Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.17 péntek, 20:48:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 146 147 148 149 150 151 152 [153] 154 155 156 157 158 159 160 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tuning  (Megtekintve 2480614 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
Zsolti
Vendég
« Új hozzászólás #7600 Dátum: 2010.07.31 szombat, 22:31:56 »


Én Balatonfüreden tudok egy kipróbáltan Profit.
mennyiért csinálja? ha nem tetszik a dolog visszaállít mindent?
Naplózva
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #7601 Dátum: 2010.07.31 szombat, 22:48:59 »

mennyiért csinálja? ha nem tetszik a dolog visszaállít mindent?

65000FT.Kipróbálod és megmondod,hogy mit szeretnél változtatni rajta és ő a lehetőségekhez képest megcsinálja.
De azt is lehet,hogy próbálgatod egy hétig és utána visszamehetsz még állítgatni ha kell.Ha nem teszik visszateszi az eredetit./De tetszeni fog/
Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
Zsolti
Vendég
« Új hozzászólás #7602 Dátum: 2010.07.31 szombat, 22:51:53 »

65000FT.Kipróbálod és megmondod,hogy mit szeretnél változtatni rajta és ő a lehetőségekhez képest megcsinálja.
De azt is lehet,hogy próbálgatod egy hétig és utána visszamehetsz még állítgatni ha kell.Ha nem teszik visszateszi az eredetit./De tetszeni fog/
neked is ő csinálta? ráteszi penre utána a dolgokat? nem olcsó, láttam itt 45-50ért is.szted annyival jobb lehet?
Naplózva
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #7603 Dátum: 2010.07.31 szombat, 22:58:00 »

mennyiért csinálja? ha nem tetszik a dolog visszaállít mindent?

Nekem ez a második chip a kocsin.Az elsőt Veszprémben csinálták 3éve. Nem volt rossz csak nagyon füstölt ha nyomtam neki.Aztán a tempomat felprogizása miatt most elment a "chippem".De már nem bánom mert ez az új sokkal jobb lett.Erősebb nem füstöl és a fogyasztása is lejjebb ment 7-8dl-rel.
Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
Zsolti
Vendég
« Új hozzászólás #7604 Dátum: 2010.07.31 szombat, 22:59:33 »

Nekem ez a második chip a kocsin.Az elsőt Veszprémben csinálták 3éve. Nem volt rossz csak nagyon füstölt ha nyomtam neki.Aztán a tempomat felprogizása miatt most elment a "chippem".De már nem bánom mert ez az új sokkal jobb lett.Erősebb nem füstöl és a fogyasztása is lejjebb ment 7-8dl-rel.
Tényleg, ha valami miatt törlődik, utána ingyen vis***akja?
Megadnád az elérhetőségét?
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.31 szombat, 23:02:51 írta Zsolti » Naplózva
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #7605 Dátum: 2010.07.31 szombat, 23:08:56 »

Tényleg, ha valami miatt törlődik, utána ingyen vis***akja?
Megadnád az elérhetőségét?

5000ft-ért rakja vissza./Ez a szervíz óradíja/Privátba ekűldöm a számát.
Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
Zsolti
Vendég
« Új hozzászólás #7606 Dátum: 2010.07.31 szombat, 23:10:57 »

5000ft-ért rakja vissza./Ez a szervíz óradíja/Privátba ekűldöm a számát.
ő maszek vagy szervíz?
Naplózva
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #7607 Dátum: 2010.07.31 szombat, 23:17:21 »

ő maszek vagy szervíz?

