Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 21:36:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 ... 110   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Facelift modellek  (Megtekintve 1591703 alkalommal)
0 Felhasználó és 25 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #1050 Dátum: 2006.02.23 csütörtök, 08:32:00 »

Halee!
Mint tudjátok, Mondeo vásárlás előtt állok...   ( Angel, nem MKIV f2! )
Most, amíg nem "köteleztem" el magam sehova, nézelődöm rendesen, amolyan minden Mondeo érdekel alapon!
Már régen kinéztem az egyik használtautó kereskedésben, a Kelenföldi buszgarázsnál, szemben áll vagy 5 MKIII a kerítésen belül, már hetek óta.  
Tegnap arra ( is) jártam...
Ezüst-metáll MKIII 5 ajtó...
Nézem a papírt, a szélvédő előtt.
Azt írja: TDCI, 2,0 115LE.
Évjárat: 2005. Futott Km: 17.000. Extra: xenon, 8 légzsák, tolatóradar...
Nézem: -tolatóradar sehol, a lámpa sima H7 ,rádió 6000-es.
Látta rajtam a srác aki ott volt, hogy komolyan érdeklődöm. Bele is fogott, mondja, neki is két éve ilyen Mondeo-ja van. Kérdezem, EZ itt milyen, Ambiente, vagy Trend? Visszakérdez, az meg mi?
Mondom neki, hogy a papír valszeg egy másik Mondié! -Mert?
Mutatom, ez a lámpa nem xenon, tolatóradar, meg úgy le van álcázva, hogy nem is látni!
Erre: - A xenont, és a tolatóradart cégük "ajándékba" teszi bele utólag a leendő vásárlóknak. Kérdésem: -a lámpamosót is, és az aut. szintszabályzót? Vagy a műszaki vizsga előtt jöjjön vissza a tulaj, hogy visszaszereljék a régi lámpát? Nem értette miről beszélek...
Kérdezem és mibe kerül ez az "ajándék", persze nekik.
Azt mondja 60K...
Na, itt nálam kiment a "biztosíték"

Egyebként az autókat állítólag Franciaországból hozták, mert ott nem engedték forgalomba helyezni . Akkor honnan a 17000Km?
Ja, az ára 4,19M. bal hátsó ajtókilincs lekaristolva, tovább a hátsó sárvédő...
Tudom, remélem ez egyedi...De a korrektség már csak nosztalgia.
Ennyit szerettem volna közzétenni, engem felkavart!
Szép napot MONDenkinek!
Üdv:
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1051 Dátum: 2006.02.23 csütörtök, 10:00:00 »

Halee!
Mint tudjátok, Mondeo vásárlás előtt állok...   ( Angel, nem MKIV f2! )
Most, amíg nem "köteleztem" el magam sehova, nézelődöm rendesen, amolyan minden Mondeo érdekel alapon!
Már régen kinéztem az egyik használtautó kereskedésben, a Kelenföldi buszgarázsnál, szemben áll vagy 5 MKIII a kerítésen belül, már hetek óta.  
Tegnap arra ( is) jártam...
Ezüst-metáll MKIII 5 ajtó...
Nézem a papírt, a szélvédő előtt.
Azt írja: TDCI, 2,0 115LE.
Évjárat: 2005. Futott Km: 17.000. Extra: xenon, 8 légzsák, tolatóradar...
Nézem: -tolatóradar sehol, a lámpa sima H7 ,rádió 6000-es.
Látta rajtam a srác aki ott volt, hogy komolyan érdeklődöm. Bele is fogott, mondja, neki is két éve ilyen Mondeo-ja van. Kérdezem, EZ itt milyen, Ambiente, vagy Trend? Visszakérdez, az meg mi?
Mondom neki, hogy a papír valszeg egy másik Mondié! -Mert?
Mutatom, ez a lámpa nem xenon, tolatóradar, meg úgy le van álcázva, hogy nem is látni!
Erre: - A xenont, és a tolatóradart cégük "ajándékba" teszi bele utólag a leendő vásárlóknak. Kérdésem: -a lámpamosót is, és az aut. szintszabályzót? Vagy a műszaki vizsga előtt jöjjön vissza a tulaj, hogy visszaszereljék a régi lámpát? Nem értette miről beszélek...
Kérdezem és mibe kerül ez az "ajándék", persze nekik.
Azt mondja 60K...
Na, itt nálam kiment a "biztosíték"

Egyebként az autókat állítólag Franciaországból hozták, mert ott nem engedték forgalomba helyezni . Akkor honnan a 17000Km?
Ja, az ára 4,19M. bal hátsó ajtókilincs lekaristolva, tovább a hátsó sárvédő...
Tudom, remélem ez egyedi...De a korrektség már csak nosztalgia.
Ennyit szerettem volna közzétenni, engem felkavart!
Szép napot MONDenkinek!
Üdv:

