Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.03 péntek, 14:55:40 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 167 168 169 170 171 172 173 [174] 175 176 177 178 179 180 181 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: GPS-Navigáció  (Megtekintve 3019015 alkalommal)
0 Felhasználó és 18 vendég van a témában
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #8650 Dátum: 2012.06.21 csütörtök, 09:52:13 »

A BB nem rossz készülék, aláírom. Persze abból is a komolyabbak amik érnek valamit. Smiley A szifont sajnos én nem csak az "öltönyösöknél" látom, hanem sok a románál (igaz, lehet, hogy csak tok, vagy tényleg a kínai syphone), meg arcoskodó divatmajomnál... meg az össze amerikai filmben...
Nekem 3 adag Filás pontgyűjtőm jött össze, de mindössze egy kis ápolószeres táskát vettem. Szerencsére. Mostanában minden 3. embernek Fila tatyója van... Én pedig maximálisan haragban vagyok az "egyformasággal"... Cheesy Inkább szenvedek a kereséssel, de legyen egyedi amit szerzek.
(Mondeo-ból sincs 2db ugyanolyan Grin legalábbis teszek róla, hogy pont olyan biztos ne legyen)

 eljen eljen eljen
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #8651 Dátum: 2012.06.21 csütörtök, 09:54:16 »

Én sem szerettem az apple cuccokat. De egyszer lesz egy, akkor nem fogsz tudni tőle megválni...

Ezt szokták mondani. Nekem sem volt még saját, próbára volt csak nálam hazudnék ha azt mondanám nem tetszett, de már tényleg sok embernek van, és engem ez zavar.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #8652 Dátum: 2012.06.21 csütörtök, 10:16:58 »

... de már tényleg sok embernek van, és engem ez zavar.
és csodálkozunk, hogy mindent szart el lehet adni, drágán is akár ...  hehe
Naplózva
aulac
Vendég
« Új hozzászólás #8653 Dátum: 2012.06.21 csütörtök, 10:59:45 »

Sziasztok,

2004-es Mondeom van, felfelé enyhén szélesedő 6000CD "hifivel". Mivel már 3 éve nézzük egymást és kicsit ellaposodott kapcsolatunk, gondoltam hozok bele egy kis izgalmat, miután egy fórumtárs (fecso71) betett egy linket egy kínai cuccról ami elvileg illeszkedik egy Ford műszerfalba (tipográfia, megvilágítás, minden téren).
Csalódottan tapasztaltam, hogy ez bizony nem menne bele az én autómba, sőt (talán a korábbi, 2002-es MkIII-amba jó lett volna, már nem emlékszem a műszerfalára). Egyelőre két megoldást láttam:
- ST220-ból tenni bele bontott navit, de ez nekem már túl sok, nem is annyira árban, de azzal még a hűtés/fűtés panel is cserés lenne. Meg természesen az ára sem tetszik. Arról már nem is beszélek, hogy a funkciók egy része sejtésem szerint nem is működne az én Trend felszereltségű autómban. Nem tudom, ez azonos-e az emlegetett Denso cuccal, de az is 600 font ebay-en, köszönöm de ezt inkább félreteszem egy gyári navis autóra. Sad
- Láttam egy cuccot ami elvileg belemenne, de nagyon nagyon nem tetszik és akkor még szelíden fogalmaztam. Még a linkjét is eldobtam, annyira csúnya volt. Sem a beépítőkeret (fascia) színe, sem a tipográfia nem passzolt az egész beltérhez, ennyit nekem nem ér az egész. A naviról még youtube videó is volt, az volt az utolsó csepp, rettenetes volt az egész.

Van más megoldás a fentieken kívül? Mégegyszer mondom nekem egy olyan mint fecso71-é, nagyon tetszene, de lemértem, nálam a 6000CD felső széle 24.3cm, az alsó pedig 23cm, a magasságát sajnos nem mértem, de egy ilyen cucc, mint fecso71-é a lenti linken, még kerettel sem menne bele, mivel maga a cucc nagyobbnak tűnik mint a rendelkezésre álló hely. Sad
http://www.ebay.com/itm/NEW-6-2-HD-Car-DVD-Player-Bluetooth-GPS-USB-4-Ford-Mondeo-Focus-C-MAX-S-MAX-E2-/200776879765?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item2ebf3c0e95

Mielőtt ablakra cuppantható GPS-t ajánl valaki, olyanom már van, inkább a műszerfalban szeretnék látni megoldást.

Köszi és bocs ha hosszú voltam.

A tiedhez ez való:
Made By:  BLAUPUNKT.

Part No:  7 612 300 511

Model No:  TRAVEL PILOT EX.

