Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 22:54:32 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745105 alkalommal)
0 Felhasználó és 44 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #3550 Dátum: 2007.03.10 szombat, 13:54:00 »

Hm, !
Tudna nekem valaki mondani olyan tipikus extrát, ami a ghia-ba van, de a glx-be nincs?!
Ugyanis akárhány hírdetést nézek, csak a glx-t tüntetik fel, a ghia-t nem!!!
A klubtagságról annyit, hogy talán ebben a topicban(vagy másikban) olvatam, hogy el kellene menni egy talira is, hogy klubtag legyen az ember!! Ide már regiztem(különben írni se tudnék), csak még a gép hiányzik!
A hátsó ajtó karbon szerű paneljébe bele van sütve  egy Ghia pajzs embléma. Ki lehet cserélni, de itthon elég nehéz hozzájutni főleg párba. Nekem sikerült és feldobtam MKI emre Tongue
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3551 Dátum: 2007.03.17 szombat, 17:33:00 »

Sziasztok, segitsetek, valami zörög nekem hátul a csomagtérben MkII ötajtós, és az istenért nem találom meg. Tud valaki erre valami gyogyszert?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3552 Dátum: 2007.03.17 szombat, 17:38:00 »

Sziasztok, segitsetek, valami zörög nekem hátul a csomagtérben MkII ötajtós, és az istenért nem találom meg. Tud valaki erre valami gyogyszert?
Hát így elég nehéz lesz segiteni
Pontosabban ?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3553 Dátum: 2007.03.17 szombat, 17:45:00 »

a jobb hátuljából hallom, a lampatakaró műanyag felöl, de azalá én már tettem mindnet, öntapadós szivacscsikot, szilikonoztam stb...nem tudom mi lehet ott ami ciripel meg zörög...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3554 Dátum: 2007.03.17 szombat, 17:49:00 »

a jobb hátuljából hallom, a lampatakaró műanyag felöl, de azalá én már tettem mindnet, öntapadós szivacscsikot, szilikonoztam stb...nem tudom mi lehet ott ami ciripel meg zörög...
Vedd ki a lámpát és próbáld meg ugy lehet nem az zörög .
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #3555 Dátum: 2007.03.17 szombat, 18:03:00 »

a jobb hátuljából hallom, a lampatakaró műanyag felöl, de azalá én már tettem mindnet, öntapadós szivacscsikot, szilikonoztam stb...nem tudom mi lehet ott ami ciripel meg zörög...
Szia!
 
Biztos, hogy bentről jön?
Én egyszer napokig kerestem egy hasonlót és kézifék kötél volt...
 
de ha lazán záródik az ajtód, akkor zöröghet az is... ennek orvoslására a szerelőm kicsit állított a záron...így kicsit jobban le kell csapni, de cserébe nem zörög...
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #3556 Dátum: 2007.03.17 szombat, 18:16:00 »

kijelentkeztem, bejelentkeztem...most talán megjelenik amit beirtam
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3557 Dátum: 2007.03.17 szombat, 18:17:00 »

na végre...szoval belülről jön jobb hátulról, apropó kézifék, csontra betépem és ugy sem igazán fogja meg a kocsit..
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3558 Dátum: 2007.03.17 szombat, 18:23:00 »

bocsi a sok kérdésért, ha az agyatokra megyek szoljatok ám, naszóval a szervízkönyvem szerint 90e-nél volt cserélve a vez szíj és a generátor szíj, most van benne 148e, mikor kellen cserélnem, vagy már ha kicseréltem volna is késő lenne??
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3559 Dátum: 2007.03.17 szombat, 18:23:00 »

kijelentkeztem, bejelentkeztem...most talán megjelenik amit beirtam
Egy tipp.Engem mindennap megviccel ugyanígy!
Jobb egérgomb,másolás és utána nyomom csak a mehetet.Ha nem jelenik meg,visszamásolom és mehet.Így nem kell kétszer beírni a hosszú volt.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3560 Dátum: 2007.03.17 szombat, 18:24:00 »

