Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 10:06:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 ... 110   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Facelift modellek  (Megtekintve 1591182 alkalommal)
0 Felhasználó és 19 vendég van a témában
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1700 Dátum: 2006.09.02 szombat, 12:45:00 »

Angel,
 
Ha nem vagod le teljesen azta darabka muanyagot, akkor kesobb ecceruen vissza tudod hajtogatni, mint egy ajtot Telen meg jo, ha melegen tartja a forralt bort, nemigaz ?
Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1701 Dátum: 2006.09.02 szombat, 12:52:00 »

Angel,
 
Ha nem vagod le teljesen azta darabka muanyagot, akkor kesobb ecceruen vissza tudod hajtogatni, mint egy ajtot Telen meg jo, ha melegen tartja a forralt bort, nemigaz ?
Hááát... nem nagyon forraltborozok... majd egyszer megnézem nálad, hogy "csináztad" meg.
Mi van a kerékjárat-halkítással?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1702 Dátum: 2006.09.02 szombat, 13:07:00 »

Angel,
 
A hatso dobokat mar megcsinaztam. Szerintem halkult. Meg kivulrol kellene elol-hatul ilyen bitumenes lapot ragasztani a kerekjarativ iv muanyag boritasa moge. Tervezem meg az ajtok csillapitasat is. Leeht kapni kifejezetten ajtokba szant csillapito anyagokat. Nem ilyen bitumen lapot, hanem annal vastagabb szivacs szeru anyagot. Azzal meg biztosan elerheto nemi halkitas. Tudom, hogy soha nem lesz total csndesn a belso ter, de szerintem a gyarihoz kepest mar sokat javult a hatso kerek dobok belso csillapitasaval. Szeretnek meg egy darab csillapito anyagot gyomkodni a potkerek ala is, mert ott semmifele csillapitas nincs, csak a tiszta, akarom mondani fenyezett fem
Sajnos amit szereztem MKI belso padlo csillapito anyag gyarilag annyira lyukacsos, hogy keves egybefuggo darabot lehet belole szabni. Igy joforman csak a hatso kerekdobokra jutott. Diesel verdaknal lattam a kormany alatt, a pedaloknal ilyen szigetelo lapot. Gondolom dieselnel szukseg volt ra, de szerintem benyasnal is er valamit. Pl. a motor hangjabol meg kevesebb jut be az utasterbe. A projektet egyelore felfuggesztettem, mert most fontosabbnak tartom a szelep hezag allitast. Sajna hidegen eleg dieseles hangja van a kicsikenek
Mondjuk egy olajcsere biztosan javitana a helyzeten, de kb. 10e km-rel ezelott volt olajcsere. Ami nem baj, mert eleve ugy kalkulaltam, hogy 10e-kent olaj csere, de ha be lesz allitva rendesen a szelephezag, akkor 10-res olajnal sem lesz dieseles hangja. Most van. Ha sikerult rendbe rakni a mocit, es csak a tervezett szelepallitast kell megcsinazni, akkor folytatom tovabb a hangcsillapito projektet. Az elso futomunel a jobb oldali feltengelynel van egy seged csapagy, ami allitolag mar hangosodik. Aztis cserelni szeretnem. Aztan ha ezekkel kesz vagyok, akkor fogom tudni igazan, hogy jelen allapotaban mennyire halk a verda.
Szerinted erdemes vezermulancot cserelni ? Gondoltam, ha mar ugyis darabjaira kell kapni a mocit a szelepallitas maitt, es a vezermulancot is le kell venni, akkor talan... Ha jol tom a lanc kb. 10e piiz. Annyit megerne...
Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1703 Dátum: 2006.09.02 szombat, 13:14:00 »

