Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 07:39:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 ... 110   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Facelift modellek  (Megtekintve 1591065 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #1650 Dátum: 2006.08.18 péntek, 10:15:00 »

Mondeo kombici,
 
ez ilyen.
Úgy lehet még programozni, hogy 1 nyomásra csak a vezető ajtaja nyit, 2 nyomásra minden. Opcióként 4km/h felett minden zár, de ha kinyitod bentről minden nyilik, és nem zár újra, csak ha a motort is újra indítod.
Azt hiszem, félreértetted. Nem az a baj, hogy nem hagyja bezárva, hanem az, hogy ki is nyitja, mintha a középkonzol alján levő gombot megnyomnám. De nem mindig, csak néha, ha melege van.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1651 Dátum: 2006.08.18 péntek, 12:45:00 »

Srácok!
Tényleg nincs senki pesten, aki kölcsön tudná adni egy estére a magyar nyelvü kézikönyvét, hogy lemásolhassam? Úgy láttam, hogy nem én vagyok az egyetlen, akinek szüksége lenne rá.
Ha valakinek van jobb ötlete, arra is nyitott vagyok.  
Üdv, fzbox.
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #1652 Dátum: 2006.08.18 péntek, 12:53:00 »

A kézikönyvek letölthetőek pdf-ben a főoldalról... keresgélj
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1653 Dátum: 2006.08.18 péntek, 13:45:00 »

Azt hiszem, félreértetted. Nem az a baj, hogy nem hagyja bezárva, hanem az, hogy ki is nyitja, mintha a középkonzol alján levő gombot megnyomnám. De nem mindig, csak néha, ha melege van.
Mondeo kombici,
 
akkor nekem is csak a reset otlete marad.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1654 Dátum: 2006.08.18 péntek, 13:46:00 »

A kézikönyvek letölthetőek pdf-ben a főoldalról... keresgélj
Ott sajnos nincs meg a facelift-es.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1655 Dátum: 2006.08.18 péntek, 14:34:00 »

Srácok!
Tényleg nincs senki pesten, aki kölcsön tudná adni egy estére a magyar nyelvü kézikönyvét, hogy lemásolhassam? Úgy láttam, hogy nem én vagyok az egyetlen, akinek szüksége lenne rá.
Ha valakinek van jobb ötlete, arra is nyitott vagyok.  
Üdv, fzbox.
Köszi, de még mindíg nincs ott a facelift-es, csak az az előtti, de azért köszi.
Üdv, fzbox.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1656 Dátum: 2006.08.18 péntek, 23:01:00 »

Sziasztok.
Találtam egy érdekes oldalt, ha ismeritek, akkor bocs. A VIN pontos szerkezetét írja le.
http://www.btinternet.com/~madmole/.
Üdv,fzbox.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1657 Dátum: 2006.08.19 szombat, 09:54:00 »

Sziasztok.
Találtam egy érdekes oldalt, ha ismeritek, akkor bocs. A VIN pontos szerkezetét írja le.
http://www.btinternet.com/~madmole/.
Üdv,fzbox.
http://www.btinternet.com/~madmole/
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1658 Dátum: 2006.08.19 szombat, 17:28:00 »

Sziasztok.
Találtam egy érdekes oldalt, ha ismeritek, akkor bocs. A VIN pontos szerkezetét írja le.
http://www.btinternet.com/~madmole/.
Üdv,fzbox.
Nem pontos a VIN leiras. A kombimra szepen kozli, hogy Body type: 3 Door Van Smiley Amugy asszem a tobbi jo Smiley
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1659 Dátum: 2006.08.19 szombat, 18:10:00 »

Nem pontos a VIN leiras. A kombimra szepen kozli, hogy Body type: 3 Door Van Smiley Amugy asszem a tobbi jo Smiley
De pontos: a kombira ezt mondja mindegyik.
Furán definiálták.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1660 Dátum: 2006.08.19 szombat, 18:53:00 »

De pontos: a kombira ezt mondja mindegyik.
Furán definiálták.
Akkor ezt mire hasznaljak?  
N = 5-door estate/wagon/clippe
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1661 Dátum: 2006.08.21 hétfő, 11:58:00 »

Épp erről beszélégettünk Jánosmesterrel!
Mármint,hogy berakhatták volna.
 
