Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.22 szerda, 13:22:44 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: távirányítós kulcs mondeo II.  (Megtekintve 7543 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
trefiimi
Vendég
« Dátum: 2012.10.02 kedd, 12:10:55 »

Sziasztok 2 gombos rádiós távirányítós kulcsot keresnék Mondeo II-höz. IMMO nem baj ha nincs, csak az elektronika kellene, amennyiben az működik.
Üdv és köszi.
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.26 kedd, 12:08:06 írta trefiimi » Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2012.10.02 kedd, 18:40:02 »

Sziasztok 2 gombos rádiós távirányítós kulcsot keresnék Mondeo II-höz. IMMO nem baj ha nincs, csak az elektronika kellene, amennyiben az működik.
Üdv és köszi.


Nemááá...  szomoru1 Meghalt megint? Ó, banyek... kezdem rosszul érezni magam. Pedig mindkettő mk2 (Krisztián)-tól jött és az enyém jó teljesen.
Tojásom van, 3 gombos, szárat viszont venned kellene újat hozzá, ha érdekelne. (én is olyat használok)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
trefiimi
Vendég
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2012.10.03 szerda, 08:38:39 »

Nemááá...  szomoru1 Meghalt megint? Ó, banyek... kezdem rosszul érezni magam. Pedig mindkettő mk2 (Krisztián)-tól jött és az enyém jó teljesen.
Tojásom van, 3 gombos, szárat viszont venned kellene újat hozzá, ha érdekelne. (én is olyat használok)
Szia, ht úgy tűnik ez is megadta magát, már egy ideje zárral nyitom, így meg majd abban elkopik a kulcsom, most eszembe jutott aztán feldobtam pár hirdetést. A 3 gombos is rádiós ugye? Viszont akkor a jelenlegi kulcsomról kéne egy nyers szárra másoltatnom? Így tud működni a dolog?

Amúgy 6500-ért láttam vaterán, kicsit drágállom, pláne hogy az is Angliából származó használt valami.

Kulcsgyilkos vagyok, pedig nem is dobálom, ezt még le sem ejtettem.
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2012.10.03 szerda, 15:31:38 »

Szia, ht úgy tűnik ez is megadta magát, már egy ideje zárral nyitom, így meg majd abban elkopik a kulcsom, most eszembe jutott aztán feldobtam pár hirdetést. A 3 gombos is rádiós ugye? Viszont akkor a jelenlegi kulcsomról kéne egy nyers szárra másoltatnom? Így tud működni a dolog?

Amúgy 6500-ért láttam vaterán, kicsit drágállom, pláne hogy az is Angliából származó használt valami.

Kulcsgyilkos vagyok, pedig nem is dobálom, ezt még le sem ejtettem.

Igen, rádiós, lényegében ugyanaz, csak más a formája. (meg van egy plusz gomb a csomagtartónak ugye)
Egy nyers szárat kellene venned hozzá, azt átmásolni. 6500-ért, ha nem mart még a szára akkor az normális ár, sőt...
Ha nem új a szár, tehát cserés, mint esetünkben is, akkor picit sok. Smiley

Egyébként nem nyomod túl erősen a gombokat? Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
trefiimi
Vendég
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2012.10.05 péntek, 09:01:24 »

Igen, rádiós, lényegében ugyanaz, csak más a formája. (meg van egy plusz gomb a csomagtartónak ugye)
Egy nyers szárat kellene venned hozzá, azt átmásolni. 6500-ért, ha nem mart még a szára akkor az normális ár, sőt...
Ha nem új a szár, tehát cserés, mint esetünkben is, akkor picit sok. Smiley

Egyébként nem nyomod túl erősen a gombokat? Smiley

Szia, nem nyomkodom nagyon, amúgy is minden elektronikus cuccommal óvatosan próbálok bánni, nem szokott tönkre menni semmi a kezem alatt, mert ugye vannak olyan emberek akik csak ránéznek valamire és már el is romlik. Hát ahogy írtad a másolósdi sem olcsóbb, mint egy másik kulcs, most éppen van a vaterán fix 6500-ért lehet veszek onnan egyet. Azért köszi a segítséget.
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2012.10.05 péntek, 10:44:48 »

Szia, nem nyomkodom nagyon, amúgy is minden elektronikus cuccommal óvatosan próbálok bánni, nem szokott tönkre menni semmi a kezem alatt, mert ugye vannak olyan emberek akik csak ránéznek valamire és már el is romlik. Hát ahogy írtad a másolósdi sem olcsóbb, mint egy másik kulcs, most éppen van a vaterán fix 6500-ért lehet veszek onnan egyet. Azért köszi a segítséget.

