Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 15:08:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 ... 110   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Facelift modellek  (Megtekintve 1591462 alkalommal)
0 Felhasználó és 25 vendég van a témában
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #3200 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 16:29:29 »


A fagyállót tél elött mérettem, -26C-os, szép a szine, nincs besűrűsödve. Te melyiket ajánlod az előre bekevertet ami drágább, vagy a koncentrátumot?
Fékfolyadék akkor cserélve lesz. Smiley
 worship

Gyári Fordot - sima vízzel felesbe összekevered és betöltöd - hűtőnek van leeresztője valahol alul az aksi felöli oldalon, a régit le lehet adni benzinkúton
Az alu blokk miatt tecsóst nem ajánlanám, forráspont 100C fölött kell legyen, (nekem volt már benne off kopel is az is korroziógátló és 100C fölötti forrású)
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3201 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 18:07:44 »

Gyári Fordot - sima vízzel felesbe összekevered és betöltöd - hűtőnek van leeresztője valahol alul az aksi felöli oldalon, a régit le lehet adni benzinkúton
Az alu blokk miatt tecsóst nem ajánlanám, forráspont 100C fölött kell legyen, (nekem volt már benne off kopel is az is korroziógátló és 100C fölötti forrású)

 worship
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #3202 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 19:18:00 »

Gyári Fordot - sima vízzel felesbe összekevered és betöltöd - hűtőnek van leeresztője valahol alul az aksi felöli oldalon, a régit le lehet adni benzinkúton
Az alu blokk miatt tecsóst nem ajánlanám, forráspont 100C fölött kell legyen, (nekem volt már benne off kopel is az is korroziógátló és 100C fölötti forrású)

sztem meg ebből pont felesleges a gyárit megvenni. a másik amivel nem értek egyet a sima víz. sztem a gyári csak drága, és max szebb a színe ... már annak aki szereti a pirosat v rózsaszínt Grin én bárdiéknál vettem összesen 7liter tömény fagyállót literenként sacc/kb 700ft-ot volt pofájuk kérni érte. a színe ... háát az ződ. elkötöttem a motor és váltó összetétel alatti vízcsövet aszt kijött ami kijött ... belement összesen 6l ~-70°-os fagyi. ezt szépen ki lehet számolni, h mit hoz elő fagypontra a 10,5 literes rendszer esetében. viszont hűtőbe kizárólag deszt vizet szabad tölteni.
másrészt nem értem én itt ezt a dolgot ... múltkor ablakmosóról beszélgettünk akkor valaki a deszt víz mellett erősködött, mert tönkre megy a vízszivattyú a cspvíz okozta vízkőtől. akkor most mivan!? a motornak nem árt a vízköves rendszer? sztem akinek még nem főtt meg a motorja soha semmilyen autóban de szeretné egyszer kipróbálni az tegyen csak csapvizet a hűtőrendszerbe.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3203 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 20:22:10 »


sztem meg ebből pont felesleges a gyárit megvenni. a másik amivel nem értek egyet a sima víz. sztem a gyári csak drága, és max szebb a színe ... már annak aki szereti a pirosat v rózsaszínt Grin én bárdiéknál vettem összesen 7liter tömény fagyállót literenként sacc/kb 700ft-ot volt pofájuk kérni érte. a színe ... háát az ződ. elkötöttem a motor és váltó összetétel alatti vízcsövet aszt kijött ami kijött ... belement összesen 6l ~-70°-os fagyi. ezt szépen ki lehet számolni, h mit hoz elő fagypontra a 10,5 literes rendszer esetében. viszont hűtőbe kizárólag deszt vizet szabad tölteni.
másrészt nem értem én itt ezt a dolgot ... múltkor ablakmosóról beszélgettünk akkor valaki a deszt víz mellett erősködött, mert tönkre megy a vízszivattyú a cspvíz okozta vízkőtől. akkor most mivan!? a motornak nem árt a vízköves rendszer? sztem akinek még nem főtt meg a motorja soha semmilyen autóban de szeretné egyszer kipróbálni az tegyen csak csapvizet a hűtőrendszerbe.

