Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 12:46:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 ... 110   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Facelift modellek  (Megtekintve 1591359 alkalommal)
0 Felhasználó és 24 vendég van a témában
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #3050 Dátum: 2007.10.26 péntek, 09:51:02 »

Odaadom egy olyan bármiért, ami erre a pohár alakú lyukra való.
Egy sörösüveg? Smiley

Nekem is van ilyesmi, allítólag van hozzá valami betét amibe 6233as telefont lehet tenni, tud valaki erről valamit?

köszi
m.f.
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
Gabo
Vendég
« Új hozzászólás #3051 Dátum: 2007.10.26 péntek, 09:52:14 »

Sziasztok!

Egy "kedves" ember tegnap kulcs nelkul nyitotta ki bal elso ajtot es megszabaditott egy par dologtol a XIV. keruletben.  Angry
Nem tudom mivel csinalta, de alig vettem eszre sotetben, hogy tortent valami es a kulcs is nyitotta gond nelkul, csak ma reggel lattam, hogy eroszakkal feszegettek.

Dugoztatok mar le zarat? Vagy van valami egyeb otletetek, hogy ez ne tortenhessen meg legkozelebb?

Koszi,
Peti


Hát borzasztóan sajnálom, és rohadjon le minden mozgatható a testéről az ilyennek. A zárat feszegette, vagy az ajtót, keretet?
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #3052 Dátum: 2007.10.26 péntek, 10:05:05 »

Sziasztok!
Dugoztatok mar le zarat? Vagy van valami egyeb otletetek, hogy ez ne tortenhessen meg legkozelebb?

a zárdugózáson már én is gondolkoztam, mégpedig olyan megoldásban látok fantáziát, h szerezni kell 1 bal hátsó kilincset. azon ugyi nincs lyuk és sztem passzol is a belseje. de az is elképzelhető, h az a kis takaró dolog külön is mozgatható ... ezt nemtom ... és akkor egyszerűbb a dolog. monnyuk ezt csak bontóba keresném, h színazonosat találjak ... és addig mennék amíg nincs.
arra, h ez ne történhessen meg többet sajna csak a garázs adhat némi megoldást Sad mostanába olyanokat hallottam, h egyszerűen benyúltak az ajtó mellett és lehajtották az ajtóról az ablakkeretet. feketemeleg vassal simogatnám az ilyen rohadékokat.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
opeti
Vendég
« Új hozzászólás #3053 Dátum: 2007.10.26 péntek, 10:10:07 »



a zárdugózáson már én is gondolkoztam, mégpedig olyan megoldásban látok fantáziát, h szerezni kell 1 bal hátsó kilincset. azon ugyi nincs lyuk és sztem passzol is a belseje. de az is elképzelhető, h az a kis takaró dolog külön is mozgatható ... ezt nemtom ... és akkor egyszerűbb a dolog. monnyuk ezt csak bontóba keresném, h színazonosat találjak ... és addig mennék amíg nincs.
arra, h ez ne történhessen meg többet sajna csak a garázs adhat némi megoldást Sad mostanába olyanokat hallottam, h egyszerűen benyúltak az ajtó mellett és lehajtották az ajtóról az ablakkeretet. feketemeleg vassal simogatnám az ilyen rohadékokat.



Garazsban tartom a kocsit, ket orat parkoltam vele Sad
Csak a zarat fesztegette, azon is alig latszik valami. Eloszor azt hittem en vagyok a hulye es elhagytam valahol a hatizsakomat Sad Aztan ra kellett jonnom, hogy nem, mert a PDA is eltunt a kocsibol...
Naplózva
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #3054 Dátum: 2007.10.26 péntek, 10:55:10 »

Pénteken úgyis megyek szervízbe (ülésfűtés nem megy és persze nem márkaszervízbe), megnézetem. kösz.

Ha megcsinálták az ülésfűtést, jó lett, olcsó stb., írd már meg légyszi, hogy hol csinálták meg és mennyiért!
Köszi!
SS
Naplózva
KIZS
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új hozzászólás #3055 Dátum: 2007.10.26 péntek, 12:44:00 »

...
Nem tudom mivel csinalta, de alig vettem eszre sotetben, hogy tortent valami es a kulcs is nyitotta gond nelkul, csak ma reggel lattam, hogy eroszakkal feszegettek.
...

