Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 10:18:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 486 487 488 489 490 491 492 [493] 494 495 496 497 498 499 500 ... 742   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 10166544 alkalommal)
0 Felhasználó és 10 vendég van a témában
netcore
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1107


netcoore@gmai.com
E-mail
« Új hozzászólás #24600 Dátum: 2014.12.09 kedd, 09:33:38 »

valakinek van olyan javítási megoldása ülésfűtésre ami nem 1hétig tart?
már 4x javítottam a vezetéket , többféle módszerrel, de pár nap max 1 hét után ujra nem fűt ez a szemét Cheesy
Naplózva

0670-5882782


A nőknek 70 házimunkához kell érteniük:a főzés és a 69!
Mk4 2008 2,0Tdci 143Le? Titanium-x
Ex:Focus mk2 1,6tdci kombi 18"
R.I.P. Mondeo mk3(2002)2.0 tddi(tdci vgt turbo 1,5bar boost+csipsz)kombi -8cm
kowikamil
Vendég
« Új hozzászólás #24601 Dátum: 2014.12.09 kedd, 09:35:11 »

Ki mondott itt ilyet?
A János. Gyerekkori barátom. Wink
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #24602 Dátum: 2014.12.09 kedd, 09:35:58 »

valakinek van olyan javítási megoldása ülésfűtésre ami nem 1hétig tart?
már 4x javítottam a vezetéket , többféle módszerrel, de pár nap max 1 hét után ujra nem fűt ez a szemét Cheesy

Mi anno beletoldottunk a vezetékbe még vagy 4-5cm-t, és körbetekertük szigszalaggal meg zsugorcsövet tettünk rá, hogy ne dörzsölődjön ki. Volt ez 2008 telén, azóta nem kevésszer ültem be - szálltam ki a kocsiból, de még mindig fűt.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
netcore
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1107


netcoore@gmai.com
E-mail
« Új hozzászólás #24603 Dátum: 2014.12.09 kedd, 09:38:00 »

Mi anno beletoldottunk a vezetékbe még vagy 4-5cm-t, és körbetekertük szigszalaggal meg zsugorcsövet tettünk rá, hogy ne dörzsölődjön ki. Volt ez 2008 telén, azóta nem kevésszer ültem be - szálltam ki a kocsiból, de még mindig fűt.
ezeken már túlvagyok , nekem akkor is tönkremegy, naponta kb 30x szállok ki be és ez eléggé megviseli Sad
a fl-es esetleg nem strapabíróbb?
Naplózva

0670-5882782


A nőknek 70 házimunkához kell érteniük:a főzés és a 69!
Mk4 2008 2,0Tdci 143Le? Titanium-x
Ex:Focus mk2 1,6tdci kombi 18"
R.I.P. Mondeo mk3(2002)2.0 tddi(tdci vgt turbo 1,5bar boost+csipsz)kombi -8cm
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #24604 Dátum: 2014.12.09 kedd, 09:40:29 »

ezeken már túlvagyok , nekem akkor is tönkremegy, naponta kb 30x szállok ki be és ez eléggé megviseli Sad
a fl-es esetleg nem strapabíróbb?

Az enyém fl-es.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kowikamil
Vendég
« Új hozzászólás #24605 Dátum: 2014.12.09 kedd, 09:40:41 »

Nem vertél te nálam semmi, csak én már belefáradtam az ilyenbe.

Te nehezebb vagy, mint gondoltam. Bár a féknyeregnél elég jól bemutatkoztál.
Ha nem jó egy hőfokjeladó mert egyszer ad jelet és egyszer nem (most a kontakt hibát zárjuk ki, mert írtuk....DE biztosan nem ellenőrizted), akkor arra milyen más megoldás létezik??? Ha nem a csere!  Kíváncsian várom! Köszi....

Ne add fel!!! worship

Az tény, hogy sokan mondják rám, hogy nem vagyok egyszerű. Főleg a gondolkozásom. Be is mutatkoztam a féknyeregnél.  integet2

Mindenben igazad adok neked, de én nem zárom ki a kontakt hibát. Ha tényleg a jeladó lesz a bűnös akkor csere természetesen. Mindenképpen megírom Neked is és mindenkinek.

