Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 15:18:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 ... 110   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Facelift modellek  (Megtekintve 1591468 alkalommal)
0 Felhasználó és 25 vendég van a témában
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #3500 Dátum: 2008.02.04 hétfő, 21:46:26 »

ha a látvány ennyi örömöt tud okozni akkor neked kell 1 pillanatnyi fogyasztásmérő az autódba  taps
az időnként kilométereken keresztül is mutat akár 2,5 - 3,0 értékeket Wink
Mondjuk kíváncsi is lennék rá, hogy mikor mennyi éppen (tudom, értelme kb. pont semmi). Azt amúgy rá lehet varázsolni a gépre? Gondolom ezek tipikusan olyan dolgok, amikkel az ember addig játszik, míg pár hetes a kocsi, utána már csak egy felesleges funkció.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #3501 Dátum: 2008.02.04 hétfő, 21:46:46 »

Osztán meg tankoláskor az elsősegély csomag hihi  nyes nyes

mértis?
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Bigzotya
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 597


MONDI 2.2 TDCi 200Le. Luxury


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3502 Dátum: 2008.02.04 hétfő, 21:49:25 »

mértis?
Tsory hát nem érteed 2.3 átlag mérés  vigyor3 tankoláskor meg a 7-8 miatt  rinya
Naplózva

Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #3503 Dátum: 2008.02.04 hétfő, 21:55:26 »

Mondjuk kíváncsi is lennék rá, hogy mikor mennyi éppen (tudom, értelme kb. pont semmi). Azt amúgy rá lehet varázsolni a gépre? Gondolom ezek tipikusan olyan dolgok, amikkel az ember addig játszik, míg pár hetes a kocsi, utána már csak egy felesleges funkció.

a tiedre rá lehet. minden 2003.07. utánira rá lehet, az előttiek pedig kérdésesek, v igen v nem. szervízbe géppel tudják aktiválni. pl asszem ivanicséknál sikerült már másoknak is.
én úgy vettem az autót aug.-ba, h benne volt, és nekem azóta is ezen áll a fedcomp. nem azért mert ahoz igazítom a vezetésem, csak sztem hasznosabb infó mint reggeltől estig a folyamatos időjárás jelentés. nem azért, mert ezáltal (ha mindig látom) kevesebbet fog fogyasztani a kocsi. szó sincs róla, a körülményeket nem lehet befolyásolni és az 1perces piroslámpa máris viszi a 2km úton 2,5l kijelzést. szal normalizálódik a helyzet. országúton meg az utat kell figyelni, ótópályán + az előtted lévőt, és a tükröket.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #3504 Dátum: 2008.02.04 hétfő, 21:57:26 »

Tsory hát nem érteed 2.3 átlag mérés  vigyor3 tankoláskor meg a 7-8 miatt  rinya

hééé...hééé, nem 2,3 átlagmérés! csak pillanatnyi kijelzés.
sejtettem, h erre gondolsz ... de reméltem h nem, inkább visszakérdeztem wave
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
csaba14
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4343



E-mail
« Új hozzászólás #3505 Dátum: 2008.02.04 hétfő, 21:59:46 »

a tiedre rá lehet. minden 2003.07. utánira rá lehet, az előttiek pedig kérdésesek, v igen v nem. szervízbe géppel tudják aktiválni. pl asszem ivanicséknál sikerült már másoknak is.
én úgy vettem az autót aug.-ba, h benne volt, és nekem azóta is ezen áll a fedcomp. nem azért mert ahoz igazítom a vezetésem, csak sztem hasznosabb infó mint reggeltől estig a folyamatos időjárás jelentés. nem azért, mert ezáltal (ha mindig látom) kevesebbet fog fogyasztani a kocsi. szó sincs róla, a körülményeket nem lehet befolyásolni és az 1perces piroslámpa máris viszi a 2km úton 2,5l kijelzést. szal normalizálódik a helyzet. országúton meg az utat kell figyelni, ótópályán + az előtted lévőt, és a tükröket.
Bocsi egy gyors kérdés ,ha aktiválják a pil fogyit , akkor az átlag fogyi kijelzés is megmarad?
Naplózva

