Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 23:25:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 98 99 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 111 112 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745175 alkalommal)
0 Felhasználó és 44 vendég van a témában
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #5200 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 09:33:51 »

Nincs ebben hiba. Az óra mindig többet mutat mint a GPS, és ahogy növekszik a sebesség úgy nő az eltérés. Nekem pl a végén már 17-20 Km/h az eltérés, míg 50-nél még szinte semmi. Egyébként tényleg függ még a gumitol is de alapbol az óra a huncut.
Naplózva
Alex75
Vendég
« Új hozzászólás #5201 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 09:49:49 »

Megoldás? Nagyobb átmérőjű kerék, peres gumival... awink
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5202 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 09:53:50 »

Basszus, nekem 195/65/15 a mostani télgumim, a nyári meg 205/55/16,ezek szerint jobb,ha teljesen figyelmen kívül hagyom az órát:) a 15ös felni is gyári váltó,nem??
Ja, és francoe: kipróbáltam az Infinityt,most jöttünk haza egy jó kis 900km-es útról, és úgy tűnik,nem húz jobbra, sőt még balra sem Smiley Láb közé vettem a sávot,úgy néztem. Viszont állatira csúszik,alaposan dolgoztatom az ABSt.

Szerintetek ilyenkor télen 1,8as motorral nagyrészt városban sok a 9,5ös fogyasztás?(2500nél nem nagyon pörgetem tovább) Ja? És nem tudom,ki hol szokott tankolni, de az enyém kb 2hete kiutálta az égéstérből az ESSO benyát. Hangosabb a motor, és nem úgy húz sztem. Mindenestetre egy OMV váltás úgy tűnik,jót tett.
Naplózva
Alex75
Vendég
« Új hozzászólás #5203 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 09:57:34 »

Basszus, nekem 195/65/15 a mostani télgumim, a nyári meg 205/55/16,ezek szerint jobb,ha teljesen figyelmen kívül hagyom az órát:) a 15ös felni is gyári váltó,nem??
Ja, és francoe: kipróbáltam az Infinityt,most jöttünk haza egy jó kis 900km-es útról, és úgy tűnik,nem húz jobbra, sőt még balra sem Smiley Láb közé vettem a sávot,úgy néztem. Viszont állatira csúszik,alaposan dolgoztatom az ABSt.

Szerintetek ilyenkor télen 1,8as motorral nagyrészt városban sok a 9,5ös fogyasztás?(2500nél nem nagyon pörgetem tovább) Ja? És nem tudom,ki hol szokott tankolni, de az enyém kb 2hete kiutálta az égéstérből az ESSO benyát. Hangosabb a motor, és nem úgy húz sztem. Mindenestetre egy OMV váltás úgy tűnik,jót tett.
Hasznos. http://www.pasztoy.hu/nyarigumi/valtomeret.php
Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #5204 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 09:59:18 »

Mindenestetre egy OMV váltás úgy tűnik,jót tett.
Első tankolásom a mondival egy OMV kútnál volt közvetlen a vásárlás után. 65l ment bele. Aztán otthon olvasom a könyvében, hogy nincs is ekkora tankja. Ráadásul még volt is benne, hiszen elvitt a kútig. OMV kút Élessarok  levele
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #5205 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 10:08:00 »

Mindenestetre egy OMV váltás úgy tűnik,jót tett.
Első tankolásom a mondival egy OMV kútnál volt közvetlen a vásárlás után. 65l ment bele. Aztán otthon olvasom a könyvében, hogy nincs is ekkora tankja. Ráadásul még volt is benne, hiszen elvitt a kútig. OMV kút Élessarok  levele
Meg hát miért is a labancok zsebét tömjük, hogy mégjobban lenézhessék a Magyarokat?
Ahoz értenek piszkosul!
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5206 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 10:09:11 »

Mindenestetre egy OMV váltás úgy tűnik,jót tett.
Első tankolásom a mondival egy OMV kútnál volt közvetlen a vásárlás után. 65l ment bele. Aztán otthon olvasom a könyvében, hogy nincs is ekkora tankja. Ráadásul még volt is benne, hiszen elvitt a kútig. OMV kút Élessarok  levele

A II-es mondeóba pedig belefér 65 liter! A csőben van 2-5. Amikor vetted, gondolom full száraz tankkal adták oda.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5207 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 10:31:13 »

Mindenestetre egy OMV váltás úgy tűnik,jót tett.
Első tankolásom a mondival egy OMV kútnál volt közvetlen a vásárlás után. 65l ment bele. Aztán otthon olvasom a könyvében, hogy nincs is ekkora tankja. Ráadásul még volt is benne, hiszen elvitt a kútig. OMV kút Élessarok  levele
Meg hát miért is a labancok zsebét tömjük, hogy mégjobban lenézhessék a Magyarokat?
Ahoz értenek piszkosul!