Valaki írta itt, hogy "haverok leszünk". Szerintem tényleg. Wink Ezt a szó legjobb értelmében írom. Van mit tanulnunk egymástól. wave
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #24606 Dátum: 2014.12.09 kedd, 09:42:45 »



Valaki írta itt, hogy "haverok leszünk". Szerintem tényleg. Wink Ezt a szó legjobb értelmében írom. Van mit tanulnunk egymástól. wave

Ha jól nézel ki, Tipcsi többet is szeretne tőled...  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
vomdeutsch
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255


Gsd


E-mail
« Új hozzászólás #24607 Dátum: 2014.12.09 kedd, 09:44:13 »

Már hogyne ne lenne. Egy 7-es imbuszkulcs kell hozzá, de feles vagy 3/4-es dugó nem jó, mert azzal nem férsz hozzá. Sima "derékszögű", egy darabból hajlított fajta kell. Azért a kézi állítással óvattal, ne vakítsd a szembejövőt.

A többi meg a szokásos, pucolás, újrafoncsorozás stb.

AndyA

Erre gondoltál ?  Huh?

http://kepkezelo.com/images/wgr4vzsvnzc5thsqr94.jpg
Naplózva

Ford Mondeo Turnier MK4 Facelift 2013.XI.hó 2.0 TDCi 163 LE.Champions Trend. Hungary
kowikamil
Vendég
« Új hozzászólás #24608 Dátum: 2014.12.09 kedd, 09:47:23 »

Egyébként kíváncsi vagyok, hogy mi a terved most. Elviszed még 2-3 helyre, és ha ott is azt mondják, amit itt, akkor elhiszed? De mi lesz akkor, ha a másik helyen mást mondanak? Akkor melyiknek fogsz hinni? Az ittenieknek, akik önös érdek nélkül ingyen segítenek, vagy a szerviznek, akiknek érdeke az, hogy fizess nekik. Vagy ha 2 szerviz mást mond, és lesz 3 lehetséges hibaokod, akkor melyiket cseréled ki? A legutolsó javaslatot? A legolcsóbbat? A legelsőt? Vagy amelyik szerinted leginkább a hiba oka?
TE melyiket választanád? Melyik a legjobb megoldás? Melyik szervíz akar lehúzni? Miért mondanak mást ugyan arra a hibára? Ha a hiba "valami" akkor miért gondolod, hogy mindenhol "esetleg" mást mondanak és nem ugyan azt? A hiba az ami. Jól felkészült szerelőknek mindenhol ugyanazt kellene megállapítaniuk. Nem? Látod ismered TE a kételyeket, mert benned vannak, csak van akiben megbízol és annak hizsed el amit mond, függetlenűl attól, hogy az e a jó megoldás.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #24609 Dátum: 2014.12.09 kedd, 09:51:18 »

Ne add fel!!! worship

Az tény, hogy sokan mondják rám, hogy nem vagyok egyszerű. Főleg a gondolkozásom. Be is mutatkoztam a féknyeregnél.  integet2

Mindenben igazad adok neked, de én nem zárom ki a kontakt hibát. Ha tényleg a jeladó lesz a bűnös akkor csere természetesen. Mindenképpen megírom Neked is és mindenkinek.

Valaki írta itt, hogy "haverok leszünk". Szerintem tényleg. Wink Ezt a szó legjobb értelmében írom. Van mit tanulnunk egymástól. wave

 fejvakaras    nemtudom


A kontakthibát azért írtam, hogy "zárjuk ki" mivel elsőként került szóba. Feltételeztem, hogy azt már ellenőrizted és nem hozott javulást. Nem kerül semmibe..... (nem kell hozzá cserélni semmit)
Én még nem találkoztam Mondeo-nál kontakhibás csatlakozóval. Elég jó és stabil az ECT csatlakozója

Megmondom a frankót és a tutit, de csináld is meg!
Szkópra (50 ms) kell kötni a hőfok jeladót (jelét) közvetlenül és nem a vezeték másik végén. Hideg állapotról melegíteni az autót és folyamatosan figyelni az értéket. Ha megszakad, akkor belül hibás. Bár lehet, hogy álló helyzetben nem éri annyi rezgés, mint menet közben ami miatt megszakadhat a jel belül.
Ez a 100%-os megoldás a jeladó ellenőrzésére.
Viszont ha te nem tudod megcsinálni, akkor ahol ezt így megcsinálják neked ott legalább 4x többet fognak elkérni ezért, mint amennyi egy jeladó.
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.09 kedd, 09:56:22 írta a benzines » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kowikamil
Vendég
« Új hozzászólás #24610 Dátum: 2014.12.09 kedd, 09:53:58 »

