Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 23:03:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 101 102 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745122 alkalommal)
0 Felhasználó és 47 vendég van a témában
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #4700 Dátum: 2007.11.15 csütörtök, 07:11:01 »

Volt egy hibajelenségem, ami most nincs, de valamiért volt...
Múlt héten volt egy defekt jobb hátsóban.Éjszaka leeresztett.Reggel kicseréltem a pótkerékre, és ahogy megyek utamra, látom világít a kézifék visszajelző és az ABS lámpa.Gondoltam vmiért összefügg a kerékcserével, nem foglalkoztam vele.Úgyis időszerű volt a téli gumi csere, ezért átrakattam őket.Tehát visszakerült a korábbi felni, gondoltam megszűnik a visszajelzés.De nem.Ugyanúgy világított tovább rendületlenül.Egyszer volt, hogy indításkor kis gondolkodás után elaludt, de utána napokig világított.Fék jó volt, fogott rendesen, így hozzá is szoktam volna a látványhoz, de pár napja észrevettem, hogy nem látom a díszkivilágítást.Lehet vmi megmagyarázható oka?

Valoszinüleg az ABS jeladó a ludas. Letört vagy kontact hibás vagy akármi. Ott van a keréknél valahol.
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #4701 Dátum: 2007.11.15 csütörtök, 07:13:37 »



Koniman!

Köszi a segítséget, nagyon rendes embernek tűnik.
Most csinál nekem 1 fogaskereket, a csomagtartóajtó nyitó elketromos modulba!
Elvileg pénteken kész lesz.

Nagyon szívesen. Mi mindig oda hordjuk a kisebb-nagyobb gondjainkat és eddig a számunkra megoldhatatlan problémára röhörve rittyentette a megoldást és még el is hozta, mert tudta, hogy fontos.

Nem semmi a műhelye a 3.-on mi? nyes
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4702 Dátum: 2007.11.15 csütörtök, 22:31:28 »

Ki tudja, a kombi autónak hol van a csomiajtó nyitásérzékelője?
MKI-nek az ajtaja van fenn, és nem teljesen passzol, néha világít a visszajelző lámpa, néha nem(de többet igen).Szeretném megnézni, mi a baja
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #4703 Dátum: 2007.11.15 csütörtök, 22:42:26 »

Ki tudja, a kombi autónak hol van a csomiajtó nyitásérzékelője?
MKI-nek az ajtaja van fenn, és nem teljesen passzol, néha világít a visszajelző lámpa, néha nem(de többet igen).Szeretném megnézni, mi a baja

A kapcsolo mindíg a zárnál van kombinál az ajtóban 4,5 ajtósnál a hátsó fal alsórészen
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #4704 Dátum: 2007.11.15 csütörtök, 22:44:32 »

Ki tudja, a kombi autónak hol van a csomiajtó nyitásérzékelője?
MKI-nek az ajtaja van fenn, és nem teljesen passzol, néha világít a visszajelző lámpa, néha nem(de többet igen).Szeretném megnézni, mi a baja

sztem benne a zárban. MK IIInak tuti, h ott van, és anno a Sierrámban is ott volt. nem hiszem, h a 2 között máshova pakolták volna puszta szeszélyből Smiley végülis jó helye van ott.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4705 Dátum: 2007.11.15 csütörtök, 23:03:44 »

köszönöm, megnézem
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
LogoutX
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új hozzászólás #4706 Dátum: 2007.11.15 csütörtök, 23:32:32 »

köszönöm, megnézem

Egy mezei csavarhúzóval emuláld az ajtót a zárban, ha kialszik, ott a kapcsoló 
Naplózva

MK II 2.0 Zetec
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #4707 Dátum: 2007.11.16 péntek, 01:48:12 »



Koniman!

Köszi a segítséget, nagyon rendes embernek tűnik.
Most csinál nekem 1 fogaskereket, a csomagtartóajtó nyitó elketromos modulba!
Elvileg pénteken kész lesz.

