Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.03 péntek, 21:10:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 240 241 242 243 244 245 246 [247] 248 249 250 251 252 253 254 ... 324   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: TDDi motor  (Megtekintve 4718689 alkalommal)
0 Felhasználó és 58 vendég van a témában
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #12300 Dátum: 2014.10.12 vasárnap, 16:38:13 »

Ha megnézed, utána javította a "febi" az írásba. Amire én írtam, abból még te sem deríted ki, hogy milyen márka került fel.   Cool

Már megint igazad van. nyes Ezt nem néztem  falbav
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #12301 Dátum: 2014.10.12 vasárnap, 16:39:45 »

Rendesen fel van az rakva? Nekem úgy tűnik, hogy a közepe is ugyanúgy mozog, annak pedig nem kéne semmiképpen
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #12302 Dátum: 2014.10.12 vasárnap, 16:41:17 »

Rendesen fel van az rakva? Nekem úgy tűnik, hogy a közepe is ugyanúgy mozog, annak pedig nem kéne semmiképpen

Bizony! Az egész üt és az nem jó.

Naplózva

Imádom a dízeleket!    
joeboy
Vendég
« Új hozzászólás #12303 Dátum: 2014.10.12 vasárnap, 16:41:26 »

Akkor szerintetek ezt vihetem vissza? Bár számla nincs a beszerelésről, akkor meg bebuktam gondolom. Vagy lehet ezt rosszul beszerelni?
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #12304 Dátum: 2014.10.12 vasárnap, 16:43:51 »

Bizony! Az egész üt és az nem jó.


A közepe hogy mozoghat, ha az a főtengelyhez van csavarozva? Ott nincs egy középfurat, amit felraksz? Ezen úgy néz ki, mintha a tengely is rángatózna mire fel van rakva
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
joeboy
Vendég
« Új hozzászólás #12305 Dátum: 2014.10.12 vasárnap, 16:45:04 »

Rendesen fel van az rakva? Nekem úgy tűnik, hogy a közepe is ugyanúgy mozog, annak pedig nem kéne semmiképpen


Szerelő csinálta, bár ez sajnos nem sokat jelent. Láttam amikor csinálta, de nem tudom, hogy az úgy jó volt-e. Levette, ezt meg odatette és meghúzta.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #12306 Dátum: 2014.10.12 vasárnap, 16:48:39 »

A közepe hogy mozoghat, ha az a főtengelyhez van csavarozva? Ott nincs egy középfurat, amit felraksz? Ezen úgy néz ki, mintha a tengely is rángatózna mire fel van rakva


Durva lenne, ha a főtengely ennyit tudna ütni.
Ilyen akkor lehet, ha a tárcsa nem illeszkedik centrikusan a főtengelyre. Azaz nagyobb átmérőjű a tárcsa illeszkedő süllyesztése, mint főtengely átmérője ahova "ráül".
A csavarok ugye nem központosítják.

Lehet megérné levenni és ellenőrizni az illesztés "játékát" és a csavarokat is. Lehet már cserélni kellene a csavarokat is. 3x szabad meghúzni vagy talán max hossz méret is meg van adva.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #12307 Dátum: 2014.10.12 vasárnap, 16:50:02 »

Durva lenne, ha a főtengely ennyit tudna ütni.
Ilyen akkor lehet, ha a tárcsa nem illeszkedik centrikusan a főtengelyre. Azaz nagyobb átmérőjű a tárcsa illeszkedő süllyesztése, mint főtengely átmérője ahova "ráül".
A csavarok ugye nem központosítják.

Lehet megérné levenni és ellenőrizni az illesztés "játékát" és a csavarokat is. Lehet már cserélni kellene a csavarokat is. 3x szabad meghúzni vagy talán max hossz méret is meg van adva.
értem. hát az nagyon gáz, ha már azt sem tudják leesztergálni pontosan
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
joeboy
Vendég
« Új hozzászólás #12308 Dátum: 2014.10.12 vasárnap, 17:00:13 »

Durva lenne, ha a főtengely ennyit tudna ütni.
Ilyen akkor lehet, ha a tárcsa nem illeszkedik centrikusan a főtengelyre. Azaz nagyobb átmérőjű a tárcsa illeszkedő süllyesztése, mint főtengely átmérője ahova "ráül".
A csavarok ugye nem központosítják.

