Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 01:54:02 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 94 95 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106 107 108 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745880 alkalommal)
0 Felhasználó és 40 vendég van a témában
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5000 Dátum: 2007.12.14 péntek, 10:09:26 »

Na, gratula! Akkor most már lehet menni a kicsikével! Remélem hamarosan személyesen is megnézhetem a járgyánt. Wink Nekem a rázás teljesen oké, szerintem valami a nyári gumival volt, egyedül a kormányt kellene visszaállítani, de egyszerűen nincs időm elmenni egy futóműveshez. Asszem ezt kérem karira, hogy legyen szabad pár órám.  wave
[/quote]

Köszi! Szívesen megmutatom, én is megvizslatnék egy-két márkatársat,még nem volt Mondim és jól jön minden tanács. Nem lesz valami jó kis márkatalálkozó,ahol összejön pár Mondeo??
Igen,idő nem ártana. Az én szerelőmet csak ajánlani tudom! 7végén is símán dolgozik,sőt, engem a múltkor kedd este tízkor segített ki, eljött házhoz. Király a csávó, és nagyon jó áron dolgozik!Bár valszeg Nálad nem ártana egy futóműgeometriát nézni/állítani, ott be is tudják igazítani a kormányt. Egyébként ez hamar megvan,max fél óra,meg is tudod várni a helyszínen. Vagy addig keress egy netkávézót és fórumozz egy jót Smiley
Naplózva
Rampart
Vendég
« Új hozzászólás #5001 Dátum: 2007.12.14 péntek, 12:21:17 »

Én is megvizslatnék egy-két márkatársat,még nem volt Mondim és jól jön minden tanács. Nem lesz valami jó kis márkatalálkozó,ahol összejön pár Mondeo??

Szokott lenni ilyen, sacc/kb havonta, a Lurdy-ház külső parkolójában, na és évente kétszer országosan is! Figyeld sűrűn a Mondeo Találkozó topicot, ott mindig vannak friss infók, ha körvonalazódik valami minitali.  wave
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5002 Dátum: 2007.12.14 péntek, 16:25:11 »

Én is megvizslatnék egy-két márkatársat,még nem volt Mondim és jól jön minden tanács. Nem lesz valami jó kis márkatalálkozó,ahol összejön pár Mondeo??

Szokott lenni ilyen, sacc/kb havonta, a Lurdy-ház külső parkolójában, na és évente kétszer országosan is! Figyeld sűrűn a Mondeo Találkozó topicot, ott mindig vannak friss infók, ha körvonalazódik valami minitali.  wave

KIRÁLY!!!!
Meglesz!!!
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5003 Dátum: 2007.12.14 péntek, 19:38:51 »


Köszi! Szívesen megmutatom, én is megvizslatnék egy-két márkatársat,még nem volt Mondim és jól jön minden tanács. Nem lesz valami jó kis márkatalálkozó,ahol összejön pár Mondeo??
Igen,idő nem ártana. Az én szerelőmet csak ajánlani tudom! 7végén is símán dolgozik,sőt, engem a múltkor kedd este tízkor segített ki, eljött házhoz. Király a csávó, és nagyon jó áron dolgozik!Bár valszeg Nálad nem ártana egy futóműgeometriát nézni/állítani, ott be is tudják igazítani a kormányt. Egyébként ez hamar megvan,max fél óra,meg is tudod várni a helyszínen. Vagy addig keress egy netkávézót és fórumozz egy jót Smiley

Most volt 1 hete minitali a Lurdynál, én is kost voltam először, nagyon jó volt. Biztos lesz januárban is. De lehet csinálni részemről midi-talit is.  integet2
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Rampart
Vendég
« Új hozzászólás #5004 Dátum: 2007.12.14 péntek, 19:51:25 »

Most volt 1 hete minitali a Lurdynál, én is kost voltam először, nagyon jó volt. Biztos lesz januárban is. De lehet csinálni részemről midi-talit is.  integet2

Olyat is lehet, sőt, szokott is lenni! Főleg Fusimnál, ő valahogy olyan központi találkahely.  Wink nyes taps Valaki mindig megy hozzá!
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #5005 Dátum: 2007.12.14 péntek, 21:38:29 »

Most volt 1 hete minitali a Lurdynál, én is kost voltam először, nagyon jó volt. Biztos lesz januárban is. De lehet csinálni részemről midi-talit is.  integet2

Olyat is lehet, sőt, szokott is lenni! Főleg Fusimnál, ő valahogy olyan központi találkahely.  Wink nyes taps Valaki mindig megy hozzá!

