Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 16:48:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 ... 110   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Facelift modellek  (Megtekintve 1591518 alkalommal)
0 Felhasználó és 27 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #950 Dátum: 2006.02.01 szerda, 08:55:00 »

Én viszont most azon töröm a fejem, hogy a hátsó üléssor fölé gyárilag nem tettek világítást, ( és a két gyermekem miatt nagyon hasznos lehetne ), ha kivágnám a tetőkárpítot tudnék-e oda egy mennyezet világítást utólag beépíteni. Szerintem a burkolat fölött ua. kiképzés van, mint azoknak az autóknak amelyekben benne van gyárilag.
sacs
Egy zseblámpát beteszel a szádba-ráharapsz,hogy ne mozogjon.Négykézláb bedugod a fejed a kesztyűtartó alá és a fejedet 180 fokkal tengelyirányban elfordítod. Ha még jól vagy,akkor a lámpa pont a foglalatra fog világítani.Ha a kezed is ki tudod tekerni,már csak az égőt kell a helyére rakni.
üdv.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #951 Dátum: 2006.02.01 szerda, 13:39:00 »

sacs
Egy zseblámpát beteszel a szádba-ráharapsz,hogy ne mozogjon.Négykézláb bedugod a fejed a kesztyűtartó alá és a fejedet 180 fokkal tengelyirányban elfordítod. Ha még jól vagy,akkor a lámpa pont a foglalatra fog világítani.Ha a kezed is ki tudod tekerni,már csak az égőt kell a helyére rakni.
üdv.

Jó leírás,tetszett!-:)
A napokban én is így voltam kitekeredve.
Szóval magamra ismertem!!!-:)))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #952 Dátum: 2006.02.01 szerda, 14:07:00 »


Jó leírás,tetszett!-:)
A napokban én is így voltam kitekeredve.
Szóval magamra ismertem!!!-:)))
Zsoel
Örülök,hogy tetszett!Saját tapasztalat volt.Remélem Sacs ezek után rátalál a foglalatra.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #953 Dátum: 2006.02.01 szerda, 14:12:00 »


Jó leírás,tetszett!-:)
A napokban én is így voltam kitekeredve.
Szóval magamra ismertem!!!-:)))
Zsoel
Te is segíthetnél nekem.A féklámpa kapcsolót hol találom? A /tolatóradar beszerelése/c. cikkednél utalsz rá,csak nem derül ki,hogy merre van.
Azért kérdezem,mert néha nem kapcsolja be a lámpákat és meg kellene néznem,hogy miért.
Előre is kösz!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #954 Dátum: 2006.02.01 szerda, 16:49:00 »

Ármány!!! Az én Trend-emben  nincs sem foglalat sem előkészítés!!!!! Ez mára már hivatalos álláspont!!! Úgyhogy a gúnyos hangnem nem jogos Smiley))))
 
 
Szomorú vagyok. De tempomaton még küzdök.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #955 Dátum: 2006.02.01 szerda, 16:54:00 »

Ármány!!! Az én Trend-emben  nincs sem foglalat sem előkészítés!!!!! Ez mára már hivatalos álláspont!!! Úgyhogy a gúnyos hangnem nem jogos Smiley))))
 
 
Szomorú vagyok. De tempomaton még küzdök.
Szia sacs,
nekem 2001-es trend és abban bent van a foglalat.  
M.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #956 Dátum: 2006.02.01 szerda, 19:41:00 »

Zsoel
Te is segíthetnél nekem.A féklámpa kapcsolót hol találom? A /tolatóradar beszerelése/c. cikkednél utalsz rá,csak nem derül ki,hogy merre van.
Azért kérdezem,mert néha nem kapcsolja be a lámpákat és meg kellene néznem,hogy miért.
Előre is kösz!
Tod!
 
