Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.03 péntek, 09:27:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 168 169 170 171 172 173 174 [175] 176 177 178 179 180 181 182 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: GPS-Navigáció  (Megtekintve 3017500 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
kl68ice
Vendég
« Új hozzászólás #8700 Dátum: 2012.10.01 hétfő, 16:36:31 »

Üdv nálunk,

háát a dolog eléggé pénztárca függő. A 2 DIN-es egységekhez faragni kell, mert a mondi egységei nem két DIN-esek. Ebben az esetben érdemes esetleg egy DIN és kihajtós display. Annó az MK3-asba végül én ezeket néztem, mert nem akartam faragni, illetve van még egy probléma. Az MK3-ban lent van az egység, és állandóan megböktem amikor 3-ast váltottam.

Azt tudom, hogy a clarionnak és az audiovox-nak van adaptere a kormányvezérlőhöz. Ha az nincs, vagy nem szükséges, akkor már nagyobb a mozgástér. Amúgy esetlegesen egy ebay-es kínait is megnéznék.
Köszi az infót!
Naplózva
mbdeb
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 426



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8701 Dátum: 2012.10.01 hétfő, 20:38:18 »

Ez gondolom mk4-ben nem működik?  Roll Eyes

nav+menu. együtt az hoz valamit.
Naplózva

Olcsó minőségi tárhely honlapodnak -> www.joomlaportal.hu
Mondeo MKIV 2008 | 1.8 TDCi | 125LE | Ghia
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #8702 Dátum: 2012.10.17 szerda, 18:05:26 »

Hi, egy kis segítséget szeretnék kérni. Gyári, 2008-as Blaupunk-os (SD+CD) navihoz keresek európai térképes software-t. Sajnos, a meglévőben csak Németország van benne...
A segítséget előre is köszönöm. 
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #8703 Dátum: 2012.10.17 szerda, 20:19:41 »

Hi, egy kis segítséget szeretnék kérni. Gyári, 2008-as Blaupunk-os (SD+CD) navihoz keresek európai térképes software-t. Sajnos, a meglévőben csak Németország van benne...
A segítséget előre is köszönöm. 
szerintem nincs hozzá...
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #8704 Dátum: 2012.10.17 szerda, 20:25:16 »

szerintem nincs hozzá...
De van, csak arany árban
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #8705 Dátum: 2012.10.17 szerda, 20:26:43 »

De van, csak arany árban
akkor majdnem ugyan az...
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #8706 Dátum: 2012.10.20 szombat, 13:45:42 »

Vszinű hozatok D-ből. Az ebay-en a 2012-es is 180€, de a régebbieket (2010, 2011) már 10-20€-ért odaadják... (ez azért még így is messze van a 72..100eFT-tól).
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
papi1993
Vendég
« Új hozzászólás #8707 Dátum: 2012.10.23 kedd, 09:48:35 »

Sziasztok!
Van egy mk3-as mondeo-ba nagy navim (Denso);
Gyári kihangosítójába szereztem egy 6310i készüléket. A kérdésem a következő lenne: Hogyan tudnám elérni azt , hogy tudjam kezelni a a telefonkönyvet,sms...stb Mivel most csak annyit ír a készülék mikor a Phone menübelépek ( "mute" és egy nagy hangszóró ikon áthúzva) ? Huh?
Naplózva
wiggen
Vendég
« Új hozzászólás #8708 Dátum: 2012.11.01 csütörtök, 17:36:50 »

Blaupunkt FX SD-navihoz létezik részletes Magyarország térkép, vagy felejtős?
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #8709 Dátum: 2012.11.01 csütörtök, 17:51:51 »

Blaupunkt FX SD-navihoz létezik részletes Magyarország térkép, vagy felejtős?
Olvass vissza picit...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
CsZoli
Vendég
« Új hozzászólás #8710 Dátum: 2012.11.02 péntek, 21:42:02 »

Olvass vissza picit...
Visszaolvastam, nem lettem okosabb...
Európa térképről találtam valamit, részletes Magyarországról nem.  wave
Link?
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #8711 Dátum: 2012.11.02 péntek, 21:58:01 »