Egyetértek,de igazából nincs már 5letem: Shellről már sok rosszat hallottam, a többi kút meg igen gyéren képviselteti magát itthon. Talán MOL...

Alex,köszi az oldalt, megnézte, alig téved elvileg.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5208 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 10:33:24 »

Sziasztok,

Van egy 2002-es 1.8-as Mondeom az erősebbikből jó 4 hónapja, átmeneti autónak, használtan vettem vezetett szervízkönnyvvel, 150 e volt benne, azóta belepakoltam még 30 e-t. Eleinte tartottam tőle ( volt egy hasonló 2003-as autóm újként, azzal sok macera volt), de nagyon megkedveltem, rengeteget megyek vele, alig fogyaszt ( 7-8 liter között, Bp-n kívül), és sikerült eddig a Ford márkaszervízekben is kellemesen csalódnom. ( 160e, 180e szervíz, meglepően olcsón és korrekten...).
Kb 3 hete viszont elkezdett vacakolni, először néha, majd egyre gyakrabban "rángatott", főleg 4000 fordszám környékén és felette.
Aztán egyszer az autópályán haladva ( kb 160 körül), állandósult a rángatás és kigyulladt a szervízlámpa. Megálltam, de kb 30 km-t kellett még mennem a legközelebbi szervízig így.
A szervízben elsőként trafóra tippeltek, de aztán kiderült, h az egyik gyertyám adta meg magát, kicserélték és újra megy mind a 4 henger.
Azóta azonban hidegen borzalmasan, de még meleg motornál is zavaró csattogó "szelephagja" van ( lehet a kényszerből megtett 30 km segített a motornak...). A szervíz szerint "hidrotőkés", elvállalni sehol nem tudják az ünnepek miatt, csak 2 hét múlva.
Annyit észrevettem még rajta, hogy bár ebben az állapotában igyekszem kímélni, néha hasonlóan "berángat" rövid időre ( pár mp), mint amikor a problémák elkezdődtek.
Kérdésem, amennyiben a leírtakból meg lehet ítélni, h helyes-e a diagnózis, illetve, mivel nem vállalják el sehol a köv 2 hétben a kocsit, de használnom kell, mennyire merjek vele így járni, okozhat-e komolyabb károsodást, ha használom?

Köszönöm a segítséget előre is!


Nos, a Te motorod nem hidrotokes, hanem korongos. 180e-nel nagyon nem valoszinu, hogy szelephezagot kene allitani. Sokkal nagyobb eselyt(99%) adok arra, hogy a szivosorod a halalan van. Es ha nem akarsz motorgeneralt, akkor surgosen megnezeted es ha tenyleg szivosor, akkor azonnal csere. kb. 60e+szereles. Abba a szervizbe, ahol azt mondtak hidrotokes, en tobbet nem vinnem a gepet. Azt legalabb tudjak, hogy benzines a gep ?
A rangatas szinten lehetseges a szivosor hibajabol. A Te felelosseged, hogy ebben az alapotban tovabb hasznalod a gepet. Ha szerencsed van kibirja azta 2hetet, ha nem akkor eccercsak lerohad az ut szelen es johet a motor general.
« Utoljára szerkesztve: 2007.12.27 csütörtök, 10:35:36 írta zacci » Naplózva

blah blah blah
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #5209 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 10:45:14 »

Mindenestetre egy OMV váltás úgy tűnik,jót tett.
Első tankolásom a mondival egy OMV kútnál volt közvetlen a vásárlás után. 65l ment bele. Aztán otthon olvasom a könyvében, hogy nincs is ekkora tankja. Ráadásul még volt is benne, hiszen elvitt a kútig. OMV kút Élessarok  levele
Meg hát miért is a labancok zsebét tömjük, hogy mégjobban lenézhessék a Magyarokat?
Ahoz értenek piszkosul!

Egyetértek,de igazából nincs már 5letem: Shellről már sok rosszat hallottam, a többi kút meg igen gyéren képviselteti magát itthon. Talán MOL...