A féklámpa kapcsoló a fékpedálnál található,de lehet,hogy az a szőrmók burkolat valamilyen szinten takarja.De ott megtalálod,ha bebújsz a pedálokhoz.
János barátommal konzultáltam.Azt mondja,hogy 2 vezeték megy rá,/az én esetemben/a fekete a sima féklámpát üzemelteti, a kék pedíg a tempomattal van összefüggésben./ha rálépünk a fékre,kikapcsolja a tempomatot./
De lehet még egy hibaforrás.Talán ott kellene kezdeni.A féklámpakapcsoló le van relézve,lehet,ott van egy kis kontakthiba.A kormánytól balra,lennt van egy kis tároló rekesz,ügyesen,magad felé húzva, kibillenthető a helyéről.Mögötte van egy kis kapcsolótábla,relékkel.Keresd meg a fáklámpakapcsolóét,vedd ki,és tedd vissza.
Lehet,ennyitől is megjavult,/kontakthiba/ha nem akkor csere.
Lehet,csak ennyi lesz a baj.Ha ez nem segít,akkor a kapcsolónál folytasd.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #957 Dátum: 2006.02.01 szerda, 22:14:00 »

Ármány!!! Az én Trend-emben  nincs sem foglalat sem előkészítés!!!!! Ez mára már hivatalos álláspont!!! Úgyhogy a gúnyos hangnem nem jogos Smiley))))
 
 
Szomorú vagyok. De tempomaton még küzdök.
sacs,
 
szerintem gyere el a minitalira, és hátha meglesz. Kellene, hogy legyen benne!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #958 Dátum: 2006.02.02 csütörtök, 13:38:00 »

Tod!
 
A féklámpa kapcsoló a fékpedálnál található,de lehet,hogy az a szőrmók burkolat valamilyen szinten takarja.De ott megtalálod,ha bebújsz a pedálokhoz.
János barátommal konzultáltam.Azt mondja,hogy 2 vezeték megy rá,/az én esetemben/a fekete a sima féklámpát üzemelteti, a kék pedíg a tempomattal van összefüggésben./ha rálépünk a fékre,kikapcsolja a tempomatot./
De lehet még egy hibaforrás.Talán ott kellene kezdeni.A féklámpakapcsoló le van relézve,lehet,ott van egy kis kontakthiba.A kormánytól balra,lennt van egy kis tároló rekesz,ügyesen,magad felé húzva, kibillenthető a helyéről.Mögötte van egy kis kapcsolótábla,relékkel.Keresd meg a fáklámpakapcsolóét,vedd ki,és tedd vissza.
Lehet,ennyitől is megjavult,/kontakthiba/ha nem akkor csere.
Lehet,csak ennyi lesz a baj.Ha ez nem segít,akkor a kapcsolónál folytasd.
Zsoel
De hüje vagyok!
Elírtam!Nem féklámpa,hanem a tolatólámpa       kapcsolóját akartam kérdezni.Még egyszer bocs.
üdv
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #959 Dátum: 2006.02.03 péntek, 12:22:00 »

sacs
Egy zseblámpát beteszel a szádba-ráharapsz,hogy ne mozogjon.Négykézláb bedugod a fejed a kesztyűtartó alá és a fejedet 180 fokkal tengelyirányban elfordítod. Ha még jól vagy,akkor a lámpa pont a foglalatra fog világítani.Ha a kezed is ki tudod tekerni,már csak az égőt kell a helyére rakni.
üdv.
mikor ég a lábtér világítás, érdemes derékba törni magam?
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #960 Dátum: 2006.02.03 péntek, 16:03:00 »

mikor ég a lábtér világítás, érdemes derékba törni magam?
sarkani,
 
ha nyitva van az ajtó elöl.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #961 Dátum: 2006.02.03 péntek, 18:05:00 »

mikor ég a lábtér világítás, érdemes derékba törni magam?
sarkani
A belső világítással együtt.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #962 Dátum: 2006.02.03 péntek, 22:05:00 »

sarkani
A belső világítással együtt.
Tod,
 
ez csak félig igaz, mert ha kikapcsolod a belső világítást, a lábtér akkor is világít.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #963 Dátum: 2006.02.04 szombat, 14:11:00 »

Tod,
 
ez csak félig igaz, mert ha kikapcsolod a belső világítást, a lábtér akkor is világít.
Scrach
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #964 Dátum: 2006.02.04 szombat, 14:23:00 »

