Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.10 péntek, 12:19:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 254 255 256 257 258 259 260 [261] 262 263 264 265 266 267 268 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 10887280 alkalommal)
0 Felhasználó és 6 vendég van a témában
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #13000 Dátum: 2013.01.01 kedd, 16:50:44 »

Aki új autót vesz, az anyagilag semmiképp nem jár jól... Főleg ha fordot...
Dehogynem, saját autó de használom céges célra is. Az első 4-5 évben újratermeli magát a következő.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #13001 Dátum: 2013.01.01 kedd, 17:31:15 »

Dehogynem, saját autó de használom céges célra is. Az első 4-5 évben újratermeli magát a következő.
NEKED megéri! Ezért nem hülyéz le téged senki!
Akinek nem éri meg (mert úgy gondolja), vagy nincs pénze újra, és használtat vesz (rizikóval) attól az még nem biztos, hogy rosszúl dönt.  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #13002 Dátum: 2013.01.01 kedd, 17:43:11 »

Dehogynem, saját autó de használom céges célra is. Az első 4-5 évben újratermeli magát a következő.
könyvelők... ugye...  eplus2 eplus2
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #13003 Dátum: 2013.01.01 kedd, 17:49:40 »

könyvelők... ugye...  eplus2 eplus2
Azért van más szakma is ahol el lehet számolni a költségeket. A könyvelésről nekem max a jó fenekű számlázó kislányok jutnak eszembe, azon kívül hogy egyet kettőt jó lenne megdézsmálni közülük ( ha nem lenne otthon retorzió   taperouleaupatisserie ) nem sok közöm van a hozzájuk.  nyes
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #13004 Dátum: 2013.01.01 kedd, 17:53:55 »

NEKED megéri! Ezért nem hülyéz le téged senki!
Akinek nem éri meg (mert úgy gondolja), vagy nincs pénze újra, és használtat vesz (rizikóval) attól az még nem biztos, hogy rosszúl dönt.  wave
Mindenki mielőtt autót vesz először gondolja át neki mire kell, hova kell miért kell (meg kell-e akkora). Utána meg számoljon mi hogy mennyiért éri meg. Ezek után viszont senki ne egy márkát vagy tárgyat szidjon hanem saját magát. Egy autó nem kutya ami az ember mellé szegődik. Itt tipikusan mindenki azt szagolja amit korábban szakított magának.
Naplózva
gezaguszti
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 186


Ford mániás érdeklődő


E-mail
« Új hozzászólás #13005 Dátum: 2013.01.01 kedd, 18:07:20 »

Srácok, először is boldog újévet minden fórumozónak !
Ma sajnos délelőtt volt egy hosszabb utam, aminek során többször használtam a blototh-os kihangosítót. Közben az merült fel bennem, hogy blototh-on keresztül lehet-e zenét átvinni és hallgatni a fejegységen keresztül. Erről tud-e valaki valamit, ha benne van a gépkönyvben, akkor bocs. Nyugodtan hülyézzetek le, csak lusta vagyok elolvasni, mindig csak akkor nézek bele ha valami probléma adódik. Kösz a válaszokat. worship
Naplózva

Ford Mondeo MK-II 1.8 TD
Ford Transit 2.2 TDCI 3300
Ford Mondeo MK-IV 2.0 TDCI
Ford Mondeo MK-V 2.0 TDCI Titánium jelenleg
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #13006 Dátum: 2013.01.01 kedd, 18:21:37 »

....Nyugodtan hülyézzetek le, csak lusta vagyok elolvasni,.... worship

Akkor most ha le hülyézlek, el sem olvasod?  eplus2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
gezaguszti
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 186


Ford mániás érdeklődő


E-mail
« Új hozzászólás #13007 Dátum: 2013.01.01 kedd, 19:23:47 »

Akkor most ha le hülyézlek, el sem olvasod?  eplus2
Ha lehülyézel akkor sem biztos, hogy elolvasom !
Még nem volt rá időm, hogy végigolvassam a könyveit, csak ha valami gond felmerült akkor elolvastam a rávonatkozó részt. Vagy itt a fórumokon megkaptam a választ, ami egyszerűbb volt és tapasztalatokra épült. Ezért kérdezek általában itt és ezért kérdeztem most is itt.
Naplózva

Ford Mondeo MK-II 1.8 TD
Ford Transit 2.2 TDCI 3300
Ford Mondeo MK-IV 2.0 TDCI
Ford Mondeo MK-V 2.0 TDCI Titánium jelenleg
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #13008 Dátum: 2013.01.01 kedd, 19:32:17 »

Ha lehülyézel akkor sem biztos, hogy elolvasom !
Még nem volt rá időm, hogy végigolvassam a könyveit, csak ha valami gond felmerült akkor elolvastam a rávonatkozó részt. Vagy itt a fórumokon megkaptam a választ, ami egyszerűbb volt és tapasztalatokra épült. Ezért kérdezek általában itt és ezért kérdeztem most is itt.
Jól csinálod, erre van a Fórum. A választ is megkapod majd, én csak a feladott labdát csaptam le! wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26662