Tök véletlenül a szerelőm úgy járt pár napja, hogy egy Mondeot szerelgetett amiben bent volt a kulcs és a kocsi szépen magára zárta az ajtót, de úgy mintha távirányítóval valaki bezárta volna. Sebaj, elő a tartalék kulcsot, de az meg hopp nem megy bele!
No kiderült, hogy "reteszelés"-nek hívott (második) bezáródás az nem más, mint hogy egy fémlemez felcsúszik a zár elé és semmit sem lehet beledugni, kulcsot sem. Telefon a Ford márkaszervízeknek ahol segítőkészen kikeresték, hogy melyik ablak a legolcsóbb, mert ennél jobb megoldást ők sem tudnak.

Szerencsére a szerelőm szeret problémákat megoldani és fél óra bütykörészés után kinyitotta a kocsit egy szál dróttal, roncsolás nélkül. És annyit segítek, hogy a kocsi magát nyitotta ki, nem mechanikus beavatkozás történt...
Ennyit a gyári megoldásokról.

Viszont stabilan ki tudja nyitni a kocsit, tehát ha valaki így jár akkor van megoldás, nem kell rögtön a féltéglához nyúlni...
Naplózva
KIZS
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új hozzászólás #3056 Dátum: 2007.10.26 péntek, 12:46:15 »

...
Nekem is van ilyesmi, allítólag van hozzá valami betét amibe 6233as telefont lehet tenni, tud valaki erről valamit?
...

igen létezik egy olyan "betét" ami belepattan ebbe a tartóba, abba meg az újfajta Nokia telcsik
sőt olyan is van, hogy belepattan ebbe a tartóba és onnantól bluetooth-on keresztül akármivel tud kommunikálni
nem is drága, ez utóbbi 10 ezer pénz körül mozog
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #3057 Dátum: 2007.10.26 péntek, 18:01:15 »

No kiderült, hogy "reteszelés"-nek hívott (második) bezáródás az nem más, mint hogy egy fémlemez felcsúszik a zár elé és semmit sem lehet beledugni, kulcsot sem.

Ez nagyon meglepő Shocked. Milyen Mondeo volt? A reteszelés lényege, hogy az ajtót belülről, az üveg betörése után se lehessen kinyitni, csak kulccsal vagy távirányítóval. A távirányító bármikor lemerülhet, vagy zavarhatja valami, tehát a kulcsos nyitást biztosítani kell.
Reteszelni amúgy kulccsal is lehet, ha gyors egymásutánban kétszer ráfordítod a zárást. MKIII.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
MondESU
Vendég
« Új hozzászólás #3058 Dátum: 2007.10.26 péntek, 19:51:52 »

SSanya!
Hűtőrács kijött, izzócsere megtörtént?
Üdv:)

Szia MondESU!

Kijött. Feszegettem rendesen, mert valóban a bepattanó részeknél összegyűlt a szmötyi, elég nehezen adta meg magát, de szerencsére nem roppant semmi. Az izzócsere egy laposfogó segítségével - nőgyógyász ujjak hiányában - habkönnyen sikerült.

Köszönöm kérdésed. wave
Szia SSanya!
Végre, jó hír! Pont ma jutottál eszembe, vajon mi újság rács-szedés kapcsán? Megnyugodtam.
Üdv:)
Naplózva
MondESU
Vendég
« Új hozzászólás #3059 Dátum: 2007.10.26 péntek, 20:10:20 »

Sziasztok!

Egy "kedves" ember tegnap kulcs nelkul nyitotta ki bal elso ajtot es megszabaditott egy par dologtol a XIV. keruletben.  Angry
Nem tudom mivel csinalta, de alig vettem eszre sotetben, hogy tortent valami es a kulcs is nyitotta gond nelkul, csak ma reggel lattam, hogy eroszakkal feszegettek.

Dugoztatok mar le zarat? Vagy van valami egyeb otletetek, hogy ez ne tortenhessen meg legkozelebb?

Koszi,
Peti

Szia Opeti!
Részemről is sorry az esetért. Gabo már kifejtette mit kívánnék én is szívből az ilyennek.
Tanulság! Ne hagyj semmit az autóban, főleg az utastérben! ( pl. az se nyerő, ha látják hogy a csomitartóba pakolsz. ) Lányom tegnap vett egy pulcsit magának, de eszébe jutott, hogy még szétnézne a plázában. Hanyagul bedobta a hátsó-ülésre a cuccot becsomagolva, én meg jól leszidtam érte, mert ott is hagyta volna.  shakehead

Naplózva
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #3060 Dátum: 2007.10.26 péntek, 20:14:40 »

igen létezik egy olyan "betét" ami belepattan ebbe a tartóba, abba meg az újfajta Nokia telcsik
sőt olyan is van, hogy belepattan ebbe a tartóba és onnantól bluetooth-on keresztül akármivel tud kommunikálni
nem is drága, ez utóbbi 10 ezer pénz körül mozog
valami tipust, gyartot mondjal, barmit amit beuthetek a googleba Smiley
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
krisztian
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276



E-mail
« Új hozzászólás #3061 Dátum: 2007.10.26 péntek, 20:15:38 »

Sziasztok!