Elment a privát üzenet.
Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #7608 Dátum: 2010.08.12 csütörtök, 15:01:16 »

Elment a privát üzenet.
Látom bejáratódik a mondeo klubban is a füredi chippes. Amúgy a Bosch szervizben progizzák, ha egyre gondolunk.
Nekem azért kellett újra chippelni, mert az ATC-s chippelésnél (teljesítménymérő pad csili-vili) túl húztak valamit és letiltogatott a chippelés után 1 évvel.
Ott 155 paciról adtak "papírt", a füredi atomstabil és erősebb!  eplus2
Naplózva
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #7609 Dátum: 2010.08.12 csütörtök, 17:35:22 »

Látom bejáratódik a mondeo klubban is a füredi chippes. Amúgy a Bosch szervizben progizzák, ha egyre gondolunk.
Nekem azért kellett újra chippelni, mert az ATC-s chippelésnél (teljesítménymérő pad csili-vili) túl húztak valamit és letiltogatott a chippelés után 1 évvel.
Ott 155 paciról adtak "papírt", a füredi atomstabil és erősebb!  eplus2

Igen Gergő csinálta nekem is a Bosch szervízben.De biztos te is tudod,hogy ezeken az "egyszerű" teljesítménymérő padokon nem életszerű, hanem gyakorlatilag kamu eredmények jönnek ki. A TDDI-it 155 lóra elég neccesen lehet felhúzni.
Nekem az első alkalommal 25% ot tett rá és semmi füst,sőt még az is elmúlt ami előtte volt volt.Másodszorra még 5% ot rá tett és így most ha nagyon nyomom akkor ködöl egy kicsit.De alapjában véve tök jó lett.Neked a fogyasztás mennyit változott?
Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
Zsolti
Vendég
« Új hozzászólás #7610 Dátum: 2010.08.17 kedd, 18:12:25 »

Kaptam egy pápai számot is. a srác azt mondja, 30 lovat tud hozzárakni. szerintetek lehetséges ez?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #7611 Dátum: 2010.08.17 kedd, 18:26:00 »

Kaptam egy pápai számot is. a srác azt mondja, 30 lovat tud hozzárakni. szerintetek lehetséges ez?
igen.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Lalee82
Vendég
« Új hozzászólás #7612 Dátum: 2010.08.17 kedd, 19:05:57 »

Polírozás és kárpittisztitás a legolcsóbban. Polírozás 4 lépcsöben garantáltan hologramm mentesen. 06305612502 XVIII.ker.
Naplózva
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #7613 Dátum: 2010.08.17 kedd, 21:17:53 »

Kaptam egy pápai számot is. a srác azt mondja, 30 lovat tud hozzárakni. szerintetek lehetséges ez?


+25%Le és 30% nyomaték van nekem rátéve.Így remekül használható és a fogyi is lejjebb ment 0.7l rel.
Nem füstöl és még a motor is egyenletesebben jár.Minden szempontból jobb így.
Csak nem mindegy,hogy ki csinálja mert könnyen el is lehet szúrni.
Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
Zsolti
Vendég
« Új hozzászólás #7614 Dátum: 2010.08.18 szerda, 07:58:49 »


+25%Le és 30% nyomaték van nekem rátéve.
ezek szerint reális a 30Le. Azt mondják ez a srác is megbízható....
Naplózva
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #7615 Dátum: 2010.09.25 szombat, 16:50:10 »

Sziasztok!

Végigolvastam a topic nagyrészét, hogy kissé tájékozottabb legyek chip tuninggal kapcsolatban.
Azt már látom, hogy nagyon nem mindegy, hogy kire bízod a dolgot.
Kérdésem az, hogy van-e olyan oldala a dolognak, ami veszélyes.
Teljesítmény nő, fogyasztás is mérséklődik, de mik azok a részek, amik a tuning miatt aztán esetleg hamarabb elhasználódnak?
Illetve változik-e az élettartam?

Előre is köszi a válaszokat.
Naplózva

ducse
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #7616 Dátum: 2010.09.25 szombat, 17:32:05 »

Sziasztok!

