Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 12:56:11 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 ... 110   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Facelift modellek  (Megtekintve 1591365 alkalommal)
0 Felhasználó és 23 vendég van a témában
Szilo
Vendég
« Új hozzászólás #4650 Dátum: 2009.03.04 szerda, 22:33:21 »

vazze, de lementek az árak...
mire emlékezel, egy ilyen kb. mennyibe fájt mondjuk fél/egy éve?
Naplózva
APRÓ
Vendég
« Új hozzászólás #4651 Dátum: 2009.03.04 szerda, 22:33:49 »

vazze, de lementek az árak...
Én már kisírtam a szememet, tavaly Májusban vettük de most ezt is vehetném helyette
http://www.hasznaltauto.hu/2752347_ford_mondeo_2005
 rinya falbav
jah persze ugyan ennyiért gun
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.04 szerda, 22:37:23 írta APRÓ » Naplózva
Szilo
Vendég
« Új hozzászólás #4652 Dátum: 2009.03.04 szerda, 22:38:39 »

Jó, értem én... ha nem kereskedő volt az illető, akkor mind1. Azért kérd meg őket, küldjék el.
ami fontosabb, hogy ha minden jól megy, akkor innen a fórumon keresztül le tudjuk
kérdezni az előéletét. Ha a km óra állás valós, és nem volt karosszéria főelem cserélve,
akkor már csak a srác feleségét kell meggyőzni, hogy ilyen helyzetben pont erre kell
elcsattantani ezt a pár milliót :-)
Naplózva
Szilo
Vendég
« Új hozzászólás #4653 Dátum: 2009.03.04 szerda, 22:44:57 »

Hát, majd a többiek írják, de fehérváron van egy kereskedőcsapat... finoman szólva... ha az, amire én gondolok, ott ne vegyél semmit.
Esetleg keress rá a fehérvárra, meg fogod találni a címüket. Ésszel, mert sok a zsivány.
Asszem ez az: Székesfehérvár. Géza u. 56. (8-as elkerülö)
Magánimport... na arról is lehetne ezt-azt mondani. A végén nehogy autókereskedés legyen.
Ezek voltak azok!
Mármint akik 2004-ben elhajtottak minket a kereskedésükből.
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.04 szerda, 22:46:34 írta Szilo » Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #4654 Dátum: 2009.03.04 szerda, 23:05:53 »

Én már kisírtam a szememet, tavaly Májusban vettük de most ezt is vehetném helyette
http://www.hasznaltauto.hu/2752347_ford_mondeo_2005
 rinya falbav
jah persze ugyan ennyiért gun
Jaja  wave
De a linkelt hirdetés valahogy nem áll össze, hogy a 2005 02-es gyártású gépnek JMD-s rendszáma lenne (az enyém 2004 nyarán JON-t kapott).
Ettől még az áresés monnyonle. Meg a CHF árfolyama is. help
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #4655 Dátum: 2009.03.05 csütörtök, 00:45:45 »

ami fontosabb, hogy ha minden jól megy, akkor innen a fórumon keresztül le tudjuk
kérdezni az előéletét. Ha a km óra állás valós, és nem volt karosszéria főelem cserélve,
akkor már csak a srác feleségét kell meggyőzni, hogy ilyen helyzetben pont erre kell
elcsattantani ezt a pár milliót :-)

Szép autó. eljen
Biztos tetszeni fog az asszonynak. taps
Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #4656 Dátum: 2009.03.05 csütörtök, 07:05:21 »

Jaja  wave
De a linkelt hirdetés valahogy nem áll össze, hogy a 2005 02-es gyártású gépnek JMD-s rendszáma lenne (az enyém 2004 nyarán JON-t kapott).

