Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 11:30:51 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 98 99 ... 110   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Facelift modellek  (Megtekintve 1591246 alkalommal)
0 Felhasználó és 26 vendég van a témában
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #4550 Dátum: 2009.02.04 szerda, 08:51:46 »

Az enyémen még lyuk sincs (szintén kombi)

a takarón se? .. nekem csak azon van de a lemezen már nincs.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
flala
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 569


Az egészség természetes!


WWW
« Új hozzászólás #4551 Dátum: 2009.02.04 szerda, 09:03:58 »

a takarón se? .. nekem csak azon van de a lemezen már nincs.

Nincs, sehol. A hátulján csak az embléma van (az alá nem néztem, mert nem félrehajtható, mint a motortér nyitó)
Naplózva

MKIII Mondeo Kombi 2,0 TDCi Ghia, 2005/06
flala
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 569


Az egészség természetes!


WWW
« Új hozzászólás #4552 Dátum: 2009.02.04 szerda, 09:08:59 »

a takarón se? .. nekem csak azon van de a lemezen már nincs.

Van fennt kép róla a http://www.flalamondi.atw.hu/ címen a Mondeo és Focus csoport alatt 11-es számmal
Naplózva

MKIII Mondeo Kombi 2,0 TDCi Ghia, 2005/06
Ifju Balázs
Vendég
« Új hozzászólás #4553 Dátum: 2009.02.04 szerda, 09:20:31 »

Nincs, sehol. A hátulján csak az embléma van (az alá nem néztem, mert nem félrehajtható, mint a motortér nyitó)

A rendszám fölött nézd meg, ahol megfogod, amikor kinyitod a csomagtér-ajtót.
Naplózva
flala
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 569


Az egészség természetes!


WWW
« Új hozzászólás #4554 Dátum: 2009.02.04 szerda, 09:52:58 »

A rendszám fölött nézd meg, ahol megfogod, amikor kinyitod a csomagtér-ajtót.

Ok worship, ott nekem is csak egy sima fekete műanyagdugó van.
Naplózva

MKIII Mondeo Kombi 2,0 TDCi Ghia, 2005/06
Ifju Balázs
Vendég
« Új hozzászólás #4555 Dátum: 2009.02.04 szerda, 10:09:38 »

Ok worship, ott nekem is csak egy sima fekete műanyagdugó van.

Nekem van kulcslyuk, de nem lehet hozzáférni, csak ha leveszem a rendszámot, meg a rendszámkeretet. falbav
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #4556 Dátum: 2009.02.04 szerda, 10:13:36 »

Nekem van kulcslyuk, de nem lehet hozzáférni, csak ha leveszem a rendszámot, meg a rendszámkeretet. falbav

ne vedd le mert zár nincs mögötte vigyor3 csak a takaró van kifúrva a lemez már nincs.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Ifju Balázs
Vendég
« Új hozzászólás #4557 Dátum: 2009.02.04 szerda, 10:25:41 »

ne vedd le mert zár nincs mögötte vigyor3 csak a takaró van kifúrva a lemez már nincs.

Nekem van zár, ebből még nem spórolták ki!
Naplózva
flala
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 569


Az egészség természetes!


WWW
« Új hozzászólás #4558 Dátum: 2009.02.04 szerda, 10:58:28 »

Nekem van zár, ebből még nem spórolták ki!

Egyenlőre nem hiányzik, mert műxik a központi. Remélem még sokáig így is marad Wink
Naplózva

MKIII Mondeo Kombi 2,0 TDCi Ghia, 2005/06
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #4559 Dátum: 2009.02.04 szerda, 11:11:13 »

facelift kombiban nincs kulcsos zár hátul. 2003.06.15-óta. Csak mikrokapcsoló, ami beázik.
Naplózva
sesem
Vendég
« Új hozzászólás #4560 Dátum: 2009.02.10 kedd, 08:26:40 »

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy 6 sebességes váltónál a kuplung automatikusan utánállítódik (rálóg a kinyomócsapágy a szerkezetre), vagy a kopás mértékének megfelelően szerszámmal utána kell állítani (2004-es Mondeo 2.0 TDCi 130Le)?
Segítséget előre is köszönöm.
Baleset- és hibamentes közlekedést!
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4561 Dátum: 2009.02.10 kedd, 08:36:27 »

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy 6 sebességes váltónál a kuplung automatikusan utánállítódik (rálóg a kinyomócsapágy a szerkezetre), vagy a kopás mértékének megfelelően szerszámmal utána kell állítani (2004-es Mondeo 2.0 TDCi 130Le)?
Segítséget előre is köszönöm.
Baleset- és hibamentes közlekedést!

