Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 19:11:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4765133 alkalommal)
0 Felhasználó és 6 vendég van a témában
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #250 Dátum: 2004.03.02 kedd, 08:35:00 »

Hi !
 
Hogy tudhatom meg, hogy megfeleloen mukodik e a vizpumpa ? Ha csak ugy all az auto es jar a moci, akkor a hofoknak normal esetben meddig kellene max. felkuszni ?
bye
Kb. az O vagy az R betűig!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #251 Dátum: 2004.03.02 kedd, 21:30:00 »


Le kell hűzni a csatit.Megmérni a hűtővíz hőmérsékletét(jobb műszerhez van ilyen opció).
Két pont között mérni:
 
0 C˙    88000-102000 Ohm
20C˙   35000-40000   Ohm
40C˙   15000-17000   Ohm
60C˙   7100-8000      Ohm
80C˙   3000-4500      Ohm
 
Üdv
Apa ezt honnan vetted Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh??
 
Felejtsd el, nem is kérdeztem semmit, azé egy jó képviselő fánkot is megkostólnék tőled Smiley)))))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #252 Dátum: 2004.03.02 kedd, 23:16:00 »

Apa ezt honnan vetted Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh??
 
Felejtsd el, nem is kérdeztem semmit, azé egy jó képviselő fánkot is megkostólnék tőled Smiley)))))
Vannak még tartalékaim:))))))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #253 Dátum: 2004.03.03 szerda, 10:07:00 »

Vannak még tartalékaim:))))))
... mer nincsenek tartalékaim ;-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #254 Dátum: 2004.03.03 szerda, 10:07:00 »

persze ha odaadom az értékeket neki:)))))
Hubáze, asszem a listát kurtítanom kell: a hidrotőkecsere télleg úgy indul, hogy jóesetben 80K csak a 16 db alkatrész?Huh??? Mert ha így állunk inkább hallgatom a kopogást ... azt vajon meddig lehet komoly kár nélkül? De most komolyan - nincs erre, meg az apróra olyan 180K zsebben :-(
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #255 Dátum: 2004.03.03 szerda, 10:49:00 »

Hubáze, asszem a listát kurtítanom kell: a hidrotőkecsere télleg úgy indul, hogy jóesetben 80K csak a 16 db alkatrész?Huh??? Mert ha így állunk inkább hallgatom a kopogást ... azt vajon meddig lehet komoly kár nélkül? De most komolyan - nincs erre, meg az apróra olyan 180K zsebben :-(
kérdezd+ a gábort mennyi a hidrotőke!!
Ez egy kicsit soknak tünik!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #256 Dátum: 2004.03.03 szerda, 16:39:00 »

Qrva sok!
 
Szerintem kb a fele...
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #257 Dátum: 2004.03.04 csütörtök, 08:12:00 »

A Cromaxnál is 3990/db. Az 63840HUF és ez csak az utángyártott a Ford drágább! A Cromaxnál is van olcsóbb?
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #258 Dátum: 2004.03.04 csütörtök, 11:39:00 »

Joe! THX !
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #259 Dátum: 2004.03.04 csütörtök, 16:51:00 »

Tegyél bele METABONDOT. Egy haveromnak a mercijét (200D) elhalgattatta.  
 
Nem végleges megoldás, mert az elkopott fémet nem pótolja, de pár 10 e kmt. kibír.  
 
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #260 Dátum: 2004.03.04 csütörtök, 17:48:00 »

Tegyél bele METABONDOT. Egy haveromnak a mercijét (200D) elhalgattatta.  
 
Nem végleges megoldás, mert az elkopott fémet nem pótolja, de pár 10 e kmt. kibír.  
 

rkpeti: WINN'S van benne, arra való, ez nem D
Pityusz: Sajnos nem, 5K/db
Joe: sajna az se olcsóbb igazán
 
Szerintetek meddig hallgassam a kopogást, vagy inkább majd meghallgatjátok szombaton ... lehet, hogy nem is olyan vészes :-I
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #261 Dátum: 2004.03.04 csütörtök, 18:13:00 »

Érdekes!
 
