Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 01:39:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745843 alkalommal)
0 Felhasználó és 53 vendég van a témában
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #4300 Dátum: 2007.08.22 szerda, 11:17:36 »

Sok az ára az enyém 99-es volt 1.2-ért ment el .

Na és azért azt is nézd meg, hogy ezen nem csak a jel Ghia, hanem tele van extrákkal is!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #4301 Dátum: 2007.08.22 szerda, 11:24:01 »

Én nem venném meg, innentől jönnek a gondok, én már csak tudom... Sad

Én is ettől félek. De vajon hány km-re tervezték ezeket a motorokat? Mert az ugye köztudott, hogy általában minnél újabb egy autó, annál rövidebb élettartamra tervezik meg... Szal gondolom, hogy a V6 sem olyan, hogy generációkon át lehet hajtani mint egy ladát akár Smiley Gondolom max 300.000 km, aztán motorcsere vagy full felújítás több 100.000 Ft értékben. Ez esetben max 150.000 km-rel vennék autót.

Ne gondold, viszont ebben tényleg sok van. De ha vigyázol rá, akkor 600ekm-t is elmegy sztem...
És ez nem síma V6, hanem egy ST24! Elég ritka még az ST200 elötti példány... Asszem vmi 18x LE-s volt, de ez már elvileg chippelt, meg ST200 fojtószelep, meg direktszűrő, verte a V6-ot, de talán még az ST200-at is.(Maffy?)

Ha én vezettem, biztosan  nyes
Emlékeim szerint vagy Hovono vagy Szabyk vezette az emyémet és kb pariban voltak...
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #4302 Dátum: 2007.08.22 szerda, 11:42:17 »

Ne gondold, viszont ebben tényleg sok van. De ha vigyázol rá, akkor 600ekm-t is elmegy sztem...
És ez nem síma V6, hanem egy ST24! Elég ritka még az ST200 elötti példány... Asszem vmi 18x LE-s volt, de ez már elvileg chippelt, meg ST200 fojtószelep, meg direktszűrő, verte a V6-ot, de talán még az ST200-at is.(Maffy?)

Hát nagyon csábító ez az autó, de nemtudom, hogy jól járnék-e vele. Mert nekem hosszútávra kell egy gép és nem lenne módom arra, hogy nagyobb összegeket fizessek a javítására. És valóban az nem túl jó jel, hogy többször megfordult már ez az ST24 a használtautón... Én is emlékszek, hogy láttam már nemegyszer. A tulaj szeretne túladni rajta, lehetőleg kisebb autó cseréje érdekli, de a 2.0ás is szóba jöhet nála (holott jelentősen akkor nem csökkennének a kiadásai...). Hozzátette, hogy versenyzés céljából vette a gépet... Szóval szerintem nemigazán volt kímélve eddig  Undecided
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #4303 Dátum: 2007.08.22 szerda, 11:47:47 »

Hát nagyon csábító ez az autó, de nemtudom, hogy jól járnék-e vele. Mert nekem hosszútávra kell egy gép és nem lenne módom arra, hogy nagyobb összegeket fizessek a javítására. És valóban az nem túl jó jel, hogy többször megfordult már ez az ST24 a használtautón... Én is emlékszek, hogy láttam már nemegyszer. A tulaj szeretne túladni rajta, lehetőleg kisebb autó cseréje érdekli, de a 2.0ás is szóba jöhet nála (holott jelentősen akkor nem csökkennének a kiadásai...). Hozzátette, hogy versenyzés céljából vette a gépet... Szóval szerintem nemigazán volt kímélve eddig  Undecided

Ha jól emléxem, akkor Mezőkövesdre adta el KOris, sztem Ő árulta már korábban is. És ahogy írtad erre tényleg nem kell a sallangra költeni, íyg van maradék az állagmegóvásra.
Bár nem akarlak rábeszélni, inkább nézd meg, illetve nézesd meg!!! Annyit megér, és keresd fel Korist!!!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4304 Dátum: 2007.08.22 szerda, 15:13:31 »


Nem hiába, hiszen én csináltam! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4305 Dátum: 2007.08.22 szerda, 15:15:14 »