Zsoel
De hüje vagyok!
Elírtam!Nem féklámpa,hanem a tolatólámpa       kapcsolóját akartam kérdezni.Még egyszer bocs.
üdv
Tod! (remélem, most remélem, jól klattyantottam) Tolatólámpa kapcsolója a váltón van rajta, onnan ismered meg, hogy elektronyos csati is van rajta. 2 db torxos csavar tartja. Bal oldalon a légszűrő alatt valahol kell keresni. Hibakeresés: Elektromos csati levesz, 2 kapcsa rövidre zár, gyújtással menni kell a lámpának. Ha a kapcsoló jó, még lehet állítgatni a váltó rudazatán is
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #965 Dátum: 2006.02.04 szombat, 14:44:00 »

Tod! (remélem, most remélem, jól klattyantottam) Tolatólámpa kapcsolója a váltón van rajta, onnan ismered meg, hogy elektronyos csati is van rajta. 2 db torxos csavar tartja. Bal oldalon a légszűrő alatt valahol kell keresni. Hibakeresés: Elektromos csati levesz, 2 kapcsa rövidre zár, gyújtással menni kell a lámpának. Ha a kapcsoló jó, még lehet állítgatni a váltó rudazatán is
td
Tehát nem a sebváltó karnál van, hanem a motortérben.Én azt hittem,hogy a váltószoknya alatt valahol.
A rudazathoz nem akarok nyúlni,mert az tuti.Biztos a kapcsoló lesz a hunyó,mert néha-néha 2-3szor kell betenni hátramenetbe,hogy világítson.De lehet hogy a hideg miatt sza...szik. Megnézem!
Üdv.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #966 Dátum: 2006.02.04 szombat, 14:47:00 »

Tod! (remélem, most remélem, jól klattyantottam) Tolatólámpa kapcsolója a váltón van rajta, onnan ismered meg, hogy elektronyos csati is van rajta. 2 db torxos csavar tartja. Bal oldalon a légszűrő alatt valahol kell keresni. Hibakeresés: Elektromos csati levesz, 2 kapcsa rövidre zár, gyújtással menni kell a lámpának. Ha a kapcsoló jó, még lehet állítgatni a váltó rudazatán is
1.8 td
A n.nevednél nem látszik az "egynyóc" csak a td
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #967 Dátum: 2006.02.04 szombat, 18:54:00 »

1.8 td
A n.nevednél nem látszik az "egynyóc" csak a td
Ha ráviszed az egeret a nevére (a képre), akkor kiírja rendesen.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #968 Dátum: 2006.02.04 szombat, 21:30:00 »

Ha ráviszed az egeret a nevére (a képre), akkor kiírja rendesen.
Pimpa
Vettem!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #969 Dátum: 2006.02.05 vasárnap, 13:11:00 »

Tod! (remélem, most remélem, jól klattyantottam) Tolatólámpa kapcsolója a váltón van rajta, onnan ismered meg, hogy elektronyos csati is van rajta. 2 db torxos csavar tartja. Bal oldalon a légszűrő alatt valahol kell keresni. Hibakeresés: Elektromos csati levesz, 2 kapcsa rövidre zár, gyújtással menni kell a lámpának. Ha a kapcsoló jó, még lehet állítgatni a váltó rudazatán is
1.8td
Talán sikerült megjavítani a tolatól. kapcsolót.Ezt csak ki kellett tekerni nem csavar tartja.Azt vettem észre, hogy ha a golyót benyomtam nem kapcsolt,pedig érezni lehetett,hogy kattant. Kicsit erőteljesebben megjárattam és úgy néz ki hogy helyrejött.Nem tudom meddig.
 

 
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #970 Dátum: 2006.02.05 vasárnap, 13:39:00 »

1.8td
Talán sikerült megjavítani a tolatól. kapcsolót.Ezt csak ki kellett tekerni nem csavar tartja.Azt vettem észre, hogy ha a golyót benyomtam nem kapcsolt,pedig érezni lehetett,hogy kattant. Kicsit erőteljesebben megjárattam és úgy néz ki hogy helyrejött.Nem tudom meddig.
 

