Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 16:16:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 143 144 145 146 147 148 149 [150] 151 152 153 154 155 156 157 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 3297170 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #7450 Dátum: 2017.03.15 szerda, 19:35:41 »

OK. köszi de kit keressek és hol? Melyik "keres-kinal topicban"
Somasoft! Tagok->pü!
Ja és még1: ilyesmi problémával a GPS-es topik foglalkozik!
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.15 szerda, 19:43:47 írta blau4kombi » Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
nagyartur
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


E-mail
« Új hozzászólás #7451 Dátum: 2017.03.16 csütörtök, 16:01:04 »

Sziasztok!

Kicsit tanácstalan vagyok, kérlek segítsetek. Van egy 2010-es mk4 mondeo amely xenon lámpával szerelt, de nem a kanyarkövetős, hanem a "fix". A kézikönyvben olvastam hogy mindegyik xenon lámpa automatikus magasságállítással van ellátva, ez érthető is, mivel a lámpakapcsoló mellett nincs állítási lehetőség. Viszont sosem láttam még hogy magától állítaná be mondjuk indításnál, ahogy az lenni szokott. Kicsit zavaró is mert nagyon lefelé vetít, így sötétben kellemetlen tud lenni a vezetés. Kérdésem az hogy egyáltalán ez hiba, van olyan xenonlámpa amely nem állítja a magasságát? Ha hiba akkor hol keressük? A másik hogy a fényszóróházban van egy égő, amely még sosem világított, elvileg a kanyarfény, de még sosem kapcsolt be, se indexre, se kifordított kormányra, ránézésre nincs kiégve egyik sem. Ötletek? Köszönöm a válaszokat előre is.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #7452 Dátum: 2017.03.16 csütörtök, 16:03:16 »

Sziasztok!

Kicsit tanácstalan vagyok, kérlek segítsetek. Van egy 2010-es mk4 mondeo amely xenon lámpával szerelt, de nem a kanyarkövetős, hanem a "fix". A kézikönyvben olvastam hogy mindegyik xenon lámpa automatikus magasságállítással van ellátva, ez érthető is, mivel a lámpakapcsoló mellett nincs állítási lehetőség. Viszont sosem láttam még hogy magától állítaná be mondjuk indításnál, ahogy az lenni szokott. Kicsit zavaró is mert nagyon lefelé vetít, így sötétben kellemetlen tud lenni a vezetés. Kérdésem az hogy egyáltalán ez hiba, van olyan xenonlámpa amely nem állítja a magasságát? Ha hiba akkor hol keressük? A másik hogy a fényszóróházban van egy égő, amely még sosem világított, elvileg a kanyarfény, de még sosem kapcsolt be, se indexre, se kifordított kormányra, ránézésre nincs kiégve egyik sem. Ötletek? Köszönöm a válaszokat előre is.
Első körben diagnosztikát javaslok.Az megmondja miért nem szintez,és miért nem ég a H1es kanyarkövető izzód.
Talán nem az autóbavaló a lámpatest... Roll Eyes korábban nem volt lezúzva a verda eleje?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
nagyartur
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


E-mail
« Új hozzászólás #7453 Dátum: 2017.03.16 csütörtök, 16:15:02 »


Köszönöm, diagnosztika tervben van, nem tudom volt-e törve, látszólag nem, azért vannak kérdéses dolgok, de a kocsi teljesen jól működik 60 ezer km óta. Mi szükséges az automata lámpa állításhoz és a kanyarlámpa működéséhez?
Naplózva
ManiMondeo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 766



E-mail
« Új hozzászólás #7454 Dátum: 2017.03.16 csütörtök, 17:16:13 »

Köszönöm, diagnosztika tervben van, nem tudom volt-e törve, látszólag nem, azért vannak kérdéses dolgok, de a kocsi teljesen jól működik 60 ezer km óta. Mi szükséges az automata lámpa állításhoz és a kanyarlámpa működéséhez?