Ha jól nézel ki, Tipcsi többet is szeretne tőled...  eplus2
Mire gondolsz? Esetleg menjek be hozzá a szervízbe és háttal neki hajolgassak le nézni a hátsó féknyergeket??? Roll Eyes Wink email wave
És közben így ugrálna a szemem? wow1 wow1 wow1
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #24611 Dátum: 2014.12.09 kedd, 09:54:48 »

TE melyiket választanád? Melyik a legjobb megoldás? Melyik szervíz akar lehúzni? Miért mondanak mást ugyan arra a hibára? Ha a hiba "valami" akkor miért gondolod, hogy mindenhol "esetleg" mást mondanak és nem ugyan azt? A hiba az ami. Jól felkészült szerelőknek mindenhol ugyanazt kellene megállapítaniuk. Nem? Látod ismered TE a kételyeket, mert benned vannak, csak van akiben megbízol és annak hizsed el amit mond, függetlenűl attól, hogy az e a jó megoldás.
De most magadnak mondasz ellent. A hiba az, ami - írod. Feldobtál egy hibát, jött a válasz a hiba okával. Te mégse hiszed el. De akkor mit vársz egy másik helytől? Miért mondanának mást, ha a hiba az, ami.
Én annak hiszek, abban bízom, akiben más is megbízott előttem, és aki más problémáját is megoldotta már. Én nem szeretek tesztelgetni, hogy vajon átqrnak-e vagy sem. Eddig 2 szervizben járt a kocsi, ebből 2 helyen voltak korrektek.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #24612 Dátum: 2014.12.09 kedd, 09:55:54 »

Ne add fel!!! worship

Az tény, hogy sokan mondják rám, hogy nem vagyok egyszerű. Főleg a gondolkozásom. Be is mutatkoztam a féknyeregnél.  integet2

Mindenben igazad adok neked, de én nem zárom ki a kontakt hibát. Ha tényleg a jeladó lesz a bűnös akkor csere természetesen. Mindenképpen megírom Neked is és mindenkinek.

Valaki írta itt, hogy "haverok leszünk". Szerintem tényleg. Wink Ezt a szó legjobb értelmében írom. Van mit tanulnunk egymástól. wave
Én írtam/idéztem a Macskajajból.  Cheesy Hasonlóan gyagyák vagytok.  vigyor3 Na most ki fog megsértődni/leregelni?  eplus2

Mérd ki a vezetéket, hogy van e kontakt hiba, ha nincs akkor cseréld az alkatrészt. Lépj a tettek mezejére, mert a büdös életbe nem fog meggyógyulni magától vagy tőled!  hehe
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.09 kedd, 09:57:53 írta Styleair » Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #24613 Dátum: 2014.12.09 kedd, 09:56:17 »

Nézőpont kérdése. Felvázoltak egy "lehetséges" hiba okot ami első gondolatra jónak tűnik. Én úgy gondolom, hogy minden ok-okozati összefüggésben van. Egy hiba megállapítása nem abból kell, hogy álljon, hogy "kicseréltem, mégsem jó, most cseréljük amazt, talán." Sokat olvashatsz itt is a forumon ilyen és ehhez hasonló helyzetekről. Addig, amig nem a TE pénzed bánja "talán" elfogadható. Egy alkatrész vagy jó, vagy nem. Mielőtt másikat veszek és cserélem, inkább megprobálom kimérni, hogy az "belső" hiba, vagy nem. Ez lehet, több idő, de kevesebb pénzkidobás.  A kontakt hiba talán olcsobban is "orvosolható".

Tudom, hogy sokakknak megint "szúrom" a szemét a hozzászólásommal, hozzáállásommal, de nem vagyunk egyformák. Egyszer egy szervízben "a talán ez lesz a hiba, cseréljük ki" mondatra azt válaszóltam, hogy ok, de a felelősség a tied. Ha nem az volt a hiba vissza a régit és bebuktad az új alkatrész. Szerinted cserélték...? NEM. Ebből is látható, hogy sokszor nem a tudás, hanem a "magabiztosság" játszik szerepet, egészen addig amig nem kell felelősséget válalni.