Ha valakinek lenne rá igénye,akkor Jánosmester így előzetesen felajánlotta,hogy az őszi talin igény szerint beszereli.Kb.40-50. perces munka/autó,úgy,hogy a szükséges előkészületek meglesznek.
 
A konkrét jelentkezési lapon rajta lesz az igényfelmérés,ott kell majd bepipálni,ha valakinek kell.
 
Más egyéb programok miatt úgy gondolom max. kb.8-10 autót tudna Jánosmester megcsinálni,így túljelentkezés esetén figyelembe vesszük a jelentkezési sorrendet!
Neked most már mindig csukja a tükröket záráskor? Az nem szerencsés, pl: egy szűk utcában, ahol ehhez kéni igazítnai a melletted elmenőnek az autót... Nehogy ezek után az autódat húzzák meg...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1662 Dátum: 2006.08.21 hétfő, 17:28:00 »

Neked most már mindig csukja a tükröket záráskor? Az nem szerencsés, pl: egy szűk utcában, ahol ehhez kéni igazítnai a melletted elmenőnek az autót... Nehogy ezek után az autódat húzzák meg...
Ha egyes zárást csinálok,akkor nem fordítja be a tükröket.
Ha kettős zárást csinálok,akkor befordítja.
 
Szűk utcába nem megyek!
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1663 Dátum: 2006.08.22 kedd, 09:10:00 »

Ha egyes zárást csinálok,akkor nem fordítja be a tükröket.
Ha kettős zárást csinálok,akkor befordítja.
 
Szűk utcába nem megyek!

Amikor a "mehet"-re kattintottam már tudtam, hogy Te vagy az, aki nem jár kis utcákba.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1664 Dátum: 2006.08.22 kedd, 09:44:00 »


Amikor a "mehet"-re kattintottam már tudtam, hogy Te vagy az, aki nem jár kis utcákba.
Ha ugratni akarnám, azt mondanám, azért nem meg kis utcákba, mert az orcája se férne el... de lévén, hogy nem akarom ugratni, nagy orcám meg inkább nekem van, így nem írom.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1665 Dátum: 2006.08.22 kedd, 10:43:00 »

Ha ugratni akarnám, azt mondanám, azért nem meg kis utcákba, mert az orcája se férne el... de lévén, hogy nem akarom ugratni, nagy orcám meg inkább nekem van, így nem írom.
Nem vagyok én versenyló,hogy ugrassál!
Naplózva
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #1666 Dátum: 2006.08.22 kedd, 12:37:00 »

zsoel
Hatakkor sikerult lefordittatnod...  
Smiley
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
Vendég
« Új hozzászólás #1667 Dátum: 2006.08.22 kedd, 13:31:00 »

zsoel
Hatakkor sikerult lefordittatnod...  
Smiley
...neked pedíg letelt a szabid!
Naplózva
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #1668 Dátum: 2006.08.22 kedd, 14:56:00 »

zsoel
hat erre a nyarra mar vege, mondjuk 4 honapos ded mellett a szabadsag munkasabb mint a melo, mert ott legalabb lehet pihenni ugye Wink
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1669 Dátum: 2006.08.23 szerda, 09:44:00 »

Peti!
 
Nem voltál elég alapos!:-)))
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1670 Dátum: 2006.08.24 csütörtök, 19:50:00 »

Mindenkit üdvözlök, az első bejelentkezésem alkalmából. Segítsetek, hogy a most vásárolt Mondeo III-omhoz a praktikákat, programozásokat hol tudom megnézni (pl. égők visszajelzése, zár programozás, stb.)
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1671 Dátum: 2006.08.24 csütörtök, 20:05:00 »

Mindenkit üdvözlök, az első bejelentkezésem alkalmából. Segítsetek, hogy a most vásárolt Mondeo III-omhoz a praktikákat, programozásokat hol tudom megnézni (pl. égők visszajelzése, zár programozás, stb.)
Üdv!
A főoldalon a szervíz menüpont alatt találsz egy két okosságot.
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Vendég
« Új hozzászólás #1672 Dátum: 2006.08.25 péntek, 10:31:00 »

kakukktojás!
 