Egy HCM nevezetü modul, amit diag is lát, ha van, de ha kiszeded a kesztütartót, akkor felette ott kell lennie egy kis fekete doboznak, egy sokeres kábellel benne.  Lehetséges, hogy valaki befabrikált egy xenonos lámpatestet, de a modult nem birta beszerezni hozzá. Akkor épp igy müködhet, "hibásan". De lehet semmi baja a lámpának ettől még, csak nincs mi müködtesse.  Wink
Naplózva

Mondeo Mk4 Titanium-X, 2009, 2.0 Tdci 140Le (170Le progi) QXBA, AWF21 6 sebességes Tiptronic, Convers+, EGR Off

Ex: Mondeo MK3 Ghia, 2004, 2.0 TDCI 130LE FMBA, 6 Gang, Facelift 1, EGR off
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #7455 Dátum: 2017.03.16 csütörtök, 17:56:21 »

Köszönöm, diagnosztika tervben van, nem tudom volt-e törve, látszólag nem, azért vannak kérdéses dolgok, de a kocsi teljesen jól működik 60 ezer km óta. Mi szükséges az automata lámpa állításhoz és a kanyarlámpa működéséhez?
használd a válasz gombot!

Ingyendiagban délpesten tudok segíteni.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Flyby
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új hozzászólás #7456 Dátum: 2017.03.16 csütörtök, 18:08:03 »

Sziasztok!

Kicsit tanácstalan vagyok, kérlek segítsetek. Van egy 2010-es mk4 mondeo amely xenon lámpával szerelt, de nem a kanyarkövetős, hanem a "fix". A kézikönyvben olvastam hogy mindegyik xenon lámpa automatikus magasságállítással van ellátva, ez érthető is, mivel a lámpakapcsoló mellett nincs állítási lehetőség. Viszont sosem láttam még hogy magától állítaná be mondjuk indításnál, ahogy az lenni szokott. Kicsit zavaró is mert nagyon lefelé vetít, így sötétben kellemetlen tud lenni a vezetés. Kérdésem az hogy egyáltalán ez hiba, van olyan xenonlámpa amely nem állítja a magasságát? Ha hiba akkor hol keressük? A másik hogy a fényszóróházban van egy égő, amely még sosem világított, elvileg a kanyarfény, de még sosem kapcsolt be, se indexre, se kifordított kormányra, ránézésre nincs kiégve egyik sem. Ötletek? Köszönöm a válaszokat előre is.
Esetleg az autó dőlését mérő szenzor vagy annak kábele xar, és ezért "biztos ne vakítson" alapon a lámpát legalsó pozícióba állítja. Ismerősöm Insigniajával volt ilyen gond, ott a kocsi alján lévő ultrahangos adó-vevő kábele vagy csatija volt kontaktos asszem (a talaj távolságából találja ki mennyire seggel le a kocsi), és akkor neki is időnként lebillentette a xenont, hogy ne vakíthasson.
Naplózva

MK4 Mondeo 2.2 TDCi Titanium X automata kombi 2013
Ex: Mondeo MK3 és MK2
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #7457 Dátum: 2017.03.16 csütörtök, 18:10:31 »

Esetleg az autó dőlését mérő szenzor vagy annak kábele xar, és ezért "biztos ne vakítson" alapon a lámpát legalsó pozícióba állítja. Ismerősöm Insigniajával volt ilyen gond, ott a kocsi alján lévő ultrahangos adó-vevő kábele vagy csatija volt kontaktos asszem (a talaj távolságából találja ki mennyire seggel le a kocsi), és akkor neki is időnként lebillentette a xenont, hogy ne vakíthasson.
szokott ilyen is lenni,de a diag ezt is kideríti pontosan.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #7458 Dátum: 2017.03.16 csütörtök, 22:43:45 »

Ha valami defekt lenne, akkor nem nyivákolna? Vagy az csak kiégett izzónál, rosszul érintkező csatinál van? Nekem egyből bimbambolt, ha már kis nyűgje is akadt.


szokott ilyen is lenni,de a diag ezt is kideríti pontosan.
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
ManiMondeo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 766



E-mail
« Új hozzászólás #7459 Dátum: 2017.03.17 péntek, 06:00:53 »

Ha valami defekt lenne, akkor nem nyivákolna? Vagy az csak kiégett izzónál, rosszul érintkező csatinál van? Nekem egyből bimbambolt, ha már kis nyűgje is akadt.