Ref No:  FORD 3S7T 18K931 CC.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #8654 Dátum: 2012.06.21 csütörtök, 11:20:10 »

Ebben nem különbözünk nagyon. Cheesy N95 (8GB) -osom van évek óta, Wayteq-kel navigálok, grafika/játék asztali gép, minden másra notebook. (csak ne lenne ilyen nagy-nehéz, meg bírna az akkuja 5 percnél többet Cheesy )

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=N1zxDa3t0fg

 vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #8655 Dátum: 2012.06.21 csütörtök, 11:28:19 »

iPad mérete pont jó, vékony könnyű, ha nagyon használom 3 napot bír, ha nem nagyon akkor 5-6 napot.

Én sem szerettem az apple cuccokat. De egyszer lesz egy, akkor nem fogsz tudni tőle megválni...

Volt szerencsém egy 3GS-hez anno, de nem szerettem bele... Smiley
Van egy iPod nano-m (talán a 2-3. generációs?? színes, 8 gigás), de még a Rockbox software-rel sem az igazi. A Sandisk Clip+ -t sokkal jobban kedvelem. (ami az iPod mellett szól talán az akku üzemideje, sokáig bírja)
Ízlések és pofonok. Cheesy
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #8656 Dátum: 2012.06.21 csütörtök, 11:29:29 »


 eplus2
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #8657 Dátum: 2012.06.21 csütörtök, 11:30:13 »

eljen eljen eljen
worship integet2 Wink
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
gcs
Vendég
« Új hozzászólás #8658 Dátum: 2012.06.22 péntek, 11:34:48 »

A tiedhez ez való:
Made By:  BLAUPUNKT.

Part No:  7 612 300 511

Model No:  TRAVEL PILOT EX.

Ref No:  FORD 3S7T 18K931 CC.

Köszönöm a választ, tmpportalnak is.
Úgy látom, szép és használható megoldás csak az, ha kompletten az autót cserélem le.  rinya
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #8659 Dátum: 2012.06.25 hétfő, 20:38:27 »

....3 adag Filás pontgyűjtőm jött össze, de mindössze egy kis ápolószeres táskát vettem. Szerencsére. Mostanában minden 3. embernek Fila tatyója van... Én pedig maximálisan haragban vagyok az "egyformasággal"... Cheesy Inkább szenvedek a kereséssel, de legyen egyedi amit szerzek.
(Mondeo-ból sincs 2db ugyanolyan Grin legalábbis teszek róla, hogy pont olyan biztos ne legyen)
Nekem van Centrumos zacskóm! Ma már egyedi.  vigyor3
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #8660 Dátum: 2012.06.25 hétfő, 20:40:14 »

... apple cucc......
Azt tudtad, hogy az Apple logója miért olyan?
Mert Chuck Norris beleharapott. Wink
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #8661 Dátum: 2012.06.29 péntek, 08:53:18 »

Nekem van Centrumos zacskóm! Ma már egyedi.  vigyor3

Végülis az. Jól nézhetnél ki vele, ha valami megbeszélésnél abból rántanád elő a Lamborghini notebookot... Grin
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #8662 Dátum: 2012.07.09 hétfő, 16:23:10 »

Hi

Olaszban a hűtésproblémák miatt sajnos beszart a GPS-em. Egyenlőre szervízben van. Node, vettem egy MIO M410-et. Nem túl jó választás, de működik. Most már IGO van rajta és teljes EU, mert az előzőben persze a keleti régió nem volt rajta.

Folyamat:
- unlock az eszközt (erre van egy pici progi, amit le lehet tölteni)
- Letöröl MIO cucc
- felmásol IGO
- dekstopra ikon kirak
- restart

Üdv
Csaba
Naplózva
waze
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


E-mail
« Új hozzászólás #8663 Dátum: 2012.07.14 szombat, 14:46:34 »

sziasztok,
használok egy gps-t de nem igazán merültem bele hogyan is működik.  Cns Moon a típus, nem nagy durranás de nekem megteszi.
LPG kutak poi-ját szeretném beletenni, a kérdésem az hogy ezt hogyan kell ill ha bent van utána hogyan keresem elő?
előre is köszi a segítséget.
ja és itt van maga a készülék ha ez segít:
http://www.arukereso.hu/gps-navigacio-c3548/cns/moon-p25475960/termek-leiras.html#properties
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.14 szombat, 14:48:28 írta waze » Naplózva
Gabor77
Vendég
« Új hozzászólás #8664 Dátum: 2012.07.14 szombat, 22:29:31 »

sziasztok,
használok egy gps-t de nem igazán merültem bele hogyan is működik.  Cns Moon a típus, nem nagy durranás de nekem megteszi.
LPG kutak poi-ját szeretném beletenni, a kérdésem az hogy ezt hogyan kell ill ha bent van utána hogyan keresem elő?
előre is köszi a segítséget.
ja és itt van maga a készülék ha ez segít:
http://www.arukereso.hu/gps-navigacio-c3548/cns/moon-p25475960/termek-leiras.html#properties

