Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.17 péntek, 16:47:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tuning  (Megtekintve 2480453 alkalommal)
0 Felhasználó és 11 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #2200 Dátum: 2006.04.18 kedd, 09:58:00 »

RS olaj? Az min javít? Ritkább, jobban tűri a hőt?
A kipuffod az eredeti? Azt is érdemes lenne...
A sport vezérműtengelynél jellemző, hogy alul nem magy annyira. Esetenként még az alapjárattal is gond van.
hm..megfogadtam,hogy többet nem írok neked ,de most kivételt teszek.
 
szabi javasolta az rs olajat,hogy jobb és a hő meg a pörgetés miatt.
kipum  a leömlő kivételével gyári.
 
hát igen..ezért kéne meég vmi csip meg benyanyomás okosító,hogy alul is pörögjön.
alapjárat néha furcsa csak,de az elején amíg nem szokta meg a tengelyeket volt,hogy beindítás után lefulladt,tolatáskor lefulladt..volt,hogy gizdán beelőztem  a sort és a pirosnál megállás után lefullad:.-)az ciki volt:-)))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2201 Dátum: 2006.04.18 kedd, 09:59:00 »

rob,
 
ok, de mit kell rajta bemeretni ?
vegyél sima gyárit bele!
akkor éri meg a sportkati,ha rendszert csináltacc...
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2202 Dátum: 2006.04.18 kedd, 10:33:00 »

Faro,
 
thx! Tehat akkor nem lesz jobb, ha mondjuk sport kati+direkt szurot alkalmazok !?
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #2203 Dátum: 2006.04.18 kedd, 10:41:00 »

Faro,
 
thx! Tehat akkor nem lesz jobb, ha mondjuk sport kati+direkt szurot alkalmazok !?
Szia Zacci!
Te készülsz a Nagytalira! Direktszűrő...Le akarod nyomni a 2,0 -s TDCI-ket? És kinek a skalpjára fáj a fogad?  
Olvasom, katalizátor-gondod...
Mindig van valami.
Üdv.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2204 Dátum: 2006.04.18 kedd, 10:43:00 »

Faro,
 
thx! Tehat akkor nem lesz jobb, ha mondjuk sport kati+direkt szurot alkalmazok !?
sport kati meg direktel se érsz el le növekedést szrerintem.
olvasam,hogy egyes kocsiknál nyomatékot dob a direkt,de az én tapasztalatom az volt,hogy semmit se dobott(csak  a hangja lett durvább),pedig direkt c20ne mocihoz rendelt K&N direkt volt.
most monnyuk gondolkozom,hogy betesztelek egy direksztűrőt a mondiba,hátha ennél ér valamit főleg,hogy nem kicsit lett belenyúlva,de sajna más dolgokra is kell költeni és az üzembiztosság fontosabb int egy durva szívóhang:-).
 
tehát maradj  a sima katinál és ha komlett rendszert csináltatsz akkor legyen sportkat!
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2205 Dátum: 2006.04.18 kedd, 10:47:00 »

ESU2 64,
 
Ahh, csak almodoztam nemi nemu +loerokrol Cool
Sajna a kati az nyekk 8( Gatfalvi kollega nem zarta ki, hogy a multkori uzemanyag mizeria nyirta ki Lehet azert ereztem a kipufbol ilyen egett budi szagot... Eppen akkor olvadt xarra !?
160e-ret futott verdanal mar csak elofordulgatnak dolgok Cool De szerencsere nem a kuplung, lenditokerek, hanem csak a szijfeszito Cool
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #2206 Dátum: 2006.04.18 kedd, 10:57:00 »

jó az utángyártott is, de be kell méretni a szerelés után, mert ki tudja...
CO és HC
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2207 Dátum: 2006.04.18 kedd, 11:40:00 »

CO és HC
Néha egész jól elvagy Magaddal!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2208 Dátum: 2006.04.19 szerda, 08:14:00 »

Tid valaki ajanlani valami normalis, jo minosegu katalizatoros ceget, ahol akar sport katalizatort is arulnak ? Ugy vettem eszre, hogy nagyon sok ceg foglalkozik ilyen utangyartott katalizatorokkal, de nemtom, hogy mellik a jo minosegu. Nameg ugye az ar sem mind1.
Naplózva

blah blah blah
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2209 Dátum: 2006.04.19 szerda, 08:59:00 »