ezt így eszerint nem lehet behatárolni. a tied 2004 nyarán JON ahoz még az enyém is régebbi JLT pedig 2004.11. ... az enyémhez a 2005.02 JMD viszont pont kijön.
nem mind1 hol lett forgalomba állítva. 1 kisvárosba nem pörögnek a rendszámok annyira mint pl pesten. így olyan is van ahol a K-ból már a 2. kört koptatták, máshol + éppen kidobták az utolsó J-t. a rendszámokat legyártják és ha adott helyről kértek akkor leküldik. pl a JTT megy pest 1ik kerületébe, a JTS 1 másikba, a JTV monnyuk miskolcra de olyan is van amikor nagyon kicsi az igény akkor a betűkombinációt pl JTZ elosztják (de közeli helyek között). azonos betűket általába azonos helyre küldik ki. itt miskolcon pl 1 gyakori rendszám a JPP ... sztem ebből pesten csak vendégségbe lehet látni.
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.05 csütörtök, 07:10:40 írta Tsory » Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #4657 Dátum: 2009.03.05 csütörtök, 09:31:36 »

Budapesten KIN fél évvel korábban átadásra került mint Miskolcon a KHA
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #4658 Dátum: 2009.03.05 csütörtök, 10:10:42 »

ezt így eszerint nem lehet behatárolni. a tied 2004 nyarán JON ahoz még az enyém is régebbi JLT pedig 2004.11. ... az enyémhez a 2005.02 JMD viszont pont kijön.
nem mind1 hol lett forgalomba állítva. 1 kisvárosba nem pörögnek a rendszámok annyira mint pl pesten. így olyan is van ahol a K-ból már a 2. kört koptatták, máshol + éppen kidobták az utolsó J-t. a rendszámokat legyártják és ha adott helyről kértek akkor leküldik. pl a JTT megy pest 1ik kerületébe, a JTS 1 másikba, a JTV monnyuk miskolcra de olyan is van amikor nagyon kicsi az igény akkor a betűkombinációt pl JTZ elosztják (de közeli helyek között). azonos betűket általába azonos helyre küldik ki. itt miskolcon pl 1 gyakori rendszám a JPP ... sztem ebből pesten csak vendégségbe lehet látni.
Ok, komment vissza. A JON meg keszthelyi rendszám.  wave
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
APRÓ
Vendég
« Új hozzászólás #4659 Dátum: 2009.03.05 csütörtök, 10:31:11 »

Ok, komment vissza. A JON meg keszthelyi rendszám.  wave
a JTT nem megy sehá mert azt mind felvásárolták már réges-régen
játékteremtechnika
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #4660 Dátum: 2009.03.05 csütörtök, 10:33:36 »

a JTT nem megy sehá mert azt mind felvásárolták már réges-régen
játékteremtechnika

háát azéé kicsit átélhetted volna, h csak 1 példa a kombináció ... semmi konkrét.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
APRÓ
Vendég
« Új hozzászólás #4661 Dátum: 2009.03.05 csütörtök, 10:35:18 »

háát azéé kicsit átélhetted volna, h csak 1 példa a kombináció ... semmi konkrét.
persze vágtam én azonnal  taps hehe csak végre nem belém kötöttek, hanem én voltam a gipsz, és nem lyuk
Naplózva
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #4662 Dátum: 2009.03.05 csütörtök, 11:03:03 »

Én már kisírtam a szememet, tavaly Májusban vettük de most ezt is vehetném helyette
http://www.hasznaltauto.hu/2752347_ford_mondeo_2005
 rinya falbav
jah persze ugyan ennyiért gun

Ha jól látom a képen a bal első ajtó nem ugyanolyan színű mint a hátsó...  wow1 wow1
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4663 Dátum: 2009.03.05 csütörtök, 11:28:29 »

Ha jól látom a képen a bal első ajtó nem ugyanolyan színű mint a hátsó...  wow1 wow1

A kep soxor csaloka...meg a kereskedo is  vigyor3
Naplózva

blah blah blah
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #4664 Dátum: 2009.03.05 csütörtök, 11:39:57 »

A kep soxor csaloka...meg a kereskedo is  vigyor3
Az hagyján hogy a kereskedő, de néha még a gyár is.
Ez volt a 2005-ös Audi A6-osról megjelenő sajtófotók egyike. A jobb első kerék feletti elem, és a jobb első ajtó láthatóan nem egyforma. Az egyik matt, a másik fényes  hehe
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
APRÓ
Vendég
« Új hozzászólás #4665 Dátum: 2009.03.05 csütörtök, 11:40:15 »