Én már régóta csak MOL-nál tankolok gázolajat és benzint is, utoljára mikor gázolajszűrőt cseréltem, kíváncsiságból szétvágtam a régi szűrőt amiben 30000 km volt csak MOL-os anyagot használva. Szinte fehér volt még benn a papír, kosznak- víznek nyoma sem!
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5210 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 10:52:56 »

Mindenestetre egy OMV váltás úgy tűnik,jót tett.
Első tankolásom a mondival egy OMV kútnál volt közvetlen a vásárlás után. 65l ment bele. Aztán otthon olvasom a könyvében, hogy nincs is ekkora tankja. Ráadásul még volt is benne, hiszen elvitt a kútig. OMV kút Élessarok  levele
Meg hát miért is a labancok zsebét tömjük, hogy mégjobban lenézhessék a Magyarokat?
Ahoz értenek piszkosul!

Egyetértek,de igazából nincs már 5letem: Shellről már sok rosszat hallottam, a többi kút meg igen gyéren képviselteti magát itthon. Talán MOL...

Én már régóta csak MOL-nál tankolok gázolajat és benzint is, utoljára mikor gázolajszűrőt cseréltem, kíváncsiságból szétvágtam a régi szűrőt amiben 30000 km volt csak MOL-os anyagot használva. Szinte fehér volt még benn a papír, kosznak- víznek nyoma sem!

Köszi, kipróbálom a hazait!
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5211 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 11:04:15 »


Köszi, kipróbálom a hazait!

Én OMW-nél tankolok és semmi bajom sincs vele. Szépen megy a kocsi, nem vernek át, amint belépek a shopba köszönnek, teljesen udvarias a kiszolgálás (OMW Fogarasi). És jó áron adják a naftát. Shellt nem annyira szeretem, Mollal eddig nem próbáltam kísérletezni. DonVito! Szerintem teljesen normális a fogyid, nekem is kb. így eszik.
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5212 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 11:12:11 »

Én már régóta csak MOL-nál tankolok gázolajat és benzint is, utoljára mikor gázolajszűrőt cseréltem, kíváncsiságból szétvágtam a régi szűrőt amiben 30000 km volt csak MOL-os anyagot használva. Szinte fehér volt még benn a papír, kosznak- víznek nyoma sem!
És mennyi a fogyid vele?
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5213 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 11:23:34 »


Köszi, kipróbálom a hazait!

Én OMW-nél tankolok és semmi bajom sincs vele. Szépen megy a kocsi, nem vernek át, amint belépek a shopba köszönnek, teljesen udvarias a kiszolgálás (OMW Fogarasi). És jó áron adják a naftát. Shellt nem annyira szeretem, Mollal eddig nem próbáltam kísérletezni. DonVito! Szerintem teljesen normális a fogyid, nekem is kb. így eszik.

Köszi! Megnyugodtam! Jó fogyi=jo motor. Na jó, hellyel-közzel:)
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5214 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 12:33:07 »

Én régen csak Shell-hez jártam, eredmény 3db adagoló kuka. Szeleczky meg is mondta még 96-ba, ha Shell-nél lesz tankolva az autó ő nem vállal garanciát, vigyük Aral kútra, de mivel ez Gyöngyösön nincs, maradt a Shell.
Mióta benzinezek, próbáltam a Mol-t, és a Mobil Petrol-t, lényeges különbséget nem érzek a kettő között, úgyhogy most a Mobil Petrol-hoz járok, mert ez a legolcsóbb. Van mikor -10Ft/L a Shell-hez képest.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5215 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 12:35:46 »

Én régen csak Shell-hez jártam, eredmény 3db adagoló kuka. Szeleczky meg is mondta még 96-ba, ha Shell-nél lesz tankolva az autó ő nem vállal garanciát, vigyük Aral kútra, de mivel ez Gyöngyösön nincs, maradt a Shell.
Mióta benzinezek, próbáltam a Mol-t, és a Mobil Petrol-t, lényeges különbséget nem érzek a kettő között, úgyhogy most a Mobil Petrol-hoz járok, mert ez a legolcsóbb. Van mikor -10Ft/L a Shell-hez képest.