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #13009 Dátum: 2013.01.01 kedd, 20:07:33 »

Srácok, először is boldog újévet minden fórumozónak !
Ma sajnos délelőtt volt egy hosszabb utam, aminek során többször használtam a blototh-os kihangosítót. Közben az merült fel bennem, hogy blototh-on keresztül lehet-e zenét átvinni és hallgatni a fejegységen keresztül. Erről tud-e valaki valamit, ha benne van a gépkönyvben, akkor bocs. Nyugodtan hülyézzetek le, csak lusta vagyok elolvasni, mindig csak akkor nézek bele ha valami probléma adódik. Kösz a válaszokat. worship

Nem lehet átvinni, sajnos.
Hüje. eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
gezaguszti
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 186


Ford mániás érdeklődő


E-mail
« Új hozzászólás #13010 Dátum: 2013.01.01 kedd, 20:15:06 »

Nem lehet átvinni, sajnos.
Hüje. eplus2
Valahogy sejtettem, rinya csak mondom hátha mégis. Akkor marad a kábelbeszerzés az AUX csatihoz.
Köszi a választ.
Naplózva

Ford Mondeo MK-II 1.8 TD
Ford Transit 2.2 TDCI 3300
Ford Mondeo MK-IV 2.0 TDCI
Ford Mondeo MK-V 2.0 TDCI Titánium jelenleg
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #13011 Dátum: 2013.01.01 kedd, 20:16:23 »

Valahogy sejtettem, rinya csak mondom hátha mégis. Akkor marad a kábelbeszerzés az AUX csatihoz.
Köszi a választ.

létezik olyan kütyü. mint már írtam, amit egy usb tápra dugva bedughtsz az aux-ba, és rögtön lesz bt audiód.
Naplózva
Gerike
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86



« Új hozzászólás #13012 Dátum: 2013.01.01 kedd, 20:18:16 »

Nem lehet átvinni, sajnos.
Hüje. eplus2
Nekem 6 CD-s Ford-os Sony fejegység van benne, és a Galaxy S-ről gyönyörűen viszi az mp3-at bluetooth-on keresztül  Cool Szóval lehet, hogy fejegység függő ez a dolog, de mindenképp érdemes próbálgatni szerintem!
Naplózva

2010. MKIV 2.0 TDCi Trend Kombi
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #13013 Dátum: 2013.01.01 kedd, 20:20:56 »

létezik olyan kütyü. mint már írtam, amit egy usb tápra dugva bedughtsz az aux-ba, és rögtön lesz bt audiód.
pl
http://www.ebay.com/itm/Wireless-Stereo-Bluetooth-Audio-Receiver-For-iPod-iPhone-MP3-MP4-PC-Music-Player-/200847766528?pt=US_USB_Bluetooth_Adapters_Dongles&hash=item2ec375b400
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26662


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #13014 Dátum: 2013.01.01 kedd, 20:21:49 »

Nekem 6 CD-s Ford-os Sony fejegység van benne, és a Galaxy S-ről gyönyörűen viszi az mp3-at bluetooth-on keresztül  Cool Szóval lehet, hogy fejegység függő ez a dolog, de mindenképp érdemes próbálgatni szerintem!

És ez hogy működik? Monóban hallod? A telefon menü megy olyankor?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
gezaguszti
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 186


Ford mániás érdeklődő


E-mail
« Új hozzászólás #13015 Dátum: 2013.01.01 kedd, 20:27:03 »

Nekem 6 CD-s Ford-os Sony fejegység van benne, és a Galaxy S-ről gyönyörűen viszi az mp3-at bluetooth-on keresztül  Cool Szóval lehet, hogy fejegység függő ez a dolog, de mindenképp érdemes próbálgatni szerintem!
Nekem is Sony fejegység van benne, hogy hány lemezes azt nem tudom. Kihangosítás és hangvezérlés az van, egyéb részleteket nem tudok. De ez a blototh-os adatátvitel izgatja a fantáziámat, mert nem kellene AUX kábellel foglalkozni.
Ja és a lényeg az lenne, hogy a telefonon található zenét tudjuk hallgatni, minden kütyü nélkül.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.01 kedd, 20:31:43 írta gezaguszti » Naplózva

Ford Mondeo MK-II 1.8 TD
Ford Transit 2.2 TDCI 3300
Ford Mondeo MK-IV 2.0 TDCI
Ford Mondeo MK-V 2.0 TDCI Titánium jelenleg
Gerike
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86



« Új hozzászólás #13016 Dátum: 2013.01.01 kedd, 20:37:40 »