Nekem a V6-ba 1200+fa volt a gyári!!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #262 Dátum: 2004.03.05 péntek, 17:27:00 »

Tegyél bele METABONDOT. Egy haveromnak a mercijét (200D) elhalgattatta.  
 
Nem végleges megoldás, mert az elkopott fémet nem pótolja, de pár 10 e kmt. kibír.  
 

Vagy vegyél olcsó füldugót. Én nem hallgatnám egy percig sem. Nagyobb bajt is okozhat. Részlezezzem?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #263 Dátum: 2004.03.05 péntek, 17:42:00 »

Hi !
 
Hogy tudhatom meg, hogy megfeleloen mukodik e a vizpumpa ? Ha csak ugy all az auto es jar a moci, akkor a hofoknak normal esetben meddig kellene max. felkuszni ?
bye
Zacci!  HŐMÉRŐ topic!! Olvasd végig. Okos leszel tőle.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #264 Dátum: 2004.03.08 hétfő, 11:00:00 »

Sziasztok! Apró (?) problémám lenne. Hidegen, inditás útán kb5 percig alig tudom kettes fokozatba tenni a váltót. 1993-as Mondeom van. Ez nagy gáz lehet? Kb. fél éve lett kinyomócsapágy cserélve a gépben (legalábbis remélem, hogy ki is cserélték), aklor azt mondták, hogy tök jó a kuplungtárcsa, meg minden, majd egy nyelestengely csere fog kelleni. Tehát szerintetek nagy zűr van a váltóval, kiálljak már most kéregetni, vagy még ráérek, amikor egy kicsit már melegebb van.
Köszi előre is!!
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #265 Dátum: 2004.03.08 hétfő, 11:05:00 »

Sziasztok! Apró (?) problémám lenne. Hidegen, inditás útán kb5 percig alig tudom kettes fokozatba tenni a váltót. 1993-as Mondeom van. Ez nagy gáz lehet? Kb. fél éve lett kinyomócsapágy cserélve a gépben (legalábbis remélem, hogy ki is cserélték), aklor azt mondták, hogy tök jó a kuplungtárcsa, meg minden, majd egy nyelestengely csere fog kelleni. Tehát szerintetek nagy zűr van a váltóval, kiálljak már most kéregetni, vagy még ráérek, amikor egy kicsit már melegebb van.
Köszi előre is!!
Ha melegen nincs gond, akkor csak egy olajcsere oldhatja meg a problémát a váltóban. Csak drága és minőségi olajat tegyél bele, mert az ér vmit. 2,5liter kell, aztán 120000km-ig semmi.
Nekem nem oldotta meg a kérdést, de egy kicsit jobb lett tőle a váltás (talán a Valvoline nem a legjobb?!). Szabynak a Castrol bejött!
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #266 Dátum: 2004.03.08 hétfő, 11:16:00 »

Aszem akkor én is megejtek egy oil cserét mert hidegen én is alig tudom betuszkolini sebességbe!!! Menyimbe kerül egy jó minőségű oil csere???
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #267 Dátum: 2004.03.08 hétfő, 11:22:00 »

Aszem akkor én is megejtek egy oil cserét mert hidegen én is alig tudom betuszkolini sebességbe!!! Menyimbe kerül egy jó minőségű oil csere???
Kb 10000HUF az olaj+0,5óra MD!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #268 Dátum: 2004.03.08 hétfő, 16:17:00 »

Köszi az infókat Joe, akkor ezek szerint cselekszem! Ha egy kicsivel jobb, már akkor is jobb, egy olajcsere meg nem igazán árt amúgy sem...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #269 Dátum: 2004.03.16 kedd, 14:35:00 »

A kilóméteróra szerint futott teljesítmény 225.000 km.
 
A probléma a következő: Hidegben az autót beindítva ( nulla fok alatt )  nem megy, illetve nem egészen megy minden henger, kicsit dadog és remeg az egész motor, talán még ki is fúj valahol, kb fél perc 1100 - 1200 as alapjárat után magától leáll. Gázadásra erőtlen, fullad. Ha bemelegszik, vagy melegben indítom, semmi gond vele, járása kisimul, egyenletes lesz. Melegen a teljesítményével sincs semmi gond. A motor olajfogyasztása sok volt, ekkor került bele egy garnitúra szelepszárszimmering, és a cserekor a hidrotőkék is ki lettek mosva, melyek egyébként hibátlannak bizonyultak, azóta is szép csendben végzik a dolgukat. Azóta az olajfogyasztás ( hihetetlen ) de NULLA !!! 15 e km alatt még egy fél nívót sem csökken, pedig 10w40-es van benne.  
 