2 ünnep között szabin leszek, egyik napra beiktathatunk valami káposztaligeti találkozót + kéne valami jó hely ahol lehet enni Wink
Naplózva
Rampart
Vendég
« Új hozzászólás #5006 Dátum: 2007.12.14 péntek, 21:43:19 »

2 ünnep között szabin leszek, egyik napra beiktathatunk valami káposztaligeti találkozót + kéne valami jó hely ahol lehet enni Wink

Elvileg én is szabin vagyok! Pártolom az ötletet!  taps wave
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5007 Dátum: 2007.12.14 péntek, 22:41:14 »


Elvileg én is szabin vagyok! Pártolom az ötletet!  taps wave

Lehet hogy én is mennék, ha lehet. Roll Eyes bár nem leszek szabin és a meló mennyisége csak nő. De valami külvárosi találka nagyon szimpi (akár Dunakeszi)...
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Rampart
Vendég
« Új hozzászólás #5008 Dátum: 2007.12.14 péntek, 22:50:55 »

Lehet hogy én is mennék, ha lehet. Roll Eyes bár nem leszek szabin és a meló mennyisége csak nő. De valami külvárosi találka nagyon szimpi (akár Dunakeszi)...

Nincs eltiltva senki, csak mivel közel lakunk egymáshoz, ad hoc jelleggel szoktunk összefutni. De szerintem fogod olvasni a fejleményeket!  integet2
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5009 Dátum: 2007.12.15 szombat, 08:48:23 »

Nincs eltiltva senki, csak mivel közel lakunk egymáshoz, ad hoc jelleggel szoktunk összefutni. De szerintem fogod olvasni a fejleményeket!  integet2
Ezek szerint vannak "kelet-pestiek" rajtam kívül, helyes!  eplus2
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5010 Dátum: 2007.12.16 vasárnap, 11:26:55 »

Keresek bontott első lököst, vagy olyan is jó lenne, aminek csak a jobb oldala sérült, és a bal épp. És egy bal ködlámpát is MK2-be.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
bales
Vendég
« Új hozzászólás #5011 Dátum: 2007.12.16 vasárnap, 19:31:29 »

Keresek bontott első lököst, vagy olyan is jó lenne, aminek csak a jobb oldala sérült, és a bal épp. És egy bal ködlámpát is MK2-be.
Nekem egy jobbos ködlámpa kellene. Ha csak így kapsz szólj és átveszem!
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5012 Dátum: 2007.12.16 vasárnap, 20:26:34 »

Villamossági kérdésem van felétek.
Amióta megvan az autó ( 2 éve ), induláskor mindíg elhalványul a világítás, de utána visszaáll.
Azt hittem ez normális
De most a havas, letaposott utakon, amikor az ABS gyakorlatilag állandóan működik, azt vettem észre, hogy ilyenkor is elhalványul a világítás kb. felére, majd pár mp múlva visszaáll.
Na, gondolom ez már nem gyári.
Mi lehet a baja?
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5013 Dátum: 2007.12.17 hétfő, 22:37:24 »

Nincs tipp?
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #5014 Dátum: 2007.12.17 hétfő, 22:45:34 »

Nincs tipp?
Az elhalványulás plussz áramfelvételre utal. Az önindító elég sok áramot vesz fel, ezért ez e szitu még akár normálisnak mondható.
De lehet, az elektromos rendszer gyenge.(Akku, generátor)
Szerintem megér egy vizsgálatot. wave
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
Zseby1984
Vendég
« Új hozzászólás #5015 Dátum: 2007.12.17 hétfő, 22:49:02 »

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy most mikor már fagy, a kipörgésgátló és a blokkolásgátló egyre nagyobb szerepet kap. Szerencsére a kocsimba szinte minden földi jót beletettek, többek közt ezeket is. Viszont, amkor valamelyik működik, akkor ilyen hülye hörgő hangot ad. Blokkolásgátlónál meg a visszajelző is vábrál. Ez normális? Előre is köszi
Naplózva
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #5016 Dátum: 2007.12.17 hétfő, 23:01:48 »