Ha pl a modul hiányzik és ki van kapcsolva elmconfiggal a kanyarkövetős funkció, akkor nem nyivákol.  Wink
Naplózva

Mondeo Mk4 Titanium-X, 2009, 2.0 Tdci 140Le (170Le progi) QXBA, AWF21 6 sebességes Tiptronic, Convers+, EGR Off

Ex: Mondeo MK3 Ghia, 2004, 2.0 TDCI 130LE FMBA, 6 Gang, Facelift 1, EGR off
nagyartur
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


E-mail
« Új hozzászólás #7460 Dátum: 2017.03.17 péntek, 11:09:58 »

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, ma megnézem van-e benne hcm modul, illetve ellenőrzöm hogy a rugókon megtalálható e a távolságérzékelő.
Naplózva
nagyartur
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


E-mail
« Új hozzászólás #7461 Dátum: 2017.03.17 péntek, 11:59:27 »

Szóval, megnéztem, benne van a modul (7S71-13K031-BE) viszont nincsen csatlakoztatva rá kábel, és nem is találtam sehol a belevalót... Ötletek?
Naplózva
ManiMondeo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 766



E-mail
« Új hozzászólás #7462 Dátum: 2017.03.17 péntek, 12:18:16 »

Szóval, megnéztem, benne van a modul (7S71-13K031-BE) viszont nincsen csatlakoztatva rá kábel, és nem is találtam sehol a belevalót... Ötletek?

Lehetséges, hogy mindent megvettek az átalakitáshoz, de mivel a kocsi nincs hozzá előkészitve, bekábelezve, abbamaradt a projekt mielött eladta.
Naplózva

Mondeo Mk4 Titanium-X, 2009, 2.0 Tdci 140Le (170Le progi) QXBA, AWF21 6 sebességes Tiptronic, Convers+, EGR Off

Ex: Mondeo MK3 Ghia, 2004, 2.0 TDCI 130LE FMBA, 6 Gang, Facelift 1, EGR off
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #7463 Dátum: 2017.03.17 péntek, 20:18:15 »

Szóval, megnéztem, benne van a modul (7S71-13K031-BE) viszont nincsen csatlakoztatva rá kábel, és nem is találtam sehol a belevalót... Ötletek?
levolt zúzva az eleje.most félkész....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Feri73
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


E-mail
« Új hozzászólás #7464 Dátum: 2017.03.17 péntek, 20:25:48 »

Sziasztok!
2008-as 1,6 benzines Mk4 autómba üzemanyag szivattyú megadta magát. Nem pici pénzért gyári szivattyú berakása után az üzemanyag szintjelző nem mutatott, csak minimális üzemanyag szintet. Elmentem, csurig tankoltam, de a mutató, nem mozdult, a minimum előtti pozícióból. Később felugrott maxira, majd újra semmi, majd féltank, és ezek az állapotok váltakozva. Miután kijártam belőle kb 50l benyát, ma a szerelőhöz vissza. Kicserélte a komplett egységet újra, de a tünet megmaradt! Tele a tank, de a szintjelző csak 50 km-re elegendő üzemanyagot mutat. A szivattyú behalása előtt, soha nem volt gond az üzemanyag szintjelzővel. Valakinek van valami ötlete, mi lehet a bibi? Válaszokat, előre is köszönöm!  falbav
Naplózva

Ford S-Max 2014 Titanium 2.0 TDCI 163LE
Ford Mondeo IV 2008 Ghia 1.6 125LE
jcbtibi
Vendég
« Új hozzászólás #7465 Dátum: 2017.03.18 szombat, 22:13:33 »

 worship worship
Koszi, en mobilrol valaszoltam es ott korulmenyesebb a linket kuldeni. smile

Köszönöm worship
Naplózva
Ricsike1307
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14



« Új hozzászólás #7466 Dátum: 2017.03.20 hétfő, 09:03:25 »

Reggelt!

MK4 kombinál mennyire macera a bal hátsó fék lámpa izzó cseréje?

Előre is  worship
Naplózva

2009 MK4 1.8TDI Kombi
ManiMondeo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 766



E-mail
« Új hozzászólás #7467 Dátum: 2017.03.20 hétfő, 09:48:27 »

Reggelt!

MK4 kombinál mennyire macera a bal hátsó fék lámpa izzó cseréje?