Kapott még új üza. szürőt, gyújtógyergya és kábelgarnitúrát.
 
A hibakód kiolvasása negatív: nincs felismerhető statikus és dinamikus hiba.  
 
Tanácstalan vagyok, mi lehet a gond? Mi ez a hideglelés??
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #270 Dátum: 2004.03.16 kedd, 14:56:00 »

A kilóméteróra szerint futott teljesítmény 225.000 km.
 
A probléma a következő: Hidegben az autót beindítva ( nulla fok alatt )  nem megy, illetve nem egészen megy minden henger, kicsit dadog és remeg az egész motor, talán még ki is fúj valahol, kb fél perc 1100 - 1200 as alapjárat után magától leáll. Gázadásra erőtlen, fullad. Ha bemelegszik, vagy melegben indítom, semmi gond vele, járása kisimul, egyenletes lesz. Melegen a teljesítményével sincs semmi gond. A motor olajfogyasztása sok volt, ekkor került bele egy garnitúra szelepszárszimmering, és a cserekor a hidrotőkék is ki lettek mosva, melyek egyébként hibátlannak bizonyultak, azóta is szép csendben végzik a dolgukat. Azóta az olajfogyasztás ( hihetetlen ) de NULLA !!! 15 e km alatt még egy fél nívót sem csökken, pedig 10w40-es van benne.  
 
Kapott még új üza. szürőt, gyújtógyergya és kábelgarnitúrát.
 
A hibakód kiolvasása negatív: nincs felismerhető statikus és dinamikus hiba.  
 
Tanácstalan vagyok, mi lehet a gond? Mi ez a hideglelés??

Mérjél egy hűtővízhőmérséklet jeladót!
Ha kellenek az adatok akkor már valahova beírtam,ha nem találod akkor sikíts
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #271 Dátum: 2004.03.18 csütörtök, 13:20:00 »

ok, mérek...
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #272 Dátum: 2004.03.23 kedd, 18:14:00 »

Hi all !
Mar vagy 2 hete gyurom az autot "nagyszerviz" utan es mondhatom maximalisan meg vagyok elegedve a jargannyal Cool Most mar tom, hogy mennyit szamit az ileyn alapveto kopoalkatresz csere, mint vezermuszij, gorgok, szilentek stb. Olaj(szuro),levegoszuro es gyertya is cserelve lett. Utobbi az eredeti Motorcraft fajtara. Most joval halkabb a motor es sokall jobban huuuuz. Tom lehet nem mondok ujat, de azert irtam le, hogy megosszam azokkal eme tapasztalatokat, akik nem reg vettek mondeot Cool Jah, es ha nem vilagit az olajnyomas visszajelzo, akkor nagy valoszinuseg szerint az olajgomba a hibas ! Ezt is csak azert mondom, hogy megerositsem a "veteranok" altal javasolt csereket Cool)
Koszi minden segito emberkenek a jotanacsokat !
Mondeo rulz ! Cool
bye
zacci
 
UI.:Jah, es eddig 10.8 volt a fogyi, most pedig olyan 8.3nal tartok. 1.6-os MKI 90 paci. Es jot tett az alapjaratnak egy kis injektor tisztito cuccli a benyaba Cool Ajanlom mindenkinek !
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #273 Dátum: 2004.03.23 kedd, 18:18:00 »

Hi !
Hmmm, hidegen nekem is alig megy a 2es 8( Asszem legkozelebb enis csereltetek valto olajat Cool Igaz szerelom aztat mondta, hogy a valto olaj rendben vanik...
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #274 Dátum: 2004.03.24 szerda, 03:46:00 »