Ha lejebb is elolvasod az írásokat, kiderül, hogy a gyári az desztvizet csinál a csapvízből. Talán ezért is drágább....És ha azt írja a gyár, hogy 10 évig nem kell macerálni, akkor abba van valami.... smile
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #3204 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 20:42:51 »

Ha lejebb is elolvasod az írásokat, kiderül, hogy a gyári az desztvizet csinál a csapvízből. Talán ezért is drágább....És ha azt írja a gyár, hogy 10 évig nem kell macerálni, akkor abba van valami.... smile

olvasni olvastam, csak éppen nem vágom, h mi az amitől desztillálódik a csapvíz. sztem ez egyszerűen képtelenség. a desztillálás nem abból áll, h hozzáöntünk valamit és megtisztul a dolog ráadásul 1 fullosan zárt rendszeren belül ahonnan el se tudnak távozni bizonyos anyagok. szal én ezek szerint megmaradok az összességében mégis olcsóbb (szerintem vízkőmentesebb) fagyállózásnál.
fagyálló 6 X 700Ft
desztvíz 3 X 95Ft (1,5 literes kiszerelés)
összesen: 4485Ft

ford fagyálló: 6X980Ft  = 5880

az 1000 Ft-ból meg veszek 3,3l gázolajat Smiley
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #3205 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 20:56:49 »

....
az 1000 Ft-ból meg veszek 3,3l gázolajat Smiley

A korrozióvédelmet éppen aluhoz nem biztosítanak a noname fagyállók!

Itt egy jópofa kép amikor a tecsós fagyálló elkezd korrozióvédeni egy KA alu csonknál.
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #3206 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 21:04:21 »

Itt egy jópofa kép amikor a tecsós fagyálló elkezd korrozióvédeni egy KA alu csonknál.

nem tecsósat használok ... sose használtam azt. de ez a Ford fagyálló is olyan mint a Ford olaj ... a franc se tudja ki a gyártó! a Ford nem gyárt ilyen dolgokat. még a Motorcraft se.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #3207 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 21:07:40 »

nem tecsósat használok ... sose használtam azt. de ez a Ford fagyálló is olyan mint a Ford olaj ... a franc se tudja ki a gyártó! a Ford nem gyárt ilyen dolgokat. még a Motorcraft se.

Viszont ahhoz, hogy rátegyék a Motorcraft logot, elég sok vizsgálaton átmegy. Na ez a különbség a kettő között.
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #3208 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 21:14:20 »

Viszont ahhoz, hogy rátegyék a Motorcraft logot, elég sok vizsgálaton átmegy. Na ez a különbség a kettő között.

Ha bármiben kétség merül fel vissza kell térni az alaphoz - gyárit bele azzal nincs gond.
Mivel hamar kellett beraktam egy Gates termosztátot csak 88C ost sikerült vennem, nem jó. A mutató stabilan megáll a Normal első harmadában, dugoba feljebb kúszik, de menetbe ott 11 óra környékén szeret lenni. Megvan már a gyári cseredarab, ki fogom cserélni a Gates meg meg a fiókba.
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #3209 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 21:15:02 »

Viszont ahhoz, hogy rátegyék a Motorcraft logot, elég sok vizsgálaton átmegy. Na ez a különbség a kettő között.

ez tökéletesen igaz! viszont ettől még a gyártó noname marad, és ez a gyártó ugyanazt a löttyöt eladhatja akárki másnak is csak logó nélkül. nem leírni akarom a gyári cuccokat (sosem volt célom) csak azt szajkózom folyamatosan, h attól hogy valami olcsóbb, nem feltétlen rosszabb. a gyári esetében ugyi a MC-ot is ki kell fizetni ... ingyéé nem minősít. erre jó példa a LUK és MC kuplung ami csak 1 logoban tér el egymástól, mert a LUK mind2ben benne van, de az MC csak a gyárinak kikiáltottban. és a LUK az olcsóbb MC logó nélkül.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #3210 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 21:17:25 »

Ha bármiben kétség merül fel vissza kell térni az alaphoz - gyárit bele azzal nincs gond.
Mivel hamar kellett beraktam egy Gates termosztátot csak 88C ost sikerült vennem, nem jó. A mutató stabilan megáll a Normal első harmadában, dugoba feljebb kúszik, de menetbe ott 11 óra környékén szeret lenni. Megvan már a gyári cseredarab, ki fogom cserélni a Gates meg meg a fiókba.

nyahhh... az enyémben + ratyi QH van 2800 pízéé és 12 órába áll mozdulatlanul a mutatóm. előző autómban + 4 éve semmi baja a termonak ami detto QH. akkor annyira mégse rossz az.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #3211 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 21:20:04 »


nyahhh... az enyémben + ratyi QH van 2800 pízéé és 12 órába áll mozdulatlanul a mutatóm. előző autómban + 4 éve semmi baja a termonak ami detto QH. akkor annyira mégse rossz az.