A kereskedőnél azt sem kell elhinni, amit kérdez... még jó, hogy egyáltalán mondeok voltak...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1052 Dátum: 2006.02.23 csütörtök, 10:03:00 »

Halee!
Mint tudjátok, Mondeo vásárlás előtt állok...   ( Angel, nem MKIV f2! )
Most, amíg nem "köteleztem" el magam sehova, nézelődöm rendesen, amolyan minden Mondeo érdekel alapon!
Már régen kinéztem az egyik használtautó kereskedésben, a Kelenföldi buszgarázsnál, szemben áll vagy 5 MKIII a kerítésen belül, már hetek óta.  
Tegnap arra ( is) jártam...
Ezüst-metáll MKIII 5 ajtó...
Nézem a papírt, a szélvédő előtt.
Azt írja: TDCI, 2,0 115LE.
Évjárat: 2005. Futott Km: 17.000. Extra: xenon, 8 légzsák, tolatóradar...
Nézem: -tolatóradar sehol, a lámpa sima H7 ,rádió 6000-es.
Látta rajtam a srác aki ott volt, hogy komolyan érdeklődöm. Bele is fogott, mondja, neki is két éve ilyen Mondeo-ja van. Kérdezem, EZ itt milyen, Ambiente, vagy Trend? Visszakérdez, az meg mi?
Mondom neki, hogy a papír valszeg egy másik Mondié! -Mert?
Mutatom, ez a lámpa nem xenon, tolatóradar, meg úgy le van álcázva, hogy nem is látni!
Erre: - A xenont, és a tolatóradart cégük "ajándékba" teszi bele utólag a leendő vásárlóknak. Kérdésem: -a lámpamosót is, és az aut. szintszabályzót? Vagy a műszaki vizsga előtt jöjjön vissza a tulaj, hogy visszaszereljék a régi lámpát? Nem értette miről beszélek...
Kérdezem és mibe kerül ez az "ajándék", persze nekik.
Azt mondja 60K...
Na, itt nálam kiment a "biztosíték"

Egyebként az autókat állítólag Franciaországból hozták, mert ott nem engedték forgalomba helyezni . Akkor honnan a 17000Km?
Ja, az ára 4,19M. bal hátsó ajtókilincs lekaristolva, tovább a hátsó sárvédő...
Tudom, remélem ez egyedi...De a korrektség már csak nosztalgia.
Ennyit szerettem volna közzétenni, engem felkavart!
Szép napot MONDenkinek!
Üdv:

Elég gyomorforgató dolog. De látod milyen jó, ha az ember ilyen fórumokon lebzsel? Kiművelt vagy típus, xenon és mindenféle egyéb kérdésben
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1053 Dátum: 2006.02.23 csütörtök, 10:17:00 »

Halee!
Mint tudjátok, Mondeo vásárlás előtt állok...   ( Angel, nem MKIV f2! )
Most, amíg nem "köteleztem" el magam sehova, nézelődöm rendesen, amolyan minden Mondeo érdekel alapon!
Már régen kinéztem az egyik használtautó kereskedésben, a Kelenföldi buszgarázsnál, szemben áll vagy 5 MKIII a kerítésen belül, már hetek óta.  
Tegnap arra ( is) jártam...
Ezüst-metáll MKIII 5 ajtó...
Nézem a papírt, a szélvédő előtt.
Azt írja: TDCI, 2,0 115LE.
Évjárat: 2005. Futott Km: 17.000. Extra: xenon, 8 légzsák, tolatóradar...
Nézem: -tolatóradar sehol, a lámpa sima H7 ,rádió 6000-es.
Látta rajtam a srác aki ott volt, hogy komolyan érdeklődöm. Bele is fogott, mondja, neki is két éve ilyen Mondeo-ja van. Kérdezem, EZ itt milyen, Ambiente, vagy Trend? Visszakérdez, az meg mi?
Mondom neki, hogy a papír valszeg egy másik Mondié! -Mert?
Mutatom, ez a lámpa nem xenon, tolatóradar, meg úgy le van álcázva, hogy nem is látni!
Erre: - A xenont, és a tolatóradart cégük "ajándékba" teszi bele utólag a leendő vásárlóknak. Kérdésem: -a lámpamosót is, és az aut. szintszabályzót? Vagy a műszaki vizsga előtt jöjjön vissza a tulaj, hogy visszaszereljék a régi lámpát? Nem értette miről beszélek...
Kérdezem és mibe kerül ez az "ajándék", persze nekik.
Azt mondja 60K...
Na, itt nálam kiment a "biztosíték"