Előre is  worship

Viccesen egyszerü.  smile Csomagtér ajtó fel, bal oldalt egy kis kivehető négyszögű ajtócska. Azt ki és alatta ott a féklámpa, plusz index izzójának a foglalata, amit egy kis pöcök fog, amit lenyomva kihuzható a foglalat. Épp egy hete kellett cserélnem, kellemes meglepetés volt az egyszerűsége. Kétszállas izzó a féké.  Wink
Naplózva

Mondeo Mk4 Titanium-X, 2009, 2.0 Tdci 140Le (170Le progi) QXBA, AWF21 6 sebességes Tiptronic, Convers+, EGR Off

Ex: Mondeo MK3 Ghia, 2004, 2.0 TDCI 130LE FMBA, 6 Gang, Facelift 1, EGR off
Ricsike1307
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14



« Új hozzászólás #7468 Dátum: 2017.03.20 hétfő, 12:58:32 »

Viccesen egyszerü.  smile Csomagtér ajtó fel, bal oldalt egy kis kivehető négyszögű ajtócska. Azt ki és alatta ott a féklámpa, plusz index izzójának a foglalata, amit egy kis pöcök fog, amit lenyomva kihuzható a foglalat. Épp egy hete kellett cserélnem, kellemes meglepetés volt az egyszerűsége. Kétszállas izzó a féké.  Wink

Köszöntem! Készen is vagyok!  integet2
Naplózva

2009 MK4 1.8TDI Kombi
ManiMondeo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 766



E-mail
« Új hozzászólás #7469 Dátum: 2017.03.21 kedd, 18:15:10 »

Sziasztok!

Volna egy olyan kérdésem, hogy a gázpedál elektromos részét, főképp a potmétert (ha azzal szabályoz) miként lehet tisztitani?
Az ok, amiért kérdem az az, hogy finom gáznál, illetve sebességtartásnál, ha a pedált épp csak nyomni kell, akkor néha olyan, mintha nem tudná eldönteni mit is csináljon. Illetve van, hogy nyomom picit semmi, aztán ahogy erősitem a nyomást, megindul hirtelenebben.
Ha a tempomattal megyek, akkor kis simán, egyenletesen megy a kocsi, független, hogy milyen kis mértékü "gázadással" tartja a tempót!
Köszi előre is a segitséget.  worship

Ui: hibakód nincs.
Naplózva

Mondeo Mk4 Titanium-X, 2009, 2.0 Tdci 140Le (170Le progi) QXBA, AWF21 6 sebességes Tiptronic, Convers+, EGR Off

Ex: Mondeo MK3 Ghia, 2004, 2.0 TDCI 130LE FMBA, 6 Gang, Facelift 1, EGR off
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #7470 Dátum: 2017.03.21 kedd, 19:05:15 »

Sziasztok!

Volna egy olyan kérdésem, hogy a gázpedál elektromos részét, főképp a potmétert (ha azzal szabályoz) miként lehet tisztitani?
Az ok, amiért kérdem az az, hogy finom gáznál, illetve sebességtartásnál, ha a pedált épp csak nyomni kell, akkor néha olyan, mintha nem tudná eldönteni mit is csináljon. Illetve van, hogy nyomom picit semmi, aztán ahogy erősitem a nyomást, megindul hirtelenebben.
Ha a tempomattal megyek, akkor kis simán, egyenletesen megy a kocsi, független, hogy milyen kis mértékü "gázadással" tartja a tempót!
Köszi előre is a segitséget.  worship

Ui: hibakód nincs.
Sehogy. Szerencsére nem is kell. Szinte biztos vagyok benne, hogy nem kontakhibáról van szó. Ez nem egy olyan poti, ami csak úgy elkezd recsegni. Ha jól sejtem eleve 3 poti van egymás mellett. Sajnos van egy időnként felbukkanó hiba, amikor 1500-as fordulat körül, kis gázpedál állásnál néha nem tudja eldönteni a motorvezérlő, hogy mi legyen és enyhe rángatást produkál.

A poti szétbarmolása helyett először is menet közben egy folyamatos élő adat olvasással kell a gázpedál állást nézni. Ha nincs ingadozás, akkor el is felejtheted, hogy ez a gond. Ha mégis köhögne, akkor csere.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
ManiMondeo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 766



E-mail
« Új hozzászólás #7471 Dátum: 2017.03.21 kedd, 22:01:02 »

Sehogy. Szerencsére nem is kell. Szinte biztos vagyok benne, hogy nem kontakhibáról van szó. Ez nem egy olyan poti, ami csak úgy elkezd recsegni. Ha jól sejtem eleve 3 poti van egymás mellett. Sajnos van egy időnként felbukkanó hiba, amikor 1500-as fordulat körül, kis gázpedál állásnál néha nem tudja eldönteni a motorvezérlő, hogy mi legyen és enyhe rángatást produkál.

