Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.03 péntek, 17:49:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 ... 324   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: TDDi motor  (Megtekintve 4718041 alkalommal)
0 Felhasználó és 32 vendég van a témában
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1850 Dátum: 2010.09.26 vasárnap, 13:51:23 »


 És így most mennyi lóerő lett, és egy chippelés mennyibe kerülhet, vagy valami elérhetőség ??
60-tól
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1851 Dátum: 2010.09.26 vasárnap, 14:11:23 »


 És így most mennyi lóerő lett, nyomaték mennyivel nőtt meg? és egy chippelés mennyibe kerülhet, vagy valami elérhetőség ??

65000 vagy ahogy megegyezel.Érdemes próbálkozni.
150LE és 310nyomaték.
De nem a szám a lényeg hanem az érzés.
Pld..ha kettesbe, nyomsz egy kövér gázt akkor érzed,hogy tépi a kezedben a kormányt és vissza kell venni mert nem tudnak megkapaszkodni az első kerekek.
Vagy 5.ben 150 nél rálépsz a gázra és még megindul veled az autó stb....
Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #1852 Dátum: 2010.09.26 vasárnap, 14:16:59 »

örülök hogy tetszik az eredmény neked is.... eljen
de az eproom tartalmat nem kértétek el szerintem, mert akkor elkérem és elküldöm....
ha gyárival lefrissitik valahol vissza tud töltetni arrafelé is,ne kelljen ezért leautózni...
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1853 Dátum: 2010.09.26 vasárnap, 14:19:46 »

örülök hogy tetszik az eredmény neked is.... eljen
de az eproom tartalmat nem kértétek el szerintem, mert akkor elkérem és elküldöm....
ha gyárival lefrissitik valahol vissza tud töltetni arrafelé is,ne kelljen ezért leautózni...

ok tényleg ez kimaradt Roll Eyes worship
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #1854 Dátum: 2010.09.26 vasárnap, 14:24:49 »

Ki tudna segíteni a tddi-m chip-elésben, ki a legjobb??

Olyan nincs hogy ki a legjobb!
A profik ismerik egymást és kapcsolatban vannak egymással és segitenek a másiknak....
több jó chippes is van az országban,meglehet találni őket...
elhangzott itt pár név de tudok segiteni énis....
Naplózva
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1855 Dátum: 2010.09.26 vasárnap, 14:30:29 »

nos ma bunyek segítségével sor került egy kis motoroptimalizálásra vigyor3
gyári progi letöltve, (sokszor) módosítva, visszatöltve, mindezt addig, míg úgy nem éreztük, hogy jó lett.
a tesztelgetős útszakasz kicsit megviccelt minket, ugyanis kicsit lejtős emelkedős volt, és addig lett finomítva, míg az emelkedőkön(ami am ott sík terepnek tűnt Cool) nem éresztük úgy, hogy jó. ez akkor derült ki, amikor kiértünk sík terepre és első kisseb gázadásra megindult és az éppen előzni készülő 3.0d4d landcruiser eltűnt a tükörben wow1 pesten nem is kellett 2000 fölé pörgetni, annyi erő lett benn alacsony fordulaton. az autó egyáltalán nem füstöl.
hogy végül hány %-kal lett meghúzva azt nem tom, de hátha bunyek tudja nyes(utolsó előtti próbálkozásnál asszem 33%volt)
910km-es útra 5,4l-es átlagfogyi jött ki wow1
köszi bunyek a lehetőséget worship



Üdv a klubban.

Előtte mennyi volt a fogyasztásod?


Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1856 Dátum: 2010.09.26 vasárnap, 14:48:37 »

örülök hogy tetszik az eredmény neked is.... eljen
de az eproom tartalmat nem kértétek el szerintem, mert akkor elkérem és elküldöm....
ha gyárival lefrissitik valahol vissza tud töltetni arrafelé is,ne kelljen ezért leautózni...

küldök pü-ben egy mail címet worship
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1857 Dátum: 2010.09.26 vasárnap, 14:53:49 »

Üdv a klubban.