Egyebként az autókat állítólag Franciaországból hozták, mert ott nem engedték forgalomba helyezni . Akkor honnan a 17000Km?
Ja, az ára 4,19M. bal hátsó ajtókilincs lekaristolva, tovább a hátsó sárvédő...
Tudom, remélem ez egyedi...De a korrektség már csak nosztalgia.
Ennyit szerettem volna közzétenni, engem felkavart!
Szép napot MONDenkinek!
Üdv:

Sok kereskedő, meg az esp írja be állandóan, meg, hogy kipörgésgátlós, de a kis gomb nincsen benne egyikbe se. Aztán mondta a kereskedő, hogy nézzem meg oda van írva a hátsó szélvédőre, hogy van benne. Na ott volt elég nekem is.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Vendég
« Új hozzászólás #1054 Dátum: 2006.02.23 csütörtök, 10:23:00 »

A kereskedőnél azt sem kell elhinni, amit kérdez... még jó, hogy egyáltalán mondeok voltak...
Szia Angel!
Engem ez a "Big lehúzás" zavar...
A Mondikért fáj a szívem.
Ha valakit érdekel, volt ott kombi TDCI(?) MKIII Ghia, sötétkék. Igazából a többit már meg se néztem, főleg, hogy az 5 ajtósok közül egyik sem Ghia volt.
Üdv.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1055 Dátum: 2006.02.23 csütörtök, 10:34:00 »

Elég gyomorforgató dolog. De látod milyen jó, ha az ember ilyen fórumokon lebzsel? Kiművelt vagy típus, xenon és mindenféle egyéb kérdésben
Szia!
Köszönöm a dícsérő szavakat, de én mindent ENNEK a FÓRUMNAK, NEKTEK köszönhetek!!!! .
Akik a közeli ismerősök közül autót akarnak venni, ajánlom az én példámat, hogy nézzenek utána a neten. Bár többen visszajelezték, hogy ilyet, mint ez a FÓRUM, még nem láttak/hallottak, és amikor "ide" látogattak, csak el voltak hűlve, mennyi jó, és hasznos dolgot megtudhat a leeendő vásárló!
Sőt, van aki már MONDEO után érdeklődik.
Üdv.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1056 Dátum: 2006.02.23 csütörtök, 10:43:00 »

Szia!
Köszönöm a dícsérő szavakat, de én mindent ENNEK a FÓRUMNAK, NEKTEK köszönhetek!!!! .
Akik a közeli ismerősök közül autót akarnak venni, ajánlom az én példámat, hogy nézzenek utána a neten. Bár többen visszajelezték, hogy ilyet, mint ez a FÓRUM, még nem láttak/hallottak, és amikor "ide" látogattak, csak el voltak hűlve, mennyi jó, és hasznos dolgot megtudhat a leeendő vásárló!
Sőt, van aki már MONDEO után érdeklődik.
Üdv.
Akkor mégsem vagyunk hiába
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1057 Dátum: 2006.02.23 csütörtök, 10:49:00 »

Akkor mégsem vagyunk hiába
Szia! De bizony, hogy nem!!!!
Üdv.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1058 Dátum: 2006.02.23 csütörtök, 10:49:00 »

Szia Angel!
Engem ez a "Big lehúzás" zavar...
A Mondikért fáj a szívem.
Ha valakit érdekel, volt ott kombi TDCI(?) MKIII Ghia, sötétkék. Igazából a többit már meg se néztem, főleg, hogy az 5 ajtósok közül egyik sem Ghia volt.
Üdv.
Ja, ja... amikor a fiestát kerestük, találtunk egy ígéretest, Cegléden. Rákérdezek mindenre, hogy tényleg, meg minden... kb 8 dologban hazudott: nem törésmentes (látszott a képről), dohányzó, nem ghia (látszott a képről), az extrák nagy része nem volt benne, és a kilométerrel is volt gond... Nem sok hiányzott hozzá, hogy jól eltángáljam... ez nekem 2 óra volt... hogy szülne sünt az ilyen. Egyszerűen nem értem, miben reménykedett. Szvsz még a leglámább is észreveszi, hogy bibi van. Aztán milyen vacakul csinálták meg a törést... egy csomó műanyag alkatrész hiányzott. Ha megrendeli, megvan 1-2 hét alatt, cirka 2e forint... ja, és bikázni kellett.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1059 Dátum: 2006.02.23 csütörtök, 10:50:00 »

Sok kereskedő, meg az esp írja be állandóan, meg, hogy kipörgésgátlós, de a kis gomb nincsen benne egyikbe se. Aztán mondta a kereskedő, hogy nézzem meg oda van írva a hátsó szélvédőre, hogy van benne. Na ott volt elég nekem is.
A kereskedő... aztán ha valami nem OK, azt mondja, ő nem ért a fordokhoz... mit tudja ő mi az az ESP. De benne van.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1060 Dátum: 2006.02.23 csütörtök, 10:56:00 »