Egy tipp.Engem mindennap megviccel ugyanígy!
Jobb egérgomb,másolás és utána nyomom csak a mehetet.Ha nem jelenik meg,visszamásolom és mehet.Így nem kell kétszer beírni a hosszú volt.
én most jártam igy először, pedig már kb 1-2 hónapja fennt vagyok
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3561 Dátum: 2007.03.17 szombat, 18:25:00 »

ja 1.6 zetec mondi MKII
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3562 Dátum: 2007.03.17 szombat, 18:31:00 »

bocsi a sok kérdésért, ha az agyatokra megyek szoljatok ám, naszóval a szervízkönyvem szerint 90e-nél volt cserélve a vez szíj és a generátor szíj, most van benne 148e, mikor kellen cserélnem, vagy már ha kicseréltem volna is késő lenne??
Ha tuti a 90 ezer és nálad volt az autó amikor cserélték akkor értelem szerűen 180 nál kéne. Ha nem nálad volt lehet lett tekerve az órája érdemes cserélni akkor lesz megint 90 ezer nyugalom - gyári szettre ne sajnáld a pénzt görgő(k)vel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3563 Dátum: 2007.03.17 szombat, 18:39:00 »

a szíjat, elszakad, és legalább az sor szelep mehet a lecsóba, és szerencse ha csak a szelep, elmehet akár a szelepvezető, vagy akár a szelepfészek....ez nem biztos, lehet hülyeséget irtam, ha igen bocsi, javíthattok nyugodtan
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3564 Dátum: 2007.03.17 szombat, 18:40:00 »

remek lemaradt az eleje, na lényeg...csak gyárit, szeretem a kocsimat
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3565 Dátum: 2007.03.17 szombat, 21:12:00 »

Sziasztok!
az egyik haveromnak is van egy II es mondia és az lenne vele a baj hogy meleg motornál az alapjárata    
1,5 és a fogyasztása 2,0-2,2 a fedcomp szerint menet közben pedig csak néhény másodperc után esik vissza a fordúlat az alapjáratra, a fogyasztása pedig 14 16L/100.... A mafot és a pillangot kitakaritotuk    
 már probáltuk ujratanittatni de nem sikerült . Van e valami ötletetek. Elöre is köszönöm
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3566 Dátum: 2007.03.17 szombat, 22:13:00 »

Sziasztok!
az egyik haveromnak is van egy II es mondia és az lenne vele a baj hogy meleg motornál az alapjárata    
1,5 és a fogyasztása 2,0-2,2 a fedcomp szerint menet közben pedig csak néhény másodperc után esik vissza a fordúlat az alapjáratra, a fogyasztása pedig 14 16L/100.... A mafot és a pillangot kitakaritotuk    
 már probáltuk ujratanittatni de nem sikerült . Van e valami ötletetek. Elöre is köszönöm
Nekem egy rövid ideig(pár nap, esetleg 1-2 hét),de mire elkeztem volna foglalkozni vele komolyabban abbahagyta. Igaz, nekem a fogyival nem volt gond.
Ez már 2 éve volt kb.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3567 Dátum: 2007.03.18 vasárnap, 18:34:00 »

Ma kicseréltem a kézifék-"zsákot", mert ki volt szakadva a régi,és bazs77-től kaptam egy újabbat Nem volt egyszerű művelet, szerintem eleve nem cserélhetőre tervezték, mivel ragasztva van!(ilyen kis kiálló füleken illeszkedik..) Persze mivel az is ragasztva volt amit kaptam, így az nem tökéletesen passzolt a kicsit meggyötört fülekhez, így jött egy kis alakítás, hangyabokányi ragasztás... és kész!  Összeszerelés szinén egy "álom". Azért persze megéri,főleg ha úgy néz ki a bűr,ahogy az enyém nézett ki...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3568 Dátum: 2007.03.18 vasárnap, 19:22:00 »

Ma kicseréltem a kézifék-"zsákot", mert ki volt szakadva a régi,és bazs77-től kaptam egy újabbat Nem volt egyszerű művelet, szerintem eleve nem cserélhetőre tervezték, mivel ragasztva van!(ilyen kis kiálló füleken illeszkedik..) Persze mivel az is ragasztva volt amit kaptam, így az nem tökéletesen passzolt a kicsit meggyötört fülekhez, így jött egy kis alakítás, hangyabokányi ragasztás... és kész!  Összeszerelés szinén egy "álom". Azért persze megéri,főleg ha úgy néz ki a bűr,ahogy az enyém nézett ki...
Hali.Csak egy tipp.Fogod a régi váltószoknyát és egy helyen elvágod!Veszel a turkában egy bőrkabátot vagy szoknyát ami kiadja az anyagot.Rárajzolod,kivágod és 100forintnyi tépőzárral összerakod.Utána már csak fel kell ragasztani a helyére
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3569 Dátum: 2007.03.18 vasárnap, 19:32:00 »

