Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 01:22:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745787 alkalommal)
0 Felhasználó és 63 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #4150 Dátum: 2007.07.18 szerda, 19:47:00 »

megnéztem a v6 ot
kéne emil cim és küldök képeket
Köszönöm! A címem: sasdavid@freemail.hu
A képek mellé írj nekem pár szóban véleményt az autóról. Nagyon kíváncsi vagyok =)
 
Az előző hozzászólásomban most veszem észre, hogy bennehagytam egy szép kis elírást... -> a megbazható az megbízható akart lenni
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #4151 Dátum: 2007.07.18 szerda, 20:59:00 »

A kocsi király,semmi rohadás,állítólag ül a 115e km,szekértői vélemény van róla.nagyon szépen játr,nincs szétülve és ugy tunt törésmentes!!
képek holnap,ha lenne napfénytető gondolkoznék rajta:))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #4152 Dátum: 2007.07.18 szerda, 21:06:00 »

A kocsi király,semmi rohadás,állítólag ül a 115e km,szekértői vélemény van róla.nagyon szépen játr,nincs szétülve és ugy tunt törésmentes!!
képek holnap,ha lenne napfénytető gondolkoznék rajta:))
Hát ez jól hangzik! Sajnos ilyen jó tapasztalat ritka a használtkocsikról. Elszomorítónak találom, ahogy sok ember bánik az autójával...
Nagyon köszi, sokat segítettél!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #4153 Dátum: 2007.07.19 csütörtök, 12:37:00 »

Sziasztok! a következő érdekességet vettem észre a 97-s D Mondeo-mon: időnként a km óra leáll, utazás közben, aztán kb. 20-30 perc múlva kigyullad az s.o.s tankolást jelző lámpa, ég kb. 5 mp-ig, majd kialszik és a km óra mutatója rögtön felugrik az aktuális sebességre. Ezt havi kb. 4-5 alkalommal, de ma reggel legalább 10-szer megcsinálta. Azt vettem még észre, ha tele tankolom, amíg lefogy félig a tartály, addig nincs baja, utána kezd vacakolni. Voltam vele szervízben is, persze akkor nem volt semmi baja és nincs sehol kábel szakadás, mást nem tudtak mondani. Hálás vagyok minden ötletért!
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #4154 Dátum: 2007.07.25 szerda, 23:59:08 »

Rádiós távirányítóm nyaralás közben elszaródott.
Megcsinálom az újra programozást 3sec 4FORD, stb....., majd gombnyomás a távirányítón, autó led nyugtáz 4 vilanással, várás, de még se akar működni. Sad
Van valakinek ötlete?

(az elem jónak tűnik, mert a gombot hosszan nyomva felvillan a led a távirányítóban, vagy mégse elég erős?)
« Utoljára szerkesztve: 2007.07.26 csütörtök, 11:27:55 írta Styleair » Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #4155 Dátum: 2007.07.26 csütörtök, 11:43:16 »

Rádiós távirányítóm nyaralás közben elszaródott.
Megcsinálom az újra programozást 3sec 4FORD, stb....., majd gombnyomás a távirányítón, autó led nyugtáz 4 vilanással, várás, de még se akar működni. Sad
Van valakinek ötlete?

(az elem jónak tűnik, mert a gombot hosszan nyomva felvillan a led a távirányítóban, vagy mégse elég erős?)


Elkelne most e témában a segítség, hogy újra életrekeltsem a távirányítót.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #4156 Dátum: 2007.07.26 csütörtök, 11:46:14 »

Talán itt megnézheted, hátha segít:
http://www.mirez.co.uk/KeyProg.htm
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #4157 Dátum: 2007.07.26 csütörtök, 12:01:07 »

Rádiós távirányítóm nyaralás közben elszaródott.
Megcsinálom az újra programozást 3sec 4FORD, stb....., majd gombnyomás a távirányítón, autó led nyugtáz 4 vilanással, várás, de még se akar működni. Sad
Van valakinek ötlete?