Nagyon szívesen. Mi mindig oda hordjuk a kisebb-nagyobb gondjainkat és eddig a számunkra megoldhatatlan problémára röhörve rittyentette a megoldást és még el is hozta, mert tudta, hogy fontos.

Nem semmi a műhelye a 3.-on mi? nyes

Hát, igen, jól bedugta a lakásba a Tuti Mester Tuti Műhelyét. nyes eljen
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #4708 Dátum: 2007.11.16 péntek, 14:28:43 »

Sziasztok! 97es MK2est bontok ami ráadásul 2.0!

Heló. Engem jobb oldali lámpamozgató motor érdekelne wave
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4709 Dátum: 2007.11.16 péntek, 14:36:11 »

Milyen időközönként érdemes gyertyát és gyertyakábelt cserélni? köszi
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4710 Dátum: 2007.11.16 péntek, 14:43:16 »

Milyen időközönként érdemes gyertyát és gyertyakábelt cserélni? köszi

Ki ahogy... Én gyertyát 25-30000 km-enként cserélem, kábelt ritkán kell (5-6 év)
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #4711 Dátum: 2007.11.17 szombat, 21:41:04 »

Koniman!

Köszi mége1x a segítséget!  worship

Fogaskerék elkészült (3000 pénz), ma beszereltem és összeraktam a kombicsoda leghátsó ajtójába!  eljen

Kiválóan müxik. Csomagtartó ajtó, gombnyomásra nyílik az elektromos modulba szerelt foghiánymentes fogaskeréknek köszönhetően!  vigyor3
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #4712 Dátum: 2007.11.17 szombat, 21:41:56 »

A következő problémámra tud vki megoldást?

Menet közben szokot kattogni a zár, olyan a hangot hallok, mint amikor távirányítóval nyitott állapotnál rányitok,
ajtók nem zárodnak be, csak kattog rendszertelen időközönként.

Ötlet?  szomoru1
« Utoljára szerkesztve: 2007.11.18 vasárnap, 09:34:35 írta Styleair » Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #4713 Dátum: 2007.11.17 szombat, 21:53:02 »

A következő pronblémámra tud vki megoldást?

Menet közben szokot kattogni a zár, olyan a hangot hallok, mint amikor távirányítóval nyitott állapotnál rányitok,
ajtók nem zárodnak be, csak kattog rendszertelen időközönként.

Ötlet?  szomoru1

Úgy látom értesz a zárakhoz, szerintem hamarosan meg fogod tudni oldani   eljen  taps
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #4714 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 09:38:16 »

A következő pronblémámra tud vki megoldást?

Menet közben szokot kattogni a zár, olyan a hangot hallok, mint amikor távirányítóval nyitott állapotnál rányitok,
ajtók nem zárodnak be, csak kattog rendszertelen időközönként.

Ötlet?  szomoru1

Úgy látom értesz a zárakhoz, szerintem hamarosan meg fogod tudni oldani   eljen  taps

1enlore az a bajom, h nem tudom melyik ajtonal lehet a gubanc, vagy ez vmi kozponti problema lehet?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
BPeter01
Vendég
« Új hozzászólás #4715 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 13:06:12 »

A következő pronblémámra tud vki megoldást?

Menet közben szokot kattogni a zár, olyan a hangot hallok, mint amikor távirányítóval nyitott állapotnál rányitok,
ajtók nem zárodnak be, csak kattog rendszertelen időközönként.

Ötlet?  szomoru1

Úgy látom értesz a zárakhoz, szerintem hamarosan meg fogod tudni oldani   eljen  taps

1enlore az a bajom, h nem tudom melyik ajtonal lehet a gubanc, vagy ez vmi kozponti problema lehet?