Ha jól látom a képen a bal első ajtó nem ugyanolyan színű mint a hátsó...  wow1 wow1
jaj már... szomoru1
 itt az volt a lényeg hogy tavaj májusban egy 2001-est tudtam u ennyiért venni igaz az jobban felszerelt (de mit tudjuk a használt autóknál az árat nem befojásolja a felszereltség, csak jobban eladhatóvá teszi...

ez meg akár hogy is nézem egy 2005
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.05 csütörtök, 11:44:30 írta APRÓ » Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4666 Dátum: 2009.03.05 csütörtök, 11:42:29 »

Az hagyján hogy a kereskedő, de néha még a gyár is.
Ez volt a 2005-ös Audi A6-osról megjelenő sajtófotók egyike. A jobb első kerék feletti elem, és a jobb első ajtó láthatóan nem egyforma. Az egyik matt, a másik fényes  hehe

photoshop rulz  vigyor3
Naplózva

blah blah blah
Szilo
Vendég
« Új hozzászólás #4667 Dátum: 2009.03.05 csütörtök, 23:34:20 »

Ezek voltak azok!
Mármint akik 2004-ben elhajtottak minket a kereskedésükből.

Szia Angel, látom itt vagy, sajnos hiegzuhany, duplája van az autóban: 200e+ km.
(hirdetésben 113e, de szerintem az eladó legényt is átbombázták)
Tapasztalataid, ill. a fórumársak tapasztalásai alapján milyen költségekkel lehet
számolni egy bizonytalan eredetű 130 Le TDCI motor esetében? Ismétlem 200e+ km.
Bárkinek, akinek van tapasztalata az kérem ne fogja vissza magát a válaszokkal kapcsolatban!

Kösz
Sz
Naplózva
gcs
Vendég
« Új hozzászólás #4668 Dátum: 2009.03.06 péntek, 00:45:41 »

Üdv,

Úgy néz ki, 6 éven alatt a harmadik saját Mondeómat fogom megvenni, ezúttal egy 2004-es év végi benzines Trend a kinézett példány. (egyik sajnos bukfencezett, így most csak egy van).
Biztos volt már erről szó, de talán béna vagyok és ezért nem tudok rendesen rákeresni. Mit kell tudnii egy 2004. novemberi benzines Trend felszereltségű járgányról? Nagyon bízom benne, mert párom főnöke használta, az elmúlt 2-3 évben gyakorlatilag rálátásunk nyílna, mennyire volt széthajtva, de nincs meg benne a 100e km sem. MkIII TDDi dízel Mondim már volt, nagyon szerettem azzal együtt, hogy a km-óra állás köszönőviszonyban nem volt a valós kilométerrel, de ezt rögtön láttuk tavaly ilyenkor, mikor megvettük. (Az győri kereskedő volt, ha érdekel valakit)
Ebben az autóban azt furcsálom, hogy Trend felszereltség, de 2004-es nem látom benne a fényszóróállító "tekerőt", ami a 2002-es TDDi Trend Mondeoban megvolt (bal oldalon az index kapcsoló mögött) - talán ebben máshol van?, furcsa a négyzetes ködlámpa a 2002-esből megszokott dísztárcsával is, meg hogy hátul nincs az az áttetsző betét a lámpában, de több kocsit megnézve a használtautó.hu-n úgy tűnik, létezett ilyen "korcs" (valahol a facelift fele után, a másik fele előtt)  hehe
Szóval mit kellene megnéznem ennél? Még 2004 év végén is állt, hogy rozsdásodni kezd az ajtók alja, meg ilyenek?? Karosszéria, futómű? Vagy volt valami heppje 4-5 éve a benzines motoroknak?

köszi, üdv!
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4669 Dátum: 2009.03.06 péntek, 01:13:49 »

Szia Angel, látom itt vagy, sajnos hiegzuhany, duplája van az autóban: 200e+ km.
(hirdetésben 113e, de szerintem az eladó legényt is átbombázták)
Tapasztalataid, ill. a fórumársak tapasztalásai alapján milyen költségekkel lehet
számolni egy bizonytalan eredetű 130 Le TDCI motor esetében? Ismétlem 200e+ km.
Bárkinek, akinek van tapasztalata az kérem ne fogja vissza magát a válaszokkal kapcsolatban!