(az elem jónak tűnik, mert a gombot hosszan nyomva felvillan a led a távirányítóban, vagy mégse elég erős?)


Elkelne most e témában a segítség, hogy újra életrekeltsem a távirányítót.

Igen a mirezes kulcsprogramozás, vagy márkaszervíz felkeresése a megoldás.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #4158 Dátum: 2007.07.26 csütörtök, 15:29:12 »

Rádiós távirányítóm nyaralás közben elszaródott.
Megcsinálom az újra programozást 3sec 4FORD, stb....., majd gombnyomás a távirányítón, autó led nyugtáz 4 vilanással, várás, de még se akar működni. Sad
Van valakinek ötlete?

(az elem jónak tűnik, mert a gombot hosszan nyomva felvillan a led a távirányítóban, vagy mégse elég erős?)


Elkelne most e témában a segítség, hogy újra életrekeltsem a távirányítót.

Igen a mirezes kulcsprogramozás, vagy márkaszervíz felkeresése a megoldás.

Márkaszervíz előtt, lehet, hogy elemet cserélek, próba, s csak utána.

Nektek milyen gyakran kell elemet cserélni?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #4159 Dátum: 2007.07.26 csütörtök, 15:31:58 »

Én kb 2,5 éve cseréltem. Azóta jó, de nem igazán használom. Van másik távbuzerátor.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #4160 Dátum: 2007.07.26 csütörtök, 15:40:58 »

Én kb 2,5 éve cseréltem. Azóta jó, de nem igazán használom. Van másik távbuzerátor.
Olyan is nyilatkozzon aki rendszeresen haszálja. Bocsi.
Én 1 éve cseréltetem, de ha már azok az elemek is ott álltak az órásnál pár éve akkor.......
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #4161 Dátum: 2007.07.27 péntek, 13:33:25 »

Sziasztok Kartácsok!
Sirály ez az új fórum cucc. Segítségetekre lenne szükségem: tök friss Mondeo tulaj vok, MKII 1,8, 2000es évjárat. Lehet, hogy baromságot kérdezek,de ezt légyszi tudjátok be annak, hogy még sosem vezettem ezelőtt Mondit Roll Eyes.Szóval a lényeg,hogy amikor 2-ben,vagy ritkábban 3-ban adok egy kövér gázt, a kocsi elkezd kicsit remegni gyorsuláskor,kasztni is motor is. Nem feltűnő,de cseppet érezhető. Ez természetes,vagy gáz van? Egyébként minden OK vele.
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4162 Dátum: 2007.07.27 péntek, 13:34:49 »

Sziasztok Kartácsok!
Sirály ez az új fórum cucc. Segítségetekre lenne szükségem: tök friss Mondeo tulaj vok, MKII 1,8, 2000es évjárat. Lehet, hogy baromságot kérdezek,de ezt légyszi tudjátok be annak, hogy még sosem vezettem ezelőtt Mondit Roll Eyes.Szóval a lényeg,hogy amikor 2-ben,vagy ritkábban 3-ban adok egy kövér gázt, a kocsi elkezd kicsit remegni gyorsuláskor,kasztni is motor is. Nem feltűnő,de cseppet érezhető. Ez természetes,vagy gáz van? Egyébként minden OK vele.

Gyertyák, gyertyakábelek?
Ez nem normális.

(persze gondolom azért pörög a motor, nem 1500-as fordulatra nyomsz kövérgázt, akkor normális Wink   )
« Utoljára szerkesztve: 2007.07.27 péntek, 13:40:26 írta Murmucka » Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #4163 Dátum: 2007.07.27 péntek, 13:55:16 »

Sziasztok Kartácsok!
Sirály ez az új fórum cucc. Segítségetekre lenne szükségem: tök friss Mondeo tulaj vok, MKII 1,8, 2000es évjárat. Lehet, hogy baromságot kérdezek,de ezt légyszi tudjátok be annak, hogy még sosem vezettem ezelőtt Mondit Roll Eyes.Szóval a lényeg,hogy amikor 2-ben,vagy ritkábban 3-ban adok egy kövér gázt, a kocsi elkezd kicsit remegni gyorsuláskor,kasztni is motor is. Nem feltűnő,de cseppet érezhető. Ez természetes,vagy gáz van? Egyébként minden OK vele.