Lehet megérné levenni és ellenőrizni az illesztés "játékát" és a csavarokat is. Lehet már cserélni kellene a csavarokat is. 3x szabad meghúzni vagy talán max hossz méret is meg van adva.

Remek, ez hihetetlen. Akkor keresek valaki mást aki szétszedi és kideríti, hogy mitől van ez. Remélem, hogy csak rosszul van összerakva és nem  tárcsa kuka.  Köszi az infót.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #12309 Dátum: 2014.10.12 vasárnap, 17:56:00 »

Durva lenne, ha a főtengely ennyit tudna ütni.
Ilyen akkor lehet, ha a tárcsa nem illeszkedik centrikusan a főtengelyre. Azaz nagyobb átmérőjű a tárcsa illeszkedő süllyesztése, mint főtengely átmérője ahova "ráül".
A csavarok ugye nem központosítják.

Lehet megérné levenni és ellenőrizni az illesztés "játékát" és a csavarokat is. Lehet már cserélni kellene a csavarokat is. 3x szabad meghúzni vagy talán max hossz méret is meg van adva.
hát ezaz.a szíjtárcsán és a főtengelyen van egy 4es tájolófurat.a tárcsa felszerelésekor oda bekellene illeszteni egy tájoló ezközt,egy 4es rudat.ezután kell lehúzni a csavarokat a megfelelő nyomatékkal.majd eltávolítani a tájoló ezközt.

ergo ez a tárcsa nem központosan vab felszerelve!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #12310 Dátum: 2014.10.12 vasárnap, 18:05:16 »

hát ezaz.a szíjtárcsán és a főtengelyen van egy 4es tájolófurat.a tárcsa felszerelésekor oda bekellene illeszteni egy tájoló ezközt,egy 4es rudat.ezután kell lehúzni a csavarokat a megfelelő nyomatékkal.majd eltávolítani a tájoló ezközt.

ergo ez a tárcsa nem központosan vab felszerelve!
lehet, mert a közepén a furat is mozog rendesen. én azt hittem olyan, mint a régi, hogy egy peremre fell kell tenni. így viszint otthon is megoldható. 3 csavar fellazít, 4-es fúrószár betol, csavarok meghúz, fúró ki, kész
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
joeboy
Vendég
« Új hozzászólás #12311 Dátum: 2014.10.12 vasárnap, 18:12:09 »

hát ezaz.a szíjtárcsán és a főtengelyen van egy 4es tájolófurat.a tárcsa felszerelésekor oda bekellene illeszteni egy tájoló ezközt,egy 4es rudat.ezután kell lehúzni a csavarokat a megfelelő nyomatékkal.majd eltávolítani a tájoló ezközt.

ergo ez a tárcsa nem központosan vab felszerelve!


Itt a hiba alf! Ez a szerelő ilyet nem csinált az biztos. Azt láttam volna. Köszi!  worship
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #12312 Dátum: 2014.10.12 vasárnap, 18:17:36 »


Itt a hiba alf! Ez a szerelő ilyet nem csinált az biztos. Azt láttam volna. Köszi!  worship
akkor próbáld meg megcsinálni, amit írtam! le sem kell venni a szíjat
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
joeboy
Vendég
« Új hozzászólás #12313 Dátum: 2014.10.12 vasárnap, 18:38:45 »

akkor próbáld meg megcsinálni, amit írtam! le sem kell venni a szíjat

Mindenféleképpen, köszi szépen! worship
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #12314 Dátum: 2014.10.12 vasárnap, 21:32:50 »


Itt a hiba alf! Ez a szerelő ilyet nem csinált az biztos. Azt láttam volna. Köszi!  worship
eljen
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #12315 Dátum: 2014.10.12 vasárnap, 21:49:05 »

Mindenféleképpen, köszi szépen! worship
Nem kell fúrószár, csináld úgy ahogy GinJoy írta 3 csavar ki, 4. fellazít és kézzel fordíts jobbra-balra a tárcsán, fel fog ugrani a helyére, ezt simán észre veszed. Sajna a furatok olyan bőre vannak fúrva, hogy simán fel lehet rakni rosszul is a tárcsát, de mint írtam érezhetően fel pattan a helyére mikor ok, és úgy húzd le.
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
joeboy
Vendég
« Új hozzászólás #12316 Dátum: 2014.10.13 hétfő, 09:45:20 »