Egy "kedves" ember tegnap kulcs nelkul nyitotta ki bal elso ajtot es megszabaditott egy par dologtol a XIV. keruletben.  Angry
Nem tudom mivel csinalta, de alig vettem eszre sotetben, hogy tortent valami es a kulcs is nyitotta gond nelkul, csak ma reggel lattam, hogy eroszakkal feszegettek.

Dugoztatok mar le zarat? Vagy van valami egyeb otletetek, hogy ez ne tortenhessen meg legkozelebb?

Koszi,
Peti


VAn ötlet ! vegyél egy mási kilincset ami hátra való és berakatod előre vagy mindkét oldalra és voálá! Kész is  a kulcslyuk nélküli autó.
És pluszba mindig reteszelve zárod az ajtókat ami megakadályozza mait előttem is leírtak hogy ki tudja nyitni az ajtót !
Naplózva

MKIV. 2,2 TDCI TIT-S
KIZS
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új hozzászólás #3062 Dátum: 2007.10.26 péntek, 20:49:45 »

No kiderült, hogy "reteszelés"-nek hívott (második) bezáródás az nem más, mint hogy egy fémlemez felcsúszik a zár elé és semmit sem lehet beledugni, kulcsot sem.

Ez nagyon meglepő Shocked. Milyen Mondeo volt? A reteszelés lényege, hogy az ajtót belülről, az üveg betörése után se lehessen kinyitni, csak kulccsal vagy távirányítóval. A távirányító bármikor lemerülhet, vagy zavarhatja valami, tehát a kulcsos nyitást biztosítani kell.
Reteszelni amúgy kulccsal is lehet, ha gyors egymásutánban kétszer ráfordítod a zárást. MKIII.

MKIII még pont facelift előtt
logikusnak hangzik amit mondasz, holnap ha nem felejtem el rákérdezek pontosan a körülményekre
annyit tudok, hogy a szervíz udvarán állt az autó, benne a kulcs, járt a motor és mellette beszélgettek
a kocsi pedig gondolt egy merészet és magába zárkózott
Naplózva
KIZS
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új hozzászólás #3063 Dátum: 2007.10.26 péntek, 20:56:02 »

valami tipust, gyartot mondjal, barmit amit beuthetek a googleba Smiley

átalakító:
http://www.speedshop.hu/main.php?page=termek&iid=4779&mitkeres=cark-91&kategoria=&sort=&orient=&kovetkezo=&holkeres=nev&elotag=&PHPSESSID=58...

a bluetooth pedig:
http://www.gigatel.hu/modules.php?name=articles&op=view_one&page=3&article=116
Naplózva
MondESU
Vendég
« Új hozzászólás #3064 Dátum: 2007.10.27 szombat, 08:22:18 »

Sziasztok!

Egy "kedves" ember tegnap kulcs nelkul nyitotta ki bal elso ajtot es megszabaditott egy par dologtol a XIV. keruletben.  Angry
Nem tudom mivel csinalta, de alig vettem eszre sotetben, hogy tortent valami es a kulcs is nyitotta gond nelkul, csak ma reggel lattam, hogy eroszakkal feszegettek.

Dugoztatok mar le zarat? Vagy van valami egyeb otletetek, hogy ez ne tortenhessen meg legkozelebb?