 

Tod!Kicsit széthúztad a forumot a képeddel!-:)
Scratch majd így csinál:
Annyit kellene tenned,hogy mielőtt beteszel ide képet tömöríted 800x600-ra.Az itt az elfogadott méret.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #971 Dátum: 2006.02.05 vasárnap, 13:41:00 »

Tod!Kicsit széthúztad a forumot a képeddel!-:)
Scratch majd így csinál:
Annyit kellene tenned,hogy mielőtt beteszel ide képet tömöríted 800x600-ra.Az itt az elfogadott méret.
Bár most nézem,hogy a te képed is 800x600-as,akkor sory.
Csak egymás mellé került a kettő?-:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #972 Dátum: 2006.02.05 vasárnap, 19:44:00 »

Bár most nézem,hogy a te képed is 800x600-as,akkor sory.
Csak egymás mellé került a kettő?-:)
Zsoel
Pedig lekicsinyítettem ahogy mondtad.Valahogy sose sikerül olyan szépen mint a tied.
Nem tudom miért kerültek egymás mellé.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #973 Dátum: 2006.02.05 vasárnap, 19:48:00 »

Zsoel
Pedig lekicsinyítettem ahogy mondtad.Valahogy sose sikerül olyan szépen mint a tied.
Nem tudom miért kerültek egymás mellé.
Nyugi,én is káromkodtam eleget mire összejött.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #974 Dátum: 2006.02.05 vasárnap, 19:57:00 »

Nyugi,én is káromkodtam eleget mire összejött.
Majd kialakul.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #975 Dátum: 2006.02.05 vasárnap, 22:14:00 »

Tod!Kicsit széthúztad a forumot a képeddel!-:)
Scratch majd így csinál:
Annyit kellene tenned,hogy mielőtt beteszel ide képet tömöríted 800x600-ra.Az itt az elfogadott méret.
Ez még menthető, mert a mérete jó, csak egymás mellet van. Smiley De már egymás alá rendeztem.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #976 Dátum: 2006.02.06 hétfő, 17:12:00 »

Halee!
Kérdésem lenne...
Világítás kapcsoló "Auto" állására lehetne-e sebességjelet felvinni, pl. ha elér a Mondi egy bizonyos sebességet, felkapcsolja a lámpákat elől, és a gyújtás leállítása állítaná vissza?
( Angel, v. Scratch vetette fel nemrég, hogy az Auto-állásnak akkor lenne értelme )
Reális...?
Üdv.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #977 Dátum: 2006.02.06 hétfő, 18:05:00 »

Halee!
Kérdésem lenne...
Világítás kapcsoló "Auto" állására lehetne-e sebességjelet felvinni, pl. ha elér a Mondi egy bizonyos sebességet, felkapcsolja a lámpákat elől, és a gyújtás leállítása állítaná vissza?
( Angel, v. Scratch vetette fel nemrég, hogy az Auto-állásnak akkor lenne értelme )
Reális...?
Üdv.
Ez jo, plusz meg azt kene megoldani, hogy csak akkor kapcsoljon be "auto" allasban a fenyszoro, ha mar jar a motor, mert igy csak az akkut szijja!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #978 Dátum: 2006.02.06 hétfő, 20:52:00 »

Ez jo, plusz meg azt kene megoldani, hogy csak akkor kapcsoljon be "auto" allasban a fenyszoro, ha mar jar a motor, mert igy csak az akkut szijja!
Méltem 1-t!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #979 Dátum: 2006.02.06 hétfő, 21:14:00 »

Méltem 1-t!
Valasz ment!
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #980 Dátum: 2006.02.06 hétfő, 22:41:00 »

Halee!
Kérdésem lenne...
Világítás kapcsoló "Auto" állására lehetne-e sebességjelet felvinni, pl. ha elér a Mondi egy bizonyos sebességet, felkapcsolja a lámpákat elől, és a gyújtás leállítása állítaná vissza?
( Angel, v. Scratch vetette fel nemrég, hogy az Auto-állásnak akkor lenne értelme )
Reális...?
Üdv.
ESU2 64,
 
nincs ilyen gyárilag.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #981 Dátum: 2006.02.06 hétfő, 22:48:00 »

