Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.21 kedd, 15:28:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 [2]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hk AVR-135 Black edition eladó  (Megtekintve 15519 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #50 Dátum: 2012.01.24 kedd, 21:05:21 »

Én még régebben optikai kábelből cseréltem a "nulla forintos" noname vackot valami komolyabbra, és érezhetően másabb lett a hang. Mint a hifiben oly' sok dolognak, a miértjét ennek sem értem, de létezik különbség. Ebből kiindulva HDMI-HDMI között is lehet különbség.
Az már más kérdés, hogy én se vennék tizen ezrekért HDMI kábelt.
Igen, érdekes de optikai kábelnél sokkal hallhatóbb volt a különbség az olcsó-drágább között azonnal. Azért amióta a hdmi-ről írtam némileg változott a helyzet. Tudom hogy hülyén hangzik -vagy mégsem?- de bejáródtak karácsony óta az Audioquest-ek (kb. 80-100 óra) és bizony most már lényegesen jobban szólnak az olcsó kábeleknél. Sokkal fényesebb, tisztább a hangjuk, sokkal több részlettel, nagyobb térrel, jobb dinamikával szólalnak meg. Tehát mégis megérte a befektetést, hallható a különbség, mégsem mindegy min keresztül szaladgálnak a 0-ák és az 1-esek  nyes
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.24 kedd, 21:07:03 írta kokaikoko » Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #51 Dátum: 2012.01.25 szerda, 02:11:26 »

Igen, érdekes de optikai kábelnél sokkal hallhatóbb volt a különbség az olcsó-drágább között azonnal. Azért amióta a hdmi-ről írtam némileg változott a helyzet. Tudom hogy hülyén hangzik -vagy mégsem?- de bejáródtak karácsony óta az Audioquest-ek (kb. 80-100 óra) és bizony most már lényegesen jobban szólnak az olcsó kábeleknél. Sokkal fényesebb, tisztább a hangjuk, sokkal több részlettel, nagyobb térrel, jobb dinamikával szólalnak meg. Tehát mégis megérte a befektetést, hallható a különbség, mégsem mindegy min keresztül szaladgálnak a 0-ák és az 1-esek  nyes

Tényleg hallod, vagy csak hallani akarod?  Wink vigyor3
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
skyjezus
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 321


E-mail
« Új hozzászólás #52 Dátum: 2012.01.25 szerda, 05:32:35 »

Én még régebben optikai kábelből cseréltem a "nulla forintos" noname vackot valami komolyabbra, és érezhetően másabb lett a hang. Mint a hifiben oly' sok dolognak, a miértjét ennek sem értem, de létezik különbség. Ebből kiindulva HDMI-HDMI között is lehet különbség.
Az már más kérdés, hogy én se vennék tizen ezrekért HDMI kábelt.

ez egy érdekes dolog! A telefonomon van mini HDMI bemenet, na elindultam a kis beszerző utamra a MAdiaMrak-ba! folyó métere 10k miniből a rendesbe, hogy a TV-re rá tudjam kötni!
ez egy 3 hónapja volt, 2 hete kíváncsiságból beszaladtam egy számtech boltba miniből átalaktíó csti 1500 Ft 3m egy HDMI-HDMI kábel 1750!
tehát van alternatíva mindenre csak meg kell találni Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Naplózva

2003/6 MK3 TDCI 2.0 GHIA (130 Le); EGR off, egy kis carbonozás
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #53 Dátum: 2012.01.25 szerda, 08:38:15 »

Tényleg hallod, vagy csak hallani akarod?  Wink vigyor3
Én még csak beképzelhetném ennyi pénzért, de egy-két ismerősöm is hallotta már és ők is azt mondták van különbség két kábel hangja között. Persze nekik nem mondtam meg melyik-melyik, csak hogy mondjanak véleményt a kettő között milyen eltérést hallanak. Kellemesebb hangúnak ítélték meg a drágábbat. Az biztos hogy az olcsó-drága közötti árkülönbség nem fedi a minőségkülönbséget (hifi-ben nagyon ritkán szokta), de hosszú távon sokkal jobban hallgatható a drágább.