És ez hogy működik? Monóban hallod? A telefon menü megy olyankor?
Emlékeim szerint miután a bluetooth kapcsolat létrejött, a CD/AUX gombot nyomtam, és azt hiszem, hogy ott volt valami olyan menüpont, amire rányomva elindult a telefonról a zene (Talán Bluetooth Audio  Huh?). Konkrétan a zenelejátszót indítja el, és a fejegységről is, illetve a telefont nyomkodva is tudok váltani a számok között is. Természetesen a telefon közbe ugyan úgy használható, mintha csak arról hallgatnál zenét. Fejegységről nyomva van néhány mp késés a váltásnál. Azt sajnos nem tudom, hogy mono vagy stereo-e a hang, de az biztos, hogy az összes hangszóró szólt, és olyan volt a hangzás, mintha pendrive-ról menne a zene, tehát teljesen jó volt. Holnap megnézem, hogy pontosan hogyan is csináltam a dolgot, mert eddig összesen 2-3x próbáltam csak szórakozásból Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.01 kedd, 20:43:43 írta Gerike » Naplózva

2010. MKIV 2.0 TDCi Trend Kombi
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #13017 Dátum: 2013.01.01 kedd, 20:42:48 »

És ez hogy működik? Monóban hallod? A telefon menü megy olyankor?
Pl. a WAYTEQ X960BT HD GPS-nek alapból van egy FM transzmitter funkciója. Mint rádió adót tudja venni kocsi rádiója.
Naplózva
gezaguszti
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 186


Ford mániás érdeklődő


E-mail
« Új hozzászólás #13018 Dátum: 2013.01.01 kedd, 20:48:03 »

Emlékeim szerint miután a bluetooth kapcsolat létrejött, a CD/AUX gombot nyomtam, és azt hiszem, hogy ott volt valami olyan menüpont, amire rányomva elindult a telefonról a zene (Talán Bluetooth Audio  Huh?). Konkrétan a zenelejátszót indítja el, és a fejegységről is, illetve a telefont nyomkodva is tudok váltani a számok között is. Fejegységről nyomva van néhány mp késés a váltásnál. Azt sajnos nem tudom, hogy mono vagy stereo-e a hang, de az biztos, hogy az összes hangszóró szólt, és olyan volt a hangzás, mintha pendrive-ról menne a zene, tehát teljesen jó volt. Holnap megnézem, hogy pontosan hogyan is csináltam a dolgot, mert eddig összesen 2-3x próbáltam csak szórakozásból Smiley
No úgy látom alakul a dolog. Ezért szeretem én ezt a fórumot. Holnap nem tudom lesz-e időm rá, hogy megpróbáljam, de a közeljövőben egy próbát megkísérelek. nyes De ha a próba eredményeiről beszámolnál, annak örülnék. nyes
Sajnos a GPS-em az már egy régi roncs, úgyhogy azzal nem kísérletezek.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.01 kedd, 20:50:10 írta gezaguszti » Naplózva

Ford Mondeo MK-II 1.8 TD
Ford Transit 2.2 TDCI 3300
Ford Mondeo MK-IV 2.0 TDCI
Ford Mondeo MK-V 2.0 TDCI Titánium jelenleg
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #13019 Dátum: 2013.01.01 kedd, 21:18:29 »

FM transzmitter, AUX, stb... ezek mind csak a jel lerontására jók.
Egyszerű példa a központi médiatárolásra és a bárhonnan digitálisan történő lejátszásra:
Venni kell otthonra egy NAS-t.
Minden zenét (médiát) azon kell tárolni. Be kell lőni a média megosztó részét.
Így otthon a helyi hálózaton (akár wifi-n is) az arra alkalmas eszközökkel (pl bármilyen androidos teló) tudod hallgatni a központilag tárolt zenéket (maga a NAS tud DLNA-t ,stb).
A kocsiba a Sony helyett veszel egy utólagos Androidos fejegységet, amiben van net. Ha kifelé is megosztod jelszóval a NAS-t, akkor a kocsiban is uazokat a számokat tudod hallgatni, mint amit otthon a NASon tárolsz.
A kapacitás így végtelen. Csak a NASon kell tárolni mindent.
JA: nem csak mp3-ak mennek így, bármilyen média, fájlok, stb.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #13020 Dátum: 2013.01.01 kedd, 21:21:58 »

FM transzmitter, AUX, stb... ezek mind csak a jel lerontására jók.
Egyszerű példa a központi médiatárolásra és a bárhonnan digitálisan történő lejátszásra:
Venni kell otthonra egy NAS-t.
Minden zenét (médiát) azon kell tárolni. Be kell lőni a média megosztó részét.
Így otthon a helyi hálózaton (akár wifi-n is) az arra alkalmas eszközökkel (pl bármilyen androidos teló) tudod hallgatni a központilag tárolt zenéket (maga a NAS tud DLNA-t ,stb).
A kocsiba a Sony helyett veszel egy utólagos Androidos fejegységet, amiben van net. Ha kifelé is megosztod jelszóval a NAS-t, akkor a kocsiban is uazokat a számokat tudod hallgatni, mint amit otthon a NASon tárolsz.
A kapacitás így végtelen. Csak a NASon kell tárolni mindent.
JA: nem csak mp3-ak mennek így, bármilyen média, fájlok, stb.