Mekkora értékű alkatrészről van szó? 5 ezer. Ennyiért egy szervizben elmennek vele egy körre, és megmondják, hogy igen, néha elmegy a vízhőfok jel, és ez okozza az összes többi hibát is. Neked is olcsóbb, nekik is egyszerűbb belepattintani egy új érzékelőt, mint nekiállni a kábelkorbácsot vagy a PCM-et elkezdeni gyanúsítani és tesztelgetni, amíg a legegyszerűbb válasz nincs kizárva.

Egy porlasztócsúcs + nagynyomású típusú hibára itt sem mondja senki, hogy akkor azonnal menjen ezeket venni, hanem azt, hogy rendes diagnosztika, mert ott a (potenciálisan) cserélendő alkatrész ára miatt az az ésszerű. Itt meg a (potenciálisan) cserélendő alkatrész ára miatt a csere az ésszerű.
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #24614 Dátum: 2014.12.09 kedd, 09:56:53 »

Én írtam/idéztem a Macskajajból.  Cheesy Hasonlóan gyagyák vagytok.  vigyor3 Na most ki fog megsértődni/leregelni?  eplus2

Mérd ki a vezetéket, hogy van e komtakt hiba, ha nincs akkor cseréld az alkatrészt. Lépj a tettek mezejére, mert a büdös életbe nem fog meggyógyulni magától vagy tőled!  hehe
Ez milyen hiba?  hehe
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #24615 Dátum: 2014.12.09 kedd, 09:57:22 »

TE melyiket választanád? Melyik a legjobb megoldás? Melyik szervíz akar lehúzni?

Menj el Tipcsihez, ő max csak a gatyádat szeretné lehúzni...  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #24616 Dátum: 2014.12.09 kedd, 09:57:34 »

ezeken már túlvagyok , nekem akkor is tönkremegy, naponta kb 30x szállok ki be és ez eléggé megviseli Sad
a fl-es esetleg nem strapabíróbb?

Tegyél az ülésre keresztbe egy deszkát és akkor nem fogod kiülni a vezetéket!  Wink
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #24617 Dátum: 2014.12.09 kedd, 09:58:29 »

Ez milyen hiba?  hehe
Javítottam, kösz.  worship
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #24618 Dátum: 2014.12.09 kedd, 09:59:54 »

Menj el Tipcsihez, ő max csak a gatyádat szeretné lehúzni...  hehe

Nagyon velem vagy elfoglalva..... megint kivetíted!  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #24619 Dátum: 2014.12.09 kedd, 10:02:56 »

Nagyon velem vagy elfoglalva..... megint kivetíted!  eplus2
Csak hiányzol neki, mint az ex MKIII-asa!  Cheesy
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
kowikamil
Vendég
« Új hozzászólás #24620 Dátum: 2014.12.09 kedd, 10:03:23 »

fejvakaras    nemtudom


A kontakthibát azért írtam, hogy "zárjuk ki" mivel elsőként került szóba. Feltételeztem, hogy azt már ellenőrizted és nem hozott javulást. Nem kerül semmibe..... (nem kell hozzá cserélni semmit)
Én még nem találkoztam Mondeo-nál kontakhibás csatlakozóval. Elég jó és stabil az ECT csatlakozója
Attól, hogy nem találkoztál kontakhibás csatival, még lehet olyan. Esetleg szakadás.
Találkoztam olyannal, hogy látszólag minden előzmény nélkül szakadás volt egy vezetékben. "Menetközben egyszercsak felvillant és onnantól nem jó." Mondta a tulaj. Kikérdezve a tulajt mit csinált a hiba megjelenése előtt, -mondta,- hogy olajat cserélt. Rosszul "nyúlkált" a motortérben és a kábelkötegre "támaszkodva" megfeszítette azt, amiben elszakadt egy vezeték.

Nem még nem néztem meg.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #24621 Dátum: 2014.12.09 kedd, 10:09:41 »

Attól, hogy nem találkoztál kontakhibás csatival, még lehet olyan. Esetleg szakadás.
Találkoztam olyannal, hogy látszólag minden előzmény nélkül szakadás volt egy vezetékben. "Menetközben egyszercsak felvillant és onnantól nem jó." Mondta a tulaj. Kikérdezve a tulajt mit csinált a hiba megjelenése előtt, -mondta,- hogy olajat cserélt. Rosszul "nyúlkált" a motortérben és a kábelkötegre "támaszkodva" megfeszítette azt, amiben elszakadt egy vezeték.