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1673 Dátum: 2006.08.25 péntek, 11:03:00 »

kakukktojás!
 

Csak nem egy angliai katalógusból másoltad ezt ki ?Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1674 Dátum: 2006.08.27 vasárnap, 18:39:00 »

Csak nem egy angliai katalógusból másoltad ezt ki ?Smiley
google!-:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1675 Dátum: 2006.08.30 szerda, 14:50:00 »

Sziasztok! Nem tudom, hova illene jobban a kérdésem, több helyre meg ugye nem akarom berakni :-) Szóval, nagy navis mondiban van gyári kihangosító Nokia 6310-hez, de bluetooth-os telefonhoz szeretném használni. Minél kevésbé szeretném a kocsit megbontani ehhez. Volt egy próbálkozásom egy bt-s adapterrel, de hibás példány volt és többet nem rendelnek belőle. Esetleg ilyenhez nem tudtok lelőhelyet (Cart-11: egyszerűen csak be kellett rakni a régi tartóba és működött is).
Ötlet?
 
előre is kösz, András
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1676 Dátum: 2006.08.31 csütörtök, 09:51:00 »

Sziasztok! Nem tudom, hova illene jobban a kérdésem, több helyre meg ugye nem akarom berakni :-) Szóval, nagy navis mondiban van gyári kihangosító Nokia 6310-hez, de bluetooth-os telefonhoz szeretném használni. Minél kevésbé szeretném a kocsit megbontani ehhez. Volt egy próbálkozásom egy bt-s adapterrel, de hibás példány volt és többet nem rendelnek belőle. Esetleg ilyenhez nem tudtok lelőhelyet (Cart-11: egyszerűen csak be kellett rakni a régi tartóba és működött is).
Ötlet?
 
előre is kösz, András
Hát gyári Ford, esetleg itt Mobil nézz körül. A gyári nagy navi egyébként nem tudja a blu-t? Mert a 6 CD-s Sony a leírása szerint elvben tudja ezt, de a gyakorlatban nem találtam ilyen menűpontot.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1677 Dátum: 2006.08.31 csütörtök, 14:20:00 »

Hát gyári Ford, esetleg itt Mobil nézz körül. A gyári nagy navi egyébként nem tudja a blu-t? Mert a 6 CD-s Sony a leírása szerint elvben tudja ezt, de a gyakorlatban nem találtam ilyen menűpontot.
Gyárira még nem gondoltam, de azért rákérdezek majd. Nagy navinál én sem találtam nyomát a bt-nek... De ha valaki tudja, hol kell keresni... :-) Időközben rákerestem és azt találtam, hogy BT-vel is lehetett volna rendelni, de az előző tulaj feltehetőleg nem így tett...  A megoldás lehet, hogy egy olyan készülék lesz, amit közvetlenül a kihangosító vezérlésébe kell dugni. Tudja valaki, hogy ez hol van illetve mennyire hozzáférhető? Bár én nem hiszem, hogy vállalkoznék erre, a szerelőktől pedig kicsit tartok.  
Ez szintén relatíve olcós megoldás és csak kicsit kell belegázolni az autó lelkébe és megmaradnak a kihangosító eredeti funkciói is.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1678 Dátum: 2006.08.31 csütörtök, 14:29:00 »

Hát gyári Ford, esetleg itt Mobil nézz körül. A gyári nagy navi egyébként nem tudja a blu-t? Mert a 6 CD-s Sony a leírása szerint elvben tudja ezt, de a gyakorlatban nem találtam ilyen menűpontot.
Az újabb (2005-ös) sony-hoz lehetett rendelni blútútost, de kb 110e. Szóval élből nem tudja.
 