Gyertyák, gyertyakábelek?
Ez nem normális.

(persze gondolom azért pörög a motor, nem 1500-as fordulatra nyomsz kövérgázt, akkor normális Wink   )

Motortartó bakok, sebváltó felfüggesztés. Ezektől szokott remegni a kasztni és a motor.
Ja, az enyém is 1.8-as, 2000-es évjárat (2000 aug 29) Smiley)
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #4164 Dátum: 2007.07.29 vasárnap, 19:00:57 »

Sziasztok Kartácsok!
Sirály ez az új fórum cucc. Segítségetekre lenne szükségem: tök friss Mondeo tulaj vok, MKII 1,8, 2000es évjárat. Lehet, hogy baromságot kérdezek,de ezt légyszi tudjátok be annak, hogy még sosem vezettem ezelőtt Mondit Roll Eyes.Szóval a lényeg,hogy amikor 2-ben,vagy ritkábban 3-ban adok egy kövér gázt, a kocsi elkezd kicsit remegni gyorsuláskor,kasztni is motor is. Nem feltűnő,de cseppet érezhető. Ez természetes,vagy gáz van? Egyébként minden OK vele.

Gyertyák, gyertyakábelek?
Ez nem normális.


Akkor a Tied majdnem teljesen utso kiadás. Koszi az oteleteket, megnezetem. Neha egy kicsit alacsonyrol nyomom a kovert:)
Nekem most eloszor van Mondim, es basszus nagyon szeretem. Nagy balna, es 8-9 cel elmegy, k***va jo!!! De basszus a belso lehetne gy kicsit igenyesebb kialakitasu:( Azert nagyon szeretem!!!!!!!

(persze gondolom azért pörög a motor, nem 1500-as fordulatra nyomsz kövérgázt, akkor normális Wink   )

Motortartó bakok, sebváltó felfüggesztés. Ezektől szokott remegni a kasztni és a motor.
Ja, az enyém is 1.8-as, 2000-es évjárat (2000 aug 29) Smiley)
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4165 Dátum: 2007.07.29 vasárnap, 19:17:03 »



Akkor a Tied majdnem teljesen utso kiadás. Koszi az oteleteket, megnezetem. Neha egy kicsit alacsonyrol nyomom a kovert:)
Nekem most eloszor van Mondim, es basszus nagyon szeretem. Nagy balna, es 8-9 cel elmegy, k***va jo!!! De basszus a belso lehetne gy kicsit igenyesebb kialakitasu:( Azert nagyon szeretem!!!!!!!


Héllóóóóó.. szerintem(tünk) igényes a belseje.Én pl ez miatt vettem ilyen autót elsősorban.Nekem nagyon bejön a belső fííling.
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
Evo
Vendég
« Új hozzászólás #4166 Dátum: 2007.07.29 vasárnap, 21:07:58 »

MKII 1,8, 2000es évjárat. 
Ja, az enyém is 1.8-as, 2000-es évjárat (2000 aug 29) Smiley)

Hehhe jelentkezem én is, 2000 májusi a verda 1.8 Zetec
Akár minden hónapra találhatunk ilyen évjáratú és köbcentis gépet?
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #4167 Dátum: 2007.07.30 hétfő, 09:04:35 »


Hehhe jelentkezem én is, 2000 májusi a verda 1.8 Zetec
Akár minden hónapra találhatunk ilyen évjáratú és köbcentis gépet?
[/quote]