Beüllsz az autódba, megnyomod a hátsó ablakfűtés kapcsolót, és nyomva tartod.
Aztán fogod a kulcsot, és ráadod a gyújtást, amikor ez sikerült elengeded az ablakfűtés gombját.
Ha ilyenkor bármelyik ajtót kinyitod, vagy megrángatod/meglökdösöd és ezért úgy érzi nyitva van, bimbammolni fog a lámpamodul.
Van a gépben egy ilyen önteszt. (amivel ön tesztelheti...)
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #4716 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 13:39:51 »

A következő pronblémámra tud vki megoldást?

Menet közben szokot kattogni a zár, olyan a hangot hallok, mint amikor távirányítóval nyitott állapotnál rányitok,
ajtók nem zárodnak be, csak kattog rendszertelen időközönként.

Ötlet?  szomoru1

Úgy látom értesz a zárakhoz, szerintem hamarosan meg fogod tudni oldani   eljen  taps

1enlore az a bajom, h nem tudom melyik ajtonal lehet a gubanc, vagy ez vmi kozponti problema lehet?


Beüllsz az autódba, megnyomod a hátsó ablakfűtés kapcsolót, és nyomva tartod.
Aztán fogod a kulcsot, és ráadod a gyújtást, amikor ez sikerült elengeded az ablakfűtés gombját.
Ha ilyenkor bármelyik ajtót kinyitod, vagy megrángatod/meglökdösöd és ezért úgy érzi nyitva van, bimbammolni fog a lámpamodul.
Van a gépben egy ilyen önteszt. (amivel ön tesztelheti...)

oké, de ezzel miert leszek előrébb? vagy csak nem értem, ez hogy visz közelebb a probléma megoldásához.

Nem az ajtóm nem záródik-nyitódik (azt látnám az egérmoziba is), hanem a közponzi zár kattog időnként, mint ahogy leírtam.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #4717 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 13:45:39 »

oké, de ezzel miert leszek előrébb? vagy csak nem értem, ez hogy visz közelebb a probléma megoldásához.

Nem az ajtóm nem záródik-nyitódik (azt látnám az egérmoziba is), hanem a közponzi zár kattog időnként, mint ahogy leírtam.
Nekem is ezt csinálta. WD40-es fürdő a zárak csatijának és 1 hónapig jó volt. Valószínű le kéne szilózni, de nincs rá időm.
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #4718 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 13:59:58 »

oké, de ezzel miert leszek előrébb?
BPéter szerint vmelyik zárérzékelőd nem műxik rendesen, ezzel meg lehet keresni.
Nekem is csinálja ugyanezt, mondjuk én  nem jutottam közelebb az önteszttel a megoldáshoz.  rinya
Most tervbe van véve, hogy megkeresem, melyik ajtó kattog.
Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #4719 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 14:11:38 »

Egyébként az MKII TD-k hogy mennek? 1.8-as van belőlük? Az milyet gyorsul? Valaki mintha régen 17 másodpercet írt volna valahol MKInél. De a régi dácsiák is 17 alatt voltak 100on.. Cheesy
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

Olee
Vendég
« Új hozzászólás #4720 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 14:16:14 »

Majd lemérem, ha érdekel, de biztos, hogy kevesebb idő is elég neki. Mondjuk nem is gyorsulásra gyártották.
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #4721 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 14:21:53 »

Egyébként az MKII TD-k hogy mennek? 1.8-as van belőlük? Az milyet gyorsul? Valaki mintha régen 17 másodpercet írt volna valahol MKInél. De a régi dácsiák is 17 alatt voltak 100on.. Cheesy

a dizlit azéé kell szeretni, mert ha azzal viszed a barátnőt szórakázni akkor jut pénz meghívni vlmire Cheesy ha V6 ül alattad akkor +mondhatod neki, h bocs de jöhettünk volna gyalog is. nekem eddig csak benzines autóim voltak, de most nagyon tetszik az a dolog, h ha indulok valahova akkor nem kell a város elhagyása előtt 1 kutat útba ejteni.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #4722 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 14:25:07 »

Hát igen, azt tudom, hogy ez így van. Smiley Csak kíváncsi vagyok, hogy milyen az MKI-II dízel, mert azokról itt nemnagyon szokott szó lenni. Mennyit esznek? 5-6 lityó?
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

Olee
Vendég
« Új hozzászólás #4723 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 14:26:33 »

Mondjuk én a V6-ot 9 literrel vezetem, ami szerintem nem sok. Persze nem is használom állat módjára.