Az lehet csak MKI MKII nél időközben változtattak a termosztáton 88C rol 92C ra és ezt az utángyártók nem veszik figyelembe, vagy nem tudják, nem figyelik.
Gates 3800Ft listaárom míg a gyári 3000 alatt van Clubbos árban!
Naplózva
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #3212 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 21:23:16 »

ez tökéletesen igaz! viszont ettől még a gyártó noname marad, és ez a gyártó ugyanazt a löttyöt eladhatja akárki másnak is csak logó nélkül. nem leírni akarom a gyári cuccokat (sosem volt célom) csak azt szajkózom folyamatosan, h attól hogy valami olcsóbb, nem feltétlen rosszabb. a gyári esetében ugyi a MC-ot is ki kell fizetni ... ingyéé nem minősít. erre jó példa a LUK és MC kuplung ami csak 1 logoban tér el egymástól, mert a LUK mind2ben benne van, de az MC csak a gyárinak kikiáltottban. és a LUK az olcsóbb MC logó nélkül.
Ezzel egyet is tudok érteni... én sem azért mondtam, csak a mostani példára. Ha kb 3-4 évente cserélem le a fagyállót, akkor nem nézném a közel 1500 ft-os spórolást Smiley
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #3213 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 21:36:37 »

Ezzel egyet is tudok érteni... én sem azért mondtam, csak a mostani példára. Ha kb 3-4 évente cserélem le a fagyállót, akkor nem nézném a közel 1500 ft-os spórolást Smiley

a "spórolás" csak 1000 Ft Smiley de azt nem 4 év alatt spórolom össze, hanem a vásárlás időpontjába, fizetéskor. szal durván fél perc alatt ... az + mááá nem rossz Smiley
nyahhh viccet félretéve, a fagyi kül nem vág haza senkit. tecso, spar, akiknek közük nincs hozzá felesleges még ingyen is. de a desztvizes elméletem mellett juszt is kiállok.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #3214 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 21:37:49 »

nyahhh viccet félretéve, a fagyi kül nem vág haza senkit. tecso, spar, akiknek közük nincs hozzá felesleges még ingyen is. de a desztvizes elméletem mellett juszt is kiállok.
azzal semmi bajom  wave eplus2
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3215 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 21:59:48 »

nyahhh viccet félretéve, a fagyi kül nem vág haza senkit. tecso, spar, akiknek közük nincs hozzá felesleges még ingyen is. de a desztvizes elméletem mellett juszt is kiállok.
Ha arra gondolsz, hová tűnik a vízkő, rozsda a vízből? Pl megköti, mikropor lesz belőle, nem rakodik le.
Nyilván nem fog kiugrani, a zárt rendszerből.
Nah, én is rászánnám a párszáz forintot a desztvízre.
Viszont - érdekességképpen - mi is gyártottunk desztvizet. Nem akarok titkot elárulni, de...

Ja, a mindenféle fagyállóról: az ismerős vett óccsó fagyállót. Aztán szétmart mindenfélét az autóba. Párszázas kár lett. Azóta ő is inkább a márkásakat szokta venni...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #3216 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 23:19:16 »

Kagylós kúton mondták, hogy a tesco-s fagyálló ablakmosó se az igazi!
Ez is igaz lehet?

Naplózva
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #3217 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 23:28:25 »

Kagylós kúton mondták, hogy a tesco-s fagyálló ablakmosó se az igazi!
Ez is igaz lehet?
Én is hallottam hasonlókat.... Ha tehetem csak Prelixet vagy würth-t használok.
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #3218 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 23:38:35 »

Én is hallottam hasonlókat.... Ha tehetem csak Prelixet vagy würth-t használok.

a würth királyságos  eljen
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #3219 Dátum: 2007.11.30 péntek, 07:46:16 »

Kagylós kúton mondták, hogy a tesco-s fagyálló ablakmosó se az igazi!
Ez is igaz lehet?