Én egy nokia blútút kihangosítót rakattam a ford szervízbe, azóta hiba nélkül üzemel. Halkítja/megállítja a cd-t, és kiírja, hogy phone.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1679 Dátum: 2006.09.01 péntek, 09:44:00 »

Az újabb (2005-ös) sony-hoz lehetett rendelni blútútost, de kb 110e. Szóval élből nem tudja.
 
Én egy nokia blútút kihangosítót rakattam a ford szervízbe, azóta hiba nélkül üzemel. Halkítja/megállítja a cd-t, és kiírja, hogy phone.
Kedves Angel!
Ha nem titok, mennyi volt a kihangosító upgrade? (Nekem mindenképpen upgrade-es megoldás kell, értelmetlen lenne mindent cserélni.)
Naplózva
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #1680 Dátum: 2006.09.01 péntek, 09:51:00 »

andyg
mi mindent nem akarsz cserelni? mikrofon marad egyedul meg a rendszerbol. a kozpontot kell kicserelni.  
uj beszereleshez kepest antennat es mikrofont nem kell beletenni, a beszerelesi arnak jelentektelen resze ez.
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1681 Dátum: 2006.09.01 péntek, 09:55:00 »

Kedves Angel!
Ha nem titok, mennyi volt a kihangosító upgrade? (Nekem mindenképpen upgrade-es megoldás kell, értelmetlen lenne mindent cserélni.)
A nokia kihangosító asszem 28 volt, beszerelés 6 (ford szervízben). Ennyi.
Antennát, tartót nem raktam, így nem tudja tölteni, csak a külön töltőn keresztül.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1682 Dátum: 2006.09.01 péntek, 11:27:00 »

Sziasztok! Nem tudom, hova illene jobban a kérdésem, több helyre meg ugye nem akarom berakni :-) Szóval, nagy navis mondiban van gyári kihangosító Nokia 6310-hez, de bluetooth-os telefonhoz szeretném használni. Minél kevésbé szeretném a kocsit megbontani ehhez. Volt egy próbálkozásom egy bt-s adapterrel, de hibás példány volt és többet nem rendelnek belőle. Esetleg ilyenhez nem tudtok lelőhelyet (Cart-11: egyszerűen csak be kellett rakni a régi tartóba és működött is).
Ötlet?
 
előre is kösz, András
Múlt héten vettem Nokia kihangosítót, azt a szivargyújtós félét. Csak be kell dugni a szivargyújtóba és kész. BT-on keresztül kapcsolódik a telcsihez és tölteni is tudja. 28e volt és nincs semmi bekábelezés meg furkálás meg istentudjamicsoda. Plug and Go Smiley) Királyul m?ködik és nem csak Nokiával!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1683 Dátum: 2006.09.01 péntek, 12:13:00 »

andyg
mi mindent nem akarsz cserelni? mikrofon marad egyedul meg a rendszerbol. a kozpontot kell kicserelni.  
uj beszereleshez kepest antennat es mikrofont nem kell beletenni, a beszerelesi arnak jelentektelen resze ez.
A központot minek cserélni: kezeli a rádiót, hangszórókat, mikrofont! Kell egy adapter, amit bedugunk a régi központba, kommunikál vele és bt-n pedig a telefonnal tartja a kapcsolatot. Ilyen létezik, többféle is, de pont kifogtam egy hibás db-ot, abból a fajtából, amit csak be kellett helyezni a régi tartóba! A többi verziónál pedig az adaptert kábellel kell csatlakoztatni a központhoz, egyébként ugyanúgy működik, mint a fentebb vázolt megoldás. Csak azt nem tudom, hogy tényleg egyszerűen ki lehet húzni a mostani kábelt a központból és bedugni az adaptert. A leírások szerint menni kellene, de jó lenne hallani ezt valakitől, aki már látott ilyet.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1684 Dátum: 2006.09.01 péntek, 12:15:00 »