Vegulis minel tobbet nezem,annal jobban tetszik. Hianyzik meg nehany dolog viszont: hatso hamutarto, kopott kilincs stb. Ezeket szep lassan kicserélem, és akkor már nagyon szép lesz! Apropó,nem tudtok  jo kis Ford bontot Bpesten. Meg kéne már venni ezeket a cuccokat! És basszus,hihetetlen,tegnap valami köcsögduda meghúzta a kocsi oldalát.Kb 15-20 cm hosszú, de pont az ajtó végén halad át és átmegy a hátó elemre is, és elég mély. remélem egy karosszériás szaki tud vele valamit kezdeni Roll Eyes 
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #4168 Dátum: 2007.07.30 hétfő, 09:06:50 »

Ez a Zetec moci felettébb tetszik. 2500nál csodásan életre kel!
Naplózva
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #4169 Dátum: 2007.07.30 hétfő, 10:01:07 »

Vegulis minel tobbet nezem,annal jobban tetszik. Hianyzik meg nehany dolog viszont: hatso hamutarto, kopott kilincs stb. Ezeket szep lassan kicserélem, és akkor már nagyon szép lesz! Apropó,nem tudtok  jo kis Ford bontot Bpesten. Meg kéne már venni ezeket a cuccokat! És basszus,hihetetlen,tegnap valami köcsögduda meghúzta a kocsi oldalát.Kb 15-20 cm hosszú, de pont az ajtó végén halad át és átmegy a hátó elemre is, és elég mély. remélem egy karosszériás szaki tud vele valamit kezdeni Roll Eyes 

Bontók listáját megtalálod a főoldalon (www.mondeo.hu/) Szerviz -> Bontók alatt. A Vidámvásásr és a Gyömrői úti elég felszerelt, sok mindent találsz ott.

Hát ez az, Bpesten nem egy leányálom a közlekedés és a sok amfóra (gy.k: ***) még egy rohadz telefonszámot nem hagy a helyszínen.
Naplózva
Ricsi
Vendég
« Új hozzászólás #4170 Dátum: 2007.07.30 hétfő, 12:09:53 »

Üdv. Mindenkinek!

Egy apró kérdésem volna, ha tudna valaki segíteni. Pollenszűrőt szeretnék cserélni II. mondin, de merre találom?

Köszi a segítséget! R.
Naplózva
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #4171 Dátum: 2007.07.30 hétfő, 12:15:04 »

Üdv. Mindenkinek!

Egy apró kérdésem volna, ha tudna valaki segíteni. Pollenszűrőt szeretnék cserélni II. mondin, de merre találom?

Köszi a segítséget! R.

Elől, a jobb oldali ablaktörlő és szellőzőrács alatt.
Naplózva
Ricsi
Vendég
« Új hozzászólás #4172 Dátum: 2007.07.30 hétfő, 12:28:20 »

 Köszi! Sajnos a klíma indításakor elég bűzös levegőt fúj, így gondoltam a csere és a tisztítás megoldja ezt a problémát. Van tapasztalatotok, hogy ezzel a habos tisztító sprayvel házilag megfelelően ki lehet pucolni, vagy érdemes elvinni klímáshoz? Valahogy sokallom azt 10-12 e forintot a tisztításért. 
Naplózva
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #4173 Dátum: 2007.07.30 hétfő, 12:45:31 »

Köszi! Sajnos a klíma indításakor elég bűzös levegőt fúj, így gondoltam a csere és a tisztítás megoldja ezt a problémát. Van tapasztalatotok, hogy ezzel a habos tisztító sprayvel házilag megfelelően ki lehet pucolni, vagy érdemes elvinni klímáshoz? Valahogy sokallom azt 10-12 e forintot a tisztításért. 