Visszaolvastam, nem lettem okosabb...
Európa térképről találtam valamit, részletes Magyarországról nem.  wave
Link?
Létezik: Cromax: SD+CD 100eFT, tuningcég: csak cd: 72eFT. Én is most próbálom megoldani ezt a próblémát. A többi privi. Ha megoldjuk, majd "nagydobra" verjük!!
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
CsZoli
Vendég
« Új hozzászólás #8712 Dátum: 2012.11.02 péntek, 22:13:00 »

Létezik: Cromax: SD+CD 100eFT, tuningcég: csak cd: 72eFT. Én is most próbálom megoldani ezt a próblémát. A többi privi. Ha megoldjuk, majd "nagydobra" verjük!!
Félreérted! Engem kicsit sem érdekel, nem ilyen navim van!
Te írtad erre:
Blaupunkt FX SD-navihoz létezik részletes Magyarország térkép, vagy felejtős?
hogy, olvasson vissza picit. Én meg kérdezem (helyette is), hogy meddig kell visszaolvasni? Mert nem találtam ilyet.
De ha rögtön ezt írod neki, amit nekem, bele sem szólok.  eplus2
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #8713 Dátum: 2012.11.02 péntek, 22:20:38 »

De ha rögtön ezt írod neki, amit nekem, bele sem szólok.  eplus2
[/quote]
Sorry,  worship Kicsit összezavarodtam, legközelebb jobban figyelek.   
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
CsZoli
Vendég
« Új hozzászólás #8714 Dátum: 2012.11.03 szombat, 11:37:44 »

Sorry,  worship Kicsit összezavarodtam, legközelebb jobban figyelek.   
poigneemain
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8715 Dátum: 2012.11.04 vasárnap, 19:00:47 »

A szélvédőre rakós utólagos navik közül van olyan amin: könnyű eligazodni, logikus a kezelése, tudja az ingyenes szakaszokat stb? Ma kértem kölcsön egyet, vayteq vagy mi a "neve" mostani térképpel.   Csak azért nem törtem darabokra mert nem a sajátom volt...
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #8716 Dátum: 2012.11.04 vasárnap, 19:15:56 »

Nekem van egy navon (talán 750-es) egy éve vettem. Elviselhetően működik. Most kölcsönadtam, kb. 2 hét múlva adják vissza. Ha az FX-be megszerzem a fekete sd-kártyát, és a használt is megfelel, beszéljünk róla. Állítólag még a tomtom-ok jók.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #8717 Dátum: 2012.11.04 vasárnap, 19:19:51 »

A szélvédőre rakós utólagos navik közül van olyan amin: könnyű eligazodni, logikus a kezelése, tudja az ingyenes szakaszokat stb? Ma kértem kölcsön egyet, vayteq vagy mi a "neve" mostani térképpel.   Csak azért nem törtem darabokra mert nem a sajátom volt...
az autópályát mind fizetosnek veszi ,mert az ingyenes szakaszokat nem a palyafenntarto teszi azzá,hanem az önkormányzatok.ami változhat,és mindig egyedi.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8718 Dátum: 2012.11.04 vasárnap, 19:27:59 »

az autópályát mind fizetosnek veszi ,mert az ingyenes szakaszokat nem a palyafenntarto teszi azzá,hanem az önkormányzatok.ami változhat,és mindig egyedi.
  fejvakaras De a netes útvonal tervező meg tudja  Roll Eyes
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #8719 Dátum: 2012.11.04 vasárnap, 19:29:37 »

A szélvédőre rakós utólagos navik közül van olyan amin: könnyű eligazodni, logikus a kezelése, tudja az ingyenes szakaszokat stb? Ma kértem kölcsön egyet, vayteq vagy mi a "neve" mostani térképpel.   Csak azért nem törtem darabokra mert nem a sajátom volt...

Nálam már megfordult pár navi kölcsönbe, pizzafutárkodáshoz használtam őket. Volt olyan amit legszívesebben kidobtam volna az ablakon olyan pontatlan volt és olyan hülye útvonalakat tervezett hogy az nem igaz..