Sziasztok! A műszerfalamba kiégett pár izzó és bemnetema ford szervizbe hogy kérek bele erre ők azt mondták vigyek mintát:))) Szóval a kérdésem a következő nem tudja valaki hogy milyne tipusú izzók kellenek a  killométer órába és a közép konzolba? Ja igen és a világítás kapcsolóba.
Előrre is köszönöm!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #275 Dátum: 2004.03.24 szerda, 08:52:00 »

Sziasztok! A műszerfalamba kiégett pár izzó és bemnetema ford szervizbe hogy kérek bele erre ők azt mondták vigyek mintát:))) Szóval a kérdésem a következő nem tudja valaki hogy milyne tipusú izzók kellenek a  killométer órába és a közép konzolba? Ja igen és a világítás kapcsolóba.
Előrre is köszönöm!
Mellik ez a "szerviz" ?? Smiley)
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #276 Dátum: 2004.03.24 szerda, 15:53:00 »

Sziasztok! A műszerfalamba kiégett pár izzó és bemnetema ford szervizbe hogy kérek bele erre ők azt mondták vigyek mintát:))) Szóval a kérdésem a következő nem tudja valaki hogy milyne tipusú izzók kellenek a  killométer órába és a közép konzolba? Ja igen és a világítás kapcsolóba.
Előrre is köszönöm!
A középkonzolt, és a világítás kapcsolót(utóbbit csak pattintani) könnyen ki tudod venni.(ismétlődő kérdéseknél, vagy a kérdéseknél már leírtuk, hogy hogyan) Azokat be tudod vinni, a kilóméteróránál, meg lehet hogy csak egy fajta van.(segítsen aki tudja, hogy igaz-e)
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #277 Dátum: 2004.03.24 szerda, 20:12:00 »

Hi !
Jah, kilometer oranal az osszes izzo ugyan olyan tipus. Ilyen hulye feher foglalatu cucli. Sajna en ugy jartam, hogy 2-3 kiegett izzo miatt szetkaptam a muszerfalat. Es mire visszaraktam, mar vagy 6-7 izzo kinyiffant. Valszeg annyira el volt mar oregedve, vekonyodva a volfram szal, hogy kis raszkodasra, vagy homerseklet valtozasra (bevittem a lakasba a muszerfalat, hogy kimossam jo meleg ultras vizzel Cool ) ecceruen elszakadt 8( Az izzo igen draga, kb. 4-500ft bruttyo 8( A vegeredmeny az lett, hogy kicsereltem az osszes izzot, igy 5-6evig megint franko a vilagitas Cool
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #278 Dátum: 2004.03.24 szerda, 20:29:00 »

Hi !
Jah, kilometer oranal az osszes izzo ugyan olyan tipus. Ilyen hulye feher foglalatu cucli. Sajna en ugy jartam, hogy 2-3 kiegett izzo miatt szetkaptam a muszerfalat. Es mire visszaraktam, mar vagy 6-7 izzo kinyiffant. Valszeg annyira el volt mar oregedve, vekonyodva a volfram szal, hogy kis raszkodasra, vagy homerseklet valtozasra (bevittem a lakasba a muszerfalat, hogy kimossam jo meleg ultras vizzel Cool ) ecceruen elszakadt 8( Az izzo igen draga, kb. 4-500ft bruttyo 8( A vegeredmeny az lett, hogy kicsereltem az osszes izzot, igy 5-6evig megint franko a vilagitas Cool
bye
zacci
Zacci, mondd már meg, miért írsz 8-as a zárójel elé
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #279 Dátum: 2004.03.24 szerda, 21:31:00 »

Zacci, mondd már meg, miért írsz 8-as a zárójel elé
Cool))))))))
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #280 Dátum: 2004.03.25 csütörtök, 08:31:00 »

Teccik erteni ? Cool
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #281 Dátum: 2004.03.25 csütörtök, 08:31:00 »

8 <--- ezt itten a szemem
) <--- ez meg itten a szam
 
Cool
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #282 Dátum: 2004.03.25 csütörtök, 08:41:00 »