Tid valaki ajanlani valami normalis, jo minosegu katalizatoros ceget, ahol akar sport katalizatort is arulnak ? Ugy vettem eszre, hogy nagyon sok ceg foglalkozik ilyen utangyartott katalizatorokkal, de nemtom, hogy mellik a jo minosegu. Nameg ugye az ar sem mind1.
Lukit innen vett katalizátort.
Amit még korábban is akartam írni: a lambdaszondát ellenőrizd, mert sok esetben az teszi galyra a katalizátort is!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2210 Dátum: 2006.04.19 szerda, 09:00:00 »

Tid valaki ajanlani valami normalis, jo minosegu katalizatoros ceget, ahol akar sport katalizatort is arulnak ? Ugy vettem eszre, hogy nagyon sok ceg foglalkozik ilyen utangyartott katalizatorokkal, de nemtom, hogy mellik a jo minosegu. Nameg ugye az ar sem mind1.
Bocs, de mostanság nem vagyok aktuális, így megkérdem, hogy leírtad vhova, hogy mi is történt, és mit tapasztaltál?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2211 Dátum: 2006.04.19 szerda, 09:21:00 »

Joe,
 
"hogy mi is történt, és mit tapasztaltál?"
 
Ooo izeee, mivwel is kapcsolatban ?
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2212 Dátum: 2006.04.19 szerda, 09:22:00 »

Joe,
 
Multkor ra lett dugva compura a gepsarkany es nem jelzett semmifele hibat, ergo elvileg jo a lambda szonda. En azt gyanitom, hogy mikor volt eza trutyi tankolasom, utana neha igen budi egett szag jott a kipufbol. Lehet akkor olvadt xenne a betet !?
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2213 Dátum: 2006.04.19 szerda, 09:23:00 »

Joe,
 
A gond az, hogy a katalizator utan is van 1 lambda szonda. Igy olyan katit kell vennem, amibe bele tom csavarni azta szondat.
Naplózva

blah blah blah
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2214 Dátum: 2006.04.19 szerda, 09:31:00 »

Joe,
 
"hogy mi is történt, és mit tapasztaltál?"
 
Ooo izeee, mivwel is kapcsolatban ?
Hogy honnan tudod, hogy rossz a katalizátor!?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2215 Dátum: 2006.04.19 szerda, 09:33:00 »

Joe,
 
Multkor ra lett dugva compura a gepsarkany es nem jelzett semmifele hibat, ergo elvileg jo a lambda szonda. En azt gyanitom, hogy mikor volt eza trutyi tankolasom, utana neha igen budi egett szag jott a kipufbol. Lehet akkor olvadt xenne a betet !?
Az még nem sokat jelent. Lehet, hogy már csak szélső értékeken műxik, és az már kevés is lehet a katalizátornak, de hibaüzenetet nem ad. Igaz nem tudom, hogy MKIII-nál a komputer adatokat is közöl, vagy csak hibákat!? Egy fél perces mérést megér egy autóvillamosságisnál...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2216 Dátum: 2006.04.19 szerda, 09:34:00 »

Joe,
 
Jah, oke, szal csorog mint az istennyila. Eddig csak gyorsitasnal csorgott. Azt hittem valami csapagy. Aztan elgurultam Gatfalfi kollegahoz es ott mar uresben gazadasra is becsorrent. Aztan felemeltuk a verdat es megkocogtatta a katit. Hat ne tudd meg milyen hanga vot Cool Mikor a kisgyerek racsap 1et a csorgo jatekara
Egyertelmu kati nyekk.
Naplózva

blah blah blah
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2217 Dátum: 2006.04.19 szerda, 09:34:00 »

Joe,
 
A gond az, hogy a katalizator utan is van 1 lambda szonda. Igy olyan katit kell vennem, amibe bele tom csavarni azta szondat.
A linken nincs ilyen? Én nem néztem körül rajta, csak beszúrtam.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2218 Dátum: 2006.04.19 szerda, 09:36:00 »