A TD 6 literrel jár.
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #4724 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 14:26:56 »

Mennyit esznek? 5-6 lityó?
Nekem most speciel 6.5-7, de Cselló kolléga 5.5ről nyilatkozott. Bár neki nincs folyamatos kipufogótisztításon a verda...
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #4725 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 14:37:25 »

Mondjuk én a V6-ot 9 literrel vezetem, ami szerintem nem sok. Persze nem is használom állat módjára.

háát nekem így nem kellene V6. én minden autómat kihasználtam eddig. most is emiatt vettem dizlit. sokat kell mennem, és nemmind1 mennyit tolok a kutas zsebébe. előző autóm is ki volt használva maximálisan, pécs-miskolc távot 3,5 óra alatt toltam végig (ebbe benne volt a pesten átjövök is), meg is papilt 1 tank benzint az úton ... 85 liter.
nem kell állat módjára használni, ésszel is lehet gyorsan menni, persze a kaja kell.
« Utoljára szerkesztve: 2007.11.18 vasárnap, 14:40:14 írta Tsory » Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Olee
Vendég
« Új hozzászólás #4726 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 14:54:46 »

Én 130-al megyek.......mindig. eplus2

Én a tartósság, előzés, hegyi autópályák miatt vettem. Meg persze a V6 felirat miatt. vigyor3
Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #4727 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 15:03:48 »

Én ha állatkodok kicsit, akkor után megspórolom mindig:D Egy kis vadulás után jó ideig 2000 RPM alatt már felváltok Cheesy De még így is elég 2-2,5 hétvégére 5000 forintos tankolás. Nincs is időm meg alkalmam ennél többször használni, ezért merek átváltani V6ra Tongue Amikor már sokat fogok autózni (tanulás után), akkormár lesz keresetem is, és nem lesz gáz a nagy fogyi. Persze lehetne dízelem is, és akkor azzal járhatnék mindenhova, Szegedre is minden héten, de én nekem nemcsak azért kell autó, hogy eljussak Aból Bbe, hanem ez a hobbim is, meg nem akarok sokat vezetni, mert akkor már nemlesz hobbi, sőt unalmas lesz. Tongue
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #4728 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 15:15:29 »

Én ha állatkodok kicsit, akkor után megspórolom mindig:D Egy kis vadulás után jó ideig 2000 RPM alatt már felváltok Cheesy De még így is elég 2-2,5 hétvégére 5000 forintos tankolás. Nincs is időm meg alkalmam ennél többször használni, ezért merek átváltani V6ra Tongue Amikor már sokat fogok autózni (tanulás után), akkormár lesz keresetem is, és nem lesz gáz a nagy fogyi. Persze lehetne dízelem is, és akkor azzal járhatnék mindenhova, Szegedre is minden héten, de én nekem nemcsak azért kell autó, hogy eljussak Aból Bbe, hanem ez a hobbim is, meg nem akarok sokat vezetni, mert akkor már nemlesz hobbi, sőt unalmas lesz. Tongue

Én amikor tanultam, akkor busszal jártam........

Nincs érdeklődő a verdára?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #4729 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 15:16:44 »

Mondjuk én a V6-ot 9 literrel vezetem, ami szerintem nem sok. Persze nem is használom állat módjára.

A TD 6 literrel jár.

Szerintem így felesleges a V6, csak felírat olcsóbb...... nyes
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #4730 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 15:17:42 »

oké, de ezzel miert leszek előrébb? vagy csak nem értem, ez hogy visz közelebb a probléma megoldásához.