Ja, ja... amikor a fiestát kerestük, találtunk egy ígéretest, Cegléden. Rákérdezek mindenre, hogy tényleg, meg minden... kb 8 dologban hazudott: nem törésmentes (látszott a képről), dohányzó, nem ghia (látszott a képről), az extrák nagy része nem volt benne, és a kilométerrel is volt gond... Nem sok hiányzott hozzá, hogy jól eltángáljam... ez nekem 2 óra volt... hogy szülne sünt az ilyen. Egyszerűen nem értem, miben reménykedett. Szvsz még a leglámább is észreveszi, hogy bibi van. Aztán milyen vacakul csinálták meg a törést... egy csomó műanyag alkatrész hiányzott. Ha megrendeli, megvan 1-2 hét alatt, cirka 2e forint... ja, és bikázni kellett.
Szia!
Sajna, ezek szerint Nektek is volt hasonló tapasztalat.
Tavaly hallottam valahol, hogy Németeknél felmérést készítettek, melyik szakma a legmegbízhatatlanabb...nem fogod elhinni, ebben a kategóriában a használtautó-kereskedők győztek!
Már nálunk is
Üdv.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1061 Dátum: 2006.02.23 csütörtök, 11:05:00 »

Szia!
Sajna, ezek szerint Nektek is volt hasonló tapasztalat.
Tavaly hallottam valahol, hogy Németeknél felmérést készítettek, melyik szakma a legmegbízhatatlanabb...nem fogod elhinni, ebben a kategóriában a használtautó-kereskedők győztek!
Már nálunk is
Üdv.
A Havasalföldön meg a használtló-kereskedők, tudod, nem vak ez csak bátor
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1062 Dátum: 2006.02.23 csütörtök, 11:30:00 »

A Havasalföldön meg a használtló-kereskedők, tudod, nem vak ez csak bátor
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1063 Dátum: 2006.02.23 csütörtök, 11:35:00 »

kereskedok nagy gecok, mert ezzel a nem ertek a fordhoz dumaval bujnak minden hazugsaguk moge.
Meg mikor keresgettem MKIII-at megneztem magamnak egy dieselt. Kereskedo rogton azzal kezdte, hogy hat o inkabb vw-ekt szokott behozni, de ez a mondi tdci am, mert benn evana  forgalmiban stb. Persze aztan kiderult, hog az nem TDCI, ahnem TDDI, de ugye a kereskedo ekkor elovette a hulye nezeset, es hebegett, hogy o nem ert a fordhoz. Naja, persze. Vesz kint egy verdat, amirol nem tudja, hogy mijaz. Bezzeg, mikor Ladni akarsz neki egy verdat, akkor hirtelen eszebe jut az osszes tipushiba ami a modellre jellemzo.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #1064 Dátum: 2006.02.23 csütörtök, 11:53:00 »

kereskedok nagy gecok, mert ezzel a nem ertek a fordhoz dumaval bujnak minden hazugsaguk moge.
Meg mikor keresgettem MKIII-at megneztem magamnak egy dieselt. Kereskedo rogton azzal kezdte, hogy hat o inkabb vw-ekt szokott behozni, de ez a mondi tdci am, mert benn evana  forgalmiban stb. Persze aztan kiderult, hog az nem TDCI, ahnem TDDI, de ugye a kereskedo ekkor elovette a hulye nezeset, es hebegett, hogy o nem ert a fordhoz. Naja, persze. Vesz kint egy verdat, amirol nem tudja, hogy mijaz. Bezzeg, mikor Ladni akarsz neki egy verdat, akkor hirtelen eszebe jut az osszes tipushiba ami a modellre jellemzo.
Szia Zacci!
Megint tanultam valamit.  
És most látom, az aláírásodon, ott a tempo!!!
Üdv.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1065 Dátum: 2006.02.23 csütörtök, 12:00:00 »

Sok kereskedő, meg az esp írja be állandóan, meg, hogy kipörgésgátlós, de a kis gomb nincsen benne egyikbe se. Aztán mondta a kereskedő, hogy nézzem meg oda van írva a hátsó szélvédőre, hogy van benne. Na ott volt elég nekem is.
Ez előfordult már velem is. Egyszerű teszt követte: kövérgáz, kuplung ki...(innentől kezdve nem volt vitás a dolog)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1066 Dátum: 2006.02.23 csütörtök, 12:00:00 »

ESU2 64,
 
jaja, nem csak a verdat upgradeltem Cool
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #1067 Dátum: 2006.02.23 csütörtök, 12:59:00 »

ESU 264!
 