Halee!
Kérdésem lenne...
Világítás kapcsoló "Auto" állására lehetne-e sebességjelet felvinni, pl. ha elér a Mondi egy bizonyos sebességet, felkapcsolja a lámpákat elől, és a gyújtás leállítása állítaná vissza?
( Angel, v. Scratch vetette fel nemrég, hogy az Auto-állásnak akkor lenne értelme )
Reális...?
Üdv.
Simán meg lehetne oldani, de szvsz az egész nem ér annyit.
Új autónál egyébként sem illik belenyúlkálni az elektronikába, mert garivesztéssel jár. Még saját riasztót sem rakathatsz bele, csak a ford által javasoltat.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #982 Dátum: 2006.02.07 kedd, 08:53:00 »

Halee!
Kérdésem lenne...
Világítás kapcsoló "Auto" állására lehetne-e sebességjelet felvinni, pl. ha elér a Mondi egy bizonyos sebességet, felkapcsolja a lámpákat elől, és a gyújtás leállítása állítaná vissza?
( Angel, v. Scratch vetette fel nemrég, hogy az Auto-állásnak akkor lenne értelme )
Reális...?
Üdv.
Esetleg úgy, hogy amikor az autó elkezd gurulni és bezárja az ajtókat akkor fel is kapcsolja a lámpákat!?
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #983 Dátum: 2006.02.07 kedd, 10:52:00 »

Esetleg úgy, hogy amikor az autó elkezd gurulni és bezárja az ajtókat akkor fel is kapcsolja a lámpákat!?
Majd finom női kezek bújnak ki az ülés alól, és elindulnak az origó felé?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #984 Dátum: 2006.02.07 kedd, 11:11:00 »

Esetleg úgy, hogy amikor az autó elkezd gurulni és bezárja az ajtókat akkor fel is kapcsolja a lámpákat!?
Szia!
Akár..
Bár én inkább arra gondoltam, hogy nálunk ( Mo ) lakott területen kívül kötelező a tompított fény. Sebességjelet kap a Mondi az AVF-től. pl. 60Km/h felett tompított fény be, "AUTO" állásban. De lehet, gyermeki fantáziám repített messzire.
Kaptam részletes ismertetőt ( David ), hogy is működik a fényvezérlés...Hát oda kell figyelni rá! Az alapelv, de bizonyos visszacsatolás azért hiányzik belőle, azaz a tervezőknek ezt alaposabban végig kellene gondolni. ( Talán MK IV? )Bizonyos esetekben ne, vagy csak pl. a motor beindulta után. Vagy akár lehetne programozni a  bekapcsolási sebességet. ( Autópálya, lakott területen kívüli parkolóból való elindulás után, ugye azonnal kell. )
Ennyi.

Üdv.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #985 Dátum: 2006.02.07 kedd, 11:38:00 »

Szia!
Akár..
Bár én inkább arra gondoltam, hogy nálunk ( Mo ) lakott területen kívül kötelező a tompított fény. Sebességjelet kap a Mondi az AVF-től. pl. 60Km/h felett tompított fény be, "AUTO" állásban. De lehet, gyermeki fantáziám repített messzire.
Kaptam részletes ismertetőt ( David ), hogy is működik a fényvezérlés...Hát oda kell figyelni rá! Az alapelv, de bizonyos visszacsatolás azért hiányzik belőle, azaz a tervezőknek ezt alaposabban végig kellene gondolni. ( Talán MK IV? )Bizonyos esetekben ne, vagy csak pl. a motor beindulta után. Vagy akár lehetne programozni a  bekapcsolási sebességet. ( Autópálya, lakott területen kívüli parkolóból való elindulás után, ugye azonnal kell. )
Ennyi.

Üdv.
Lehetne ugy, mint nemely amerikai kocsiban: ha sebessegbe rakod, csak akkor kapcsolja fel a nappali (lattato) fenyszorokat.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #986 Dátum: 2006.02.07 kedd, 11:41:00 »

Lehetne ugy, mint nemely amerikai kocsiban: ha sebessegbe rakod, csak akkor kapcsolja fel a nappali (lattato) fenyszorokat.
Az amerikaiak buták, azoknak kell az ilyesmi. Mi okosak vagyunk, elbánunk a kéziváltóval, és be tudjuk kapcsolni a lámpát.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #987 Dátum: 2006.02.07 kedd, 14:44:00 »