Nem az ajtóm nem záródik-nyitódik (azt látnám az egérmoziba is), hanem a közponzi zár kattog időnként, mint ahogy leírtam.
Nekem is ezt csinálta. WD40-es fürdő a zárak csatijának és 1 hónapig jó volt. Valószínű le kéne szilózni, de nincs rá időm.

Mit kéne pontosan leszilózni?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #4731 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 15:21:10 »

oké, de ezzel miert leszek előrébb?
BPéter szerint vmelyik zárérzékelőd nem műxik rendesen, ezzel meg lehet keresni.
Nekem is csinálja ugyanezt, mondjuk én  nem jutottam közelebb az önteszttel a megoldáshoz.  rinya
Most tervbe van véve, hogy megkeresem, melyik ajtó kattog.

Tádé + FeGa!

Majd írjuk meg ide a topicba mire jutottunk, mert erre kéne vmi végleges megoldás!
Még eszembe jutott: ha elindulok és bezárom belülről az ajtókat, zárt állapotban nem kattog.
Ja és nekem csak menet közben csinálja, állóhelyzetbe nem.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #4732 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 15:22:19 »

Én ha állatkodok kicsit, akkor után megspórolom mindig:D Egy kis vadulás után jó ideig 2000 RPM alatt már felváltok Cheesy De még így is elég 2-2,5 hétvégére 5000 forintos tankolás. Nincs is időm meg alkalmam ennél többször használni, ezért merek átváltani V6ra Tongue Amikor már sokat fogok autózni (tanulás után), akkormár lesz keresetem is, és nem lesz gáz a nagy fogyi. Persze lehetne dízelem is, és akkor azzal járhatnék mindenhova, Szegedre is minden héten, de én nekem nemcsak azért kell autó, hogy eljussak Aból Bbe, hanem ez a hobbim is, meg nem akarok sokat vezetni, mert akkor már nemlesz hobbi, sőt unalmas lesz. Tongue

kicsit ez amit írtál ellentmondásos. ha az autó a hobbid, a mindened akkor, hogybírod ki nélküle? vannak olyanok akik tőlem is jobban szeretik az autókat, de volt már néhány ismeretségem a netről, és amikor vlmiféle összeröffenésről esett szó akkor csodálkoztak, h autóval fogok érkezni. az volt a reakció, h ennyire autómániás, nem lehet épp eszű ember, vagy akkor csak kisgyerekről lehet szó. erre mit mondjak!? ... én sose mondtam senkinek, h épp eszű vagyok. kollégáim is soxor mondták, h nekem nem a szerelő aknába lenne a helyem, dehát végülis mind1 az, h hol foglalkozok vele, csak foglalkozhassak. tőlem 6éves koromba megkérdezte a szomszédnéni ... ahogy szokás: "mileszelhanagyleszel?", én meg válaszoltam ahogy szokás: "ajutósejelő" azt mondták, h majd kinövöm ... háát nem nőttem ki, az lettem és sose akartam más lenni. sajnos manapság megélni belőle eléggé macerás, ezért kicsit elkacsintottam más megélhetés után, de a szerelem megmaradt. én akkor is rosszul vagyok, ha a plusz-ba gyalog kell mennem, pedig összesen 100 méterre van. mindennap vezetek már sok éve, de valamiéé nem bírom megunni.
ha te télleg szereted az autókat akkor nem értem, h merülhet fel benned annak a dolognak akár csak a gyanúja is, h egyszer megunod a vezetést!? ... vagy akkor nem is szereted a dolgot annyira, csak üssön az autó!
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Olee
Vendég
« Új hozzászólás #4733 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 15:29:50 »

Ezt most itt olvassák el azok is, akik kérdezték, hogy minek nekem V6. Wink
Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #4734 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 16:17:40 »

Tádé + FeGa!