Én is ezt a habos megoldást szoktuk alkalmazni. Nekme bejött. A főoldalon találsz egy cikket is, az segít, ha szükséges. (www.mondeo.hu és keress rá a klímatisztítás szóra)
MKII-nél is ugyanott van a pollenszűrő, mint MKIII-nál.
« Utoljára szerkesztve: 2007.07.30 hétfő, 12:47:39 írta ms02 » Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #4174 Dátum: 2007.07.30 hétfő, 13:24:09 »

Köszi! Sajnos a klíma indításakor elég bűzös levegőt fúj, így gondoltam a csere és a tisztítás megoldja ezt a problémát. Van tapasztalatotok, hogy ezzel a habos tisztító sprayvel házilag megfelelően ki lehet pucolni, vagy érdemes elvinni klímáshoz? Valahogy sokallom azt 10-12 e forintot a tisztításért. 

a pollenszűrőcsere nem old meg semmit, a büdöset semmiesetre sem
klímázáskor belső keringtetést kell kapcsolni, és akkor a levegő nem megy keresztül a szűrőn, másrészt meg amilyen könnyen vizet kap, olyan könnyen ki is szárad

NE törd el a szélvédőt a cserekor
Naplózva
Ricsi
Vendég
« Új hozzászólás #4175 Dátum: 2007.07.30 hétfő, 13:32:07 »

 
Köszi Rob (vagy Bruce Willis? Grin)

Belső keringetést szoktam én is használni, de amikor elindítom a klímát egy rövid ideig büdöset fúj. Megérett a tisztításra. Egyébként lehet, hogy hülye kérdés, de miért törném el a szélvédőt? R.
Naplózva
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #4176 Dátum: 2007.07.30 hétfő, 13:38:13 »


a pollenszűrőcsere nem old meg semmit, a büdöset semmiesetre sem
klímázáskor belső keringtetést kell kapcsolni, és akkor a levegő nem megy keresztül a szűrőn, másrészt meg amilyen könnyen vizet kap, olyan könnyen ki is szárad

NE törd el a szélvédőt a cserekor

Miért törne el a szélvédő?
Naplózva
Ricsi
Vendég
« Új hozzászólás #4177 Dátum: 2007.07.30 hétfő, 13:41:31 »

Ezt én sem értem, lehet hogy Ő már eltörte?  Smiley
Naplózva
Evo
Vendég
« Új hozzászólás #4178 Dátum: 2007.07.30 hétfő, 13:48:15 »

Csatlakozom, nekem is prima lett a habos házi tisztitás.
Jah és úgy készült ahogy Tisztelt ms02 kolléga mondta leírás szerint.

Úgy látom ez a szélvédő eltörős téma megfogott mindenkit  Shocked
Miért törne el tényleg? A helyes megfejtéseket kérjük ma éjfélig küldjék be MK II jeligére! A helyes megfejtő egy szélvédőt nyer!
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #4179 Dátum: 2007.07.30 hétfő, 13:51:52 »

Hát ja! Sok az amfora errefelé:))) Köszi a bontós dolgot,kipróbálom. Klímaügyben: én tisztíttattam,de sajnos az Auto Fortnál, akikről még akkor nem tudtam,hogy mekkora tetüládák.Elképesztő az a banda. Állapotfelmérésnél nem vették észre,hogy a hátsó stabilizátor szilent lötyög,mint az állat, valamint hogy a féktárcsa totál kopott. Ráadásul taplók is voltak, én meg innentől már nem hiszem el, hogy a klímát tisztították.Szóval most gondban vagyok, hogy fizessek-e még 10rongyot, vagy járjak a talán tisztított klímával. Néha egyébként én is érzek ilyen porszagot,amikor bekapcsolom. Sajna nekem még a középkonzolon lévő befúvókat is meg kell csináltatnom, egyik sem működik.    
Naplózva
Evo
Vendég
« Új hozzászólás #4180 Dátum: 2007.07.30 hétfő, 14:00:15 »