2005 5 ajtós tdci 130 le ,bör,dvd navi ...
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #3506 Dátum: 2008.02.04 hétfő, 22:05:20 »

Azzal a tempóval nagyon korrekt a 7,1. A harci kedv már csak ritkán kap el.Már nem olyan a reflex mint 20 évesen.
Akkor nyomtam volna neki,de a 4dobfékes wartburgal nem lehetett megállni.
Nincs itt szó harci kedvről csak állandó tempórol. 2x20 évesen az ember már nem ugrál szomoru1
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #3507 Dátum: 2008.02.04 hétfő, 22:18:38 »

a tiedre rá lehet. minden 2003.07. utánira rá lehet, az előttiek pedig kérdésesek, v igen v nem. szervízbe géppel tudják aktiválni. pl asszem ivanicséknál sikerült már másoknak is.
Lassan a saját képemre faragom az autót Smiley Előbb-utóbb rárakatom ezt a pillanatnyi fogyimérést is. Csak az Ivanicsnál csinálják? Van ismerősöm az Autonett-nél. Arról itt a fórumon alig olvastam valamit. Ha oda viszem, ott is meg tudják csinálni?
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #3508 Dátum: 2008.02.04 hétfő, 22:28:51 »

Bocsi egy gyors kérdés ,ha aktiválják a pil fogyit , akkor az átlag fogyi kijelzés is megmarad?

minden megmarad. ez plusszba kerül rá Smiley
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #3509 Dátum: 2008.02.04 hétfő, 22:30:05 »

Lassan a saját képemre faragom az autót Smiley Előbb-utóbb rárakatom ezt a pillanatnyi fogyimérést is. Csak az Ivanicsnál csinálják? Van ismerősöm az Autonett-nél. Arról itt a fórumon alig olvastam valamit. Ha oda viszem, ott is meg tudják csinálni?

ha van ismerősöd akkor legjobb őt kérdezni  Wink én csak azéé mondtam ivanicsot, mert azt tudom biztosra, h kaccsoltak már be Smiley
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #3510 Dátum: 2008.02.05 kedd, 08:36:46 »

Lassan a saját képemre faragom az autót Smiley Előbb-utóbb rárakatom ezt a pillanatnyi fogyimérést is. Csak az Ivanicsnál csinálják? Van ismerősöm az Autonett-nél. Arról itt a fórumon alig olvastam valamit. Ha oda viszem, ott is meg tudják csinálni?

Autonettesek kollégám szülei fiestájába nem tudták összehangolni a rádiót az órával szóval nem biztos, hogy ott sikerülni fog.
Javasolnám Vik mestert Könyveskálmánon a Fort nál, vagy Ivanicsék persze rutinból
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #3511 Dátum: 2008.02.05 kedd, 08:53:23 »

Ez a 7,8 a kijelzett. Mikor átvettem, akkor az előző tulaj teletankolta előttem, azóta én még nem tankoltam (tehát nincs számolt értékem még). A kijelzett átlagsebesség 20km/h most épp.
Szép látvány lehet egy 6,x -es átlagfogyi  smile
Akkor készülj fel, hogy a tankoláskor számolt átlagod 8,5 körül lesz. Sad Hacsak nem a Te fedkompod az üdítő kivétel, amelyik pontosan mér.
Én a korábban írt körülmények között 33-34km/h átlagot teljesítek, tehát jogos, hogy kevesebb is a fogyi.