Majd írjuk meg ide a topicba mire jutottunk, mert erre kéne vmi végleges megoldás!
Még eszembe jutott: ha elindulok és bezárom belülről az ajtókat, zárt állapotban nem kattog.
Ja és nekem csak menet közben csinálja, állóhelyzetbe nem.
Nekem is csak menet közben csinálja. Én még átforrasztottam az egész vezérlő panelt, mert voltak rajta repedt forrasztások, de ez egyáltalán nem volt semmilyen hatással rá Sad . Ha lesz időm nekiállok, és természetesen jelezni fogom az eredményt de sajnos most a kormánymű csere vár a gépezetre, rám meg az árának a megkeresése rinya
Naplózva
csaba14
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4343



E-mail
« Új hozzászólás #4735 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 16:32:10 »

Én ha állatkodok kicsit, akkor után megspórolom mindig:D Egy kis vadulás után jó ideig 2000 RPM alatt már felváltok Cheesy De még így is elég 2-2,5 hétvégére 5000 forintos tankolás. Nincs is időm meg alkalmam ennél többször használni, ezért merek átváltani V6ra Tongue Amikor már sokat fogok autózni (tanulás után), akkormár lesz keresetem is, és nem lesz gáz a nagy fogyi. Persze lehetne dízelem is, és akkor azzal járhatnék mindenhova, Szegedre is minden héten, de én nekem nemcsak azért kell autó, hogy eljussak Aból Bbe, hanem ez a hobbim is, meg nem akarok sokat vezetni, mert akkor már nemlesz hobbi, sőt unalmas lesz. Tongue

kicsit ez amit írtál ellentmondásos. ha az autó a hobbid, a mindened akkor, hogybírod ki nélküle? vannak olyanok akik tőlem is jobban szeretik az autókat, de volt már néhány ismeretségem a netről, és amikor vlmiféle összeröffenésről esett szó akkor csodálkoztak, h autóval fogok érkezni. az volt a reakció, h ennyire autómániás, nem lehet épp eszű ember, vagy akkor csak kisgyerekről lehet szó. erre mit mondjak!? ... én sose mondtam senkinek, h épp eszű vagyok. kollégáim is soxor mondták, h nekem nem a szerelő aknába lenne a helyem, dehát végülis mind1 az, h hol foglalkozok vele, csak foglalkozhassak. tőlem 6éves koromba megkérdezte a szomszédnéni ... ahogy szokás: "mileszelhanagyleszel?", én meg válaszoltam ahogy szokás: "ajutósejelő" azt mondták, h majd kinövöm ... háát nem nőttem ki, az lettem és sose akartam más lenni. sajnos manapság megélni belőle eléggé macerás, ezért kicsit elkacsintottam más megélhetés után, de a szerelem megmaradt. én akkor is rosszul vagyok, ha a plusz-ba gyalog kell mennem, pedig összesen 100 méterre van. mindennap vezetek már sok éve, de valamiéé nem bírom megunni.
ha te télleg szereted az autókat akkor nem értem, h merülhet fel benned annak a dolognak akár csak a gyanúja is, h egyszer megunod a vezetést!? ... vagy akkor nem is szereted a dolgot annyira, csak üssön az autó!
A vezetés szerintem olyan mint amikor a gyerekek játszanak(persze most nem rendszeres napi 1000km-röl beszélek),ez egy fajta szórakozás , aki nem igy veszi az soha nem szeret vezetni,aki pedig így vélekedik annak nem teher a vezetés.Én már többször vezettem napi 1000km fölött úgy, hogy nem volt különösebben tehr,sőt élveztem.Egy szóval szerintem ezt nem lehet megunni.
Naplózva

2005 5 ajtós tdci 130 le ,bör,dvd navi ...
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #4736 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 16:50:59 »

Tádé + FeGa!