Kösz
Sz

Hát, sunyi világban élünk... az eladó... lehet, hogy ő tekertette vissza. Na mind1.
Ha még nem cseréltek pcsúcsot, az sajna előjöhet. szerintem 200-250e kilométernél többet nem bírnak.
A motorra rá van ragasztva a csúcsok kódja. ha megegyezik a csúcsokon lévőkkel, akkor a gyári van benne...
Ha nem, akkor már cserélték, ami jó. Lendkerék mehet még tönkre, amit ha egy szaktárs meghallgat, abból lehet következtetni.
Ha benyomott kuplungnál rángat, vagy úgy általában csörög, az már azt jelenti, nemsokára cserélni kell.
Durván ennyi. Egyik sem olcsó.
Hogy szülne sünt az ilyen sutyerák banda... de bosszantó.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #4670 Dátum: 2009.03.06 péntek, 01:51:08 »

A legfájósabb benzines tételek:
-140 ekm felett már illik odafigyelni a szivósorára mert hajlamos beszippantani ezt azt belőle (ennek blokkcsere lehet a vége)
-140-160ekm felett (bár már láttam 28ekm után is) valszeg a lamdaszondája már döglődőfélben, ettől lassan elkezd nőni a fogyi, és az elégetetlen benzin kinyírja  katalizátort
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4671 Dátum: 2009.03.06 péntek, 07:52:35 »

Üdv,

Úgy néz ki, 6 éven alatt a harmadik saját Mondeómat fogom megvenni, ezúttal egy 2004-es év végi benzines Trend a kinézett példány. (egyik sajnos bukfencezett, így most csak egy van).
Biztos volt már erről szó, de talán béna vagyok és ezért nem tudok rendesen rákeresni. Mit kell tudnii egy 2004. novemberi benzines Trend felszereltségű járgányról? Nagyon bízom benne, mert párom főnöke használta, az elmúlt 2-3 évben gyakorlatilag rálátásunk nyílna, mennyire volt széthajtva, de nincs meg benne a 100e km sem. MkIII TDDi dízel Mondim már volt, nagyon szerettem azzal együtt, hogy a km-óra állás köszönőviszonyban nem volt a valós kilométerrel, de ezt rögtön láttuk tavaly ilyenkor, mikor megvettük. (Az győri kereskedő volt, ha érdekel valakit)
Ebben az autóban azt furcsálom, hogy Trend felszereltség, de 2004-es nem látom benne a fényszóróállító "tekerőt", ami a 2002-es TDDi Trend Mondeoban megvolt (bal oldalon az index kapcsoló mögött) - talán ebben máshol van?, furcsa a négyzetes ködlámpa a 2002-esből megszokott dísztárcsával is, meg hogy hátul nincs az az áttetsző betét a lámpában, de több kocsit megnézve a használtautó.hu-n úgy tűnik, létezett ilyen "korcs" (valahol a facelift fele után, a másik fele előtt)  hehe
Szóval mit kellene megnéznem ennél? Még 2004 év végén is állt, hogy rozsdásodni kezd az ajtók alja, meg ilyenek?? Karosszéria, futómű? Vagy volt valami heppje 4-5 éve a benzines motoroknak?

köszi, üdv!
Szerintem automata a fenyszor allitod...ezert nincs tekero...
Szivosort kellene ellenorizni. Ez szok szethullani majd a moci szepen elragcsalja, te meg a kormodet, hogy ez az ebed mennyibe fog fajni...
Ha pesti vagy hozd el hozzam a verdat, es megmondom, hogy kh, vagy meg jo...A szivosor cserenek ara valtozo...A kiszemelt peldanyban mar lehet csak par ez ft.
Mas jellegu, motor fuggetlen tipushibak...

- Rohad az ajtok alja. Mind a 4 ! Ha van vezetett szervizkonyv, akkor gariban megcsinaljak, ha nincs akkor ij...
- Konnyen be tud rohadni a kezifek kotel es vagy a hatso feknyereg...Le eg a fek stb...jo moka
- Ha alapjaraton azt tapasztalod, hogy vibralnaka  fenyek, akkor a generatorban szen(bronz)kefet kell cserelni...
- Zarak neha megbolondulnak, es van, hogy ecceruen kizar teged a verda...
- Futomuben kutyacsont szokott kimenni...ez a leggyakoribb.
- Eloferdulhet, hogy a moci eszi az olajat...Bar 100e km-nel nem kene...csak ha kitapostak a belet.
- Lendkerek+kuplung kombo...150e kornyeken mar erosen lehet ra szamitani...persze ez fugg attol is, hogy varos, vagy palyan volt hajtva !
- lambda szonda kinyiffan...haat olyan 150e kornyeken lehet ra szamitani...