Koszi,
Peti


VAn ötlet ! vegyél egy mási kilincset ami hátra való és berakatod előre vagy mindkét oldalra és voálá! Kész is  a kulcslyuk nélküli autó.
És pluszba mindig reteszelve zárod az ajtókat ami megakadályozza mait előttem is leírtak hogy ki tudja nyitni az ajtót !
Szia Krisztián!
Nem rossz az ötlet, én is elgondolkoztam rajt. Meg azon is, ha már egyszer központi-záras/távirányítós a kütyü, akkor minek a kulcslyuk a vezető-oldalon?
Mi van ha elemed épp lemerül a kulcsodban nyitás előtt? Hogy nyitod ki az ajtót? Hm? Vagy hogy zárod be? Semmi gond ha ott a tartalék-kulcs! De mindig ott van?
Meg lehet csinálni, de van kockázata. Ezt végig kell gondolni.
Üdv:)
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3065 Dátum: 2007.10.27 szombat, 08:45:49 »

Szia Krisztián!
Nem rossz az ötlet, én is elgondolkoztam rajt. Meg azon is, ha már egyszer központi-záras/távirányítós a kütyü, akkor minek a kulcslyuk a vezető-oldalon?
Mi van ha elemed épp lemerül a kulcsodban nyitás előtt? Hogy nyitod ki az ajtót? Hm? Vagy hogy zárod be? Semmi gond ha ott a tartalék-kulcs! De mindig ott van?
Meg lehet csinálni, de van kockázata. Ezt végig kell gondolni.
Üdv:)

Volt már valaki, akinek lemerült a kulcsba az elem?
Nekem még egyik Mondeóba se eddig szerencsére... Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3066 Dátum: 2007.10.27 szombat, 08:57:02 »


Volt már valaki, akinek lemerült a kulcsba az elem?
Nekem még egyik Mondeóba se eddig szerencsére... Smiley

Én úgy vettem  eplus2
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3067 Dátum: 2007.10.27 szombat, 09:05:53 »

Én úgy vettem  eplus2

Az más! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #3068 Dátum: 2007.10.27 szombat, 09:52:41 »


Volt már valaki, akinek lemerült a kulcsba az elem?
Nekem még egyik Mondeóba se eddig szerencsére... Smiley

Volt... Az Árkádban nem akarta nyitni az ajtót. Gyors elemcsere a helyi fotósnál és már minden a régi. Ha elég ügyes vagy, még újra sem kell tanítanod Smiley
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #3069 Dátum: 2007.10.27 szombat, 10:29:18 »

No kiderült, hogy "reteszelés"-nek hívott (második) bezáródás az nem más, mint hogy egy fémlemez felcsúszik a zár elé és semmit sem lehet beledugni, kulcsot sem.

Ez nagyon meglepő Shocked. Milyen Mondeo volt? A reteszelés lényege, hogy az ajtót belülről, az üveg betörése után se lehessen kinyitni, csak kulccsal vagy távirányítóval. A távirányító bármikor lemerülhet, vagy zavarhatja valami, tehát a kulcsos nyitást biztosítani kell.
Reteszelni amúgy kulccsal is lehet, ha gyors egymásutánban kétszer ráfordítod a zárást. MKIII.

MKIII még pont facelift előtt
logikusnak hangzik amit mondasz, holnap ha nem felejtem el rákérdezek pontosan a körülményekre
annyit tudok, hogy a szervíz udvarán állt az autó, benne a kulcs, járt a motor és mellette beszélgettek
a kocsi pedig gondolt egy merészet és magába zárkózott
Szerintem valamit benéztek. Az a fémlapocska mindig ott van a zárban, de a kulcs egy rugó ellenében be tudja nyomni.
Lehet, hogy valaki babrálta a zárat, azért nem ment bele a kulcs. A Focusomon is ezt történt. Ki tudja hány hónap vagy év után derült ki, hogy valaki valamikor fel akarta törni az autót, de csak a zár rongálásáig jutott el.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3070 Dátum: 2007.10.27 szombat, 10:37:59 »

Volt... Az Árkádban nem akarta nyitni az ajtót. Gyors elemcsere a helyi fotósnál és már minden a régi. Ha elég ügyes vagy, még újra sem kell tanítanod Smiley

Akkor nekem eddig szerencsém volt. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
krisztian
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276



E-mail
« Új hozzászólás #3071 Dátum: 2007.10.27 szombat, 17:32:08 »

Sziasztok!

Egy "kedves" ember tegnap kulcs nelkul nyitotta ki bal elso ajtot es megszabaditott egy par dologtol a XIV. keruletben.  Angry
Nem tudom mivel csinalta, de alig vettem eszre sotetben, hogy tortent valami es a kulcs is nyitotta gond nelkul, csak ma reggel lattam, hogy eroszakkal feszegettek.

Dugoztatok mar le zarat? Vagy van valami egyeb otletetek, hogy ez ne tortenhessen meg legkozelebb?