Angel,
 
A hatso dobokat mar megcsinaztam. Szerintem halkult. Meg kivulrol kellene elol-hatul ilyen bitumenes lapot ragasztani a kerekjarativ iv muanyag boritasa moge. Tervezem meg az ajtok csillapitasat is. Leeht kapni kifejezetten ajtokba szant csillapito anyagokat. Nem ilyen bitumen lapot, hanem annal vastagabb szivacs szeru anyagot. Azzal meg biztosan elerheto nemi halkitas. Tudom, hogy soha nem lesz total csndesn a belso ter, de szerintem a gyarihoz kepest mar sokat javult a hatso kerek dobok belso csillapitasaval. Szeretnek meg egy darab csillapito anyagot gyomkodni a potkerek ala is, mert ott semmifele csillapitas nincs, csak a tiszta, akarom mondani fenyezett fem
Sajnos amit szereztem MKI belso padlo csillapito anyag gyarilag annyira lyukacsos, hogy keves egybefuggo darabot lehet belole szabni. Igy joforman csak a hatso kerekdobokra jutott. Diesel verdaknal lattam a kormany alatt, a pedaloknal ilyen szigetelo lapot. Gondolom dieselnel szukseg volt ra, de szerintem benyasnal is er valamit. Pl. a motor hangjabol meg kevesebb jut be az utasterbe. A projektet egyelore felfuggesztettem, mert most fontosabbnak tartom a szelep hezag allitast. Sajna hidegen eleg dieseles hangja van a kicsikenek
Mondjuk egy olajcsere biztosan javitana a helyzeten, de kb. 10e km-rel ezelott volt olajcsere. Ami nem baj, mert eleve ugy kalkulaltam, hogy 10e-kent olaj csere, de ha be lesz allitva rendesen a szelephezag, akkor 10-res olajnal sem lesz dieseles hangja. Most van. Ha sikerult rendbe rakni a mocit, es csak a tervezett szelepallitast kell megcsinazni, akkor folytatom tovabb a hangcsillapito projektet. Az elso futomunel a jobb oldali feltengelynel van egy seged csapagy, ami allitolag mar hangosodik. Aztis cserelni szeretnem. Aztan ha ezekkel kesz vagyok, akkor fogom tudni igazan, hogy jelen allapotaban mennyire halk a verda.
Szerinted erdemes vezermulancot cserelni ? Gondoltam, ha mar ugyis darabjaira kell kapni a mocit a szelepallitas maitt, es a vezermulancot is le kell venni, akkor talan... Ha jol tom a lanc kb. 10e piiz. Annyit megerne...
A szelepállításért nem kell a darabjaira szedni a motort. Én nem cserélném ki.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1704 Dátum: 2006.09.02 szombat, 13:46:00 »

Angel,
 
De sajnos szet kell kapni, mivel korongos a verda. Eloszor le kell merni a jelenlegi szelep hezagot. Ha ez megvan, akkor szet kell kapni az egesz mocit, es ki kell banyaszni a gyari korongokat, amiket aztan le kell merni. Ezen adatok tudataban lehet megallapitani, hogy mekkora uj korongot kell alkalmazni. A korong kivetelekor pedig a vezermutengelyeket ki kell szerelni, es ekkor kerul le a lanc is. Szal ha nem is teljesen, de egesz elegge szet kell kapni a gepet.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #1705 Dátum: 2006.09.02 szombat, 14:08:00 »

Múlt héten vettem Nokia kihangosítót, azt a szivargyújtós félét. Csak be kell dugni a szivargyújtóba és kész. BT-on keresztül kapcsolódik a telcsihez és tölteni is tudja. 28e volt és nincs semmi bekábelezés meg furkálás meg istentudjamicsoda. Plug and Go Smiley) Királyul m?ködik és nem csak Nokiával!
35.000 -ért beszerehetőt is lehet kapni. Nekem olyan van, és nem kellett furkálni semmit, cserébe nincs kinn madzag, és szabad  szivargyujtó, és lekapcsolja a rádiót ha hívsz vagy hívnak. Ja és te is betudod szerelni, nem nagy mutatvány.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1706 Dátum: 2006.09.02 szombat, 14:12:00 »

Sziasztok!
Tegnap hozott a postás egy nagyméretű borítékot, kérdőívvel, válaszborítékkal.
Gfk Hungária a feladó, megrendelője a FMH.
Arra kíváncsiak, miért épp ez az autó lett a választásom, hogy jutottam/jutottunk el idáig?
Mi volt előző autóm, a mostani céges-e, vagy magán, és gondolkoztam-e más márka/típuson, és ha igen, miért nem arra esett a választásom? Szal, egész átfogó képet szeretnének kapni. Nem személyre vonatkozót, inkább csak úgy általában, de némi konkrétumokkal.
Valamint volt-e már információm, és honnan, a vásárolni kívánt autómhoz? Hogyne! Le is írtam: www.mondeo.hu  

 
Továbbá, hogy mivel nem vagyok elégedett az autóm használata során....
Sokat tépelődtem rajt, kérném a nemrég Mondeo-t újonnan/újszerű állapotban vásárolt tulajdonosok véleményét, segítségét.
1. Menetszélzaj. 120Km/h-nál jelentkezik, de bekapcsolt audio-nál nem hallani...
Érdekes, nekem is hiányzik a hátsó-ajtó szigetelésből egy darab. Arra jutottam, biztos nem véletlen. Aztán beugrott, itt a fórumon olvastam, hogy az 5. ajtó zárása miatt hagynak egy kis slippet, nyomáskiegyenlítés miatt. Különben nehezen záródna (?) a csomitér ajtó.
 
2. Zörejek. Nem is tudom. Tény, egyenetlen utakon hallani némi kis halk zörejeket. Pontosan nem behatárolható, honnan is jön. Ha vezetek, akkor az utasoldali ajtó felöl, ha a párom vezet, és a jobb oldalon ülök, akkor meg a vezető-oldalról.  