Viszont most van egy saját Mio Spirit 480 nagyon megvagyok vele elégedve, Tele Atlas térkép van rajta amit a Google Maps is használ. Gyorsan kalkulál, ha lemegyek arról az útvonalról amit eddig ajánlott, szó nélkül újrakalkulálja az útvonalat és azonnal már az új útvonalat mondja. Eszti nem csak úgy beszél hogy a következő lehetőségnél fordulj erre vagy arra hanem rendesen mondja hogy melyik utcába fordulj be vagy melyik autópályára hajts fel illetve azt is mondja mondjuk autópályán, hogy "hajts tovább Nyíregyháza fele" és tényleg azt írja a tábla a fejem felett. Kicsit bonyolultabb forgalmi helyzetekben átváltja a képet olyan nézetbe mintha az autóból látnád és kirajzolja hogy merre menjél. Menübe meglehet adni hogy lehetőleg kerülje a fizetős utakat de ha megadsz neki egy címet indulás előtt felhoz egy olyan lehetőséget hogy: "a jelenlegi útvonal tartalmaz díj köteles utakat -elkerülés -indulás". Nekem teljes Eu-s térkép van rajta amire a gyártó 2 év ingyenes frissítést vállal, Eddig úgy vettem észre hogy 1,5 havonta van frissítés hozzá. POI-kat kezeli, beállíthatod hogy milyen hangjelzést adjon egyes POI-knál illetve képet is csatolhatsz hozzá és hogy mennyire előre jelezzen. 2 giga alap memóriája van ami a teljes EU térképhez nem elég, de van rajta SD kártya bemenet és így simán ráfér minden. Nyugat-európai térkép csomaghoz alapból járt 1 év fix trafipax előre jelzés. Külföldre még nem mentem vele de Közép és Kelet-Magyarországot szinte teljesen bejártam már vele mindig egyértelmű volt és soha nem tévedtem el. Szolnokot úgy ismerem már mint a tenyeremet, próbáltam és ugyan azt az útvonalat hozta fel ahogy én mentem volna, próbáltam becsapni egy-két értelmetlen irányváltással és azt is nagyon jól kezelte, mutatja az összes behajtani tilos táblát és minden sebesség korlátozás táblával is tisztába van, ahogy elérem a tábla vonalát a bal sarokban azonnal kiteszi a legnagyobb megengedett sebesség táblát (én úgy állítottam be hogy +10km/h túllépésnél kezdjen csilingelni, persze ezt a funkciót is kilehet kapcsolni).

Szerintem ebben az árkategóriában nincs jobb nála, mi 30k-ért vettük egy félévvel ezelőtt. Remélem leírtam mindent ha lenne kérdésed vele kapcsolatban szívesen leírom!  wave
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #8720 Dátum: 2012.11.04 vasárnap, 19:36:24 »

  fejvakaras De a netes útvonal tervező meg tudja  Roll Eyes
azt fejlesztik itthon is.az igo-t nem.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8721 Dátum: 2012.11.04 vasárnap, 19:43:07 »

Nálam már megfordult pár navi kölcsönbe, pizzafutárkodáshoz használtam őket. Volt olyan amit legszívesebben kidobtam volna az ablakon olyan pontatlan volt és olyan hülye útvonalakat tervezett hogy az nem igaz..