Automatikus állítású.
És megkérnélek, ne írd be ugyanazt a problémát 2 hlyre.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
szabogaby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1125



E-mail
« Új hozzászólás #4562 Dátum: 2009.02.10 kedd, 21:58:38 »

facelift kombiban nincs kulcsos zár hátul. 2003.06.15-óta. Csak mikrokapcsoló, ami beázik.
Az enyém 2003.02-havi facelift előtti, és már nekem sincs
Naplózva

1996 1.8 TD MKI.
2003 2.0 TDCi Ghia 115 LE MKIII.
Jelenleg 2008 2.0 TDCi Titanium Kombi MKIV.
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #4563 Dátum: 2009.02.11 szerda, 08:31:31 »

Az enyém 2003.02-havi facelift előtti, és már nekem sincs
Akkor már biztos elfogyott a zárjuk... Wink
Naplózva
ST220
Vendég
« Új hozzászólás #4564 Dátum: 2009.02.11 szerda, 10:05:41 »

Miért nincs a 2006-os ST TDCi-ben belülről nyitható csomagtartónak a gombja?
Az összes Facelift 2-esből hiányzik?
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4565 Dátum: 2009.02.11 szerda, 11:12:34 »

Miért nincs a 2006-os ST TDCi-ben belülről nyitható csomagtartónak a gombja?
Az összes Facelift 2-esből hiányzik?

Igen.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #4566 Dátum: 2009.02.12 csütörtök, 09:38:34 »

Miért nincs a 2006-os ST TDCi-ben belülről nyitható csomagtartónak a gombja?
Az összes Facelift 2-esből hiányzik?

Lehet érdemes lenne a vakdugó mögé kukucskálni, hátha a csatlakozó a kábelen megvan, csak a kapcsolót spórolták le... (Nem biztos, hogy új kábelköteget csináltak emiatt.)
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4567 Dátum: 2009.02.12 csütörtök, 10:17:43 »

Lehet érdemes lenne a vakdugó mögé kukucskálni, hátha a csatlakozó a kábelen megvan, csak a kapcsolót spórolták le... (Nem biztos, hogy új kábelköteget csináltak emiatt.)

Pedig hosszu tavon ez a cel. Lehagyjak a kapcsolot 10cent. es a hozza tartozo kabel darabot, ami ujabb 10cent. Igy sporoltak rajtad 20centet.
Naplózva

blah blah blah
sarkan
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 134



E-mail
« Új hozzászólás #4568 Dátum: 2009.02.12 csütörtök, 11:03:41 »

Sziasztok!
Ma vettem észre, hogy elveszett a szervízkönyvem, valószínűleg nem adták vissza az utolsó átvizsgálás után.
Érdeklődtem a szervízben, de 'természetesen' náluk nincs.
Lehet pótolni valahogyan?
Naplózva

ex MK4 2,0 TDCi automata Trend_2009

Mk5 2.0 HEV Titanium_2018
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #4569 Dátum: 2009.02.12 csütörtök, 11:17:50 »

Pedig hosszu tavon ez a cel. Lehagyjak a kapcsolot 10cent. es a hozza tartozo kabel darabot, ami ujabb 10cent. Igy sporoltak rajtad 20centet.

Bocs az OFF-ért, de...
Ennél egyébként akár rosszabb is lehet a helyzet, mert az asszony fiestájánál volt olyan kábelköteg, hogy "csatlakozók levágva" (Ez benne volt a hivatalos nevében a mikromacsekban). Tehát abba a kocsiba, amiben az adott fícsör nincs benne, ugyanolyan kábelköteget raktak, mint amiben benne van, csak a gyárban levágták a nem használt csatlakozókat. Én ezt komolyan sérelmeztem, mert ez kicsit nehezíti az utólagos upgradeket. Szerintem egyébként ez már szemétség.
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.12 csütörtök, 11:20:26 írta SSanya » Naplózva
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #4570 Dátum: 2009.02.12 csütörtök, 11:19:15 »

Sziasztok!
Ma vettem észre, hogy elveszett a szervízkönyvem, valószínűleg nem adták vissza az utolsó átvizsgálás után.
Érdeklődtem a szervízben, de 'természetesen' náluk nincs.
Lehet pótolni valahogyan?