Gondolkozom rajta, hogy kipakolom az egész autót, rekeszeket, kesztyűtartót, aztán két kör a szokott úton.
Bekapcsolt hifi-nél ezek a kis zörejek sem hallatszanak.
Szal, kinek van hasonló tapasztalata, várnám a válaszokat. És annak örülnék, ha valaki rámcáfolna...
De ettől a két kis apróságtól eltekintve, a 10-es skálán nálam a Mondi 11-et ér!
Uccsó kérdés, hogy írjak pár sort az autóról, saját szavaimmal.
Itt a fórumon olvastam, ha jól emléxem Zsoel kolléga rakta fel , utolsó két sor.
"-Az élet nem azzal mérhető, hogy mennyi ideig lélegzünk, hanem amelyektől elakad a lélegzetünk!" Ehhez saját kiegészítésem: "Egy Ford Mondeo pontosan ilyen..."
Üdv:
Én is hallottam zörejeket az ajtóból jobb oldalról még Angellel is konzultáltam. De amikor kivettem a cd tokot a könyöklőből minden csendes lett. Ugyhogy csalóka hogy mit honnan hallasz.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1707 Dátum: 2006.09.02 szombat, 20:00:00 »

Mondesu!
 
Én is mondenék 1-2 hiányosságot.
 
1,a tempomatos kocsikba a kormányban lévő kapcsolók nincsennek megvilágítva.Eleinte nehéz volt éjszaka eltalálni,hogy mit is akarok megnyomni.Idővel azonban megszokható.De komfortosabb lenne megvilágítva.
2,még,még,még fűtésrásegítés.Én fázós vagyok,és a TDCi annyira gazdaságos,hogy minusz 20 foknál 20 km-t kell menni,hogy bemelegedjen.
3,motoros tükörbehajtás!/mondjuk az enyémben működik!-:)))/
4,hátsó könyöklőt lehajtva nincs mögötte lyuk,/sílécnek/mint más off kocsikban.
5,automatikus hőfokszabályzásnál ha változtatja a befúvás helyét,/láb,közép,első szélvédő/ akkor ezt vizuálisan nem látom.Kis ledek világíthatnának,hogy éppen hová fujja a rendszer a levegőt./Off lagunám tudta-:(/
6,kormányfűtés nagyon extrém igény?-:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1708 Dátum: 2006.09.02 szombat, 20:22:00 »

Zacci!
Hozzád irányítottak utólagos tempomat beszerelés ügyében! 2,0 tdci automata gépem van . Mennyibe kerül, mennyi idő?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1709 Dátum: 2006.09.03 vasárnap, 11:00:00 »

Én is hallottam zörejeket az ajtóból jobb oldalról még Angellel is konzultáltam. De amikor kivettem a cd tokot a könyöklőből minden csendes lett. Ugyhogy csalóka hogy mit honnan hallasz.
Szia Gabo!
Az lesz, a cd-tokok kiugrottak tegnap, és máris nincs zörej...
Valamint a garázskulcs az ajtó rekeszből, némi aprópénz a középső tartóból, ( hogy kéznél legyen, ha elszállna az idő az 1h ingyen parkolás után ), napszemcsi a tartójából, és máris csak a moci kellemes duruzsolását hallgatom...
 
A többiek hozzászólását olvasva - nagyon köszönöm , - arra jutottam, átértékelem az eddig gondoltakat, sok pici részlet valóban nagyobb odafigyelést érdemelne egy felső-közép kat. verdától
Ha belegondolok, a Zacci által említett hűtött kesztyűtartó...( Nagytalin sasolás lesz! ) Ez egy offrenyóklíó gyári tartozéka közelebb a 2-höz, mint a 3- hoz.
A könyöklő is lehetne hosszabb, pár centi még beleférne...
Zsoel felvetései is jók többségében, ebben az árfekvésben ez igazán nem lenne nagy dobás.
Reméljük, sikerül hozzájárulni egy ilyen kérdőívvel - az általatok leírtakat odaírom -, hogy a következő generáció Mondija több odafigyelést kapjon a tervezőktől...
Üdv., és még1x thnx a tippeket, tanácsokat!
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1710 Dátum: 2006.09.03 vasárnap, 12:05:00 »

Szia Gabo!
Az lesz, a cd-tokok kiugrottak tegnap, és máris nincs zörej...
Valamint a garázskulcs az ajtó rekeszből, némi aprópénz a középső tartóból, ( hogy kéznél legyen, ha elszállna az idő az 1h ingyen parkolás után ), napszemcsi a tartójából, és máris csak a moci kellemes duruzsolását hallgatom...
 
A többiek hozzászólását olvasva - nagyon köszönöm , - arra jutottam, átértékelem az eddig gondoltakat, sok pici részlet valóban nagyobb odafigyelést érdemelne egy felső-közép kat. verdától
Ha belegondolok, a Zacci által említett hűtött kesztyűtartó...( Nagytalin sasolás lesz! ) Ez egy offrenyóklíó gyári tartozéka közelebb a 2-höz, mint a 3- hoz.
A könyöklő is lehetne hosszabb, pár centi még beleférne...
Zsoel felvetései is jók többségében, ebben az árfekvésben ez igazán nem lenne nagy dobás.
Reméljük, sikerül hozzájárulni egy ilyen kérdőívvel - az általatok leírtakat odaírom -, hogy a következő generáció Mondija több odafigyelést kapjon a tervezőktől...
Üdv., és még1x thnx a tippeket, tanácsokat!