A poti szétbarmolása helyett először is menet közben egy folyamatos élő adat olvasással kell a gázpedál állást nézni. Ha nincs ingadozás, akkor el is felejtheted, hogy ez a gond. Ha mégis köhögne, akkor csere.


Köszönöm a segitséget!  worship
Nem tudtam, hogy van egy ilyen kis alap bakija a computernek, de tény, hogy pont az 1500as fordulathoz közeli tartományban (3asban 40nél kb, 4esben 55nél kb) csinálja ezt.
Ettől függetlenül rákötöm a diagot és élőbe megnézem az értékeit mindenképpen. Azt lehet tudni, hogy ezt melyik modul kezeli, hogy hol keresem a forscanben!?  wave
Naplózva

Mondeo Mk4 Titanium-X, 2009, 2.0 Tdci 140Le (170Le progi) QXBA, AWF21 6 sebességes Tiptronic, Convers+, EGR Off

Ex: Mondeo MK3 Ghia, 2004, 2.0 TDCI 130LE FMBA, 6 Gang, Facelift 1, EGR off
zoltanczibolya
Vendég
« Új hozzászólás #7472 Dátum: 2017.03.23 csütörtök, 18:58:38 »

Sziasztok.
Sürgősen keresek Ford Mondeo Mk4 2.0 Tdci-hez klíma vezérlő gombot.Ma takarítás közben a kúton beszívta az AC gombot a porszívó.Sajnos a kutasnál nem volt hozzá kulcs csak a tulajnál van.Illetve szükségem volna még az AUTO gombra is mert azon az egyik fül el van törve.
Várom váladzotokat.Előre is köszi
Átnézem még melyik gomb mennyire kopott és esetleg ha másik is kell természetesen arra is vevő vagyok.
Üdv.Zoli
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #7473 Dátum: 2017.03.23 csütörtök, 19:17:52 »

Sziasztok.
Sürgősen keresek Ford Mondeo Mk4 2.0 Tdci-hez klíma vezérlő gombot.Ma takarítás közben a kúton beszívta az AC gombot a porszívó.Sajnos a kutasnál nem volt hozzá kulcs csak a tulajnál van.Illetve szükségem volna még az AUTO gombra is mert azon az egyik fül el van törve.
Várom váladzotokat.Előre is köszi
Átnézem még melyik gomb mennyire kopott és esetleg ha másik is kell természetesen arra is vevő vagyok.
Üdv.Zoli

Talán Sakosnak volt valami ilyesmi eladó.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #7474 Dátum: 2017.03.23 csütörtök, 19:24:42 »

Sziasztok.
Sürgősen keresek Ford Mondeo Mk4 2.0 Tdci-hez klíma vezérlő gombot.Ma takarítás közben a kúton beszívta az AC gombot a porszívó.Sajnos a kutasnál nem volt hozzá kulcs csak a tulajnál van.Illetve szükségem volna még az AUTO gombra is mert azon az egyik fül el van törve.
Várom váladzotokat.Előre is köszi
Átnézem még melyik gomb mennyire kopott és esetleg ha másik is kell természetesen arra is vevő vagyok.
Üdv.Zoli
nekem van egy vezérlőm, 5eFt-ért tiéd lehet róla az összes gomb és még egy házat és panelt is kapsz hozzá. Smiley
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Szlobi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 943



E-mail
« Új hozzászólás #7475 Dátum: 2017.03.23 csütörtök, 19:38:09 »

Fényszórók magasság állítása, ha az óra mutató járásával megegyezően csavarom a csavart, akkor lefele, vagy felfele állítja? Egy picit kell állítanom rajtuk, de nem akarom eltekergetni teljesen. Smiley
Naplózva

2008 MK4 Titanium 2.0 TDCI 180Le/400Nm Kombi. EGR-OFF,DPF-OFF.  eljen
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #7476 Dátum: 2017.03.23 csütörtök, 20:57:16 »

Fényszórók magasság állítása, ha az óra mutató járásával megegyezően csavarom a csavart, akkor lefele, vagy felfele állítja? Egy picit kell állítanom rajtuk, de nem akarom eltekergetni teljesen. Smiley
nincs rajta a lámpaházon az állító mellett, hogy melyik irány melyik?
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Szlobi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 943



E-mail
« Új hozzászólás #7477 Dátum: 2017.03.23 csütörtök, 22:44:24 »

nincs rajta a lámpaházon az állító mellett, hogy melyik irány melyik?