Hi !
Help pliiiz !
Ma reggel beultem a moncsimba, motor beindit, fordulat kb. 1200korul. Ezzel nincs is gond, hiszen hideg volt a motor. Elindultam...
A fordulatszam egy ido utan leesett a normalnak mondhato 950es ertekre. Aztan....
Dugo, eso stb.
Belementem egy bazinagy tocsaba. Nem is tocsa, hanem tenger volt Cool Aztan az M5oson vettem eszre egy piros lampanal hogy az alapjarat felszokott 1200fole 8(((( Mi lehet a baj ? Eddig is volt ilyen, de egyre jobban kezd idegesiteni a dolog 8( Eddig valami mechanikus katyvaszra gondoltam, de egyre inkabb azaz erzesem, hogy valami elektronyos gebasz lehet, ami osszefuggesben all az esos idovel, mert altalaban ilyen szutyok idoben jon elo 8(((
Van valakinek valami otlete, hogy mi lehet a baj Huh? A motor ugye csak alulrol tud azni, tehat alul lehet valami elektronyos ize, ami ilyenkor beazhat es elqrhatja az alapjaratomat Huh?
Es lehet, hogy csak bedumalom magamnak, de mintha az auto ereje is csokkent volna valamelyest 8( Porog, de mintha nem huzna rendesen 8(
Elorre is koszi a segitseget !
bye
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #283 Dátum: 2004.03.25 csütörtök, 09:16:00 »

Hi !
Help pliiiz !
Ma reggel beultem a moncsimba, motor beindit, fordulat kb. 1200korul. Ezzel nincs is gond, hiszen hideg volt a motor. Elindultam...
A fordulatszam egy ido utan leesett a normalnak mondhato 950es ertekre. Aztan....
Dugo, eso stb.
Belementem egy bazinagy tocsaba. Nem is tocsa, hanem tenger volt Cool Aztan az M5oson vettem eszre egy piros lampanal hogy az alapjarat felszokott 1200fole 8(((( Mi lehet a baj ? Eddig is volt ilyen, de egyre jobban kezd idegesiteni a dolog 8( Eddig valami mechanikus katyvaszra gondoltam, de egyre inkabb azaz erzesem, hogy valami elektronyos gebasz lehet, ami osszefuggesben all az esos idovel, mert altalaban ilyen szutyok idoben jon elo 8(((
Van valakinek valami otlete, hogy mi lehet a baj Huh? A motor ugye csak alulrol tud azni, tehat alul lehet valami elektronyos ize, ami ilyenkor beazhat es elqrhatja az alapjaratomat Huh?
Es lehet, hogy csak bedumalom magamnak, de mintha az auto ereje is csokkent volna valamelyest 8( Porog, de mintha nem huzna rendesen 8(
Elorre is koszi a segitseget !
bye
lambdaszonda csati szokott beázni.szét kell húzni ALAPOSAN kitakarítani a korróziótol és befújni kontakt spray-vel.első körbe ezt nézd meg.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #284 Dátum: 2004.03.25 csütörtök, 09:36:00 »

8 <--- ezt itten a szemem
) <--- ez meg itten a szam
 
Cool
És hol van az orrod?
 
-
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #285 Dátum: 2004.03.25 csütörtök, 10:05:00 »

Hi !
szabyk,
Koszi az infot. Mar csak azt aruld el nekem, hogy hol talalom a lambda szondat ? Cool)
bye
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #286 Dátum: 2004.03.25 csütörtök, 10:18:00 »

Joe,  
8=)
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #287 Dátum: 2004.03.25 csütörtök, 12:29:00 »

Hi !
szabyk,
Koszi az infot. Mar csak azt aruld el nekem, hogy hol talalom a lambda szondat ? Cool)
bye
alul van ha benézel a kocsi alá szemböl a segédkereten rögzitve egy szögletes csati 4 kábel megy bele ez az!de ha megnézed a leömlőt ott a szonda ék követed a vezetéket ekkor meglesz a csati is:)
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #288 Dátum: 2004.03.26 péntek, 10:30:00 »

Hi !
Koszi az infot. Ugy tunik ehhez a manoverhez akna kell, mert nem igen latok semmit 8( Egyebkent meg delutan 2 korul, mikor haza indultam mar elmult a jelenseg. Tehat par ora alatt normalizalodott a helyzet. Lehet kiszaradt a cucli. Azert majd ha lesz lehetosegem, akkor ranezek...
bye
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #289 Dátum: 2004.04.28 szerda, 07:57:00 »

A kilóméteróra szerint futott teljesítmény 225.000 km.
 