Hali.Csak egy tipp.Fogod a régi váltószoknyát és egy helyen elvágod!Veszel a turkában egy bőrkabátot vagy szoknyát ami kiadja az anyagot.Rárajzolod,kivágod és 100forintnyi tépőzárral összerakod.Utána már csak fel kell ragasztani a helyére
Ez sem rossz, de ha már kaptam egyet ingyé... meg a színe tutra egyezik a váltó szoknyáéval!  
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3570 Dátum: 2007.03.18 vasárnap, 19:41:00 »

sziasztok...megoldottam a zörgést, a hátsó üléssor jobb oldali füle cicergett, betekertem szigetelő szalaggal, most csendben van :-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3571 Dátum: 2007.03.18 vasárnap, 19:43:00 »

sziasztok...megoldottam a zörgést, a hátsó üléssor jobb oldali füle cicergett, betekertem szigetelő szalaggal, most csendben van :-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3572 Dátum: 2007.03.18 vasárnap, 20:09:00 »

má megint nem irta be....naszóval, ha valakinek van jöbb ötlete mint a szietelőszalag, akkor szivesen venném a tanácsát...előre is köszi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3573 Dátum: 2007.03.19 hétfő, 08:53:00 »

má megint nem irta be....naszóval, ha valakinek van jöbb ötlete mint a szietelőszalag, akkor szivesen venném a tanácsát...előre is köszi
zsugorcső
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3574 Dátum: 2007.03.19 hétfő, 13:38:00 »

Sziasztok!
 
Tudna nekem valaki mondani neten fellelhető alkatrész-árlistát vagy legalább valamilyen alkatrész-adatbázist ehhez a kocsihoz?
 
A keresőknél, ismertebb alkatrészkereskedőknél mindig csak levelezési listákra jutok.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3575 Dátum: 2007.03.19 hétfő, 13:39:00 »

Sziasztok!
 
Tudna nekem valaki mondani neten fellelhető alkatrész-árlistát vagy legalább valamilyen alkatrész-adatbázist ehhez a kocsihoz?
 
A keresőknél, ismertebb alkatrészkereskedőknél mindig csak levelezési listákra jutok.
www.cromax.hu,  
www.ford-alkatreszek.hu
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3576 Dátum: 2007.03.19 hétfő, 14:01:00 »

má megint nem irta be....naszóval, ha valakinek van jöbb ötlete mint a szietelőszalag, akkor szivesen venném a tanácsát...előre is köszi
áttetsző benzincső, jobb autósboltokban többféle méretben kapható szilikongumi-cső
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3577 Dátum: 2007.03.19 hétfő, 17:09:00 »

Sziasztok!
Ismét itt! Miután én még csak szeretnék mondi tulaj lenni, így ritkán jut eszembe értelmes kérdések!
A 7végén egy kis családi összejövetel volt nálunk, és amikor bátyám kérdésére, hogy milyen autóban gondolkozok, és mondván, hogy mondeo... nos csak fogta a fejét, és "NE"!!!  
Mert hogy drága a kocsi is és a fenntartása is!
Nos ezért szeretném Tőletek megkérdezni, hogy hogyan is van ez!!!
Ha lehet ilyet kérni, mondjatok nekem jó és rossz, pozitív és negatív dolgokat a kocsival kapcsolatban! Tényleg drága e az alkatrészek stb. (Bátyám azzal jött, hogy a japán autók már alkatrészben is jóval olcsóbb, igaz ő suzuki fan!!) Előre is thanks!!!!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3578 Dátum: 2007.03.19 hétfő, 17:16:00 »