Szia!
Akár..
Bár én inkább arra gondoltam, hogy nálunk ( Mo ) lakott területen kívül kötelező a tompított fény. Sebességjelet kap a Mondi az AVF-től. pl. 60Km/h felett tompított fény be, "AUTO" állásban. De lehet, gyermeki fantáziám repített messzire.
Kaptam részletes ismertetőt ( David ), hogy is működik a fényvezérlés...Hát oda kell figyelni rá! Az alapelv, de bizonyos visszacsatolás azért hiányzik belőle, azaz a tervezőknek ezt alaposabban végig kellene gondolni. ( Talán MK IV? )Bizonyos esetekben ne, vagy csak pl. a motor beindulta után. Vagy akár lehetne programozni a  bekapcsolási sebességet. ( Autópálya, lakott területen kívüli parkolóból való elindulás után, ugye azonnal kell. )
Ennyi.

Üdv.
Hát ez a röhely, hogy ugye nem kötelező, ezért nem is használom, pedig sztem 1km/h-tól kéne használni...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #988 Dátum: 2006.02.07 kedd, 16:32:00 »

Szia!
..."hogy ugye nem kötelező, ezért nem is használom, pedig sztem 1km/h-tól kéne használni... "
No,
Közlekedési Főfelügyelet által 1090/2001 számon jóváhagyott tankönyv-ből idézet:
191. oldal
"-3. KÖZLEKEDÉS LAKOTT TERÜLETEN KÍVÜL
 
3.1 Eltérések a lakott területen való közlekedéshez képest:
 
Ha lakott területen kívül közlekedik, gépkocsiját nappal és jó látási viszonyok között is TOMPÍTOTT FÉNYSZÓRÓVAL, VAGY NAPPALI MENETJELZŐ LÁMPÁVAL KI KELL VILÁGÍTANIA!  
 
Szerintem egyértelmű!
Üdv.
 
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #989 Dátum: 2006.02.07 kedd, 17:50:00 »

Szia!
..."hogy ugye nem kötelező, ezért nem is használom, pedig sztem 1km/h-tól kéne használni... "
No,
Közlekedési Főfelügyelet által 1090/2001 számon jóváhagyott tankönyv-ből idézet:
191. oldal
"-3. KÖZLEKEDÉS LAKOTT TERÜLETEN KÍVÜL
 
3.1 Eltérések a lakott területen való közlekedéshez képest:
 
Ha lakott területen kívül közlekedik, gépkocsiját nappal és jó látási viszonyok között is TOMPÍTOTT FÉNYSZÓRÓVAL, VAGY NAPPALI MENETJELZŐ LÁMPÁVAL KI KELL VILÁGÍTANIA!  
 
Szerintem egyértelmű!
Üdv.
 

Igen, de Joe a lakott területre gondolja. Ő ugyanis lakott területen lakik, oszt onnan indul.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #990 Dátum: 2006.02.07 kedd, 17:58:00 »

Igen, de Joe a lakott területre gondolja. Ő ugyanis lakott területen lakik, oszt onnan indul.
Szia Angel!
Én írtam a #989 -ben, "..nálunk ( Mo ) lakott területen kívül kötelező a tompított fény."
Erre jött egy válasz Joe-tól, #992 :" Hát ez a röhely, hogy ugye nem kötelező"
Ezért lett a #993!
Nincs semmi gond, csak nem értettük egymást, szerintem. Mindketten másra sakkoztunk...
Szal kellemes estét, megyek, várnak az ügyfeleim!
Üdv.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #991 Dátum: 2006.02.07 kedd, 18:05:00 »

Szia!
Akár..
Bár én inkább arra gondoltam, hogy nálunk ( Mo ) lakott területen kívül kötelező a tompított fény. Sebességjelet kap a Mondi az AVF-től. pl. 60Km/h felett tompított fény be, "AUTO" állásban. De lehet, gyermeki fantáziám repített messzire.
Kaptam részletes ismertetőt ( David ), hogy is működik a fényvezérlés...Hát oda kell figyelni rá! Az alapelv, de bizonyos visszacsatolás azért hiányzik belőle, azaz a tervezőknek ezt alaposabban végig kellene gondolni. ( Talán MK IV? )Bizonyos esetekben ne, vagy csak pl. a motor beindulta után. Vagy akár lehetne programozni a  bekapcsolási sebességet. ( Autópálya, lakott területen kívüli parkolóból való elindulás után, ugye azonnal kell. )
Ennyi.