Hát nagyon csábító ez az autó, de nemtudom, hogy jól járnék-e vele. Mert nekem hosszútávra kell egy gép és nem lenne módom arra, hogy nagyobb összegeket fizessek a javítására. És valóban az nem túl jó jel, hogy többször megfordult már ez az ST24 a használtautón... Én is emlékszek, hogy láttam már nemegyszer. A tulaj szeretne túladni rajta, lehetőleg kisebb autó cseréje érdekli, de a 2.0ás is szóba jöhet nála (holott jelentősen akkor nem csökkennének a kiadásai...). Hozzátette, hogy versenyzés céljából vette a gépet... Szóval szerintem nemigazán volt kímélve eddig  Undecided

Szerintem vegyél egy TDDi kombit! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #4306 Dátum: 2007.08.22 szerda, 15:22:26 »

Ha jól emléxem, akkor Mezőkövesdre adta el KOris, sztem Ő árulta már korábban is. És ahogy írtad erre tényleg nem kell a sallangra költeni, íyg van maradék az állagmegóvásra.
Bár nem akarlak rábeszélni, inkább nézd meg, illetve nézesd meg!!! Annyit megér, és keresd fel Korist!!!

Ha Mezőkövesdre adta el, akkor talán mégse ment át olyan sok ember kezén, mert én egy mezőkövesdi fickóval beszéltem. Nemnagyon értem az hozzászólásod 2. mondatát Smiley Az a fő problémám ezzel az ST24-essel, hogy semmi pénzem nem maradna és nemis lenne mit rákölteni ha kéne! Embarrassed Undecided
Korisnak írtam egy mailt. De a fórumon se nagyon szokott lenni, úgyhogy nemtudom mennyire fogom tudni elérni egy hamar.
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #4307 Dátum: 2007.08.22 szerda, 16:00:27 »

Ha Mezőkövesdre adta el, akkor talán mégse ment át olyan sok ember kezén, mert én egy mezőkövesdi fickóval beszéltem. Nemnagyon értem az hozzászólásod 2. mondatát Smiley Az a fő problémám ezzel az ST24-essel, hogy semmi pénzem nem maradna és nemis lenne mit rákölteni ha kéne! Embarrassed Undecided
Korisnak írtam egy mailt. De a fórumon se nagyon szokott lenni, úgyhogy nemtudom mennyire fogom tudni elérni egy hamar.

Elküldtem a számát, hívjad, sztem nem fog elzavarni.Smiley
A 2. mondat: én is azért tartom meg az enyémet, mert ha beleülök egy másikba, akkor elösször arra kell költeni, hogy jó állapotú legyen, majd utánna, hogy tetszen is. Na ennél az utóbbi tutira adott!:)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #4308 Dátum: 2007.08.22 szerda, 16:09:42 »

Elküldtem a számát, hívjad, sztem nem fog elzavarni.Smiley
A 2. mondat: én is azért tartom meg az enyémet, mert ha beleülök egy másikba, akkor elösször arra kell költeni, hogy jó állapotú legyen, majd utánna, hogy tetszen is. Na ennél az utóbbi tutira adott!:)

Köszönöm! Hát igen, abbban nem kételkedek hogy az utóbbi adott, hiszen találtam a számítógépen képeket annak az autónak a belteréről is, amit biztos akkor mentettem le használtautóról vagy nemtomhonnan, amikor mégcsak vágyakoztam Mondeó után Cheesy De hát az, hogy tetszik az sajnos el tud törpülni amellett, hogy megbízható-e.
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

Lv6
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55

laczikv6@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #4309 Dátum: 2007.08.22 szerda, 19:43:25 »

Sok az ára az enyém 99-es volt 1.2-ért ment el .

Na és azért azt is nézd meg, hogy ezen nem csak a jel Ghia, hanem tele van extrákkal is!
Haggyámá az extráiddal  mf2
Naplózva

2008 - 2009

2 x Magyar Bajnok 600 W >>> 147.3 dB
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #4310 Dátum: 2007.08.23 csütörtök, 12:52:29 »