Koszi,
Peti


VAn ötlet ! vegyél egy mási kilincset ami hátra való és berakatod előre vagy mindkét oldalra és voálá! Kész is  a kulcslyuk nélküli autó.
És pluszba mindig reteszelve zárod az ajtókat ami megakadályozza mait előttem is leírtak hogy ki tudja nyitni az ajtót !
Szia Krisztián!
Nem rossz az ötlet, én is elgondolkoztam rajt. Meg azon is, ha már egyszer központi-záras/távirányítós a kütyü, akkor minek a kulcslyuk a vezető-oldalon?
Mi van ha elemed épp lemerül a kulcsodban nyitás előtt? Hogy nyitod ki az ajtót? Hm? Vagy hogy zárod be? Semmi gond ha ott a tartalék-kulcs! De mindig ott van?
Meg lehet csinálni, de van kockázata. Ezt végig kell gondolni.
Üdv:)

Hello! Akkor látod más már meg is válaszolta a kérdést! Szóval ha lemerül akkor sincs semmi gáz. Csak sima csere és kész is . VAgy minden évben kicseréled benne az elemet és ilyen probléma soha nem fog fennállni.
Naplózva

MKIV. 2,2 TDCI TIT-S
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #3072 Dátum: 2007.10.28 vasárnap, 08:36:39 »



Garazsban tartom a kocsit, ket orat parkoltam vele Sad
Csak a zarat fesztegette, azon is alig latszik valami. Eloszor azt hittem en vagyok a hulye es elhagytam valahol a hatizsakomat Sad Aztan ra kellett jonnom, hogy nem, mert a PDA is eltunt a kocsibol...

Gondolom kint maradt az ablakon a PDA tartó... Ugye?
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #3073 Dátum: 2007.10.28 vasárnap, 10:11:34 »

Gondolom kint maradt az ablakon a PDA tartó... Ugye?
Ezt már régebben is írta valaki hogy a PDA vagy nőnemben PNA tartó felhívás egy keringőre. Bevallom azóta én is mindig letakarítok mindent  szélvédőröl, ha nem garázsban dekkol a gép (mégha macerás is).
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3074 Dátum: 2007.10.28 vasárnap, 14:23:41 »

Lehet mostantól nekem is le kellene venni a PDA tartót...
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #3075 Dátum: 2007.10.28 vasárnap, 14:31:43 »

Lehet mostantól nekem is le kellene venni a PDA tartót...

Igen és egy darab szilviával letörölni a nyomát az üvegről.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3076 Dátum: 2007.10.28 vasárnap, 18:07:56 »

Igen és egy darab szilviával letörölni a nyomát az üvegről.

Ennyire szemfülesek, hogy még a tapadókorong nyomát is kiszúrják?  Undecided
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #3077 Dátum: 2007.10.28 vasárnap, 20:07:54 »

Igen és egy darab szilviával letörölni a nyomát az üvegről.

Ennyire szemfülesek, hogy még a tapadókorong nyomát is kiszúrják?  Undecided

Fő az ovatosság  gun
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3078 Dátum: 2007.10.28 vasárnap, 22:08:12 »

Fő az ovatosság  gun

 worship
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
andyg15
Vendég
« Új hozzászólás #3079 Dátum: 2007.10.29 hétfő, 15:57:35 »

Pénteken úgyis megyek szervízbe (ülésfűtés nem megy és persze nem márkaszervízbe), megnézetem. kösz.

Ha megcsinálták az ülésfűtést, jó lett, olcsó stb., írd már meg légyszi, hogy hol csinálták meg és mennyiért!
Köszi!
SS
Még nem csinálták meg, de úgy néz ki, nem lesz olcsó: 25e az anyagköltség (plusz 4 óra munka), mivel csak kompletten árulják (ülés+hátlap), nekem pedig csak ülőlapot kell cserélni... Ha van jobb ötletetek, ne kíméljetek! SSanya: ha Neked esetleg hátlap kell, üzletelhetünk!  Wink (Gátfalvi Csaba - töbször ajánlották már itt is).
Naplózva
MondESU
Vendég
« Új hozzászólás #3080 Dátum: 2007.10.29 hétfő, 16:05:45 »

Szia andyg15!
Kérdezz rá Wyctorra priviben, hátha tud okosságot! Lehet, alváz-szám is fog kelleni. Wink
Üdv:)
« Utoljára szerkesztve: 2007.10.29 hétfő, 16:15:04 írta MondESU » Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3081 Dátum: 2007.10.29 hétfő, 16:16:54 »

Pénteken úgyis megyek szervízbe (ülésfűtés nem megy és persze nem márkaszervízbe), megnézetem. kösz.