Blokkolásgátlónál meg a visszajelző is vábrál.
Sőt, még a pedál is "ráz". Evvel bünteti az autó a sofört, mert nei kell korigálni a hibákat eplus2 eplus2
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
Zseby1984
Vendég
« Új hozzászólás #5017 Dátum: 2007.12.17 hétfő, 23:06:31 »

Nem, csak kipróbáltam, hogy működnek-e ezek a dolgok is a kocsin. Működni működik, csak hülye hangja is van, és nem tudom, hogy ez mekkora baj
Naplózva
Olee
Vendég
« Új hozzászólás #5018 Dátum: 2007.12.17 hétfő, 23:15:38 »

Normális. Legalábbis remélem, mert az enyémnek is olyan hangja van.  vigyor3
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5019 Dátum: 2007.12.17 hétfő, 23:40:29 »

Sziasztok!

Majd egy hete vagyok a boldog tulajdonosa neki:
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1677227&command=ugras&screenwidth=1024

Igyekszem majd minél többet visszaolvasni, de nem garantálhatom, hogy soha nem kérdezek meg már korábban kibeszélt témákat. Előre is bocs!
Van pár furcsaság, amiben szeretnék majd tisztán látni.

Zoli
Naplózva
Rampart
Vendég
« Új hozzászólás #5020 Dátum: 2007.12.17 hétfő, 23:47:48 »

Sziasztok!
Majd egy hete vagyok a boldog tulajdonosa neki:
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1677227&command=ugras&screenwidth=1024
Igyekszem majd minél többet visszaolvasni, de nem garantálhatom, hogy soha nem kérdezek meg már korábban kibeszélt témákat. Előre is bocs!
Van pár furcsaság, amiben szeretnék majd tisztán látni.
Zoli

Szia!

Először is gratulálok a típushoz, remélem, hogy még nagyon sokáig fogod örömödet lelni benne, az együtt átélt élményekről már nem is beszélve!

Másodszor üdv a csapatban! Az újakat nem szoktuk megenni reggelire, ha esetleg kérdésük van! Ha tudsz, légy minél többet a fórumon, hogy megismerd ezt a NAGYON jó társaságot!
Ja, és a talikról sem megfeledkezni!  integet2 integet2
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5021 Dátum: 2007.12.17 hétfő, 23:54:03 »

Csak egy kivonatos lista a tisztázandók közül:
- eredeti kerékméret. Most 195/60R14 van rajta.
- talán ebből következően úgy tűnik rengeteget csal az órám (80 vs. 64)
- első ködlámpák nem világítanak
- tompított fényszórók "össze-vissza" világítanak (beállítható?)
- hátsó ablaktörlő nem működik
- az első ajtóban lévő szellőzőrostélyok milyen állásban mennyi levegőt kell leheljenek?
- ha veszek egy pótkulcsot, hozzátaníthatom az autómhoz? (rádiós)

Már megrendeltem az amazonon a Haynes könyvet. Remélem karácsony után megkapom.
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5022 Dátum: 2007.12.17 hétfő, 23:59:09 »


Először is gratulálok a típushoz, remélem, hogy még nagyon sokáig fogod örömödet lelni benne, az együtt átélt élményekről már nem is beszélve!

Másodszor üdv a csapatban! Az újakat nem szoktuk megenni reggelire, ha esetleg kérdésük van! Ha tudsz, légy minél többet a fórumon, hogy megismerd ezt a NAGYON jó társaságot!
Ja, és a talikról sem megfeledkezni!  integet2 integet2

Köszönöm!
Igyekszem majd minél többen erre járni. Már elkezdtem olvasni pár témát, de rengeteg az olvanivaló. Megpróbálok tematikusan haladni. A tavaszi Ford találkozón ott voltam a kicsi családommal. Megpróbálunk majd eljutni egy Mondeo találkozóra is.
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5023 Dátum: 2007.12.18 kedd, 00:02:06 »

Sziasztok!