Na ezt nem is figyeltem, holnap megnézem. Smiley
Naplózva

2008 MK4 Titanium 2.0 TDCI 180Le/400Nm Kombi. EGR-OFF,DPF-OFF.  eljen
Bonca
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


E-mail
« Új hozzászólás #7478 Dátum: 2017.03.24 péntek, 18:27:17 »

A rádió ISO csatlakozójában melyik szálon lesz 12V, ha elfordítom a kulcsot? Ezt hívják ACC-nak?

Bonca
Naplózva

2.0 TDCi 140 LE QXBA 2010.11.
WF0GXXGBBGAA13463
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #7479 Dátum: 2017.03.24 péntek, 19:19:38 »

A rádió ISO csatlakozójában melyik szálon lesz 12V, ha elfordítom a kulcsot? Ezt hívják ACC-nak?

Bonca
nincs a rádiónak iso csatlakozója
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Bonca
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


E-mail
« Új hozzászólás #7480 Dátum: 2017.03.24 péntek, 19:28:25 »

nincs a rádiónak iso csatlakozója

Az aliexpress-es eladó így hivatkozott rá. Arra a fekete kockára gondolok, amire minden táp és hangszóró ki van vezetve. Még a quadlock nevet is láttam.



Bonca
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.24 péntek, 19:30:27 írta Bonca » Naplózva

2.0 TDCi 140 LE QXBA 2010.11.
WF0GXXGBBGAA13463
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #7481 Dátum: 2017.03.24 péntek, 19:34:40 »

Az aliexpress-es eladó így hivatkozott rá. Arra a fekete kockára gondolok, amire minden táp és hangszóró ki van vezetve. Még a quadlock nevet is láttam.


Bonca
quadlock van.

http://www.fordwiki.co.uk/index.php?title=Quadlock_Stereo_Connector_-_Facelift

pin15 állandó pozitív
pin16 gyújtás pozitív
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Bonca
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


E-mail
« Új hozzászólás #7482 Dátum: 2017.03.24 péntek, 19:50:38 »

quadlock van.

http://www.fordwiki.co.uk/index.php?title=Quadlock_Stereo_Connector_-_Facelift

pin15 állandó pozitív
pin16 gyújtás pozitív

Biztiket is meg tudnád mondani, melyiké milyen néven van? Még nincs szinte semmi doksim az autóhoz.

Bonca
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.24 péntek, 19:55:56 írta Bonca » Naplózva

2.0 TDCi 140 LE QXBA 2010.11.
WF0GXXGBBGAA13463
steve78
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 396



« Új hozzászólás #7483 Dátum: 2017.03.25 szombat, 19:17:08 »

Helló!
Parkolóradart szeretnék utólagosan a Mondeo-ba. Meg lehet azt oldani, hogy az első "gyári hatású" legyen, gondolok itt arra, hogy a műszerfali kapcsolóról lehessen kapcsolni, vagy külön kapcsoló kell hozzá? Ha igen, akkor a jelenlegi csak ESP kapcsoló egy az egyben cserélhető a "megosztott" kapcsolóra?  Mennyire lehet szívás bekötni így?

Köszi!
Naplózva

Mondeo Turnier MKIV Titanium, 2011, 2.0TDCI 140 LE UFBA, 6 seb. kézi
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #7484 Dátum: 2017.03.26 vasárnap, 11:39:37 »

Helló!
Parkolóradart szeretnék utólagosan a Mondeo-ba. Meg lehet azt oldani, hogy az első "gyári hatású" legyen, gondolok itt arra, hogy a műszerfali kapcsolóról lehessen kapcsolni, vagy külön kapcsoló kell hozzá? Ha igen, akkor a jelenlegi csak ESP kapcsoló egy az egyben cserélhető a "megosztott" kapcsolóra?  Mennyire lehet szívás bekötni így?

Köszi!

Ha jol emlekszem Tibo69 megoldotta ezt, irj ra.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #7485 Dátum: 2017.03.26 vasárnap, 11:53:59 »

Helló!
Parkolóradart szeretnék utólagosan a Mondeo-ba. Meg lehet azt oldani, hogy az első "gyári hatású" legyen, gondolok itt arra, hogy a műszerfali kapcsolóról lehessen kapcsolni, vagy külön kapcsoló kell hozzá? Ha igen, akkor a jelenlegi csak ESP kapcsoló egy az egyben cserélhető a "megosztott" kapcsolóra?  Mennyire lehet szívás bekötni így?