Írtam pü-t.
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2012.10.05 péntek, 19:27:40 »

Szia, nem nyomkodom nagyon, amúgy is minden elektronikus cuccommal óvatosan próbálok bánni, nem szokott tönkre menni semmi a kezem alatt, mert ugye vannak olyan emberek akik csak ránéznek valamire és már el is romlik. Hát ahogy írtad a másolósdi sem olcsóbb, mint egy másik kulcs, most éppen van a vaterán fix 6500-ért lehet veszek onnan egyet. Azért köszi a segítséget.

Igazán nincs mit. Ha lenne 2 gombosom, adnék, jelképes összegért... Wink
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Fzsolt
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 67


E-mail
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 08:32:50 »


Tojásom van, 3 gombos, szárat viszont venned kellene újat hozzá, ha érdekelne. (én is olyat használok)

Szia! A 3 gombos tojás távirányítós kulcs jó mk3-hoz? Az enyém tegnap egyik pillanatról a másikra adta meg magát, próbáltam felprogramozni, de a sipoló hang után nem érzékelte a kulcs gombjainak nyomogatását. Gondolom, ha érzékelné akkor ugyanolyan hosszú sipoló hangot adna ki, mint amikor elforgatom a kulcsot négyszer és program módba kerül a GEM.
Naplózva

2002 2.0 115LE TDDI Ghia Turnier Kombi MK3
pilot001
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163


Cruiser

pilot001@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2012.12.16 vasárnap, 16:53:25 »

 nyes
 nyes

Jó hát.

Én most álltam át 3 gombosra MK2 vel. 2/3 gombos az mindegy.

Mostmár van 2 DB  2 gombosom a polcon.

 Grin
Naplózva

2004 10. Mondeo Mk3, Saloon (sedan) , 1.8i 16V.
TEL.. 70 247 65 nyolcvankettő.
Lengyelország (*Székesfehérvár*)
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2012.12.16 vasárnap, 18:16:20 »

Szia! A 3 gombos tojás távirányítós kulcs jó mk3-hoz? Az enyém tegnap egyik pillanatról a másikra adta meg magát, próbáltam felprogramozni, de a sipoló hang után nem érzékelte a kulcs gombjainak nyomogatását. Gondolom, ha érzékelné akkor ugyanolyan hosszú sipoló hangot adna ki, mint amikor elforgatom a kulcsot négyszer és program módba kerül a GEM.

Igen jó hozzá. Csak sajnos az én tojáskulcsom már GinJoy-é lett. Sad
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Fzsolt
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 67


E-mail
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2012.12.16 vasárnap, 19:17:38 »

Igen jó hozzá. Csak sajnos az én tojáskulcsom már GinJoy-é lett. Sad

OK!! Azért köszönöm a válaszod!
Naplózva

2002 2.0 115LE TDDI Ghia Turnier Kombi MK3
midas
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76


norbert2074
E-mail
« Új hozzászólás #11 Dátum: 2012.12.17 hétfő, 05:09:02 »

Sziasztok. Nekem is meghalt a távirányitóm de sajnos nekem nincs meg a piros kulcsom a másoláshoz(programozáshoz). Szerintetek meg lehetne oldani valahogy,mert akkor nekem is kellene egy kulcs  vigyor3,ha még volna valakinek.Köszi
Naplózva

Mk2 97-es, 1.6-os 90Le lépcsőshátú
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #12 Dátum: 2012.12.17 hétfő, 12:38:45 »

Szia! A 3 gombos tojás távirányítós kulcs jó mk3-hoz? Az enyém tegnap egyik pillanatról a másikra adta meg magát, próbáltam felprogramozni, de a sipoló hang után nem érzékelte a kulcs gombjainak nyomogatását. Gondolom, ha érzékelné akkor ugyanolyan hosszú sipoló hangot adna ki, mint amikor elforgatom a kulcsot négyszer és program módba kerül a GEM.