igy hirtelen ennyi jutott eszembe  vigyor3 wave
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4672 Dátum: 2009.03.06 péntek, 07:54:34 »

Szia Angel, látom itt vagy, sajnos hiegzuhany, duplája van az autóban: 200e+ km.
(hirdetésben 113e, de szerintem az eladó legényt is átbombázták)
Tapasztalataid, ill. a fórumársak tapasztalásai alapján milyen költségekkel lehet
számolni egy bizonytalan eredetű 130 Le TDCI motor esetében? Ismétlem 200e+ km.
Bárkinek, akinek van tapasztalata az kérem ne fogja vissza magát a válaszokkal kapcsolatban!

Kösz
Sz

Ugye nem vetted meg ezt az otot ? Mert ha igen, akkor surgosen dobd el jooo messzire, mert a gatyad is ra fog menni  felkialtas
Naplózva

blah blah blah
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #4673 Dátum: 2009.03.06 péntek, 13:21:29 »

sajnos hiegzuhany, duplája van az autóban: 200e+ km.


Hát ilyet. Ki hitte volna.
Biztos szegény becsületes kereskedőt is becsapták.

Abszurdisztán gun gun falbav falbav
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4674 Dátum: 2009.03.06 péntek, 13:26:02 »

Hát ilyet. Ki hitte volna.
Biztos szegény becsületes kereskedőt is becsapták.

Abszurdisztán gun gun falbav falbav
naja altalaban ez a reakcio. Hat en errol nem is tuuudtaaaam ! Engem is atvertek a fene egye meg ! De hat sajnos nem tudok mit tenni  szomoru1 hehe
Naplózva

blah blah blah
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #4675 Dátum: 2009.03.06 péntek, 13:46:02 »

Szia Angel, látom itt vagy, sajnos hiegzuhany, duplája van az autóban: 200e+ km.
(hirdetésben 113e, de szerintem az eladó legényt is átbombázták)
Tapasztalataid, ill. a fórumársak tapasztalásai alapján milyen költségekkel lehet
számolni egy bizonytalan eredetű 130 Le TDCI motor esetében? Ismétlem 200e+ km.
Bárkinek, akinek van tapasztalata az kérem ne fogja vissza magát a válaszokkal kapcsolatban!

Kösz
Sz
Sajnálom...
Hogy derült ki?
Kell injektor kódokat nézni/nézetni, mint ahogy volt is róla szó.
Rögtön szűrősor csere, tankmosás, mert ki tudja ezek után, hogy használták.
Lendkerék, kuplung állapota ellenőrizhető hang/csúszás alapján.
Ezek után megnézném az üvegekben a DOT jelöléseket, hátha nem egyformák.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Szilo
Vendég
« Új hozzászólás #4676 Dátum: 2009.03.06 péntek, 18:56:43 »

Sziasztok, kösz mindenkinek a gyors választ!
Amúgy itten csak kérdezgetek, és még be sem mutatkoztam.
Győr mellett lakunk, és egy szuper, 2005.12.29. üzembehelyezésű (majdnem 2006 Wink)
2.0 TDCi (115 Le) kombink van. Ambiente a lelkem, némi plusszal, viszont garantáltan kevés kilóméterrel.
Philipses cégautó volt, ismertük az embert aki normálisan(!!!) hajtotta.
Tavaly februárban vettük 64e km-el, most nyolcvanegykettő van benne.
Előtte 1.4 Focus volt, ami szerintem a saját kategóriájának legjobbja (nagyobb motorral)
de ez egészen más világ.
Vissza a használt Mondeós témához, a haverom kért meg a hét elején, hogy szeretne venni ő is egy
dízel kombit, menjek már el vele megnézni itt Győrben. Megnéztük, felállt a szőr a hátamon az eladóktól, utána
itthon bejelentkeztem ide némi segítségért. A későbbi történések visszaolvashatóak ebben a topikban. Ezúton is hatalmas köszönet Csaba14-nek és Vik-nek a nagyon sokat érő segítségért.
Naplózva
Szilo
Vendég
« Új hozzászólás #4677 Dátum: 2009.03.06 péntek, 19:04:03 »

Hát ilyet. Ki hitte volna.
Biztos szegény becsületes kereskedőt is becsapták.

