Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 14:38:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4764936 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #200 Dátum: 2004.02.25 szerda, 08:23:00 »

Hi Scratch !
 
De sajnos igen 8( Elso nap mikor elhoztam az autot a kereskedotol "sikeresen" raparkoltam egy ilyen hulye beton bigyora. Olyan szepen felszaladtam ra hogy csuda 8( Persze ez abszolut az en hibam volt, hiszen kb. 1 eves jogsival, de tulajdonkeppen 0 vezetesi tapastalattal tettem mindezt. Nalam azt hiszem ez volt a tanulo penz. Szerencsere nem lett baja a verdanak. Pont jo helyre fekudt. Elol kb. oda ahol egyebkent is meg lehet emelni, hatul pedig a kerek belso reszehez kozel, ahol eros am a cucc. Egyedul a legkondi huto egyik tarto bakja gorbult el. Egyebkent meg 1-2 also karcolassal megusztam. Soha jobban ne torjem ossze az autom, es ezt kivanom mindenkinek ! Jah, egyebkent a legkondit nem igazan tudtam kiprobalni vasarlaskor, mert mar akkor igen hideg volt az ido. Olvasgattam a gepkonyvet es ott azt irtak, hogy +4 fok felett muxik a legkondi. Nemreg vol +15fok is, de semmi 8( Bekapcsolom legkondit, es nem esik vissza a motor fordulatszama, ami ilyenkor azert szokas lenne. Tehat hideget sem fuj 8( Nemtudom, hgoy ez osszefuggesben allhat e a "balesettel", de teny, hogy most nem muxik. Elvileg kiment a gaz, de lehet,hogy nagyobb a baj. Nem merem elvinni idegen legkondishoz, mert a vegen meg a gatyamat is ott kene hagynom. Mert ugye sajnos a szakszervizek nagy resze ugy kezdi, hogy "rossz a legkondi ? Cserelje ki a hatso kereket stb." Nah, erre nekem se penzem, se energiam 8( Tud valaki valami megbizhato legkondist ?  
Hazunk mellett van egy karosszerias srac. Bevittem hozza a verdat. Es nagyon meglepodtem, mert egy db rohadas nincs az auton ! Nem hiaba, mondeo... Cool
bye !
zacci
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #201 Dátum: 2004.02.25 szerda, 09:31:00 »

Hi Scratch !
 
De sajnos igen 8( Elso nap mikor elhoztam az autot a kereskedotol "sikeresen" raparkoltam egy ilyen hulye beton bigyora. Olyan szepen felszaladtam ra hogy csuda 8( Persze ez abszolut az en hibam volt, hiszen kb. 1 eves jogsival, de tulajdonkeppen 0 vezetesi tapastalattal tettem mindezt. Nalam azt hiszem ez volt a tanulo penz. Szerencsere nem lett baja a verdanak. Pont jo helyre fekudt. Elol kb. oda ahol egyebkent is meg lehet emelni, hatul pedig a kerek belso reszehez kozel, ahol eros am a cucc. Egyedul a legkondi huto egyik tarto bakja gorbult el. Egyebkent meg 1-2 also karcolassal megusztam. Soha jobban ne torjem ossze az autom, es ezt kivanom mindenkinek ! Jah, egyebkent a legkondit nem igazan tudtam kiprobalni vasarlaskor, mert mar akkor igen hideg volt az ido. Olvasgattam a gepkonyvet es ott azt irtak, hogy +4 fok felett muxik a legkondi. Nemreg vol +15fok is, de semmi 8( Bekapcsolom legkondit, es nem esik vissza a motor fordulatszama, ami ilyenkor azert szokas lenne. Tehat hideget sem fuj 8( Nemtudom, hgoy ez osszefuggesben allhat e a "balesettel", de teny, hogy most nem muxik. Elvileg kiment a gaz, de lehet,hogy nagyobb a baj. Nem merem elvinni idegen legkondishoz, mert a vegen meg a gatyamat is ott kene hagynom. Mert ugye sajnos a szakszervizek nagy resze ugy kezdi, hogy "rossz a legkondi ? Cserelje ki a hatso kereket stb." Nah, erre nekem se penzem, se energiam 8( Tud valaki valami megbizhato legkondist ?  
Hazunk mellett van egy karosszerias srac. Bevittem hozza a verdat. Es nagyon meglepodtem, mert egy db rohadas nincs az auton ! Nem hiaba, mondeo... Cool
bye !
zacci
Én a lengőkar szilentjeit(4db kb 6000HUF) a függőleges stabilizátor rudat és szilentjeit (2-2db 3000HUF/db) cseréltettem, és teljesen más lett az érzés! Sokkal konfortosabbá vált az utazás.
 