Szerintem cserélj benn elemet CR2032 kell bele. Nekem a mikrokapcsoló (ami elég gagyi) hullott szét benne és ezért kellett cserélnem. Mondjuk én vadi újat vettem, ami a Cromax-nál 36 e Ft. Ha erre gondoltál. http://cromax.hu/20000000-karosszeria/20400000-ajtok-es-alkatreszei/20400380-ajtozar-kulcs-alkatreszei/14804-kulcs-taviranyito-ford-focus-1998-2005-mondeo-2000-2007
Naplózva
pilot001
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163


Cruiser

pilot001@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13 Dátum: 2012.12.17 hétfő, 19:01:37 »

Üdv !

Valami félre értés van itten kérem szépen...  Huh?

A távirányító nem immobiliser (indításgátló)
Tehát ha az ajtónyitás nem jó a kulcsos távirányítóval , akkor attól még a kocsi használható ugyebár. Ennek a távirányítónak semmiféle piros kék srága zöld kulcs nem kell.

Elemcsere , kapcsoló cseréje , (de még a távirányító vevője a kocsiban is meg szokott kattanni) megoldja a gondot. Néha egyszerűen a vevő elfelejti a táv jelét (kódját) mert épp péntek 13. van. de lehet csak akkut levették és hopp má nem jó a távirányítós ajtó buli.

Immobiliser az ugye meg indításgátló (benne a nevében) az elég ritkán hal be. és egyik kulcsból a másikba át lehet rakni aztán ezért akkor nem kell már külön programozni. ( ehhez viszont lehet hogy kell piros kulcs  police )

Én 2 szer váltottam kulcsot és fél perc + immo chip (üvegbe vagy mibe rakott kis tekercs meg chip) , nameg ha a kulcsot (fém részét) másolni kell-  után már minden jól ment.

MK1 -2 -3 (focus mk I is) kulcsa használható oda vissza. mert 1 féle szabványon alapuló. tehát a 2 és 3 gombos távirányító jó oda vissza. tehát a focus kulcs távval lehet mondeot használni meg visszafelé is. Persze csak akkor ha megetetjük a kocsi vevőjével a táv kódját. Kulcsok 433 Mhz en adnak szóval ami olyan az jó (fordon belül).

Tehát akinek este még jó volt de reggel már nem a távja az lehet csak éppen újra kell etetni a vévővel a kocsiban ami kb fél perces művelet !
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.17 hétfő, 19:08:47 írta pilot001 » Naplózva

2004 10. Mondeo Mk3, Saloon (sedan) , 1.8i 16V.
TEL.. 70 247 65 nyolcvankettő.
Lengyelország (*Székesfehérvár*)
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #14 Dátum: 2012.12.17 hétfő, 19:58:39 »

Üdv !

Valami félre értés van itten kérem szépen...  Huh?

A távirányító nem immobiliser (indításgátló)
Tehát ha az ajtónyitás nem jó a kulcsos távirányítóval , akkor attól még a kocsi használható ugyebár. Ennek a távirányítónak semmiféle piros kék srága zöld kulcs nem kell.

Elemcsere , kapcsoló cseréje , (de még a távirányító vevője a kocsiban is meg szokott kattanni) megoldja a gondot. Néha egyszerűen a vevő elfelejti a táv jelét (kódját) mert épp péntek 13. van. de lehet csak akkut levették és hopp má nem jó a távirányítós ajtó buli.

Immobiliser az ugye meg indításgátló (benne a nevében) az elég ritkán hal be. és egyik kulcsból a másikba át lehet rakni aztán ezért akkor nem kell már külön programozni. ( ehhez viszont lehet hogy kell piros kulcs  police )

Én 2 szer váltottam kulcsot és fél perc + immo chip (üvegbe vagy mibe rakott kis tekercs meg chip) , nameg ha a kulcsot (fém részét) másolni kell-  után már minden jól ment.

MK1 -2 -3 (focus mk I is) kulcsa használható oda vissza. mert 1 féle szabványon alapuló. tehát a 2 és 3 gombos távirányító jó oda vissza. tehát a focus kulcs távval lehet mondeot használni meg visszafelé is. Persze csak akkor ha megetetjük a kocsi vevőjével a táv kódját. Kulcsok 433 Mhz en adnak szóval ami olyan az jó (fordon belül).