A dolog szépséghibája hogy egy bődületesen korlátlan mobilnet kell hozzá, sohasem szűnő lefedettséggel Wink
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #13021 Dátum: 2013.01.01 kedd, 21:46:45 »

A dolog szépséghibája hogy egy bődületesen korlátlan mobilnet kell hozzá, sohasem szűnő lefedettséggel Wink

Amerre én árok, ott mindenhol működik a 3G-s net. Elég a sima korlátlan hozzá. Wink
Mondjuk abban igazad van, hogy a hortobágyon nem így fogsz muzsikát hallgatni... Smiley
(bár 2G-n tud annyit pufferelni, hogy talán még akkor is jönne vmi)
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #13022 Dátum: 2013.01.01 kedd, 21:56:39 »

Amerre én árok, ott mindenhol működik a 3G-s net. Elég a sima korlátlan hozzá. Wink
Mondjuk abban igazad van, hogy a hortobágyon nem így fogsz muzsikát hallgatni... Smiley
(bár 2G-n tud annyit pufferelni, hogy talán még akkor is jönne vmi)

Azért Dabas előtt se a régi 5-ösön de ott igaz telefonálni se  lehet Undecided Másrészt meg a franc bajlódjon ennyit egy zenéért. Azért kell USB-vel rendelni és kész. Másrészt már attól a szótól hogy droid is borsódzik a bőr a hátamon. Az egészről a korai PC korszak jut eszembe amikor mindig hackelni tákolni kellett valamit hogy működjön. Egy rendszer összeomlás után meg szinte soha nem lehetett ugyanazt backupból visszahozni. Lehet, hogy öregszem de én már túl korosnak érzem magamat ezekhez. Nem akarok semmit változtatgatni beállítgatni meg saját arcra szabni, vagy idegelni magam mert elszállt egy telefon és nem a telefon az érték hanem a kontaktok benne. Erre tökéletes az iCloud mindent ami nekem fontos ment. A többi meg nem érdekel ha nagyon zenét akarok hallgatni mint ahogy nem, arra legbiztosabb még mindig az USB.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #13023 Dátum: 2013.01.02 szerda, 10:10:26 »

Nekem is Sony fejegység van benne, hogy hány lemezes azt nem tudom. Kihangosítás és hangvezérlés az van, egyéb részleteket nem tudok. De ez a blototh-os adatátvitel izgatja a fantáziámat, mert nem kellene AUX kábellel foglalkozni.
Ja és a lényeg az lenne, hogy a telefonon található zenét tudjuk hallgatni, minden kütyü nélkül.

Sajnos blototh témában nincs tapasztalatom, ha viszont Bluetooth zenelejátszás is megfelel  Wink, akkor az megoldható. Az autóba épített Bluetooth modul típusától függ, hogy az egység csak mono kihangosításra vagy USB és Bluetooth zenelejátszásra is alkalmas-e. Ha cserélni kell a modult (eléggé valószínűnek tartom), az kb. 30eforint. Másik opció egy általános BT zene vevő berakása az AUX bemenetre. Ez 5-10ezerből megvan. Ja igen, mindenképpen kell egy földhurok leválasztó. Akkor is, ha csak kábelt veszel a telefonodhoz. Ugyanis lejátszás közben amint feldugod tölteni, azonnal búgni fog a hang.

Én egyébként a modulcserét választottam a saját autómnál.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
gigi21hu
Vendég
« Új hozzászólás #13024 Dátum: 2013.01.02 szerda, 13:08:51 »

Sziasztok! Új vagyok itt, mivel most ismerkedem a Mondeoval. A Ford nem újdonság, Fusionnal járok 6 éve. Viszont, amiért itt vagyok:
Gyermekünk született és a következő 1-2 évben egy másodikat is szeretnénk. Vagyis a Fusion szűkös lesz: gyerekülések, babakocsi, kirándulásoknál bőröndök, négy személy...szóval családi autó után nézünk, használtan. Más márkáknál is tettem kitekintést, aztán egy ideig szemeztünk az S-Max-szal. NAgyon bejön, ez lenne az álom. 3 misit szánnánk rá, kapnánk is ennyiért, de leginkább Trendet és kb 5-6 éveset. Viszont Mondeoból Titaniumot és 3-4 éveset is. Azért nem mindegy. Viszont a feleségem aggódik, hogy a Mondeo kombi kicsi lesz. Amiben igaza van: az S-Max tágasabb, ezzel nem tudok vitázni. Viszont a tesztekben olvasom: bődületes a kombi csomagtere és a képeken is úgy látom. Szerintem 1-1 nagy bőrönd nekünk és a gyerekeknek egy közös simán belefér és nyilván összecsukva a babakocsi is és ha jól sejtem még marad is hely. Ha más nem, felfelé. A hátsó sorban meg úgy látom három felnőtt is bővel elfér ( a Max-ban tetszenek a külön teljes értékű ülések ). Tehát én nyugodt szívvel venném a Mondeo kombit. 5 felnőtt évente kb 2-szer utazna rövidebb távon ( 100 km ), tehát ez nem igazán téma. Ti is bátran vennétek kombit az S-Max helyett? Segítsetek, léci! Köszi!