A parkolási technikád nem feltétlenül egyedi, de minden esetre szokatlan!:) Nagy volt a lendület?
 
A klímát ha bekapcsolod, akkor a jobb elejétől egy nagy csattanást kell hallanod(bekapcs. után 4-5mp.), amikoris a kompresszornak be kell kapcsolódnia. Ha nem akkor tényleg elszökhetett a gázod, akkor viszont ne kapcsold be többet, mert az olaj is kifolyhatott belőle! Ilyenkor azt szokták csinálni, hogy nyomáspróba alá vetik a rendszert, és kb. egy órán át hagyják állni. Ha minden OK akkor vákumot csinálnak benne, azzal beszívják az olajat, majd feltöltik gázzal a rendszert. Ez kb. 12000HUF legalábbis itt Esztergomban egy megbízható klímásnál!
 
Tisztelettel!
Ui: További jó parkolást
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #202 Dátum: 2004.02.25 szerda, 10:00:00 »

Hi Joe+
Koszi a tancsot meg az infot !
Ez a 4db szilent csak az elso kerekekre vagy elso-hatso kerekekre eleg ? Stabilizator rud hatul is van ugye ? Tehat hatul is erdemes cserelni ? Ez igy arban nem tunik veszesnek, foleg, ha utana helyre all a komfort erzet. A klimat mar nem kapcsolgatom. Elviszem majd legkondishoz, oszt meglatjuk... Ugy tudom a legkondi ilyen kupos illesztessel van osszerakva, namarmost ha kicsit elmozdult a huto, marpedig elmozdult az utes hatasara, akkor lehet azert szalt el a gaz.
Egyebkent nem volt nagy a lendulet, csak benaztam 1et+sotet volt es nem vettem szre azt a hulye beton bigyot, csak mikor mar felszaladtam ra 8(
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #203 Dátum: 2004.02.25 szerda, 10:06:00 »

Hi all !
Egyebkent ha valakit erdekel, van nemi anyagom I-es Mondeohoz. Komplett szervizkonyv, kb. 24Mb es mindent leirnak benne. Pl. hogy vedd ki a motort, hol es milyen ertekeket kell merned (hezagmeres stb.) es van egy jo adag elektronika kapcsrjaz is benne.
Szal, ha kell valakinek, akkor szoljon es felpakolom valahova.
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #204 Dátum: 2004.02.25 szerda, 10:08:00 »

Hi all !
Egyebkent ha valakit erdekel, van nemi anyagom I-es Mondeohoz. Komplett szervizkonyv, kb. 24Mb es mindent leirnak benne. Pl. hogy vedd ki a motort, hol es milyen ertekeket kell merned (hezagmeres stb.) es van egy jo adag elektronika kapcsrjaz is benne.
Szal, ha kell valakinek, akkor szoljon es felpakolom valahova.
bye
zacci
Ilyen mindíg éedekel!
 
 
köszi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #205 Dátum: 2004.02.25 szerda, 10:26:00 »