Szerintem legálisan nem, de próbálj némi anyagi támogatás felajánlásával is érdeklődni a szervízben, hátha...
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #4571 Dátum: 2009.02.12 csütörtök, 11:35:52 »

Pedig hosszu tavon ez a cel. Lehagyjak a kapcsolot 10cent. es a hozza tartozo kabel darabot, ami ujabb 10cent. Igy sporoltak rajtad 20centet.
Azért kell spórolni,mert drágák a kábelgyártók.......... eplus2 eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4572 Dátum: 2009.02.12 csütörtök, 12:11:35 »

Bocs az OFF-ért, de...
Ennél egyébként akár rosszabb is lehet a helyzet, mert az asszony fiestájánál volt olyan kábelköteg, hogy "csatlakozók levágva" (Ez benne volt a hivatalos nevében a mikromacsekban). Tehát abba a kocsiba, amiben az adott fícsör nincs benne, ugyanolyan kábelköteget raktak, mint amiben benne van, csak a gyárban levágták a nem használt csatlakozókat. Én ezt komolyan sérelmeztem, mert ez kicsit nehezíti az utólagos upgradeket. Szerintem egyébként ez már szemétség.

naja, de szerintem a xarragosak csimborasszoja amikor a kilincs hazat rogzito csavrrol lesporoljak azt a pici kerek takaro bigyulat. Kiloja nem lehet tobb 1 eu-nal es 1 kilobol szerintem kijon vagy 1000autora valo.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4573 Dátum: 2009.02.12 csütörtök, 12:12:09 »

Azért kell spórolni,mert drágák a kábelgyártók.......... eplus2 eplus2

 vigyor3
Naplózva

blah blah blah
varanus
Vendég
« Új hozzászólás #4574 Dátum: 2009.02.15 vasárnap, 20:11:47 »

Tisztelt autóstársaim MK III Kicsit fulos 2005-ös Tdci autóm van kiseb boszantásokat müvel velem, ha tudna segíteni valaki olyan problémám van pl: az első szélvédő fűtésem hol lefütiaz egészet hol csak ajobb oldalt, az esőérzékelőm pedig nem müködik, valami ötlet vagy segítség, a biztosítékon túl vagyok amit tudok persze, egyébként jól viselkedik 100-s tempomatnál 5 alatt városban viszont 6.5-7.2 érintő képernyős nagy navi egész európai térképel egész pontos és hibátlan ami nem tetszik benne a tempomat a kormányon  nincs kivilágítva sem az ajtó kilincsek, de van benne abs asr esp xenon,
ha valakinek tudok természetesen én is tudok segíteni csak kérjetek.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4575 Dátum: 2009.02.15 vasárnap, 21:07:31 »

Tisztelt autóstársaim MK III Kicsit fulos 2005-ös Tdci autóm van kiseb boszantásokat müvel velem, ha tudna segíteni valaki olyan problémám van pl: az első szélvédő fűtésem hol lefütiaz egészet hol csak ajobb oldalt, az esőérzékelőm pedig nem müködik, valami ötlet vagy segítség, a biztosítékon túl vagyok amit tudok persze, egyébként jól viselkedik 100-s tempomatnál 5 alatt városban viszont 6.5-7.2 érintő képernyős nagy navi egész európai térképel egész pontos és hibátlan ami nem tetszik benne a tempomat a kormányon  nincs kivilágítva sem az ajtó kilincsek, de van benne abs asr esp xenon,
ha valakinek tudok természetesen én is tudok segíteni csak kérjetek.