Elküldtem a számát, hívjad, sztem nem fog elzavarni.Smiley

Beszéltem vele egy 20 percet telefonon, de azt a rengeteg okosságot ami lett babrálva az autón, meg beszerelve, a felét se jegyeztem meg.  Grin Na de ha netán úgy alakul, hogy az enyém lesz a gép, akkor találkozunk, aztán viszek egy jegyzetfüzetet magammal  Grin Tényleg brutális lehet az az autó.... Koris szerint az a legkisebb hogy 230.000 km van benne... De azért az se mindegy hogyan hajtották eddig. Viszont sokminden cserélt, meg javított már benne.
Péneteken megyek megnézni a gépezetet. Van egy oylan kis bökkenő is, hogy most hitel van az autón, amit nemtudom, hogyan akar megoldani a tulaj, ha egy az egyben cserélnénk autót.. Cheesy
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

somi
Vendég
« Új hozzászólás #4311 Dátum: 2007.08.23 csütörtök, 13:34:20 »

akkor azért volt nekem ismerös az az auto kövesden,mindig láttam,de nem tudtam hova tenni,csak tudtam,hogy ismerem
Naplózva
mk2
Vendég
« Új hozzászólás #4312 Dátum: 2007.08.23 csütörtök, 21:01:33 »

üdv mindenkinek!


Ha valakinek kell mondeo2 alkatrész küldjön emailt.(van füthető bőr ülés,gyári alufelnik,gyári hifik,klima..stb)
Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #4313 Dátum: 2007.08.24 péntek, 07:47:33 »

hú de érdekes!
bejelentkezés nélkül megnézve volt egy komment, egy kérdés, hogy az mk1 "ígycsináld" kézikönyve jó-e az mk2-höz

nos, a két típus kb. 80%-ban azonos, ami meg nem azonos, ott a szerelési módszerek azonosak maradnak
Naplózva
szenia
Vendég
« Új hozzászólás #4314 Dátum: 2007.08.24 péntek, 11:52:44 »

Ez a topic miről szól?
Remélem nem leszek OFF:
 
II-es Mondeohoz jó az I-es "Így csináld" könyv műszaki szempontból? (asszem még nem válaszolt rá senki)

nekem is van, és sok azonosság van műszaki szempontból! ha nem cáfoljanak a többiek!  Tongue
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #4315 Dátum: 2007.08.24 péntek, 23:18:32 »

Ez a topic miről szól?
Remélem nem leszek OFF:
 
II-es Mondeohoz jó az I-es "Így csináld" könyv műszaki szempontból? (asszem még nem válaszolt rá senki)

nekem is van, és sok azonosság van műszaki szempontból! ha nem cáfoljanak a többiek!  Tongue

Most át fogjuk beszélni a topicot az elejétől? vagy beállítjátok, hogy a legfrissebb hozzászólást lássátok? Shocked Grin
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
tommymondeo
Vendég
« Új hozzászólás #4316 Dátum: 2007.08.24 péntek, 23:22:14 »

Ez a topic miről szól?
Remélem nem leszek OFF:
 
II-es Mondeohoz jó az I-es "Így csináld" könyv műszaki szempontból? (asszem még nem válaszolt rá senki)

nekem is van, és sok azonosság van műszaki szempontból! ha nem cáfoljanak a többiek!  Tongue
Soha sem árt az ismétlés. Grin Grin
Most át fogjuk beszélni a topicot az elejétől? vagy beállítjátok, hogy a legfrissebb hozzászólást lássátok? Shocked Grin
Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #4317 Dátum: 2007.08.27 hétfő, 08:35:07 »

mondom, bejelentkezés nélkül nézve, azaz a legkorábbi hsz. legfelül... Smiley
Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #4318 Dátum: 2007.08.27 hétfő, 15:36:48 »

Hm nemhinném hogy ez ST200 lenne... Az illető nemtudja, hány lóerős az autója vagy jobban tetszenek neki a sima nem ST spoilerek és lecserélte őket..  Smiley Ha mégis ST akkor igenjó ára van, de ha sima V6 (nemis Ghia), akkor ennyiért sose adja el Smiley
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

takacsjozsi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


E-mail
« Új hozzászólás #4319 Dátum: 2007.08.27 hétfő, 15:38:07 »

Hello!

A klímatisztító sprayt a luftfilter után csőbe kell fújni?
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #4320 Dátum: 2007.08.27 hétfő, 16:00:23 »

Hello!

A klímatisztító sprayt a luftfilter után csőbe kell fújni?