Hi Joe+
Koszi a tancsot meg az infot !
Ez a 4db szilent csak az elso kerekekre vagy elso-hatso kerekekre eleg ? Stabilizator rud hatul is van ugye ? Tehat hatul is erdemes cserelni ? Ez igy arban nem tunik veszesnek, foleg, ha utana helyre all a komfort erzet. A klimat mar nem kapcsolgatom. Elviszem majd legkondishoz, oszt meglatjuk... Ugy tudom a legkondi ilyen kupos illesztessel van osszerakva, namarmost ha kicsit elmozdult a huto, marpedig elmozdult az utes hatasara, akkor lehet azert szalt el a gaz.
Egyebkent nem volt nagy a lendulet, csak benaztam 1et+sotet volt es nem vettem szre azt a hulye beton bigyot, csak mikor mar felszaladtam ra 8(
 
bye
zacci
Nekem csak az eljét kellett rendbe tetetnem, mivel csak az lógott, így csak arról beszéltem.
 
Tisztelettel!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #206 Dátum: 2004.02.25 szerda, 11:23:00 »

Hi all !
Egyebkent ha valakit erdekel, van nemi anyagom I-es Mondeohoz. Komplett szervizkonyv, kb. 24Mb es mindent leirnak benne. Pl. hogy vedd ki a motort, hol es milyen ertekeket kell merned (hezagmeres stb.) es van egy jo adag elektronika kapcsrjaz is benne.
Szal, ha kell valakinek, akkor szoljon es felpakolom valahova.
bye
zacci
Okvetlen rakd fel vhová, kellene!!!
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #207 Dátum: 2004.02.26 csütörtök, 08:34:00 »

Nekem csak az eljét kellett rendbe tetetnem, mivel csak az lógott, így csak arról beszéltem.
 
Tisztelettel!
Hi !
Koszi az infot !
Mig fel nem kerul a doksi az oldalamra, addig lenne meg 1 kerdesem. NEmreg szetkaptam az autom belsejet. Ajtokrol leszedtem karpit tisztitas es uj hangszoro beszereles miatt. Akkor lattam meg, hogy a kilincsen van ilyen kis ablak, ahova talan be lehetne szerelni ilyen kis zod ledet. CLXnel enek alapbol mukodnie kell, vagy utolag kell berakni led-et egot stb. ? Es gyarilag nincs benne ego, akkor csak veszek 1et es kesz ? vagy CLXbol hianyzik a foglalat is ? A masik erdekesseg az anyos oldali ajtonal van. Kinyitom az ajtot kivulrol es ugy marad az ajto kilincs 8( Lehet eltort valami rugo ? Volt mar valakinek ilyen gondja ? Es hol lehet hozza alkatreszt venni ? Es kb. mennyibe kerulhet ? Cool Netan ki kell cserelnem az egesz kilincs cuccot ? Zavaro a dolog, mert csak akkor zarodik rendesen az ajto, ha visszanyomom a kilincset 8(
Nah, egyenlore ennyi Cool
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #208 Dátum: 2004.02.26 csütörtök, 10:48:00 »

Hi !
Koszi az infot !
Mig fel nem kerul a doksi az oldalamra, addig lenne meg 1 kerdesem. NEmreg szetkaptam az autom belsejet. Ajtokrol leszedtem karpit tisztitas es uj hangszoro beszereles miatt. Akkor lattam meg, hogy a kilincsen van ilyen kis ablak, ahova talan be lehetne szerelni ilyen kis zod ledet. CLXnel enek alapbol mukodnie kell, vagy utolag kell berakni led-et egot stb. ? Es gyarilag nincs benne ego, akkor csak veszek 1et es kesz ? vagy CLXbol hianyzik a foglalat is ? A masik erdekesseg az anyos oldali ajtonal van. Kinyitom az ajtot kivulrol es ugy marad az ajto kilincs 8( Lehet eltort valami rugo ? Volt mar valakinek ilyen gondja ? Es hol lehet hozza alkatreszt venni ? Es kb. mennyibe kerulhet ? Cool Netan ki kell cserelnem az egesz kilincs cuccot ? Zavaro a dolog, mert csak akkor zarodik rendesen az ajto, ha visszanyomom a kilincset 8(
Nah, egyenlore ennyi Cool
bye
zacci
Nekem a bal hátsó marad úgy!
Én úgy döntöttem, hogy megvárom a tél végét, hátha megjavul, mert a Suzukimnál megjavult tavaszra ugyan az az ajtó!
 