Múlt héten vettem Nokia kihangosítót, azt a szivargyújtós félét. Csak be kell dugni a szivargyújtóba és kész. BT-on keresztül kapcsolódik a telcsihez és tölteni is tudja. 28e volt és nincs semmi bekábelezés meg furkálás meg istentudjamicsoda. Plug and Go Smiley) Királyul m?ködik és nem csak Nokiával!
Ez nekem azért nem jó, mert szeretném használni a meglévő kihangosítót (csak az átalakítás módja kérdéses, hogy bt-s legyen.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1685 Dátum: 2006.09.01 péntek, 12:16:00 »

A nokia kihangosító asszem 28 volt, beszerelés 6 (ford szervízben). Ennyi.
Antennát, tartót nem raktam, így nem tudja tölteni, csak a külön töltőn keresztül.
Ahhoz képest, hogy az adapter, amit most viszek majd vissza, 20e volt, kérdés, hogy nem egyszerűbb-e nekem is elvándorolni egy Ford szervízbe...
kösz
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1686 Dátum: 2006.09.01 péntek, 12:51:00 »

Nekem jobban tetszik a fixen beépített mert: nincsenek kábelek, nem kell elrámolni (nehogy emiatt nyomják fel az autót), nem kell huzogatni, nem lehet kölcsönadni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1687 Dátum: 2006.09.01 péntek, 19:46:00 »

Szevasztok!
Nemrég vettem egy 2,0 TDCI Ghia kombit automata váltóval! Az autó nagyon király csak egy dolog hiányzik belőle és ez a TEMPOMAT!
Az lenne a kérdésem utólag lehet-e beszereltetni ha igen akkor hol érdemes ezt a  beavatkozást elvégeztetni?
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1688 Dátum: 2006.09.01 péntek, 21:32:00 »

Szevasztok!
Nemrég vettem egy 2,0 TDCI Ghia kombit automata váltóval! Az autó nagyon király csak egy dolog hiányzik belőle és ez a TEMPOMAT!
Az lenne a kérdésem utólag lehet-e beszereltetni ha igen akkor hol érdemes ezt a  beavatkozást elvégeztetni?
Lehet, itt a Klubon belül érdemes. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1689 Dátum: 2006.09.01 péntek, 22:51:00 »

Szevasztok!
Nemrég vettem egy 2,0 TDCI Ghia kombit automata váltóval! Az autó nagyon király csak egy dolog hiányzik belőle és ez a TEMPOMAT!
Az lenne a kérdésem utólag lehet-e beszereltetni ha igen akkor hol érdemes ezt a  beavatkozást elvégeztetni?
Pegeo, keresd Zaccit. Mestere az utólagos tempomatoknak
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1690 Dátum: 2006.09.02 szombat, 11:10:00 »

Sziasztok!
Tegnap hozott a postás egy nagyméretű borítékot, kérdőívvel, válaszborítékkal.
Gfk Hungária a feladó, megrendelője a FMH.
Arra kíváncsiak, miért épp ez az autó lett a választásom, hogy jutottam/jutottunk el idáig?
Mi volt előző autóm, a mostani céges-e, vagy magán, és gondolkoztam-e más márka/típuson, és ha igen, miért nem arra esett a választásom? Szal, egész átfogó képet szeretnének kapni. Nem személyre vonatkozót, inkább csak úgy általában, de némi konkrétumokkal.
Valamint volt-e már információm, és honnan, a vásárolni kívánt autómhoz? Hogyne! Le is írtam: www.mondeo.hu  

 
Továbbá, hogy mivel nem vagyok elégedett az autóm használata során....
Sokat tépelődtem rajt, kérném a nemrég Mondeo-t újonnan/újszerű állapotban vásárolt tulajdonosok véleményét, segítségét.
1. Menetszélzaj. 120Km/h-nál jelentkezik, de bekapcsolt audio-nál nem hallani...
Érdekes, nekem is hiányzik a hátsó-ajtó szigetelésből egy darab. Arra jutottam, biztos nem véletlen. Aztán beugrott, itt a fórumon olvastam, hogy az 5. ajtó zárása miatt hagynak egy kis slippet, nyomáskiegyenlítés miatt. Különben nehezen záródna (?) a csomitér ajtó.
 