Majd egy hete vagyok a boldog tulajdonosa neki:
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1677227&command=ugras&screenwidth=1024

Igyekszem majd minél többet visszaolvasni, de nem garantálhatom, hogy soha nem kérdezek meg már korábban kibeszélt témákat. Előre is bocs!
Van pár furcsaság, amiben szeretnék majd tisztán látni.

Zoli

Üdv idebennt!  wave
A logó tui, név meg pláne! eljen
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #5024 Dátum: 2007.12.18 kedd, 00:02:09 »

Csak egy kivonatos lista a tisztázandók közül:
- eredeti kerékméret. Most 195/60R14 van rajta.
- talán ebből következően úgy tűnik rengeteget csal az órám (80 vs. 64)
- első ködlámpák nem világítanak
- tompított fényszórók "össze-vissza" világítanak (beállítható?)
- hátsó ablaktörlő nem működik
- az első ajtóban lévő szellőzőrostélyok milyen állásban mennyi levegőt kell leheljenek?
- ha veszek egy pótkulcsot, hozzátaníthatom az autómhoz? (rádiós)

Már megrendeltem az amazonon a Haynes könyvet. Remélem karácsony után megkapom.

Üdv

- Ha minden igaz, a gyári mérted 205/55R15 ennek bizony nem váltómérete a 195/60R14, a különbség 17mm. Az óra akkor is fog csalni, de nem ennyit.
Váltóméret kalkulátor: http://www.weltgumi.hu/valtomeret_szamologep.html
- ködlámpánál több esélyes... égők, kapcsolók, bizti
- fényszórók - természetesen beállíthatóak. A tetejükön van két-két csavar... szervízben 10 perc.
- Kulcs tanítható ha megvan a Master...
« Utoljára szerkesztve: 2007.12.18 kedd, 00:08:40 írta Maffy » Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5025 Dátum: 2007.12.18 kedd, 00:05:46 »

Nem, csak kipróbáltam, hogy működnek-e ezek a dolgok is a kocsin. Működni működik, csak hülye hangja is van, és nem tudom, hogy ez mekkora baj

Nem baj. Ez így működik jól.
A hétvégi hóesés itt Szolnokon és főleg az utcánkban egy nagyon szimpatikus jépályát eredményezett. Tökéletes tesztpálya az ABS és az ASR részére.  eplus2

De hamár ASR. Itt (mármint a Mondeonál) hogy működik?
Megfékezi a kereket? Mert érzésre olyan. Kivülről még nem néztem "kipörgésgátlás" közben.  Wink
Naplózva
Rampart
Vendég
« Új hozzászólás #5026 Dátum: 2007.12.18 kedd, 00:10:13 »



A visszaolvasás nem egyszerű feladat, én is küzdöttem vele anno. Arról nem is beszélve, hogy család, és munka mellett korántsem egyszerű a dolog.

A Mondeo Találkozó témában mindig találsz majd friss információt, bár Szolnokról valószínű, hogy csak az országos találkozóra jönnél. De ez még odébb is van, hisz most így egy hét után más a fontos!

Először az ismerkedés az új autóval! Szorítok!  Wink wave wave
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5027 Dátum: 2007.12.18 kedd, 00:23:04 »

- Ha minden igaz, a gyári mérted 205/55R15 ennek bizony nem váltómérete a 195/60R14, a különbség 17mm. Az óra akkor is fog csalni, de nem ennyit.
- ködlámpánál több esélyes... égők, kapcsolók, bizti
- fényszórók - természetesen beállíthatóak. A tetejükön van két-két csavar... szervízben 10 perc.
- Kulcs tanítható ha megvan a Master...

- Sebességet majd még valami pontosabbal megmérem (GPS). Nem biztos hogy ekkora az eltérés. Utcaszéli tábla mondta a 64-et.
Ez a 205/55R15 a tuti gyári méretem? Azért mert 2.0 Ghia?
- Nekem sajnos csak egy fekete kulcsom van. Piros nuku. Így esélytelen?
A többit meg majd sorjában. Csak magamnak is ösze akartam kisit foglalni miket kell megcsinálni.
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #5028 Dátum: 2007.12.18 kedd, 00:25:23 »

Lesz aki fejből nyomja a gyári méreted, én innen szedtem: http://www.gumibolt.hu/autotip/ford.htm... de a 14-es felni gyanús volt... vigyor3

Kulcs ügyben Fusim biztosan tud véglegest mondani, szerintem kell hozzá a master....de lehet, hogy egy márkaszervíz segíthet... ha mást nem, egy komplett zárcserével biztosan  nyes
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #5029 Dátum: 2007.12.18 kedd, 07:31:40 »

Kulcs megy piros nélkül is, de csak szagszervízben. Utána azthiszem lesz már piros is...  nyes
195/60R15 a gumi, szvsz. Nekem a TáDén ez van.
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #5030 Dátum: 2007.12.18 kedd, 08:46:36 »


- Kulcs tanítható ha megvan a Master...