Hello,

innen
http://www.poiplaza.com/index.php?p=download&d=1199&lstpg2=sdb&lstpg=ds&lsts=_LSTS_
letöltöd a megfelelő poi állományt és a felmásolod a PNA-dra a megfelelő könyvtárba (valszeg poi a könyvtár neve)
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #8665 Dátum: 2012.07.14 szombat, 23:34:46 »

Ma tulajdonosa lettem egy Mio Spirit 480 készüléknek. Eddig nem volt dzsepeszém, csak kölcsönbe. Teljes Európa térképpel (44 ország) és van hozzá 2 évig ingyenes térkép frissítés. Valakinek van ilyene hogy ezt hogyan lehet aktiválni vagy inkább hívjam fel az ügyfélszolgálatot?

Elméletileg sikerült már térképet frissítenem de most így egy pár országot ki kellet hagynom mert az új térképek szükséges tárhelye túl ment a 2 gigán (majd bővítenem kell micro sd-vel). :S De persze nem valószínű hogy mostanában Fehéroroszországba vagy Észtországba akarok menni.. csak tudjátok az érzet. Még nagyon nem értek hozzá csak az automatikus frissítéseket tudtam feltelepíteni rá.

Vásárlás után azonnal kipróbáltam a haza úton, ugyanarra navigált amerre amúgy is mentem volna. Közben megvicceltem a cél előtt egy tök értelmetlen kitérővel de egy szót sem szólt már azonnal meg volt az új útvonal (azt is úgy kezelte ahogy én tettem volna). Persze ez még kevés egy igazi teszteléshez. Majd a fügelaci-buli lesz az első komolyabb bevetése. Tetszik hogy méri az átlagsebességet, maximum elért sebességet, meg hogy mutatja a gyógyszertárakat, fogorvost, szórakozó helyeket, éttermeket, benzinkutakat.. stb. (Bár ez lehet hogy csak nekem újdonság)  nyes Viszont Eszter hangjától agyfaszt kapok, de lehúzott ablaknál, bekapcsolt rádió mellet is értettem őt anélkül hogy a leghangosabbra vettem volna. Vezetés közbe tényleg csak a legfontosabb infókat írja ki, nem zavar hülyeségekkel.

Még biztosan terhelni foglak benneteket kérdésekkel mert marha sötét vagyok hozzá.  hehe

U.I.:

Co-ordinátákat hova lehet beírni? :/
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #8666 Dátum: 2012.07.15 vasárnap, 01:49:52 »

Hello,

innen
http://www.poiplaza.com/index.php?p=download&d=1199&lstpg2=sdb&lstpg=ds&lsts=_LSTS_
letöltöd a megfelelő poi állományt és a felmásolod a PNA-dra a megfelelő könyvtárba (valszeg poi a könyvtár neve)

Jól értem hogy ez arra való hogy kibővítsük a GPS-ünk adatbázisát éttermekkel, bevásárló központokkal, fix traffipax stb..?
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #8667 Dátum: 2012.07.15 vasárnap, 13:16:35 »

Ma tulajdonosa lettem egy Mio Spirit 480 készüléknek. Eddig nem volt dzsepeszém, csak kölcsönbe. Teljes Európa térképpel (44 ország) és van hozzá 2 évig ingyenes térkép frissítés. Valakinek van ilyene hogy ezt hogyan lehet aktiválni vagy inkább hívjam fel az ügyfélszolgálatot?

Elméletileg sikerült már térképet frissítenem de most így egy pár országot ki kellet hagynom mert az új térképek szükséges tárhelye túl ment a 2 gigán (majd bővítenem kell micro sd-vel). :S De persze nem valószínű hogy mostanában Fehéroroszországba vagy Észtországba akarok menni.. csak tudjátok az érzet. Még nagyon nem értek hozzá csak az automatikus frissítéseket tudtam feltelepíteni rá.

