Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.22 szerda, 09:54:31 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Generátor  (Megtekintve 9727 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Edy18
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


E-mail
« Dátum: 2010.04.02 péntek, 09:18:12 »

Sziasztok,

Generátort keresek egy Dízel MK3-hoz.
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2010.04.02 péntek, 10:28:12 »

Sziasztok,

Generátort keresek egy Dízel MK3-hoz.
mi lett a mostanival? kísérleti célra esetleg érdekelne.
Generátor ügyben Motorcraft, Libertate fórumtársakat tudod keresni, ha bontott jó.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Edy18
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


E-mail
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2010.04.03 szombat, 12:08:40 »

mi lett a mostanival? kísérleti célra esetleg érdekelne.
Generátor ügyben Motorcraft, Libertate fórumtársakat tudod keresni, ha bontott jó.

Egyszer csak úton maradtam áram nélkül, a töltésjelző kb 5 perccel azelött gyulladt ki. azt hittem az akksi cellazárlatos lett, de mint kiderült csontra lemerült. Feltöltve ok lett, de az autó nem tölt semmit, és nem is jelez, hogy nem töltene. Furcsa, hogy kb 2 nappal azelött lett szoftwarefrissítve a PCM. de a szervíz természetesen azt állítja, hogy semmi köze egymáshoz. úgyhogy igazából még nem tudom hogy mivel van a gond, de lehet hogy generátor csere lessz a vége.
Naplózva
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2010.04.03 szombat, 12:39:26 »

Egyszer csak úton maradtam áram nélkül, a töltésjelző kb 5 perccel azelött gyulladt ki. azt hittem az akksi cellazárlatos lett, de mint kiderült csontra lemerült. Feltöltve ok lett, de az autó nem tölt semmit, és nem is jelez, hogy nem töltene. Furcsa, hogy kb 2 nappal azelött lett szoftwarefrissítve a PCM. de a szervíz természetesen azt állítja, hogy semmi köze egymáshoz. úgyhogy igazából még nem tudom hogy mivel van a gond, de lehet hogy generátor csere lessz a vége.

Szerintem nagyon előre szaladtál!
Egyáltalán nem biztos, hogy megéri kicserélni a generátort, lehet, hogy olcsóbb javíttatni!
Simán lehet, hogy csak szénkeféket vagy csúszórészt kell cserélni. Persze ezer más oka is lehet, de előbb járj utána és csak aztán vegyél másikat, ha már tudod mi a baja!
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2010.04.03 szombat, 19:13:23 »

Egyszer csak úton maradtam áram nélkül, a töltésjelző kb 5 perccel azelött gyulladt ki. azt hittem az akksi cellazárlatos lett, de mint kiderült csontra lemerült. Feltöltve ok lett, de az autó nem tölt semmit, és nem is jelez, hogy nem töltene. Furcsa, hogy kb 2 nappal azelött lett szoftwarefrissítve a PCM. de a szervíz természetesen azt állítja, hogy semmi köze egymáshoz. úgyhogy igazából még nem tudom hogy mivel van a gond, de lehet hogy generátor csere lessz a vége.
Aha. szénkefe, csúszórész, fesz. szabályzó diódasor. nézesd meg, mielőtt kiadsz sok pénzt a cseredarabra.
De ha már kiszedeted, csináltasd meg szabadon futósra a szíjtárcsáját, hátha nem barmolja szét a szíjfeszítőt és a főtengely kettős tömegű szíjtárcsáját. ha TDDi a gép, akkor mindegy.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48457



« Új hozzászólás #5 Dátum: 2010.04.03 szombat, 19:14:51 »

Aha. szénkefe, csúszórész, fesz. szabályzó diódasor. nézesd meg, mielőtt kiadsz sok pénzt a cseredarabra.
De ha már kiszedeted, csináltasd meg szabadon futósra a szíjtárcsáját, hátha nem barmolja szét a szíjfeszítőt és a főtengely kettős tömegű szíjtárcsáját. ha TDDi a gép, akkor mindegy.

szerintem,meg ha vesz másikat,elkérjük tőle a rosszat protípusnak.... Grin
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2010.04.03 szombat, 20:14:18 »

szerintem,meg ha vesz másikat,elkérjük tőle a rosszat protípusnak.... Grin
Én is ezért kértem eredetileg. De ha menthető, mégsem akarnám felesleges költségbe verni.  smile
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48457



« Új hozzászólás #7 Dátum: 2010.04.03 szombat, 20:23:11 »

Én is ezért kértem eredetileg. De ha menthető, mégsem akarnám felesleges költségbe verni.  smile
nyilván.
ha kap 15ért bontottat,akkor nem érdemes újítgatni....minden egyéb esetben igen.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Peter01
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 324



E-mail
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2010.04.03 szombat, 21:21:35 »

szerintem,meg ha vesz másikat,elkérjük tőle a rosszat protípusnak.... Grin


 taps Grin:nyes:
Naplózva

2009 MK4 Titánium turnier Red Candy

EX:1998 MK2 Mondeo 1.8TD sedan

EX: 2002 MK3 Mondeo Turnier 2.0 TDCI 8x elektromos Bézs bőr, 4x üllésfűtés, facelift belső
Edy18
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