Előtte mennyi volt a fogyasztásod?
nem tom igazán, nyáron voltak hasonló túrámim, akkor klímázva 6,5-6,9 jött ki számolással!!
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Peter tddi
Vendég
« Új hozzászólás #1858 Dátum: 2010.09.27 hétfő, 18:56:33 »

 Frissen vásárolt automnál már majdnem minden olajat lecseréltem (motor+válto+fék), kivéve a szervo olajat, annál is van olyan, mint a féknél, hogy elmegy a hatásfoka és cserélni kell, meg lehet mérni a szervo olajat vagy felesleges cserélni érdemes, és házilag könnyú lecserélni, mennyi olaj kell bele, szin számít??
                                        Köszi mindenkinek
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.27 hétfő, 18:58:50 írta Peter tddi » Naplózva
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1859 Dátum: 2010.09.27 hétfő, 19:06:43 »

Frissen vásárolt automnál már majdnem minden olajat lecseréltem (motor+válto+fék), kivéve a szervo olajat, annál is van olyan, mint a féknél, hogy elmegy a hatásfoka és cserélni kell, meg lehet mérni a szervo olajat vagy felesleges cserélni érdemes, és házilag könnyú lecserélni, mennyi olaj kell bele, szin számít??
                                        Köszi mindenkinek

Ha kicsit itt vissza olvasgatsz, akkor meglátod,hogy minden le van itt írva.
Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1860 Dátum: 2010.09.28 kedd, 08:01:03 »

Megnéztem a 2éve ledugózott EGR dugóm állapotát, /2mm acéllemez/ a kipuf oldalon ráégett egy kis korom .
Megkapargattam és a lemez hibátlan volt.
Ennek örömére  és egy itteni cikk hatására ledugóztam az EGR szelepre menő vákuumcsövet,majd vis***aktam a helyére.
Másnap reggel csodálkozva tapasztaltam,hogy sokkal harapósabb a fékem mint eddig volt.
Lehet,hogy eddig kevés volt a vákuum a rendszerben?
eljen taps

Szia!

Ígértem, hogy visszajelzek. Ledugóztam én is az EGR vákuumcsövét - nálam semmi változás a féknél. integet2
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1861 Dátum: 2010.09.28 kedd, 08:05:55 »

Sziasztok!

Elkészültem a Mondival.  smile
Kicseréltem a vízpumpát, a szervószivattyút, kapott új olajat a szervó, fagyállót a hűtőrendszer. Új tömítések mentek a szívósor alá, mert volt némi olajfolt. Kilégtelenítettem a porlasztó csöveit, mielőtt felkötöttem volna és tényleg könnyen indult. Minden szépen összeállt, mindenhol tömörek a bontott dolgok - ez egy jó élmény számomra.
Úgy tűnik a hengerfej és a tömítése is megúszhatta a dolgot, a tágulásiban nincs semmi buborékolás  Wink, a hosszabb távú vízfogyást is figyelni fogom.

Első hosszab út utáni tapasztalatok - víz nem fogy, tágulásiban nincs buborék, de a motorhőfok nem stabil, viszzaengedve a gázt a hőfok visszaeseik. Termosztátcserét is kell végeznem, nem bírták a "meleget" szomoru1
Sajna összeépítéskor nem tudtam beszerezni őket, most majd az olajköri miatt ismét bonthatok szívósort és üa rendszert.
Naplózva
hirdetesj2
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 749



E-mail
« Új hozzászólás #1862 Dátum: 2010.09.28 kedd, 09:08:57 »

Első hosszab út utáni tapasztalatok - víz nem fogy, tágulásiban nincs buborék, de a motorhőfok nem stabil, viszzaengedve a gázt a hőfok visszaeseik. Termosztátcserét is kell végeznem, nem bírták a "meleget" szomoru1
Sajna összeépítéskor nem tudtam beszerezni őket, most majd az olajköri miatt ismét bonthatok szívósort és üa rendszert.

Szia! Olajköri miatt nem kell az ü.a. rendszert bontani. Én levettem a szívósort, és lapos fogóval, hosszú T-kulccsal, kis 8-as crovával megvolt 1,5 óra alatt, úgy hogy a szívósort is kipucoltam.

Közben én is ledugóztam múlthéten az EGR vákuumcsövet, de féken semmi változás... Mondjuk sokat nem mentem a Mondival azóta, mert adagolósnál van, "elszántam" magam, mert már nem csak gyenge volt, hanem rángatott is picit szomoru1 szomoru1
Naplózva

Ex: 2db 1.8D ORION, 2004, 2.2 TDCI fekete kombi Titanium-X "ST-pakett"
2001, TDDI 115 LE, Ghia kombi /2db :-)/
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1863 Dátum: 2010.09.28 kedd, 16:37:29 »

Szia!