Nem még nem néztem meg.

Ha tudnád mennyi olyannal találkoztam már, amit nem mersz nagy betűvel írni. Sőt olyannal, amire rá sem támaszkodtak.
Ezért is írtam, hogy a jeladót ellenőrizd. Szkóppal. Ha az mégis rendben, akkor mehetsz a vezetékere.

De az ingyenes kontakt hiba ellenőrzést sem tetted meg, pedig napok óta írjuk.....mint 1. lépést.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kowikamil
Vendég
« Új hozzászólás #24622 Dátum: 2014.12.09 kedd, 10:12:23 »

Menj el Tipcsihez, ő max csak a gatyádat szeretné lehúzni...  hehe
Én nem hiszem, hogy a Tipcsi ilyen lenne! Wink Bár a "gépsárkány" megjelölése alatt a képet elolvasva elbizonytalanodtam. integet2
Lehet mégsem megyek be hozzá, csak a kapuból feltérképezem, hogy másoknak nem e húzza le a gatyáját. integet2 eljen
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #24623 Dátum: 2014.12.09 kedd, 10:13:03 »

Én nem hiszem, hogy a Tipcsi ilyen lenne! Wink Bár a "gépsárkány" megjelölése alatt a képet elolvasva elbizonytalanodtam. integet2
Lehet mégsem megyek be hozzá, csak a kapuból feltérképezem, hogy másoknak nem e húzza le a gatyáját. integet2 eljen
eplus2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
kowikamil
Vendég
« Új hozzászólás #24624 Dátum: 2014.12.09 kedd, 10:13:59 »

Csak hiányzol neki, mint az ex MKIII-asa!  Cheesy
Csak a saját nevedben nyilatkozz!! worship
Naplózva
kowikamil
Vendég
« Új hozzászólás #24625 Dátum: 2014.12.09 kedd, 10:16:35 »

Ha tudnád mennyi olyannal találkoztam már, amit nem mersz nagy betűvel írni. Sőt olyannal, amire rá sem támaszkodtak.
Ezért is írtam, hogy a jeladót ellenőrizd. Szkóppal. Ha az mégis rendben, akkor mehetsz a vezetékere.

De az ingyenes kontakt hiba ellenőrzést sem tetted meg, pedig napok óta írjuk.....mint 1. lépést.
Ügyes vagy! Gratulálok!!! worship

Ne napozzál már itten!

Még csak ma reggel dobtam fel a témát. Majd ezután megnézem, ha kedvem lesz. Én nem szaladgálok a forum és a kocsi között szerelgetni. Wink
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.09 kedd, 10:18:37 írta kowikamil » Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #24626 Dátum: 2014.12.09 kedd, 10:18:20 »

Én nem hiszem, hogy a Tipcsi ilyen lenne! Wink Bár a "gépsárkány" megjelölése alatt a képet elolvasva elbizonytalanodtam. integet2
Lehet mégsem megyek be hozzá, csak a kapuból feltérképezem, hogy másoknak nem e húzza le a gatyáját. integet2 eljen

Ezek szerint a képet és a rajta a szöveg sem érted, meg utána a smiley-t.  Elmagyarázzuk ezt is hosszan?  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kowikamil
Vendég
« Új hozzászólás #24627 Dátum: 2014.12.09 kedd, 10:19:24 »

Ezek szerint a képet és a rajta a szöveg sem érted, meg utána a smiley-t.  Elmagyarázzuk ezt is hosszan?  eplus2
Megtennéd? nyes
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #24628 Dátum: 2014.12.09 kedd, 10:19:38 »

Csak hiányzol neki, mint az ex MKIII-asa!  Cheesy

Az annyira hiányzik, hogy összeszorul a gyomrom, ha meglátok egy fekete 4 ajtós mk3-ast az utcán, hogy remélem nem az enyém...  laugh
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #24629 Dátum: 2014.12.09 kedd, 10:21:03 »

Az annyira hiányzik, hogy összeszorul a gyomrom, ha meglátok egy fekete 4 ajtós mk3-ast az utcán, hogy remélem nem az enyém...  laugh


........és éppen hozzák vissza!  nyes
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #24630 Dátum: 2014.12.09 kedd, 10:34:11 »