Vásárlás után azonnal kipróbáltam a haza úton, ugyanarra navigált amerre amúgy is mentem volna. Közben megvicceltem a cél előtt egy tök értelmetlen kitérővel de egy szót sem szólt már azonnal meg volt az új útvonal (azt is úgy kezelte ahogy én tettem volna). Persze ez még kevés egy igazi teszteléshez. Majd a fügelaci-buli lesz az első komolyabb bevetése. Tetszik hogy méri az átlagsebességet, maximum elért sebességet, meg hogy mutatja a gyógyszertárakat, fogorvost, szórakozó helyeket, éttermeket, benzinkutakat.. stb. (Bár ez lehet hogy csak nekem újdonság)  nyes Viszont Eszter hangjától agyfaszt kapok, de lehúzott ablaknál, bekapcsolt rádió mellet is értettem őt anélkül hogy a leghangosabbra vettem volna. Vezetés közbe tényleg csak a legfontosabb infókat írja ki, nem zavar hülyeségekkel.

Még biztosan terhelni foglak benneteket kérdésekkel mert marha sötét vagyok hozzá.  hehe

U.I.:

Co-ordinátákat hova lehet beírni? :/

A MIO-knak van egy nagy problémája (amiket eddig láttam verziókat). Csak a végcélt tudod beütni, hogy hova menjen, de azt, hogy mely pontokon keresztül azt nem. Alapesetben ez nem akkora gond, de ha megtervezel egy külföldi utat, mondjuk 4 várat meg akarsz nézni és egy tó mellett akarsz elmenni, akkor már variálni kell.

A vígasz, ha megunod a MIO szoftverét, akkor rakhatsz fel rá IGO-t vagy tomtom-ot.
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #8668 Dátum: 2012.07.15 vasárnap, 15:23:14 »

A MIO-knak van egy nagy problémája (amiket eddig láttam verziókat). Csak a végcélt tudod beütni, hogy hova menjen, de azt, hogy mely pontokon keresztül azt nem. Alapesetben ez nem akkora gond, de ha megtervezel egy külföldi utat, mondjuk 4 várat meg akarsz nézni és egy tó mellett akarsz elmenni, akkor már variálni kell.

A vígasz, ha megunod a MIO szoftverét, akkor rakhatsz fel rá IGO-t vagy tomtom-ot.

Ebben már szerintem van ilyen, mert van rajta olyan menüpont hogy cél útba ejtése.
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #8669 Dátum: 2012.07.15 vasárnap, 16:57:34 »

Ebben már szerintem van ilyen, mert van rajta olyan menüpont hogy cél útba ejtése.

akkor az már király Smiley
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #8670 Dátum: 2012.07.15 vasárnap, 17:51:32 »

akkor az már király Smiley

Am olvastam a Mio-ról hogy marha nagy fail volt a moov sorozat és nagyon kibasztak az emberekkel, ezért elpártoltak tőle de a spirit sorozatot úgy emlegetik hogy a Mio újra magára talált.
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #8671 Dátum: 2012.07.15 vasárnap, 18:05:56 »

Am olvastam a Mio-ról hogy marha nagy fail volt a moov sorozat és nagyon kibasztak az emberekkel, ezért elpártoltak tőle de a spirit sorozatot úgy emlegetik hogy a Mio újra magára talált.

A MIO akkor cseszte el, amikor felmondta a szerződést a NavNGo-val és nem iGO-zott többé. Ez a jelenlegi cucc valamennyire arra az emlékekre épül és próbál teleatlas térképekkel ügyeskedni
Naplózva
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #8672 Dátum: 2012.07.24 kedd, 18:21:45 »

Sziasztok!

Igo Primo-val kapcsolatosan lenne néhány kérdésem.

A térképek közül melyik a legjobb Magyarországon és Romániában, illetve a dem kiterjesztésű fájlok közül a Nasa-s vagy a TeleAtlaszos a jobb?

u.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
Szili
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 450


+36309729832


E-mail
« Új hozzászólás #8673 Dátum: 2012.07.24 kedd, 18:33:45 »

Am olvastam a Mio-ról hogy marha nagy fail volt a moov sorozat és nagyon kibasztak az emberekkel, ezért elpártoltak tőle de a spirit sorozatot úgy emlegetik hogy a Mio újra magára talált.
Nekem is 1 mio moov 330 van 2008-as teljes eu térképpel,mára kuka az egész,friss térképet kéne venni 16 ezerért duhos2,döglött ügy,kinyuvasztottam és raktam rá IGO 8-at,most már jóóóó. taps
Naplózva

2004.08... Ford Mondeo 2.0 TDCi GHIA  5 ajtó,EGR OFF,Visteon szabadonfutó, 1 db kormány,4 alukerék+1 pot stb.
R 1 3 5  
 └-┼┼┤   
   2 4 6
laci6704
Vendég
« Új hozzászólás #8674 Dátum: 2012.07.27 péntek, 20:03:39 »

hali olyan kérdésem lenne denzo navigáció frissités után kell-e valami beállitást végezni a navin mivel nekem ahogy elindulok elmarad a háromszög de viszont a fordulást azonnal követi köszönöm
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.16 vasárnap, 11:48:32 írta laci6704 » Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #8675 Dátum: 2012.07.27 péntek, 21:03:14 »

valaki tudna nekem segiteni ? Denso érintőképernyős navim van de nem talál gps jelet mi oka lehet ennek köszönöm