Sziasztok!
Ismét itt! Miután én még csak szeretnék mondi tulaj lenni, így ritkán jut eszembe értelmes kérdések!
A 7végén egy kis családi összejövetel volt nálunk, és amikor bátyám kérdésére, hogy milyen autóban gondolkozok, és mondván, hogy mondeo... nos csak fogta a fejét, és "NE"!!!  
Mert hogy drága a kocsi is és a fenntartása is!
Nos ezért szeretném Tőletek megkérdezni, hogy hogyan is van ez!!!
Ha lehet ilyet kérni, mondjatok nekem jó és rossz, pozitív és negatív dolgokat a kocsival kapcsolatban! Tényleg drága e az alkatrészek stb. (Bátyám azzal jött, hogy a japán autók már alkatrészben is jóval olcsóbb, igaz ő suzuki fan!!) Előre is thanks!!!!!
Évj?
Benzin vs. diesel ?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3579 Dátum: 2007.03.19 hétfő, 17:21:00 »

Sziasztok!
Ismét itt! Miután én még csak szeretnék mondi tulaj lenni, így ritkán jut eszembe értelmes kérdések!
A 7végén egy kis családi összejövetel volt nálunk, és amikor bátyám kérdésére, hogy milyen autóban gondolkozok, és mondván, hogy mondeo... nos csak fogta a fejét, és "NE"!!!  
Mert hogy drága a kocsi is és a fenntartása is!
Nos ezért szeretném Tőletek megkérdezni, hogy hogyan is van ez!!!
Ha lehet ilyet kérni, mondjatok nekem jó és rossz, pozitív és negatív dolgokat a kocsival kapcsolatban! Tényleg drága e az alkatrészek stb. (Bátyám azzal jött, hogy a japán autók már alkatrészben is jóval olcsóbb, igaz ő suzuki fan!!) Előre is thanks!!!!!
Hali, nem tudom..haver most vett mazda6-hoz két első lengéscsillapítót(gyárit), hát én abbol a kocsi egész futóművét megcsináltatnám.Amugy a mondeot fentartani abszolute nem nagy költség szerintem, amellett hálás kis dögök, nálunk a család kedvence, mindenki imadja, amugy meg minden kocsira oda kell figyelni, de a mondeo ezt meg is érdemli, legyen az MkI,MkII,MkII, disel vagy benzines...
nekem volt rizskályhám, és soha tobbet, abban pár elteltével minden nyekereg...mondi a sztár
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3580 Dátum: 2007.03.19 hétfő, 17:24:00 »

amugy meg, az alkatrészárak a legegyszerübb, bemész egy autósboltba és kérdezel, van ahol lehet furcsán néznek majd rád, de ne foglalkozz vele....és akkor már van amin elindulhatsz..
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3581 Dátum: 2007.03.19 hétfő, 19:23:00 »

Évj?
Benzin vs. diesel ?
1.8-as benzines lesz a kicsike a terveim szerint!
Én inkább attól tartok leginkább, hogy pl. a suzuki az új papírjaguár. A kasztniról csak rosszat hallattam, és mióta összetörtem a tipót azóta eléggé tartok az ilyesmitől. A mondié meg állítólag erősebb! de ez csak egy érv mellette, másik meg, hogy szerintem az első lámpást hihetetlenül szépen megálmodták. Meg én még anno a sierrába szerettem bele. Ha sok money-m lenne, akkor focus!!!! De így marad a kompromisszum. Ebbe egy angel eyes-t, na az pöpec lenne!
No, de előbb az autó!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3582 Dátum: 2007.03.19 hétfő, 19:26:00 »

Hali, nem tudom..haver most vett mazda6-hoz két első lengéscsillapítót(gyárit), hát én abbol a kocsi egész futóművét megcsináltatnám.Amugy a mondeot fentartani abszolute nem nagy költség szerintem, amellett hálás kis dögök, nálunk a család kedvence, mindenki imadja, amugy meg minden kocsira oda kell figyelni, de a mondeo ezt meg is érdemli, legyen az MkI,MkII,MkII, disel vagy benzines...
nekem volt rizskályhám, és soha tobbet, abban pár elteltével minden nyekereg...mondi a sztár
Hi!
Én ma direkt megnéztem a ford vs. toyota alkatrészeket! Háááááááááát, változó, van ami jóval drágább a fordnak, és van ami nem!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3583 Dátum: 2007.03.19 hétfő, 19:28:00 »

Évj?
Benzin vs. diesel ?
Ja, évjárat: 97-től felfelé, ameddig a pénztárcám engedi! Ha mákom lesz, akkor talán egy 99-est is találnak nekem, de reálisan nézve inkább 97-es, vagy 98-as!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3584 Dátum: 2007.03.19 hétfő, 19:29:00 »

Hi!
Én ma direkt megnéztem a ford vs. toyota alkatrészeket! Háááááááááát, változó, van ami jóval drágább a fordnak, és van ami nem!

