Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.22 szerda, 18:42:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kábelköteg  (Megtekintve 3585 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Bertha85
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286


E-mail
« Dátum: 2012.06.04 hétfő, 20:13:25 »

Sziasztok, MK2 be keresek első ajtóba el. ablak kábel köteget, bal és jobb oldalra, 4 elektromos ablakhoz, de olyat ami egy kör csatlakozós(amit a kaszniba kell csatlakoztatni)

köszi
Naplózva
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2012.06.04 hétfő, 20:36:52 »

Sziasztok, MK2 be keresek első ajtóba el. ablak kábel köteget, bal és jobb oldalra, 4 elektromos ablakhoz, de olyat ami egy kör csatlakozós(amit a kaszniba kell csatlakoztatni)

köszi

A 4 elektromos ablakosak általában 2 átvezetősek.   wave
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
Bertha85
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286


E-mail
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2012.06.05 kedd, 10:50:08 »

A 4 elektromos ablakosak általában 2 átvezetősek.   wave

Általában, vagy biztos hogy 2 csatlakozású, mert ha kettes, akkor megpróbálom visszabontani a műszerfal alatt, bár nem tudom mekkora szivás?! de ha nem állok neki úgysem fogom tudni. Ha meg létezik egyes akkor inkább várok  wave
Naplózva
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2012.06.05 kedd, 11:14:08 »

Általában, vagy biztos hogy 2 csatlakozású, mert ha kettes, akkor megpróbálom visszabontani a műszerfal alatt, bár nem tudom mekkora szivás?! de ha nem állok neki úgysem fogom tudni. Ha meg létezik egyes akkor inkább várok  wave

Akkor úgy írom, hogy én eddig csak kettessel találkoztam, de ez nem zárja ki az egyest sem.
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2012.06.05 kedd, 12:57:02 »

Általában, vagy biztos hogy 2 csatlakozású, mert ha kettes, akkor megpróbálom visszabontani a műszerfal alatt, bár nem tudom mekkora szivás?! de ha nem állok neki úgysem fogom tudni. Ha meg létezik egyes akkor inkább várok  wave
Biztos, hogy a 4 el.ablakos rendszer az első ajtóknál 2 csatlakozós - kapcsrajz alapján.
És miért akarod bolygatni a műszerfal alatti köteget? A műszerfal alatt csak az A oszlopok tövében kell matatnod, ahol bejön a kocsiba az ajtóátvezető csatlakozókból a köteg a kábel, ami aztán lemegy a kocsi padlójára, ott van összekábelezve a 4 ablak.
Esetleg annyi előfordulhat, hogy a delejt el kell juttatni a motorokhoz, ami pont a műszerfal alatti kötegben fut.

Egy csatlakozós átvezetést meg tudsz hekkelős módszerrel csinálni, ha akarsz, és van kábeled és van kapcsrajzod és van hely abban az 1 átvezetőben, ami most a kocsidban van (én nem ajánlom).
Naplózva
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2012.06.05 kedd, 13:36:04 »

Biztos, hogy a 4 el.ablakos rendszer az első ajtóknál 2 csatlakozós - kapcsrajz alapján.
És miért akarod bolygatni a műszerfal alatti köteget? A műszerfal alatt csak az A oszlopok tövében kell matatnod, ahol bejön a kocsiba az ajtóátvezető csatlakozókból a köteg a kábel, ami aztán lemegy a kocsi padlójára, ott van összekábelezve a 4 ablak.
Esetleg annyi előfordulhat, hogy a delejt el kell juttatni a motorokhoz, ami pont a műszerfal alatti kötegben fut.

Egy csatlakozós átvezetést meg tudsz hekkelős módszerrel csinálni, ha akarsz, és van kábeled és van kapcsrajzod és van hely abban az 1 átvezetőben, ami most a kocsidban van (én nem ajánlom).

Anno én is úgy oldottam meg, hogy kicseréltem a 4 ajtóköteget.
Tök egyszerű volt bekötni.
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
Bertha85
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286


E-mail
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2012.06.05 kedd, 23:31:50 »

Anno én is úgy oldottam meg, hogy kicseréltem a 4 ajtóköteget.
Tök egyszerű volt bekötni.

Igen, ma neki zuhantam és a padló kábelköteget egy az egybe kicseréltem, egyedüli aggodalmam, hogy a delejt ugyan ott kapja e meg. amúgy valóban egyszerű, nem tom mi a fasznak próbálkoztam átvezetékezni, különben meg arra is rájöttem, hogy még ha lenne is egycsatlakozós 4 elektromos ablakos akkor is rácseszek hiszen az ajtócsatlakozóba nyilván csak a megfelelő mennyiségű tüskét rakták be Grin

Még egy kérdés, jól láttam hogy a padlókábell végén a bal oldali végződésbe a kesztyűtartó mögött van a riasztó egység? persze gyári.