Joe,
 
Jah, oke, szal csorog mint az istennyila. Eddig csak gyorsitasnal csorgott. Azt hittem valami csapagy. Aztan elgurultam Gatfalfi kollegahoz es ott mar uresben gazadasra is becsorrent. Aztan felemeltuk a verdat es megkocogtatta a katit. Hat ne tudd meg milyen hanga vot Cool Mikor a kisgyerek racsap 1et a csorgo jatekara
Egyertelmu kati nyekk.
Ez így van sajna...
Fogyi? Teljesítmény? hogyan változott, ha változott, mert nyílván...Smiley
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2219 Dátum: 2006.04.19 szerda, 09:37:00 »

Joe,
 
lambda szondat ki lehet merni ?
Csutortokon megyek felporgizni a muszeregyseget a tempomat miatt. Akkor megkerem a sracot, hogy nezzuk meg a computerrel a lambda szondat, mar ha van ra lehetoseg.
Tudod lukit telszamat ? Felhivnam, megkerdeznem a tapasztalatat errol a katirol.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2220 Dátum: 2006.04.19 szerda, 09:38:00 »

Joe,
 
Haaat fogyi az picit magasabb lett. Most olyan 9.1, de tavaly nyaron meg 8.5-8.6-al eljartam. A teljesitmeny picit valtozo. Neha nagyon jol megy, neha kevesbe. Azt mondja Gatfalvi kollega, hogy elofordulhat, hogy keresztbe fordul a betet es ilyenkor a kipuf gaz utjaban all. Szal lehet ettol van az, hogy kicsit gyengebb a megszokottnal. De majd kiderul, ha ki lesz cserelve.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #2221 Dátum: 2006.04.19 szerda, 09:39:00 »

Joe,
 
Jah, oke, szal csorog mint az istennyila. Eddig csak gyorsitasnal csorgott. Azt hittem valami csapagy. Aztan elgurultam Gatfalfi kollegahoz es ott mar uresben gazadasra is becsorrent. Aztan felemeltuk a verdat es megkocogtatta a katit. Hat ne tudd meg milyen hanga vot Cool Mikor a kisgyerek racsap 1et a csorgo jatekara
Egyertelmu kati nyekk.
nekem is így kezdődött, aztán összeállt az egész törmelékkupac, a motortérből ömlött a füst, a műszerfalon keresztül is, a kocsi meg nem ment, az olaj meg lefeketedett a belenyomott füsttől
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2222 Dátum: 2006.04.19 szerda, 09:41:00 »

nekem is így kezdődött, aztán összeállt az egész törmelékkupac, a motortérből ömlött a füst, a műszerfalon keresztül is, a kocsi meg nem ment, az olaj meg lefeketedett a belenyomott füsttől
a csere után meg majdnem sikerült beleállni egy teherautó s*ggébe, annyira ment a gép
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2223 Dátum: 2006.04.19 szerda, 09:41:00 »

egyebkent a fogyasztassal meg igy sincs gond, hiszen a gyari erteken boven belul van. Eddig a legnagyobb fogyim telen varosban, dugoban olyan 10.5 korul volt. Meg ezis belefer a gyari 11.6-os ertekhez viszonyitva.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2224 Dátum: 2006.04.19 szerda, 09:43:00 »

rob,
 
faxa
A szep az, hogy kb. 2-3 het mulva megyunk nyaralni, es hat addigra kesz kene lennie. Persze piiz az most nincs ra, szal erdekes lesz
Naplózva

blah blah blah
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2225 Dátum: 2006.04.19 szerda, 09:44:00 »

Joe,
 
lambda szondat ki lehet merni ?
Csutortokon megyek felporgizni a muszeregyseget a tempomat miatt. Akkor megkerem a sracot, hogy nezzuk meg a computerrel a lambda szondat, mar ha van ra lehetoseg.
Tudod lukit telszamat ? Felhivnam, megkerdeznem a tapasztalatat errol a katirol.
MKI lambdaszondája négy vezetékes, és 0-1,0 között kell mozodni az értékeknek. Ezen kívül létezik 1-2-3 vezetékes is, gondolom, hogy MKIII-nál nem estek vissza, tehát sztem Neked is ez van. Még van egy fajta, ahol 4,0 körül kell mozognia, de ebben nem vagyok biztos. Ha jól látom, akkor nem egy bonyolult szerkezet. Az értékek ohm-ok lehetnek...(nem értek hozzá túlságosan. Mérni úgy kell, hogy a négy szállból kettő a fűtés (vagy két fehér, vagy két fekete száll, ezen a kör meglétét tudod ellenőrizni, aza van e vmi szakadás, a másik kettőn kell üzemmeleg járó motornál mérni a fenti értékeket... Az sem jó, ha max 0,2-ig ugrándozik, és az sem jó, ha csak a 0, 1,0-t tudja szélsőségként...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2226 Dátum: 2006.04.19 szerda, 09:44:00 »