Üdv.
ESU2 64,
 
így nem jó, mert AUTO állásba csak akkor kapcsol be, ha kint sötét van.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #992 Dátum: 2006.02.07 kedd, 18:14:00 »

Szia!
..."hogy ugye nem kötelező, ezért nem is használom, pedig sztem 1km/h-tól kéne használni... "
No,
Közlekedési Főfelügyelet által 1090/2001 számon jóváhagyott tankönyv-ből idézet:
191. oldal
"-3. KÖZLEKEDÉS LAKOTT TERÜLETEN KÍVÜL
 
3.1 Eltérések a lakott területen való közlekedéshez képest:
 
Ha lakott területen kívül közlekedik, gépkocsiját nappal és jó látási viszonyok között is TOMPÍTOTT FÉNYSZÓRÓVAL, VAGY NAPPALI MENETJELZŐ LÁMPÁVAL KI KELL VILÁGÍTANIA!  
 
Szerintem egyértelmű!
Üdv.
 

Mi az a "nappali menetjelzo lampa"? Lehet egy jo eros helyzetjelzo is? Lecci lecci lecci!
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #993 Dátum: 2006.02.08 szerda, 10:36:00 »

"60Km/h felett tompított fény be"
Én erre reagáltam...
 
 
"pedig sztem 1km/h-tól kéne használni..."
 
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #994 Dátum: 2006.02.08 szerda, 15:39:00 »

Mi az a "nappali menetjelzo lampa"? Lehet egy jo eros helyzetjelzo is? Lecci lecci lecci!
Szia David!
A nappali menetjelzőt nem sikerült megfejteni azóta sem. A Közlekedési Főfelügyeltesek sem tudtak rá mit mondani, csak hümmögtek.
Azóta számomra rejtély .
Üdv.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #995 Dátum: 2006.02.08 szerda, 15:47:00 »

"60Km/h felett tompított fény be"
Én erre reagáltam...
 
 
"pedig sztem 1km/h-tól kéne használni..."
 

Szia Joe!
Én meg arra gondoltam, hogy általában lakott területen kívül - kivéve egyes városok be, kivezetői, vagy Bp. egyes kerületei - haladva 60Km/h már annak is számíthatna.
De Kedves Joe!
Ha találkozunk, egy ital mellett megdumcsizzuk, oksa?
Üdv.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #996 Dátum: 2006.02.08 szerda, 18:10:00 »

Halee!
Újabb kérdésem, ezúttal az újonnan vásárolt Mondeo-sok véleményét várnám.
Szal, Ford-szervízes ismerősöm "ajánlotta", hogy az újonnan vett Mondeokat vissza szokták vinni olajcserére 2000-3000 Km után. Vélemény, tapasztalat. Ha igen, miért?  
Köszönettel, és üdv.  
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #997 Dátum: 2006.02.08 szerda, 18:29:00 »

Bejáratáskor keletkezett apró fém reszelékek minnél hamarabb kimenjenek a motorból.
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #998 Dátum: 2006.02.08 szerda, 18:31:00 »

Bejáratáskor keletkezett apró fém reszelékek minnél hamarabb kimenjenek a motorból.
Ja, nekem soha nem volt újjonan vásárólt Mondim (sajnos).
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Vendég
« Új hozzászólás #999 Dátum: 2006.02.08 szerda, 18:32:00 »

Halee!
Újabb kérdésem, ezúttal az újonnan vásárolt Mondeo-sok véleményét várnám.
Szal, Ford-szervízes ismerősöm "ajánlotta", hogy az újonnan vett Mondeokat vissza szokták vinni olajcserére 2000-3000 Km után. Vélemény, tapasztalat. Ha igen, miért?  
Köszönettel, és üdv.  

Én is vittem 2500-nál olajcserére. Ott álltam mellette, hogy biztos legyen a csere. Valahogy mindig azt hiszem el amit látok.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 ... 110   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.122 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.