Vásárlás utáni szerviz megvolt? Egy olaj, olajszűrő, go.szűrő, légszűrő csere, plusz átnézés erősen ajánlott!
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #3512 Dátum: 2008.02.05 kedd, 08:55:40 »

a tiedre rá lehet. minden 2003.07. utánira rá lehet, az előttiek pedig kérdésesek, v igen v nem. szervízbe géppel tudják aktiválni. pl asszem ivanicséknál sikerült már másoknak is.
Ez sajnos nem igaz! Pár napja kérdeztem az Ivanics szerelőjét, és nem évjárat, hanem inkább felszereltésg függő, hogy a pillanatnyi fogyimérés aktiválható-e. Az esetek többségében nem lehet bekapcsolni.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #3513 Dátum: 2008.02.05 kedd, 09:54:33 »

Autonettesek kollégám szülei fiestájába nem tudták összehangolni a rádiót az órával szóval nem biztos, hogy ott sikerülni fog.
Javasolnám Vik mestert Könyveskálmánon a Fort nál, vagy Ivanicsék persze rutinból
Autonettre rákerestem itt a fórumon, és eleve kevés hsz-ban van említve, és ott sem pozitívan. Kár hogy épp onnan ismerek valakit... De akkor valószínű kerülni fogom őket.
Vik mester egyenlő lenne wyctor-al?
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #3514 Dátum: 2008.02.05 kedd, 09:57:53 »

Ez sajnos nem igaz! Pár napja kérdeztem az Ivanics szerelőjét, és nem évjárat, hanem inkább felszereltésg függő, hogy a pillanatnyi fogyimérés aktiválható-e. Az esetek többségében nem lehet bekapcsolni.

ugyanott stealtnek + ezt a dátumos magyarázatot adták. akkóó jó lenne sztem ha már végre ők is eldöntenék mi alapján akarják bekaccsolni  nyes
az enyém trend és benne van, de tudok olyan ghiat akit + elküldtek (nem ivanicsék), h nem lehet akkó melyik az a felszereltség? nem hiszem, h ambi + trend aszt hali.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #3515 Dátum: 2008.02.05 kedd, 09:59:09 »

- Akkor készülj fel, hogy a tankoláskor számolt átlagod 8,5 körül lesz. Sad Hacsak nem a Te fedkompod az üdítő kivétel, amelyik pontosan mér.
Én a korábban írt körülmények között 33-34km/h átlagot teljesítek, tehát jogos, hogy kevesebb is a fogyi.
- Vásárlás utáni szerviz megvolt? Egy olaj, olajszűrő, go.szűrő, légszűrő csere, plusz átnézés erősen ajánlott!
- Eddig 300km-t mentem vele, és a visszaszámláló 430-at mutat, az összesen 730. Előttem tankoltunk bele 58l-t. Ha így nézem a fogyasztást, akkor pont 7,9-re jön ki, ami nem nagy eltérés a fedcomp-hoz képest. De majd meglátjuk tankolásnál.
- Előző tuaj barátom, és főnököm is a cégnél. Együtt vittük el a kocsit vagy 3 szervízbe átnézetni, cserélt benne első féket, és mindent rendben találtak mindenhol. Amiket írtál, azokra azt mondja, hogy kb. 5e km-el ezelőtt cserélte. Azokat milyen időközönként kell cserélni? És ez a pakk amit írtál, mennyibe kerül?
(Köszi a válaszokat! Lassan belerázódok a Mondeos dolgokba  Smiley )
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #3516 Dátum: 2008.02.05 kedd, 09:59:15 »

Vik mester egyenlő lenne wyctor-al?

nem.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #3517 Dátum: 2008.02.05 kedd, 10:01:01 »

ugyanott stealtnek + ezt a dátumos magyarázatot adták. akkóó jó lenne sztem ha már végre ők is eldöntenék mi alapján akarják bekaccsolni  nyes
az enyém trend és benne van, de tudok olyan ghiat akit + elküldtek (nem ivanicsék), h nem lehet akkó melyik az a felszereltség? nem hiszem, h ambi + trend aszt hali.
Nekem Ghia Executive van. Ha csak a jól felszereltekbe lehet ektiválni, akkor jó esélyekkel indulok.  laugh
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #3518 Dátum: 2008.02.05 kedd, 10:02:59 »