Üdvözlünk köreinkben. Szvédőfűtés: gondolom, kontakthibás valahol, le kell szedni oldalt a két műanyagot, és rámérni, jön-e a 12V. Ha nem jön, az is lehet, hogy a relé pólusaival van gond, nem tudom, külön visz-e a két oldalnak (az szól mellette, hogy igencsak nagy áramot húz).
Gondolom, szélvédőt cseréltek a gépedben, nézd meg az üvegen a legalsó sort, és hasonlítsd össze a többivel.
Az esőérzékelőnek kell egy érzékelő. Ha cserélték a szélvédőt, és nem esőst raktak  vigyor3 az baj. Két üvegpöttynek kellene lennie a fekete mezőben kívülről (a másik érzékelő a fényérzékelős lámpakapcsolóé).
Ha nincs magyar térképed, nézz be a navigációs topicba.
A tempomat világításra a Jánosmester egész jó eljárást dolgozott ki. Keresd a Zsoelt.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
sesem
Vendég
« Új hozzászólás #4576 Dátum: 2009.02.15 vasárnap, 21:40:02 »

Sziasztok!

Mondeo Kombi (2004 évjárat) tetőkárpitba  épített csomagtérvilágításra lenne szükségem, ha valaki tudna segíteni, azt előre is köszönöm.

További baleset- és hibamentes közlekedést kívánok!

Üdv:  Sesem
Naplózva
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #4577 Dátum: 2009.02.17 kedd, 13:03:11 »

Sziasztok!

Mondeo Kombi (2004 évjárat) tetőkárpitba  épített csomagtérvilágításra lenne szükségem, ha valaki tudna segíteni, azt előre is köszönöm.

További baleset- és hibamentes közlekedést kívánok!

Üdv:  Sesem


Bontókat hívtál?
Naplózva
fablaci
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 211


E-mail
« Új hozzászólás #4578 Dátum: 2009.03.01 vasárnap, 12:12:16 »

Sziasztok!

2004-es facelift-es mondim, van és nagyon meg vagyok vele elégedve.
Az egyetlen nagyon bosszantó dolog is miattunk történt és azóta sem találtam orvosságot rá.
A középkonzolon a jobb oldali szellőzőnyílásba kislányom beleejtett egy színes golyócskát és most folyton zörög bent. De nem úgy elviselhetően, hanem
úgy hogy az MR2 sem tudja elnyomni 7-es hangerőn sem.

Szézszedni és szétszedetni nem akarom az egész műszerfelet ezért, valami kompromiszusabb megoldasát szeretnék találni.
Esetleg le lehet valahogy venni a kesztyűtartot és ott benyúlni?

Lenne valakinek valamilyen ötlete, esetleg címe, hogy holt tudnám ezt orvosolni, mert már annyira zavarja a családot a zörgés, hogy néha már
a bicajon gondolkodunk.

Köszi előre is és jó hétvégét!

Üdv:
Fablaci
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #4579 Dátum: 2009.03.01 vasárnap, 12:17:53 »

Sziasztok!

2004-es facelift-es mondim, van és nagyon meg vagyok vele elégedve.
Az egyetlen nagyon bosszantó dolog is miattunk történt és azóta sem találtam orvosságot rá.
A középkonzolon a jobb oldali szellőzőnyílásba kislányom beleejtett egy színes golyócskát és most folyton zörög bent. De nem úgy elviselhetően, hanem
úgy hogy az MR2 sem tudja elnyomni 7-es hangerőn sem.

Szézszedni és szétszedetni nem akarom az egész műszerfelet ezért, valami kompromiszusabb megoldasát szeretnék találni.
Esetleg le lehet valahogy venni a kesztyűtartot és ott benyúlni?

Lenne valakinek valamilyen ötlete, esetleg címe, hogy holt tudnám ezt orvosolni, mert már annyira zavarja a családot a zörgés, hogy néha már
a bicajon gondolkodunk.

Köszi előre is és jó hétvégét!