ez egy érdekes dolog! A telefonomon van mini HDMI bemenet, na elindultam a kis beszerző utamra a MAdiaMrak-ba! folyó métere 10k miniből a rendesbe, hogy a TV-re rá tudjam kötni!
ez egy 3 hónapja volt, 2 hete kíváncsiságból beszaladtam egy számtech boltba miniből átalaktíó csti 1500 Ft 3m egy HDMI-HDMI kábel 1750!
tehát van alternatíva mindenre csak meg kell találni Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Ugyanezeket a kábeleket ebay-n még olcsóbban meg lehet venni, MM amúgy is a legdrágább és messze nem a legjobb hely
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #54 Dátum: 2012.01.25 szerda, 17:23:17 »

Igen, érdekes de optikai kábelnél sokkal hallhatóbb volt a különbség az olcsó-drágább között azonnal. Azért amióta a hdmi-ről írtam némileg változott a helyzet. Tudom hogy hülyén hangzik -vagy mégsem?- de bejáródtak karácsony óta az Audioquest-ek (kb. 80-100 óra) és bizony most már lényegesen jobban szólnak az olcsó kábeleknél. Sokkal fényesebb, tisztább a hangjuk, sokkal több részlettel, nagyobb térrel, jobb dinamikával szólalnak meg. Tehát mégis megérte a befektetést, hallható a különbség, mégsem mindegy min keresztül szaladgálnak a 0-ák és az 1-esek  nyes

Tesztelgettük annak idején a coax vs. optikai dolgot. A coax magasan verte az optikait. Hozzáteszem, hogy noname optikai volt, tehát nem egy üvegszálás cucc, a coac pedig VDH digicoupler.
Az a kérdésem, hogy próbáltad-e a coax vs. hdmi összhasonlítást? Kíváncsi lennék, hogy melyik jön ki győztesen?
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #55 Dátum: 2012.01.25 szerda, 17:28:16 »

Én egyébként minden kábeldugdosás után leszoktam csavarni a rendszeren az Isotek rendszer demagnetizáló lemezét.
Ismeritek?

http://www.isoteksystems.com/cgi-bin/products.pl?id=17
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #56 Dátum: 2012.01.25 szerda, 18:00:38 »

Tesztelgettük annak idején a coax vs. optikai dolgot. A coax magasan verte az optikait. Hozzáteszem, hogy noname optikai volt, tehát nem egy üvegszálás cucc, a coac pedig VDH digicoupler.
Az a kérdésem, hogy próbáltad-e a coax vs. hdmi összhasonlítást? Kíváncsi lennék, hogy melyik jön ki győztesen?
coax vs hdmi vs optikait nem próbáltam, élből hdmi-t dugtam az új erősítőmbe a HD-s formátumok miatt. Iszonyatosan nagyot szólnak a filmek DTS HD-MA eredeti angol hanggal  wow1 Coax - optika ügyben nekem annó az optika volt a nyerő, vmilyen Kácsától vett kábelem volt az opti is meg a coax is. Akkor Philips Q50-em volt meg Yamaha erősítő, stereora meg coax-szal összekötve Philips CD618, Wharfedale Valdus 400 frontokkal. A Q50-et próbáltam mindkét kábellel és szebb volt az optikai hangja.

Ez mi ez az Isotek lemez? Ilyet még nem láttam.
Lánykoromban kaptam kölcsön egy Sicomin korongot, a cd lemez tetejére kellett tenni és lejátszáskor hallhatóan szebben szólt tőle a zene. Akkor sokallottam az árát és végül nem vettem meg, azóta meg nem tudok szerezni (vagy csak nem járok olyan helyen ahol tudják mi is az) Igaz most nem is nagyon tudnám használni mert a Philips lejátszóm slot-in-es nem fiókos, de a CD618 még megvan  nyes
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #57 Dátum: 2012.01.25 szerda, 20:55:44 »

coax vs hdmi vs optikait nem próbáltam, élből hdmi-t dugtam az új erősítőmbe

Ez mi ez az Isotek lemez? Ilyet még nem láttam.
Lánykoromban kaptam kölcsön egy Sicomin korongot, a cd lemez tetejére kellett tenni és lejátszáskor hallhatóan szebben szólt tőle a zene. Akkor sokallottam az árát és végül nem vettem meg, azóta meg nem tudok szerezni (vagy csak nem járok olyan helyen ahol tudják mi is az) Igaz most nem is nagyon tudnám használni mert a Philips lejátszóm slot-in-es nem fiókos, de a CD618 még megvan  nyes