( ui. a garázsban az S-max mögött még 10 cm maradna, a Mondeonál csak 3-4 :-) de már kipróbáltam. Beállok jó közel, kiszállok és kézzel a falig tolom ( hungarocell tábláig ), oszt jónapot, a kapu meg pont lecsukódik ) Napi 1-2 alkalommal bőven megoldható a procedúra.
Naplózva
gigi21hu
Vendég
« Új hozzászólás #13025 Dátum: 2013.01.02 szerda, 13:19:31 »

Ja és még egy fontos! Egy hivatalos Ford kereskedő használtautó részlegénél azt mondták: semmilyen MAX-ban nincs pótkerék. Ez így azért ütős lenne ( még 5 székesben sem?). Nem szeretnék trélereztetni, ha valami gigszer van, pláne külföldön, mert az nem kis mulatság. Mondeoban van legalább virsli kerék?
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26662


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #13026 Dátum: 2013.01.02 szerda, 13:29:29 »

Ja és még egy fontos! Egy hivatalos Ford kereskedő használtautó részlegénél azt mondták: semmilyen MAX-ban nincs pótkerék. Ez így azért ütős lenne ( még 5 székesben sem?). Nem szeretnék trélereztetni, ha valami gigszer van, pláne külföldön, mert az nem kis mulatság. Mondeoban van legalább virsli kerék?

Nekem pl. virsli kerék van az autómban.

Az utastere jóval nagyobb/tágasabb az S-maxnak, viszont pakolhatóság tekintetében mindegy melyik autó. Nekem 5 ajtós van, és 2 gyerek 2 felnőtt cuccait egy hétre babakocsival simán bepakolom hátra, szóval a Mondeo csomagtere nem kicsi.

Érdekes, mert ha S-maxxal állok be a garázsba jobban ki kell centizgetnem, mint a Mondeóval, szóval nekem a Mondeo rövidebbnek tűnik...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
cssl
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


E-mail
« Új hozzászólás #13027 Dátum: 2013.01.02 szerda, 13:34:49 »

Ezekben a "hideg" időkben azt vettem észre, hogy néha izzít az autó, néha nem. Van úgy, hogy 0 fokban 3-4 másodpercig is izzít, viszont máskor a -8 fokban sem akar. Ilyenkor aztán természetesen nem is indul. Van valami ötlet mi lehet a baj?
Naplózva

MK5 - 2016 2.0 TDci 180LE Power Shift Hatchback Ruby Red
ex: MK4 - 2011  2.0 TDci  Power Shift lunar sky 5 ajtós
ex: Mk4 - 2008 2.0 TDci kék kombi
ex: Mk3 - 2006 2.0 TDci szürke kombi
ex: Mk2 - 2002 1.8 TD lila kombi
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #13028 Dátum: 2013.01.02 szerda, 13:39:53 »

Ja és még egy fontos! Egy hivatalos Ford kereskedő használtautó részlegénél azt mondták: semmilyen MAX-ban nincs pótkerék. Ez így azért ütős lenne ( még 5 székesben sem?). Nem szeretnék trélereztetni, ha valami gigszer van, pláne külföldön, mert az nem kis mulatság. Mondeoban van legalább virsli kerék?
Mindegyik mondeomat teljesméretű pótkerékkel rendeltem nem az alap vírslivel. 7eft-os felár. Ilyenkor gyárilag van benne egy szivacs magasító (ez elvesz kb 30-40 litert a csomagtérből de marad annyi hogy nem lényeg).
Naplózva
Sved1K
Vendég
« Új hozzászólás #13029 Dátum: 2013.01.02 szerda, 14:43:59 »