Ilyen alapon nem fogsz autót venni... mert olyan nincs,hogy mindenben a legolcsóbb! Ha nem fog meg az autó amikor beleülsz,vagy kipróbálod, akkor csak alkatrészárak alapján nemigen lehet verdát venni!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3585 Dátum: 2007.03.19 hétfő, 19:37:00 »

Ilyen alapon nem fogsz autót venni... mert olyan nincs,hogy mindenben a legolcsóbb! Ha nem fog meg az autó amikor beleülsz,vagy kipróbálod, akkor csak alkatrészárak alapján nemigen lehet verdát venni!
Szia!
Természetesen nem ilyen alapon érzek készetetés mondivásárlásra, de azért erre is gondolni kell, mert ami elromolhat, az általában el is romlik!
Naplózva
kalti57
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384


E-mail
« Új hozzászólás #3586 Dátum: 2007.03.19 hétfő, 19:44:00 »

1.8-as benzines lesz a kicsike a terveim szerint!
Én inkább attól tartok leginkább, hogy pl. a suzuki az új papírjaguár. A kasztniról csak rosszat hallattam, és mióta összetörtem a tipót azóta eléggé tartok az ilyesmitől. A mondié meg állítólag erősebb! de ez csak egy érv mellette, másik meg, hogy szerintem az első lámpást hihetetlenül szépen megálmodták. Meg én még anno a sierrába szerettem bele. Ha sok money-m lenne, akkor focus!!!! De így marad a kompromisszum. Ebbe egy angel eyes-t, na az pöpec lenne!
No, de előbb az autó!
Menj egy pár kört Mondival,és azt mondod majd,szó se lehet másik tipusról.Főleg suzukáról.És ha megkapja ami jár neki,nincs vele különösebb gond.
Naplózva

kalti57
Vendég
« Új hozzászólás #3587 Dátum: 2007.03.19 hétfő, 19:46:00 »

Ahogyan LaczikV6 kolléga is említette,nem mindegy, hogy dízel? benzin? évjárat? állapot? ezektől sokminden függ..
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3588 Dátum: 2007.03.19 hétfő, 19:48:00 »

Zolio: nálam szerelem volt első látásra... Szerintem ez elég nyomós ok, és hidd el, a kötelezőkön kívül nem sokat kellett költenem rá. Na és persze elég jó kis kedvezmények vannak itt klubbon belül.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #3589 Dátum: 2007.03.19 hétfő, 20:29:00 »

Sziasztok!
Ismét itt! Miután én még csak szeretnék mondi tulaj lenni, így ritkán jut eszembe értelmes kérdések!
A 7végén egy kis családi összejövetel volt nálunk, és amikor bátyám kérdésére, hogy milyen autóban gondolkozok, és mondván, hogy mondeo... nos csak fogta a fejét, és "NE"!!!  
Mert hogy drága a kocsi is és a fenntartása is!
Nos ezért szeretném Tőletek megkérdezni, hogy hogyan is van ez!!!
Ha lehet ilyet kérni, mondjatok nekem jó és rossz, pozitív és negatív dolgokat a kocsival kapcsolatban! Tényleg drága e az alkatrészek stb. (Bátyám azzal jött, hogy a japán autók már alkatrészben is jóval olcsóbb, igaz ő suzuki fan!!) Előre is thanks!!!!!
Zolio nyilván a mondihoz drágább egy sárvédő elem, mint 1 suzukihoz, de a ha nekidőlsz a mondiéról lejön a kosz, suzukié behorpad.
Tehát vmit valamiért.
Suzuki pici elmegy 7-8 literrel városban sok rövid közlekedéssel, ugyanilyen körülmények között nekem a mondi eszik 11-12 között.
Ez a kényelem ára. Ezt meg kell fizetni.
 