Naplózva
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2012.06.06 szerda, 08:49:32 »

Igen, ma neki zuhantam és a padló kábelköteget egy az egybe kicseréltem, egyedüli aggodalmam, hogy a delejt ugyan ott kapja e meg. amúgy valóban egyszerű, nem tom mi a fasznak próbálkoztam átvezetékezni, különben meg arra is rájöttem, hogy még ha lenne is egycsatlakozós 4 elektromos ablakos akkor is rácseszek hiszen az ajtócsatlakozóba nyilván csak a megfelelő mennyiségű tüskét rakták be Grin

Még egy kérdés, jól láttam hogy a padlókábell végén a bal oldali végződésbe a kesztyűtartó mögött van a riasztó egység? persze gyári.



A riasztó vezérlő a kesztyűtartó mögött van, de a műszerfal köteg csatlakozik rá.
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
fdgf1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


kék villám 06306357582

fdgf1@mailbox.hu
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2012.06.06 szerda, 09:58:49 »

Látom vanak még elszánt emberek sok sikert kivánok hozzá én egy hete fejeztem be clx-giha-t csinálni de nagy cumi volt rendesen meg cigiztetet a imo

 
Naplózva

Mk2
        1996 glx 1.8 benzin
        1997 clx - Giha 1.8 benzin
  volt1996 clx 1.8 benzin
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2012.06.06 szerda, 11:27:08 »

Még egy kérdés, jól láttam hogy a padlókábell végén a bal oldali végződésbe a kesztyűtartó mögött van a riasztó egység? persze gyári.
Bal oldalon elöl 3 végződése van a padlókábelkötegnek. Ebből 2 átmegy az ajtóba, 1 pedig felmegy a tetőablak/napellenzővilágítás-hoz - tudtommal. Ott nincs semmiféle riasztós dolog.
Naplózva
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2012.06.06 szerda, 13:25:46 »

Bal oldalon elöl 3 végződése van a padlókábelkötegnek. Ebből 2 átmegy az ajtóba, 1 pedig felmegy a tetőablak/napellenzővilágítás-hoz - tudtommal. Ott nincs semmiféle riasztós dolog.

Én a jobb oldalról beszéltem.   wave
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #11 Dátum: 2012.06.07 csütörtök, 13:46:56 »

Én a jobb oldalról beszéltem.   wave
Bertha85 viszont nem Grin.
 wave
Naplózva
Bertha85
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286


E-mail
« Új hozzászólás #12 Dátum: 2012.06.09 szombat, 07:36:35 »

Látom vanak még elszánt emberek sok sikert kivánok hozzá én egy hete fejeztem be clx-giha-t csinálni de nagy cumi volt rendesen meg cigiztetet a imo

 

Megszívtam. Az én donor autóm egy 2000 évjáratú Ghia, az én drága szivem pedig egy 97 es glx, a padlókábel jobb oldalára eső résznél ahol megkapja az amót maga a kábel ott nekem a 97 ben van, kis kék csatlakozó, kis sárga csatlakozó, kis szürke csatlakozó, kis zöld csatlakozó és nagy szürke, ellenben a 2000 gépben van nagy szürke, kis szürke, kis kék, nah most én megnéztem a kábeleket, tök más csatlakozókon belül és mivel nem vok villamos ember nem dugtam össze, neked milyenek voltak a csatlakozók? műszerfal kábelköteget is kurjam át, mert azt még nem bontottam ki, vagy inkább próbáljak meg olyan bontottat szerezni ami az én csatlakozóimhoz jó? neked hogyan volt?
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #13 Dátum: 2012.06.09 szombat, 22:15:53 »

Megszívtam. Az én donor autóm egy 2000 évjáratú Ghia, az én drága szivem pedig egy 97 es glx, ...
Smiley A szokásos évjáratok közti kábelátrendezés  Grin.
Sajna be kell szerezned a te évjáratodhoz megfelelő köteget, vagy a donorból a komplett cuccost átpakolni a tiedbe.
És ha igaz a sejtésem, nem lesz elég a műduerfal köteg, még kelleni fog a motortéri nagy is és a motor mögötti is, az utastérben a hátramenő is, és ha nincs szerencséd, az ajtókban levő is (ez utóbbi ált. kompatibilis szokott lenni).
Hasonló problémával szív most Zotyesz84 is az Mk1 topikban.
Naplózva
fdgf1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


kék villám 06306357582

fdgf1@mailbox.hu
« Új hozzászólás #14 Dátum: 2012.06.10 vasárnap, 14:01:55 »