Nem kell fúrószár, csináld úgy ahogy GinJoy írta 3 csavar ki, 4. fellazít és kézzel fordíts jobbra-balra a tárcsán, fel fog ugrani a helyére, ezt simán észre veszed. Sajna a furatok olyan bőre vannak fúrva, hogy simán fel lehet rakni rosszul is a tárcsát, de mint írtam érezhetően fel pattan a helyére mikor ok, és úgy húzd le.


Rendben, köszönöm a segítséget!  worship
Naplózva
winebass
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


E-mail
« Új hozzászólás #12317 Dátum: 2014.10.13 hétfő, 22:55:42 »

Üdv mindenkinek!

Nagyon gondolkodom rajta mostanság, hogy szeretett autóm (mk3 2001/12 2.0 tddi 115le) chippeltetésére adnám a fejem. Milyen tapasztalataitok vannak? Fogyasztás? Nyomaték? Turbócsöveket nem löki szét? Heves megye és Budapest környékén tudtok valakit ajánlani?

Előre is köszönöm!
Naplózva

MK3 2.0 TDDi 115 Le Turnier
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #12318 Dátum: 2014.10.14 kedd, 06:31:36 »

Üdv mindenkinek!

Nagyon gondolkodom rajta mostanság, hogy szeretett autóm (mk3 2001/12 2.0 tddi 115le) chippeltetésére adnám a fejem. Milyen tapasztalataitok vannak? Fogyasztás? Nyomaték? Turbócsöveket nem löki szét? Heves megye és Budapest környékén tudtok valakit ajánlani?

Előre is köszönöm!
Tisztelt Fórumtárs!
Ha azt akarod, hogy a csippeltetés után elégedett legyél és a gépsárkány is kifogástalan legyen, akkor keresd Bunyeket privátban és beszéljétek meg. Ne sajnáld az útra az üzemanyagot. Az ilyen fontos beavatkozást csak megbízható, hozzá igazán értő személlyel érdemes csináltatni. Sajnos ezen a területen nagyon sok a kókler! wave
Tisztelettel László! worship 
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
winebass
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


E-mail
« Új hozzászólás #12319 Dátum: 2014.10.14 kedd, 11:03:26 »

Tisztelt Fórumtárs!
Ha azt akarod, hogy a csippeltetés után elégedett legyél és a gépsárkány is kifogástalan legyen, akkor keresd Bunyeket privátban és beszéljétek meg. Ne sajnáld az útra az üzemanyagot. Az ilyen fontos beavatkozást csak megbízható, hozzá igazán értő személlyel érdemes csináltatni. Sajnos ezen a területen nagyon sok a kókler! wave
Tisztelettel László! worship 

Én is kóklerektől félek, mégis a vezérlésbe kell belenyúlni, ezért kérem ki a véleményeteket, tanácsaitokat. Köszönöm a tanácsodat. Bunyeket keresni fogom. Várok még azért pár tapasztalatot, véleményt. Érdekelne még a fogyasztás/teljesítmény arány, megéri e az árát a dolog, előfordulhat e hozadékprobléma.
Naplózva

MK3 2.0 TDDi 115 Le Turnier
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #12320 Dátum: 2014.10.14 kedd, 12:01:51 »

Én is kóklerektől félek, mégis a vezérlésbe kell belenyúlni, ezért kérem ki a véleményeteket, tanácsaitokat. Köszönöm a tanácsodat. Bunyeket keresni fogom. Várok még azért pár tapasztalatot, véleményt. Érdekelne még a fogyasztás/teljesítmény arány, megéri e az árát a dolog, előfordulhat e hozadékprobléma.
hozadékprobléma.ilyen nincs,vagy minden az.ha elpusztul a kettőstömegű,úgyis arra lesz fogva.,vagy a csúcsok ha kinyúlnak,úgyis arra lesz fogva.
Valóságban ha ugyan úgy használod,kicsit kevesebb is lesz a fogyi.Ha állatkodsz,akkor értelem szerűen magasabb.Az alkatrészek nem mennek idő előtt tönkre,de nem nem lesznek örök életűek a tuning után sem.Csak javasolni tudom,és nagyon megéri.még sásdra lemenni is.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
atadzso
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 208


E-mail
« Új hozzászólás #12321 Dátum: 2014.10.17 péntek, 19:07:32 »

Sziasztok!