Inkább szereld ki a pollenszűrőt, hogy rendesen mozogjon a levegő szellőztetéskor - vedd ki a fűtés előtétellenállást - az utas oldalon a lábtérben a fűtőmotor mellett van és ott add be a sprayt gazdagon. A luftfilter nálam a légszűrőt jelenti oda inkább ne nyomj klímatisztítót Wink
Naplózva
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #4321 Dátum: 2007.08.29 szerda, 14:08:44 »

hello

GLX MKII-esbe lehetséges-e, és ha igen, mennyire bonyolult beszerelni utólag fedélzeti computert?(üa. comp,ami az óra helyére jön)
A computeren kívül még mi kell? tehát, kábelek, modulok, érzékelők, vagy ezek közül van ami gyárilag már benne van az autóban? GLX!
« Utoljára szerkesztve: 2007.08.29 szerda, 14:18:36 írta razsa » Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #4322 Dátum: 2007.08.29 szerda, 14:24:17 »

hello

GLX MKII-esbe lehetséges-e, és ha igen, mennyire bonyolult beszerelni utólag fedélzeti computert?(üa. comp,ami az óra helyére jön)
A computeren kívül még mi kell? tehát, kábelek, modulok, érzékelők, vagy ezek közül van ami gyárilag már benne van az autóban? GLX!

Csak benzinesbe lehet beszerelni. Kell a fedcomp csatival és fontos a hozzá tartozó AC évjárat és fedcomp releasétől függő a párosíthatóság - legjobb a donorét megvenni -  hőmérő a lökösbe és némi kábelezés
Naplózva
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #4323 Dátum: 2007.08.29 szerda, 14:25:34 »

hello

GLX MKII-esbe lehetséges-e, és ha igen, mennyire bonyolult beszerelni utólag fedélzeti computert?(üa. comp,ami az óra helyére jön)
A computeren kívül még mi kell? tehát, kábelek, modulok, érzékelők, vagy ezek közül van ami gyárilag már benne van az autóban? GLX!
Az enyém is GLX és utólag került bele trip computer.
Ami kell hozzá:
 - kijelző (ez évjáratfüggő), ha lehet csatlakozóval (ebayen vásárolható dögivel)
 - külső hőmérő (opcionális)
 - kábelek
 - AC pumpa csere (ez nem biztos, nálam nem kellett cserélni, de már volt olyan, ahol igen.
 - szakértelem

Nekem Vik csinálta és nagyon elégedett vagyok vele.
Naplózva
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #4324 Dátum: 2007.08.29 szerda, 14:34:36 »

hello

GLX MKII-esbe lehetséges-e, és ha igen, mennyire bonyolult beszerelni utólag fedélzeti computert?(üa. comp,ami az óra helyére jön)
A computeren kívül még mi kell? tehát, kábelek, modulok, érzékelők, vagy ezek közül van ami gyárilag már benne van az autóban? GLX!
Az enyém is GLX és utólag került bele trip computer.
Ami kell hozzá:
 - kijelző (ez évjáratfüggő), ha lehet csatlakozóval (ebayen vásárolható dögivel)
 - külső hőmérő (opcionális)
 - kábelek
 - AC pumpa csere (ez nem biztos, nálam nem kellett cserélni, de már volt olyan, ahol igen.
 - szakértelem

Nekem Vik csinálta és nagyon elégedett vagyok vele.

OK, köszi a gyors választ  worship
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
phon147
Vendég
« Új hozzászólás #4325 Dátum: 2007.08.29 szerda, 21:41:33 »

hello! MK2 kombi bomlik legolcsobban! irjatok hivjatok 20/4789978 mmmmmmmeg lilacorolla@freemail.hu!
Naplózva
reho
Vendég
« Új hozzászólás #4326 Dátum: 2007.08.30 csütörtök, 09:32:49 »

Látom, itt írjátok, hogy CLX, GLX. Új vagyok még biztos triviális a kérdésem: hol tudnám megnézni, hogy az én mondim milyen jelzésű?
Esetleg ez alapján valaki megtudja mondani: 1 légzsák, 2 elektronyos ablak, abs, ködlámpa, állítható fényszóró,  1.8zetec, MkII.
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4327 Dátum: 2007.08.30 csütörtök, 09:41:24 »

Látom, itt írjátok, hogy CLX, GLX. Új vagyok még biztos triviális a kérdésem: hol tudnám megnézni, hogy az én mondim milyen jelzésű?
Esetleg ez alapján valaki megtudja mondani: 1 légzsák, 2 elektronyos ablak, abs, ködlámpa, állítható fényszóró,  1.8zetec, MkII.
GLX sztem
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #4328 Dátum: 2007.08.30 csütörtök, 09:58:27 »

Látom, itt írjátok, hogy CLX, GLX. Új vagyok még biztos triviális a kérdésem: hol tudnám megnézni, hogy az én mondim milyen jelzésű?
Esetleg ez alapján valaki megtudja mondani: 1 légzsák, 2 elektronyos ablak, abs, ködlámpa, állítható fényszóró,  1.8zetec, MkII.