Nagy valószínűséggel az antennatalp halt be, vagy a csatlakozása elkorrodált. Kezdésnek próbáld a csatlakozóit megtisztítani, ehhez le kell venni
a talpat (belső világítás mögött van, valamekkora torx kell hozzá 20 vagy 25 azt hiszem). Új talp egy éve 15ezer volt, vagy lehet venni e-bayen
nem gyári GPS antennát ~5ezer körül, és azt elhelyezni a kocsiban úgy, hogy lássa a műholdakat.
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #8676 Dátum: 2012.08.01 szerda, 16:11:23 »

Az lehetséges hogy IGO-hoz nincs Törökország térkép? Csak mert tervezni akartam útvonalat, és Törökország nincs a választható országok között... vigyor3
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #8677 Dátum: 2012.08.01 szerda, 17:26:29 »

Az lehetséges hogy IGO-hoz nincs Törökország térkép? Csak mert tervezni akartam útvonalat, és Törökország nincs a választható országok között... vigyor3

van az, csak meg kell szerezni Smiley
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #8678 Dátum: 2012.08.01 szerda, 19:28:21 »

Na sikerült frissítenem a térképeket a Mio-n.  taps Annyi volt a baj hogy bugos a rendszerük és egyesével kell kijelölni a térképeket és úgy átpakolni a gépre. Mert ha csomagba akarjuk frissíteni akkor bizony csak úgy tesz mintha közbe nem is.  falbav
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #8679 Dátum: 2012.08.03 péntek, 19:28:16 »

van az, csak meg kell szerezni Smiley

És hol/honnan lehet azt megszerezni? vigyor3
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #8680 Dátum: 2012.08.03 péntek, 22:20:21 »

És hol/honnan lehet azt megszerezni? vigyor3

TopMap-nak van 2012.04. kiadása iGo-hoz, amiben van Törökország. nCore-on.
Naplózva
fmin
Vendég
« Új hozzászólás #8681 Dátum: 2012.08.22 szerda, 06:41:59 »

Sziasztok!
Tud valaki segíteni, hogy egy blaupunkt travelpilot EX navigációs fejegységhez hol tudok lemezt bezserezni?
Illetve a Dx alapuak müködnek-e vele, és dvd lemezről megy vagy cd-ről?
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv,
Fmin
Naplózva
fmin
Vendég
« Új hozzászólás #8682 Dátum: 2012.08.22 szerda, 07:16:08 »

Sziasztok!
Tud valaki segíteni, hogy egy blaupunkt travelpilot EX navigációs fejegységhez hol tudok lemezt bezserezni?
Illetve a Dx alapuak müködnek-e vele, és dvd lemezről megy vagy cd-ről?
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv,
Fmin



Közben keresgéltem és visszaolvastam taps

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=hu&prev=/search%3Fq%3Dford%2Btravelpilot%2Bsystem%2Bex%26hl%3Dhu%26client%3Dfirefox-a%26hs%3Dqfl%26sa%3DX%26rls%3Dorg.mozilla:hu:official%26channel%3Dnp%26biw%3D1366%26bih%3D622%26prmd%3Dimvns&rurl=translate.google.com&sl=en&u=http://www.bluespot.co.uk/car-audio.aspx/blaupunkt-map-dvd-europe&usg=ALkJrhhLhOGzduExPRwJ0Tt6-CfjXF5zeg


Létezik hogy megy vele, és még pici országunk is befért a sarokba...

Valaki hozzáértö?

Naplózva
kofy
Vendég
« Új hozzászólás #8683 Dátum: 2012.08.22 szerda, 11:40:58 »

Sziasztok!
Tud valaki segíteni, hogy egy blaupunkt travelpilot EX navigációs fejegységhez hol tudok lemezt bezserezni?
Illetve a Dx alapuak müködnek-e vele, és dvd lemezről megy vagy cd-ről?
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv,
Fmin


Szóval...