Az órában lévő led szokott világítani villogni? Ha lebontod a kormányoszlop burkolatot és a kormánykapcsolóra rá van húzva egy műanyag kengyel akkor van PATS rendszered ezeket meg kéne nézni. A kulcsba kéne lenni egy szines betétnek két piros ilyesmi szinű
Naplózva
Schmidi
Vendég
« Új hozzászólás #5031 Dátum: 2007.12.18 kedd, 08:59:28 »


Jóvanmá, hány fórumon leszünk még együtt?  nyes

Gratula hozzá  wave
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #5032 Dátum: 2007.12.18 kedd, 09:20:10 »

Érdekelteknek:

MKII gyári méretei amúgy: 185/65R14 vagy 195/60R15 vagy 205/55R15

Ezekből lehet válogatni.  integet2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #5033 Dátum: 2007.12.18 kedd, 09:42:25 »

Sziasztok.Nekem van egy olyan bánatom,hogy a bal hátsó részénél kopog valami.Valahonnan fentröl jön a hang,lengéscs.-körül.Mi lehetne ez? Torony csapágy?Valakinek volt már hasonló godja?Szétszedném csak akkor meg utána elis kéne menni alkatrészért ahoz meg vissza is kéne rakni.Ha meg csak ugy veszek valamit az megint zsákba macska. Ha felnyitom a csomagtartót és onnan ringatom a kocsit akkor ott baloldalt fent lehet hallani a kattogás nyikorgás nem tom minek nevezzem.
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5034 Dátum: 2007.12.18 kedd, 12:55:01 »

Az órában lévő led szokott világítani villogni? Ha lebontod a kormányoszlop burkolatot és a kormánykapcsolóra rá van húzva egy műanyag kengyel akkor van PATS rendszered ezeket meg kéne nézni. A kulcsba kéne lenni egy szines betétnek két piros ilyesmi szinű

Az órában világít a LED 2-3 másodpercig, amikor bezárom. De lehet hogy csak akkor, ha "kettőre" zárom.
Legjobb emlékeim szerint a kulcsban semmilyen piros színű rész nincs. A kicsi LED-en kívül.  Wink
Este megvizuálom a többi ellenőrzendőt is.

Van olyan, hogy rádiós zár, de nincs immobilizer?
Mert akkor gondolom simán másolható a kulcs.
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5035 Dátum: 2007.12.18 kedd, 12:56:49 »

Jóvanmá, hány fórumon leszünk még együtt?  nyes

Gratula hozzá  wave

Megyek utánad mindenhová!  Nem tudsz eltűnni!
Azért Bird-öt nem biztos hogy veszek egyhamar...  nyes
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #5036 Dátum: 2007.12.18 kedd, 12:57:41 »

Az órában világít a LED 2-3 másodpercig, amikor bezárom.
Utána villog folyamatosan, ha immós.
Naplózva
Schmidi
Vendég
« Új hozzászólás #5037 Dátum: 2007.12.18 kedd, 12:59:50 »

Megyek utánad mindenhová!  Nem tudsz eltűnni!
Azért Bird-öt nem biztos hogy veszek egyhamar...  nyes

Kár, pont tudok egy eladót, ma raktam fel a használtautóra.  smile
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #5038 Dátum: 2007.12.18 kedd, 13:04:48 »

Az órában lévő led szokott világítani villogni? Ha lebontod a kormányoszlop burkolatot és a kormánykapcsolóra rá van húzva egy műanyag kengyel akkor van PATS rendszered ezeket meg kéne nézni. A kulcsba kéne lenni egy szines betétnek két piros ilyesmi szinű

Az órában világít a LED 2-3 másodpercig, amikor bezárom. De lehet hogy csak akkor, ha "kettőre" zárom.
Legjobb emlékeim szerint a kulcsban semmilyen piros színű rész nincs. A kicsi LED-en kívül.  Wink
Este megvizuálom a többi ellenőrzendőt is.