Megmarja az üveget azt tavasszal cserélhetsz szélvédőt, ha szerencséd van ablakmosó szivattyút is.  levele
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #3220 Dátum: 2007.11.30 péntek, 08:06:06 »

a würth királyságos  eljen
Nem állítanám, bár lehet hogy én voltam a bamba, öntöttem be a würthös ablakmosót a tartályba és a kupakjának a rögzítőgyűrüje ami normál esetben a flakon nyaka körül marad belesett a tartályba  falbav Próbáltam kihorgászni de nem volt sok időm rá, majd valamikor ha lesz rá időm kipecezám.  Undecided
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #3221 Dátum: 2007.11.30 péntek, 08:34:30 »

Nem állítanám, bár lehet hogy én voltam a bamba, öntöttem be a würthös ablakmosót a tartályba és a kupakjának a rögzítőgyűrüje ami normál esetben a flakon nyaka körül marad belesett a tartályba  falbav Próbáltam kihorgászni de nem volt sok időm rá, majd valamikor ha lesz rá időm kipecezám.  Undecided

nekem még mindig van néhány pici flakon bogároldóm. 2,5 liter vízhez keverve nincs az a tetű ami a szélvédőn marad tőle Grin
máskor vigyázz a gyűrűvel Smiley
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
szuszu
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


E-mail
« Új hozzászólás #3222 Dátum: 2007.11.30 péntek, 11:20:58 »

Néhány napja "nyikorgok" fékezés közben. Na jó, nem én, hanem az ótó.  beka3
A fékeket 1 hete nézte Vik, rendben vannak, mitől lehet ilyen hangja? Fújjam be valami cuccal, vagy mi orvosolhatja? Ezért nem akarok szervízbe menni...
Naplózva

MK4 2.0 TDCi FL Tit-X
MK5 Hibrid Vignale
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3223 Dátum: 2007.11.30 péntek, 11:31:09 »

Néhány napja "nyikorgok" fékezés közben. Na jó, nem én, hanem az ótó.  beka3
A fékeket 1 hete nézte Vik, rendben vannak, mitől lehet ilyen hangja? Fújjam be valami cuccal, vagy mi orvosolhatja? Ezért nem akarok szervízbe menni...

Vasald meg egy kicsit, ne fujkáld! Néhány erőteljesebb fékezés kell neki.
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #3224 Dátum: 2007.11.30 péntek, 11:37:05 »

Néhány napja "nyikorgok" fékezés közben. Na jó, nem én, hanem az ótó.  beka3
A fékeket 1 hete nézte Vik, rendben vannak, mitől lehet ilyen hangja? Fújjam be valami cuccal, vagy mi orvosolhatja? Ezért nem akarok szervízbe menni...

Vasald meg egy kicsit, ne fujkáld! Néhány erőteljesebb fékezés kell neki.

Meg kell kenni fékzsírral  eplus2 autósboltba így kell kérni   Grin
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3225 Dátum: 2007.11.30 péntek, 11:50:20 »

Néhány napja "nyikorgok" fékezés közben. Na jó, nem én, hanem az ótó.  beka3
A fékeket 1 hete nézte Vik, rendben vannak, mitől lehet ilyen hangja? Fújjam be valami cuccal, vagy mi orvosolhatja? Ezért nem akarok szervízbe menni...

Vasald meg egy kicsit, ne fujkáld! Néhány erőteljesebb fékezés kell neki.

Meg kell kenni fékzsírral  eplus2 autósboltba így kell kérni   Grin


De ha nincs nekik, (mert nem mindegyik boltan van ilyen), akkor reszelőzsír is megteszi. A múltkor vettem Én is és kaptam hozzá egy 4literes vödörben kompressziót ajándékba! A gyárit ráadásul. Akciós volt.
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
csaba14
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4343



E-mail
« Új hozzászólás #3226 Dátum: 2007.11.30 péntek, 12:06:44 »

Persze és van a sufniban obiban vásárolt öntapadós hornyod is.  hehe hehe
Naplózva

2005 5 ajtós tdci 130 le ,bör,dvd navi ...
szuszu
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


E-mail
« Új hozzászólás #3227 Dátum: 2007.11.30 péntek, 12:12:07 »


[/quote]

Meg kell kenni fékzsírral  eplus2 autósboltba így kell kérni   Grin

[/quote]

De ha nincs nekik, (mert nem mindegyik boltan van ilyen), akkor reszelőzsír is megteszi. A múltkor vettem Én is és kaptam hozzá egy 4literes vödörben kompressziót ajándékba! A gyárit ráadásul. Akciós volt.