1. DX nem egyenlő EX. Az EX-be a DX lemezek nem jók.
2. Ford EX nem egyenlő VAG (VW, Skoda, Audi, Seat) EX. A Ford EX CD lemez, a Volkswagenes többnyire DVD, de lehet, hogy van CD is, annyira azzal nem foglalkoztam. Úgyhogy vigyázni kell és Ford EX-et kell keresni.
3. Van Magyarország térkép, a Kelet Európai CD-n.
4. Mielőtt megkérdeznéd, csak eredeti lemezzel működik, másolttal nem. Használt lemezek olcsóbban szoktak lenni a német ebayen (korábbi évjáratú térképekkel). Mivel Magyarországon hivatalosan nem forgalmazták ezt a navit, így itthoni weboldalakon előfordulási esélye a fehér hollóhoz hasonló.


Naplózva
fmin
Vendég
« Új hozzászólás #8684 Dátum: 2012.08.22 szerda, 13:46:49 »

Szóval...

1. DX nem egyenlő EX. Az EX-be a DX lemezek nem jók.
2. Ford EX nem egyenlő VAG (VW, Skoda, Audi, Seat) EX. A Ford EX CD lemez, a Volkswagenes többnyire DVD, de lehet, hogy van CD is, annyira azzal nem foglalkoztam. Úgyhogy vigyázni kell és Ford EX-et kell keresni.
3. Van Magyarország térkép, a Kelet Európai CD-n.
4. Mielőtt megkérdeznéd, csak eredeti lemezzel működik, másolttal nem. Használt lemezek olcsóbban szoktak lenni a német ebayen (korábbi évjáratú térképekkel). Mivel Magyarországon hivatalosan nem forgalmazták ezt a navit, így itthoni weboldalakon előfordulási esélye a fehér hollóhoz hasonló.


Köszönöm
Naplózva
H. Balázs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1667



« Új hozzászólás #8685 Dátum: 2012.08.22 szerda, 21:54:43 »

Sziasztok!
Tud valaki segíteni, hogy egy blaupunkt travelpilot EX navigációs fejegységhez hol tudok lemezt bezserezni?
Illetve a Dx alapuak müködnek-e vele, és dvd lemezről megy vagy cd-ről?
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv,
Fmin

Én csak ezt találtam még tavaly de gözöm nincs milyenhttp://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=hu&prev=/search%3Fq%3Dford%2Btravelpilot%2Bsystem%2Bex%26hl%3Dhu%26client%3Dfirefox-a%26hs%3Dqfl%26sa%3DX%26rls%3Dorg.mozilla:hu:official%26channel%3Dnp%26biw%3D1366%26bih%3D622%26prmd%3Dimvns&rurl=translate.google.com&sl=en&u=http://www.bluespot.co.uk/car-audio.aspx/e-map-cdrom-east-europe&usg=ALkJrhj4KCeWZjQCKbV2ktjXGMhxfLAOWg
Naplózva

2014/9 Mondeo 2.0 tdci tit 140 le

2021.06 2.0 tdci Transit Jumbo 170 ló
2010 Ducato 2.3 120 ló
 EX 2006/12 Mondeo 2,0 tdci  combi eur4 DPF 130 ló EGR OFF (CigisBalu)
kofy
Vendég
« Új hozzászólás #8686 Dátum: 2012.08.24 péntek, 12:22:37 »

Most én kérdeznék. Adott egy új Navi SD fejegység (a facelift utániba való, már SD kártyás érintőképernyős izé). Ennél is igaz, hogy a sorozatszám alapján meg tudja mondani a szerviz a biztonsági kódot?
Naplózva
pinczehelyi
Vendég
« Új hozzászólás #8687 Dátum: 2012.08.27 hétfő, 19:27:40 »

Sziasztok, érdeklődnék, h MK3as (2004) gyári navis géphez hol/honnan lehet friss tartalmú dvdt (Európa, Mo.) - a régi lemez Navteq - szerezni/vásárolni?
Köszi előre is, M
Naplózva
TB
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 149



« Új hozzászólás #8688 Dátum: 2012.09.25 kedd, 11:41:46 »

Sziasztok!

Pár hete a denso nagynavim kaotikusan működik. Általában pontos, de néha összevissza jelzi a pozícióm. Előfordul hogy csak 1-2 kilométer a difi, de olyan is volt már, hogy 10-15 kilométer. A térkép mindig az autó mozgásának megfelelően mozog, csak éppen nem ott vagyok, ahol a GPS jelzi. A GPS menüben kiírt infó alapján a sebességem is pontos (legalábbis a telefonom GPS-éhez képest), tehát műholdat elvileg lát, csak valahogy nem találja el a pontos pozíciót.
Van esetleg valakinek valami tippje, hogy mi okozhatja ezt a problémát?

Üdv!
Naplózva

2004 MKIII TDCi kombi
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #8689 Dátum: 2012.09.25 kedd, 11:55:19 »

Sziasztok!