Van olyan, hogy rádiós zár, de nincs immobilizer?
Mert akkor gondolom simán másolható a kulcs.

Akkor RF kulcsod van távirányítós, és duplazár, tuti van pats hurok a kormányzárnál felesleges lebontani. Pats os kulcsot kell venned és rámásoltatni a mintázatot Asztalos János utca Cromax a legolcsobb ott rá is programozzák az újat - hívd fel őket olyan 10K jó ár érte. Ha csak sima nyersre másolsz az nem fogja indítani az autót csak nyitni.
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5039 Dátum: 2007.12.18 kedd, 13:14:56 »

Akkor RF kulcsod van távirányítós, és duplazár, tuti van pats hurok a kormányzárnál felesleges lebontani. Pats os kulcsot kell venned és rámásoltatni a mintázatot Asztalos János utca Cromax a legolcsobb ott rá is programozzák az újat - hívd fel őket olyan 10K jó ár érte. Ha csak sima nyersre másolsz az nem fogja indítani az autót csak nyitni.

Miután bezárom világít a led, de ha elaludt, nem villog tovább, mint ahogy Tádé írta.
Ezek szerint mégsem?  Huh?

Kulcsmásolás gondolom 8-tól négyig, hétköznap. Szolnoki versenyző vagyok.
Azért felhívom őket. Csak előbb tisztázni akarom, mim is van egyáltalán.  Grin
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #5040 Dátum: 2007.12.18 kedd, 13:57:05 »

Miután bezárom világít a led, de ha elaludt, nem villog tovább, mint ahogy Tádé írta.
Ezek szerint mégsem?
Akkor sztem nem immós. Mehet sima másolás, a távkütyüt rá lehet hangolni 1 db kulccsal is DIY.
Naplózva
bales
Vendég
« Új hozzászólás #5041 Dátum: 2007.12.18 kedd, 15:47:40 »


Először is gratulálok a típushoz, remélem, hogy még nagyon sokáig fogod örömödet lelni benne, az együtt átélt élményekről már nem is beszélve!

Másodszor üdv a csapatban! Az újakat nem szoktuk megenni reggelire, ha esetleg kérdésük van! Ha tudsz, légy minél többet a fórumon, hogy megismerd ezt a NAGYON jó társaságot!
Ja, és a talikról sem megfeledkezni!  integet2 integet2

Köszönöm!
Igyekszem majd minél többen erre járni. Már elkezdtem olvasni pár témát, de rengeteg az olvanivaló. Megpróbálok tematikusan haladni. A tavaszi Ford találkozón ott voltam a kicsi családommal. Megpróbálunk majd eljutni egy Mondeo találkozóra is.

Rampartnak tökéletesen igaza van!
Én sem régen /fél éve/ vagyok mondi tulajdonos, a fórumot pedig még később fedeztem fel, de soha nem volt semmilyen negatív tapasztalatom a csapattal kapcsolatban. Pedig nem ismerek még senkit személyesen, de mindig gyorsan jön a kérdéseimre a válasz, és az mindig korrekt és segítő szándékú./ a kicsi csipkelődés pedig velejárója a dolgoknak és a néha esetleg hülye kérdéseimnek  eplus2 /
Szóval éljen a fórum és a mondeósok!!!  taps  eljen  worship
Naplózva
Rampart
Vendég
« Új hozzászólás #5042 Dátum: 2007.12.18 kedd, 15:57:10 »

Pedig nem ismerek még senkit személyesen...

Lesz alkalom bepótolni, bízzunk benne, hogy ott leszel te is!  wave
Naplózva
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #5043 Dátum: 2007.12.18 kedd, 15:57:26 »


Szóval éljen a fórum és a mondeósok!!!  taps  eljen  worship

Teljesen elérzékenyültünk  eplus2
Köszönjük  worship
Naplózva
bales
Vendég
« Új hozzászólás #5044 Dátum: 2007.12.18 kedd, 15:58:50 »

Pedig nem ismerek még senkit személyesen...