Ismét egy kis segítség kellene.
Ma porlasztó csere történt a Filep-nél.
Bontott porlasztók kerültek be amit bevizsgáltak és rendben találtak.
A gond ott kezdődik hogy azóta inditáskor mintha nem indulna minden henger,ugrál
az alapjárat aztán pár másodperc (10-15) múlva összeszedi magát.
Menet közben semmi baja.Ez mitöl van?
Köszi
Ismét egy kérdés.
Visszavittem az autót a Filep-hez és ott ismét bemérték az összes porlasztót.
Kiderült hogy a nyolcból amit vittem három volt jó és egy 4-5 barral az alsó szint alatt nyit.
Most ezek vannak bent.Szerencsére most indul rendesen és nem is füstöl.
De ugy néz ki mintha lomhább lenne és most nagyon erős hangja van.  falbav
Nem tudom hogy ez mitől van.Ott azt mondták a porlasztók rendben vannak így és biztos hogy már adagoló a gond.
/Adogoló ugyileg ha valaki tud segíteni meg köszönöm./
A kérdés hogy szerezzek egy jó porlasztót még vagy tényleg jó ez így és irány az adagoló?
Naplózva

2001.07. MKIII 2.0 TDDI 115 LE Turnier
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #12322 Dátum: 2014.10.17 péntek, 21:24:53 »

Ismét egy kérdés.
Visszavittem az autót a Filep-hez és ott ismét bemérték az összes porlasztót.
Kiderült hogy a nyolcból amit vittem három volt jó és egy 4-5 barral az alsó szint alatt nyit.
Most ezek vannak bent.Szerencsére most indul rendesen és nem is füstöl.
De ugy néz ki mintha lomhább lenne és most nagyon erős hangja van.  falbav
Nem tudom hogy ez mitől van.Ott azt mondták a porlasztók rendben vannak így és biztos hogy már adagoló a gond.
/Adogoló ugyileg ha valaki tud segíteni meg köszönöm./
A kérdés hogy szerezzek egy jó porlasztót még vagy tényleg jó ez így és irány az adagoló?

Én ezt nem értem..... nemtudom
Filepék akkor miért nem hézagolták ki és állitották be a nyitónyomást?  Többinek mi baja? 
És mi alapján mondták ezek után hogy adagoló? diagnosztizálták? vagy mentalisták?
Minek van erős hangja?...ha nem jó az első lépcső sem akkor nyilván úgy jár mint egy traktor.
Ha erre jársz van 4 porlasztóm amit összeraktam magamnak tartaléknak, belerakhatjuk próbának..... wave
Naplózva
atadzso
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 208


E-mail
« Új hozzászólás #12323 Dátum: 2014.10.17 péntek, 21:39:45 »

Én ezt nem értem..... nemtudom
Filepék akkor miért nem hézagolták ki és állitották be a nyitónyomást?  Többinek mi baja? 
És mi alapján mondták ezek után hogy adagoló? diagnosztizálták? vagy mentalisták?
Minek van erős hangja?...ha nem jó az első lépcső sem akkor nyilván úgy jár mint egy traktor.
Ha erre jársz van 4 porlasztóm amit összeraktam magamnak tartaléknak, belerakhatjuk próbának..... wave

Vittem nyolc bontottat.Azt mérték meg és abból volt három ami a mérés alapján jó volt a negyediknél pedig a nyitó nyomás volt rossz 4-5 barral kevesebb.Arra azt mondta hogy nem állitotta mert csak rosszabb lesz.
Tényleg olyan mint egy traktor.Hangos nagyon.Na ez után mondta hogy a többi csak adagoló lehet mert a porlasztó jó igy.Az adagolót nem diagnoztizálták.
Érdekelne hogy mit mutat a te porlasztoiddal.
Naplózva

2001.07. MKIII 2.0 TDDI 115 LE Turnier
Stibi
Vendég
« Új hozzászólás #12324 Dátum: 2014.10.19 vasárnap, 20:18:19 »

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, a motor melegen (csak melegen) sokszor nem akar indulni. Vagy el sem indul, vagy borzasztóan jár. (Fordulatszám nincs 500, olyan mintha nem menne minden henger.)
Ezt csak melegen csinálja, főleg meleg időben. Olyankor sem mindig, 10 alkalomból 5-6-szor.
Diagnosztika semmit nem ír, csak EGR-t, de az meg lett nézve, le van dugózva.
Van esetleg valakinek ötlete, vagy hasonló tapasztalata?