Üdv:
Fablaci
Az a golyó leesett teljesen a középkonzol aljáig, vagy abban a szellőzőrostélyban maradt? Ha leesett, akkor a középkonzol alján az ülésfűtés-ESP-csomagtér nyitó gombokat ki lehet pattintani konzollal együtt előre. Hátha onnan ki tudod halászni. Ha nem (és Pesti vagy), akkor én bezélnék Vik-el, időpontra bevinném hozzá a kocsit, hátha ő ki tudja varázsolni análkül, hogy a fél kocsit szétbontsa. Márkaszervízben azért tudják, hogy mihez honnan mennyire lehet hozzáférni.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
fablaci
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 211


E-mail
« Új hozzászólás #4580 Dátum: 2009.03.01 vasárnap, 12:43:52 »

Az a golyó leesett teljesen a középkonzol aljáig, vagy abban a szellőzőrostélyban maradt? Ha leesett, akkor a középkonzol alján az ülésfűtés-ESP-csomagtér nyitó gombokat ki lehet pattintani konzollal együtt előre. Hátha onnan ki tudod halászni. Ha nem (és Pesti vagy), akkor én bezélnék Vik-el, időpontra bevinném hozzá a kocsit, hátha ő ki tudja varázsolni análkül, hogy a fél kocsit szétbontsa. Márkaszervízben azért tudják, hogy mihez honnan mennyire lehet hozzáférni.

Szia!

Köszi a gyors választ. Sajnos a szellőzőrostélyban maradt és ott idegesít. Köszi a tippet, felveszem Vik-el a kapcsolatot mert jővő héten Pesten leszek
pénteken és szombaton is.

Üdv:
Fablaci
Naplózva
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #4581 Dátum: 2009.03.01 vasárnap, 12:53:34 »

Sziasztok!

2004-es facelift-es mondim, van és nagyon meg vagyok vele elégedve.
Az egyetlen nagyon bosszantó dolog is miattunk történt és azóta sem találtam orvosságot rá.
A középkonzolon a jobb oldali szellőzőnyílásba kislányom beleejtett egy színes golyócskát és most folyton zörög bent. De nem úgy elviselhetően, hanem
úgy hogy az MR2 sem tudja elnyomni 7-es hangerőn sem.

Szézszedni és szétszedetni nem akarom az egész műszerfelet ezért, valami kompromiszusabb megoldasát szeretnék találni.
Esetleg le lehet valahogy venni a kesztyűtartot és ott benyúlni?

Lenne valakinek valamilyen ötlete, esetleg címe, hogy holt tudnám ezt orvosolni, mert már annyira zavarja a családot a zörgés, hogy néha már
a bicajon gondolkodunk.

Köszi előre is és jó hétvégét!

Üdv:
Fablaci
Csak hogy legyen némi fogalmad hogy mi van a nyúlon túl!
http://kepfeltoltes.hu/view/081029/DSC00935_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Középen ez a doboz,amiben a levegő irány lapátok vannak egészen a padló lemezig tart,ha nem lehet kiszedni belőle,akkor nagyon csúnyán szét kell szedni az egész autót,mert ez a doboz még a müszerfal beszerelés elött kerül a végleges helyére!
A fütő motor viszont a kesztyütartó alatti kárpit leszedésével(kb 3 pattent)lessz látható.Nagy kerek turmixgép aljában (kb 3db 6os torx csavar)utána lefele kiszedhető a ventilátor.
De ha oda leesik akkor szerintem olyan hangja lesz mint a rulett asztalon a golyónak.
Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
NitroTom
Vendég
« Új hozzászólás #4582 Dátum: 2009.03.01 vasárnap, 13:19:03 »

Sziasztok!

2004-es facelift-es mondim, van és nagyon meg vagyok vele elégedve.
Az egyetlen nagyon bosszantó dolog is miattunk történt és azóta sem találtam orvosságot rá.
A középkonzolon a jobb oldali szellőzőnyílásba kislányom beleejtett egy színes golyócskát és most folyton zörög bent. De nem úgy elviselhetően, hanem
úgy hogy az MR2 sem tudja elnyomni 7-es hangerőn sem.

Szézszedni és szétszedetni nem akarom az egész műszerfelet ezért, valami kompromiszusabb megoldasát szeretnék találni.
Esetleg le lehet valahogy venni a kesztyűtartot és ott benyúlni?

Lenne valakinek valamilyen ötlete, esetleg címe, hogy holt tudnám ezt orvosolni, mert már annyira zavarja a családot a zörgés, hogy néha már
a bicajon gondolkodunk.

Köszi előre is és jó hétvégét!