- Eddig 300km-t mentem vele, és a visszaszámláló 430-at mutat, az összesen 730. Előttem tankoltunk bele 58l-t. Ha így nézem a fogyasztást, akkor pont 7,9-re jön ki, ami nem nagy eltérés a fedcomp-hoz képest. De majd meglátjuk tankolásnál.
- Előző tuaj barátom, és főnököm is a cégnél. Együtt vittük el a kocsit vagy 3 szervízbe átnézetni, cserélt benne első féket, és mindent rendben találtak mindenhol. Amiket írtál, azokra azt mondja, hogy kb. 5e km-el ezelőtt cserélte. Azokat milyen időközönként kell cserélni? És ez a pakk amit írtál, mennyibe kerül?
(Köszi a válaszokat! Lassan belerázódok a Mondeos dolgokba  Smiley )

olaj+olajszűrőt 15E km-ként szokta itt a többség, de ha ezt nem futod meg 1 év alatt akkor évente. gyárilag 20E az előírt. a többi leírt dolgot én pl olajcsere alkalmával szintén cserélem.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #3519 Dátum: 2008.02.05 kedd, 10:07:56 »

Nekem Ghia Executive van. Ha csak a jól felszereltekbe lehet ektiválni, akkor jó esélyekkel indulok.  laugh

a felszereltség elmélet megbukott. nekem trend van és aktív. stealtnek is trend, és abba is aktív. lehet, h az ambit nem lehet rávenni, de a 2 példa miatt én a felszereltséget kicsukom. szal amíg okosabbat nem mond valaki, én a 2003.07.-et tartom választó vonalnak ... de azt is csak fenntartásokkal, mert előttiekbe is lehetséges, csak nagyon kevés eséjjel amit eddig senki nem tudott megindokolni.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
baloght
Vendég
« Új hozzászólás #3520 Dátum: 2008.02.05 kedd, 10:32:22 »

a felszereltség elmélet megbukott. nekem trend van és aktív. stealtnek is trend, és abba is aktív. lehet, h az ambit nem lehet rávenni, de a 2 példa miatt én a felszereltséget kicsukom. szal amíg okosabbat nem mond valaki, én a 2003.07.-et tartom választó vonalnak ... de azt is csak fenntartásokkal, mert előttiekbe is lehetséges, csak nagyon kevés eséjjel amit eddig senki nem tudott megindokolni.
az enyém 2004. 02 havi, ghia business és nem működik rajta.
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #3521 Dátum: 2008.02.05 kedd, 10:37:44 »

az enyém 2004. 02 havi, ghia business és nem működik rajta.

be kell kapcsoltatni szervízben.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #3522 Dátum: 2008.02.05 kedd, 10:44:07 »

ugyanott stealtnek + ezt a dátumos magyarázatot adták. akkóó jó lenne sztem ha már végre ők is eldöntenék mi alapján akarják bekaccsolni  nyes
az enyém trend és benne van, de tudok olyan ghiat akit + elküldtek (nem ivanicsék), h nem lehet akkó melyik az a felszereltség? nem hiszem, h ambi + trend aszt hali.
Én sem tudok mást mondani, mint amit hallottam. Az ember azt mondta, hogy nem tudja mitől függ, de inkább a magasabb felszereltségű autókban jön össze. Szerintem volt akinek a 2004-esben nem sikerült, és akkor az évjárat dolog is megbukott.
EGR is van visszacsatolós, meg anélküli összevissza. Lehet csak azon múlik, hogy épp milyen fedkomp modul akadt az összeszerelésnél a munkás kezébe.
Meg kell próbálni.
Bekapcsolni egyféleképpen lehet, úgyhogy azon nincs mit eldönteni. Azután vagy működik vagy nem.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
baloght
Vendég
« Új hozzászólás #3523 Dátum: 2008.02.05 kedd, 10:45:19 »

be kell kapcsoltatni szervízben.