2. Zörejek. Nem is tudom. Tény, egyenetlen utakon hallani némi kis halk zörejeket. Pontosan nem behatárolható, honnan is jön. Ha vezetek, akkor az utasoldali ajtó felöl, ha a párom vezet, és a jobb oldalon ülök, akkor meg a vezető-oldalról.  

Gondolkozom rajta, hogy kipakolom az egész autót, rekeszeket, kesztyűtartót, aztán két kör a szokott úton.
Bekapcsolt hifi-nél ezek a kis zörejek sem hallatszanak.
Szal, kinek van hasonló tapasztalata, várnám a válaszokat. És annak örülnék, ha valaki rámcáfolna...
De ettől a két kis apróságtól eltekintve, a 10-es skálán nálam a Mondi 11-et ér!
Uccsó kérdés, hogy írjak pár sort az autóról, saját szavaimmal.
Itt a fórumon olvastam, ha jól emléxem Zsoel kolléga rakta fel , utolsó két sor.
"-Az élet nem azzal mérhető, hogy mennyi ideig lélegzünk, hanem amelyektől elakad a lélegzetünk!" Ehhez saját kiegészítésem: "Egy Ford Mondeo pontosan ilyen..."
Üdv:
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1691 Dátum: 2006.09.02 szombat, 11:39:00 »

Sziasztok!
Tegnap hozott a postás egy nagyméretű borítékot, kérdőívvel, válaszborítékkal.
Gfk Hungária a feladó, megrendelője a FMH.
Arra kíváncsiak, miért épp ez az autó lett a választásom, hogy jutottam/jutottunk el idáig?
Mi volt előző autóm, a mostani céges-e, vagy magán, és gondolkoztam-e más márka/típuson, és ha igen, miért nem arra esett a választásom? Szal, egész átfogó képet szeretnének kapni. Nem személyre vonatkozót, inkább csak úgy általában, de némi konkrétumokkal.
Valamint volt-e már információm, és honnan, a vásárolni kívánt autómhoz? Hogyne! Le is írtam: www.mondeo.hu  

 
Továbbá, hogy mivel nem vagyok elégedett az autóm használata során....
Sokat tépelődtem rajt, kérném a nemrég Mondeo-t újonnan/újszerű állapotban vásárolt tulajdonosok véleményét, segítségét.
1. Menetszélzaj. 120Km/h-nál jelentkezik, de bekapcsolt audio-nál nem hallani...
Érdekes, nekem is hiányzik a hátsó-ajtó szigetelésből egy darab. Arra jutottam, biztos nem véletlen. Aztán beugrott, itt a fórumon olvastam, hogy az 5. ajtó zárása miatt hagynak egy kis slippet, nyomáskiegyenlítés miatt. Különben nehezen záródna (?) a csomitér ajtó.
 
2. Zörejek. Nem is tudom. Tény, egyenetlen utakon hallani némi kis halk zörejeket. Pontosan nem behatárolható, honnan is jön. Ha vezetek, akkor az utasoldali ajtó felöl, ha a párom vezet, és a jobb oldalon ülök, akkor meg a vezető-oldalról.  

Gondolkozom rajta, hogy kipakolom az egész autót, rekeszeket, kesztyűtartót, aztán két kör a szokott úton.
Bekapcsolt hifi-nél ezek a kis zörejek sem hallatszanak.
Szal, kinek van hasonló tapasztalata, várnám a válaszokat. És annak örülnék, ha valaki rámcáfolna...
De ettől a két kis apróságtól eltekintve, a 10-es skálán nálam a Mondi 11-et ér!
Uccsó kérdés, hogy írjak pár sort az autóról, saját szavaimmal.
Itt a fórumon olvastam, ha jól emléxem Zsoel kolléga rakta fel , utolsó két sor.
"-Az élet nem azzal mérhető, hogy mennyi ideig lélegzünk, hanem amelyektől elakad a lélegzetünk!" Ehhez saját kiegészítésem: "Egy Ford Mondeo pontosan ilyen..."
Üdv:
2. Ha jobb oldalon balról, bal oldalon jobbról hallod, az azt jelenti, hogy középen zörög valami! Vagy a könyöklő, vagy a napszemüvegtartóban! Ez velem is volt! Kiszedtem a napszemügét, oszt megszűnt.
 