Üdv:
Fablaci
Dobj utána szivacsot:) Akkor nem fog zörögni
Naplózva
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #4583 Dátum: 2009.03.01 vasárnap, 13:25:08 »

Dobj utána szivacsot:) Akkor nem fog zörögni

taps
Vagy egy tubus pillanatragsztó! hehe

Viccet félre téve,ha padló levegő fujásra kapcsolna,és valami bazi erős ipari porszivóval meg szivatná,akkor talán ki is jőhetne ha valóban ott fent van elakadva!
Ha jól láttam valami épitkezésen,öklömnyi betondarabokat is felszívnak ezek a gépek!
Csak nehogy az ecu-t is beszivja a szelőző rendszerbe! hehe
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.01 vasárnap, 13:30:18 írta gostrada » Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #4584 Dátum: 2009.03.01 vasárnap, 13:26:30 »

A fütő motor viszont a kesztyütartó alatti kárpit leszedésével(kb 3 pattent)lessz látható.Nagy kerek turmixgép aljában (kb 3db 6os torx csavar)utána lefele kiszedhető a ventilátor.
De ha oda leesik akkor szerintem olyan hangja lesz mint a rulett asztalon a golyónak.

Oda nem tud beesni. Ahhoz át kéne diffundálnia a fűtőradiátoron.
Ha ott van a rostély környékén a golyó, akkor csak a vastag szellőző csövet kell szétszedni, vagy a rostélyt kipattintani és porszívóval lenyúlni a torkán, hátha az felkapja a golyót.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4585 Dátum: 2009.03.01 vasárnap, 13:33:13 »

Oda nem tud beesni. Ahhoz át kéne diffundálnia a fűtőradiátoron.
Ha ott van a rostély környékén a golyó, akkor csak a vastag szellőző csövet kell szétszedni, vagy a rostélyt kipattintani és porszívóval lenyúlni a torkán, hátha az felkapja a golyót.

Vagy keresni egy nőgyógyászt, az kiszedi a kipufogón keresztül  vigyor3 nyes.
Komolyra: ha azt mondja a szellőzőrostályoknál van, akkor látszik is? Mert akkor ki lehet drótokkal piszkálni.
Én azzal kezdeném, hogy kiszedném a rostélyt, ha ott nincs leküldeném a porszívó flexibilis csövét. Ha az sem szippantja ki, akkor a kesztyűtartót venném ki, onnan el lehet érni a vastag befúvó csövet (vagy a rádiót is ki lehet venni).
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #4586 Dátum: 2009.03.01 vasárnap, 13:37:41 »

Oda nem tud beesni. Ahhoz át kéne diffundálnia a fűtőradiátoron.
Ha ott van a rostély környékén a golyó, akkor csak a vastag szellőző csövet kell szétszedni, vagy a rostélyt kipattintani és porszívóval lenyúlni a torkán, hátha az felkapja a golyót.
taps
Ugy nézz ki hogy a porszivó lesz a megoldás!
Ha valaki a kesztyütartót nem tudja kiszedni,akkor a rostély szétszedés kipattintás felejtős!Mert a végén olyan lesz mint az első szériás mk1-ek nek a szel.rács.(darabos)
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.01 vasárnap, 13:52:01 írta gostrada » Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
fablaci
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 211


E-mail
« Új hozzászólás #4587 Dátum: 2009.03.01 vasárnap, 17:38:42 »

taps
Ugy nézz ki hogy a porszivó lesz a megoldás!
Ha valaki a kesztyütartót nem tudja kiszedni,akkor a rostély szétszedés kipattintás felejtős!Mert a végén olyan lesz mint az első szériás mk1-ek nek a szel.rács.(darabos)

Köszönüm mindenkinek a tippeket. Az biztos, hogy nem lent van, mivel a rostély mögött hallom a hangot.

A rostélyt ki lehett pattintani valahogyan, mert akkor esetleg bele tudnék nézni lámpával?
Esetleg szerintetek szervizben meg tudnák ezt oldani? (habár az egyikben már teljes műszerfalmegbontással riogattak.)
Naplózva
opre
Vendég
« Új hozzászólás #4588 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 11:58:24 »

Helló!