Nem tudták bekapcsolni.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #3524 Dátum: 2008.02.05 kedd, 10:53:50 »

- Eddig 300km-t mentem vele, és a visszaszámláló 430-at mutat, az összesen 730. Előttem tankoltunk bele 58l-t. Ha így nézem a fogyasztást, akkor pont 7,9-re jön ki, ami nem nagy eltérés a fedcomp-hoz képest. De majd meglátjuk tankolásnál.
- Előző tuaj barátom, és főnököm is a cégnél. Együtt vittük el a kocsit vagy 3 szervízbe átnézetni, cserélt benne első féket, és mindent rendben találtak mindenhol. Amiket írtál, azokra azt mondja, hogy kb. 5e km-el ezelőtt cserélte. Azokat milyen időközönként kell cserélni? És ez a pakk amit írtál, mennyibe kerül?
(Köszi a válaszokat! Lassan belerázódok a Mondeos dolgokba  Smiley )

Nem akarlak elkeseríteni, de a megtehető km a végén sokkal gyorsabban fog fogyni.
Mivel az autó előélete ismert, és garantált, hogy a korábban említett dolgok megvoltak, természetesen most nem kell cserélned. Majd egy 10e km múlva.
A pakk durván 18e forint. A munkadíj nekem egy hete 8600 ft volt márkaszervizben (80ezres szerviz: cserék, átvizsgálás, pecsét)

Egyelőre ne foglalkozz a fogyasztással! Menj el pár tankot, legyen benne hosszabb út is, ismerkedj az autóval!
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3525 Dátum: 2008.02.05 kedd, 11:00:40 »

az enyém 2004. 02 havi, ghia business és nem működik rajta.

Inkább a szerelő a szűk keresztmetszet.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
baloght
Vendég
« Új hozzászólás #3526 Dátum: 2008.02.05 kedd, 11:01:40 »

Inkább a szerelő a szűk keresztmetszet.
Ezt most nem értem.

Az Ivanicsos fickónál voltam...
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3527 Dátum: 2008.02.05 kedd, 11:02:09 »

Ezt most nem értem.

Az Ivanicsos fickónál voltam...

Akkor marad a pech faktor...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3528 Dátum: 2008.02.05 kedd, 11:08:20 »

az enyém 2004. 02 havi, ghia business és nem működik rajta.

Amúgy honnan van ez a ghia business? Szerintem ilyen nincs. Van ghia executive, meg van business csomag, de a kettő együtt...
Vagy ez valami hivatalos papíron volt?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #3529 Dátum: 2008.02.05 kedd, 13:06:47 »

Na tegnap du én is csináltam egr-szívósor takarítást. Beindításkor 1mp-ig csörgött, mint a fene, de utána szokásos traktorhang volt és nem füstölt egyáltalán. Mondjuk nem is volt komoly lerakódás. Érdekes, hogy bő egy éve van meg a gép és zömében városban tötymörgök, mégis csak max 1mm korom/olajsár volt... Akinek egyharmada a szabad keresztmetszet, az vajon hogyan vezet, vagy mikor tisztította? Lehet, hogy a 9 liter körüli fogyasztásom EGR kímélő eplus2?
Egyébként meg mintha egy kissé jobban reagálna a gázadásra...
Naplózva
csaba14
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4343



E-mail
« Új hozzászólás #3530 Dátum: 2008.02.05 kedd, 14:08:16 »

Nálam péntek lesz a nagy nap egr , szívósor puccen. Azt nem tudom dugózás legyen e 2005 05 havi .Van valakinek hasonló korú dugózva? wave
Naplózva

2005 5 ajtós tdci 130 le ,bör,dvd navi ...
baloght
Vendég
« Új hozzászólás #3531 Dátum: 2008.02.05 kedd, 14:45:19 »

Amúgy honnan van ez a ghia business? Szerintem ilyen nincs. Van ghia executive, meg van business csomag, de a kettő együtt...
Vagy ez valami hivatalos papíron volt?

akkor pontosítok ghia business csomaggal, de akkor a katalógusban ez úgy szerepelt, mint ghia business. külön oldal volt neki. az árlistán pedig, csak csomagként szerepelt..
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3532 Dátum: 2008.02.05 kedd, 14:51:07 »

akkor pontosítok ghia business csomaggal, de akkor a katalógusban ez úgy szerepelt, mint ghia business. külön oldal volt neki. az árlistán pedig, csak csomagként szerepelt..