Viszont most van egy saját Mio Spirit 480 nagyon megvagyok vele elégedve, Tele Atlas térkép van rajta amit a Google Maps is használ. Gyorsan kalkulál, ha lemegyek arról az útvonalról amit eddig ajánlott, szó nélkül újrakalkulálja az útvonalat és azonnal már az új útvonalat mondja. Eszti nem csak úgy beszél hogy a következő lehetőségnél fordulj erre vagy arra hanem rendesen mondja hogy melyik utcába fordulj be vagy melyik autópályára hajts fel illetve azt is mondja mondjuk autópályán, hogy "hajts tovább Nyíregyháza fele" és tényleg azt írja a tábla a fejem felett. Kicsit bonyolultabb forgalmi helyzetekben átváltja a képet olyan nézetbe mintha az autóból látnád és kirajzolja hogy merre menjél. Menübe meglehet adni hogy lehetőleg kerülje a fizetős utakat de ha megadsz neki egy címet indulás előtt felhoz egy olyan lehetőséget hogy: "a jelenlegi útvonal tartalmaz díj köteles utakat -elkerülés -indulás". Nekem teljes Eu-s térkép van rajta amire a gyártó 2 év ingyenes frissítést vállal, Eddig úgy vettem észre hogy 1,5 havonta van frissítés hozzá. POI-kat kezeli, beállíthatod hogy milyen hangjelzést adjon egyes POI-knál illetve képet is csatolhatsz hozzá és hogy mennyire előre jelezzen. 2 giga alap memóriája van ami a teljes EU térképhez nem elég, de van rajta SD kártya bemenet és így simán ráfér minden. Nyugat-európai térkép csomaghoz alapból járt 1 év fix trafipax előre jelzés. Külföldre még nem mentem vele de Közép és Kelet-Magyarországot szinte teljesen bejártam már vele mindig egyértelmű volt és soha nem tévedtem el. Szolnokot úgy ismerem már mint a tenyeremet, próbáltam és ugyan azt az útvonalat hozta fel ahogy én mentem volna, próbáltam becsapni egy-két értelmetlen irányváltással és azt is nagyon jól kezelte, mutatja az összes behajtani tilos táblát és minden sebesség korlátozás táblával is tisztába van, ahogy elérem a tábla vonalát a bal sarokban azonnal kiteszi a legnagyobb megengedett sebesség táblát (én úgy állítottam be hogy +10km/h túllépésnél kezdjen csilingelni, persze ezt a funkciót is kilehet kapcsolni).

Szerintem ebben az árkategóriában nincs jobb nála, mi 30k-ért vettük egy félévvel ezelőtt. Remélem leírtam mindent ha lenne kérdésed vele kapcsolatban szívesen leírom!  wave

 worship worship   Mi az a POI?    Ezen az volt a gond, h nem azt állítod, h fizetős út elkerülése, hanem autópálya elkerülése. Meg pl megyünk az M1-M7-en, levisz kis utakra, aztán meg vissza. falbav Körforgónál lassú, ha nem nézem a bal sarokban, h hanyadik kijárat, nem lehet eligazodni rajta. meg 1 csomó ilyen. folyamatosan meg nem nézhetem azt a xxxxt          29- most a ára.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #8722 Dátum: 2012.11.04 vasárnap, 19:55:38 »

A szélvédőre rakós utólagos navik közül van olyan amin: könnyű eligazodni, logikus a kezelése, tudja az ingyenes szakaszokat stb? Ma kértem kölcsön egyet, vayteq vagy mi a "neve" mostani térképpel.   Csak azért nem törtem darabokra mert nem a sajátom volt...

Garmin. vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #8723 Dátum: 2012.11.04 vasárnap, 20:02:32 »

Garmin. vigyor3
nekem a telómon fut az igo8,is meg a sony saját navi progija is.Mind2 nagyon jó.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8724 Dátum: 2012.11.04 vasárnap, 20:09:28 »

Garmin. vigyor3
Melyik?
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #8725 Dátum: 2012.11.04 vasárnap, 20:09:59 »

http://hu.wikipedia.org/wiki/POI
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #8726 Dátum: 2012.11.04 vasárnap, 20:12:32 »

azt fejlesztik itthon is.az igo-t nem.
Azt akarod ezzel mondani, hogy az iGO nem ismeri az ingyenes autópálya szakaszokat? Meg, hogy az iGO nem magyar fejlesztés?
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #8727 Dátum: 2012.11.04 vasárnap, 20:54:31 »

worship worship   Mi az a POI?    Ezen az volt a gond, h nem azt állítod, h fizetős út elkerülése, hanem autópálya elkerülése. Meg pl megyünk az M1-M7-en, levisz kis utakra, aztán meg vissza. falbav Körforgónál lassú, ha nem nézem a bal sarokban, h hanyadik kijárat, nem lehet eligazodni rajta. meg 1 csomó ilyen. folyamatosan meg nem nézhetem azt a xxxxt          29- most a ára.