Sziasztok! Új vagyok itt, mivel most ismerkedem a Mondeoval. A Ford nem újdonság, Fusionnal járok 6 éve. Viszont, amiért itt vagyok:
Gyermekünk született és a következő 1-2 évben egy másodikat is szeretnénk. Vagyis a Fusion szűkös lesz: gyerekülések, babakocsi, kirándulásoknál bőröndök, négy személy...szóval családi autó után nézünk, használtan. Más márkáknál is tettem kitekintést, aztán egy ideig szemeztünk az S-Max-szal. NAgyon bejön, ez lenne az álom. 3 misit szánnánk rá, kapnánk is ennyiért, de leginkább Trendet és kb 5-6 éveset. Viszont Mondeoból Titaniumot és 3-4 éveset is. Azért nem mindegy. Viszont a feleségem aggódik, hogy a Mondeo kombi kicsi lesz. Amiben igaza van: az S-Max tágasabb, ezzel nem tudok vitázni. Viszont a tesztekben olvasom: bődületes a kombi csomagtere és a képeken is úgy látom. Szerintem 1-1 nagy bőrönd nekünk és a gyerekeknek egy közös simán belefér és nyilván összecsukva a babakocsi is és ha jól sejtem még marad is hely. Ha más nem, felfelé. A hátsó sorban meg úgy látom három felnőtt is bővel elfér ( a Max-ban tetszenek a külön teljes értékű ülések ). Tehát én nyugodt szívvel venném a Mondeo kombit. 5 felnőtt évente kb 2-szer utazna rövidebb távon ( 100 km ), tehát ez nem igazán téma. Ti is bátran vennétek kombit az S-Max helyett? Segítsetek, léci! Köszi!

( ui. a garázsban az S-max mögött még 10 cm maradna, a Mondeonál csak 3-4 :-) de már kipróbáltam. Beállok jó közel, kiszállok és kézzel a falig tolom ( hungarocell tábláig ), oszt jónapot, a kapu meg pont lecsukódik ) Napi 1-2 alkalommal bőven megoldható a procedúra.

Szerintem nem lesz kicsi a Mondeo kombi, kollegamnak 3 gyerkoc van es direkt ezt kerte, hogy elferjen benne. Nem banta meg.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #13030 Dátum: 2013.01.02 szerda, 17:16:05 »

Mindegyik mondeomat teljesméretű pótkerékkel rendeltem nem az alap vírslivel. 7eft-os felár. Ilyenkor gyárilag van benne egy szivacs magasító (ez elvesz kb 30-40 litert a csomagtérből de marad annyi hogy nem lényeg).
Nekem defektjavító szett van és mégis van szivacs magasító. Valószínűleg azért, mert kombi. Viszont a magasítóban is vannak pakolható rekeszek.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #13031 Dátum: 2013.01.02 szerda, 17:22:19 »

Sziasztok! Új vagyok itt, mivel most ismerkedem a Mondeoval. A Ford nem újdonság, Fusionnal járok 6 éve. Viszont, amiért itt vagyok:
Gyermekünk született és a következő 1-2 évben egy másodikat is szeretnénk. Vagyis a Fusion szűkös lesz: gyerekülések, babakocsi, kirándulásoknál bőröndök, négy személy...szóval családi autó után nézünk, használtan. Más márkáknál is tettem kitekintést, aztán egy ideig szemeztünk az S-Max-szal. NAgyon bejön, ez lenne az álom. 3 misit szánnánk rá, kapnánk is ennyiért, de leginkább Trendet és kb 5-6 éveset. Viszont Mondeoból Titaniumot és 3-4 éveset is. Azért nem mindegy. Viszont a feleségem aggódik, hogy a Mondeo kombi kicsi lesz. Amiben igaza van: az S-Max tágasabb, ezzel nem tudok vitázni. Viszont a tesztekben olvasom: bődületes a kombi csomagtere és a képeken is úgy látom. Szerintem 1-1 nagy bőrönd nekünk és a gyerekeknek egy közös simán belefér és nyilván összecsukva a babakocsi is és ha jól sejtem még marad is hely. Ha más nem, felfelé. A hátsó sorban meg úgy látom három felnőtt is bővel elfér ( a Max-ban tetszenek a külön teljes értékű ülések ). Tehát én nyugodt szívvel venném a Mondeo kombit. 5 felnőtt évente kb 2-szer utazna rövidebb távon ( 100 km ), tehát ez nem igazán téma. Ti is bátran vennétek kombit az S-Max helyett? Segítsetek, léci! Köszi!

( ui. a garázsban az S-max mögött még 10 cm maradna, a Mondeonál csak 3-4 :-) de már kipróbáltam. Beállok jó közel, kiszállok és kézzel a falig tolom ( hungarocell tábláig ), oszt jónapot, a kapu meg pont lecsukódik ) Napi 1-2 alkalommal bőven megoldható a procedúra.