Köszi!
jobb első lámpát kivéve látszik, hogy elő van-e kábelezve. ha igen, akkor megoldható, ha nem akkor is, csak nagyobb macera és költség
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Lacilondon
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



E-mail
« Új hozzászólás #7486 Dátum: 2017.03.26 vasárnap, 12:41:08 »

Sziasztok Urak!

Van egy kis problémám. A tolatolámpám nem müködik.A biztositék jó,az izzók jok. Mi lehet még a gond? Az index meg a sima lámpa müködik,már ha ez érdekes lehet.
Köszönöm. worship
Naplózva

Ford mondeo 2.0 TDCI. Titanium. 2010. silver
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #7487 Dátum: 2017.03.26 vasárnap, 12:49:33 »

Sziasztok Urak!

Van egy kis problémám. A tolatolámpám nem müködik.A biztositék jó,az izzók jok. Mi lehet még a gond? Az index meg a sima lámpa müködik,már ha ez érdekes lehet.
Köszönöm. worship

Kapcsoló.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Lacilondon
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



E-mail
« Új hozzászólás #7488 Dátum: 2017.03.26 vasárnap, 13:10:44 »

Kapcsoló.

Köszi.. Az ami a váltóban van ugye?
még annyit, hogy hibaüzenet nincs

automata
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.26 vasárnap, 13:22:15 írta Lacilondon » Naplózva

Ford mondeo 2.0 TDCI. Titanium. 2010. silver
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #7489 Dátum: 2017.03.26 vasárnap, 14:14:26 »

Köszi.. Az ami a váltóban van ugye?
még annyit, hogy hibaüzenet nincs

automata

Emiatt nincs hibaüzenet. Hiszen van olyan üzemállapot mikor a lámpa kapcsoló nincs bekapcsolva, tehát miért tekintené hibának.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Lacilondon
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



E-mail
« Új hozzászólás #7490 Dátum: 2017.03.26 vasárnap, 14:17:16 »

Emiatt nincs hibaüzenet. Hiszen van olyan üzemállapot mikor a lámpa kapcsoló nincs bekapcsolva, tehát miért tekintené hibának.

Azért gondoltam,mert 1 éve amikor a tolatóradart szereltem be,ugyanez volt,csak hibauzenettel.mondjuk akkor egy biztosíték csere megoldotta. Hat megpróbálom amit tanacsoltal.
Naplózva

Ford mondeo 2.0 TDCI. Titanium. 2010. silver
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #7491 Dátum: 2017.03.26 vasárnap, 14:32:44 »

Azért gondoltam,mert 1 éve amikor a tolatóradart szereltem be,ugyanez volt,csak hibauzenettel.mondjuk akkor egy biztosíték csere megoldotta. Hat megpróbálom amit tanacsoltal.

Akkor a hiba már akkor is megvolt, pl egy letestelő kábel...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Lacilondon
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



E-mail
« Új hozzászólás #7492 Dátum: 2017.03.26 vasárnap, 14:34:18 »

Akkor a hiba már akkor is megvolt, pl egy letestelő kábel...
De egészen ma délelőttig működött. Aztán újra tolatóradar szerelés,és megint nem működik. Nem akar ez az auto tolatóradart ahogy elnézem Smiley
Naplózva

Ford mondeo 2.0 TDCI. Titanium. 2010. silver
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #7493 Dátum: 2017.03.26 vasárnap, 14:48:50 »

De egészen ma délelőttig működött. Aztán újra tolatóradar szerelés,és megint nem működik. Nem akar ez az auto tolatóradart ahogy elnézem Smiley


Vagy szimplán a szerelésben (szerelőben) van a hiba....  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #7494 Dátum: 2017.03.26 vasárnap, 14:51:16 »

Azért gondoltam,mert 1 éve amikor a tolatóradart szereltem be,ugyanez volt,csak hibauzenettel.mondjuk akkor egy biztosíték csere megoldotta. Hat megpróbálom amit tanacsoltal.

Tehát nem ugyanez, hiszen akkor egy biztosíték miatt áramköri hiba lett (több áramkörben is) és emiatt generálódott a hibaüzenet.
Most pedig elmondásod szerint minden rendben csak nem világít a tolatólámpa.