Én a következőket írtam: szerintem kicsi a tank mérete (70 liter jobb lenne). Nekem a váltókar egy picit hangos, ezt lehetne halkítani, bár más autóknál is ilyen. Hiányolom az ajtólehúzót - a 4 ajtósban nincs. Hiányolom a csomagtartóban a szivargyújtót (eddig nem kellett), a két oldalán a rekeszeket (pl üveget rakna az ember), hiányolom a füleket a csomiban, hűtött kesztyűtartó, 6 hengeres dízelt. Ennyi.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1692 Dátum: 2006.09.02 szombat, 11:53:00 »

Lehetne előrébb nyúló a könyöklő.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1693 Dátum: 2006.09.02 szombat, 12:19:00 »

Angel,
 
Ezek kozul a hutott kesztyutartot kb. 5sec alatt meg lehet oldani. Nekem mar hutott, es nagyon franko
Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1694 Dátum: 2006.09.02 szombat, 12:21:00 »

Angel,
 
Ezek kozul a hutott kesztyutartot kb. 5sec alatt meg lehet oldani. Nekem mar hutott, es nagyon franko
Hogy kell megcsinálni? Oda raknám a pálinkát...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1695 Dátum: 2006.09.02 szombat, 12:25:00 »

Angel,
 
Ecceru mint a faek. Az anyos oldali szellozo cso pont a kesztyu tarto jobb oldala folott huzodik. Fox egy snioccert, es kivagsz a muanyag csobol egy kb. 5x5cm-es darabot. Innentol kezdve van hutott/futott kesztyutartod. Nem kell aggodni, mert puha a muanyag, es a tovabbiakban az anyosra is jut luft, nemcsak a kesztyutartoba. Kiproszaltam ilyen radios homerovel, es ha jol emlexem dog melegben 20fok ala vitte a kestyutarto homersekletet. Horvatba menet nagy haszna volt, mert kellemesen huvos vizet lehetett kinyerni onnan
Attol sem kell felni, hogy megvagod azta muanyag csovet, mert senki nem latja, hogy ott van egy lyuk, cserebe viszont hutott a kesztyutarto. Gyarban sem csinaznak maskent
Naplózva

blah blah blah
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1696 Dátum: 2006.09.02 szombat, 12:26:00 »

Sziasztok!
Tegnap hozott a postás egy nagyméretű borítékot, kérdőívvel, válaszborítékkal.
Gfk Hungária a feladó, megrendelője a FMH.
Arra kíváncsiak, miért épp ez az autó lett a választásom, hogy jutottam/jutottunk el idáig?
Mi volt előző autóm, a mostani céges-e, vagy magán, és gondolkoztam-e más márka/típuson, és ha igen, miért nem arra esett a választásom? Szal, egész átfogó képet szeretnének kapni. Nem személyre vonatkozót, inkább csak úgy általában, de némi konkrétumokkal.
Valamint volt-e már információm, és honnan, a vásárolni kívánt autómhoz? Hogyne! Le is írtam: www.mondeo.hu  

 
Továbbá, hogy mivel nem vagyok elégedett az autóm használata során....
Sokat tépelődtem rajt, kérném a nemrég Mondeo-t újonnan/újszerű állapotban vásárolt tulajdonosok véleményét, segítségét.
1. Menetszélzaj. 120Km/h-nál jelentkezik, de bekapcsolt audio-nál nem hallani...
Érdekes, nekem is hiányzik a hátsó-ajtó szigetelésből egy darab. Arra jutottam, biztos nem véletlen. Aztán beugrott, itt a fórumon olvastam, hogy az 5. ajtó zárása miatt hagynak egy kis slippet, nyomáskiegyenlítés miatt. Különben nehezen záródna (?) a csomitér ajtó.
 