A probléma a következő: Hidegben az autót beindítva ( nulla fok alatt )  nem megy, illetve nem egészen megy minden henger, kicsit dadog és remeg az egész motor, talán még ki is fúj valahol, kb fél perc 1100 - 1200 as alapjárat után magától leáll. Gázadásra erőtlen, fullad. Ha bemelegszik, vagy melegben indítom, semmi gond vele, járása kisimul, egyenletes lesz. Melegen a teljesítményével sincs semmi gond. A motor olajfogyasztása sok volt, ekkor került bele egy garnitúra szelepszárszimmering, és a cserekor a hidrotőkék is ki lettek mosva, melyek egyébként hibátlannak bizonyultak, azóta is szép csendben végzik a dolgukat. Azóta az olajfogyasztás ( hihetetlen ) de NULLA !!! 15 e km alatt még egy fél nívót sem csökken, pedig 10w40-es van benne.  
 
Kapott még új üza. szürőt, gyújtógyergya és kábelgarnitúrát.
 
A hibakód kiolvasása negatív: nincs felismerhető statikus és dinamikus hiba.  
 
Tanácstalan vagyok, mi lehet a gond? Mi ez a hideglelés??

Méresd ki a lambda szonda működését. Egy monitoros rendszeren azonnal ki lehet szűrni a hibáját, mert vizuálisan lehet látni, hogy hogyan működik. Az én problémámat így orvosolták.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #290 Dátum: 2004.04.29 csütörtök, 01:27:00 »

Hali. Bár az enyémben még csak 102k km van, de néha csinál olyat, hogy nem hajlandó elindulni csak gáz adással. Ez mitől lehet? Azt tudom hogy a középső kipuff dobom egy rakás F.s de annak nem lehet köze hozzá.
És még vmi. a motor ? bakon áll? Egyet már kicseréltettem mert koppan vmi mikor elindulok, vagy váltok (4,5 ben már nem). Azt mondták, hogy vagy a bakok vagy kuplung. Melyik gyakoribb?
 
Üdv.:Viktr
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #291 Dátum: 2004.04.29 csütörtök, 06:40:00 »

Ha csak gázadással indul, főleg melegen, akkor szelepszár szimmering controll
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #292 Dátum: 2004.05.17 hétfő, 14:46:00 »

A kilóméteróra szerint futott teljesítmény 225.000 km.
 
A probléma a következő: Hidegben az autót beindítva ( nulla fok alatt )  nem megy, illetve nem egészen megy minden henger, kicsit dadog és remeg az egész motor, talán még ki is fúj valahol, kb fél perc 1100 - 1200 as alapjárat után magától leáll. Gázadásra erőtlen, fullad. Ha bemelegszik, vagy melegben indítom, semmi gond vele, járása kisimul, egyenletes lesz. Melegen a teljesítményével sincs semmi gond. A motor olajfogyasztása sok volt, ekkor került bele egy garnitúra szelepszárszimmering, és a cserekor a hidrotőkék is ki lettek mosva, melyek egyébként hibátlannak bizonyultak, azóta is szép csendben végzik a dolgukat. Azóta az olajfogyasztás ( hihetetlen ) de NULLA !!! 15 e km alatt még egy fél nívót sem csökken, pedig 10w40-es van benne.  
 
Kapott még új üza. szürőt, gyújtógyergya és kábelgarnitúrát.
 
A hibakód kiolvasása negatív: nincs felismerhető statikus és dinamikus hiba.  
 
Tanácstalan vagyok, mi lehet a gond? Mi ez a hideglelés??