Ígértem, hogy visszajelzek. Ledugóztam én is az EGR vákuumcsövét - nálam semmi változás a féknél. integet2

Akkor valószínűleg csak azoknak lesz jobb a fékerő akiknek rossz az EGR szelepük és elszökik némi vákuum.

Mert volt már azóta itt olyan aki megcsinálta és neki is jobb lett.
Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1864 Dátum: 2010.09.28 kedd, 19:11:04 »

Első hosszab út utáni tapasztalatok - víz nem fogy, tágulásiban nincs buborék, de a motorhőfok nem stabil, viszzaengedve a gázt a hőfok visszaeseik. Termosztátcserét is kell végeznem, nem bírták a "meleget" szomoru1
Sajna összeépítéskor nem tudtam beszerezni őket, most majd az olajköri miatt ismét bonthatok szívósort és üa rendszert.
a főkörinél figyelj,hogy pozícióba kell berakni.Felül van 1kis légtelenítője. Wink
meg kell majd 1 lityi tömény fagyálló cucc.....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #1865 Dátum: 2010.09.30 csütörtök, 00:20:12 »

Szia! Olajköri miatt nem kell az ü.a. rendszert bontani. Én levettem a szívósort, és lapos fogóval, hosszú T-kulccsal, kis 8-as crovával megvolt 1,5 óra alatt, úgy hogy a szívósort is kipucoltam.

Közben én is ledugóztam múlthéten az EGR vákuumcsövet, de féken semmi változás... Mondjuk sokat nem mentem a Mondival azóta, mert adagolósnál van, "elszántam" magam, mert már nem csak gyenge volt, hanem rángatott is picit szomoru1 szomoru1

Apropó:  szívósor leszedésénél van azért egy pár fogás, amit egyébként én is elfelejtettem. Ott kezdve, hogy ha a szívósort leszedi az embert, akkor előtte felőle le kell fújni a port meg a bogármaradványokat, mert aztán beleeshetnek a szívóoldalba, aztán pucolhatja az ember. A másik, hogy ha féktisztítót használsz, akkor hagyd elpárologni a rendszerből, mert tönkreteszi a motort. Én ezt is elfelejtettem, aztán indításnál furcsa hangja volt a motornak kb. fél másodpercig...  wave
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
hirdetesj2
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 749



E-mail
« Új hozzászólás #1866 Dátum: 2010.09.30 csütörtök, 08:55:01 »

Apropó:  szívósor leszedésénél van azért egy pár fogás, amit egyébként én is elfelejtettem. Ott kezdve, hogy ha a szívósort leszedi az embert, akkor előtte felőle le kell fújni a port meg a bogármaradványokat, mert aztán beleeshetnek a szívóoldalba, aztán pucolhatja az ember. A másik, hogy ha féktisztítót használsz, akkor hagyd elpárologni a rendszerből, mert tönkreteszi a motort. Én ezt is elfelejtettem, aztán indításnál furcsa hangja volt a motornak kb. fél másodpercig...  wave

Jogos!  wave
Naplózva

Ex: 2db 1.8D ORION, 2004, 2.2 TDCI fekete kombi Titanium-X "ST-pakett"
2001, TDDI 115 LE, Ghia kombi /2db :-)/
hirdetesj2
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 749



E-mail
« Új hozzászólás #1867 Dátum: 2010.10.02 szombat, 15:19:35 »

 help Sziasztok!  help

Segítségeteket kérem! A jelenség az, hogy még mindig gyenge az autóm  falbav
Hibakód többször kiolvasva idén, de nincs, gyári FORD műszerrel és a BOSCH KTS-sel sem. Turbonyomásom csak 4000-res fordulatnál megy fel 1,2-1,3barra, de 4.-ben 80-ról talán 0,8bar-ig ugrik fel padlógázas "gyorsításnál". Előzni ilyenkor csak pótos IFA-t merek, mert kb fél perc alatt éri el a 100-as tempót sík úton. Emelkedőn pedig felejtsd el az előzést!
Nem füstöl, de tényleg semmi füstje, és viszonylag jól fogyaszt/vegyes átlag5,8/, tök jól indul bármikor. Városban 60km/h-ig és pályán 120km/h fölött már nem életveszélyes a teljesítményvesztés.
Február óta amit itt a forumon lehetett olvasni, mindent megcsináltam már. EGR-dugó, új MAP-szenzor, másik MAF-szenzor, vákuumszelepek a turbóhoz cserélve, vákuumcsövek ellenőrzése, turbócsövek ellenőrzése 6-szor, szívósor tisztítás, cooler tisztítás, katalizátor ellenőrzés, turbo lapátok ellenőrzése(nincs-e lekokszosodva), kipufogó lekötve nincs-e eltömődve, másik AC, gázolajcsövek átfújkálása, gázolajszűrő és légszűrő már 3-szor cserélve azóta, szívócső ellenőrzése (turbo és a MAF közt).
Utolsó ötletem az adagoló próbapadi bemérése, porlasztókkal együtt sem jött be. Minden a gyári értékre állítva-egyébként nagyon minimálissal volt csak kisebb a háznyomás az adagolóban mint az előírt- és új előtöltés-állító dugattyút is kapott.