Melyik katalógusban? A németben, magyarban nincs ilyen. Szerintem ghia executive lesz az. Fakormány, meg mnden.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Norbu
Vendég
« Új hozzászólás #3533 Dátum: 2008.02.05 kedd, 14:53:14 »

Nálam péntek lesz a nagy nap egr , szívósor puccen. Azt nem tudom dugózás legyen e 2005 05 havi .Van valakinek hasonló korú dugózva? wave


Én most hétvégén dugózom le az EGR-t,elötte ki kellene pucolnom a szívósort???azt meg hogyan?Nagyon szét kell szedni  a puccantáshoz?Mit kell szétszedni ?
Naplózva
Tibi
Vendég
« Új hozzászólás #3534 Dátum: 2008.02.05 kedd, 14:59:46 »


Én most hétvégén dugózom le az EGR-t,elötte ki kellene pucolnom a szívósort???azt meg hogyan?Nagyon szét kell szedni  a puccantáshoz?Mit kell szétszedni ?
igen ajánlatos kipucolni  , beütöd a keresőbe a/ szivósorpucolás vagy takaritást / és még képpel illusztráltat is fogsz találni.
Naplózva
baloght
Vendég
« Új hozzászólás #3535 Dátum: 2008.02.05 kedd, 15:05:38 »

Melyik katalógusban? A németben, magyarban nincs ilyen. Szerintem ghia executive lesz az. Fakormány, meg mnden.
Ez magyar katalógusban volt. És már rég volt. Executive csak az f2-ben volt nem? Egyébként alcantra bőr kárpit, fa kormány, fa utánzat műszerfal, xenon, ?... ennyivel tudott többet, mint a sima gyia
Naplózva
Norbu
Vendég
« Új hozzászólás #3536 Dátum: 2008.02.05 kedd, 15:13:48 »

igen ajánlatos kipucolni  , beütöd a keresőbe a/ szivósorpucolás vagy takaritást / és még képpel illusztráltat is fogsz találni.

Beütöttem,de csak annyit találtam,hogy ki lett takarítva kijött fél üveg korom stb,semmi leíráss vagy kép. szomoru1
Naplózva
Tibi
Vendég
« Új hozzászólás #3537 Dátum: 2008.02.05 kedd, 15:30:22 »

Beütöttem,de csak annyit találtam,hogy ki lett takarítva kijött fél üveg korom stb,semmi leíráss vagy kép. szomoru1
bocsi igazad van pedig 1 hónappal ezelőtt legalább 10-15 en csináltuk meg , + legalább 1 angol cikk volt fen képpel , az alapján csináltam meg én is de utánna több beszámoló is született emlékeim szerint képes is , aki emlékszik rá segithetne egy kicsit.
Naplózva
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #3538 Dátum: 2008.02.05 kedd, 15:47:12 »

... aki emlékszik rá segithetne egy kicsit.
Angol cikk: http://mondeoforum.camelcom.hu/index.php?topic=6.msg240024#msg240024
Stealt: http://mondeoforum.camelcom.hu/index.php?topic=22.msg236890#msg236890
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
gyuri old
Vendég
« Új hozzászólás #3539 Dátum: 2008.02.05 kedd, 18:18:40 »

Amúgy honnan van ez a ghia business? Szerintem ilyen nincs. Van ghia executive, meg van business csomag, de a kettő együtt...
Vagy ez valami hivatalos papíron volt?