Abszurdisztán gun gun falbav falbav
Magánszemély volt az eladó, kevés autót hoz be, amikor van rá pénze.
Ma felhívta a haverom, elmondta neki az infót, nem kapott szikrát a gyerek.
Szvsz tényleg őt is átbombázták, vagy minden idők legjobb oscar alakítását láthattuk. :-)
A barátom várja a hívását, mert ő (a fehérvári gyerek) is le fogja kérdeztetni a simőnél.
Ez egyre izgalmasabb...
Naplózva
Rob21
Vendég
« Új hozzászólás #4678 Dátum: 2009.03.08 vasárnap, 20:20:27 »

Nemrégiben beragadt az elektromos csomagtartó záram. Gondoltam megosztom tapasztalataimat azokkal, akiknek esetleg hasonló problémájuk adódik. Máshol nem találtam ilyen leírást, ezért gondoltam, hogy itt leírom (ha esetleg más mégis megírta volna, akkor bocsi).
Szóval nem tudtam lecsukni a csomagtér ajtót (kombi), mindig visszapattant! Vettem a bátorságot, és kibontottam a bűnöst. Fogalmam sem volt, hogy mit hogyan kell, de csak nekiálltam.
1. ajtókárpit lebontása: féklámpa mellett 2 csavar, utána a mellette levő paneleket le lehet "tépni". Ezt érdemes óvatosan, mert műanyagból vannak, és könnyű megtörni. A kézi fogantyúban is van 2 csavar, ezeket is ki kell szedni. A nagy műanyag elemet is úgy kell "letépni", szintén ésszel
2. a zár utána adja magát: 2 csavar + 1 elektromos csati
3. a zárat is szét lehet szedni - pár csavar az egész. Van benne egy kis elektromotor szerű képződmény, ez akasztja ki a zárat nyitáskor
Na nekem ez a kis motorocska tapadt le. Leszedtem, és mivel ezt már nem lehet (nem érdemes / nem szabad) szétszedni, egyszerűen a földhöz koccintottam. Erre kiszabadult a dolog. Párszor megnyomkodtam, nem ragadt bent többször.
Ennyi volt a javítás...  nyes
Mindent vissza kell rakni, és kész.
A legközelebbi ilyen akciónál már tudom, hogy mit kell keresni, és ha esetleg végleg beáll a motor, akkor sem kell komplett zárat szerezni, csak azt a kis bigyót.
Naplózva
Khelben
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648



E-mail
« Új hozzászólás #4679 Dátum: 2009.03.09 hétfő, 12:08:08 »

Nemrégiben beragadt az elektromos csomagtartó záram.

Nekem is lassan aktuális lesz a szétszedés, most éppen csak a távirányítóról lehet nyitni, se a nyitó, se a műszerfalon lévő gomb nem reagál. Egyszer már csinált ilyet, de akkor magától megjavult, most nem akar.  gun Meg olyat is csinált, hogy gondolt egyet és kinyitott, csak úgy  wow1
Naplózva

Ford Mondeo Turnier 2.5 V6 24V Ghia 2004. - Sopron
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #4680 Dátum: 2009.03.09 hétfő, 12:12:30 »

Nekem is lassan aktuális lesz a szétszedés, most éppen csak a távirányítóról lehet nyitni, se a nyitó, se a műszerfalon lévő gomb nem reagál. Egyszer már csinált ilyet, de akkor magától megjavult, most nem akar.  gun Meg olyat is csinált, hogy gondolt egyet és kinyitott, csak úgy  wow1

Az inkább mikrokapcsoló probléma. Ha a távirányitóról tudod nyitni, akkor a zárad jó. Mikrokapcsolót kell cserélned a külső gombban és minden szuper lesz.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #4681 Dátum: 2009.03.09 hétfő, 12:14:19 »