Előre is köszönöm.
2002 Mondeo Turnier TDDI 115LE
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #12325 Dátum: 2014.10.19 vasárnap, 20:19:46 »

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, a motor melegen (csak melegen) sokszor nem akar indulni. Vagy el sem indul, vagy borzasztóan jár. (Fordulatszám nincs 500, olyan mintha nem menne minden henger.)
Ezt csak melegen csinálja, főleg meleg időben. Olyankor sem mindig, 10 alkalomból 5-6-szor.
Diagnosztika semmit nem ír, csak EGR-t, de az meg lett nézve, le van dugózva.
Van esetleg valakinek ötlete, vagy hasonló tapasztalata?

Előre is köszönöm.
2002 Mondeo Turnier TDDI 115LE

AC működik?
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Stibi
Vendég
« Új hozzászólás #12326 Dátum: 2014.10.19 vasárnap, 20:26:26 »

Elvileg minden működik tökéletesen, kivéve indításkor néha jön elő ez a probléma, sokszor úgy sikerül megoldani, hogy nyomok gázpedált, akkor általában indul "pöcre".

AC működik?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #12327 Dátum: 2014.10.19 vasárnap, 21:24:20 »

AC működik?
Tipcsi.ez nem gázos,csak szólok... hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #12328 Dátum: 2014.10.19 vasárnap, 21:27:05 »

Tipcsi.ez nem gázos,csak szólok... hehe

 laugh   taps
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Stibi
Vendég
« Új hozzászólás #12329 Dátum: 2014.10.19 vasárnap, 21:29:49 »

Köszi a segítséget! Tudtam, hogy bízhatok benne, hogy valaki együtt érző és segít...   szomoru1
 vigyor3

laugh   taps
Naplózva
hirdetesj2
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 749



E-mail
« Új hozzászólás #12330 Dátum: 2014.10.20 hétfő, 21:14:37 »

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, a motor melegen (csak melegen) sokszor nem akar indulni. Vagy el sem indul, vagy borzasztóan jár. (Fordulatszám nincs 500, olyan mintha nem menne minden henger.)
Ezt csak melegen csinálja, főleg meleg időben. Olyankor sem mindig, 10 alkalomból 5-6-szor.
Diagnosztika semmit nem ír, csak EGR-t, de az meg lett nézve, le van dugózva.
Van esetleg valakinek ötlete, vagy hasonló tapasztalata?

Előre is köszönöm.
2002 Mondeo Turnier TDDI 115LE

Több esetben volt már ilyen problémára megoldás a hengerfej hőmérséklet jeladó cseréje, vagy ha szerencséd van tisztítása. Én úgy tudom hogy ha egyszer kiveszed, már nem lehet visszatenni.
 integet2
Naplózva

Ex: 2db 1.8D ORION, 2004, 2.2 TDCI fekete kombi Titanium-X "ST-pakett"
2001, TDDI 115 LE, Ghia kombi /2db :-)/
Stibi
Vendég
« Új hozzászólás #12331 Dátum: 2014.10.23 csütörtök, 23:25:45 »

Több esetben volt már ilyen problémára megoldás a hengerfej hőmérséklet jeladó cseréje, vagy ha szerencséd van tisztítása. Én úgy tudom hogy ha egyszer kiveszed, már nem lehet visszatenni.
 integet2

Köszönöm a tippet!!! Megnézetem!
Naplózva
netcore
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1107


netcoore@gmai.com
E-mail
« Új hozzászólás #12332 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 17:27:40 »

meguntam a vacak indulást, este kap egy vadiúj hőfokjeladót,bízom benne hogy jó lesz
a jelenség pedig hogy reggel hidegben kb 5perc tekertetés után indul, vagy hidegindító...
izzítók 4ből 3elvileg tökéletes, a rossz is cserés lesz de igy is indulni kéne szerintem
ja és nincs semmi hibakód!  ? Sad
Naplózva