Az a baj,hogy nagy a tudásod!
Ha most nem értettél volna hozá annyira,lehetne egy jó mondeod!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1068 Dátum: 2006.02.23 csütörtök, 15:06:00 »

ESU 264!
 
Az a baj,hogy nagy a tudásod!
Ha most nem értettél volna hozá annyira,lehetne egy jó mondeod!
Szia Zsoel!
Gondolod?
Igazából abba a cipőbe nem akarok belelépni, hogy vásárlás után azon sakkozzam, hogy ez is jó lett volna bele + az is...
De értem a nekem címzett kritikát!

Üdv, és szép napot!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1069 Dátum: 2006.02.23 csütörtök, 20:13:00 »

Szia Zsoel!
Gondolod?
Igazából abba a cipőbe nem akarok belelépni, hogy vásárlás után azon sakkozzam, hogy ez is jó lett volna bele + az is...
De értem a nekem címzett kritikát!

Üdv, és szép napot!
Jól csináltad.
 
Én voltam olyan xenont beszerelő "mesternél",akitől megkérdeztem mekkora "K" értékű xenont javasol?
 
Visszakérdezett:mi az a "K"?
 
Mondjuk lehet,hogy jól beszerelte volna!
Lehet.-:))
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1070 Dátum: 2006.02.23 csütörtök, 20:37:00 »

Jól csináltad.
 
Én voltam olyan xenont beszerelő "mesternél",akitől megkérdeztem mekkora "K" értékű xenont javasol?
 
Visszakérdezett:mi az a "K"?
 
Mondjuk lehet,hogy jól beszerelte volna!
Lehet.-:))
A K (kelvin) a mértékegység, nem az érték.
Ez lehetett a baj... jól kell kérdezni.
 
Mint ma a boltban. Meddig vannak nyitva? 6-ig. Odaérünk fél hatra. Mondok kérjük akkor az emeleteságyat. De hát a raktár bezárt 5-kor. Mondok, én direkt telefonáltam, hogy nyitva vannak-e. Mi nyitva vagyunk, csak a raktár nincs. Akkor mért vannak nyitva, ha nem lehet vásárolni. Nagy mérgesen eljöttem.
Szegény gyerek: nem lesz emeleságy? (így mondta) De
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1071 Dátum: 2006.02.25 szombat, 15:45:00 »

Sziasztok
Milyen rakterhalot lehet a kombiba szerelni? Eddig csak femracsot lattam, es a plafonban sincsen helye, hogy normal halot is fel lehetne tenni. A femet maceras be-ki szerelni? Lehet tole hasznalni a rolot?
kosz
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1072 Dátum: 2006.02.25 szombat, 16:40:00 »

Sziasztok
Milyen rakterhalot lehet a kombiba szerelni? Eddig csak femracsot lattam, es a plafonban sincsen helye, hogy normal halot is fel lehetne tenni. A femet maceras be-ki szerelni? Lehet tole hasznalni a rolot?
kosz
lkiss3,
 
nekem gyári van benne, a kivehető fajta. Ez nem fém, inkább ilyen vastagabb damil szálak. A felső rögzítéshez ki kell vágni a kárpitot, de van hozzá izléses elem, hogy szép legyen. Kicsit macerás kiszedni, de nem vészes. A roló müködik.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1073 Dátum: 2006.02.25 szombat, 16:58:00 »

Nekem is ilyesmi van most a B Omegamban. Azert ez furcsa, hogy gyarilag nincs meg a helye. A karpit alatt vannak rogzitesi pontok? Gondolom Ford kereskedesben tudok ilyet rendeleni. Milyen arban lehet?
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1074 Dátum: 2006.02.25 szombat, 22:05:00 »

Nekem is ilyesmi van most a B Omegamban. Azert ez furcsa, hogy gyarilag nincs meg a helye. A karpit alatt vannak rogzitesi pontok? Gondolom Ford kereskedesben tudok ilyet rendeleni. Milyen arban lehet?
lkiss3,
 
nem tudom, mert nem én szereltem be.
A kivehetős 40K körül van, a fix meg vagy 60 vagy 80K.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1075 Dátum: 2006.02.25 szombat, 22:29:00 »

Akkor ezt is aranyarban merik. Az Omegaba is az ebay-en vettem harmad arert. Nezem a Mondeo-et is, de csak vaskereteket latok. Na mindegy, majd csak lesz. Petyatol tervezek beszerezni kromozott tetosint, es akkor ezt is be tudnam faragni, ha mar ugyis leszedjuk a tetokarpitot.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1076 Dátum: 2006.02.25 szombat, 22:30:00 »

Kosz a segiteseget Scratch
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1077 Dátum: 2006.02.25 szombat, 23:05:00 »