Az én gépem olaszból való.Amikor tavaly tavasszal vettem akkor nézegettem az árlistákat ot volt, ghia bbuiness felszereltségü csomaggal. A ghián felül tartralmazta, teljes bőr,félig bőr-félig fa kormány,17 coll-os 7 küllős kf felnit.
legalábbis én akkor ezt találtam.listaáron 8,4 volt.
Naplózva
Norbu
Vendég
« Új hozzászólás #3540 Dátum: 2008.02.05 kedd, 19:26:11 »


Aha,köszi,ez tökéletes.Úgy látom ez már nagyobb munka,inkább elviszem tisztításra vmi szerelőhöz,utána meg a dugózás,spéci lemezzel  nyes  worship
Naplózva
Tibi
Vendég
« Új hozzászólás #3541 Dátum: 2008.02.05 kedd, 20:03:16 »

Aha,köszi,ez tökéletes.Úgy látom ez már nagyobb munka,inkább elviszem tisztításra vmi szerelőhöz,utána meg a dugózás,spéci lemezzel  nyes  worship
csak látszatra tünik annak de valójában, a szerelés a legkissebb része a munkának,a takarítás naa az kemény nekem 2,5 óra volt ebböl 2 óra volt csak a sika- mika ,fél óra pedig a szerelés .a lemezt egy jó lemezvágó ollóval simán kivágod + 2 furat . ha mással pucoltatod akkor legyél ott mert nem biztos hogy normálisan kipucuolják, ugyanis elég kemény munka és tiszta dzsuva lessz minden , na meg a szaki is, jó munkát.
Naplózva
Norbu
Vendég
« Új hozzászólás #3542 Dátum: 2008.02.05 kedd, 20:14:41 »

Szia Tibi.
Lemez már van Francoe jóvoltából,most már csak keresnem kell vkit aki kitakarítja.
Naplózva
gyuri old
Vendég
« Új hozzászólás #3543 Dátum: 2008.02.06 szerda, 18:59:14 »

CSak félve kérdezem nektek nem potyognak a csavarok az autoból? Ma mikor felnyitottam a kombi csomagtartó ajtaját 3db potyogott a nyakamba 2 a kárpité 1 a zár felfogatásából. Egész meglepődtem elöször körülnéztem nem dobál-e valaki.Azért ennél jobban kelene összerakva lennie. falbav
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #3544 Dátum: 2008.02.06 szerda, 20:09:26 »

CSak félve kérdezem nektek nem potyognak a csavarok az autoból? Ma mikor felnyitottam a kombi csomagtartó ajtaját 3db potyogott a nyakamba 2 a kárpité 1 a zár felfogatásából. Egész meglepődtem elöször körülnéztem nem dobál-e valaki.Azért ennél jobban kelene összerakva lennie. falbav
Akkor azt valaki már szétszedte egyszer.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #3545 Dátum: 2008.02.06 szerda, 20:58:05 »

Akkor azt valaki már szétszedte egyszer.
100%
Naplózva
cancer
Vendég
« Új hozzászólás #3546 Dátum: 2008.02.06 szerda, 22:50:23 »

Akkor azt valaki már szétszedte egyszer.
Szerintem nem is egyszer!!!
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3547 Dátum: 2008.02.06 szerda, 23:27:20 »

Szerintem nem is egyszer!!!

Nem az a baj, hogy szétszedte, hanem hogy nem rakta össze!!!
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
cancer
Vendég
« Új hozzászólás #3548 Dátum: 2008.02.06 szerda, 23:33:35 »

Nem az a baj, hogy szétszedte, hanem hogy nem rakta össze!!!
Vagy legalábbis nem rendesen...
Naplózva
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #3549 Dátum: 2008.02.07 csütörtök, 10:16:58 »

CSak félve kérdezem nektek nem potyognak a csavarok az autoból? ...
Az enyémnél a kormányoszlop alatti takarólemez belsejében lévő szivacscsíkon akadt fent egy csavar. Korábban is láttam, de most a műszerfalizzók cseréjénél kiszedtem és megkerestem a helyét. A kormány felső takarólemezének egyik hátsó eldugott csavarja volt ( lásd a Wyctor cikkét), a másik az nem is volt meg. Szerintem nem magától esett ki. Gondolom az óratekerés után már nem akaródzott visszarakni, vagy ahhoz nem kell kiszedni a műszerfalat, csak a WDS-t rádugni?  fejvakaras
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 ... 110   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.079 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.