Tempomat kormánykapcsoló beszerzésben tudna valaki segíteni? illetve a másik kérdés, hogy összefüggésben van-e a légzsák a kapcsolókkal? be lehet-e tenni a kapcsolókat olyan kormányba amiben előtte nem volt tempomat kapcsoló, de volt benne légzsák?

Köszi a segítséget előre is

Mike

Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #4589 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 12:25:18 »

Helló!
Tempomat kormánykapcsoló beszerzésben tudna valaki segíteni? illetve a másik kérdés, hogy összefüggésben van-e a légzsák a kapcsolókkal? be lehet-e tenni a kapcsolókat olyan kormányba amiben előtte nem volt tempomat kapcsoló, de volt benne légzsák?
Köszi a segítséget előre is
Mike

kapcsolót elég jó áron tud wyctor a nagyautó topicban, de csak a kormánykapcsoló nem elég. kell még 2db pedálkapcsoló, és mivel benzinesed van kell a tempomat motor ... meg még 1-2 apróság, ha még nincsenek meg.
a lufis középbe természetesen berakható, csak ki kell vágni a helyét ... sztem még senki nem vett kapcsolós lufit a tempomat miatt ... és a lufi is megmarad.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #4590 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 13:30:31 »

Helló!

Tempomat kormánykapcsoló beszerzésben tudna valaki segíteni? illetve a másik kérdés, hogy összefüggésben van-e a légzsák a kapcsolókkal? be lehet-e tenni a kapcsolókat olyan kormányba amiben előtte nem volt tempomat kapcsoló, de volt benne légzsák?

Köszi a segítséget előre is

Mike
Beszélj zacci-val. Ő szokott utólagos tempomat beépítésében segíteni. Ráadásul neki is benzinese van. Majd megmondja mik kellenek neked pontosan.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
lkiss2
Vendég
« Új hozzászólás #4591 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 16:37:26 »

Sziasztok

Tudna valaki linket kuldeni, ahonna le tudom szedni a szervizmanualt? Kaptam mar egy extra.hu-s linket, de az arrol leszedett filet nem tudtam kicsomagolni. Probaltam tobb gepen is letolteni, de egyik sem lett jo.

kosz

Laci
Naplózva
Szilo
Vendég
« Új hozzászólás #4592 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 20:44:17 »

Sziasztok!

Az egyik cimborám venni készül egy 2005-ös kombi dízel mondeót,
és a cromax-os videón láttam, hogy itt lehetőség van az autó előéletét
lekérdezni. Tudnátok segíteni, hogy ebben az ügyben kit keressek?

Az autó alvázszáma van meg.

Előre is köszi!
Sz
Naplózva
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #4593 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 21:22:35 »

Sziasztok!

Az egyik cimborám venni készül egy 2005-ös kombi dízel mondeót,
és a cromax-os videón láttam, hogy itt lehetőség van az autó előéletét
lekérdezni. Tudnátok segíteni, hogy ebben az ügyben kit keressek?

Az autó alvázszáma van meg.

Előre is köszi!
Sz

Alvázszám alapján bármely ford kereskedés tud segíteni a garancia időn belüli szerviz előéletről, az eu csatlakozás óta a külföldiről is. De ami fontosabb, hogy a szervizkönyvben lévő eladó illetve a pecsételő szervizt is meg kell keresni! Ezzel sok meglepetés elkerülhető.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
Szilo
Vendég
« Új hozzászólás #4594 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 22:07:11 »

Kösz a gyors választ. Csupa véletlenül nincs meg a szervízkönyv ...
Ezért kellene olyan ember, aki tud infót a kocsiról, szolid elképzeléseim szerint
belibben a fehér lovon és felajánlja a segítségét, mert ford-szervízben dolgozik ő,
vagy a legjobb barátja, vagy valami ilyesmi...
Az autó Németországból lett behozva, elvileg 140e km körül van benne, de én
hazai neppernek azt sem hiszem el amit kérdez.
Túlságosan tiszta, szép, keveset visszatekert(?) stb. hogy ez Mo.-n igaz legyen.
Viszont a haverom szemmel láthatóan belezúgott, ezért szeretnék infót szerezni,
hogy elkerülhesse a meglepetéseket.