Nekem is lassan aktuális lesz a szétszedés, most éppen csak a távirányítóról lehet nyitni, se a nyitó, se a műszerfalon lévő gomb nem reagál. Egyszer már csinált ilyet, de akkor magától megjavult, most nem akar.  gun Meg olyat is csinált, hogy gondolt egyet és kinyitott, csak úgy  wow1
Cseréld a mikrokapcsit!
jah....már javasolták  Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #4682 Dátum: 2009.03.09 hétfő, 12:18:38 »


jah....már javasolták  Wink wave

Baromira kell sietni, hogy téged megelőzzön az ember... wave
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #4683 Dátum: 2009.03.09 hétfő, 12:20:34 »

Baromira kell sietni, hogy téged megelőzzön az ember... wave
eplus2 én mindig résen vagyok  eplus2 taps
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Khelben
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648



E-mail
« Új hozzászólás #4684 Dátum: 2009.03.10 kedd, 09:39:06 »

Az inkább mikrokapcsoló probléma. Ha a távirányitóról tudod nyitni, akkor a zárad jó. Mikrokapcsolót kell cserélned a külső gombban és minden szuper lesz.

Lehet kapni ilyet külön? vagy szedjek szét egy egeret? Valaki írta, hogy egérből szedte ki és azt a mikrokapcsolót tette bele.
Naplózva

Ford Mondeo Turnier 2.5 V6 24V Ghia 2004. - Sopron
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #4685 Dátum: 2009.03.10 kedd, 10:44:45 »

Lehet kapni ilyet külön? vagy szedjek szét egy egeret? Valaki írta, hogy egérből szedte ki és azt a mikrokapcsolót tette bele.

Azt hiszem, pont Alf volt, aki egérből szedte ki és rakta át. A múltkor én is megnéztem, tényleg egy olyan kis szutyok az egész lelke. Fordnál csak egyben kapod meg az egész kapcsolót 7.xxxFt-ért.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #4686 Dátum: 2009.03.10 kedd, 13:43:04 »

Lehet kapni ilyet külön? vagy szedjek szét egy egeret? Valaki írta, hogy egérből szedte ki és azt a mikrokapcsolót tette bele.
Ha van időd,szétkapod,és egy elektronokai üzletben bizosan lehet kapni párszázért hasonlót.De egérből is kilehet bányászni.Én nem egerest tettem bele,de szinte mind1, csak a formája legyen hasonló. vigyor3 Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #4687 Dátum: 2009.03.10 kedd, 13:49:03 »

Lehet kapni ilyet külön? vagy szedjek szét egy egeret? Valaki írta, hogy egérből szedte ki és azt a mikrokapcsolót tette bele.
http://mondeoforum.camelcom.hu/index.php?topic=12.msg325005#msg325005
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Rob21
Vendég
« Új hozzászólás #4688 Dátum: 2009.03.11 szerda, 07:16:13 »

A nagy képernyős navis rádió ugye tud kezelni CD csereberélőt. Nekem olyanom nincs az autóban. De ha lenne, akkor hol lenne? Vajon attól, hogy nincs benne, még be lehet drótozva, és ha szerzek utólag valamit, akkor eccerűen betehető? Hol keressek kilógó drótvéget?
Előre is köszönöm!
Naplózva
Rob21
Vendég
« Új hozzászólás #4689 Dátum: 2009.03.11 szerda, 07:20:48 »

Más kérdés. Nálunk is be fog ülni az asszony az autóba 5-6 év kihagyás után, és gondoltam a rendszeres fényezésnél és lakatolásnál olcsóbb a tolatóradar. Olyanra gondoltam, ami 4 izé hátul, meg 4 izé elöl. Tudtok valami megbízhatót, ám nem túl drágát ajánlani? Képernyő meg távolság kijelző nem kell, elég ha csipog.
Mikor előre tolatok, azt valami kis kézi kapcsolóval kell aktiválni, vagy lehet azt is automatizálni valahogy?
Naplózva
MondESU
Vendég
« Új hozzászólás #4690 Dátum: 2009.03.11 szerda, 07:34:41 »