A két első ülés között van könyöklő és pénztartó? És klíma?
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
reho
Vendég
« Új hozzászólás #4329 Dátum: 2007.08.30 csütörtök, 11:14:46 »

Látom, itt írjátok, hogy CLX, GLX. Új vagyok még biztos triviális a kérdésem: hol tudnám megnézni, hogy az én mondim milyen jelzésű?
Esetleg ez alapján valaki megtudja mondani: 1 légzsák, 2 elektronyos ablak, abs, ködlámpa, állítható fényszóró,  1.8zetec, MkII.

A két első ülés között van könyöklő és pénztartó? És klíma?
Ja a klíma, tényleg az is van meg pénztartós könyöklő is Smiley
Naplózva
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #4330 Dátum: 2007.08.30 csütörtök, 12:24:44 »

Látom, itt írjátok, hogy CLX, GLX. Új vagyok még biztos triviális a kérdésem: hol tudnám megnézni, hogy az én mondim milyen jelzésű?
Esetleg ez alapján valaki megtudja mondani: 1 légzsák, 2 elektronyos ablak, abs, ködlámpa, állítható fényszóró,  1.8zetec, MkII.

A két első ülés között van könyöklő és pénztartó? És klíma?
Ja a klíma, tényleg az is van meg pénztartós könyöklő is Smiley

Akkor tuti GLX  Wink
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
reho
Vendég
« Új hozzászólás #4331 Dátum: 2007.08.30 csütörtök, 12:51:42 »

Látom, itt írjátok, hogy CLX, GLX. Új vagyok még biztos triviális a kérdésem: hol tudnám megnézni, hogy az én mondim milyen jelzésű?
Esetleg ez alapján valaki megtudja mondani: 1 légzsák, 2 elektronyos ablak, abs, ködlámpa, állítható fényszóró,  1.8zetec, MkII.

A két első ülés között van könyöklő és pénztartó? És klíma?
Ja a klíma, tényleg az is van meg pénztartós könyöklő is Smiley

Akkor tuti GLX  Wink
Na, mostmár ezt is tudom. És az jót jelent? Smiley Jól sejtem, hogy ettől már csak a ghia felszereltebb?
Naplózva
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #4332 Dátum: 2007.08.30 csütörtök, 13:52:31 »

 Igen,ez már viszonylag jó, a CLX a fapad, a GLX már jobb, középső felszerltséget jelent, elvileg attól már csak a Ghia jobb,amiben azért a " nyalánkságok" is benne vannak:) De vannak jobban felszerelt GLX ek is, attól függően,h az eredeti tulaj aki rendelte az autót mennyi opciós extrát rendelt az autóba. Tehát vannak átfedések a felszerltségi szintek között,így egy GLX et fel lehet szerelni majdnem úgy , mint egy Ghiát.Azért csak majdnem, mert pl fabetétet, egérmozit ha fizettél volna érte, akkor sem lehetett GLX hez kérni, mert ez csak a Ghiák " kiváltsága ".
Azon kívül vannak speciális ( limitált, ill országtól függő) felszereltségi szintek is, mint pl CLipper, Style , de ezeket csak egy bizonyos időszakig lehetett kapni, és inkább németországban.
« Utoljára szerkesztve: 2007.08.30 csütörtök, 13:55:39 írta razsa » Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
tommymondeo
Vendég
« Új hozzászólás #4333 Dátum: 2007.08.30 csütörtök, 14:34:38 »

Igen,ez már viszonylag jó, a CLX a fapad, a GLX már jobb, középső felszerltséget jelent, elvileg attól már csak a Ghia jobb,amiben azért a " nyalánkságok" is benne vannak:) De vannak jobban felszerelt GLX ek is, attól függően,h az eredeti tulaj aki rendelte az autót mennyi opciós extrát rendelt az autóba. Tehát vannak átfedések a felszerltségi szintek között,így egy GLX et fel lehet szerelni majdnem úgy , mint egy Ghiát.Azért csak majdnem, mert pl fabetétet, egérmozit ha fizettél volna érte, akkor sem lehetett GLX hez kérni, mert ez csak a Ghiák " kiváltsága ".
Azon kívül vannak speciális ( limitált, ill országtól függő) felszereltségi szintek is, mint pl CLipper, Style , de ezeket csak egy bizonyos időszakig lehetett kapni, és inkább németországban.