Csak a történelmi pontosság kedvéért: #1699.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1711 Dátum: 2006.09.03 vasárnap, 12:08:00 »

Csak a történelmi pontosság kedvéért: #1699.
Szia Angel!
Persze, Neked is thnx!
Olvastam, de #1717 uccsó sora, rád is értettem...
Üdv:)
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1712 Dátum: 2006.09.03 vasárnap, 12:22:00 »

Csak a kombinál vannak fülek/12 volt.
Ezek közül egyik sem igazán fontos, ha az lenne, rég megoldottam volna.
Tehát kombit kell venni.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1713 Dátum: 2006.09.03 vasárnap, 12:24:00 »

Tehát kombit kell venni.
Biztosan, de nekem nem jön be...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1714 Dátum: 2006.09.03 vasárnap, 12:27:00 »

Mondesu!
 
Én is mondenék 1-2 hiányosságot.
 
1,a tempomatos kocsikba a kormányban lévő kapcsolók nincsennek megvilágítva.Eleinte nehéz volt éjszaka eltalálni,hogy mit is akarok megnyomni.Idővel azonban megszokható.De komfortosabb lenne megvilágítva.
2,még,még,még fűtésrásegítés.Én fázós vagyok,és a TDCi annyira gazdaságos,hogy minusz 20 foknál 20 km-t kell menni,hogy bemelegedjen.
3,motoros tükörbehajtás!/mondjuk az enyémben működik!-:)))/
4,hátsó könyöklőt lehajtva nincs mögötte lyuk,/sílécnek/mint más off kocsikban.
5,automatikus hőfokszabályzásnál ha változtatja a befúvás helyét,/láb,közép,első szélvédő/ akkor ezt vizuálisan nem látom.Kis ledek világíthatnának,hogy éppen hová fujja a rendszer a levegőt./Off lagunám tudta-:(/
6,kormányfűtés nagyon extrém igény?-:)
A kormányfűtés/hűtés nem lenne tényleg hülyeség! Smiley Szavazzuk meg! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1715 Dátum: 2006.09.03 vasárnap, 12:29:00 »

Biztosan, de nekem nem jön be...
Kinek a pap... Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1716 Dátum: 2006.09.03 vasárnap, 12:31:00 »

A kormányfűtés/hűtés nem lenne tényleg hülyeség! Smiley Szavazzuk meg! Smiley
körbe kell tekerni a kormányban egy régi szendvicssütő szálát azt kész. ez jó tolvajok ellen is. mondjuk riasztás esetén egyszerűen elégeti a kormányt.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1717 Dátum: 2006.09.03 vasárnap, 12:31:00 »

A kormányfűtés/hűtés nem lenne tényleg hülyeség! Smiley Szavazzuk meg! Smiley
Nekem inkább a papné...
 
A kormányfűtés (talán hűtés is), már a volvóban debütált, amennyibe kerülne (100-200e), annyit nem ér.
Inkább azt szavazzuk meg, hogy a Zsoel vegyen állófűtést.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1718 Dátum: 2006.09.03 vasárnap, 12:52:00 »

körbe kell tekerni a kormányban egy régi szendvicssütő szálát azt kész. ez jó tolvajok ellen is. mondjuk riasztás esetén egyszerűen elégeti a kormányt.
Az csak a fűtés.
A hűtésnél folyadékot kergetnek benne, és azt hűtik.
Milyen cool: beállítod, hogy 36 fok legyen a kormány... télen, nyáron.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1719 Dátum: 2006.09.03 vasárnap, 15:47:00 »

35.000 -ért beszerehetőt is lehet kapni. Nekem olyan van, és nem kellett furkálni semmit, cserébe nincs kinn madzag, és szabad  szivargyujtó, és lekapcsolja a rádiót ha hívsz vagy hívnak. Ja és te is betudod szerelni, nem nagy mutatvány.
Hát a Speedshopban 16k a NOKIA CK1W kihangosító, amit Angel ír az a CK7W. Nem tudom mi a különbség a kettő között. Szvsz ha van már beépített kihangosítód akkor teljesen egyszerű beépíteni, mert a központot kicseréled, de az összes vezeték ugyanott van. Ha a régi is nokia akkor még a színek is stimmelnek, de lehet, hogy a csati is, a központot viszont muszály kicserélni, mert az tudja a BT-t.
Üdv
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1720 Dátum: 2006.09.03 vasárnap, 17:10:00 »

Mondesu!
 
Én is mondenék 1-2 hiányosságot.
 