[/quote]

Tudom, én vagyok a marha, hogy komoly választ vártam!  integet2  Akkor inkább vasalgatom azt a féket, ha nincs rá más gyógyír... A mögöttem jövők meg parázzanak csak!  eplus2
Naplózva

MK4 2.0 TDCi FL Tit-X
MK5 Hibrid Vignale
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3228 Dátum: 2007.11.30 péntek, 12:23:15 »

szuszu,
azért csak óvatosan! Nem forgalomban gondoltam! wave
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
szuszu
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


E-mail
« Új hozzászólás #3229 Dátum: 2007.11.30 péntek, 13:26:48 »

Lenne még egy - nem egyszerű - kérdésem: honnan lehet tudni, hogy az autó ülései a fűtés mellett tudják a szellőztetés funkciót is. Ezt azért kérdezem, mert az enyémek egy Ghia Executive felszereltségű gépből származnak (az ótó maga "csak" Ghia), de ennek ellenére a kereskedő azt állítja, hogy "csak" fűthetőek. Lehetséges ez? Szívesen megoldanám a vezérlő gombok cseréjét, ha tudja az ülés a funkciót. Alvázszám alapján ez pl. megmondható?
Naplózva

MK4 2.0 TDCi FL Tit-X
MK5 Hibrid Vignale
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #3230 Dátum: 2007.11.30 péntek, 13:43:29 »

Lenne még egy - nem egyszerű - kérdésem: honnan lehet tudni, hogy az autó ülései a fűtés mellett tudják a szellőztetés funkciót is. Ezt azért kérdezem, mert az enyémek egy Ghia Executive felszereltségű gépből származnak (az ótó maga "csak" Ghia), de ennek ellenére a kereskedő azt állítja, hogy "csak" fűthetőek. Lehetséges ez? Szívesen megoldanám a vezérlő gombok cseréjét, ha tudja az ülés a funkciót. Alvázszám alapján ez pl. megmondható?

Ha ilyen lyukacsos az a bőr meg az ülés alatt van egy nagy ventillátor akkor szellőztetősek az ülések
Naplózva
szuszu
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


E-mail
« Új hozzászólás #3231 Dátum: 2007.11.30 péntek, 13:50:49 »

Lenne még egy - nem egyszerű - kérdésem: honnan lehet tudni, hogy az autó ülései a fűtés mellett tudják a szellőztetés funkciót is. Ezt azért kérdezem, mert az enyémek egy Ghia Executive felszereltségű gépből származnak (az ótó maga "csak" Ghia), de ennek ellenére a kereskedő azt állítja, hogy "csak" fűthetőek. Lehetséges ez? Szívesen megoldanám a vezérlő gombok cseréjét, ha tudja az ülés a funkciót. Alvázszám alapján ez pl. megmondható?

Ha ilyen lyukacsos az a bőr meg az ülés alatt van egy nagy ventillátor akkor szellőztetősek az ülések

Hmm, lyukacsosnak lyukacsos, a ventillátort meg megsasolom. Csak ennyi?  wow1
« Utoljára szerkesztve: 2007.11.30 péntek, 13:55:31 írta szuszu » Naplózva

MK4 2.0 TDCi FL Tit-X
MK5 Hibrid Vignale
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #3232 Dátum: 2007.11.30 péntek, 15:35:08 »


Hmm, lyukacsosnak lyukacsos, a ventillátort meg megsasolom. Csak ennyi?  wow1

fordmondeo.org on páran már operáltak át üléseket a forum tanulmányozását javaslom - kupi van de megtalálható ha megy az angol még kérdezhetsz is
Naplózva
ic
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 100


« Új hozzászólás #3233 Dátum: 2007.11.30 péntek, 21:31:02 »

Néhány napja "nyikorgok" fékezés közben. Na jó, nem én, hanem az ótó.  beka3
A fékeket 1 hete nézte Vik, rendben vannak, mitől lehet ilyen hangja? Fújjam be valami cuccal, vagy mi orvosolhatja? Ezért nem akarok szervízbe menni...
Nekem is nyikorogtak a hátsó fékeim főleg lassú haladás és enyhe fékezéskor. Nálam a problémát a betétek okozták. Konkrétan a betét hátulján a fém hordozó felületen van (legalább is  a minőségi betéteken) egy műanyag/festék szerű bevonat ez nálam látható módon a nyereg és betét találkozásánál fel volt gyűrődve és így a féknyereg a fékbetéttel fémes kontaktusban volt. Szerintem ez egy túlmelegedésnél fordulhat elő. Én lecseréltem a betéteket valamint réz sprayt használtam a betét és nyereg kontaktusnál azóta nem nyikorgok. Szerintem az olcsóbb betétek alapból tudnak nyikorogni. De gondolom több oka is lehet a nyikorgásnak, nálam ez volt a gond.
Naplózva