Enyémbe több beállítási szint van a különböző utakra pl.: földút, -mindig kerülje el, lehetőleg kerülje el, -mindegy, vagy éppen csak az ilyen út típusokra éleződjön ki. (nem valószínű hogy így van meg fogalmazva de most apánál van a készülék így nem tudok pontosan idézni  Wink ) Ugyan így belehet állítani a lakott területeket, autópályákat, és fizetős utakat. Útvonal választásnál is több lehetőség van: -leggazdaságosabb, -legrövidebb, -leggyorsabb, -legegyszerűbb. Nekem úgy van beállítva hogy lehetőleg kerülje a fizetős utakat és a legrövidebb útvonallal így azért néha kalkulál olyat hogy ráakar vezetni fizetős útra, de mint mondtam indulás előtt figyelmeztet hogy így bizony fizetni kell, elkerülöm vagy rendben mehet így is. Soha nincs lemaradva mindig tarja velem a lépést, a tábla vonalánál azonnal kapcsol hogy megváltozott a legnagyobb megengedett sebesség illetve azt is tudja hogy elhagytunk egy a kereszteződést és az feloldja az eddig kihelyezett mondjuk 50-es táblát. Menet közben letudok görgetni a jobb oldalán egy sávot amiben hasznos információkkal lát el : -pontos idő, -beérkezés pontos ideje, -utazás teljes ideje -hátra lévő idő órában és percben -hátra lévő km, -pillanatnyi sebesség km/h-órában. Eszti nagyon figyelmes és okos lány, 2 óra folyamatos vezetés után szól hogy illene beiktatni egy párperces pihenőt. Már említettem a POI-kat (Points of Intrest) gyárilag benne vannak éttermek, gyógyszertárak, benzinkutak, egészségügyi intézmények, parkolási lehetőségek, ATM-eket, pénzváltókat, bankokat. Kulcsszó alapján is lehet keresni pl a múltkor rákerestem a Mekikre felhozta az összeset, előre tette a legközelebbit és utána jöttek sorba az egyre távolabbiak már Brüsszelnél jártam mikor meguntam a folyamatos lefele tekerést.  eplus2 POI-kat lehet plusszba is rátenni, vannak weboldalak ahonnan szabadon lelehet őket tölteni, ha te bordélyházakat szeretnél felkeresni utazás közben semmi gond, letöltesz egy ilyen POI Fájlt a GPS progijába betallózód a fájlt, keresel hozzá egy megfelelő képet és hangot és menet közben figyelmeztet ha mondjuk 2 km-es körzetben van egy ilyen vendéglátóipari egység.  nyes
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #8728 Dátum: 2012.11.04 vasárnap, 20:58:48 »

Azt akarod ezzel mondani, hogy az iGO nem ismeri az ingyenes autópálya szakaszokat? Meg, hogy az iGO nem magyar fejlesztés?
az ingyenes pályaszakaszt nem ismeri fel-nekem.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #8729 Dátum: 2012.11.04 vasárnap, 21:04:28 »

az ingyenes pályaszakaszt nem ismeri fel-nekem.

Az enyémmel ilyen gond nincsen, például tudja hogy az M5 meddig fizetős és így nem kerüli el azt a szakaszt.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8730 Dátum: 2012.11.04 vasárnap, 21:07:55 »