Van valakinek ötlete, hogy még mit nézzek meg?
Megígértem már neki, ha az adagoló beállítás után sem lesz jó felgyújtom! De azért sajnálnám gun
Diagnosztikában, motorvezérlőben esetleg valakit tudtok ajánlani?  help help help
Naplózva

Ex: 2db 1.8D ORION, 2004, 2.2 TDCI fekete kombi Titanium-X "ST-pakett"
2001, TDDI 115 LE, Ghia kombi /2db :-)/
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1868 Dátum: 2010.10.02 szombat, 17:16:08 »

help Sziasztok!  help

Segítségeteket kérem! A jelenség az, hogy még mindig gyenge az autóm  falbav
Hibakód többször kiolvasva idén, de nincs, gyári FORD műszerrel és a BOSCH KTS-sel sem. Turbonyomásom csak 4000-res fordulatnál megy fel 1,2-1,3barra, de 4.-ben 80-ról talán 0,8bar-ig ugrik fel padlógázas "gyorsításnál". Előzni ilyenkor csak pótos IFA-t merek, mert kb fél perc alatt éri el a 100-as tempót sík úton. Emelkedőn pedig felejtsd el az előzést!
Nem füstöl, de tényleg semmi füstje, és viszonylag jól fogyaszt/vegyes átlag5,8/, tök jól indul bármikor. Városban 60km/h-ig és pályán 120km/h fölött már nem életveszélyes a teljesítményvesztés.
Február óta amit itt a forumon lehetett olvasni, mindent megcsináltam már. EGR-dugó, új MAP-szenzor, másik MAF-szenzor, vákuumszelepek a turbóhoz cserélve, vákuumcsövek ellenőrzése, turbócsövek ellenőrzése 6-szor, szívósor tisztítás, cooler tisztítás, katalizátor ellenőrzés, turbo lapátok ellenőrzése(nincs-e lekokszosodva), kipufogó lekötve nincs-e eltömődve, másik AC, gázolajcsövek átfújkálása, gázolajszűrő és légszűrő már 3-szor cserélve azóta, szívócső ellenőrzése (turbo és a MAF közt).
Utolsó ötletem az adagoló próbapadi bemérése, porlasztókkal együtt sem jött be. Minden a gyári értékre állítva-egyébként nagyon minimálissal volt csak kisebb a háznyomás az adagolóban mint az előírt- és új előtöltés-állító dugattyút is kapott.

Van valakinek ötlete, hogy még mit nézzek meg?
Megígértem már neki, ha az adagoló beállítás után sem lesz jó felgyújtom! De azért sajnálnám gun
Diagnosztikában, motorvezérlőben esetleg valakit tudtok ajánlani?  help help help


Hívd fel Jantó Gergőt, szerintem nagyon jó diagnosztikában és rengeteg műszere van. 06703822379
Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #1869 Dátum: 2010.10.02 szombat, 17:30:17 »

Vidd be és gyári műszerrel egy software frissitést kéne csinálni rá hátha segit....
Naplózva
hirdetesj2
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 749



E-mail
« Új hozzászólás #1870 Dátum: 2010.10.02 szombat, 19:30:45 »

Vidd be és gyári műszerrel egy software frissitést kéne csinálni rá hátha segit....

Nincs frissebb software, kb 3 hete néztük rinya
Azt nem tudom, hogy a légköri nyomás jelet honnan veszi a vez.egység. Ebben is légtömegmérőben van? Vagy van rá külön jeladó?