Akkor ezt is aranyarban merik. Az Omegaba is az ebay-en vettem harmad arert. Nezem a Mondeo-et is, de csak vaskereteket latok. Na mindegy, majd csak lesz. Petyatol tervezek beszerezni kromozott tetosint, es akkor ezt is be tudnam faragni, ha mar ugyis leszedjuk a tetokarpitot.
lkiss3,
 
vannak utángyártott dolgok, ennek a töredék áráért.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1078 Dátum: 2006.02.25 szombat, 23:09:00 »

Az a baj, hogy az utangyartott rakterhatarolok, szinte mindig izmos vasracsok. Ezert kellene nekem is ilyen eredeti halo.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1079 Dátum: 2006.02.26 vasárnap, 22:07:00 »

Elég sokszor esett szó az MKIII tdci facelift fogyasztásáról.Angel értékeit is nehezen hiszik el elég sokan,de ma én is nagyot produkáltam.A karcagi minitalira odafelé 140-150-el haladtam,hogy ne várjanak rám a kedves klubtársaim!-:)))Lehet,hogy jót tett a kocsinak is,egy kicsit kiégett a rendszer.
 
Hazafelé esett a havas eső,nem is volt kedvem előzgetni,a sor beállt a 90-es tempóra.Én is így haladtam,beállítottam a tempomatot.Lenulláztam a fogyimérőt,nézegettem,milyen értékek alakulnak.
Beszéljenek helyettem a fényképek,nincs benne semmi csalás,ámítás.A lenullázás után kb.2 kilóméterre készült ez a kép.
 
Hatodik fokozatban,tempomattal,90 km/h sebességnél ezt láttam:
 
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1080 Dátum: 2006.02.26 vasárnap, 22:10:00 »

Elég sokszor esett szó az MKIII tdci facelift fogyasztásáról.Angel értékeit is nehezen hiszik el elég sokan,de ma én is nagyot produkáltam.A karcagi minitalira odafelé 140-150-el haladtam,hogy ne várjanak rám a kedves klubtársaim!-:)))Lehet,hogy jót tett a kocsinak is,egy kicsit kiégett a rendszer.
 
Hazafelé esett a havas eső,nem is volt kedvem előzgetni,a sor beállt a 90-es tempóra.Én is így haladtam,beállítottam a tempomatot.Lenulláztam a fogyimérőt,nézegettem,milyen értékek alakulnak.
Beszéljenek helyettem a fényképek,nincs benne semmi csalás,ámítás.A lenullázás után kb.2 kilóméterre készült ez a kép.
 
Hatodik fokozatban,tempomattal,90 km/h sebességnél ezt láttam:
 

Végig 80-90-es tempó volt,a havas esőben nem volt kedve senkinek a száguldásra.Hazaérve beálltam a benzinkútra,megtankoltam és mégegyszer rögzítettem az értékeket:
 
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1081 Dátum: 2006.02.26 vasárnap, 22:15:00 »

Végig 80-90-es tempó volt,a havas esőben nem volt kedve senkinek a száguldásra.Hazaérve beálltam a benzinkútra,megtankoltam és mégegyszer rögzítettem az értékeket:
 

56 km/h átlagsebességnél 4,3 liters fogyasztás.
Az esetleges kételkedőknek (mivel mások is olvassák a forumot) szeretném elmondani,hogy a fogyasztásmérő nullázását követően NEM azonnal készültek a fotók,hogy magamat vagy másokat hamis értékekkel ámítsak.
Igyekeztem reális képet rögzíteni,valóságos helyzetben.Ez van,én örülök neki!-:)))
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1082 Dátum: 2006.02.26 vasárnap, 22:24:00 »

Végig 80-90-es tempó volt,a havas esőben nem volt kedve senkinek a száguldásra.Hazaérve beálltam a benzinkútra,megtankoltam és mégegyszer rögzítettem az értékeket:
 

Neked két fordulatszámmérőd van a kocsidba nagyon tuningde honnan tudod mennyivel mész ?
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Vendég
« Új hozzászólás #1083 Dátum: 2006.02.26 vasárnap, 22:55:00 »

Neked két fordulatszámmérőd van a kocsidba nagyon tuningde honnan tudod mennyivel mész ?
Wyctor!
 
Számolom az elsuhanó fákat!
 
Ui:photoshoppal van összerakva a 2 fotó.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1084 Dátum: 2006.02.26 vasárnap, 23:43:00 »

Az a baj, hogy az utangyartott rakterhatarolok, szinte mindig izmos vasracsok. Ezert kellene nekem is ilyen eredeti halo.
lkiss3,
 
én nem sokat használom, lehet eladó lesz, de még alszok rá párat. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1085 Dátum: 2006.02.26 vasárnap, 23:52:00 »

Elég sokszor esett szó az MKIII tdci facelift fogyasztásáról.Angel értékeit is nehezen hiszik el elég sokan,de ma én is nagyot produkáltam.A karcagi minitalira odafelé 140-150-el haladtam,hogy ne várjanak rám a kedves klubtársaim!-:)))Lehet,hogy jót tett a kocsinak is,egy kicsit kiégett a rendszer.
 