Szvsz, ne fizess 10 rongyot, hanem a mondeo.hu oldalon keress rá a klímatisztitás cikkre.
Teljesen jól meg lehet csinálni és csak a habot veszed meg.
Azt hiszem én olyan 3000 körül szerztem be.
Naplózva
Ricsi
Vendég
« Új hozzászólás #4181 Dátum: 2007.07.30 hétfő, 14:06:06 »


Igen, asszem az lesz a legjobb megoldás ha magam csinálom, úgy legalább tuti ki lesz tisztítva.
Csak a szélvédő nehogy rámenjen!!  Smiley
Naplózva
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #4182 Dátum: 2007.07.30 hétfő, 14:11:08 »

Te Rob, nem lehet, hogy te szélvédőt is cseréltél klímatisztításkor? idiota
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #4183 Dátum: 2007.07.30 hétfő, 14:12:43 »


Igen, asszem az lesz a legjobb megoldás ha magam csinálom, úgy legalább tuti ki lesz tisztítva.
Csak a szélvédő nehogy rámenjen!!  Smiley

Ja ja, köszi, én is magam csinálom meg!!!Amúgy is imádom bütykölni a kiskocsit  Grin
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #4184 Dátum: 2007.07.30 hétfő, 20:46:09 »

Te Rob, nem lehet, hogy te szélvédőt is cseréltél klímatisztításkor? idiota

Ne viccejjé má! Te is nagyon jól tudod, hogy Rob milyen alapos!
Igaz Rob? police
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #4185 Dátum: 2007.07.30 hétfő, 21:44:40 »


Ne viccejjé má! Te is nagyon jól tudod, hogy Rob milyen alapos!
Igaz Rob? police

 Grin
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #4186 Dátum: 2007.07.31 kedd, 10:23:03 »

Rádiós távirányítóm nyaralás közben elszaródott.
Megcsinálom az újra programozást 3sec 4FORD, stb....., majd gombnyomás a távirányítón, autó led nyugtáz 4 vilanással, várás, de még se akar működni. Sad
Van valakinek ötlete?

(az elem jónak tűnik, mert a gombot hosszan nyomva felvillan a led a távirányítóban, vagy mégse elég erős?)


Elkelne most e témában a segítség, hogy újra életrekeltsem a távirányítót.

Igen a mirezes kulcsprogramozás, vagy márkaszervíz felkeresése a megoldás.

Márkaszervíz előtt, lehet, hogy elemet cserélek, próba, s csak utána.

Nektek milyen gyakran kell elemet cserélni?

Elmentem márkaszervízbe, ahol mondták, hogy a távirányítónak semmi baja, viszont a modult resetelni kell,  1hétre tudnak időpontot mondani kb 5-7000 ft ktsg. (Nem kértem időpontot.)

SZÓVAL A MEGOLDÁS:
Aksi saru le, várás 10-15 perc, saru vissza, tanítás és már működik is! (Megtakarítás 5-7000 HUF)


Klímatisztítást én is otthon oldottam meg, okés lett.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #4187 Dátum: 2007.07.31 kedd, 10:27:02 »


Elmentem márkaszervízbe, ahol mondták, hogy a távirányítónak semmi baja, viszont a modult resetelni kell,  1hétre tudnak időpontot mondani kb 5-7000 ft ktsg. (Nem kértem időpontot.)

SZÓVAL A MEGOLDÁS:
Aksi saru le, várás 10-15 perc, saru vissza, tanítás és már működik is! (Megtakarítás 5-7000 HUF)


Klímatisztítást én is otthon oldottam meg, okés lett.

 eljen
Reset után az autót is újra kell tanítani. felkialtas
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #4188 Dátum: 2007.07.31 kedd, 11:04:42 »


Elmentem márkaszervízbe, ahol mondták, hogy a távirányítónak semmi baja, viszont a modult resetelni kell,  1hétre tudnak időpontot mondani kb 5-7000 ft ktsg. (Nem kértem időpontot.)