Jántó Gergővel már beszéltem korábban, ezért is döntöttem az adagolófelújítás mellett. De "félek" hogy chiptuning/optimalizálás lesz a vége.

 worship
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.02 szombat, 19:33:17 írta hirdetesj2 » Naplózva

Ex: 2db 1.8D ORION, 2004, 2.2 TDCI fekete kombi Titanium-X "ST-pakett"
2001, TDDI 115 LE, Ghia kombi /2db :-)/
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1871 Dátum: 2010.10.02 szombat, 21:02:45 »


Jántó Gergővel már beszéltem korábban, ezért is döntöttem az adagolófelújítás mellett. De "félek" hogy chiptuning/optimalizálás lesz a vége.

 worship
[/quote]


Attól ne félj.Szerintem ez szinte kötelező egy diesel Mondeonál.
Az más dolog,hogy előtte jó lenne rájönni a hiba okára.
Meglátod utána szinte repülni fog az utánfutóval /trélerrel/is.
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.02 szombat, 21:05:03 írta soho001 » Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #1872 Dátum: 2010.10.02 szombat, 21:16:48 »

Jántó Gergővel már beszéltem korábban, ezért is döntöttem az adagolófelújítás mellett. De "félek" hogy chiptuning/optimalizálás lesz a vége.

 worship



Attól ne félj.Szerintem ez szinte kötelező egy diesel Mondeonál.
Az más dolog,hogy előtte jó lenne rájönni a hiba okára.
Meglátod utána szinte repülni fog az utánfutóval /trélerrel/is.

Miért lenne kötelező egy diesel Mondeo-nál a teljesítmény optimalizálás/ chiptuning? Smiley
Naplózva
hirdetesj2
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 749



E-mail
« Új hozzászólás #1873 Dátum: 2010.10.02 szombat, 21:20:17 »

Jántó Gergővel már beszéltem korábban, ezért is döntöttem az adagolófelújítás mellett. De "félek" hogy chiptuning/optimalizálás lesz a vége.

 worship



Attól ne félj.Szerintem ez szinte kötelező egy diesel Mondeonál.
Az más dolog,hogy előtte jó lenne rájönni a hiba okára.
Meglátod utána szinte repülni fog az utánfutóval /trélerrel/is.

"Az más dolog,hogy előtte jó lenne rájönni a hiba okára."
Ezen vagyok :-) Én már annak is örülnék, ha úgy menne mint amikor megvettem vigyor3
Naplózva

Ex: 2db 1.8D ORION, 2004, 2.2 TDCI fekete kombi Titanium-X "ST-pakett"
2001, TDDI 115 LE, Ghia kombi /2db :-)/
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #1874 Dátum: 2010.10.02 szombat, 21:27:35 »

a turbót szétkaptátok vagy csak a kart mozgattátok meg?
a kipufogó leömlőnél nem fuj ki?
Naplózva
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #1875 Dátum: 2010.10.02 szombat, 21:41:48 »



Attól ne félj.Szerintem ez szinte kötelező egy diesel Mondeonál.
Az más dolog,hogy előtte jó lenne rájönni a hiba okára.
Meglátod utána szinte repülni fog az utánfutóval /trélerrel/is.
[/quote]

jajj hát akkor te vagy az a tréles gádzsó, láttalak ma az új nulláson
Naplózva
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1876 Dátum: 2010.10.02 szombat, 21:51:26 »

Miért lenne kötelező egy diesel Mondeo-nál a teljesítmény optimalizálás/ chiptuning? Smiley

Mert annyival finomabban,könnyebben  megy  és nem utolsó sorban kevesebb gázolajjal.
Kipróbálás után érti csak az ember.
Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1877 Dátum: 2010.10.02 szombat, 21:54:25 »

Mert annyival finomabban,könnyebben  megy  és nem utolsó sorban kevesebb gázolajjal.
Kipróbálás után érti csak az ember.
chip után nekem pl 2e fölé nem is kell pörgetnem városban. 2200 környékén pedig nagyon megindul, 3200tól pedig megint van egy lépcső. ezt tényleg érezni kell nyes worship
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #1878 Dátum: 2010.10.02 szombat, 22:00:29 »

Miért lenne kötelező egy diesel Mondeo-nál a teljesítmény optimalizálás/ chiptuning? Smiley

Mert több van benne, mint gondolnál... sajan, ez néha a hibákra is igaz.  eplus2
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #1879 Dátum: 2010.10.02 szombat, 22:23:24 »

Mert annyival finomabban,könnyebben  megy  és nem utolsó sorban kevesebb gázolajjal.
Kipróbálás után érti csak az ember.