Enyémbe több beállítási szint van a különböző utakra pl.: földút, -mindig kerülje el, lehetőleg kerülje el, -mindegy, vagy éppen csak az ilyen út típusokra éleződjön ki. (nem valószínű hogy így van meg fogalmazva de most apánál van a készülék így nem tudok pontosan idézni  Wink ) Ugyan így belehet állítani a lakott területeket, autópályákat, és fizetős utakat. Útvonal választásnál is több lehetőség van: -leggazdaságosabb, -legrövidebb, -leggyorsabb, -legegyszerűbb. Nekem úgy van beállítva hogy lehetőleg kerülje a fizetős utakat és a legrövidebb útvonallal így azért néha kalkulál olyat hogy ráakar vezetni fizetős útra, de mint mondtam indulás előtt figyelmeztet hogy így bizony fizetni kell, elkerülöm vagy rendben mehet így is. Soha nincs lemaradva mindig tarja velem a lépést, a tábla vonalánál azonnal kapcsol hogy megváltozott a legnagyobb megengedett sebesség illetve azt is tudja hogy elhagytunk egy a kereszteződést és az feloldja az eddig kihelyezett mondjuk 50-es táblát. Menet közben letudok görgetni a jobb oldalán egy sávot amiben hasznos információkkal lát el : -pontos idő, -beérkezés pontos ideje, -utazás teljes ideje -hátra lévő idő órában és percben -hátra lévő km, -pillanatnyi sebesség km/h-órában. Eszti nagyon figyelmes és okos lány, 2 óra folyamatos vezetés után szól hogy illene beiktatni egy párperces pihenőt. Már említettem a POI-kat (Points of Intrest) gyárilag benne vannak éttermek, gyógyszertárak, benzinkutak, egészségügyi intézmények, parkolási lehetőségek, ATM-eket, pénzváltókat, bankokat. Kulcsszó alapján is lehet keresni pl a múltkor rákerestem a Mekikre felhozta az összeset, előre tette a legközelebbit és utána jöttek sorba az egyre távolabbiak már Brüsszelnél jártam mikor meguntam a folyamatos lefele tekerést.  eplus2 POI-kat lehet plusszba is rátenni, vannak weboldalak ahonnan szabadon lelehet őket tölteni, ha te bordélyházakat szeretnél felkeresni utazás közben semmi gond, letöltesz egy ilyen POI Fájlt a GPS progijába betallózód a fájlt, keresel hozzá egy megfelelő képet és hangot és menet közben figyelmeztet ha mondjuk 2 km-es körzetben van egy ilyen vendéglátóipari egység.  nyes
Ez teccik.  Kössz!
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #8731 Dátum: 2012.11.05 hétfő, 07:38:40 »

az ingyenes pályaszakaszt nem ismeri fel-nekem.
a hiba az ön készülékében van  Wink

nekem igo-val még sosem volt olyan gondom, amit ne a user balfaszsága okozott volna
4 készüléket használtam vele
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #8732 Dátum: 2012.11.05 hétfő, 08:25:47 »

Melyik?

Bármelyik. Egy tmc-s nem árt.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #8733 Dátum: 2012.11.05 hétfő, 08:26:45 »

a hiba az ön készülékében van  Wink

nekem igo-val még sosem volt olyan gondom, amit ne a user balfaszsága okozott volna
4 készüléket használtam vele
Míért?szól,hogy nem fizetős a győri szakasz 2km-e,vagy akár a tatabányai?Nekem sosem tette....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #8734 Dátum: 2012.11.05 hétfő, 09:19:42 »

Míért?szól,hogy nem fizetős a győri szakasz 2km-e,vagy akár a tatabányai?Nekem sosem tette....
Miért szólna? Az utcátokban is szól, hogy az ingyenes?
Egyszerűen az ingyenes szakaszra felvisz akkor is, ha egyébként a fizetős autópályát kizárod a tervezésből. Ha Budapestről mész Győrbe, akkor betervezi a tatabányai autópálya szakaszt. Ahonnan fizetős, ott leirányít az autópályáról. Az alapfunkció.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8735 Dátum: 2012.11.05 hétfő, 13:31:33 »

Miért szólna? Az utcátokban is szól, hogy az ingyenes?
Egyszerűen az ingyenes szakaszra felvisz akkor is, ha egyébként a fizetős autópályát kizárod a tervezésből. Ha Budapestről mész Győrbe, akkor betervezi a tatabányai autópálya szakaszt. Ahonnan fizetős, ott leirányít az autópályáról. Az alapfunkció.
Én is így gondolom. Legalábbis így kellene működnie.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8736 Dátum: 2012.11.05 hétfő, 13:32:44 »