2. Zörejek. Nem is tudom. Tény, egyenetlen utakon hallani némi kis halk zörejeket. Pontosan nem behatárolható, honnan is jön. Ha vezetek, akkor az utasoldali ajtó felöl, ha a párom vezet, és a jobb oldalon ülök, akkor meg a vezető-oldalról.  

Gondolkozom rajta, hogy kipakolom az egész autót, rekeszeket, kesztyűtartót, aztán két kör a szokott úton.
Bekapcsolt hifi-nél ezek a kis zörejek sem hallatszanak.
Szal, kinek van hasonló tapasztalata, várnám a válaszokat. És annak örülnék, ha valaki rámcáfolna...
De ettől a két kis apróságtól eltekintve, a 10-es skálán nálam a Mondi 11-et ér!
Uccsó kérdés, hogy írjak pár sort az autóról, saját szavaimmal.
Itt a fórumon olvastam, ha jól emléxem Zsoel kolléga rakta fel , utolsó két sor.
"-Az élet nem azzal mérhető, hogy mennyi ideig lélegzünk, hanem amelyektől elakad a lélegzetünk!" Ehhez saját kiegészítésem: "Egy Ford Mondeo pontosan ilyen..."
Üdv:
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1697 Dátum: 2006.09.02 szombat, 12:29:00 »

2. Ha jobb oldalon balról, bal oldalon jobbról hallod, az azt jelenti, hogy középen zörög valami! Vagy a könyöklő, vagy a napszemüvegtartóban! Ez velem is volt! Kiszedtem a napszemügét, oszt megszűnt.
 
Én a következőket írtam: szerintem kicsi a tank mérete (70 liter jobb lenne). Nekem a váltókar egy picit hangos, ezt lehetne halkítani, bár más autóknál is ilyen. Hiányolom az ajtólehúzót - a 4 ajtósban nincs. Hiányolom a csomagtartóban a szivargyújtót (eddig nem kellett), a két oldalán a rekeszeket (pl üveget rakna az ember), hiányolom a füleket a csomiban, hűtött kesztyűtartó, 6 hengeres dízelt. Ennyi.
Nekem van a csomiba 12V, valami 3600Ft-ért lehet rendelni bele gyárilag. Nekem vannak rögzítő fülek is benne, igaz kombi. És hideg van a kesztyűtartóba, a kulcsom szoktam ott tartani, és hideg mikor kiveszem.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1698 Dátum: 2006.09.02 szombat, 12:30:00 »

Nekem van a csomiba 12V, valami 3600Ft-ért lehet rendelni bele gyárilag. Nekem vannak rögzítő fülek is benne, igaz kombi. És hideg van a kesztyűtartóba, a kulcsom szoktam ott tartani, és hideg mikor kiveszem.
Csak a kombinál vannak fülek/12 volt.
Ezek közül egyik sem igazán fontos, ha az lenne, rég megoldottam volna.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1699 Dátum: 2006.09.02 szombat, 12:32:00 »

Angel,
 
Ecceru mint a faek. Az anyos oldali szellozo cso pont a kesztyu tarto jobb oldala folott huzodik. Fox egy snioccert, es kivagsz a muanyag csobol egy kb. 5x5cm-es darabot. Innentol kezdve van hutott/futott kesztyutartod. Nem kell aggodni, mert puha a muanyag, es a tovabbiakban az anyosra is jut luft, nemcsak a kesztyutartoba. Kiproszaltam ilyen radios homerovel, es ha jol emlexem dog melegben 20fok ala vitte a kestyutarto homersekletet. Horvatba menet nagy haszna volt, mert kellemesen huvos vizet lehetett kinyerni onnan
Attol sem kell felni, hogy megvagod azta muanyag csovet, mert senki nem latja, hogy ott van egy lyuk, cserebe viszont hutott a kesztyutarto. Gyarban sem csinaznak maskent
Valami állítható dolgot kellene oda berakni. Mert télen meg fűti
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 ... 110   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.087 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.