És 340.000-nél is érdemes lenne belerakatni?

Oké,ez itt már picit OFF...Folytassuk a Tuning-részlegnél?
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.02 szombat, 22:31:13 írta Nika91127 » Naplózva
hirdetesj2
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 749



E-mail
« Új hozzászólás #1880 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 10:36:04 »

a turbót szétkaptátok vagy csak a kart mozgattátok meg?
a kipufogó leömlőnél nem fuj ki?

Nem fúj ki sehol, viszont szét nem szedtem a turbot, csak a kart mozgattam meg. Könnyedén jár végállástól végállásig, és a szívás-zaj meg a kipufogás hangja megváltozik ha járó motornál mozgatom kézzel a kart. Ebből következtetek, hogy a geometria nincs lekokszosodva, és nincs szétakadva sem.

Sanyikabácsi nem valószínű hogy engem láttál mostanában új 0-áson, mert OFF-autóval járok 2 hete, a Mondi még az adagolós műhelyben áll Móváron :-(
Naplózva

Ex: 2db 1.8D ORION, 2004, 2.2 TDCI fekete kombi Titanium-X "ST-pakett"
2001, TDDI 115 LE, Ghia kombi /2db :-)/
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #1881 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 10:44:27 »

Nem fúj ki sehol, viszont szét nem szedtem a turbot, csak a kart mozgattam meg. Könnyedén jár végállástól végállásig, és a szívás-zaj meg a kipufogás hangja megváltozik ha járó motornál mozgatom kézzel a kart. Ebből következtetek, hogy a geometria nincs lekokszosodva, és nincs szétakadva sem.

Sanyikabácsi nem valószínű hogy engem láttál mostanában új 0-áson, mert OFF-autóval járok 2 hete, a Mondi még az adagolós műhelyben áll Móváron :-(
Ha nincs füstje, ahogy írod, akkor nem turbó, hanem kevés az anyag.. ez tényleg sok mindentől lehet, kezdve az elektromos gázpedáltól az adagolóban levő elektromotoros gázkarig... szomoru1
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1882 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 10:52:08 »

Ha nincs füstje, ahogy írod, akkor nem turbó, hanem kevés az anyag.. ez tényleg sok mindentől lehet, kezdve az elektromos gázpedáltól az adagolóban levő elektromotoros gázkarig... szomoru1
annak a karnak mennyire kéne könnyen mozognia??
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #1883 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 11:01:06 »

annak a karnak mennyire kéne könnyen mozognia??
Könnyen mozogni? Huh? Arra nem nagyon kell gondolni, hogy az szorul, hanem arra, hogy valamiért nem húzza meg eléggé az a henger alakú, talán elektromotor ami a gázbowden szerepét játsza. eplus2
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1884 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 11:13:37 »

Könnyen mozogni? Huh? Arra nem nagyon kell gondolni, hogy az szorul, hanem arra, hogy valamiért nem húzza meg eléggé az a henger alakú, talán elektromotor ami a gázbowden szerepét játsza. eplus2
én a turbónál lévő karral gondoltam, ami a pajzs alatt van, és az "arany színű vacak''( vigyor3 aszzem wastegate\drucklabda) mozgat. remélem sikerült leírni, hogy mire gondolok, ha nem dobok róla képet
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
hirdetesj2
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 749



E-mail
« Új hozzászólás #1885 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 11:50:13 »

Ha nincs füstje, ahogy írod, akkor nem turbó, hanem kevés az anyag.. ez tényleg sok mindentől lehet, kezdve az elektromos gázpedáltól az adagolóban levő elektromotoros gázkarig... szomoru1

Én is erre gondolok, hogy valami miatt nem kap rendesen anyagot. Az adagoló hiába tudja a gyári értékeket, ha az elektronika rosszul "utasítja". Lehet ezeknél a Mondiknál valahogy adatlistát nézni az elektronikába bemenő jelekről? A beszívott levegő hőmérsékletre, légköri nyomásra...... ilyenekre gondolok. Nem akarom többször gyári műszerre rakatni, nem sok értelmét látom. Adagolót, és a turbót én már nem okolom a tünet miatt.
Már arra is gondoltunk az adagolós kollégával, hogy mondjuk a légköri nyomást rosszul érzékeli, ezért tudatosan szegényíti a keveréket a motorvezérlő.
Naplózva