Egy tmc-s nem árt.
És az mi? Nem most jöttem a tanyáról, de a kütyükhöz nem értek  hehe
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #8737 Dátum: 2012.11.05 hétfő, 13:39:02 »

És az mi? Nem most jöttem a tanyáról, de a kütyükhöz nem értek  hehe
beépített forgalomfigyelő. A hagyományos FM-csatornákról húzza le az éppen aktuális forgalmi-helyzet infót (dugókat) és ennek segítségével tervezi az útvonalat, ajánl alternatív útvonalat. Az újabb készülékek általában tartalmazzák.
http://www.garmin.hu/mi-az-a-tmc
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #8738 Dátum: 2012.11.05 hétfő, 13:42:41 »

beépített forgalomfigyelő. A hagyományos FM-csatornákról húzza le az éppen aktuális forgalmi-helyzet infót (dugókat) és ennek segítségével tervezi az útvonalat, ajánl alternatív útvonalat. Az újabb készülékek általában tartalmazzák.
http://www.garmin.hu/mi-az-a-tmc
És mennyire működik ez jelenleg M.o.-on? Én nem nagyon tapasztalom.  szomoru1
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #8739 Dátum: 2012.11.05 hétfő, 13:52:54 »

És mennyire működik ez jelenleg M.o.-on? Én nem nagyon tapasztalom.  szomoru1
elég fhos.
Viszont a mobilos igo primoban már van online alapon is forgalomfigyelő, az egész jól működik. Mostanában tesztelgetem android alatt.
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #8740 Dátum: 2012.11.05 hétfő, 14:02:50 »

elég fhos.
Viszont a mobilos igo primoban már van online alapon is forgalomfigyelő, az egész jól működik. Mostanában tesztelgetem android alatt.
Azonos ütemben fejlődik a TMC, a 4es metróval.  levele
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #8741 Dátum: 2012.11.10 szombat, 09:46:03 »

MK4 topicból áthozva.

Szóval tudtok ajánlani jó skint androidos iGOMyWay_v8.4.3.179971-ra? Annyi a bajom, hogy borzasztó szűkös a beállítási lehetőségek köre.

Keresgélés közben bukkantam erre: http://www.lspeed.info/index.php?topic=56907.0 . Primo androidon. Próbálta valaki?
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
fmin
Vendég
« Új hozzászólás #8742 Dátum: 2012.11.10 szombat, 14:58:47 »

MK4 topicból áthozva.

Szóval tudtok ajánlani jó skint androidos iGOMyWay_v8.4.3.179971-ra? Annyi a bajom, hogy borzasztó szűkös a beállítási lehetőségek köre.

Keresgélés közben bukkantam erre: http://www.lspeed.info/index.php?top


Pffffúj
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.11 vasárnap, 15:26:34 írta fmin » Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #8743 Dátum: 2012.11.10 szombat, 15:06:04 »

MK4 topicból áthozva.

Szóval tudtok ajánlani jó skint androidos iGOMyWay_v8.4.3.179971-ra? Annyi a bajom, hogy borzasztó szűkös a beállítási lehetőségek köre.

Keresgélés közben bukkantam erre:  Primo androidon. Próbálta valaki?

Szia! Én a linket törölném a hozzászólásból, mielőtt jön a NavNGo jogi képviselete  wave
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #8744 Dátum: 2012.11.10 szombat, 16:19:09 »

Szia! Én a linket törölném a hozzászólásból, mielőtt jön a NavNGo jogi képviselete  wave

A link egy fórumra mutat, nem egy direkt letöltő linkre.  Wink
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #8745 Dátum: 2012.11.10 szombat, 17:38:16 »