Lesz alkalom bepótolni, bízzunk benne, hogy ott leszel te is!  wave
Igyekszem!
Naplózva
adamkovacs
Vendég
« Új hozzászólás #5045 Dátum: 2007.12.18 kedd, 22:32:30 »

Szia, a mondeom kulcsa beadta az unalmast (3 gombos), mintha nem venné a központ a jelet, nem nyílik se nem záródik a kp-i zár, retesz sem megy. Elemet cseréltem, bár nem volt rossz az előző. A gyári immobilizer is meghülyült 1x a napokban, de most látszólag megy. Lehet, hogy elfelejtette a kulcs a kocsit? Lehet tanítani? Vagy mi lehet ez? Leejtésre nem emléxem.  Wink
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #5046 Dátum: 2007.12.18 kedd, 22:34:06 »

Szia, a mondeom kulcsa beadta az unalmast (3 gombos), mintha nem venné a központ a jelet, nem nyílik se nem záródik a kp-i zár, retesz sem megy. Elemet cseréltem, bár nem volt rossz az előző. A gyári immobilizer is meghülyült 1x a napokban, de most látszólag megy. Lehet, hogy elfelejtette a kulcs a kocsit? Lehet tanítani? Vagy mi lehet ez? Leejtésre nem emléxem.  Wink

Kulcsprogramozás kell neki ha elem kimerült teljesen vagy a csere sokáig tartott
Naplózva
adamkovacs
Vendég
« Új hozzászólás #5047 Dátum: 2007.12.18 kedd, 22:35:52 »

Szia, a mondeom kulcsa beadta az unalmast (3 gombos), mintha nem venné a központ a jelet, nem nyílik se nem záródik a kp-i zár, retesz sem megy. Elemet cseréltem, bár nem volt rossz az előző. A gyári immobilizer is meghülyült 1x a napokban, de most látszólag megy. Lehet, hogy elfelejtette a kulcs a kocsit? Lehet tanítani? Vagy mi lehet ez? Leejtésre nem emléxem.  Wink

Kulcsprogramozás kell neki ha elem kimerült teljesen vagy a csere sokáig tartott

Köszi!
Az hogyan műxik? Otthon is megcsinálható?
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #5048 Dátum: 2007.12.18 kedd, 22:37:38 »

Szia, a mondeom kulcsa beadta az unalmast (3 gombos), mintha nem venné a központ a jelet, nem nyílik se nem záródik a kp-i zár, retesz sem megy. Elemet cseréltem, bár nem volt rossz az előző. A gyári immobilizer is meghülyült 1x a napokban, de most látszólag megy. Lehet, hogy elfelejtette a kulcs a kocsit? Lehet tanítani? Vagy mi lehet ez? Leejtésre nem emléxem.  Wink

Kulcsprogramozás kell neki ha elem kimerült teljesen vagy a csere sokáig tartott

Köszi!
Az hogyan műxik? Otthon is megcsinálható?

Kezelésibe le van irva hogy kell
Naplózva
adamkovacs
Vendég
« Új hozzászólás #5049 Dátum: 2007.12.18 kedd, 22:58:09 »

Szia, a mondeom kulcsa beadta az unalmast (3 gombos), mintha nem venné a központ a jelet, nem nyílik se nem záródik a kp-i zár, retesz sem megy. Elemet cseréltem, bár nem volt rossz az előző. A gyári immobilizer is meghülyült 1x a napokban, de most látszólag megy. Lehet, hogy elfelejtette a kulcs a kocsit? Lehet tanítani? Vagy mi lehet ez? Leejtésre nem emléxem.  Wink

Kulcsprogramozás kell neki ha elem kimerült teljesen vagy a csere sokáig tartott

Köszi!
Az hogyan műxik? Otthon is megcsinálható?

Kezelésibe le van irva hogy kell

Megnéztem, a 85-ik oldalon van, és azt írja, hogy keressem fel a szervízt (nem a kulcsot, hanem a távirányító részét kell szerintem ezesetben kódolni). Sad
Nem lehet otthon?

http://www.mondeo.hu/ftp/kezelesi_utmutatok/mondeo_2_kezelesi_utmutato.rar
Naplózva
Oldalak: 1 ... 94 95 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106 107 108 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.133 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.