Tisztelettel!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #209 Dátum: 2004.02.26 csütörtök, 10:54:00 »

Nekem a bal hátsó marad úgy!
Én úgy döntöttem, hogy megvárom a tél végét, hátha megjavul, mert a Suzukimnál megjavult tavaszra ugyan az az ajtó!
 
Tisztelettel!
Szintén a bal hátsó gyengélkedik.
Szintén megvárom a tavszt, mert most kicsit hideg lenne barkácsoláshoz.
Bye
 
Cit
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #210 Dátum: 2004.02.26 csütörtök, 11:28:00 »

Hi !
 
ok, de ez nem buzuki, tehat nem normalis jelenseg ! Cool))
Erre a kilincs vilagitasra van valakinek valami tipje ?
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #211 Dátum: 2004.02.26 csütörtök, 11:44:00 »

Hi !
 
ok, de ez nem buzuki, tehat nem normalis jelenseg ! Cool))
Erre a kilincs vilagitasra van valakinek valami tipje ?
 
bye
zacci
Ha a Suzukiban megjavult, akkor a Mondeoval sem lehet gond!:))))))))
 
Tisztelettel!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #212 Dátum: 2004.02.26 csütörtök, 11:50:00 »

Hi !
 
ok, de ez nem buzuki, tehat nem normalis jelenseg ! Cool))
Erre a kilincs vilagitasra van valakinek valami tipje ?
 
bye
zacci
Volt régen szó arról, hogy hogy lehet utólagosan bekötni ilyen kilincs megvilágítást. Itt találsz valami info róla.  
http://www.fordmondeo.org/mods.htm
 
Bye
 
Cit
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #213 Dátum: 2004.02.26 csütörtök, 16:09:00 »

zacci, Joe+, citromheja,
 
a kilincsnek csak sima WD40 kell, ki kell pucolni, és jó lesz!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #214 Dátum: 2004.02.26 csütörtök, 17:44:00 »

zacci, Joe+, citromheja,
 
a kilincsnek csak sima WD40 kell, ki kell pucolni, és jó lesz!
Épp a minap fújtam be én is WD40-nel és jó lett. Persze nem volt elég kívülről a nyílásokon bespriccelni, hanem a kárpit lebontása után belülről jó alaposan el kellett áztatni.
 
Egyébként nekem is a bal hátsó vacakolt (-> tipushiba.hu Smiley ). Elég gáz volt, amikor valaki olyan ült be, aki nem tudta, hogy becsukás előtt vissza kell nyomni a kilincset, aztán egy lendületes jobbkanyarban kivágódott a hátsóajtó...
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #215 Dátum: 2004.02.26 csütörtök, 23:24:00 »

A kilincs nálam is szorult. Szédszedtem, ki akartam ütni a tengelyt, erre széttört. A guta majdnem megütött, mert színre volt fújva. Szerencsére volt más fújnivaló is. Szóval, elég, ha megáztatod olajban... Ja, meg a csavarhúzót beejtettem az ajtóba. Kilincsvilágítás: nekem volt gyárilag! Nagyon lácsó. Zölden világított.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #216 Dátum: 2004.02.27 péntek, 08:27:00 »

Hi !
 