Pár hete a denso nagynavim kaotikusan működik. Általában pontos, de néha összevissza jelzi a pozícióm. Előfordul hogy csak 1-2 kilométer a difi, de olyan is volt már, hogy 10-15 kilométer. A térkép mindig az autó mozgásának megfelelően mozog, csak éppen nem ott vagyok, ahol a GPS jelzi. A GPS menüben kiírt infó alapján a sebességem is pontos (legalábbis a telefonom GPS-éhez képest), tehát műholdat elvileg lát, csak valahogy nem találja el a pontos pozíciót.
Van esetleg valakinek valami tippje, hogy mi okozhatja ezt a problémát?

Üdv!

A térkép mozgása az autó által szolgáltatott adatok miatt van (pl alagutakban ha elveszti a jelet, akkor is végig mutatja, hogy merre mész). A sebesség is (ha jól emlékszem) a vehicle signals menüpont alatt van, szóval lehet, hogy azt sem a GPS alapján írja. Lépj be abba a menübe, ahol a műholdakat mutatja (most nem jut eszembe a neve), és nézd meg milyen HDOP értéket kapsz, és hogy van-e érték a LEV mellett, és hogy azon kívül, hogy "látja" a műholdakat, csatlakozik-e hozzájuk (talán P vagy T betűvel jelzi). Valahogy elő lehet hívni a hibatárolót is, ott nézd meg, hogy van-e esetleg $A204.
Naplózva
TB
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 149



« Új hozzászólás #8690 Dátum: 2012.09.25 kedd, 12:15:03 »

A térkép mozgása az autó által szolgáltatott adatok miatt van (pl alagutakban ha elveszti a jelet, akkor is végig mutatja, hogy merre mész). A sebesség is (ha jól emlékszem) a vehicle signals menüpont alatt van, szóval lehet, hogy azt sem a GPS alapján írja. Lépj be abba a menübe, ahol a műholdakat mutatja (most nem jut eszembe a neve), és nézd meg milyen HDOP értéket kapsz, és hogy van-e érték a LEV mellett, és hogy azon kívül, hogy "látja" a műholdakat, csatlakozik-e hozzájuk (talán P vagy T betűvel jelzi). Valahogy elő lehet hívni a hibatárolót is, ott nézd meg, hogy van-e esetleg $A204.

A HDOP értéke néha elmegy, ez jellemzően akkor fordul elő, ha a Status oszlopban T van a műhold mellett. Amikor 2-3 műholdnál van P betű, akkor jön meg a HDOP értéke is (7-8, amikor éppen rendesen működik a navi). A hibatárolóban $A477-es kód van.
Talán kontakthiba az antennában? A rázkódástól néha érintkezik, néha nem?
Naplózva

2004 MKIII TDCi kombi
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #8691 Dátum: 2012.09.25 kedd, 12:33:02 »

A HDOP értéke néha elmegy, ez jellemzően akkor fordul elő, ha a Status oszlopban T van a műhold mellett. Amikor 2-3 műholdnál van P betű, akkor jön meg a HDOP értéke is (7-8, amikor éppen rendesen működik a navi). A hibatárolóban $A477-es kód van.
Talán kontakthiba az antennában? A rázkódástól néha érintkezik, néha nem?

Antennatalp környékén lesz valami, én nem gyári antennával, ami a műszerfal bal sarkában van (ahol a karosszéria és a fűtött szélvédő is bezavar), általában 1-3 közötti pontossági értéket kapok (minél alacsonyabb, annál pontosabb). Amikor elmegy, akkor nincs pozíció-meghatározás, és a kocsi adatai alapján megy a navigáció. A hibakód az angolok szerint szintén az antenna felé mutat. Próbáld a csatlakozásait megtisztítani, de lehet, hogy nem fog segíteni, tönkre szoktak menni ezek az antennatalpak.
Naplózva
TB
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 149



« Új hozzászólás #8692 Dátum: 2012.09.25 kedd, 12:41:50 »

Antennatalp környékén lesz valami, én nem gyári antennával, ami a műszerfal bal sarkában van (ahol a karosszéria és a fűtött szélvédő is bezavar), általában 1-3 közötti pontossági értéket kapok (minél alacsonyabb, annál pontosabb). Amikor elmegy, akkor nincs pozíció-meghatározás, és a kocsi adatai alapján megy a navigáció. A hibakód az angolok szerint szintén az antenna felé mutat. Próbáld a csatlakozásait megtisztítani, de lehet, hogy nem fog segíteni, tönkre szoktak menni ezek az antennatalpak.