Hazafelé esett a havas eső,nem is volt kedvem előzgetni,a sor beállt a 90-es tempóra.Én is így haladtam,beállítottam a tempomatot.Lenulláztam a fogyimérőt,nézegettem,milyen értékek alakulnak.
Beszéljenek helyettem a fényképek,nincs benne semmi csalás,ámítás.A lenullázás után kb.2 kilóméterre készült ez a kép.
 
Hatodik fokozatban,tempomattal,90 km/h sebességnél ezt láttam:
 

Vad dolog ez a fogyasztás... szerintem esetenkén jobb értéket lehet elérni, ha 90-nél 5-ben mész. Az 1500-as fordulat szerintem még nem jó a motornak, ott elég gyengus.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1086 Dátum: 2006.02.27 hétfő, 08:46:00 »

Zsoel,
 
nagyon coool !
Nyaron enis meglepodtem, mikor egy kiruccanas utan hazafele tartottunk. Folyamatos 90-es temponal (presze akkor meg tempomat nelkul) a 2littyos benyas verdam fogyasztasa 5.4 korul alapodott meg.
Szerintem ez sem rossz ertek, foleg egy benyastol Cool
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1087 Dátum: 2006.02.27 hétfő, 08:49:00 »

Angel,
 
Ok, de akkor mar porog a turbo is, es akkor biztos, hogy ennel a 4.3-nal kedvezobb erteket is L lehet erni ? Vegulis, ha tartosan 90-el megy a user, akkor igazabol nem kell az ero es a turbo sem porog feleslegesen. Vagy rosszul elmelkedem ?
Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1088 Dátum: 2006.02.27 hétfő, 10:22:00 »

Angel,
 
Ok, de akkor mar porog a turbo is, es akkor biztos, hogy ennel a 4.3-nal kedvezobb erteket is L lehet erni ? Vegulis, ha tartosan 90-el megy a user, akkor igazabol nem kell az ero es a turbo sem porog feleslegesen. Vagy rosszul elmelkedem ?
A turbo az úgymond állandóan pörög, de 1500-nál már biztosan. A turbo egyébként a dízel motornál növeli a hatásfokot. A fogyiminimum (ebben az esetben) szerintem valahol 1800 körül van, ahol a nyomatékmaximum. Állandó 90-nél egyébként 3,5 körül fogyaszt. Megmértem, de már nem emléxem pontosan. De meg fogom mérni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1089 Dátum: 2006.02.27 hétfő, 10:47:00 »

56 km/h átlagsebességnél 4,3 liters fogyasztás.
Az esetleges kételkedőknek (mivel mások is olvassák a forumot) szeretném elmondani,hogy a fogyasztásmérő nullázását követően NEM azonnal készültek a fotók,hogy magamat vagy másokat hamis értékekkel ámítsak.
Igyekeztem reális képet rögzíteni,valóságos helyzetben.Ez van,én örülök neki!-:)))
közbevetőleg csak azt szeretném megkérdezni, normális, hogy a nullázás után nálam 99,9 l/100 km-ről indul a komputer és szép lassan megy le a valós fogyasztásra?
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1090 Dátum: 2006.02.27 hétfő, 11:06:00 »

sarkani,
 
Igen ez normalis. Mivel a compu nem a pillanatnyi, hanem az atlag fogyasztast meri. Es mivel nullazas utan allo helyzetben a compu ugy erzekeli, hogy nem mentel egy cm-ert sem, igy egy eleg magas erteket kozol. Persze ez folyamatosan csokken meg allo jelyzetben is. De ugye a compu a megtett ut/elegetett uzemanyagbol szamolja az atlagot, igy nyilvan, ha csak allsz es pofogteted az olajat, akkor tok normalis a magas ertek. Ha pl. egy tank olajat allo helyzetben elpofogtetnel, akkor a compu minden bizonnyal azt mondana, hogy a fogyasztasod kb. qrva sok liter/100km, mivel nem mentel 1 metert sem. Ehhez kepest meg nyilvan sok a fogyi Cool
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #1091 Dátum: 2006.02.27 hétfő, 11:21:00 »

sarkani,
 
Igen ez normalis. Mivel a compu nem a pillanatnyi, hanem az atlag fogyasztast meri. Es mivel nullazas utan allo helyzetben a compu ugy erzekeli, hogy nem mentel egy cm-ert sem, igy egy eleg magas erteket kozol. Persze ez folyamatosan csokken meg allo jelyzetben is. De ugye a compu a megtett ut/elegetett uzemanyagbol szamolja az atlagot, igy nyilvan, ha csak allsz es pofogteted az olajat, akkor tok normalis a magas ertek. Ha pl. egy tank olajat allo helyzetben elpofogtetnel, akkor a compu minden bizonnyal azt mondana, hogy a fogyasztasod kb. qrva sok liter/100km, mivel nem mentel 1 metert sem. Ehhez kepest meg nyilvan sok a fogyi Cool
akkor megnyugodtam, köszi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1092 Dátum: 2006.02.27 hétfő, 14:57:00 »