Végigolvastam a topic nagyrészét, hogy kissé tájékozottabb legyek chip tuninggal kapcsolatban.
Azt már látom, hogy nagyon nem mindegy, hogy kire bízod a dolgot.
Kérdésem az, hogy van-e olyan oldala a dolognak, ami veszélyes.
Teljesítmény nő, fogyasztás is mérséklődik, de mik azok a részek, amik a tuning miatt aztán esetleg hamarabb elhasználódnak?
Illetve változik-e az élettartam?

Előre is köszi a válaszokat.
a leggyengébb lánszem mindik a kuplung és a kéttömegű lendkerék.Ha használt verdát csippeltetsz,ezek nyiffannak majd ki legelőbb....
A csippel mindennek az élettartama csökkenni fog 1ébként,ha ki is használod az adottságait.Na de valamit valamiért.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #7617 Dátum: 2010.09.25 szombat, 18:02:49 »

Sziasztok!

Végigolvastam a topic nagyrészét, hogy kissé tájékozottabb legyek chip tuninggal kapcsolatban.
Azt már látom, hogy nagyon nem mindegy, hogy kire bízod a dolgot.
Kérdésem az, hogy van-e olyan oldala a dolognak, ami veszélyes.
Teljesítmény nő, fogyasztás is mérséklődik, de mik azok a részek, amik a tuning miatt aztán esetleg hamarabb elhasználódnak?
Illetve változik-e az élettartam?

Előre is köszi a válaszokat.



Nekem 92.000km óta van chipelve és még nem történt semmi.Persze ez nem arról szól,hogy  ezután éjjel-nappel padlógázzal jár az ember.Az ésszel végzett Chip tuning helyett sokkal találóbb a motor optimalizálás szó.
Mert itt gyakorlatilag az átlagosan beállított motort egyedi, optimálisabb vezérléssel látják el.Ezért ez inkább használ mint árt.Egy jól elvégzett beállítás után ezért lesz erősebb és kisebb fogyasztású.
Az más kérdés,hogy ha mindig MAX-on használod akkor hamarabb tönkre megy.De ha tuning  nélkül maxon használod akkor is hamarabb tönkremegy.
Sokszor előfordul,hogy kijön a gyárból egy autó 100Le-vel és fél év múlva egy ráncfelvarrás során  ugyan az a motor már 120LE-vel kapható.
Tehát a gyárak is élnek ezzel a technikával.
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.25 szombat, 18:21:19 írta soho001 » Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #7618 Dátum: 2010.09.25 szombat, 20:27:22 »



Nekem 92.000km óta van chipelve és még nem történt semmi.Persze ez nem arról szól,hogy  ezután éjjel-nappel padlógázzal jár az ember.Az ésszel végzett Chip tuning helyett sokkal találóbb a motor optimalizálás szó.
Mert itt gyakorlatilag az átlagosan beállított motort egyedi, optimálisabb vezérléssel látják el.Ezért ez inkább használ mint árt.Egy jól elvégzett beállítás után ezért lesz erősebb és kisebb fogyasztású.
Az más kérdés,hogy ha mindig MAX-on használod akkor hamarabb tönkre megy.De ha tuning  nélkül maxon használod akkor is hamarabb tönkremegy.
Sokszor előfordul,hogy kijön a gyárból egy autó 100Le-vel és fél év múlva egy ráncfelvarrás során  ugyan az a motor már 120LE-vel kapható.
Tehát a gyárak is élnek ezzel a technikával.

Optimalizálás. Értem. Nos én egyáltalán nem vagyok az az állandóan padlógázzal közlekedő - ha az is lennék, a család rögtön leszabályoz  vigyor3
Köszi mindkét választ!
Naplózva

ducse
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #7619 Dátum: 2010.09.26 vasárnap, 09:31:20 »

Optimalizálás. Értem. Nos én egyáltalán nem vagyok az az állandóan padlógázzal közlekedő - ha az is lennék, a család rögtön leszabályoz  vigyor3
Köszi mindkét választ!
Ha a saját 1,8-as szívó benzines motorod csippelésén gondolkodsz, ott max 5 % javulásra számíthatsz...az a vagy észre veszed-vagy nem  kategória, nem biztos, hogy pénzt ölnék bele... wave
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #7620 Dátum: 2010.09.26 vasárnap, 12:29:14 »