Ex: 2db 1.8D ORION, 2004, 2.2 TDCI fekete kombi Titanium-X "ST-pakett"
2001, TDDI 115 LE, Ghia kombi /2db :-)/
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1886 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 15:10:48 »

Első hosszab út utáni tapasztalatok - víz nem fogy, tágulásiban nincs buborék, de a motorhőfok nem stabil, viszzaengedve a gázt a hőfok visszaeseik. Termosztátcserét is kell végeznem, nem bírták a "meleget" szomoru1
Sajna összeépítéskor nem tudtam beszerezni őket, most majd az olajköri miatt ismét bonthatok szívósort és üa rendszert.

Sziasztok!

Ma kicseréltem a főköri termosztátot, az örömöm vegyes. Tartja ugyan a hőfokot 88 C-t és nem is esik vissza, csak 85 C-ig. De most ismét sokszor indul kint a ventilátor, ami a régebbi problémám volt. Valószínű a ventilátor indulása jogos, mert a stabil 88 C hengerfej hőfok mellett, ha csinálok egy intenzív hosszabb gyorsítást a hőfok felfut 93-95 C-ra is, majd innét tér vissza 88 C-ra ismét.
Az a termosztátom, ami a vízpumpa megálláskor meghalt 86 C-on tartotta a hengerfejhőfokot és nem igen engedte 90 C fölé. Külsőre, számozásra mind a kettő egyforma ez utóbbit a Nagyautó-tól hoztam.
Több fajta termosztát létezik?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1887 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 16:04:32 »

Sziasztok!

Ma kicseréltem a főköri termosztátot, az örömöm vegyes. Tartja ugyan a hőfokot 88 C-t és nem is esik vissza, csak 85 C-ig. De most ismét sokszor indul kint a ventilátor, ami a régebbi problémám volt. Valószínű a ventilátor indulása jogos, mert a stabil 88 C hengerfej hőfok mellett, ha csinálok egy intenzív hosszabb gyorsítást a hőfok felfut 93-95 C-ra is, majd innét tér vissza 88 C-ra ismét.
Az a termosztátom, ami a vízpumpa megálláskor meghalt 86 C-on tartotta a hengerfejhőfokot és nem igen engedte 90 C fölé. Külsőre, számozásra mind a kettő egyforma ez utóbbit a Nagyautó-tól hoztam.
Több fajta termosztát létezik?
van 82,86 és asszem 92fokos termosztát..... Roll Eyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1888 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 16:30:22 »

van 82,86 és asszem 92fokos termosztát..... Roll Eyes
az ilyet nem motor és alvázszám alapján szokták adni?? abból pontosan ki kéne derülnie...
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1889 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 16:48:45 »

az ilyet nem motor és alvázszám alapján szokták adni?? abból pontosan ki kéne derülnie...
főkörit én pl,utángyártottat vettem.Ott vannak hőfokeltérések....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1890 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 18:36:40 »

van 82,86 és asszem 92fokos termosztát..... Roll Eyes

Szia Alf!

Ford dobozban volt, Nagyautótól hoztam, nem kértek semmilyen motorkódot. Azóta néztem a Cromax oldalát, a Nagyautó oldalát is csak egy terméket kínálnak Tranzit00-06, Mondeo 00-07
http://www.cromax.hu/?katid=41932701&termek_al_id=7937&katnev=%20Diesel
A nagyautónál: Ford Mondeo 2000-től 2007-ig 2.0;2,2 Diesel
http://www.nagyauto.hu/webset32.cgi?NagyAuto@@HU@@28@@133421672

Most akkor mi van? Vegyek egy rakatot és próbálgassam melyik lesz jó, ami tartja is a hőfokot, de a ventilátor nem indulgat állandóan?  rinya
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1891 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 18:39:03 »

Szia Alf!