1,a tempomatos kocsikba a kormányban lévő kapcsolók nincsennek megvilágítva.Eleinte nehéz volt éjszaka eltalálni,hogy mit is akarok megnyomni.Idővel azonban megszokható.De komfortosabb lenne megvilágítva.
2,még,még,még fűtésrásegítés.Én fázós vagyok,és a TDCi annyira gazdaságos,hogy minusz 20 foknál 20 km-t kell menni,hogy bemelegedjen.
3,motoros tükörbehajtás!/mondjuk az enyémben működik!-:)))/
4,hátsó könyöklőt lehajtva nincs mögötte lyuk,/sílécnek/mint más off kocsikban.
5,automatikus hőfokszabályzásnál ha változtatja a befúvás helyét,/láb,közép,első szélvédő/ akkor ezt vizuálisan nem látom.Kis ledek világíthatnának,hogy éppen hová fujja a rendszer a levegőt./Off lagunám tudta-:(/
6,kormányfűtés nagyon extrém igény?-:)
4,hátsó könyöklőt lehajtva nincs mögötte lyuk,/sílécnek/mint más off kocsikban. Nekem van bebe
És még van pohártartó is.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1721 Dátum: 2006.09.03 vasárnap, 17:12:00 »

Az csak a fűtés.
A hűtésnél folyadékot kergetnek benne, és azt hűtik.
Milyen cool: beállítod, hogy 36 fok legyen a kormány... télen, nyáron.
és ha felfrissülésre vágysz, akkor csak meghúzol egy gombot és nem az ablakra fröcsköli a vizet hanem a kormányból egyenesen az arcodra... télen pedig fel kell tölteni a kormányt fagyállóval.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1722 Dátum: 2006.09.03 vasárnap, 17:13:00 »

Szia Gabo!
Az lesz, a cd-tokok kiugrottak tegnap, és máris nincs zörej...
Valamint a garázskulcs az ajtó rekeszből, némi aprópénz a középső tartóból, ( hogy kéznél legyen, ha elszállna az idő az 1h ingyen parkolás után ), napszemcsi a tartójából, és máris csak a moci kellemes duruzsolását hallgatom...
 
A többiek hozzászólását olvasva - nagyon köszönöm , - arra jutottam, átértékelem az eddig gondoltakat, sok pici részlet valóban nagyobb odafigyelést érdemelne egy felső-közép kat. verdától
Ha belegondolok, a Zacci által említett hűtött kesztyűtartó...( Nagytalin sasolás lesz! ) Ez egy offrenyóklíó gyári tartozéka közelebb a 2-höz, mint a 3- hoz.
A könyöklő is lehetne hosszabb, pár centi még beleférne...
Zsoel felvetései is jók többségében, ebben az árfekvésben ez igazán nem lenne nagy dobás.
Reméljük, sikerül hozzájárulni egy ilyen kérdőívvel - az általatok leírtakat odaírom -, hogy a következő generáció Mondija több odafigyelést kapjon a tervezőktől...
Üdv., és még1x thnx a tippeket, tanácsokat!

Na látod. Legközelebb elhozod a gépsárkányt és jópizért "megjavítom". Azért örülök. Nekem az aprópénz az ajtóban zörgött, ha a hifire ráadtam a kakaót
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1723 Dátum: 2006.09.03 vasárnap, 17:26:00 »

Hát a Speedshopban 16k a NOKIA CK1W kihangosító, amit Angel ír az a CK7W. Nem tudom mi a különbség a kettő között. Szvsz ha van már beépített kihangosítód akkor teljesen egyszerű beépíteni, mert a központot kicseréled, de az összes vezeték ugyanott van. Ha a régi is nokia akkor még a színek is stimmelnek, de lehet, hogy a csati is, a központot viszont muszály kicserélni, mert az tudja a BT-t.
Üdv
nekem is ck-1w-m van már elég rég óta. a ck-7w annyiban különbözik, hogy van rajta ilyen pop-port-os csatlakozási lehetőség és támogatja  a hangfelismerést is. amúgy teljesen ugyanazt tudja mint a ck1w. viszont ha e kettő között akarsz váltani, akkor nem elég a központot kicserélni, hanem ki kell a távirányítógombot is.
ha régebbi kihangosítód van és ilyen kékfogasra akarsz áttérni, akkor a mikrofon és a hangszóró az ami maradhat, és valóban elég a központot kicserélni, de venni kell hozzá egy távirányító gombot is. szvsz így egyenként viszont már többe kerül, mintha megvennéd kompletten a cuccot.
ja, amúgy ez a ck1w is működik minden más telefonnal. nekem eddig bejött.
egy hibája van, hogy néha úgy gondolja, hogy nem kapcsolódik. ilyenkor ki kell kapcsolni, aztán vissza. ez a mondinál kicsit macerás volt, mert motor leáll, aztán újraindít. most egy picit megvariáltuk a dolgot és csak akkor megy a kihang. ha megy a rádió is. így ha netán megellik, akkor elég a rádiot ki majd bekapcsolni. és ha netán magántelefonálni akarsz, akkor csak kikapcsolod a rádiót és megdöglik a kihangosító is.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1724 Dátum: 2006.09.03 vasárnap, 18:05:00 »