Nekem MK I CLX-em volt, abban klíma és ABS volt, azon kívül semmi.
Aztán lett szintén MK I, de GLX, ebben már volt: Elektromos cuccok, napfénytető, de nem volt se ABS, se Klíma.
A mostani MKII GLX: nincs benne ABS, de van klíma, elektromos dolgok, stb.
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #4334 Dátum: 2007.08.30 csütörtök, 15:20:42 »

A mostani MKII GLX: nincs benne ABS, de van klíma, elektromos dolgok, stb.
Az ABS nem széria Mk2től?
Naplózva
tommymondeo
Vendég
« Új hozzászólás #4335 Dátum: 2007.08.30 csütörtök, 18:26:19 »

Az ABS nem széria Mk2től?

Ezek szerint nem. Nem csak 98-tól széria?
Naplózva
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #4336 Dátum: 2007.08.30 csütörtök, 22:12:53 »

Igen,ez már viszonylag jó, a CLX a fapad, a GLX már jobb, középső felszerltséget jelent, elvileg attól már csak a Ghia jobb,amiben azért a " nyalánkságok" is benne vannak:) De vannak jobban felszerelt GLX ek is, attól függően,h az eredeti tulaj aki rendelte az autót mennyi opciós extrát rendelt az autóba. Tehát vannak átfedések a felszerltségi szintek között,így egy GLX et fel lehet szerelni majdnem úgy , mint egy Ghiát.Azért csak majdnem, mert pl fabetétet, egérmozit ha fizettél volna érte, akkor sem lehetett GLX hez kérni, mert ez csak a Ghiák " kiváltsága ".
Azon kívül vannak speciális ( limitált, ill országtól függő) felszereltségi szintek is, mint pl CLipper, Style , de ezeket csak egy bizonyos időszakig lehetett kapni, és inkább németországban.

Nekem MK I CLX-em volt, abban klíma és ABS volt, azon kívül semmi.
Aztán lett szintén MK I, de GLX, ebben már volt: Elektromos cuccok, napfénytető, de nem volt se ABS, se Klíma.
A mostani MKII GLX: nincs benne ABS, de van klíma, elektromos dolgok, stb.

MkI GLX volt és nem volt klíma??? ez érdekes, ilyet még nem láttam... Az CLX be rendelték külön az ABSt, és a klímát. Az MKI GLX nem volt   régebbi mint a CLX ? Mert pl 93 as GLX ben még nem volt alap az ABS, de 95 től már asszem igen.
MKIIesedben nincs ABS?? és GLX? ez is fura..
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #4337 Dátum: 2007.08.30 csütörtök, 22:14:29 »

Nekem pl az MKI Ghia donoromba nincs ABS
Naplózva
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #4338 Dátum: 2007.08.30 csütörtök, 22:20:33 »

Nekem pl az MKI Ghia donoromba nincs ABS

és a donor 95 előtti?
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #4339 Dátum: 2007.08.30 csütörtök, 22:27:02 »

Nekem pl az MKI Ghia donoromba nincs ABS

és a donor 95 előtti?

93 as igen - viszon a szintén 93as CLX engedélyes kocsimba van ABS klima és fűtött szélvédő villanytükör gyárilag - meg persze 4 tekerős ablak, és könyöklő nélküli középkonzol
Naplózva
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #4340 Dátum: 2007.08.30 csütörtök, 22:31:35 »

Nekem pl az MKI Ghia donoromba nincs ABS

és a donor 95 előtti?

93 as igen - viszon a szintén 93as CLX engedélyes kocsimba van ABS klima és fűtött szélvédő villanytükör gyárilag - meg persze 4 tekerős ablak, és könyöklő nélküli középkonzol

Ezek közül szintén: az ABSt+klímát fűtött szélvédőt, motoros tükröket opcióként rendelte bele az első tulaj a CLX felsz.en felül. Van ilyen.
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
tommymondeo
Vendég
« Új hozzászólás #4341 Dátum: 2007.08.30 csütörtök, 22:38:51 »


MkI GLX volt és nem volt klíma??? ez érdekes, ilyet még nem láttam... Az CLX be rendelték külön az ABSt, és a klímát. Az MKI GLX nem volt   régebbi mint a CLX ? Mert pl 93 as GLX ben még nem volt alap az ABS, de 95 től már asszem igen.
MKIIesedben nincs ABS?? és GLX? ez is fura..