SZÓVAL A MEGOLDÁS:
Aksi saru le, várás 10-15 perc, saru vissza, tanítás és már működik is! (Megtakarítás 5-7000 HUF)


Klímatisztítást én is otthon oldottam meg, okés lett.

 eljen
Reset után az autót is újra kell tanítani. felkialtas

Az is megvolt.  laugh
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #4189 Dátum: 2007.07.31 kedd, 11:34:28 »

Te Rob, nem lehet, hogy te szélvédőt is cseréltél klímatisztításkor? idiota

Ne viccejjé má! Te is nagyon jól tudod, hogy Rob milyen alapos!
Igaz Rob? police

Szia Joe! Kiss

Hát az úgy volt, hogy pollenszűrőcsere után egy kis repedés megindult, igaz azóta megcsináltattam, jobb mint volt.
Amúgy én tisztítanám a klímát, hogy a pollenszűrő helyén benyomnám az anyagot, külső levegőbeszívással bejuttatnám, majd belső keringtetésre váltanék.
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #4190 Dátum: 2007.07.31 kedd, 12:14:31 »

Sziasztok Kartácsok! Lenne egy kérésem: valaki le tudná írni,hogy alapból Mondi MK II 1,8 2000-es,nem Ghia-nak a műszerfal alsó sorában milyen visszajelzők vannak? Van pl ajtónyitás? Láttam, hogy van bizt. öv/légzsák, AC Pumpa, de mivel még sosem volt Mondim, ezt meg használtan vettem, nem tudom,hogy még valaminek kell-e lennie,és valahogy pl hiányolom az ajtónyitás-visszajelzőt. Ja,és nem tudjátok véletlenül, hogy milyen méretű hangszóró kell előre? Sajnálatosan mindkettő beszart.
Naplózva
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #4191 Dátum: 2007.07.31 kedd, 12:30:52 »

Sziasztok Kartácsok! Lenne egy kérésem: valaki le tudná írni,hogy alapból Mondi MK II 1,8 2000-es,nem Ghia-nak a műszerfal alsó sorában milyen visszajelzők vannak? Van pl ajtónyitás? Láttam, hogy van bizt. öv/légzsák, AC Pumpa, de mivel még sosem volt Mondim, ezt meg használtan vettem, nem tudom,hogy még valaminek kell-e lennie,és valahogy pl hiányolom az ajtónyitás-visszajelzőt. Ja,és nem tudjátok véletlenül, hogy milyen méretű hangszóró kell előre? Sajnálatosan mindkettő beszart.

Ajtónyitást jelző csak az "egérmozin" van, de szerintem a tiedben nincs ilyen (ha a középső szellőzőrácsok mellett egy mélyedést találsz és nem egy LCD kijelzőt, akkor nincs)
Hangszóró: 16-os kerek, vagy 5"x7" -es ovál (azt hiszem a 6"x8"-as is bemegy). Kerekhez kell átalakító keret, de könnyen gyártható vagy vehető.
Naplózva
dobosl
Vendég
« Új hozzászólás #4192 Dátum: 2007.07.31 kedd, 12:42:08 »

Sziasztok! a következő érdekességet vettem észre a 97-s Mondeo-mon (MKII): időnként a km óra leáll, utazás közben, aztán kb. 20-30 perc múlva kigyullad az s.o.s tankolást jelző lámpa, ég kb. 5 mp-ig, majd kialszik és a km óra mutatója rögtön felugrik az aktuális sebességre. Ezt havi kb. 4-5 alkalommal, de ma reggel legalább 10-szer megcsinálta. Azt vettem még észre, ha tele tankolom, amíg lefogy félig a tartály, addig nincs baja, utána kezd vacakolni. Voltam vele szervízben is, persze akkor nem volt semmi baja és nincs sehol kábel szakadás, mást nem tudtak mondani. Valamelyik márkaszerzvíz, egyszer régen átépítette az üzemanyag szűrőjét, őgy tudom VW-ra, de szerintül ez szokás, mert az jobb.