nekem is ck-1w-m van már elég rég óta. a ck-7w annyiban különbözik, hogy van rajta ilyen pop-port-os csatlakozási lehetőség és támogatja  a hangfelismerést is. amúgy teljesen ugyanazt tudja mint a ck1w. viszont ha e kettő között akarsz váltani, akkor nem elég a központot kicserélni, hanem ki kell a távirányítógombot is.
ha régebbi kihangosítód van és ilyen kékfogasra akarsz áttérni, akkor a mikrofon és a hangszóró az ami maradhat, és valóban elég a központot kicserélni, de venni kell hozzá egy távirányító gombot is. szvsz így egyenként viszont már többe kerül, mintha megvennéd kompletten a cuccot.
ja, amúgy ez a ck1w is működik minden más telefonnal. nekem eddig bejött.
egy hibája van, hogy néha úgy gondolja, hogy nem kapcsolódik. ilyenkor ki kell kapcsolni, aztán vissza. ez a mondinál kicsit macerás volt, mert motor leáll, aztán újraindít. most egy picit megvariáltuk a dolgot és csak akkor megy a kihang. ha megy a rádió is. így ha netán megellik, akkor elég a rádiot ki majd bekapcsolni. és ha netán magántelefonálni akarsz, akkor csak kikapcsolod a rádiót és megdöglik a kihangosító is.
A ck-1w és a ck-7w között még egy különbség van: az 1w néha (hetente, havonta) lefagy, míg a 7w nem. Nekem megérte a plusz párezret, én nem akarok szórakozni vele. Egy éve van meg, betonbiztosan működik.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1725 Dátum: 2006.09.03 vasárnap, 18:21:00 »

A ck-1w és a ck-7w között még egy különbség van: az 1w néha (hetente, havonta) lefagy, míg a 7w nem. Nekem megérte a plusz párezret, én nem akarok szórakozni vele. Egy éve van meg, betonbiztosan működik.
igen, ezt írtam én is. hetente egyszer megáll, de áram kikapcsol majd vissza és már fut is tovább. én is vettem volna annak idején ck7w-t csak akkor olyan még nem volt csak a ck1w.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1726 Dátum: 2006.09.03 vasárnap, 20:58:00 »

körbe kell tekerni a kormányban egy régi szendvicssütő szálát azt kész. ez jó tolvajok ellen is. mondjuk riasztás esetén egyszerűen elégeti a kormányt.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1727 Dátum: 2006.09.03 vasárnap, 20:58:00 »

Nekem inkább a papné...
 
A kormányfűtés (talán hűtés is), már a volvóban debütált, amennyibe kerülne (100-200e), annyit nem ér.
Inkább azt szavazzuk meg, hogy a Zsoel vegyen állófűtést.
Annyit tényleg nem ér, pl. lehetne a Ghia csomag része vagy ilyesmi. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1728 Dátum: 2006.09.03 vasárnap, 21:01:00 »

nekem is ck-1w-m van már elég rég óta. a ck-7w annyiban különbözik, hogy van rajta ilyen pop-port-os csatlakozási lehetőség és támogatja  a hangfelismerést is. amúgy teljesen ugyanazt tudja mint a ck1w. viszont ha e kettő között akarsz váltani, akkor nem elég a központot kicserélni, hanem ki kell a távirányítógombot is.
ha régebbi kihangosítód van és ilyen kékfogasra akarsz áttérni, akkor a mikrofon és a hangszóró az ami maradhat, és valóban elég a központot kicserélni, de venni kell hozzá egy távirányító gombot is. szvsz így egyenként viszont már többe kerül, mintha megvennéd kompletten a cuccot.
ja, amúgy ez a ck1w is működik minden más telefonnal. nekem eddig bejött.
egy hibája van, hogy néha úgy gondolja, hogy nem kapcsolódik. ilyenkor ki kell kapcsolni, aztán vissza. ez a mondinál kicsit macerás volt, mert motor leáll, aztán újraindít. most egy picit megvariáltuk a dolgot és csak akkor megy a kihang. ha megy a rádió is. így ha netán megellik, akkor elég a rádiot ki majd bekapcsolni. és ha netán magántelefonálni akarsz, akkor csak kikapcsolod a rádiót és megdöglik a kihangosító is.
Nokia... Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1729 Dátum: 2006.09.03 vasárnap, 21:35:00 »

Nokia... Smiley
A 7w tökéletesen műxik.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1730 Dátum: 2006.09.03 vasárnap, 22:15:00 »

A 7w tökéletesen műxik.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1731 Dátum: 2006.09.03 vasárnap, 23:34:00 »


Neked n. fóbiád van. Nekem meg sony... na azt nem szeretem.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1732 Dátum: 2006.09.04 hétfő, 00:06:00 »

Neked n. fóbiád van. Nekem meg sony... na azt nem szeretem.
Kinek a pap...
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1733 Dátum: 2006.09.04 hétfő, 10:25:00 »

Mondesu!
 