Ha a saját 1,8-as szívó benzines motorod csippelésén gondolkodsz, ott max 5 % javulásra számíthatsz...az a vagy észre veszed-vagy nem  kategória, nem biztos, hogy pénzt ölnék bele... wave

Hát 5%-nyi javulásba én sem ölnék pénzt. Vannak, akik 20-25%-os javulásról írnak - ez csak nagyobb hengerűrtartalomnál ilyen jelentős?
Naplózva

ducse
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #7621 Dátum: 2010.09.26 vasárnap, 12:30:01 »

Hát 5%-nyi javulásba én sem ölnék pénzt. Vannak, akik 20-25%-os javulásról írnak - ez csak nagyobb hengerűrtartalomnál ilyen jelentős?
turbós motoroknál
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #7622 Dátum: 2010.09.26 vasárnap, 12:40:56 »

Értem. Köszi.
Naplózva

ducse
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #7623 Dátum: 2010.09.26 vasárnap, 12:58:40 »

turbós motoroknál
turbós dízeleknél  nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #7624 Dátum: 2010.09.28 kedd, 23:10:49 »

Az egyik kollegám most vett egy kis hengerűrtartalmú dízelt - nem Mondi. (2 éves Punto - 1.3-as multijet)
Kérdezte tőlem, mi a véleményem a chip tuningról: Megéri-e? Lesz-e érezhető változás?
Mi a véleményetek? (Amit írtok, tolmácsolom neki  vigyor3 )
Naplózva

ducse
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #7625 Dátum: 2010.09.29 szerda, 08:15:56 »

Az egyik kollegám most vett egy kis hengerűrtartalmú dízelt - nem Mondi. (2 éves Punto - 1.3-as multijet)
Kérdezte tőlem, mi a véleményem a chip tuningról: Megéri-e? Lesz-e érezhető változás?
Mi a véleményetek? (Amit írtok, tolmácsolom neki  vigyor3 )

minden autón érezhető a jól megirt chip....akinek eddig irattam,(diesel inkább) mindenkinek fogyasztás csökkenés is volt 1 liter kb átlagban(saját magamat is beleértve), akkor meg már szinte megis éri főleg hogy jobban is megy a verda...nem?
Naplózva
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #7626 Dátum: 2010.09.29 szerda, 15:23:20 »

minden autón érezhető a jól megirt chip....akinek eddig irattam,(diesel inkább) mindenkinek fogyasztás csökkenés is volt 1 liter kb átlagban(saját magamat is beleértve), akkor meg már szinte megis éri főleg hogy jobban is megy a verda...nem?

Értem. És az ő kocsijánál nagyjából mennyiből jönne ki az egész?
Naplózva

ducse
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #7627 Dátum: 2010.09.29 szerda, 15:31:02 »

minden autón érezhető a jól megirt chip....akinek eddig irattam,(diesel inkább) mindenkinek fogyasztás csökkenés is volt 1 liter kb átlagban(saját magamat is beleértve), akkor meg már szinte megis éri főleg hogy jobban is megy a verda...nem?

A másik dolog meg az én verdám: 1.8 benzin.
Ervin szerint egy ilyen motornál nem lenne akkora javulás,
hogy megérje a pénzt. Neked mi a véleményed erről?

Valakinél olvastam, hogy a sok pozitívum közül az egyik az volt, hogy sokkal kulturáltabbá vált a motor szinte minden fordulatszám tartományban.
Nekem van egy apró problémám: 1750-2250-es tartományban elvész az erő és ici-picit bedadog. Lehet ezt orvosolná a Chip tuning?
Naplózva

ducse
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #7628 Dátum: 2010.09.29 szerda, 16:59:44 »

A másik dolog meg az én verdám: 1.8 benzin.
Ervin szerint egy ilyen motornál nem lenne akkora javulás,
hogy megérje a pénzt. Neked mi a véleményed erről?