Az MKI CLX 94-es volt, az MKI GLX 93-as.
MKII:IGen GLX, és nincs ABS.
Naplózva
hz
Vendég
« Új hozzászólás #4342 Dátum: 2007.08.30 csütörtök, 23:44:47 »

SYASZTOK!Mondeo 2  ön ,hogy  lehet levenni a  váltógombot?
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #4343 Dátum: 2007.08.31 péntek, 00:46:52 »

SYASZTOK!Mondeo 2  ön ,hogy  lehet levenni a  váltógombot?


Nekem óra járásával ellentétesen csavarva lejött.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Evo
Vendég
« Új hozzászólás #4344 Dátum: 2007.08.31 péntek, 15:25:16 »

Olajat és szűrőt ki milyet szokott tenni a kis II-esbe???
Naplózva
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #4345 Dátum: 2007.08.31 péntek, 15:44:44 »

Olajat és szűrőt ki milyet szokott tenni a kis II-esbe???
gyári Ford és Motorcraft/FoMoCo szűrő. www.nagyauto.hu -ról.
Naplózva
reho
Vendég
« Új hozzászólás #4346 Dátum: 2007.08.31 péntek, 17:29:27 »

Sziasztok,

Ha már így belejöttem új mondeósként a fórumozásba, kérdeznék megint egyet.

1.816vZetec motoros a gépsárkány és az a helyzet, hogy hidegen elég szörnyű hangja van a motornak (kopog). A szerelő rávágta, hogy hidrotőke, de olvastam itt olyat is, hogy egy vezérműszíj csere is megoldott valakinél ilyen problémát.
A kérdésem az, hogy milyen tünete lehet a hidrotőke bajnak még a kopogáson kívül? Füst vagy ilyesmi? Merthogy nem füstöl és jól is megy. Mi történhet ha a hidrotőkét nem cseréltetem ki idejében? Megáll a motor?
Hétfőn ausztriába kell mennem vele, kicsit aggaszt, hogy nem fog-e otthagyni minket valahol azon az 500km-es úton...
Naplózva
tommymondeo
Vendég
« Új hozzászólás #4347 Dátum: 2007.08.31 péntek, 17:34:08 »

Sziasztok!

Nézegettem a használtautót, és találtam egy ugyanolyan mondeot mint az enyém.
Szintén 2.0-ás, szintén 97-es, zöld is, viszont ez Ghia.
ENnek jobb oldalt van a kipufogója, az enyémnek bal oldalt.
Eddig azt hittem, hogy a 96-97-eseknek bal oldalt van a kipufogójuk a 2.0-ás motorig, és a v6-é van a jobb oldalon, és a 98-as évjárattól a 2.0-ának és a v6-nak pedig a jobb oldalon.
Vagy akkor ez a felszereltégtől függ?
Naplózva
tommymondeo
Vendég
« Új hozzászólás #4348 Dátum: 2007.08.31 péntek, 17:35:32 »

Itt egy link róla: http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1453660&command=ugras&screenwidth=1024
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #4349 Dátum: 2007.08.31 péntek, 17:38:08 »

Sziasztok,

Ha már így belejöttem új mondeósként a fórumozásba, kérdeznék megint egyet.

1.816vZetec motoros a gépsárkány és az a helyzet, hogy hidegen elég szörnyű hangja van a motornak (kopog). A szerelő rávágta, hogy hidrotőke, de olvastam itt olyat is, hogy egy vezérműszíj csere is megoldott valakinél ilyen problémát.
A kérdésem az, hogy milyen tünete lehet a hidrotőke bajnak még a kopogáson kívül? Füst vagy ilyesmi? Merthogy nem füstöl és jól is megy. Mi történhet ha a hidrotőkét nem cseréltetem ki idejében? Megáll a motor?
Hétfőn ausztriába kell mennem vele, kicsit aggaszt, hogy nem fog-e otthagyni minket valahol azon az 500km-es úton...

Ha csak hidegen jelentkezik a hang azt jelenti nem 5W30 as olaj van benne!!! az kell hogy befolyhasson a hidrotőkék mellé. A 10W40 nem keni a hidrotőkéket és megkopnak, tegyél bele 5W30 at sürgősen a hideg idők előtt.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.086 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.