Én nem azt látom, hogy a két eset azonos lenne.

Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Lacilondon
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



E-mail
« Új hozzászólás #7495 Dátum: 2017.03.26 vasárnap, 14:53:37 »

Tehát nem ugyanez, hiszen akkor egy biztosíték miatt áramköri hiba lett (több áramkörben is) és emiatt generálódott a hibaüzenet.
Most pedig elmondásod szerint minden rendben csak nem világít a tolatólámpa.

Én nem azt látom, hogy a két eset azonos lenne.



Vagy szimplán a szerelésben (szerelőben) van a hiba....  Cool

Ebben hol lehet hiba? Értem mit mondasz,csak nem értem hol lehet ebben hibázni. Piros kábel izzohoz,fekete test. Aztán elviekben ennyi. Működnie kellene.

Rosszul fogalmaztam,a múltkori eset hibauzenete a biztosíték volt. Most semmi.
Naplózva

Ford mondeo 2.0 TDCI. Titanium. 2010. silver
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #7496 Dátum: 2017.03.26 vasárnap, 15:05:40 »

Ebben hol lehet hiba? Értem mit mondasz,csak nem értem hol lehet ebben hibázni. Piros kábel izzohoz,fekete test. Aztán elviekben ennyi. Működnie kellene.

Rosszul fogalmaztam,a múltkori eset hibauzenete a biztosíték volt. Most semmi.

A radar bekötése előtt működött a tolató lámpa?
Ha igen, akkor egyértelmű a bekötés közben történt hiba. Akár kábel testre érése ...

Ha a bekötés előtt sem működött a tolató lámpa, akkor nyilván semmi köze a radar bekötéséhez. Ebben az esetben viszont ne hozd összefüggésbe a két dolgot.

Tedd gyújtásra, zárd össze a tolatólámpa kapcsoló csatlakozójában az érintkezőket és néz meg működik-e.
A csatlakozóba bele is  mérhetsz, gyújtáson egyik érintkezőn akku feszültséget kell mérj.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Lacilondon
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



E-mail
« Új hozzászólás #7497 Dátum: 2017.03.26 vasárnap, 15:08:08 »

A radar bekötése előtt működött a tolató lámpa?
Ha igen, akkor egyértelmű a bekötés közben történt hiba. Akár kábel testre érése ...

Ha a bekötés előtt sem működött a tolató lámpa, akkor nyilván semmi köze a radar bekötéséhez. Ebben az esetben viszont ne hozd összefüggésbe a két dolgot.

Tedd gyújtásra, zárd össze a tolatólámpa kapcsoló csatlakozójában az érintkezőket és néz meg működik-e.
A csatlakozóba bele is  mérhetsz, gyújtáson egyik érintkezőn akku feszültséget kell mérj.

Előtte működött igen.
Megpróbálom amit tanacsoltal. Koszonom
Naplózva

Ford mondeo 2.0 TDCI. Titanium. 2010. silver
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #7498 Dátum: 2017.03.26 vasárnap, 15:11:00 »

Előtte működött igen.
Megpróbálom amit tanacsoltal. Koszonom

Ha olyan a váltód, hogy a bowdennel egy menetfokozat kapcsoló egységet működtetsz a váltó tetején, akkor abban van a kapcsoló. Ami pedig akár egy jel lehet csak CAN BUS-on a többfunkciós vezérlőnek.
Nem derül ki milyen autód van abból, hogy 2010.
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.26 vasárnap, 15:17:25 írta GSR™ » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Lacilondon
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



E-mail
« Új hozzászólás #7499 Dátum: 2017.03.26 vasárnap, 16:03:43 »

Ha olyan a váltód, hogy a bowdennel egy menetfokozat kapcsoló egységet működtetsz a váltó tetején, akkor abban van a kapcsoló. Ami pedig akár egy jel lehet csak CAN BUS-on a többfunkciós vezérlőnek.
Nem derül ki milyen autód van abból, hogy 2010.

2.0 tdci automata 140 lovas. 2010 januári
Közben raneztem újra,az van hogy a bal oldalon sem a fej lámpa sem a ködlámpa sem a tolatólámpa nem működik..
Naplózva

Ford mondeo 2.0 TDCI. Titanium. 2010. silver
Oldalak: 1 ... 143 144 145 146 147 148 149 [150] 151 152 153 154 155 156 157 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.113 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.