Valakinél olvastam, hogy a sok pozitívum közül az egyik az volt, hogy sokkal kulturáltabbá vált a motor szinte minden fordulatszám tartományban.
Nekem van egy apró problémám: 1750-2250-es tartományban elvész az erő és ici-picit bedadog. Lehet ezt orvosolná a Chip tuning?

nem tudom más árait,és nemis érdekel, az én emberem 45-ért csinál egy autót akit én viszek oda...hogy másnak mennyiért csinálja azt sem tudom és nemis érdekel....
Benzinesnél 10%-ot mondott nekem ami szerinte tud átlagban...de még egy benzines sem volt mondeo ténylegesen,csak igérgetések voltak.... szomoru1
Az hogy szebben jár a motor az oké, de egy rossz autó problémát nem fog helyrehozni, max kihozza még jobban...
Egy benzines autó több mindentől bedadoghat,előszőr rendbe kell tenni aztán gondolkodni a chippen,tuningon,stb...szerintem.
Naplózva
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #7629 Dátum: 2010.09.29 szerda, 22:38:16 »

nem tudom más árait,és nemis érdekel, az én emberem 45-ért csinál egy autót akit én viszek oda...hogy másnak mennyiért csinálja azt sem tudom és nemis érdekel....
Benzinesnél 10%-ot mondott nekem ami szerinte tud átlagban...de még egy benzines sem volt mondeo ténylegesen,csak igérgetések voltak.... szomoru1
Az hogy szebben jár a motor az oké, de egy rossz autó problémát nem fog helyrehozni, max kihozza még jobban...
Egy benzines autó több mindentől bedadoghat,előszőr rendbe kell tenni aztán gondolkodni a chippen,tuningon,stb...szerintem.


Értem - köszi szépen.
2200 km múlva érem el a (névlegesen) 165ezret, akkor lesz egy két dolog, majd erre is sort kerítünk.
Naplózva

ducse
Zsozef
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


« Új hozzászólás #7630 Dátum: 2010.09.30 csütörtök, 23:31:55 »

minden autón érezhető a jól megirt chip....akinek eddig irattam,(diesel inkább) mindenkinek fogyasztás csökkenés is volt 1 liter kb átlagban(saját magamat is beleértve), akkor meg már szinte megis éri főleg hogy jobban is megy a verda...nem?
Szia! Érdekel ez a "motoroptimalizálás".Észszerű használat mellett valóban nem lehet káros,de amikor kell a nyomaték és az erő,ott van.Visszaolvasva láttam hogy legtöbben Téged ajánlanak.Azt kérném hogy segíts ebben.Ha O.K.,akkor keresünk egy alkalmas időpontot.Előre is kösz. Mennyi idő szükséges a chippeléshez?
Naplózva

Ford Mondeo 2.0TDCI 180 LE Titanium 2015 kombi
Ford Mondeo 2.0 TDCI 96kW Titanium 2006/09 /5ajtós/eladva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #7631 Dátum: 2010.10.01 péntek, 15:47:21 »

Szia! Érdekel ez a "motoroptimalizálás".Észszerű használat mellett valóban nem lehet káros,de amikor kell a nyomaték és az erő,ott van.Visszaolvasva láttam hogy legtöbben Téged ajánlanak.Azt kérném hogy segíts ebben.Ha O.K.,akkor keresünk egy alkalmas időpontot.Előre is kösz. Mennyi idő szükséges a chippeléshez?

privátban beszéljük meg...
Naplózva
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #7632 Dátum: 2010.10.02 szombat, 18:57:59 »

A másik dolog meg az én verdám: 1.8 benzin.
Ervin szerint egy ilyen motornál nem lenne akkora javulás,
hogy megérje a pénzt. Neked mi a véleményed erről?