Majd írjuk meg ide a topicba mire jutottunk, mert erre kéne vmi végleges megoldás!
Még eszembe jutott: ha elindulok és bezárom belülről az ajtókat, zárt állapotban nem kattog.
Ja és nekem csak menet közben csinálja, állóhelyzetbe nem.
Nekem is csak menet közben csinálja. Én még átforrasztottam az egész vezérlő panelt, mert voltak rajta repedt forrasztások, de ez egyáltalán nem volt semmilyen hatással rá Sad . Ha lesz időm nekiállok, és természetesen jelezni fogom az eredményt de sajnos most a kormánymű csere vár a gépezetre, rám meg az árának a megkeresése rinya

Kitartás!
Ha meglesz, jó lesz és értékelni fogod!

Hogy derült ki, h kormányművet kell cserélni, Mit tapasztaltál?
Mibe fáj ez (anyag+munkadíj)?

Én nem tudom mikor tudok foglalkozni a zár kattogással, de ha lesz vmi új infom, akkor majd közlöm.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #4737 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 17:20:06 »

Kitartás!
Ha meglesz, jó lesz és értékelni fogod!

Hogy derült ki, h kormányművet kell cserélni, Mit tapasztaltál?
Mibe fáj ez (anyag+munkadíj)?

Én nem tudom mikor tudok foglalkozni a zár kattogással, de ha lesz vmi új infom, akkor majd közlöm.
Először furcsa hangokat jelentett asszonypajtás a fedélzetről, kivizsgálva a szervószivattyú adta a hangot, mivel kevés volt az olaj. beletöltöttem fél litert, minden ok. lett. Mivel sehol nem volt egy csepp olaj nem is aggódtam. Aztán 2 nap múlva ismét az asszonynál Smiley újra csinálta. Olajfolyás sehol. Ismét fél liter olaj. Aztán aláfeküdtem, mert az olaj nem tűnhet el csak úgy! A kormánymű gumiharangok felfújódtak mint a lufi.
Bontott kormánymű 27.000.-
porvédő 1040.- a Cromaxnál, de csak 1 db volt nekik  falbav (Ha lett volna akkor már nagyautós topik biztos nem megyek oda).
A maradékot Wyctor segítségével szerzem be (másik porvédő, szervó olaj)
a munkadíj 8000.- lesz egy ismerős segítségével
plusz az eddíg "eltankolt" 2 liter olaj (kiengedtem a gumiharangból)
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #4738 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 17:31:59 »

ha elindulok és bezárom belülről az ajtókat, zárt állapotban nem kattog.
Ja és nekem csak menet közben csinálja, állóhelyzetbe nem.
Akkor vhol zárt ajtót érzékel egy pillanatra. Nekem álló helyzetben is csinázza.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #4739 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 17:50:44 »

Kitartás!
Ha meglesz, jó lesz és értékelni fogod!

Hogy derült ki, h kormányművet kell cserélni, Mit tapasztaltál?
Mibe fáj ez (anyag+munkadíj)?

Én nem tudom mikor tudok foglalkozni a zár kattogással, de ha lesz vmi új infom, akkor majd közlöm.
Először furcsa hangokat jelentett asszonypajtás a fedélzetről, kivizsgálva a szervószivattyú adta a hangot, mivel kevés volt az olaj. beletöltöttem fél litert, minden ok. lett. Mivel sehol nem volt egy csepp olaj nem is aggódtam. Aztán 2 nap múlva ismét az asszonynál Smiley újra csinálta. Olajfolyás sehol. Ismét fél liter olaj. Aztán aláfeküdtem, mert az olaj nem tűnhet el csak úgy! A kormánymű gumiharangok felfújódtak mint a lufi.
Bontott kormánymű 27.000.-
porvédő 1040.- a Cromaxnál, de csak 1 db volt nekik  falbav (Ha lett volna akkor már nagyautós topik biztos nem megyek oda).
A maradékot Wyctor segítségével szerzem be (másik porvédő, szervó olaj)
a munkadíj 8000.- lesz egy ismerős segítségével
plusz az eddíg "eltankolt" 2 liter olaj (kiengedtem a gumiharangból)

értem
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #4740 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 19:17:09 »