Sz
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.02 hétfő, 22:08:18 írta Angel » Naplózva
csaba14
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4343



E-mail
« Új hozzászólás #4595 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 22:15:28 »

Kösz a gyors választ. Csupa véletlenül nincs meg a szervízkönyv ...
Ezért kellene olyan ember, aki tud infót a kocsiról, szolid elképzeléseim szerint
belibben a fehér lovon és felajánlja a segítségét, mert ford-szervízben dolgozik ő,
vagy a legjobb barátja, vagy valami ilyesmi...
Az autó Németországból lett behozva, elvileg 140e km körül van benne, de én
hazai neppernek azt sem hiszem el amit kérdez.
Túlságosan tiszta, szép, keveset visszatekert(?) stb. hogy ez Mo.-n igaz legyen.
Viszont a haverom szemmel láthatóan belezúgott, ezért szeretnék infót szerezni,
hogy elkerülhesse a meglepetéseket.

Sz
Próbáljátok Viket , ő általában tud segíteni .
Naplózva

2005 5 ajtós tdci 130 le ,bör,dvd navi ...
Szilo
Vendég
« Új hozzászólás #4596 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 22:29:22 »

Kösz Csaba!

Megpróbálom Vik-et, de előbb megpróbálom lebeszélni a haveromat,
mert ezektől a nepperektől a hideg kirázott.

Egyébként az lehet hogy aki a cromax-os videón beszél erről a témáról, nos ő "Joe" ?
Nem valami jól látszik a névjegykártyája.

(http://www.cromax.hu/  "Ezt a klubban elmesélem" c. videó kb. 3/4 részénél)

Sz
Naplózva
csaba14
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4343



E-mail
« Új hozzászólás #4597 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 22:41:38 »

Kösz Csaba!

Megpróbálom Vik-et, de előbb megpróbálom lebeszélni a haveromat,
mert ezektől a nepperektől a hideg kirázott.

Egyébként az lehet hogy aki a cromax-os videón beszél erről a témáról, nos ő "Joe" ?
Nem valami jól látszik a névjegykártyája.

(http://www.cromax.hu/  "Ezt a klubban elmesélem" c. videó kb. 3/4 részénél)

Sz
Igen ő joe  wave
Naplózva

2005 5 ajtós tdci 130 le ,bör,dvd navi ...
Szilo
Vendég
« Új hozzászólás #4598 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 22:50:06 »

Tutti, kösz kedves Watsonom!

Majd a fejleményekről írok később.

Jó éjszakát!

Sherlock
Naplózva
ftomi76
Vendég
« Új hozzászólás #4599 Dátum: 2009.03.03 kedd, 13:15:30 »

Sziasztok!

2005-ös 2.2 TDCI (talán titanium x) kombi tulajdonosa vagyok (már írtam egyszer pár hete ablakemelés-programozás kérdés). Lenne pár kérdésem:

1) Városban használom az autót 99%-ban, és ebből legtöbbször kb. 15 km körüli utakat megyek (munkahely-lakóhely), és a fogyasztásom néha 11 liter körülre is felmegy (nem a pillanatnyi, hanem kb 500 km-re vetítve). Nem nagyon szoktam küldeni az autót, de néha azért egy-egy előzésnél odalépek. 18"-os 225-ös Bridgestone Potenza gumik vannak a gépen. Szerintetek normális a fogyasztás, és ha nem ,it javasoltok?

2) Voltam olyan balga, hogy fennhagytam a nagy hóesés idejére a nyári gumikat (lásd előző kérdés), és elkaptam egy Citroen Berlingó hátsó lökösét egy felúszás után. Ugyan próbáltam elkerülni az ütközést de már nem jött össze, az első lökös oldalából kitört egy nagyobb tenyérnyi rész, illetve a lámpa is lóg egy kicsit, mert egy tartófülecske letört. A kérdés pedig: olvastam a napokban a Smile Repair-ről, szerintetek érdemes vele foglalkozni, vagy inkább szerezzek be új lököst? (mennyibe fájhat egy új első lökös fényezve, illetve ilyet érdemes bontóban nézni?)

Üdv, és köszi előre is!
Tamás
Naplózva
Oldalak: 1 ... 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 98 99 ... 110   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.08 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.