Valakinél olvastam, hogy a sok pozitívum közül az egyik az volt, hogy sokkal kulturáltabbá vált a motor szinte minden fordulatszám tartományban.
Nekem van egy apró problémám: 1750-2250-es tartományban elvész az erő és ici-picit bedadog. Lehet ezt orvosolná a Chip tuning?

Szia!

Én két autót írattam meg, a sajátom 2.0 Tddi-t, és egy 1,6 8 szelepes Alteát, a nejemét.
A Tddi-ről nem kell regélnem, ugyanaz, mint másoknál, sokkal, erősebb, szinte sportautós lett.
Az 1,6-nál ekkora teljesítmény növekedés azért nem lett. De, az is erősebb, dinamikusabb lett. Csopak Nosztori emelkedőn eddig épp hogy felment 5.-ben, chippelés után már szépen gyorsult is. Érzékenybbre állították a gázpedál jeladót, jobban ki lehet húzatni, könnyebben pörög fel, könnyebb vele előzni. Ja és annak a fogyija vegyes 10l-ről lement 8,5l-re.  wave
Naplózva
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #7633 Dátum: 2010.10.02 szombat, 19:06:17 »

A következő amit chippeltetek az igaz Off-os autó.  Egy új Hyundai I30. ( 1,6 crdi) 90 pacis, de ugyanaz az autó, másik szofverrel 126 pacis. Ja és arra is 5 év km korlátozás nélküli garancia van.  wow1
Ez majd csak januárban lesz, akkor lesz faterom szülinapja.
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3360



« Új hozzászólás #7634 Dátum: 2010.10.02 szombat, 19:30:43 »

nem tudom más árait,és nemis érdekel, az én emberem 45-ért csinál egy autót akit én viszek oda...hogy másnak mennyiért csinálja azt sem tudom és nemis érdekel....
Benzinesnél 10%-ot mondott nekem ami szerinte tud átlagban...de még egy benzines sem volt mondeo ténylegesen,csak igérgetések voltak.... szomoru1
Az hogy szebben jár a motor az oké, de egy rossz autó problémát nem fog helyrehozni, max kihozza még jobban...
Egy benzines autó több mindentől bedadoghat,előszőr rendbe kell tenni aztán gondolkodni a chippen,tuningon,stb...szerintem.


És ő padon megtudja mérni? Ilyen előtte-utána dolgora gondolok. Meg ha 10%-ot igér benyásnál, akkor még engem is érdekelne...
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #7635 Dátum: 2010.10.02 szombat, 19:41:10 »

És ő padon megtudja mérni? Ilyen előtte-utána dolgora gondolok. Meg ha 10%-ot igér benyásnál, akkor még engem is érdekelne...
én is olyan helyen akartam először csináltatni, ahol van pad, de elég szemfényvesztés ez az egész padozás, mert be lehet állítani mérésnél, hogy mi legyen a végső érték, és a 0 és a közzé rajzolja a grafikont.
próbálgatós nagy előnye, hogy lehet finomítani rajta(nekem 2,5-3 óra ment rá vigyor3, de megérte) és olyanra állítja, hogy tetszen neked is, míg az ilyen pados chippelésnél húznak rajta és mehetsz is
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.02 szombat, 21:44:18 írta HZsolt92 » Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #7636 Dátum: 2010.10.02 szombat, 21:36:18 »

És ő padon megtudja mérni? Ilyen előtte-utána dolgora gondolok. Meg ha 10%-ot igér benyásnál, akkor még engem is érdekelne...