Rob,
 
es te utangyartottat, vagy eredetit rakattal fel ?
Naplózva

blah blah blah
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2227 Dátum: 2006.04.19 szerda, 09:47:00 »

Joe,
 
Haaat fogyi az picit magasabb lett. Most olyan 9.1, de tavaly nyaron meg 8.5-8.6-al eljartam. A teljesitmeny picit valtozo. Neha nagyon jol megy, neha kevesbe. Azt mondja Gatfalvi kollega, hogy elofordulhat, hogy keresztbe fordul a betet es ilyenkor a kipuf gaz utjaban all. Szal lehet ettol van az, hogy kicsit gyengebb a megszokottnal. De majd kiderul, ha ki lesz cserelve.
Nekem is keresztbefordult egyszer, de van egy rugós leengedő micsoda a leömlő után, ami ilyen esetben old, és ott engedi ki a gőzt... Max 50km/h volt a jellemző, de hazavitt...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2228 Dátum: 2006.04.19 szerda, 09:49:00 »

rob,
 
faxa
A szep az, hogy kb. 2-3 het mulva megyunk nyaralni, es hat addigra kesz kene lennie. Persze piiz az most nincs ra, szal erdekes lesz
Menj el egy kipufogóshoz, és a nagyobb baj elkerülése miatt üttesd ki a porcelánt belőle ideiglenesen!
 
A büdös egyébként lehetett a ledugózott EGR miatt is!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2229 Dátum: 2006.04.19 szerda, 10:08:00 »

joe,
 
asszem az lesz. Kiuttetem a picsbe Cool
Nalam nincs is ledugozva az EGR, meg
Naplózva

blah blah blah
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2230 Dátum: 2006.04.19 szerda, 10:17:00 »

joe,
 
asszem az lesz. Kiuttetem a picsbe Cool
Nalam nincs is ledugozva az EGR, meg
akkósemmi
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2231 Dátum: 2006.04.19 szerda, 10:28:00 »

Rob,
 
es te utangyartottat, vagy eredetit rakattal fel ?
utángyártott volt, kb. 30e, de ez még 2003 végén volt, a gyári 60e lett volna
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2232 Dátum: 2006.04.19 szerda, 12:04:00 »

Rob,
 
Es jol muxik ? Ereztel valami kulonbseget a gyari es az utangyartott kozott ?
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #2233 Dátum: 2006.04.19 szerda, 12:49:00 »

Rob,
 
Es jol muxik ? Ereztel valami kulonbseget a gyari es az utangyartott kozott ?
ld. #2196, de hogy a tönkrement gyári lett volna-e, azt nem tudom
a befüstölős napjaiban a max. sebesség 50 volt városban (ennyit a KRESZ is engedélyez :-( ), kint meg 80
akkor volt 8 éves a gép, még érvényes svájci matricával, szerintem már ott is csak "okosba" kapta meg a zöldkártyát
az új, ha nehezen is, de tudja a zöldkártyát (előtte jól meg kell hajtani a gépet)
hallomásom alapján a katalizátor tuningjával, esetleg a kivételével , nem sokat lehet elérni
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2234 Dátum: 2006.04.19 szerda, 14:27:00 »

Rob,
 
oki, thx az infot !
Megvarom a gyari okos arat, aztan dontok. Egyebkent van most Bosal 15k-ert akciosan. Megsem 160k
Naplózva

blah blah blah
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2235 Dátum: 2006.04.19 szerda, 14:51:00 »

ld. #2196, de hogy a tönkrement gyári lett volna-e, azt nem tudom
a befüstölős napjaiban a max. sebesség 50 volt városban (ennyit a KRESZ is engedélyez :-( ), kint meg 80
akkor volt 8 éves a gép, még érvényes svájci matricával, szerintem már ott is csak "okosba" kapta meg a zöldkártyát
az új, ha nehezen is, de tudja a zöldkártyát (előtte jól meg kell hajtani a gépet)
hallomásom alapján a katalizátor tuningjával, esetleg a kivételével , nem sokat lehet elérni
"esetleg a kivételével"
 