Miután kiderült, hogy az FX működik, visszatérek az 1 hónappal ezelőttiekhez. Kezdem az elején:
azt gyorsan kiderítettem, hogy a cromax 100eFT-ért, egy másik chiptuning bolt 72eFT-ért hozna software-t az FX-be.
Ennél olcsóbban úgy lehetne megoldani a dolgot (persze nem magyarul fog beszélni ), hogy az ebay.de-n kellene sd-kártyát rendelni.
A 2010-esek 100€, a 2011-es 140-180€ körül mozognak (brutto árak, tehát számla van).  2-3 cég ajánl sd-kártyákat, a jövőhéten felveszem velük a kapcsolatot, mennyire jól használhatóak ezek a térképek (nekem főként ) Magyarországon, Ausztriába stb.
Fizetés, árak, alkudozás, szállítás stb.  Érdekel-e még valakit?
Kérdés: vett-e valaki olyan autót FX-el külföldről, amelyikbe ilyen fekete sd kártya van? Próbálta-e vki ezeket itthon?
Csak azért, mert hallottam (bár pontos évjáratot nem tudtak mondani), hogy igazából Magyarországon még ez a kártya is csak a főbb utcákat ismeri. Minden infóért hálás köszönetem.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #8746 Dátum: 2012.11.10 szombat, 17:39:34 »

A link egy fórumra mutat, nem egy direkt letöltő linkre.  Wink

Egy fórumra, ahol direkt letöltési linkek vannak. Ettől függetlenül törölném.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #8747 Dátum: 2012.11.10 szombat, 18:18:44 »

Egy fórumra, ahol direkt letöltési linkek vannak. Ettől függetlenül törölném.
Na most beraktam egy linket, ami egy fórum oldalra mutat, ahol regisztráció után talán olyan linkek jelennek meg, amelyek talán illegális tartalmak letöltését teszik lehetővé. Én ugyan ezt nem tudom, mert nem regisztráltam.
Amúgy a google az első oldalon hozza ezt az oldalt, ha beírom azt a két szót, hogy igo, android. Na, akkor most ez is törvénysértő? Vagy a google az? Vagy csak ha a google kereső linket teszem be, ami egy olyan oldalra is mutat, amin olyan linkek vannak, amik.....
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #8748 Dátum: 2012.11.10 szombat, 19:26:36 »

Na most beraktam egy linket, ami egy fórum oldalra mutat, ahol regisztráció után talán olyan linkek jelennek meg, amelyek talán illegális tartalmak letöltését teszik lehetővé. Én ugyan ezt nem tudom, mert nem regisztráltam.
Amúgy a google az első oldalon hozza ezt az oldalt, ha beírom azt a két szót, hogy igo, android. Na, akkor most ez is törvénysértő? Vagy a google az? Vagy csak ha a google kereső linket teszem be, ami egy olyan oldalra is mutat, amin olyan linkek vannak, amik.....

A "google is erre mutat" érv már múltkor sem hatotta meg a piszkálódó céget ha jól emlékszem, más kérdés, hogy megállja-e a helyét jogilag. Hidd el nem rossz-szándékból írtam amit írtam, hanem azért, mert szerintem senki sem veszi szívesen egy cég jogi részlegének zaklatását és perrel fenyegetőzését.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #8749 Dátum: 2012.11.10 szombat, 20:27:44 »

A "google is erre mutat" érv már múltkor sem hatotta meg a piszkálódó céget ha jól emlékszem, más kérdés, hogy megállja-e a helyét jogilag. Hidd el nem rossz-szándékból írtam amit írtam, hanem azért, mert szerintem senki sem veszi szívesen egy cég jogi részlegének zaklatását és perrel fenyegetőzését.
Világos, de azt hiszem az adott cégnek a jogsértő tsrtalom eltávolításával kéne foglslkoznia az oda mutató likláncok felszámolása helyett.
Egyébiránt csak az információ (primo androidra) miatt raktam be a linket. Fel sem merült bennem, hogy ott tölteni is lehet. Ráadásul szerintem ez a termék nem is létezik, pénzért nem kapható.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Oldalak: 1 ... 168 169 170 171 172 173 174 [175] 176 177 178 179 180 181 182 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.077 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.