Üdv. rkpeti.
Olvastam, hogy milyen problémád van a mocival hidegen. Ügyanezt csinálja nekem is, és nem tudok rájönni a bajájára most egy vízhőfokjeladót akarok benne cserélni. Nem tudom neked sikerült-e megjavítani de ha igen, akkor örömmel venném a segítséged!
Dometic
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #293 Dátum: 2004.05.17 hétfő, 15:17:00 »

Üdv. rkpeti.
Olvastam, hogy milyen problémád van a mocival hidegen. Ügyanezt csinálja nekem is, és nem tudok rájönni a bajájára most egy vízhőfokjeladót akarok benne cserélni. Nem tudom neked sikerült-e megjavítani de ha igen, akkor örömmel venném a segítséged!
Dometic
nekem van JÓ jeladóm:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #294 Dátum: 2004.05.17 hétfő, 17:03:00 »

Nem kellett javítani, mert közben nyár lett. . Most nincs baja. Majd ősszel cserélek egy pár cuccot
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #295 Dátum: 2004.06.18 péntek, 15:39:00 »

Hi all !
Egyebkent ha valakit erdekel, van nemi anyagom I-es Mondeohoz. Komplett szervizkonyv, kb. 24Mb es mindent leirnak benne. Pl. hogy vedd ki a motort, hol es milyen ertekeket kell merned (hezagmeres stb.) es van egy jo adag elektronika kapcsrjaz is benne.
Szal, ha kell valakinek, akkor szoljon es felpakolom valahova.
bye
zacci
Szia Zacci!
 
Anno jó pár hónapja, azt mondtad, hogy van neked MKI-hez anyagod, 24 MB-nyi. Ha feltudnád pakolni valahová, ahol elérhetném egy félórára az nagyon kívánatos lenne. Persze ha kedden tudunk találkozni (BPéter függő), akkor odavinnék egy laptopot és átmásolnám CD-ről esetleg.  
 
Üdv  ND
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #296 Dátum: 2004.06.22 kedd, 11:43:00 »

Hi !
ND,
Hat ize, az a nagy budos helyzet, hogy egyelore nem tudom hova felpakolni 8( Jobb lenne, ha talakoznanak, vagy ha el tudnal jonni hozzam laptoppal. Pestimren lakom, de ha talaxunk a nepligetnel, akkor elvezetlek hozzank Cool
 
fel is hivhacc idopont egyeztetes celjabol: 06 20 9 206-120
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #297 Dátum: 2004.06.22 kedd, 11:49:00 »

Hi !
 
Milyen markaju izzot erdemes venni elorre ? Sajna kiegett a bal szemem. Kikaptam az izzot es az vot rairva, hogy motorcraft. Erdemes gyarit bele tenni, vagy lehet mas esetleg jobb minodsegut ? Minap vettem auchan gazdasagos izzokeszletet. Most azzal vialgitok, de kene valami erosebb, mert ugy altalaban este nem igazan latok semmit 8( Lehet, hogy el van allitodva a fenyszorom... Kicsereltema bal index egot is, ami szinten gyari motorcraft vot, csak eppen mar lemalott rola a sarga festek. Ez az auchan gazdasagos xar meg olyan tok mas szinu 8( Vagyis csunya. Nemis narancssarga hanem inkabb citrom 8(
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #298 Dátum: 2004.06.22 kedd, 12:22:00 »

Hi !
 
Milyen markaju izzot erdemes venni elorre ? Sajna kiegett a bal szemem. Kikaptam az izzot es az vot rairva, hogy motorcraft. Erdemes gyarit bele tenni, vagy lehet mas esetleg jobb minodsegut ? Minap vettem auchan gazdasagos izzokeszletet. Most azzal vialgitok, de kene valami erosebb, mert ugy altalaban este nem igazan latok semmit 8( Lehet, hogy el van allitodva a fenyszorom... Kicsereltema bal index egot is, ami szinten gyari motorcraft vot, csak eppen mar lemalott rola a sarga festek. Ez az auchan gazdasagos xar meg olyan tok mas szinu 8( Vagyis csunya. Nemis narancssarga hanem inkabb citrom 8(
 
bye
zacci
Egy kozepkategorias izzo megteszi, nem kell se gyari se meregdraga, de azert ne is tesco gazdasagos legyen.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #299 Dátum: 2004.06.22 kedd, 13:06:00 »

Hi !
Laciba,
Ez nem tescogazdasagso, hanem Auchangazdasagos. nagy kulonbseg ! Cool)))
Egyebkent thx az infot.
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.064 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.