Ez mintha már lerágtuk volna, hogy nem a márkával van a probléma, hanem az egyes kutakkal. Ahol megy az okoskodás és miegymás. (van még olyan nálunk, hogy Aral kút?)
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5216 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 13:10:16 »

Én régen csak Shell-hez jártam, eredmény 3db adagoló kuka. Szeleczky meg is mondta még 96-ba, ha Shell-nél lesz tankolva az autó ő nem vállal garanciát, vigyük Aral kútra, de mivel ez Gyöngyösön nincs, maradt a Shell.
Mióta benzinezek, próbáltam a Mol-t, és a Mobil Petrol-t, lényeges különbséget nem érzek a kettő között, úgyhogy most a Mobil Petrol-hoz járok, mert ez a legolcsóbb. Van mikor -10Ft/L a Shell-hez képest.
A Mobil Petrol már megszűnt, nem? Én néha bemegyek a Cora kútra, de se nem olcsóbb, se nem jobb, csak itt van a szomszédban.  vigyor3
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5217 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 14:07:56 »

Ez mintha már lerágtuk volna, hogy nem a márkával van a probléma, hanem az egyes kutakkal. Ahol megy az okoskodás és miegymás. (van még olyan nálunk, hogy Aral kút?)

Tényleg nem kúthálózat függő. Itt Szolnokon is van pl. több MOL kút. Az egy dolog, hogy  más árakon árulják a benzint, de a minőség sem állandó.
A Fiestánk nagyon kényes a benzinre. Csak 98-assal megy rendesen és abból is jóféle kell neki. Nagyon megérez kis minőségromlást is.
Az elkerülő út melletti kút kimondottan gyenge volt. A város beli "kis" MOL kutak jobbak, a többivel majdnem egyforma. A TESCO-nál lévő 98-as a jobbak közül való, de a legjobb az AGIP-nál van. Én általában a Volánnál szoktam tankolni, mert jó benzinjük van és ott a legolcsóbb is.
A 95-ös 273, a 98-as 280 most.
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5218 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 14:10:25 »

GPS által mért (elvileg valós) sebesség, kontra kilométeróra témában másnak nincs tapasztalata?
Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #5219 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 14:58:17 »

GPS által mért (elvileg valós) sebesség, kontra kilométeróra témában másnak nincs tapasztalata?
Óra - GPS 50 - 42, 110 - 98
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5220 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 18:20:53 »

(van még olyan nálunk, hogy Aral kút?)

Én úgy tudom nincs.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5221 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 18:21:21 »

A Mobil Petrol már megszűnt, nem? Én néha bemegyek a Cora kútra, de se nem olcsóbb, se nem jobb, csak itt van a szomszédban.  vigyor3

Gyöngyösön még van, Szentendrén is, máshova meg nem járok tankolni. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #5222 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 18:41:46 »

A Mobil Petrol már megszűnt, nem? Én néha bemegyek a Cora kútra, de se nem olcsóbb, se nem jobb, csak itt van a szomszédban.  vigyor3
Gyöngyösön még van, Szentendrén is, máshova meg nem járok tankolni. Smiley

Mobil Petrol van, én leggyakrabban náluk tankolok. az Aral viszont már sajnos nincs, pedig nem én sajnálom egyedül. és még ami a megszűnés határán van, v inkább nálunk nem terjedt el eléggé a British Petrol.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Alex75
Vendég
« Új hozzászólás #5223 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 19:51:13 »

Az mk2 fedkomp-e nem tud pill. fogyasztást mérni?
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #5224 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 19:59:26 »

Az mk2 fedkomp-e nem tud pill. fogyasztást mérni?
Tartsd szem elött: egy kérdést csak egy témába, ne idézz vissza egész piramisokat!
Ezt is kell nézni. A választ megtalálod az Uj mondos kérdései topicba oda válaszoltam ide már nem fogok. wave
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5225 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 20:44:54 »


Mobil Petrol van, én leggyakrabban náluk tankolok. az Aral viszont már sajnos nincs, pedig nem én sajnálom egyedül. és még ami a megszűnés határán van, v inkább nálunk nem terjedt el eléggé a British Petrol.

Az Aral OMW lett, én régen mindig Total-nál tankoltam pl., de azt is felvásárolták, imádtam ott tankolni. Így megy ez, a nagy hal esete ugyebár...állítólag a Jet is nemsokára eltűnik, ezek a pletykák.
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #5226 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 20:52:03 »

Az Aral OMW lett, .....

a baj az, h az Aral nem lett OMV Cry értem én, h a felvásárlásról van szó, csak az OMV meg se közelíti az Aral kutak tisztaságát. felvásárolták az éveken keresztül (tisztasági versenyben) vezető céget, és árulják a saját szutykukat a tartályokból Cry
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5227 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 20:59:10 »

a baj az, h az Aral nem lett OMV Cry értem én, h a felvásárlásról van szó, csak az OMV meg se közelíti az Aral kutak tisztaságát. felvásárolták az éveken keresztül (tisztasági versenyben) vezető céget, és árulják a saját szutykukat a tartályokból Cry
sajnos ez a kőkemény piac és kőkemény pénzek mozognak. mondjuk én OMW-nél tankolok és meg vagyok elégedve, bár mindig várom a pillanatot, hogy mikor fogok csalódni. Vadi új kút (nyáron nyílt), remélem megmarad a jelenlegi színvonal.
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #5228 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 23:22:33 »

Tényleg érdekelne egyesknek miért elengedhetetlen a kombi kivitel? Sok családi utazás, áruszállítás, munkaeszközök szállítása?