Ha megcsinálták az ülésfűtést, jó lett, olcsó stb., írd már meg légyszi, hogy hol csinálták meg és mennyiért!
Köszi!
SS
Még nem csinálták meg, de úgy néz ki, nem lesz olcsó: 25e az anyagköltség (plusz 4 óra munka), mivel csak kompletten árulják (ülés+hátlap), nekem pedig csak ülőlapot kell cserélni... Ha van jobb ötletetek, ne kíméljetek! SSanya: ha Neked esetleg hátlap kell, üzletelhetünk!  Wink (Gátfalvi Csaba - töbször ajánlották már itt is).

Van univerzális fűtő. Az valami 6 körül van.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
andyg15
Vendég
« Új hozzászólás #3082 Dátum: 2007.10.30 kedd, 07:11:44 »

Pénteken úgyis megyek szervízbe (ülésfűtés nem megy és persze nem márkaszervízbe), megnézetem. kösz.

Ha megcsinálták az ülésfűtést, jó lett, olcsó stb., írd már meg légyszi, hogy hol csinálták meg és mennyiért!
Köszi!
SS
Még nem csinálták meg, de úgy néz ki, nem lesz olcsó: 25e az anyagköltség (plusz 4 óra munka), mivel csak kompletten árulják (ülés+hátlap), nekem pedig csak ülőlapot kell cserélni... Ha van jobb ötletetek, ne kíméljetek! SSanya: ha Neked esetleg hátlap kell, üzletelhetünk!  Wink (Gátfalvi Csaba - töbször ajánlották már itt is).

Van univerzális fűtő. Az valami 6 körül van.
Milyen ez az uninverzális fűtő? Mennyivel tud kevesebbet (fokozatok száma?)? A gyári helyére be lehet tenni?
Naplózva
laller
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


E-mail
« Új hozzászólás #3083 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 18:07:23 »

Milyen ez az uninverzális fűtő? Mennyivel tud kevesebbet (fokozatok száma?)? A gyári helyére be lehet tenni?


http://www.transaurus.hu/catalog/product_info.php?products_id=1065&cat_id=20&menuID=001004001&osCsid=v1scg82e6ghf940gte21ij7o57

Én ezt tudom de ez nem 6e. a fokozatok száma nem számit ha a gyári kapcsólóról megy, 12V-nál egyik sem ad többet. Viszont ez két teljes szett. Ossz és szorozz.
Naplózva

2011.TDCI 163Le titanium s kombi, Powershift, panther black,minden földi jóóó /csepel sziget/
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3084 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 18:15:10 »

Milyen ez az uninverzális fűtő? Mennyivel tud kevesebbet (fokozatok száma?)? A gyári helyére be lehet tenni?


http://www.transaurus.hu/catalog/product_info.php?products_id=1065&cat_id=20&menuID=001004001&osCsid=v1scg82e6ghf940gte21ij7o57

Én ezt tudom de ez nem 6e. a fokozatok száma nem számit ha a gyári kapcsólóról megy, 12V-nál egyik sem ad többet. Viszont ez két teljes szett. Ossz és szorozz.

Valaki pont ezt tudta 6ezerért. De már nem emlékszem, ki.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
laller
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


E-mail
« Új hozzászólás #3085 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 19:17:48 »


Valaki pont ezt tudta 6ezerért. De már nem emlékszem, ki.
[/quote]


Ha elökerül nekem is kellene 1 garnitura.
Naplózva

2011.TDCI 163Le titanium s kombi, Powershift, panther black,minden földi jóóó /csepel sziget/
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #3086 Dátum: 2007.11.01 csütörtök, 19:34:28 »

Milyen ez az uninverzális fűtő? Mennyivel tud kevesebbet (fokozatok száma?)? A gyári helyére be lehet tenni?


http://www.transaurus.hu/catalog/product_info.php?products_id=1065&cat_id=20&menuID=001004001&osCsid=v1scg82e6ghf940gte21ij7o57

Én ezt tudom de ez nem 6e. a fokozatok száma nem számit ha a gyári kapcsólóról megy, 12V-nál egyik sem ad többet. Viszont ez két teljes szett. Ossz és szorozz.

Valaki pont ezt tudta 6ezerért. De már nem emlékszem, ki.