Láttál te már Mondeo kombit? Méghogy kicsi két gyerekkel.
Nekem is két gyerekem van és ez a 4. autóm. Belefértünk a Kadettbe is (döbbenetes mennyiségű cuccal). Egyébként a tapasztalat azt mutatja, hogy a nyaralásra bepakolt cuccok mennyisége pontosan kitölti a rendelkezésre álló helyet. Ha a Focussal mentünk (~330liter) akkor is, és a Mondeoval (500liter) akkor is.
A kombit idén tervezem ilyen szempontból kipróbálni, de nincsenek kétségeim.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #13032 Dátum: 2013.01.02 szerda, 17:36:17 »

Nekem defektjavító szett van és mégis van szivacs magasító. Valószínűleg azért, mert kombi. Viszont a magasítóban is vannak pakolható rekeszek.
Akkor neked vagy premium audió rendszered van mert az van csak defektjavítóval, de inkább szerintem  csak kilopták belőle a hozzá járó teljesméretű pótkereked. Ne feltételezzük már a fordról hogy nem akarna akár 0,05 Eurocentet i megspórolni akár egy ilyen szivacsmagasítón is. Meg amit eredetileg teljesméretű pótkerékkel rendelnek abban több helyet is vesz el a szivacsmagasító, defektjavítóhoz nem rakják be.  
Naplózva
ST220_Gab
Vendég
« Új hozzászólás #13033 Dátum: 2013.01.02 szerda, 18:27:00 »

Akkor neked vagy premium audió rendszered van mert az van csak defektjavítóval, de inkább szerintem  csak kilopták belőle a hozzá járó teljesméretű pótkereked. Ne feltételezzük már a fordról hogy nem akarna akár 0,05 Eurocentet i megspórolni akár egy ilyen szivacsmagasítón is. Meg amit eredetileg teljesméretű pótkerékkel rendelnek abban több helyet is vesz el a szivacsmagasító, defektjavítóhoz nem rakják be.  

nekem is defektjavítóm van, "nagy" audio-val, de tettem bele pótkereket a biztonság kedvéért
szivacs volt és van is most is benne
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #13034 Dátum: 2013.01.02 szerda, 21:10:40 »

Ja és még egy fontos! Egy hivatalos Ford kereskedő használtautó részlegénél azt mondták: semmilyen MAX-ban nincs pótkerék. Ez így azért ütős lenne ( még 5 székesben sem?). Nem szeretnék trélereztetni, ha valami gigszer van, pláne külföldön, mert az nem kis mulatság. Mondeoban van legalább virsli kerék?
S-maxban és a Galaxyban sincs pótkerék. Defektjavító van mindkettőben.
 mindkét kocsi jó nagy belül is meg a csomagterük is.
 S-max annyiból jobb, h magasabb az egész, jobb a kilátás, könnyebb a ki-be szállás. A hátsó ajtók hatalmasak, és jól kinyílnak, könnyű pakolni a gyerkőcöket, üléseket+elfér 3 gyerekülés is ha úgy adódik.  S-max  csomagtér nagyobb szerintem.   

A mondeoban is bőven el lehet férni, van benne hely rendesen. Ha abban nem fér el valaki 2 gyerekkel akkor nem a kocsiban van a hiba  smile

Sok a külföldi, mindenképp vizsgáltasd át amit megvennél+km-t infozd le.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.02 szerda, 21:15:32 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #13035 Dátum: 2013.01.02 szerda, 21:41:34 »

Ezekben a "hideg" időkben azt vettem észre, hogy néha izzít az autó, néha nem. Van úgy, hogy 0 fokban 3-4 másodpercig is izzít, viszont máskor a -8 fokban sem akar. Ilyenkor aztán természetesen nem is indul. Van valami ötlet mi lehet a baj?
Izzítógyertya csere???
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
cssl
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


E-mail
« Új hozzászólás #13036 Dátum: 2013.01.02 szerda, 22:00:39 »

Izzítógyertya csere???
Nem hiszem, hogy az lenne a baj, mert, ha van izzítás kigyullad a visszajelző, ellenkező esetben fel sem villan. Olyan mintha nem mindig érzékelné a kinti hőmérsékletet.
Naplózva

MK5 - 2016 2.0 TDci 180LE Power Shift Hatchback Ruby Red
ex: MK4 - 2011  2.0 TDci  Power Shift lunar sky 5 ajtós
ex: Mk4 - 2008 2.0 TDci kék kombi
ex: Mk3 - 2006 2.0 TDci szürke kombi
ex: Mk2 - 2002 1.8 TD lila kombi
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #13037 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 08:09:40 »

Izzítógyertya csere???
by the way, nekem is aktuális, van valaki aki olcsón megcsinálja nekem? vagy szervizes téma? mennyibe fájhat? köszi
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #13038 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 08:19:53 »

Akkor neked vagy premium audió rendszered van mert az van csak defektjavítóval, de inkább szerintem  csak kilopták belőle a hozzá járó teljesméretű pótkereked. Ne feltételezzük már a fordról hogy nem akarna akár 0,05 Eurocentet i megspórolni akár egy ilyen szivacsmagasítón is. Meg amit eredetileg teljesméretű pótkerékkel rendelnek abban több helyet is vesz el a szivacsmagasító, defektjavítóhoz nem rakják be.  
Akkor még a gyárban lophatták ki, mert az etis szerint is pótkerék nélküli.
Minden bizonnyal azért van benne magasító, mert így egy szintben van a csomagtartó alja, a hátsó ajtó "küszöbbel", ahogy egy kombiban ennek ki kell néznie.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #13039 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 09:33:00 »