2001 2.0 TDDI 5 ajtó Gia 115LE
rosszabb
Vendég
« Új hozzászólás #3234 Dátum: 2007.12.01 szombat, 07:47:33 »

sziasztok,

Tegnap megvettem a FORD mondeo kombit, tdci 116 le, 2004. 09-havi. 1-es renault laguna kombi után jött a gép - masszívabb, csendesebb, kockásabb, tankosabb. Remélem elégedett leszek. Pécsett lakom. Szerelőm Drexler - Poppe műhey lesz. Üdv mindenkinek.
Naplózva
szendre
Vendég
« Új hozzászólás #3235 Dátum: 2007.12.01 szombat, 09:31:53 »

sziasztok,

Tegnap megvettem a FORD mondeo kombit, tdci 116 le, 2004. 09-havi. 1-es renault laguna kombi után jött a gép - masszívabb, csendesebb, kockásabb, tankosabb. Remélem elégedett leszek. Pécsett lakom. Szerelőm Drexler - Poppe műhey lesz. Üdv mindenkinek.


Gratula és WELCOME!!!
Jó választás.
 wave
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #3236 Dátum: 2007.12.01 szombat, 09:58:52 »

Gratulálok   eljen
A mondeo hozott közénk  smile. Sok balesetmentes kilómétert, vigyázzatok egymásra  wave
Naplózva
rosszabb
Vendég
« Új hozzászólás #3237 Dátum: 2007.12.01 szombat, 11:34:49 »

Köszönöm.
Hétfőn viszem szervízbe - szűrő és olajcserén kívül mit nézessek meg alaposan?
Ma mentem vele 110 km-et, Pécs-Harkány - Siklós - Bóly - Pécs. 90-140 km/h, Pécsett 20 km kavargás - többi kisfaluban 20 km vánszorgás, hideg indítás. Fogyasztás a komp. szerint 5.5. Remélem ezzel elégedett lehetek..... worship
Naplózva
bucho
Vendég
« Új hozzászólás #3238 Dátum: 2007.12.01 szombat, 21:19:25 »

Köszönöm.
Hétfőn viszem szervízbe - szűrő és olajcserén kívül mit nézessek meg alaposan?
Ma mentem vele 110 km-et, Pécs-Harkány - Siklós - Bóly - Pécs. 90-140 km/h, Pécsett 20 km kavargás - többi kisfaluban 20 km vánszorgás, hideg indítás. Fogyasztás a komp. szerint 5.5. Remélem ezzel elégedett lehetek..... worship

Szia Üdv közöttünk.

A fogyi reálisnak tűnik, bár a fedkomp nem mindig szentírás.
Gratulálok az autóhoz.
Naplózva
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #3239 Dátum: 2007.12.01 szombat, 23:49:01 »

Köszönöm.
Hétfőn viszem szervízbe - szűrő és olajcserén kívül mit nézessek meg alaposan?
Ma mentem vele 110 km-et, Pécs-Harkány - Siklós - Bóly - Pécs. 90-140 km/h, Pécsett 20 km kavargás - többi kisfaluban 20 km vánszorgás, hideg indítás. Fogyasztás a komp. szerint 5.5. Remélem ezzel elégedett lehetek..... worship

Szia!

Ajtók alsó élét nézzétek meg, van itt olyan tapasztalat, hogy rozsdásodásra hajlamos a dolog.
Ha találtok rozsdát és van szervizkönyved garanciában kijavítják.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3240 Dátum: 2007.12.02 vasárnap, 22:33:54 »

Meg volt a 120km/h fogyi teszt is.

Így alakult a dolog MK3 facelift 2.0-án téli abroncsokkal, autópályán:

80km/h - 5,7L/100km
100km/h - 7,0L/100km
120km/h - 8,5L/100km
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3241 Dátum: 2007.12.03 hétfő, 11:18:47 »

Meg volt a 120km/h fogyi teszt is.