Scratch
Kellemes almokat, jobb labbal kelest :-)
Megjott a jelszavam, ugyhogy visszavettem egyet az lkiss3-bol. Mar be tudok jelentkezni az lkiss2 userral.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1093 Dátum: 2006.02.27 hétfő, 16:22:00 »

Scratch
Kellemes almokat, jobb labbal kelest :-)
Megjott a jelszavam, ugyhogy visszavettem egyet az lkiss3-bol. Mar be tudok jelentkezni az lkiss2 userral.
lkiss2,
 
látod, mondam én, hogy pár napot azért várj. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1094 Dátum: 2006.02.27 hétfő, 17:24:00 »

akkor megnyugodtam, köszi
Ha álló helyzetben nullázod mindig a maximum értéket hozza ki ahogy azt Zacci is írta, én ugy tudtam teljesen nullára állítani, hogy menet közben leveszed a lábad a gázpedálról (ilyenkor a fogyasztás nulla) és úgy nullázol.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1095 Dátum: 2006.02.27 hétfő, 18:01:00 »

Vad dolog ez a fogyasztás... szerintem esetenkén jobb értéket lehet elérni, ha 90-nél 5-ben mész. Az 1500-as fordulat szerintem még nem jó a motornak, ott elég gyengus.
Angel!
 
Tehát akkor szerinted 90-nél, 5-ben, 1800-as fordulaton kevesebbet eszik,mint 90-nél, 6-ban, 1500-as fordulatnál?
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1096 Dátum: 2006.02.27 hétfő, 18:27:00 »

Angel!
 
Tehát akkor szerinted 90-nél, 5-ben, 1800-as fordulaton kevesebbet eszik,mint 90-nél, 6-ban, 1500-as fordulatnál?
Nem emlékszem rá, de az az elmélet, hogy a legkisebb fordulaton fogyasztja a legkevesebbet, nem mindig igaz. Majd kipróbálom. Próbáld ki te is, és majd összevetjük...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1097 Dátum: 2006.02.27 hétfő, 18:28:00 »

Ha álló helyzetben nullázod mindig a maximum értéket hozza ki ahogy azt Zacci is írta, én ugy tudtam teljesen nullára állítani, hogy menet közben leveszed a lábad a gázpedálról (ilyenkor a fogyasztás nulla) és úgy nullázol.
2 liter alatt nem mutat. Azaz elég 1,8-as fogyit rittyenteni, hogy 0 legyen.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1098 Dátum: 2006.02.27 hétfő, 19:23:00 »

Én most szórakoztam a fogyasztással és szerintem minnél alacsonyabb fordulaton megy az autó annál kissebb a fogyi.Persze az ésszerűség keretein belűl.Ha tartod a 90es tempót akkor maradhat 6-ban.Ha lájtosan gyorsúlsz akkor is maradhat(90-ről 100-ra 10sec)Én most úgy csináltam, hogy 80környékén már 6ba raktam és ilyenkor szinte nem is gyorsúltam.Persze emelkedőn visszaváltottam!!!Kb 1300as fordulat amikor már elviseli.A terhelés ilyenkor szinte semmi.Végülis így fogyasztott 750km alatt 37litert.A fogyasztás mérőm meg 4.5ön állt.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1099 Dátum: 2006.02.28 kedd, 10:07:00 »

Én most szórakoztam a fogyasztással és szerintem minnél alacsonyabb fordulaton megy az autó annál kissebb a fogyi.Persze az ésszerűség keretein belűl.Ha tartod a 90es tempót akkor maradhat 6-ban.Ha lájtosan gyorsúlsz akkor is maradhat(90-ről 100-ra 10sec)Én most úgy csináltam, hogy 80környékén már 6ba raktam és ilyenkor szinte nem is gyorsúltam.Persze emelkedőn visszaváltottam!!!Kb 1300as fordulat amikor már elviseli.A terhelés ilyenkor szinte semmi.Végülis így fogyasztott 750km alatt 37litert.A fogyasztás mérőm meg 4.5ön állt.
Ez a jó megoldás!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 ... 110   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.079 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.