a szemed. Cheesy Pl a kedvenc bontómba, ahova át szoktam pattanni kreténségekért, 5 mondeót tartanak. Ha érdekel, megnézem valamikor melyiken épp. Mindig van, csak több helyen kell megnézni, nem a nyeten...

Köszönöm.Légyszi nézd meg,ha van időd.Ahol én kerestem vagy felhívtam ott nem volt vagy előttem vitték el.
Nekem hiányzik egy kb 15*15cm-es darab belőle,arra gondoltam,ha nem kapok tavaszig akkor megpróbálom hátha meg tudják hegeszteni.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.071 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.