Jah, egyebkent tegnap beroffentettem a gepsarkanyt, es "hosszabb" jaratas utan is kb. 1e-1.5e volt az alapjarat, tehat valamelyest javult a helyzet. Lehet valami dugulas volt ?  
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #217 Dátum: 2004.02.27 péntek, 18:13:00 »

Hi !
Help pleeeez !
Arulja el valaki hogy a csipaba kell kiszedni a kilometer orat ? Marmint az egesz muszerfalat. Eljutottam odaig, hogy a letoredezett lamellak miatt leszedtem a fekete burkolatot es kicsavaroztam az ora osszes csavarjat. De az istenert nem tudom kiszedni a seggebol a kilometerora drotot. Az mifele ? csavaros, pattintos vagy miszosz ? Es ha csavarni kell, akkor merre Huh? E miatt most nem tudom kiemelni a komplett orat 8( Egot is kene cserelnem, szal jo lenne kivenni.
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #218 Dátum: 2004.02.27 péntek, 22:22:00 »

Hi !
Help pleeeez !
Arulja el valaki hogy a csipaba kell kiszedni a kilometer orat ? Marmint az egesz muszerfalat. Eljutottam odaig, hogy a letoredezett lamellak miatt leszedtem a fekete burkolatot es kicsavaroztam az ora osszes csavarjat. De az istenert nem tudom kiszedni a seggebol a kilometerora drotot. Az mifele ? csavaros, pattintos vagy miszosz ? Es ha csavarni kell, akkor merre Huh? E miatt most nem tudom kiemelni a komplett orat 8( Egot is kene cserelnem, szal jo lenne kivenni.
bye
zacci
zacci,
 
teljesen felesleges ugyan azt több helyre bemásolnod, mert törölni fogom! CSAK egy helyre írd be, és CSAK oda, ahova tartozik!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #219 Dátum: 2004.02.28 szombat, 06:22:00 »

Hi !
 
Ok, megertettem ! Cool
sorry
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #220 Dátum: 2004.02.28 szombat, 17:10:00 »

2.0 16v Hidegen olyan mint egy beteg tehén. Gázadásra fullad, 2-3 henger megy csak. Ha bemelegszik semmi gond. Gyertyák, kábelek újak. Diagnosztika negatív. Tanácstalan vagyok. Nektek volt már iylen???  Sad
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #221 Dátum: 2004.02.28 szombat, 18:44:00 »

2.0 16v Hidegen olyan mint egy beteg tehén. Gázadásra fullad, 2-3 henger megy csak. Ha bemelegszik semmi gond. Gyertyák, kábelek újak. Diagnosztika negatív. Tanácstalan vagyok. Nektek volt már iylen???  Sad
hőmérséklet jeladó a termosztátházon valószinüleg
behalt!ez felelős többek között a hidegjáratért!
ki kell mérni,hogy jó-e!
ha kell adat akkor írj!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #222 Dátum: 2004.02.28 szombat, 19:20:00 »

Nekem is csinál ilyet a V6...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #223 Dátum: 2004.02.28 szombat, 21:45:00 »

Nekem is csinál ilyet a V6...
#26
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #224 Dátum: 2004.02.29 vasárnap, 09:24:00 »

Hi !
Sikerult kikapnom a muszerfalat a gepsarkanybol.  
Sajnos egy csomo ego ki van egve 8( Mar mindenhol kerestem, de nem talatam infot arrol, hogy CLXben milyen visszajelzo lampak vannak gyarilag. Annyi tiszta, hogy van aksi, olajnyomas, ABS, legzacsi, fek rendszer visszajelzo lampa. Nade CLXben van gyarilag olajszint jelzo Huh? Mert ugye a helye megvan, de nincs benne ego. A masik gondom az, hogy eddig 3bol 1x sikerult mukodesre birnom az olaj nyomas visszajelzo lampat, mikor gyujtas adtam. De most nem akar mukodni 8( Kontaktos a muszerfal csatija ? Hiaba mozgattam az egot, nem akart villagitani 8( Jah, es a muszerfal 2db csatlakozojat be lehet fujni WD40el ? Elnezest, hogy ilyen sokat kerdezek, de igerem leszokom rola, ha mindent megtudtam Cool
bye  
zacci
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #225 Dátum: 2004.02.29 vasárnap, 10:00:00 »