(Én pl terepjárót nem vennék, és nem azért mert nem tetszik - dehogynem pl Explorer - stb., hanem mert 1 garnitúra gumit nem tudnék rá megvenni.)
 
Azt kell szerintem eldönteni, hogy mire akarod használni. Kis auto, közepes autó, nagyobb autó,.....
Nekem pl családi autóra van szükségem, ezért vettem 1 éve kombimondit.
Ebbe a nagy babakocsi, hosszában is befér, suzukiba még keresztbe se tudnám berakni.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Vendég
« Új hozzászólás #3590 Dátum: 2007.03.19 hétfő, 20:41:00 »

Én úgy érzem nem drágább az üzemeltetése/szervízelése, mint (hasonló kategoriás!!) japcsi kocsiké. 97'-99' évjáratú autók között ebben a kategóriában talán a legszebben kivitelezett autó belülről! (azért nem írom,hogy kívülről, mert az első lámpák megosszák az embereket: vagy pont az tetszik,vagy amiatt nem!) Suzukihoz ne is hasonlítsuk,mert nem egy kategória. A lényeg, hogy nézd/nézesd meg rendesen amit venni szeretnél, és akkor nem érhet túl nagy meglepi. (a legtöbb autó leinformálható... stb...)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3591 Dátum: 2007.03.19 hétfő, 21:00:00 »

Lekopogom nekem semmi bajom az enyémmel.
Egyedül vezérműszíjat, görgőket cseréltem rajta, semmi mást. Ez sem lett volna muszáj, de biztos ami biztos alapon kicseréltem.
Most fogok 2 első féktárcsát venni rá, mert lassan csereéretté válik.
Nekem eddig szerencsére nem volt vele bajom és remélem, hogy ezután sem lesz.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3592 Dátum: 2007.03.19 hétfő, 22:49:00 »

Zolio nyilván a mondihoz drágább egy sárvédő elem, mint 1 suzukihoz, de a ha nekidőlsz a mondiéról lejön a kosz, suzukié behorpad.
Tehát vmit valamiért.
Suzuki pici elmegy 7-8 literrel városban sok rövid közlekedéssel, ugyanilyen körülmények között nekem a mondi eszik 11-12 között.
Ez a kényelem ára. Ezt meg kell fizetni.
 
(Én pl terepjárót nem vennék, és nem azért mert nem tetszik - dehogynem pl Explorer - stb., hanem mert 1 garnitúra gumit nem tudnék rá megvenni.)
 
Azt kell szerintem eldönteni, hogy mire akarod használni. Kis auto, közepes autó, nagyobb autó,.....
Nekem pl családi autóra van szükségem, ezért vettem 1 éve kombimondit.
Ebbe a nagy babakocsi, hosszában is befér, suzukiba még keresztbe se tudnám berakni.
hehe kombiban gondolkoztam én is családos ember lévén, de asszony mondta: "halottas kocsiban nem akar utazni!"
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3593 Dátum: 2007.03.20 kedd, 06:23:00 »

NA II-es csapat!
 
Küldje el nekem mindenki ha nem gond mikori a kocsi,motor,felszereltség,km,rendszám,mikori vásárlás.
Akarok egy sima exceles adatb csinálni,ghogy végre el tudjak igazodni a felszereltségek között.
estreya@freemail.hu
 
Előre is köszi.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3594 Dátum: 2007.03.20 kedd, 06:35:00 »

hehe kombiban gondolkoztam én is családos ember lévén, de asszony mondta: "halottas kocsiban nem akar utazni!"
Viszont a haver aki a nulláson szolgál szokta volt mondani , hogy buzukiból nem sok embert látni élve kiszállni egy komolyabb karambol után...
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3595 Dátum: 2007.03.20 kedd, 07:32:00 »

NA II-es csapat!
 