Más kérdés. Nálunk is be fog ülni az asszony az autóba 5-6 év kihagyás után, és gondoltam a rendszeres fényezésnél és lakatolásnál olcsóbb a tolatóradar. Olyanra gondoltam, ami 4 izé hátul, meg 4 izé elöl. Tudtok valami megbízhatót, ám nem túl drágát ajánlani? Képernyő meg távolság kijelző nem kell, elég ha csipog.
Mikor előre tolatok, azt valami kis kézi kapcsolóval kell aktiválni, vagy lehet azt is automatizálni valahogy?
Szia!
Jánosmester-t ajánlanám Neked Törökszentmiklóson!  worship  taps
Távolság-jelzős kivitel, különösen az oldal-támadás távolságokat külön-külön méri. Mind színekkel, mind tizedméterekkel. 0,4-nél már folyamatosan sípol.
Visszapillantó tükör tetején van elhelyezve- teljesen beleillik a környezetbe.
Kérdezz rá, most hogyért van, milyen kivitelt tudna ajánlani, nekem nyáron nagyon jó árban belerakta- garanciával. Azóta is ok!  eljen
Üdv:  wave
Naplózva
mACSman
Vendég
« Új hozzászólás #4691 Dátum: 2009.03.11 szerda, 07:59:48 »

Szia!
Jánosmester-t ajánlanám Neked Törökszentmiklóson!  worship  taps
Távolság-jelzős kivitel, különösen az oldal-támadás távolságokat külön-külön méri. Mind színekkel, mind tizedméterekkel. 0,4-nél már folyamatosan sípol.
Visszapillantó tükör tetején van elhelyezve- teljesen beleillik a környezetbe.
Kérdezz rá, most hogyért van, milyen kivitelt tudna ajánlani, nekem nyáron nagyon jó árban belerakta- garanciával. Azóta is ok!  eljen
Üdv:  wave
De az elől nem jelez.
Rob21 elől-hátul jelzőset kért.
Naplózva
baloght
Vendég
« Új hozzászólás #4692 Dátum: 2009.03.11 szerda, 08:06:52 »

De az elől nem jelez.
Rob21 elől-hátul jelzőset kért.

Majd berak kettőt akkor  vigyor3
Naplózva
mACSman
Vendég
« Új hozzászólás #4693 Dátum: 2009.03.11 szerda, 08:10:57 »

Majd berak kettőt akkor  vigyor3
Van olyan (2-4-es), nekem is az van, egész jó.  eljen
Naplózva
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #4694 Dátum: 2009.03.11 szerda, 08:14:16 »

Van olyan (2-4-es), nekem is az van, egész jó.  eljen

Most láttam bontóban olyat, hogy elöl-hátul is 4 volt, de már csak az érzékelők voltak meg, a lényeget vki kivette... rinya, pedig lecsaptam volna rá... (arra is, aki kivette... eplus2)
Naplózva
baloght
Vendég
« Új hozzászólás #4695 Dátum: 2009.03.11 szerda, 08:19:48 »

Most láttam bontóban olyat, hogy elöl-hátul is 4 volt, de már csak az érzékelők voltak meg, a lényeget vki kivette... rinya, pedig lecsaptam volna rá... (arra is, aki kivette... eplus2)

Nekem is olyan van egyébként... és egész jó... a *** az benne, hogy hozzászokik az ember és másik autóban várja a sipolást de csak a bumm jön nyes
Naplózva
mACSman
Vendég
« Új hozzászólás #4696 Dátum: 2009.03.11 szerda, 08:21:52 »

Nekem is olyan van egyébként... és egész jó... a *** az benne, hogy hozzászokik az ember és másik autóban várja a sipolást de csak a bumm jön nyes
Jártam már majdnem én is így.  eplus2
Naplózva
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #4697 Dátum: 2009.03.11 szerda, 08:24:41 »

Nekem is olyan van egyébként... és egész jó... a *** az benne, hogy hozzászokik az ember és másik autóban várja a sipolást de csak a bumm jön nyes

Durván hangzik...
Naplózva
mACSman
Vendég
« Új hozzászólás #4698 Dátum: 2009.03.11 szerda, 08:27:38 »

Durván hangzik...
De olyan jó élet szaga van.  hehe
Naplózva
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #4699 Dátum: 2009.03.11 szerda, 08:28:35 »

De olyan jó élet szaga van.  hehe

Akkor a szaga is durva...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 ... 110   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.088 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.