Megszívtam. Az én donor autóm egy 2000 évjáratú Ghia, az én drága szivem pedig egy 97 es glx, a padlókábel jobb oldalára eső résznél ahol megkapja az amót maga a kábel ott nekem a 97 ben van, kis kék csatlakozó, kis sárga csatlakozó, kis szürke csatlakozó, kis zöld csatlakozó és nagy szürke, ellenben a 2000 gépben van nagy szürke, kis szürke, kis kék, nah most én megnéztem a kábeleket, tök más csatlakozókon belül és mivel nem vok villamos ember nem dugtam össze, neked milyenek voltak a csatlakozók? műszerfal kábelköteget is kurjam át, mert azt még nem bontottam ki, vagy inkább próbáljak meg olyan bontottat szerezni ami az én csatlakozóimhoz jó? neked hogyan volt?
Halli. Én komplet kábelezést csináltam a kocsin. Enyémis. 97 es 1.8 benya de 99es volt a donor 2ezres benyás. 
 viszont ara figyelj a kesztyü tarto alat van két csati ( KÉK ). Ami teljesen egyforma amibe bele dugsz egy kék áthidalo csatit. Szineket nézd jol meg mert kisüti a kompjutered 
ès cserélhetc imot is.
Naplózva

Mk2
        1996 glx 1.8 benzin
        1997 clx - Giha 1.8 benzin
  volt1996 clx 1.8 benzin
fdgf1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


kék villám 06306357582

fdgf1@mailbox.hu
« Új hozzászólás #15 Dátum: 2012.06.10 vasárnap, 14:05:28 »

Smiley A szokásos évjáratok közti kábelátrendezés  Grin.
Sajna be kell szerezned a te évjáratodhoz megfelelő köteget, vagy a donorból a komplett cuccost átpakolni a tiedbe.
És ha igaz a sejtésem, nem lesz elég a műduerfal köteg, még kelleni fog a motortéri nagy is és a motor mögötti is, az utastérben a hátramenő is, és ha nincs szerencséd, az ajtókban levő is (ez utóbbi ált. kompatibilis szokott lenni).
Hasonló problémával szív most Zotyesz84 is az Mk1 topikban.
  motoron lévöt nem kell cserélni
Naplózva

Mk2
        1996 glx 1.8 benzin
        1997 clx - Giha 1.8 benzin
  volt1996 clx 1.8 benzin
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #16 Dátum: 2012.06.11 hétfő, 19:32:21 »

  motoron lévöt nem kell cserélni
Elvileg. Biztosat nem akarok mondani az évjáratok közti különbség ismerete nélkül, de ebbe már nem akarok belemászni.
Láttam én már karón varjút, sőt, erőteljesen benne is vagyok a dologban, mert azt hittem, hogy elég 1-2 dolog, aztán már komplett autót fog Zotyesz84 építeni, nem csak 2-3 kábelt behúzni.
Naplózva
Zotyesz84
Vendég
« Új hozzászólás #17 Dátum: 2012.06.12 kedd, 18:48:05 »

  motoron lévöt nem kell cserélni
Hát ezt sajna cáfolnom kell. Legalább is az én szemszögemből. Én egy kis módosítást szerettem volna az utastérben kicserélni (pár elektromos cucc) és már ott tartok hogy az egész motorkábelköteget cserélnem kell. De az se biztos hogy így is menni fog. Annyira alap CLX felszereltségű "volt" az én autóm hogy szinte alig volt benne vezetékelés (pont annyi hogy elinduljon a kocsi). Úgyhogy most a padlókábel Ghia, de a többi GLX kábel.
Naplózva
fdgf1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


kék villám 06306357582

fdgf1@mailbox.hu
« Új hozzászólás #18 Dátum: 2012.06.12 kedd, 18:57:19 »

Hát ezt sajna cáfolnom kell. Legalább is az én szemszögemből. Én egy kis módosítást szerettem volna az utastérben kicserélni (pár elektromos cucc) és már ott tartok hogy az egész motorkábelköteget cserélnem kell. De az se biztos hogy így is menni fog. Annyira alap CLX felszereltségű "volt" az én autóm hogy szinte alig volt benne vezetékelés (pont annyi hogy elinduljon a kocsi). Úgyhogy most a padlókábel Ghia, de a többi GLX kábel.

nekem mindegyik cserélve volt csak a motoron lèvö nem és minden müködik nálam
Naplózva

Mk2
        1996 glx 1.8 benzin
        1997 clx - Giha 1.8 benzin
  volt1996 clx 1.8 benzin
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #19 Dátum: 2012.06.12 kedd, 22:03:04 »

nekem mindegyik cserélve volt csak a motoron lèvö nem és minden müködik nálam
A 'motoron levő köteg' alatt mit értesz?
- ami a nagy kötegtől megy a kompóterig
- vagy ami előbbiből ágazik le, és igazából ez van a motoron (injektor, vízhőfok, trafó, stb.)?
Naplózva
fdgf1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


kék villám 06306357582

fdgf1@mailbox.hu
« Új hozzászólás #20 Dátum: 2012.06.13 szerda, 09:31:49 »

A 'motoron levő köteg' alatt mit értesz?
- ami a nagy kötegtől megy a kompóterig
- vagy ami előbbiből ágazik le, és igazából ez van a motoron (injektor, vízhőfok, trafó, stb.)?

a utobi trafo injektor. De montamis ez kivétekével mindent ki cseréltem gihára
Naplózva

Mk2
        1996 glx 1.8 benzin
        1997 clx - Giha 1.8 benzin
  volt1996 clx 1.8 benzin
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.058 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.