Én is mondenék 1-2 hiányosságot.
 
1,a tempomatos kocsikba a kormányban lévő kapcsolók nincsennek megvilágítva.Eleinte nehéz volt éjszaka eltalálni,hogy mit is akarok megnyomni.Idővel azonban megszokható.De komfortosabb lenne megvilágítva.
2,még,még,még fűtésrásegítés.Én fázós vagyok,és a TDCi annyira gazdaságos,hogy minusz 20 foknál 20 km-t kell menni,hogy bemelegedjen.
3,motoros tükörbehajtás!/mondjuk az enyémben működik!-:)))/
4,hátsó könyöklőt lehajtva nincs mögötte lyuk,/sílécnek/mint más off kocsikban.
5,automatikus hőfokszabályzásnál ha változtatja a befúvás helyét,/láb,közép,első szélvédő/ akkor ezt vizuálisan nem látom.Kis ledek világíthatnának,hogy éppen hová fujja a rendszer a levegőt./Off lagunám tudta-:(/
6,kormányfűtés nagyon extrém igény?-:)
1.
2.
3.Ülésfűtés, utólag is könnyű betenni.
4.
5.
6. ? Ilyet még nem próbáltam, de kipróbálnám.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1734 Dátum: 2006.09.04 hétfő, 19:29:00 »

Azért azt is vegyétek figyelembe,h ez az autó lényegében egy 5,lassan 6 éves modell..Ha a faceliftet nézzük akkor is minimum 3..
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1735 Dátum: 2006.09.10 vasárnap, 20:51:00 »

Sziasztok!
MKIII facelift programozási trükkökhöz hogy lehet hozzájutni (esetleg az összesshez). Tudom, hogy pár darab le van írva, de a teljes listát szeretném megkapni. (pl.égve felejtett lámpára figyelmeztető hang be/ki, stb.)
Köszi a segítséget.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1736 Dátum: 2006.09.11 hétfő, 10:43:00 »

Sziasztok!
MKIII facelift programozási trükkökhöz hogy lehet hozzájutni (esetleg az összesshez). Tudom, hogy pár darab le van írva, de a teljes listát szeretném megkapni. (pl.égve felejtett lámpára figyelmeztető hang be/ki, stb.)
Köszi a segítséget.
Modeo III. programozás
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1737 Dátum: 2006.09.11 hétfő, 21:30:00 »

Köszi, de ezen én alig találok MK3-as dolgokat. (vagy csak béna vagyok?)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1738 Dátum: 2006.09.12 kedd, 08:47:00 »

Köszi, de ezen én alig találok MK3-as dolgokat. (vagy csak béna vagyok?)
1.
2.
+ főoldal hírek, előző hírek között, ha visszalapozol, valahol le lehet tölteni az MKIII. kezelési utasítását, abban is sok minden benne van, bár nem a facelifté.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1739 Dátum: 2006.09.12 kedd, 10:28:00 »

haj,
 
 
Siemens HKW-600 bluetooth-os kihangosito vajon kepes 1ut mukodni egy Nokia teloval ?
 
Mivel nincs kihangositos topic, igy ide dobtam a kerdest, illetve az auto-HiFi-be. Bocsi...
 
HKW-600
Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1740 Dátum: 2006.09.12 kedd, 11:38:00 »

haj,
 
 
Siemens HKW-600 bluetooth-os kihangosito vajon kepes 1ut mukodni egy Nokia teloval ?
 
Mivel nincs kihangositos topic, igy ide dobtam a kerdest, illetve az auto-HiFi-be. Bocsi...
 
HKW-600
Ezek eléggé szabványosak, így szvsz igen, működik (vagy ha neked így jobb: műxik).
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1741 Dátum: 2006.09.13 szerda, 08:34:00 »

Angel,
 
nuh, elolvastam sok-sok oldal forumozast. Azokon az oldalakon, ahol aruljak ezt a siemens kutyut a compatible listaban ott figyelt a teflonom, de a forum lerantotta a leplet a valosagrol. Mukodni mukodik, de...nem 100%, hogy a kijelzon meg fog jelenni a nev. Tovabba sok panaszt olvastam arrol, hogy csak a teflon memoriajaban levo telszamokat kepes kiirni, hivast kezdemenyezni. En meg csak es kizarolag a kijelzo miatt vettem volna meg. Jo lett volna, ha kiirja a user nevet, ha hiv. Sooot, olyat is olvastam a forumokon, ahol kifejezetten ezzel a HKW-600 kihangositoval foglalakoznak, hogy meg a siemens telokkal sem mindig compatible. Nem hiaba...Siemens...hulladek...Igy hat megvettem a CK7W kihangositot. Kibadraga vot, es nem er ennyit, de ez legalabb muxik. Ma holnap bekotogetem...
Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1742 Dátum: 2006.09.13 szerda, 09:42:00 »