Küldje el nekem mindenki ha nem gond mikori a kocsi,motor,felszereltség,km,rendszám,mikori vásárlás.
Akarok egy sima exceles adatb csinálni,ghogy végre el tudjak igazodni a felszereltségek között.
estreya@freemail.hu
 
Előre is köszi.
Szia!
sztem nem fogsz így előbbrejutni, mert ezeket az extrákat akár utólag is beletehették az előző tulajok, és gondolom, ahány autó, annyi felszereltség.De ezen ne múljon:
'97-es kombi, 1.8-as Zetec, piros.
manu.klíma; el.fűthető külső tükrök;szín alapján megkülönböztetett külső tükrök(nálam);kétoldalt sminktükrös napellenző;lábtérvilágítás;térképolvasó lámpák;motorosan emelhető vezetőűlés;2 lufi elől;2 első el. ablak;szivargyújtó/töltő kivezetés a kesztyűtartóban;plüss kárpit;gyári könyöklő;fordulatszámmérő;egérmozi.
Ezek jutottak hirtelen eszembe, de nem tudom, ezekből mi extra, mi alap, mi Ghia, mi nem
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
Vendég
« Új hozzászólás #3596 Dátum: 2007.03.20 kedd, 07:48:00 »

Zolio: nálam szerelem volt első látásra... Szerintem ez elég nyomós ok, és hidd el, a kötelezőkön kívül nem sokat kellett költenem rá. Na és persze elég jó kis kedvezmények vannak itt klubbon belül.
Hasonlóképpen vettem én is a Mondyt.
Meglátni és megszeretni.Haverom nagy Mondeo fan, aztán egyszer ráakadtam, miközben nézegettük őket.
Egyik 7 csüt. megnéztem stb.
Következő héten meg elhoztam.Mindig alig várom, hogy hazamenjek és beleülhessek.
 
MONDY
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3597 Dátum: 2007.03.20 kedd, 08:40:00 »

Sziasztok!
Ismét itt! Miután én még csak szeretnék mondi tulaj lenni, így ritkán jut eszembe értelmes kérdések!
A 7végén egy kis családi összejövetel volt nálunk, és amikor bátyám kérdésére, hogy milyen autóban gondolkozok, és mondván, hogy mondeo... nos csak fogta a fejét, és "NE"!!!  
Mert hogy drága a kocsi is és a fenntartása is!
Nos ezért szeretném Tőletek megkérdezni, hogy hogyan is van ez!!!
Ha lehet ilyet kérni, mondjatok nekem jó és rossz, pozitív és negatív dolgokat a kocsival kapcsolatban! Tényleg drága e az alkatrészek stb. (Bátyám azzal jött, hogy a japán autók már alkatrészben is jóval olcsóbb, igaz ő suzuki fan!!) Előre is thanks!!!!!
egy suzukistól egyáltalán ne várj objektív ítéletet
amúgy meg:
(+) sok bontott alkatrész, sok olcsó utángyártott új alkatrész a nem kritikus részekre, közepes árú eredeti Ford-beszállító alkatrészek a kritikus helyekre, könnyű szerelhetőség, nagy tér, kényelem, könnyű vezethetőség
(-) nagyobb fogyasztás talán
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3598 Dátum: 2007.03.20 kedd, 08:46:00 »

egy suzukistól egyáltalán ne várj objektív ítéletet
amúgy meg:
(+) sok bontott alkatrész, sok olcsó utángyártott új alkatrész a nem kritikus részekre, közepes árú eredeti Ford-beszállító alkatrészek a kritikus helyekre, könnyű szerelhetőség, nagy tér, kényelem, könnyű vezethetőség
(-) nagyobb fogyasztás talán
Csak egyet szoktam kérdezni a buzukisoktól, "Nem fájt amikor a kocsi átvételénél kivágták a fél agyad?"
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3599 Dátum: 2007.03.20 kedd, 14:46:00 »

1.8-as benzines lesz a kicsike a terveim szerint!
Én inkább attól tartok leginkább, hogy pl. a suzuki az új papírjaguár. A kasztniról csak rosszat hallattam, és mióta összetörtem a tipót azóta eléggé tartok az ilyesmitől. A mondié meg állítólag erősebb! de ez csak egy érv mellette, másik meg, hogy szerintem az első lámpást hihetetlenül szépen megálmodták. Meg én még anno a sierrába szerettem bele. Ha sok money-m lenne, akkor focus!!!! De így marad a kompromisszum. Ebbe egy angel eyes-t, na az pöpec lenne!
No, de előbb az autó!
Lehet igazad van de nekem MKII van, ahhoz képest én nem nagyon tudom megmondani neked az MkIII árait, de hiszek neked
Naplózva
Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.085 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.