Hi !
Sikerult kikapnom a muszerfalat a gepsarkanybol.  
Sajnos egy csomo ego ki van egve 8( Mar mindenhol kerestem, de nem talatam infot arrol, hogy CLXben milyen visszajelzo lampak vannak gyarilag. Annyi tiszta, hogy van aksi, olajnyomas, ABS, legzacsi, fek rendszer visszajelzo lampa. Nade CLXben van gyarilag olajszint jelzo Huh? Mert ugye a helye megvan, de nincs benne ego. A masik gondom az, hogy eddig 3bol 1x sikerult mukodesre birnom az olaj nyomas visszajelzo lampat, mikor gyujtas adtam. De most nem akar mukodni 8( Kontaktos a muszerfal csatija ? Hiaba mozgattam az egot, nem akart villagitani 8( Jah, es a muszerfal 2db csatlakozojat be lehet fujni WD40el ? Elnezest, hogy ilyen sokat kerdezek, de igerem leszokom rola, ha mindent megtudtam Cool
bye  
zacci
Az olajnyomás viszajelző lámpa engem is érdekel mert nekem mert mióta megvan a gép 4 hónapja még egyszer sem működött
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #226 Dátum: 2004.02.29 vasárnap, 12:44:00 »

Olajgombát cseréljetek, nekem is az volt a baj. Nem drága. csak xar hozzáférni.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #227 Dátum: 2004.02.29 vasárnap, 17:48:00 »

#26
Befújtam k.s.-el hátha,amúgy milyen értékeknek kellene ott lenni?
Előre is thx!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #228 Dátum: 2004.02.29 vasárnap, 18:29:00 »

Befújtam k.s.-el hátha,amúgy milyen értékeknek kellene ott lenni?
Előre is thx!

Le kell hűzni a csatit.Megmérni a hűtővíz hőmérsékletét(jobb műszerhez van ilyen opció).
Két pont között mérni:
 
0 C˙    88000-102000 Ohm
20C˙   35000-40000   Ohm
40C˙   15000-17000   Ohm
60C˙   7100-8000      Ohm
80C˙   3000-4500      Ohm
 
Üdv
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #229 Dátum: 2004.02.29 vasárnap, 18:59:00 »


Le kell hűzni a csatit.Megmérni a hűtővíz hőmérsékletét(jobb műszerhez van ilyen opció).
Két pont között mérni:
 
0 C˙    88000-102000 Ohm
20C˙   35000-40000   Ohm
40C˙   15000-17000   Ohm
60C˙   7100-8000      Ohm
80C˙   3000-4500      Ohm
 
Üdv
Ha netán ez a baja az okozhat "túlfogyasztást" olyan tünetekkel hogy hidegen szarul megy? Magyarul: üzemi hőfokon többet eszik-e a gépezet?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #230 Dátum: 2004.02.29 vasárnap, 19:10:00 »

Nem eszik sokat, Városban télen 9 lit. szerintem az nem sok.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #231 Dátum: 2004.02.29 vasárnap, 19:45:00 »

Ha netán ez a baja az okozhat "túlfogyasztást" olyan tünetekkel hogy hidegen szarul megy? Magyarul: üzemi hőfokon többet eszik-e a gépezet?
igen okozhat ugyanis ez az egyik érzékelő amiböl az EEC a hozzákevert üzemanyagot számolja.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #232 Dátum: 2004.02.29 vasárnap, 19:49:00 »

igen okozhat ugyanis ez az egyik érzékelő amiböl az EEC a hozzákevert üzemanyagot számolja.
a másik a légtömegmérő a harmadik pedig a beszívott levegő hőmérséklet jeladó
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #233 Dátum: 2004.03.01 hétfő, 08:31:00 »

zacci, Joe+, citromheja,
 
a kilincsnek csak sima WD40 kell, ki kell pucolni, és jó lesz!
Jelszó: WD40!!!
 