Én még az életbe nem légtelenitettem ki, ugyis kinyomja előbb vagy utóbb...
Vettem utángyártott termosztátot kemény 1300ft-ért zsir ujjat boltban...teljesen jól működik.... eljen
Szia! Milyen márkájú/típusú termosztátot vettél?
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #24631 Dátum: 2014.12.09 kedd, 10:41:29 »

 taps taps taps

 eplus2
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #24632 Dátum: 2014.12.09 kedd, 10:41:55 »


........és éppen hozzák vissza!  nyes

Már kezdek jól aludni, mert az elévülési idő is letelt...  laugh
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #24633 Dátum: 2014.12.09 kedd, 10:45:22 »

Már kezdek jól aludni, mert az elévülési idő is letelt...  laugh

 laugh   taps
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #24634 Dátum: 2014.12.09 kedd, 10:50:39 »

Csak a saját nevedben nyilatkozz!! worship
Miért véded ennyire Tipcsit?  Cheesy
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #24635 Dátum: 2014.12.09 kedd, 11:05:39 »

Ügyes vagy! Gratulálok!!! worship

Ne napozzál már itten!

Még csak ma reggel dobtam fel a témát. Majd ezután megnézem, ha kedvem lesz. Én nem szaladgálok a forum és a kocsi között szerelgetni. Wink


Feledékeny is vagy.  Alf is válaszolt neked tegnap, amire én is írtam.....  vigyor3


"
Idézetet írta: alf - Tegnap - 19:18:34
P0340 Camshaft Position Sensor A Circuit (Bank 1 or single sensor)   szerint kontakthiba,mert ha rossz lenne,az autó leállna.
P0118 Engine Coolant Temperature Sensor 1 Circuit High Input     ez is lehetséges kontakthiba....


#24621 Dátum: Tegnap - 19:23:38 »

Benzinesnél nem szokott összeégni, de attól még lehet rossz.
CMP nélkül el megy a benzines, kiszámolja amit kell.
ECT kontakt vagy belső hiba."
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kowikamil
Vendég
« Új hozzászólás #24636 Dátum: 2014.12.09 kedd, 11:08:46 »

Miért véded ennyire Tipcsit?  Cheesy
Mert segítőkész. Legföképpen mert türelmes! Meg nem utolsósorban, mert nem felületes és áttekintően látja a dolgokat.
Meg én vagyok a "paraszt" és Ő mindig védi a "királyt". Vigyázok nehogy sakkban tartsák. Wink
Naplózva
kowikamil
Vendég
« Új hozzászólás #24637 Dátum: 2014.12.09 kedd, 11:12:27 »


Feledékeny is vagy.  Alf is válaszolt neked tegnap, amire én is írtam.....  vigyor3


"
Idézetet írta: alf - Tegnap - 19:18:34
P0340 Camshaft Position Sensor A Circuit (Bank 1 or single sensor)   szerint kontakthiba,mert ha rossz lenne,az autó leállna.
P0118 Engine Coolant Temperature Sensor 1 Circuit High Input     ez is lehetséges kontakthiba....


#24621 Dátum: Tegnap - 19:23:38 »

Benzinesnél nem szokott összeégni, de attól még lehet rossz.
CMP nélkül el megy a benzines, kiszámolja amit kell.
ECT kontakt vagy belső hiba."
Igazad van! Nem feledékeny vagyok csak én azota nem aludtam és így összeérnek a napok. Nem óraszerint vagyok most elérhető. A visszatekerést pedig a törvény bünteti. falbav
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #24638 Dátum: 2014.12.09 kedd, 12:10:06 »

Szia! Milyen márkájú/típusú termosztátot vettél?


Gyártó:   VERNET
Cikkszám:   TH5077.88J
Leírás:   Vernet termosztát tömítések. Ford Mondeo III 2.0Di 2000 ->
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #24639 Dátum: 2014.12.09 kedd, 12:20:23 »

Mert segítőkész. Legföképpen mert türelmes! Meg nem utolsósorban, mert nem felületes és áttekintően látja a dolgokat.
Meg én vagyok a "paraszt" és Ő mindig védi a "királyt". Vigyázok nehogy sakkban tartsák. Wink
taps hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kowikamil
Vendég
« Új hozzászólás #24640 Dátum: 2014.12.09 kedd, 14:30:32 »