Tehát akinek este még jó volt de reggel már nem a távja az lehet csak éppen újra kell etetni a vévővel a kocsiban ami kb fél perces művelet !

Nekem is volt már olyan, hogy este még működött, de reggel nem. Elemcsere és hopp működik. Az ún tojáskulcsnál a távirányítóban van az immobiliser. Ha távirányítót kell cserélni, akkor az abban levő immobilisert meg kell tanítani a kezelési utasításban leírtak szerint. Ha valakinek nincs meg itt megtalálja: http://mondeo.hu/index.php?topic=5097.0
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.17 hétfő, 20:01:54 írta Lacika71 » Naplózva
pilot001
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163


Cruiser

pilot001@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #15 Dátum: 2012.12.17 hétfő, 20:30:00 »

 integet2

Igen, az immobiliser a tojás alakunál (3gombos) és a 2 gombosnál (szögletesebb trapéz alakú és piros LED is van rajta) is a távirányító részénben van. de mindegyikből kivehető (2 gombosnál könyebb). 3 gombosnál egy gumi házban (szét kell pattintani a gombos részt is hozzá) van onnét ki lehet tolni mondjuk egy toll hegyével vagy kis csavarhúzóval.

2 gombosnál egy piros házban van abból ki lehet venni szintén 1szerűen.


Naplózva

2004 10. Mondeo Mk3, Saloon (sedan) , 1.8i 16V.
TEL.. 70 247 65 nyolcvankettő.
Lengyelország (*Székesfehérvár*)
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #16 Dátum: 2012.12.17 hétfő, 21:02:49 »

integet2

Igen, az immobiliser a tojás alakunál (3gombos) és a 2 gombosnál (szögletesebb trapéz alakú és piros LED is van rajta) is a távirányító részénben van. de mindegyikből kivehető (2 gombosnál könyebb). 3 gombosnál egy gumi házban (szét kell pattintani a gombos részt is hozzá) van onnét ki lehet tolni mondjuk egy toll hegyével vagy kis csavarhúzóval.

2 gombosnál egy piros házban van abból ki lehet venni szintén 1szerűen.




Ha már új a távirányító, akkor minek erőlködni az immo kibuherálásával, amikor csak meg kell tanítani az újat és kész. Ráadásul azt esetleg még tönkre is lehet tenni. Sőt mi több, akkor meg van mindkét kulcs az új megtanításához, ha esetleg elveszne az éppen használt. A két kulccsal pedig le lehet tiltani minden egyéb betanított kulcsot.
Naplózva
pilot001
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163


Cruiser

pilot001@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #17 Dátum: 2012.12.17 hétfő, 21:35:47 »



Igaz , ha nem van 2 immó ami üzemelős akko ja. de persze nekem van 1 pluszban csak azon meg a kulcs nem jó már..

 wow1
Naplózva

2004 10. Mondeo Mk3, Saloon (sedan) , 1.8i 16V.
TEL.. 70 247 65 nyolcvankettő.
Lengyelország (*Székesfehérvár*)
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #18 Dátum: 2012.12.17 hétfő, 22:57:29 »


Igaz , ha nem van 2 immó ami üzemelős akko ja. de persze nekem van 1 pluszban csak azon meg a kulcs nem jó már..

 wow1

A programozáshoz az is elég, ha el tudod fordítani II-es állásba.
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19 Dátum: 2012.12.18 kedd, 22:35:56 »

A programozáshoz az is elég, ha el tudod fordítani II-es állásba.

...a táviránytónak. Smiley
(mesterkulcs, vagy két felprogramozott kulcs nélkül nem sok esélyed van egy harmadik tanítására Cheesy akkor jön a transzponder átpakolás, vagy klónozás)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #20 Dátum: 2012.12.21 péntek, 21:10:50 »

...a táviránytónak. Smiley
(mesterkulcs, vagy két felprogramozott kulcs nélkül nem sok esélyed van egy harmadik tanítására Cheesy akkor jön a transzponder átpakolás, vagy klónozás)

Pont ezt írtam korábban. Ő azt írta, hogy van már egy távirányítósa+az, amelyikkel nem indul. Ezért írtam azt, amitírtam. Bár, ha belegondolunk, ha nem indul, annak lehet az immo is a gondja, főleg, ha a távirányítóssal indul.
Naplózva
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.107 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.