Ilyen van nekem is berakva, és van egy cikk is a főoldalon a tuning alatt. MondeoClubnak van -10% kedvezménye, nézz körül ebay.de-n ki lehet hozni kevesebbért is.
http://www.mondeo.hu/modul.asp?name=cikk&file=article&sid=121
Naplózva
somi
Vendég
« Új hozzászólás #3087 Dátum: 2007.11.02 péntek, 09:59:47 »

Milyen ez az uninverzális fűtő? Mennyivel tud kevesebbet (fokozatok száma?)? A gyári helyére be lehet tenni?


http://www.transaurus.hu/catalog/product_info.php?products_id=1065&cat_id=20&menuID=001004001&osCsid=v1scg82e6ghf940gte21ij7o57

Én ezt tudom de ez nem 6e. a fokozatok száma nem számit ha a gyári kapcsólóról megy, 12V-nál egyik sem ad többet. Viszont ez két teljes szett. Ossz és szorozz.

Valaki pont ezt tudta 6ezerért. De már nem emlékszem, ki.

Ilyen van nekem is berakva, és van egy cikk is a főoldalon a tuning alatt. MondeoClubnak van -10% kedvezménye, nézz körül ebay.de-n ki lehet hozni kevesebbért is.
http://www.mondeo.hu/modul.asp?name=cikk&file=article&sid=121


Fusim.

szia hogy muxik ez a mondeo klubbos kedvezmény a transaurusnál?
thx.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3088 Dátum: 2007.11.02 péntek, 10:01:22 »

Milyen ez az uninverzális fűtő? Mennyivel tud kevesebbet (fokozatok száma?)? A gyári helyére be lehet tenni?


http://www.transaurus.hu/catalog/product_info.php?products_id=1065&cat_id=20&menuID=001004001&osCsid=v1scg82e6ghf940gte21ij7o57

Én ezt tudom de ez nem 6e. a fokozatok száma nem számit ha a gyári kapcsólóról megy, 12V-nál egyik sem ad többet. Viszont ez két teljes szett. Ossz és szorozz.
Nem -10%, hanem +10% kedvezmény. A negatív kedvezmény azt jelenti, hogy többet kell fizetni.
Valaki pont ezt tudta 6ezerért. De már nem emlékszem, ki.

Ilyen van nekem is berakva, és van egy cikk is a főoldalon a tuning alatt. MondeoClubnak van -10% kedvezménye, nézz körül ebay.de-n ki lehet hozni kevesebbért is.
http://www.mondeo.hu/modul.asp?name=cikk&file=article&sid=121

Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #3089 Dátum: 2007.11.02 péntek, 10:24:22 »

Fusim.

szia hogy muxik ez a mondeo klubbos kedvezmény a transaurusnál?
thx.

Ha tőlük veszed Mondeo Club kedvezményre kéred és mutogatod a kártyát, de ismerik a Clubot lehet kártya nem is kell.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3090 Dátum: 2007.11.02 péntek, 11:46:02 »

Fusim.

szia hogy muxik ez a mondeo klubbos kedvezmény a transaurusnál?
thx.

Ha tőlük veszed Mondeo Club kedvezményre kéred és mutogatod a kártyát, de ismerik a Clubot lehet kártya nem is kell.

Kártya kell! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Rob21
Vendég
« Új hozzászólás #3091 Dátum: 2007.11.06 kedd, 11:53:45 »

F1!
Sajnos nem vagyok szerviz / akna közelben, így nem tudom megnézni, mi a *** van a kézifékemmel. Hátha valaki tud helpni. Tegnap mikor be akartam húzni, eccer csak nem történik semmi. Pontosabban a kézifékkar majd 10 centit mozdul el, mire elkezd racsnizni, addig meg könnyedén jár, és semmi sem törpénik. Természetesen kézifékhatás kb. nuku. Valami szétesett/elszakadt/besz*rt? Huh?
Naplózva
Rob21
Vendég
« Új hozzászólás #3092 Dátum: 2007.11.07 szerda, 15:11:36 »

F1!
Sajnos nem vagyok szerviz / akna közelben, így nem tudom megnézni, mi a *** van a kézifékemmel. Hátha valaki tud helpni. Tegnap mikor be akartam húzni, eccer csak nem történik semmi. Pontosabban a kézifékkar majd 10 centit mozdul el, mire elkezd racsnizni, addig meg könnyedén jár, és semmi sem törpénik. Természetesen kézifékhatás kb. nuku. Valami szétesett/elszakadt/besz*rt? Huh?