0670-5882782


A nőknek 70 házimunkához kell érteniük:a főzés és a 69!
Mk4 2008 2,0Tdci 143Le? Titanium-x
Ex:Focus mk2 1,6tdci kombi 18"
R.I.P. Mondeo mk3(2002)2.0 tddi(tdci vgt turbo 1,5bar boost+csipsz)kombi -8cm
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #12333 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 17:49:32 »

az nem vizhőfok jeladó amugy, de mindenki azt hiszi...az motorhőmérséklet érzékelő.
Naplózva
netcore
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1107


netcoore@gmai.com
E-mail
« Új hozzászólás #12334 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 17:51:17 »

az nem vizhőfok jeladó amugy, de mindenki azt hiszi...az motorhőmérséklet érzékelő.

a bárdi ventillátorkapcsolónak hozza Cheesy
Naplózva

0670-5882782


A nőknek 70 házimunkához kell érteniük:a főzés és a 69!
Mk4 2008 2,0Tdci 143Le? Titanium-x
Ex:Focus mk2 1,6tdci kombi 18"
R.I.P. Mondeo mk3(2002)2.0 tddi(tdci vgt turbo 1,5bar boost+csipsz)kombi -8cm
Lacimanó
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 935


E-mail
« Új hozzászólás #12335 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 18:27:22 »

meguntam a vacak indulást, este kap egy vadiúj hőfokjeladót,bízom benne hogy jó lesz
a jelenség pedig hogy reggel hidegben kb 5perc tekertetés után indul, vagy hidegindító...
izzítók 4ből 3elvileg tökéletes, a rossz is cserés lesz de igy is indulni kéne szerintem
ja és nincs semmi hibakód!  ? Sad

Nekem inkább üzemanyag levegösödésnek tűnik.
Naplózva

2001 TDDI Kombi! 115Le+chip No EGR!
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #12336 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 18:34:58 »

az nem vizhőfok jeladó amugy, de mindenki azt hiszi...az motorhőmérséklet érzékelő.

Pontosan igen. De azért azon a ponton szinte teljesen azonos a hőmérséklete a motornak és a hűtőfolyadéknak.  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #12337 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 18:35:44 »

meguntam a vacak indulást, este kap egy vadiúj hőfokjeladót,bízom benne hogy jó lesz
a jelenség pedig hogy reggel hidegben kb 5perc tekertetés után indul, vagy hidegindító...
izzítók 4ből 3elvileg tökéletes, a rossz is cserés lesz de igy is indulni kéne szerintem
ja és nincs semmi hibakód!  ? Sad


Nem amiatt indul rosszul.

Levegős vagy adagoló.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #12338 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 19:01:36 »

Pontosan igen. De azért azon a ponton szinte teljesen azonos a hőmérséklete a motornak és a hűtőfolyadéknak.  Cool

Melyik ponton?

Amugy totál más értékeket mértem ,mint amiket irtál...3-at is kimértem.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #12339 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 20:18:04 »

Melyik ponton?

Amugy totál más értékeket mértem ,mint amiket irtál...3-at is kimértem.
az az érzékelő a hengerfejben van.az is a neve-hengefejhőmérséklet érzékelő.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #12340 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 22:20:50 »

az az érzékelő a hengerfejben van.az is a neve-hengefejhőmérséklet érzékelő.

Eddig is tudtuk hogy hol van....viszont mindenhol vízhőfok jeladó,hűtőfolyadék hőmérséklet érzékelő, néven tudod vásárolni......közben meg ténylegesen hengerfej hőmérsékletet mér...erről volt szó.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #12341 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 22:23:59 »

Melyik ponton?

Amugy totál más értékeket mértem ,mint amiket irtál...3-at is kimértem.

Azon a ponton, ahol néhány milliméter falvastagság (alu) mögött ott van a hűtőfolyadék.
Oda te nem tudsz bemérni, de ott azért szinte biztos, hogy azonos a hőmérsékletük.
De igazából szerintem kár ezen rágódni.