Aztán lefuttattam a digit klíma teszte, eredmény 62, jól tudom, hogy a hőmérő a kormánytól jobbra, a visszapillantó mozgató fölött van? Oda nyomtam neki a kompresszort, de utána is 62 maradt az eredmény.
Köszönöm a jó ötleteket!
Naplózva
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #4193 Dátum: 2007.07.31 kedd, 12:48:19 »

Sziasztok!

Szerintetek egy '97-es GLX felszereltségű mondiba bele lehet rakni a fedélzeti comp-ot, meg az egérmozit?
Mi fog működni, meg nem működni benne?
Naplózva
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #4194 Dátum: 2007.07.31 kedd, 12:53:25 »

Sziasztok!

Szerintetek egy '97-es GLX felszereltségű mondiba bele lehet rakni a fedélzeti comp-ot, meg az egérmozit?
Mi fog működni, meg nem működni benne?

Igen. Fusim mindkettőt beszerelte. Az enyémbe csak a fedcomp került be utólag.
Naplózva
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #4195 Dátum: 2007.07.31 kedd, 13:09:31 »

Ezer köszönet!
Szerintem akkor hamarosan megháborgatom ezzel a témával egy kicsit!  zavart2

Sziasztok!

Szerintetek egy '97-es GLX felszereltségű mondiba bele lehet rakni a fedélzeti comp-ot, meg az egérmozit?
Mi fog működni, meg nem működni benne?

Igen. Fusim mindkettőt beszerelte. Az enyémbe csak a fedcomp került be utólag.
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #4196 Dátum: 2007.07.31 kedd, 13:14:02 »

Ajtónyitást jelző csak az "egérmozin" van, de szerintem a tiedben nincs ilyen (ha a középső szellőzőrácsok mellett egy mélyedést találsz és nem egy LCD kijelzőt, akkor nincs)
Hangszóró: 16-os kerek, vagy 5"x7" -es ovál (azt hiszem a 6"x8"-as is bemegy). Kerekhez kell átalakító keret, de könnyen gyártható vagy vehető.
[/quote]

Köszi szépen az infot!!!!!!!!!!!!!!!!
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #4197 Dátum: 2007.07.31 kedd, 14:08:18 »



Aztán lefuttattam a digit klíma teszte, eredmény 62, jól tudom, hogy a hőmérő a kormánytól jobbra, a visszapillantó mozgató fölött van? Oda nyomtam neki a kompresszort, de utána is 62 maradt az eredmény.
Köszönöm a jó ötleteket!

1 kis kerek rács mögött forog 1 ventillátor az juttatja a kabin levegőt az érzékelőre.

Kompresszoros kifújáshoz/tisztításhoz műszerfalból ki kell szerelni, de ÓVATOSAN, mert sérülékeny és minden műanyag könnyen törik.
Kiszerelve kifújod kompresszorral, majd visszadugod a tápot neki és összeszserelés előtt újra teszteled, a kis ventilátornak forognia kell. Nekem kiszereléskor leszakadt az egyik vezeték, visszaforrasztáskor meg megfőztem az 1ik kondit és ezért nem forogott többé. Bontóból vettem másikat, de a harmadik lett csak jó, mert a többi szintén nem forgott.
Jó szerelgetést!  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #4198 Dátum: 2007.08.01 szerda, 22:52:09 »

Létezik, hogy egy MKII-ben nincs kettős zár? Vagy ez csak programozás kérdése? (Ha igen, mit kell tenni, hogy működjön?)
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #4199 Dátum: 2007.08.01 szerda, 22:57:01 »

Létezik, hogy egy MKII-ben nincs kettős zár? Vagy ez csak programozás kérdése? (Ha igen, mit kell tenni, hogy működjön?)
Létezik. Az enyémben sincs.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.089 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.