Valaki help?
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3093 Dátum: 2007.11.07 szerda, 15:27:54 »

F1!
Sajnos nem vagyok szerviz / akna közelben, így nem tudom megnézni, mi a *** van a kézifékemmel. Hátha valaki tud helpni. Tegnap mikor be akartam húzni, eccer csak nem történik semmi. Pontosabban a kézifékkar majd 10 centit mozdul el, mire elkezd racsnizni, addig meg könnyedén jár, és semmi sem törpénik. Természetesen kézifékhatás kb. nuku. Valami szétesett/elszakadt/besz*rt? Huh?

Valaki help?

Passz, lehet a kezifek szerkezet adta meg magat. Nezesd meg szervizben. Ha eza baja, akkor nekem van egy szep alapotu, tokeletesen mukodo komplett kezifekkarom, ha kell...
Naplózva

blah blah blah
Rob21
Vendég
« Új hozzászólás #3094 Dátum: 2007.11.09 péntek, 20:12:41 »

Passz, lehet a kezifek szerkezet adta meg magat. Nezesd meg szervizben. Ha eza baja, akkor nekem van egy szep alapotu, tokeletesen mukodo komplett kezifekkarom, ha kell...
Köszi a felajánlást, de hálisten semmi komoly baj nem volt. Mindössze annyi volt, hogy a jobb oldali fékszerkezetben a kézifék karja beragadt, a rugó nem tudta visszahúzni. Kicsit megkenték kacsazsírral, és máris megy.  eljen
Persze amíg így mentem, addig a jobb hátsó fék kicsit be volt húzva, de csak ippenhogy.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3095 Dátum: 2007.11.09 péntek, 22:01:10 »

Passz, lehet a kezifek szerkezet adta meg magat. Nezesd meg szervizben. Ha eza baja, akkor nekem van egy szep alapotu, tokeletesen mukodo komplett kezifekkarom, ha kell...
Köszi a felajánlást, de hálisten semmi komoly baj nem volt. Mindössze annyi volt, hogy a jobb oldali fékszerkezetben a kézifék karja beragadt, a rugó nem tudta visszahúzni. Kicsit megkenték kacsazsírral, és máris megy.  eljen
Persze amíg így mentem, addig a jobb hátsó fék kicsit be volt húzva, de csak ippenhogy.

Ahum, sajna ez tipushiba. Nekem is megszorult a jobb hatso. Orulok, hogy megoldodott a problema  wave
Naplózva

blah blah blah
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #3096 Dátum: 2007.11.15 csütörtök, 09:18:03 »

..Felújítás/javítás az olcsóbb lehet (1-2 napot írnak a honlapokon). Csak állítólag nem mindegyiknek lehet javítani a feszültségszabályzóját (vagy micsodáját), na ilyenkor is csere...
Áthoztam az Élményekből, mert rákérdeztem pontosan a dologra. Az alábbi típusú/kódú generátor (ilyen volt az  én bálnámban) a felújító cég szerint nem javítható: Visteon, 1S7T-BC, MIC 3.1. Az ok: "Típushibája a feszszab. hiba, és ez kereskedelmi forgalomban nem található.."
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3097 Dátum: 2007.11.15 csütörtök, 10:30:09 »

..Felújítás/javítás az olcsóbb lehet (1-2 napot írnak a honlapokon). Csak állítólag nem mindegyiknek lehet javítani a feszültségszabályzóját (vagy micsodáját), na ilyenkor is csere...
Áthoztam az Élményekből, mert rákérdeztem pontosan a dologra. Az alábbi típusú/kódú generátor (ilyen volt az  én bálnámban) a felújító cég szerint nem javítható: Visteon, 1S7T-BC, MIC 3.1. Az ok: "Típushibája a feszszab. hiba, és ez kereskedelmi forgalomban nem található.."
Bontott? Az új 100e körül van.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
somi
Vendég
« Új hozzászólás #3098 Dátum: 2007.11.15 csütörtök, 14:20:42 »

a cromaxba van 60eft-ért is.de sztem egy ügyes autovillanyász tesz rá egy külsö feszszabályzot s pár ezer ft-ért meg van oldva.a szomszéd tddi-je is igy van megcsinálva...
Naplózva
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #3099 Dátum: 2007.11.15 csütörtök, 15:00:03 »

Bontott? Az új 100e körül van.
Köszi mindenkinek, de már kész van, ahogy korábban írtam. Bontott,  30k volt. Csak a közérdek miatt írtam be:)

Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
Oldalak: 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 ... 110   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.081 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.