A probléma megoldva szétszedés nélkül!!!
 
Gondoltam hogy csak fújkálok, és befújtam az összes nyíláson anyagot. Hát a javulás ugyan érezhető volt, de nem ugrott vissza a kilincs, pedig úszott a 40-ben. Igy hagytam a f*be. Másnap nyitom az ajtót, és mint egy új ajtónál úgy ugrott vissza a kilincs.
 
Tisztelettel! KÖSZÖNETTEL!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #234 Dátum: 2004.03.01 hétfő, 08:33:00 »

Coool !
A zarba is lehet fujni ebbol a csodaszerbol ? En meg a muszerfalat is bekentem WD40el, es most tok szep fenyes, csak kisse budos Cool
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #235 Dátum: 2004.03.01 hétfő, 09:18:00 »

Sziasztok!
 
Nem világít a helyzetjelző+műszarfal.
Már amikor megvettem sem volt helyzetjelző a világításkapcsoló 1-es állásaában, de tompítottal együtt volt. Most már ott sincs csak tompított+ködlámpával járok péntek óta. :-(
Kapcsolót szétszedtem, beégés/törés/repedés, egy szóval rendellenesség nem látszik rajta.
 
Van valami ötletetek? Mégis lehet a kapcsoló rossz? Csak azért kérdezem, hogy nincs-e véletlenül valami olyan ismert típushiba ebben a hibátlan autóban :-) hogy nem a kapcsoló lehet a ludas.
Köszi.
 
Üdv:
Miklós
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #236 Dátum: 2004.03.01 hétfő, 09:41:00 »

Szasztok!!! Kérdésem a következő!!! Mi a sz*rért csinálja a verda azt hogy hideg indítás után kezd bemelegedni a motor majd megálok egy lámpánál és a fordulatszám leesik 500 alá avagy le is áll?Huh? a furi az benne hogy *** ritkán csinálja de idegesítő!!! HELP!!!
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #237 Dátum: 2004.03.01 hétfő, 10:09:00 »

Szasztok!!! Kérdésem a következő!!! Mi a sz*rért csinálja a verda azt hogy hideg indítás után kezd bemelegedni a motor majd megálok egy lámpánál és a fordulatszám leesik 500 alá avagy le is áll?Huh? a furi az benne hogy *** ritkán csinálja de idegesítő!!! HELP!!!
Tudtommal ezt csinálhatja az apjáratot szabályzó motor, illetve ha koszos a pillangószelep és környéke (pucold meg)!
És még sokan mások!:-)
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #238 Dátum: 2004.03.01 hétfő, 10:11:00 »

Köszönöm szépen a helpet de ezeket merre találom mert anyira még nem vagyok benne? Meg persze hogyan csináljam meg ilyenek!!!!
Köszi!!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #239 Dátum: 2004.03.01 hétfő, 10:34:00 »

igen okozhat ugyanis ez az egyik érzékelő amiböl az EEC a hozzákevert üzemanyagot számolja.
A profGábor ezeket tudja ellenőrizni? Mert felveszem a listába :-)
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #240 Dátum: 2004.03.01 hétfő, 10:36:00 »

Köszönöm szépen a helpet de ezeket merre találom mert anyira még nem vagyok benne? Meg persze hogyan csináljam meg ilyenek!!!!
Köszi!!!
A pillangó szelep egy fekete doboz alatt van, amiből megy a cső a légszűrőbe, és amit 4 csavar tart. Ezeket kicsavarozod és alatta találod a pillangót. (ahogy a fiam mondaná: "pimpampó")Smiley
 