Eljutottam a kocsiig. Ha kiveszem a hűtővíz jeladót, akkor kifolyik a hűtőfolyadék is, vagy attól zártabb az ellenőrzési rendszere?
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #24641 Dátum: 2014.12.09 kedd, 15:36:08 »

Eljutottam a kocsiig. Ha kiveszem a hűtővíz jeladót, akkor kifolyik a hűtőfolyadék is, vagy attól zártabb az ellenőrzési rendszere?
Valamennyi kifolyik. Nyilván nem az összes....
Gyorsan dugózd be vagy csavard gyorsan az újat.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #24642 Dátum: 2014.12.09 kedd, 15:47:17 »

Valamennyi kifolyik. Nyilván nem az összes....
Gyorsan dugózd be vagy csavard gyorsan az újat.
vigyor3 Hát de nem akar újat!
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #24643 Dátum: 2014.12.09 kedd, 15:51:43 »

vigyor3 Hát de nem akar újat!

 taps taps laugh

Viszont ha kicsavarja és nem akar újat, akkor jó sem lesz, bár rossz sem...  nyes
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #24644 Dátum: 2014.12.09 kedd, 16:39:30 »

taps taps laugh

Viszont ha kicsavarja és nem akar újat, akkor jó sem lesz, bár rossz sem...  nyes

Ez is egy megoldási forma. Tehát ha kivesszük a rossz jeladót, akkor az autó hibás alkatrész mentes lesz.  eljen

Pl. ha fáj a fogad és kihúzatod, akkor a fájdalom megszüntetve. Azaz nincs probléma. Viszont rágni nem tudsz, de ez egy mellékhatás.
A lényeg, hogy a rossz dolog el van távolítva.   vigyor3
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #24645 Dátum: 2014.12.09 kedd, 16:43:00 »

vigyor3 Hát de nem akar újat!

Én jóhiszemű...
Megint azt hittem, hogy mégis úrrá lett rajta egy belső erő és miután ellenőrizte a megfelelő érintkezést és rendben találta.... azután mégis csak vásárolt egy jeladót.
 whatever
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
netcore
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1107


netcoore@gmai.com
E-mail
« Új hozzászólás #24646 Dátum: 2014.12.09 kedd, 17:51:57 »

Tegyél az ülésre keresztbe egy deszkát és akkor nem fogod kiülni a vezetéket!  Wink
worship mf2

a mai oboa party megadomyányozott 3szálszakadt gumival......tegnap még kutya baja , meg meg elkezdett rázni mint a szekér...
Nógrád megye úúgy szeretlek  levele
Naplózva

0670-5882782


A nőknek 70 házimunkához kell érteniük:a főzés és a 69!
Mk4 2008 2,0Tdci 143Le? Titanium-x
Ex:Focus mk2 1,6tdci kombi 18"
R.I.P. Mondeo mk3(2002)2.0 tddi(tdci vgt turbo 1,5bar boost+csipsz)kombi -8cm
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #24647 Dátum: 2014.12.09 kedd, 18:05:44 »

Gyártó:   VERNET
Cikkszám:   TH5077.88J
Leírás:   Vernet termosztát tömítések. Ford Mondeo III 2.0Di 2000 ->
Köszönöm.
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
mk3mondeo
Vendég
« Új hozzászólás #24648 Dátum: 2014.12.09 kedd, 21:32:53 »

Sziasztok.

A minap koccant a 2001-es mondeo jobb elso sarvedoje egy busszal, a jobb elso fenyszorom kivulrol nem serult, de mikor jobbra indexelek, iszonyat gyorsan villognak a jobb oldali kanyarjelzoim. Kicsereltem az izzot az elso fenyszoroban, de ugyanolyan gyorsan villog.

Mi lehet a baj?
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #24649 Dátum: 2014.12.09 kedd, 21:37:23 »

Sziasztok.

A minap koccant a 2001-es mondeo jobb elso sarvedoje egy busszal, a jobb elso fenyszorom kivulrol nem serult, de mikor jobbra indexelek, iszonyat gyorsan villognak a jobb oldali kanyarjelzoim. Kicsereltem az izzot az elso fenyszoroban, de ugyanolyan gyorsan villog.

Mi lehet a baj?

Akkor egy másik égett ki....talán hátul?  vigyor3
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Oldalak: 1 ... 486 487 488 489 490 491 492 [493] 494 495 496 497 498 499 500 ... 742   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.115 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.