Így alakult a dolog MK3 facelift 2.0-án téli abroncsokkal, autópályán:

80km/h - 5,7L/100km
100km/h - 7,0L/100km
120km/h - 8,5L/100km

Az autópályás fogyasztást én is szoktam nézni. Nekem 130-150 km/h-as sebbeségnél lemegy 8 alá.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3242 Dátum: 2007.12.03 hétfő, 11:37:58 »

Meg volt a 120km/h fogyi teszt is.

Így alakult a dolog MK3 facelift 2.0-án téli abroncsokkal, autópályán:

80km/h - 5,7L/100km
100km/h - 7,0L/100km
120km/h - 8,5L/100km

Az autópályás fogyasztást én is szoktam nézni. Nekem 130-150 km/h-as sebbeségnél lemegy 8 alá.

Ez nagyon sok mindentol fugg. en ha megyek miskolcia fele, akkor az oda vezeto uton tobb a fogyi, mint visszafele. Hiaba a palya, ha enyhe emelkedon mesz felfele kilometereken keresztul. Meg ugye ott az idojarasi viszonyok. Ha szembol erosen fuj a szel azis megnoveli a fogyit. pl. Miskocia fele emelkedo + szembe szel (nem aza Sam Cool ). Visszafele hatba kap a szel plussz lejto. Ez mar igencsak erezheto kulonbseget ad.
Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3243 Dátum: 2007.12.03 hétfő, 11:43:09 »

Ez nagyon sok mindentol fugg. en ha megyek miskolcia fele, akkor az oda vezeto uton tobb a fogyi, mint visszafele. Hiaba a palya, ha enyhe emelkedon mesz felfele kilometereken keresztul. Meg ugye ott az idojarasi viszonyok. Ha szembol erosen fuj a szel azis megnoveli a fogyit. pl. Miskocia fele emelkedo + szembe szel (nem aza Sam Cool ). Visszafele hatba kap a szel plussz lejto. Ez mar igencsak erezheto kulonbseget ad.

Pont ezt beszéltük Stealt-tel.
Pozsonyba odafelé magasabb a fogyi, mint visszafelé. Elvileg magasabban van (ha nem lenne, a Duna visszafolyna), meg a szél is nyugatról fúj keletre.
Vagy csak a placebo...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3244 Dátum: 2007.12.03 hétfő, 16:08:44 »

Az autópályás fogyasztást én is szoktam nézni. Nekem 130-150 km/h-as sebbeségnél lemegy 8 alá.

Ez kombi, téli cipővel. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Zoli79
Vendég
« Új hozzászólás #3245 Dátum: 2007.12.03 hétfő, 20:08:03 »

Meg volt a 120km/h fogyi teszt is.

Így alakult a dolog MK3 facelift 2.0-án téli abroncsokkal, autópályán:

80km/h - 5,7L/100km
100km/h - 7,0L/100km
120km/h - 8,5L/100km
húúúú
Basszus, hogy zabál!!! eplus2 nyes worship integet2
Naplózva
Billy
Vendég
« Új hozzászólás #3246 Dátum: 2007.12.03 hétfő, 20:13:49 »

Az enyém Trend felszereltségű, és nincs benne fed. comp. Ezt programozással elő lehet varázsolni, vagy alapból nem tudja az autó?
Naplózva
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #3247 Dátum: 2007.12.03 hétfő, 20:37:38 »

Az enyém Trend felszereltségű, és nincs benne fed. comp. Ezt programozással elő lehet varázsolni, vagy alapból nem tudja az autó?

Sztem ha alapból nincs benne akkor nem elég a programozás, kellenek szenzorok, érzékelők is..sztem.
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #3248 Dátum: 2007.12.03 hétfő, 20:46:01 »

Meg volt a 120km/h fogyi teszt is.

Így alakult a dolog MK3 facelift 2.0-án téli abroncsokkal, autópályán:

80km/h - 5,7L/100km
100km/h - 7,0L/100km
120km/h - 8,5L/100km

lakókocsit vontattál?  nyes eplus2 wave
Naplózva
Gabo
Vendég
« Új hozzászólás #3249 Dátum: 2007.12.04 kedd, 09:55:09 »

Meg volt a 120km/h fogyi teszt is.

Így alakult a dolog MK3 facelift 2.0-án téli abroncsokkal, autópályán:

80km/h - 5,7L/100km
100km/h - 7,0L/100km
120km/h - 8,5L/100km
Scratch !

A subi is ennyit fogyaszt, igaz 50km-en.  hehe hehe hehe
Naplózva
Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 ... 110   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.083 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.