Elfordítod az említett szelepet, ha vki nyomja a gázpedált, akkor könnyebb, és kitisztítod ronggyal azt, ami előtted van, és vmi tisztító anyaggal fényesre. Ott találod az alapjárati szelepet?, egy kis lyuk, amit szintén kitisztíhatsz, amennyire tudod!
És ha már tisztogatsz, akkor kitisztíthatod az egész csövet a légszűrő házzal együtt!
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #241 Dátum: 2004.03.01 hétfő, 10:44:00 »

A pillangó szelep egy fekete doboz alatt van, amiből megy a cső a légszűrőbe, és amit 4 csavar tart. Ezeket kicsavarozod és alatta találod a pillangót. (ahogy a fiam mondaná: "pimpampó")Smiley
 
Elfordítod az említett szelepet, ha vki nyomja a gázpedált, akkor könnyebb, és kitisztítod ronggyal azt, ami előtted van, és vmi tisztító anyaggal fényesre. Ott találod az alapjárati szelepet?, egy kis lyuk, amit szintén kitisztíhatsz, amennyire tudod!
És ha már tisztogatsz, akkor kitisztíthatod az egész csövet a légszűrő házzal együtt!
 
Tisztelettel!
Nagyon szépen köszönöm a gyors infót igy már világos!!! Nagyobb kárt ugyen nem okozhatok ezzel???
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #242 Dátum: 2004.03.01 hétfő, 10:45:00 »

Nagyon szépen köszönöm a gyors infót igy már világos!!! Nagyobb kárt ugyen nem okozhatok ezzel???
Hát!? Ha nem sarokcsiszolóval tisztítod...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #243 Dátum: 2004.03.01 hétfő, 10:49:00 »

A profGábor ezeket tudja ellenőrizni? Mert felveszem a listába :-)
persze ha odaadom az értékeket neki:)))))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #244 Dátum: 2004.03.01 hétfő, 10:50:00 »

Hát!? Ha nem sarokcsiszolóval tisztítod...
Ok köszi!!! Majd vigyázok a 10kg-s üvegdomborító kalapácsal!!! :-) ja amúgy a külső üveged van a jobbos fényszóróra, ha igen menyibe kerül?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #245 Dátum: 2004.03.01 hétfő, 11:00:00 »

Ok köszi!!! Majd vigyázok a 10kg-s üvegdomborító kalapácsal!!! :-) ja amúgy a külső üveged van a jobbos fényszóróra, ha igen menyibe kerül?
Mind a két üveg megvan, és nekem már nem ér semmit!
 
Alkuként hozzáteszem a felnikhez!:))))))))))))))))
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #246 Dátum: 2004.03.01 hétfő, 11:07:00 »

Mind a két üveg megvan, és nekem már nem ér semmit!
 
Alkuként hozzáteszem a felnikhez!:))))))))))))))))
 
Tisztelettel!
Az üveg nekem kell a felni meg egy másik mondeós pajtársamnak ezért vele kell beszélnem amúgy nekem is kell majd felni csak a verdám jövőhonapban vizsgázik és az is elég pénz lesz!!!
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #247 Dátum: 2004.03.01 hétfő, 11:11:00 »

Az üveg nekem kell a felni meg egy másik mondeós pajtársamnak ezért vele kell beszélnem amúgy nekem is kell majd felni csak a verdám jövőhonapban vizsgázik és az is elég pénz lesz!!!
Nem baj!
 
Fogd fel jutaléknak!:)))
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #248 Dátum: 2004.03.01 hétfő, 11:14:00 »

Nem baj!
 
Fogd fel jutaléknak!:)))
 
Tisztelettel!
Elvileg még ma megkérdezem tőle hogy van e enyi gempája és kell e neki!!!
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #249 Dátum: 2004.03.01 hétfő, 18:44:00 »

Hi !
 
Hogy tudhatom meg, hogy megfeleloen mukodik e a vizpumpa ? Ha csak ugy all az auto es jar a moci, akkor a hofoknak normal esetben meddig kellene max. felkuszni ?
bye
Naplózva

blah blah blah
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.075 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.