A rendszert demagnetizálja... az egyes komponensekben felgyült elektromos töltést semlegesíti, a sercegéssket tünteti el. 3 különböző program van rajta, különböző rendszerekre optimalizálva.

ilyen korongot most az Alisca Orange gyárt  a Hutyra utcában. Kukkantsd meg a honlapjukat. Kiegyensúlyozza a lemez forgásából adódó rezgéseket, ezáltal pontosabb lesz a kiolvasás.
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #58 Dátum: 2012.02.28 kedd, 17:56:48 »

Próbáltál Sicomin korongot szerezni az Aliscától?
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #59 Dátum: 2012.02.28 kedd, 19:30:18 »

Próbáltál Sicomin korongot szerezni az Aliscától?
Nem jutottam még oda... közben soppingoltam egy pár Infinity 31 MkII-őt surroundnak, az egyiknek rossz a magassugárzója és a mélysugárzó porvédőjét benyomta a volt tulaj kicsi fia. Úgyhogy most megy a mély porvédőcserére, a magas meg tekerésre.
Közben a roppant kellemes -20 -akban a gyári akksi egyik pillanatról a másikra beadta a kulcsot, úgyhogy az új akksi is kicsit megrántotta a költségvetésemet (Varta Silver a zene miatt). Éerdekes és sík ideg vagyok tőle az akksi csere óta az autóban megfordult a cucc fázisa és iszonyatosan szól. Próbáltam már levenni az akkusarut, lehóztam az erősítőket, lereseteltem a fejet és semmi eredmény. Egyszerűen már nincs ötletem mi a tököt lehetne csinálni. Mindemellett mindenféle indok nélkül elkezdett az autó 7-7.5-öt fogyasztani és mintha nem is húzna úgy mint kellene, valamelyik nap meg kell látogatnom a szerelőmet is falbav
Hát nagyjából ennyi. Élvezem az otthoni cuccot (legalább azzal nincs baj), zenén is filmen is brutál jó az excalibur, mégegyszer hála az ötletért nagyon bejött a hangja  worship
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #60 Dátum: 2012.02.29 szerda, 08:48:46 »

[...] Mindemellett mindenféle indok nélkül elkezdett az autó 7-7.5-öt fogyasztani és mintha nem is húzna úgy mint kellene, valamelyik nap meg kell látogatnom a szerelőmet is falbav [...]

Magasabb fogyi, erőtlenség... Akár turbócső repedés is lehet. Ha az lesz, akkor ne vedd meg teljes áron a csövet, mert van egy hibátlan eladóm.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #61 Dátum: 2012.02.29 szerda, 08:59:28 »

Magasabb fogyi, erőtlenség... Akár turbócső repedés is lehet. Ha az lesz, akkor ne vedd meg teljes áron a csövet, mert van egy hibátlan eladóm.
hétvégén megyek le, szóval ha kell vinni, szóljatok
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #62 Dátum: 2012.02.29 szerda, 09:30:17 »

Magasabb fogyi, erőtlenség... Akár turbócső repedés is lehet. Ha az lesz, akkor ne vedd meg teljes áron a csövet, mert van egy hibátlan eladóm.
Köszi Domi ma elszaladok a szerelőmhöz megnézetem.
Up: Holnap kora délelőtt felemeli a szerelő az autót, ha kell a cucc hívlak.

hétvégén megyek le, szóval ha kell vinni, szóljatok
Köszi mindenképp jelzek mi van.
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.29 szerda, 09:35:05 írta kokaikoko » Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Oldalak: 1 [2]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.051 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.