Angel,
 
nuh, elolvastam sok-sok oldal forumozast. Azokon az oldalakon, ahol aruljak ezt a siemens kutyut a compatible listaban ott figyelt a teflonom, de a forum lerantotta a leplet a valosagrol. Mukodni mukodik, de...nem 100%, hogy a kijelzon meg fog jelenni a nev. Tovabba sok panaszt olvastam arrol, hogy csak a teflon memoriajaban levo telszamokat kepes kiirni, hivast kezdemenyezni. En meg csak es kizarolag a kijelzo miatt vettem volna meg. Jo lett volna, ha kiirja a user nevet, ha hiv. Sooot, olyat is olvastam a forumokon, ahol kifejezetten ezzel a HKW-600 kihangositoval foglalakoznak, hogy meg a siemens telokkal sem mindig compatible. Nem hiaba...Siemens...hulladek...Igy hat megvettem a CK7W kihangositot. Kibadraga vot, es nem er ennyit, de ez legalabb muxik. Ma holnap bekotogetem...
Hááát... ez van. A ck7w legalább jól működik.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1743 Dátum: 2006.09.13 szerda, 10:57:00 »

Angel,
 
nuh, elolvastam sok-sok oldal forumozast. Azokon az oldalakon, ahol aruljak ezt a siemens kutyut a compatible listaban ott figyelt a teflonom, de a forum lerantotta a leplet a valosagrol. Mukodni mukodik, de...nem 100%, hogy a kijelzon meg fog jelenni a nev. Tovabba sok panaszt olvastam arrol, hogy csak a teflon memoriajaban levo telszamokat kepes kiirni, hivast kezdemenyezni. En meg csak es kizarolag a kijelzo miatt vettem volna meg. Jo lett volna, ha kiirja a user nevet, ha hiv. Sooot, olyat is olvastam a forumokon, ahol kifejezetten ezzel a HKW-600 kihangositoval foglalakoznak, hogy meg a siemens telokkal sem mindig compatible. Nem hiaba...Siemens...hulladek...Igy hat megvettem a CK7W kihangositot. Kibadraga vot, es nem er ennyit, de ez legalabb muxik. Ma holnap bekotogetem...
Én le vagyok maradva!!!
Hol lehet ilyen memóriás teflont kapni???
Lehet meglepem asszonyt egy ilyennel!
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1744 Dátum: 2006.09.13 szerda, 12:02:00 »

Nem off ez itt egy kicsit?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1745 Dátum: 2006.09.13 szerda, 12:07:00 »

Én le vagyok maradva!!!
Hol lehet ilyen memóriás teflont kapni???
Lehet meglepem asszonyt egy ilyennel!
de! de jó!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1746 Dátum: 2006.09.14 csütörtök, 13:32:00 »

Ezek eléggé szabványosak, így szvsz igen, működik (vagy ha neked így jobb: műxik).
Szia!
Nekem már egy off Toyo-ban is CK-7W volt és most a Mondiba is ilyet tetettem. A HKW-vel én is szemeztem, de tényleg nem illik a Nokiákhoz.
Én úgy hidaltam át a "Valyon ki hív engem?" problémát, hogy olyan Nokiaám van, amelyik képes "kimondani" a telefonkönyvben lévő nevét, így kijelző nélkül is tudom, hogy ki hív és eldönthetem az első csengetés után, hogy felveszem vagy nem. Nekem bevált.
Üdv.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1747 Dátum: 2006.09.25 hétfő, 18:44:00 »

Korábban valaki érdeklődött,hogy a tdci mikor-mennyit pörög,mennyit fogyaszt,stb.....
Én nem tudok 4.3-as átlaggal szolgálni,de a felvételen egyértelműen látszik  a valóság!
Az átlagfogyi nem kamu,tényleges,hosszabb távon rögzült ez az érték:
 
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1748 Dátum: 2006.09.25 hétfő, 19:04:00 »

De ugye nem 180-as folyamatos használat mellett? Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1749 Dátum: 2006.09.25 hétfő, 19:06:00 »

Korábban valaki érdeklődött,hogy a tdci mikor-mennyit pörög,mennyit fogyaszt,stb.....
Én nem tudok 4.3-as átlaggal szolgálni,de a felvételen egyértelműen látszik  a valóság!
Az átlagfogyi nem kamu,tényleges,hosszabb távon rögzült ez az érték:
 

Szia Zsoel!
Ha már itt van, engem is érdekel, thnx érte!
Kétségtelen, elkap némi khm...irígység a fogyasztási érteéket látva, fejet hajtok a dízel e tulajdonsága, és a nyomaték miatt.
De nem bántam meg a benyás-változatot, kezd beállni a fogyi, elégedett vagyok vele.
Üdv:
Naplózva
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 ... 110   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.061 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.