Annyira, hogy mivel a katalizátor része az egésznek, ezért csak teljesítménycsökkenést lehet elérni vele, ha kiüttetik. Ezt sokan nem tudják...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2236 Dátum: 2006.04.19 szerda, 15:34:00 »

"esetleg a kivételével"
 
Annyira, hogy mivel a katalizátor része az egésznek, ezért csak teljesítménycsökkenést lehet elérni vele, ha kiüttetik. Ezt sokan nem tudják...
Anti-tuning legjobb
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2237 Dátum: 2006.04.19 szerda, 15:35:00 »

Anti-tuning legjobb
Na meg 1.8
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2238 Dátum: 2006.04.19 szerda, 15:37:00 »

Na meg 1.8
vigyázzá, vigyázzá, többen vagyunk aztán Kunmadarason megtalálunk
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2239 Dátum: 2006.04.19 szerda, 20:36:00 »

Rob,
 
oki, thx az infot !
Megvarom a gyari okos arat, aztan dontok. Egyebkent van most Bosal 15k-ert akciosan. Megsem 160k
a bosal az jo! nekem is olyan kerult a mk1 esembe! csak nem akciosan, hanem 28k ert!
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2240 Dátum: 2006.04.19 szerda, 20:54:00 »

Na meg 1.8
Okozhat még az 1,8 is meglepetést. Mondjuk egy turbó-benzines... Vagy egy 2.0 turbódízel... vigyázz... még versenyezhetünk...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #2241 Dátum: 2006.04.19 szerda, 21:07:00 »

Okozhat még az 1,8 is meglepetést. Mondjuk egy turbó-benzines... Vagy egy 2.0 turbódízel... vigyázz... még versenyezhetünk...
szoval szerinted is tegyek ra egy turbot!
(keresem az indokokat!)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2242 Dátum: 2006.04.20 csütörtök, 06:33:00 »

Okozhat még az 1,8 is meglepetést. Mondjuk egy turbó-benzines... Vagy egy 2.0 turbódízel... vigyázz... még versenyezhetünk...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2243 Dátum: 2006.04.20 csütörtök, 09:31:00 »

Okozhat még az 1,8 is meglepetést. Mondjuk egy turbó-benzines... Vagy egy 2.0 turbódízel... vigyázz... még versenyezhetünk...
vagy egy benzines 2.0 4x4, kikapcsolt kipörgésgátlóval...
 
de ne féljetek, nem állok le gyorsulni, kímélni kell a kicsikét
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2244 Dátum: 2006.04.20 csütörtök, 09:43:00 »

vagy egy benzines 2.0 4x4, kikapcsolt kipörgésgátlóval...
 
de ne féljetek, nem állok le gyorsulni, kímélni kell a kicsikét
Én sem szoktam gyorsulni. Csak nagyon ritkán.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #2245 Dátum: 2006.04.20 csütörtök, 09:50:00 »

Én sem szoktam gyorsulni. Csak nagyon ritkán.
na meg a gyorsulás inkább csak lámpától lámpáig működik, utána már nem annyira erős a kocsi
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2246 Dátum: 2006.04.20 csütörtök, 10:25:00 »

na meg a gyorsulás inkább csak lámpától lámpáig működik, utána már nem annyira erős a kocsi
Lámpától lámpáig nem gyorsulok.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #2247 Dátum: 2006.04.20 csütörtök, 11:57:00 »

Lámpától lámpáig nem gyorsulok.
En csak akkor, ha a kovetkezo is zold. Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2248 Dátum: 2006.04.20 csütörtök, 12:04:00 »

"esetleg a kivételével"
 
Annyira, hogy mivel a katalizátor része az egésznek, ezért csak teljesítménycsökkenést lehet elérni vele, ha kiüttetik. Ezt sokan nem tudják...
Asszem csak akkor van ez így, ha szabályzott katalizátor van a rendszerben.
Tehát annak folytása beleszámít a motor folytásába.
De ha nem (pl trabantra teszel egy katalizátort, szarabbul megy), akkor tényleg okozhat teljesítménynövekedést
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2249 Dátum: 2006.04.20 csütörtök, 12:35:00 »

Hali!
Chiptuning ügyben tud valaki segíteni nekem?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.12 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.