Ford dobozban volt, Nagyautótól hoztam, nem kértek semmilyen motorkódot. Azóta néztem a Cromax oldalát, a Nagyautó oldalát is csak egy terméket kínálnak Tranzit00-06, Mondeo 00-07
http://www.cromax.hu/?katid=41932701&termek_al_id=7937&katnev=%20Diesel
A nagyautónál: Ford Mondeo 2000-től 2007-ig 2.0;2,2 Diesel
http://www.nagyauto.hu/webset32.cgi?NagyAuto@@HU@@28@@133421672

Most akkor mi van? Vegyek egy rakatot és próbálgassam melyik lesz jó, ami tartja is a hőfokot, de a ventilátor nem indulgat állandóan?  rinya
nem.ha gyári,akkor abból nincs többféle.csak 1 fajta.            asszem 86fokos....de nem 100%
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1892 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 18:47:54 »

nem.ha gyári,akkor abból nincs többféle.csak 1 fajta.            asszem 86fokos....de nem 100%

Így nem szeretném hagyni. Most ezek szerint vettem főkörit, olajkörit a polcra falbav
Ennek a dolognak utána kell járnom, ebből egy újabb termosztát csere lesz. Már megy rutinból, 1/2 órán belül kézmosással meg is van  nyes
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #1893 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 20:10:22 »

én a turbónál lévő karral gondoltam, ami a pajzs alatt van, és az "arany színű vacak''( vigyor3 aszzem wastegate\drucklabda) mozgat. remélem sikerült leírni, hogy mire gondolok, ha nem dobok róla képet
Értem miről írsz, de én az adagolót írtam nem a turbót.. smile
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #1894 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 20:14:15 »

Sziasztok!

Ma kicseréltem a főköri termosztátot, az örömöm vegyes. Tartja ugyan a hőfokot 88 C-t és nem is esik vissza, csak 85 C-ig. De most ismét sokszor indul kint a ventilátor, ami a régebbi problémám volt. Valószínű a ventilátor indulása jogos, mert a stabil 88 C hengerfej hőfok mellett, ha csinálok egy intenzív hosszabb gyorsítást a hőfok felfut 93-95 C-ra is, majd innét tér vissza 88 C-ra ismét.
Az a termosztátom, ami a vízpumpa megálláskor meghalt 86 C-on tartotta a hengerfejhőfokot és nem igen engedte 90 C fölé. Külsőre, számozásra mind a kettő egyforma ez utóbbit a Nagyautó-tól hoztam.
Több fajta termosztát létezik?
Szia!
A gyári termosztát a mi autónkba 88 fokos, ilyen kell bele! wave
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1895 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 20:16:47 »

Értem miről írsz, de én az adagolót írtam nem a turbót.. smile
de én meg a turbónál lévő kar mozgathatóságára lennék kíváncsi vigyor3(csak rossz hsz-ra nyomtam először a válasz gombot falbav)
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
hirdetesj2
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 749



E-mail
« Új hozzászólás #1896 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 21:26:20 »

de én meg a turbónál lévő kar mozgathatóságára lennék kíváncsi vigyor3(csak rossz hsz-ra nyomtam először a válasz gombot falbav)

Finoman mozgatod, mintha lepkét b...nál. Ha nem akad sehol végállástól végállásig, akkor jó.  Wink
Naplózva

Ex: 2db 1.8D ORION, 2004, 2.2 TDCI fekete kombi Titanium-X "ST-pakett"
2001, TDDI 115 LE, Ghia kombi /2db :-)/
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1897 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 21:31:23 »

Finoman mozgatod, mintha lepkét b...nál. Ha nem akad sehol végállástól végállásig, akkor jó.  Wink
én kb 2 hónapja néztem, és akkor úgy rémlik, hogy nem tudtam megmozdítani(fix geós turbó) az baj??  Roll Eyes
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
hirdetesj2
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 749



E-mail
« Új hozzászólás #1898 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 21:36:52 »

én kb 2 hónapja néztem, és akkor úgy rémlik, hogy nem tudtam megmozdítani(fix geós turbó) az baj??  Roll Eyes

Nekem változó geós van, a fix az nem mozog, azért fix. integet2
Naplózva

Ex: 2db 1.8D ORION, 2004, 2.2 TDCI fekete kombi Titanium-X "ST-pakett"
2001, TDDI 115 LE, Ghia kombi /2db :-)/
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1899 Dátum: 2010.10.03 vasárnap, 21:40:21 »

Nekem változó geós van, a fix az nem mozog, azért fix. integet2
de amennyire tudom(utánanéztem), ez a kar nyit egy szelepet, és kiengedi a + töltőnyomást a wastegate-en keresztül(kiengedi a kipuf rendszerbe). tehát fix geósnál is mozognia kéne nem??
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 ... 324   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.083 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.