Érdekes, mert abban az adatbázisban nem szokott hiba lenni.  fejvakaras
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.30 csütörtök, 22:27:48 írta a benzines » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
netcore
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1107


netcoore@gmai.com
E-mail
« Új hozzászólás #12342 Dátum: 2014.10.31 péntek, 07:30:16 »

Nem amiatt indul rosszul.

Levegős vagy adagoló.

de ha adagoló lenne mondana valami hibakódot nem?
csinálok egy kis elektronikát ami 5-6s-re ad majd áramot az ac-ra indítózás előtt hogy a levegősödést kizárjam.
Naplózva

0670-5882782


A nőknek 70 házimunkához kell érteniük:a főzés és a 69!
Mk4 2008 2,0Tdci 143Le? Titanium-x
Ex:Focus mk2 1,6tdci kombi 18"
R.I.P. Mondeo mk3(2002)2.0 tddi(tdci vgt turbo 1,5bar boost+csipsz)kombi -8cm
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #12343 Dátum: 2014.10.31 péntek, 07:35:49 »

de ha adagoló lenne mondana valami hibakódot nem?
csinálok egy kis elektronikát ami 5-6s-re ad majd áramot az ac-ra indítózás előtt hogy a levegősödést kizárjam.


Nem.
Mechanikai kopásra nincs hibakód.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
joeboy
Vendég
« Új hozzászólás #12344 Dátum: 2014.11.03 hétfő, 11:08:51 »

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék Tőletek.
Olyan gondom van, hogy tegnap kicseréltük a főtengely ékszíjtárcsát, a feszítőt( csak a rugós részt) és a csapágyát,  illetve a szíjat. Na, most a hiba az, hogy mikor leállítom az autót akkor olyan hangot ad mintha fém a fémmel csiszolódna. Átnéztünk mindent, de semmire nem jutottunk. Minden a helyén. Nem ér bele semmi semmibe, szépen csöndben jár és terheléskor sincs semmi nem oda illő hang. Indításkor tökéletes hangtalanul indul.Kizárólag leállításnál van ez.

Ha esetleg tapasztaltatok már ilyen vagy valami ötletetek, hogy mi okozhatja ez, kérlek írjatok.

Köszönöm!
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #12345 Dátum: 2014.11.03 hétfő, 13:10:41 »

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék Tőletek.
Olyan gondom van, hogy tegnap kicseréltük a főtengely ékszíjtárcsát, a feszítőt( csak a rugós részt) és a csapágyát,  illetve a szíjat. Na, most a hiba az, hogy mikor leállítom az autót akkor olyan hangot ad mintha fém a fémmel csiszolódna. Átnéztünk mindent, de semmire nem jutottunk. Minden a helyén. Nem ér bele semmi semmibe, szépen csöndben jár és terheléskor sincs semmi nem oda illő hang. Indításkor tökéletes hangtalanul indul.Kizárólag leállításnál van ez.

Ha esetleg tapasztaltatok már ilyen vagy valami ötletetek, hogy mi okozhatja ez, kérlek írjatok.

Köszönöm!
a szij beleerhet a feszítő traverzebe.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
joeboy
Vendég
« Új hozzászólás #12346 Dátum: 2014.11.03 hétfő, 13:56:48 »

a szij beleerhet a feszítő traverzebe.


Erre gondolsz? Látok egy helyet ahol mintha hozzá ért volna a szíj.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #12347 Dátum: 2014.11.03 hétfő, 14:01:12 »


Erre gondolsz? Látok egy helyet ahol mintha hozzá ért volna a szíj.
[img width=337 height=600]http://kepfeltoltes.hu/141103/336201815IMG_20141103_131446_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
pontosan! eljen
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
joeboy
Vendég
« Új hozzászólás #12348 Dátum: 2014.11.03 hétfő, 14:07:24 »

pontosan! eljen

És ez adna fémes hangot? Mivel orvosolható ez szerinted?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #12349 Dátum: 2014.11.03 hétfő, 14:10:02 »

És ez adna fémes hangot? Mivel orvosolható ez szerinted?

a feszítő rugós egysége már gyengélkedhet...
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 240 241 242 243 244 245 246 [247] 248 249 250 251 252 253 254 ... 324   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.085 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.