Én is így vagyok vele kicsikorom óta. Mindenem az autók. De már nem tölt fel annyira adrenalinnal az egész, mint anno.  Undecided Ha sokat vezetek, akkor utána nem is igazán hiányzik pár napig. Bár lehet, hogy csak azért nem tölt el annyira a lelkesedés mint régen, mert mostanában kicsit sok dolog van ami leköti az agyam. Lehet, hogy csak átmeneti állapot. De kifejezetten unalmas nekem, ha szériakülsejű autóval, lájtos városi kocsikázást kell produkálni. Ezért is akarom minél előbb megvalósítani a tuningolt V6 álmot.
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

stealt
Vendég
« Új hozzászólás #4741 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 20:13:32 »


Rocco,
Te még lehet, hogy nem tudod, hogy mi a két legszomorubb dolog a világon ?
1.) egy részeg nő  gunyos1
2.) a gyalogos autos  rinya sir

Jó autot nem tudsz megunni, csak rossztól fanyalogni. wave
Naplózva
gyuri old
Vendég
« Új hozzászólás #4742 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 20:24:20 »


Rocco,
Te még lehet, hogy nem tudod, hogy mi a két legszomorubb dolog a világon ?
1.) egy részeg nő  gunyos1
2.) a gyalogos autos  rinya sir

Jó autot nem tudsz megunni, csak rossztól fanyalogni. wave
ahogy tetszik mondani eljen
Naplózva
gyuri old
Vendég
« Új hozzászólás #4743 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 20:26:57 »

JÉ!
megszüntem kopasz lenni Huh? worship
Naplózva
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #4744 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 20:35:49 »

Akkor sajnáljatok már engem is egy kicsit!
Gyalogos autós vagyok, olyannyira, hogy már nem is motorozok.
Múlt héten vettem BKV bérletet.  rinya szomoru1
Naplózva
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #4745 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 20:40:07 »

Múlt héten vettem BKV bérletet.  rinya szomoru1
[/quote]



Akkor BMV-vel jársz? eplus2


Busz
Metró
Villamos wow1
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #4746 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 20:45:09 »

Akkor BMV-vel jársz? eplus2
Busz
Metró
Villamos wow1

Ja.  szomoru1 Annyit gyalogoltam a héten, hogy borzasztó, semminek nem találtam a megállóját.
Többet mentem gyalog, mint BKV-n.
Majdcsak kitavaszodik, és motorzok, vagy kész lesz a kocsi...
Naplózva
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #4747 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 20:47:01 »


Ja.  szomoru1 Annyit gyalogoltam a héten, hogy borzasztó, semminek nem találtam a megállóját.
Többet mentem gyalog, mint BKV-n.
Majdcsak kitavaszodik, és motorzok, vagy kész lesz a kocsi...
[/quote]

Hajrá eljen
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
gyuri old
Vendég
« Új hozzászólás #4748 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 20:57:48 »

Akkor sajnáljatok már engem is egy kicsit!
Gyalogos autós vagyok, olyannyira, hogy már nem is motorozok.
Múlt héten vettem BKV bérletet.  rinya szomoru1
utoljára 45ft-os bérletem volt.borzasztó egy autós embernek a BKV,azt tudod,hogy hol van megálló,mert ott kell kerülgetni,de,hogy hányas és hova megy azt nem nagyon.kárpotólni fog a V6 ha kész lesz.
Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #4749 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 21:05:32 »

Akkor sajnáljatok már engem is egy kicsit!
Gyalogos autós vagyok, olyannyira, hogy már nem is motorozok.
Múlt héten vettem BKV bérletet.  rinya szomoru1
utoljára 45ft-os bérletem volt.borzasztó egy autós embernek a BKV,azt tudod,hogy hol van megálló,mert ott kell kerülgetni,de,hogy hányas és hova megy azt nem nagyon.kárpotólni fog a V6 ha kész lesz.
Ráadásul mennyi benzint lehetett volna tankolni a bérlet árából!? (7350 Ft-aki esetleg nem tudná, mert autózik hehe)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 101 102 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.076 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.