E-mail
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2010.04.03 szombat, 21:41:25 »

szerintem,meg ha vesz másikat,elkérjük tőle a rosszat protípusnak.... Grin

Tavaly, vagy elött dobtam ki egyet már, annak két diódája zárlatos lett és két óra alatt szénné égett az állórésze mire eszméltem, hogy le kellene húzni a gerjesztést róla, de az legalább jelzett, hogy rossz, és nem maradtam az út szélén. spórolva még egy bő hétig jártam vele mire kicseréltettem. a szabályzó meg híd megvan még belőle, de azt kicserélni nem egyszerü. minden leszegecselve meg ponthegesztve.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48457



« Új hozzászólás #10 Dátum: 2010.04.04 vasárnap, 09:33:04 »

Tavaly, vagy elött dobtam ki egyet már, annak két diódája zárlatos lett és két óra alatt szénné égett az állórésze mire eszméltem, hogy le kellene húzni a gerjesztést róla, de az legalább jelzett, hogy rossz, és nem maradtam az út szélén. spórolva még egy bő hétig jártam vele mire kicseréltettem. a szabályzó meg híd megvan még belőle, de azt kicserélni nem egyszerü. minden leszegecselve meg ponthegesztve.
nekünk az első pajzs,meg a forgórész kellene csak!!!!!! Ha megvannak még..... vigyor3 Wink wave ...vagy ha ebből marad még valami,ha ezt cserélteted...
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
suminaz
Vendég
« Új hozzászólás #11 Dátum: 2010.04.06 kedd, 10:03:33 »

tddi ről van  bontott.
06-20-9-453-522
Zoli
Naplózva
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1611



« Új hozzászólás #12 Dátum: 2010.04.06 kedd, 11:47:43 »

nekünk az első pajzs,meg a forgórész kellene csak!!!!!! Ha megvannak még..... vigyor3 Wink wave ...vagy ha ebből marad még valami,ha ezt cserélteted...
Mit akartok tesztelgetni már megint szakik. Szabadonfutós generátort?  Wink Én Zaccinak adtam annak idején az enyémet, hívd fel, hátha megvan még neki...
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #13 Dátum: 2010.04.06 kedd, 11:52:30 »

Mit akartok tesztelgetni már megint szakik. Szabadonfutós generátort?  Wink Én Zaccinak adtam annak idején az enyémet, hívd fel, hátha megvan még neki...
egen. arccal a szabadonfutós generátortárcsa felé...
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
tmiki3
Vendég
« Új hozzászólás #14 Dátum: 2010.06.14 hétfő, 20:55:01 »

Sziasztok,

Generátort keresek egy Dízel MK3-hoz.


Szia!
Én tudok gyári alkatrészeket jó áron természetesen újakat!
Küldj egy alvázszámot és mondok neked pontos árat!Az email címem tmiki3@citromail.hu ezt mindig nézem!
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48457



« Új hozzászólás #15 Dátum: 2010.06.14 hétfő, 20:59:50 »

Mit akartok tesztelgetni már megint szakik. Szabadonfutós generátort?  Wink Én Zaccinak adtam annak idején az enyémet, hívd fel, hátha megvan még neki...
nyes asszem nálam landolt a generátorod... taps
mi volt a baja?fesszab. az nincs rajta,de más baja nem sok lehet,azon kívül,hogy darabokban van csapágyat és csúszógyűrűt kell rajta cserélni.... Roll Eyes

 Wink wave integet2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #16 Dátum: 2010.06.15 kedd, 18:26:49 »

Eladó lesz valamikor a közeljövőben 1 db TDCi generátor, szabadonfutós tárcsával. Érdekel valakit?
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
zolka4
Vendég
« Új hozzászólás #17 Dátum: 2010.06.29 kedd, 14:28:13 »

Eladó lesz valamikor a közeljövőben 1 db TDCi generátor, szabadonfutós tárcsával. Érdekel valakit?
Szia. miért lesz eladó? Többet szabadonfutósítottál mint amennyi kocsi szaladgál az utakon? smile
Esetleg elboltolhatnánk a főteng szíjtárcsára...Mondtad annó hogy lehet kellene.
Már csak pár db-om van. wave
Naplózva
TSPORT
Vendég
« Új hozzászólás #18 Dátum: 2013.11.22 péntek, 15:42:31 »

Egyszer csak úton maradtam áram nélkül, a töltésjelző kb 5 perccel azelött gyulladt ki. azt hittem az akksi cellazárlatos lett, de mint kiderült csontra lemerült. Feltöltve ok lett, de az autó nem tölt semmit, és nem is jelez, hogy nem töltene. Furcsa, hogy kb 2 nappal azelött lett szoftwarefrissítve a PCM. de a szervíz természetesen azt állítja, hogy semmi köze egymáshoz. úgyhogy igazából még nem tudom hogy mivel van a gond, de lehet hogy generátor csere lessz a vége.

Szia! Ennek a történetnek mi lett a vége? Mert ma velem is ez történt.
Naplózva
Edy18
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


E-mail
« Új hozzászólás #19 Dátum: 2013.11.24 vasárnap, 19:17:14 »

Szia! Ennek a történetnek mi lett a vége? Mert ma velem is ez történt.

Szia, generátor forgórész csere. Tekercsszakadt volt, de valószinű ugyanez a jelenség ha eléggé elfogy a bronzkefe.
Naplózva
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.058 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.