Akkor még a gyárban lophatták ki, mert az etis szerint is pótkerék nélküli.
Minden bizonnyal azért van benne magasító, mert így egy szintben van a csomagtartó alja, a hátsó ajtó "küszöbbel", ahogy egy kombiban ennek ki kell néznie.
Hát akkor ez se tudják rendesen megoldani egy kombinéban? Mint ahogy egy  tisztességes 4 vagy 5 ajtósnál megtudják.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #13040 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 11:30:06 »

Hát akkor ez se tudják rendesen megoldani egy kombinéban? Mint ahogy egy  tisztességes 4 vagy 5 ajtósnál megtudják.
Azoknál eleve mélyebben van a csomagtér alja. Ott lehet játszani a szinttel. Kombiban nem.
Épp le akartam írni, hogy soha nem fog hiányozni az pár centi, amikor eszembe jutott, hogy eddig egyszer szállítottam növényeket, és bizony ki kellett pakolnom mindent fémig, hogy beférjenek.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Rezsi
Vendég
« Új hozzászólás #13041 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 16:11:34 »

Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni illetve olyan valakit aki a rádió egységet tud javítani.
Ez egy navigációs eredeti Ford fejegység. Ma kivették a szervizben és kiderült, hogy belül rossz.

Hibajelenség nem lehet bekapcsolni, egyik napról a másikra. tehát nincs semmi olyan, hogy ezt vagy azt csinálta. 4 éves a fejegység. Gondolom hogy a táp IC ment benne tönkre, de szeretnék kapni olyan kontaktot ahol ezt meg tudják javítani.

Kérlek adjatok infót.

Köszi
 
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #13042 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 16:28:49 »

Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni illetve olyan valakit aki a rádió egységet tud javítani.
Ez egy navigációs eredeti Ford fejegység. Ma kivették a szervizben és kiderült, hogy belül rossz.

Hibajelenség nem lehet bekapcsolni, egyik napról a másikra. tehát nincs semmi olyan, hogy ezt vagy azt csinálta. 4 éves a fejegység. Gondolom hogy a táp IC ment benne tönkre, de szeretnék kapni olyan kontaktot ahol ezt meg tudják javítani.

Kérlek adjatok infót.

Köszi
 

Nagynavi?
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #13043 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 16:37:31 »

Nem akarok hülyeséget mondani, nincs itt mellettem a szaki, de ha csak a táp IC ment tönkre az simán javítható.
Megkérdezem neked, ha van infóm megírom.

Közben rákérdeztem.
Integrált cuccok ezek eléggé, de minden javítható, olyan nincs amit nem lehet, max sokba kerül Smiley , ha tényleg a táp IC-je szállt el.
Szóval ha a közeledben van valaki aki ért ilyen műszerész cuclikhoz meg kell, hogy tudja csinálni.
Egy próbát megér, mert nem occsó egy ilyen cucc, még bontottan sem.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.03 csütörtök, 16:45:53 írta tomeed » Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #13044 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 16:52:30 »

Nekem olyan gondom van, hogy gyenge a rádió jel. Szerintem a hiba a készülékben van.
Blau travel pilot ex.

Lehet valami jel erősítő probléma a kütyün belül?

Erre kéne nekem is egy szaki.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Új hozzászólás #13045 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 17:49:57 »

Tuti vétel:

http://totalcar.hu/tesztek/2012/11/28/tuti_vetel/

Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
Rezsi
Vendég
« Új hozzászólás #13046 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 18:04:18 »

Nagynavi?

Igen,  kivették, de sajnos egy q..va információ sincs rajta
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #13047 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 19:08:24 »

Igen,  kivették, de sajnos egy q..va információ sincs rajta
Blaupunkt NX a típusa.
Ha végképp nem jutsz vele semmire, én szívesen belekukkantanék.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #13048 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 19:31:10 »

Akkor én is panaszkodom :-). Autó két napig állt, láss csodát külső hőmérséklet jeladó meghülyült, mér de hülyeségeket és a termosztátom is behalt. Na erre kössön valaki csomót. Kezdek besokalni.
Naplózva
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #13049 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 21:50:28 »

by the way, nekem is aktuális, van valaki aki olcsón megcsinálja nekem? vagy szervizes téma? mennyibe fájhat? köszi
NEkem is az lesz lassan sajna.... engem is érdekelne, h mennyire bonyolult mutatvány ez... m maga a gyertya 2-3ezer Ft ha jól emlékszem!!
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
Oldalak: 1 ... 254 255 256 257 258 259 260 [261] 262 263 264 265 266 267 268 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.101 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.