Jaj ezt a padon mérés dolgot hadjuk inkább,mert kiborulok...
Nem kajak mindegy mennyit mér a pad? közúton használod,nem?
Ha nem tetszik nem kell fizetned semmit, ezt én megigérem.... eljen
De eddig ilyenre még nem volt példa mióta kétszárú gatyába járok.... eplus2
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #7637 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 13:47:27 »

Egy ilyen tuning/ motor optimalizálás segíthetne a kocsi füstölésén? Smiley
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #7638 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 14:06:46 »

Egy ilyen tuning/ motor optimalizálás segíthetne a kocsi füstölésén? Smiley
tulajdonképpen igen.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #7639 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 15:12:58 »

tulajdonképpen igen.

És ezt érdemes 150-160ezernél is belerakatni? (Mert gondolom 330-340nél már nem igazán... Smiley )
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #7640 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 16:06:29 »

És ezt érdemes 150-160ezernél is belerakatni? (Mert gondolom 330-340nél már nem igazán... Smiley )
egyéni döntés eredménye lesz úgy is.ha valaki nagyon szeretné,akkor rákészül.kicserélteti a kuplung-lendkereket,és majd utána csippelteti.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #7641 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 16:09:56 »

És ezt érdemes 150-160ezernél is belerakatni? (Mert gondolom 330-340nél már nem igazán... Smiley )

Bár mennyi km-nél érdemes megcsináltatni ha egyébként minden jól működik.
Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #7642 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 16:15:34 »

egyéni döntés eredménye lesz úgy is.ha valaki nagyon szeretné,akkor rákészül.kicserélteti a kuplung-lendkereket,és majd utána csippelteti.

Az a 330ezresben már megvolt Smiley Mivel kellene még rákészülni?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #7643 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 16:18:49 »

Az a 330ezresben már megvolt Smiley Mivel kellene még rákészülni?
fékek jók legyenek,és a csúcsok élettartama is csökkenthet,ha ki is használod a plusszt!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #7644 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 16:21:09 »

fékek jók legyenek,és a csúcsok élettartama is csökkenthet,ha ki is használod a plusszt!

Fékek jók,most lettek új Textar-os betétek nem régen,a tárcsák még 15-20ezret elmennek. A csúcsok még nem voltak cserélve,és semmi bajuk nincsen,de szerintem nem használnám ki a plusz-t,csak a fogyi miatt lenne jó Smiley
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #7645 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 16:21:51 »

És ezt érdemes 150-160ezernél is belerakatni? (Mert gondolom 330-340nél már nem igazán... Smiley )
ismerős transporterét 550ekm környékén chippelték, most 700e fölött jár vele.
a mienkbe is 148000-nél került bele
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #7646 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 16:24:22 »

ismerős transporterét 550ekm környékén chippelték, most 700e fölött jár vele.
a mienkbe is 148000-nél került bele

550-nél? Az szép... Hát apáéba lenne jó főleg,mert az füstöl...Pedig abban van a kevesebb km...Amit én használok,annak semmi baja,se pcs csere,se semmi...Abban már 330 felett járunk,de lehet majd ha lesz kis pénzem(egyetemista lét...) akkor megcsináltatom  vigyor3
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #7647 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 16:47:43 »

Fékek jók,most lettek új Textar-os betétek nem régen,a tárcsák még 15-20ezret elmennek. A csúcsok még nem voltak cserélve,és semmi bajuk nincsen,de szerintem nem használnám ki a plusz-t,csak a fogyi miatt lenne jó Smiley
akkor hajrá! Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #7648 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 16:52:21 »

akkor hajrá! Wink

És kb. mennyiben "fáj" egy ilyen? Smiley Mert akkor elkezdek rá spórolni(egy kis üzletelés,plusz lassan születésnap) és akkor lehet karácsonyra/ újévre meglepem magam vele Cheesy
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #7649 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 16:55:00 »

És kb. mennyiben "fáj" egy ilyen? Smiley Mert akkor elkezdek rá spórolni(egy kis üzletelés,plusz lassan születésnap) és akkor lehet karácsonyra/ újévre meglepem magam vele Cheesy
60 körül. plus-minus 10.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 146 147 148 149 150 151 152 [153] 154 155 156 157 158 159 160 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.085 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.