Rendben, köszönöm a segítséget! wave
Üdv!
Naplózva

2004 MKIII TDCi kombi
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #8693 Dátum: 2012.09.25 kedd, 15:28:16 »

A térkép mozgása az autó által szolgáltatott adatok miatt van (pl alagutakban ha elveszti a jelet, akkor is végig mutatja, hogy merre mész). A sebesség is (ha jól emlékszem) a vehicle signals menüpont alatt van, szóval lehet, hogy azt sem a GPS alapján írja. Lépj be abba a menübe, ahol a műholdakat mutatja (most nem jut eszembe a neve), és nézd meg milyen HDOP értéket kapsz, és hogy van-e érték a LEV mellett, és hogy azon kívül, hogy "látja" a műholdakat, csatlakozik-e hozzájuk (talán P vagy T betűvel jelzi). Valahogy elő lehet hívni a hibatárolót is, ott nézd meg, hogy van-e esetleg $A204.
Ilyen értékeket, meg betűkombinációs adatokat honnan lehet elérni?
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #8694 Dátum: 2012.09.25 kedd, 15:35:01 »

Ilyen értékeket, meg betűkombinációs adatokat honnan lehet elérni?

Elsőnek NAV gomb, aztán Agree (vagy mi), utána hosszan MENU, amíg bejön egy szám-billentyűzet. Beírod, hogy 1981, OK, és itt mindenfélét tudsz nézegetni. Csak az SW Update, meg hasonló gombokat kerüld messzire el.
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #8695 Dátum: 2012.09.25 kedd, 15:38:30 »

Elsőnek NAV gomb, aztán Agree (vagy mi), utána hosszan MENU, amíg bejön egy szám-billentyűzet. Beírod, hogy 1981, OK, és itt mindenfélét tudsz nézegetni. Csak az SW Update, meg hasonló gombokat kerüld messzire el.
Köszi. Ilyenekkel még sosem babráltam.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
CsZoli
Vendég
« Új hozzászólás #8696 Dátum: 2012.09.29 szombat, 20:58:09 »

Elsőnek NAV gomb, aztán Agree (vagy mi), utána hosszan MENU, amíg bejön egy szám-billentyűzet. Beírod, hogy 1981, OK, és itt mindenfélét tudsz nézegetni. Csak az SW Update, meg hasonló gombokat kerüld messzire el.
Ez gondolom mk4-ben nem működik?  Roll Eyes
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #8697 Dátum: 2012.09.30 vasárnap, 08:27:49 »

Ez gondolom mk4-ben nem működik?  Roll Eyes

Még nem volt alkalmam kipróbálni, de szerintem nem.
Naplózva
kl68ice
Vendég
« Új hozzászólás #8698 Dátum: 2012.09.30 vasárnap, 12:16:43 »

Üdvözlégy mindenkinek!

2002-es Mondeo-val vagyunk viszonylag friss kapcsolatban (facelift előtti). Tud valaki valamilyen épkéz-láb ötletet, hogy milyen készülékre tudnám kicserélni a gyári 6000CD-t? Amit tudni kellene: telefon, GPS (ha még DVD-t is tud, netán TV-t, az már orgazmikus lenne wow1). [Esetleg személyes tapasztalat, link, stb.]
Köszönöm előre is...
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.30 vasárnap, 12:18:45 írta kl68ice » Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #8699 Dátum: 2012.10.01 hétfő, 10:30:15 »

Üdvözlégy mindenkinek!

2002-es Mondeo-val vagyunk viszonylag friss kapcsolatban (facelift előtti). Tud valaki valamilyen épkéz-láb ötletet, hogy milyen készülékre tudnám kicserélni a gyári 6000CD-t? Amit tudni kellene: telefon, GPS (ha még DVD-t is tud, netán TV-t, az már orgazmikus lenne wow1). [Esetleg személyes tapasztalat, link, stb.]
Köszönöm előre is...
Üdv nálunk,

háát a dolog eléggé pénztárca függő. A 2 DIN-es egységekhez faragni kell, mert a mondi egységei nem két DIN-esek. Ebben az esetben érdemes esetleg egy DIN és kihajtós display. Annó az MK3-asba végül én ezeket néztem, mert nem akartam faragni, illetve van még egy probléma. Az MK3-ban lent van az egység, és állandóan megböktem amikor 3-ast váltottam.

Azt tudom, hogy a clarionnak és az audiovox-nak van adaptere a kormányvezérlőhöz. Ha az nincs, vagy nem szükséges, akkor már nagyobb a mozgástér. Amúgy esetlegesen egy ebay-es kínait is megnéznék.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 167 168 169 170 171 172 173 [174] 175 176 177 178 179 180 181 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.084 másodperc alatt készült el 21 lekéréssel.