Volt már Veled olyan, hogy elmentél az IKEA-ba, és a parkolóba szembesültél azzal, hogy nem fér be amit vettél? Smiley Kombinál ilyen gond nincs. Smiley

Ez itt nem nagyzolás/lenézés/stb..hülyeség, hanem csupán tények, megtörtént esetek alapján!  integet2

egyik este: 3 db 208x88 belsőajtó+tokkal, lehajtott ülésnél a csomagtartóban
másik eset : (szintén lehajtott ülésél csomagtartóban) étkező garnitúra 4 széke, 2 db műanyag kertipad, 4 db
műanyag kertiszék / ezek nem szétszedhetők + étkező asztal, műanyag kerti asztal / ezek lábkiszerelt állapotban

Alex 75!

Ez sem piszkálódás, csak 1 kívülálló észrevétele/véleménye.
Szerintem nálad nagyon hangsúlyos a fogyasztás. Ha mindenképp Mondeot veszel akkor dízelt vegyél. Off Vagy nézzél alacsonyabb fogyasztású autót. On

Scratch kiválló fogyasztásokat tud kihozni a gépéből  eljen ! Gartula !  integet2

Én például az ellenpélda vagyok. Város! Nekem 11-12 litert fogyaszt a kombimondi.
Gondolnám sok, meg nahát  fejvakaras, és tényleg sok, de nem esek kétségbe emiatt, mert ez a fogyasztás csak város rövid szakaszokkal, folyamatos digit klíma hűtés fűtés, (akár befűtés előre, gyerek miatt), és nincs tojás a gázpedál alatt, és szikla se rajta, ha kell akkor sportosabban megyek. Én ezt úgy fogom fel, hogy ez a kényelem ára, hogy 1 "hajóban úszok az úton", befér csálád, minden cucc.  Egyébként a kézikönyv szerint is ennyi az autó gyári fogyasztása városban. Én így fogadom el a gépet  worship .

üdv.
« Utoljára szerkesztve: 2007.12.27 csütörtök, 23:46:49 írta Styleair » Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Alex75
Vendég
« Új hozzászólás #5229 Dátum: 2007.12.28 péntek, 07:31:55 »

Tényleg érdekelne egyesknek miért elengedhetetlen a kombi kivitel? Sok családi utazás, áruszállítás, munkaeszközök szállítása?

Volt már Veled olyan, hogy elmentél az IKEA-ba, és a parkolóba szembesültél azzal, hogy nem fér be amit vettél? Smiley Kombinál ilyen gond nincs. Smiley

Ez itt nem nagyzolás/lenézés/stb..hülyeség, hanem csupán tények, megtörtént esetek alapján!  integet2

egyik este: 3 db 208x88 belsőajtó+tokkal, lehajtott ülésnél a csomagtartóban
másik eset : (szintén lehajtott ülésél csomagtartóban) étkező garnitúra 4 széke, 2 db műanyag kertipad, 4 db
műanyag kertiszék / ezek nem szétszedhetők + étkező asztal, műanyag kerti asztal / ezek lábkiszerelt állapotban

Alex 75!

Ez sem piszkálódás, csak 1 kívülálló észrevétele/véleménye.
Szerintem nálad nagyon hangsúlyos a fogyasztás. Ha mindenképp Mondeot veszel akkor dízelt vegyél. Off Vagy nézzél alacsonyabb fogyasztású autót. On

Scratch kiválló fogyasztásokat tud kihozni a gépéből  eljen ! Gartula !  integet2

Én például az ellenpélda vagyok. Város! Nekem 11-12 litert fogyaszt a kombimondi.
Gondolnám sok, meg nahát  fejvakaras, és tényleg sok, de nem esek kétségbe emiatt, mert ez a fogyasztás csak város rövid szakaszokkal, folyamatos digit klíma hűtés fűtés, (akár befűtés előre, gyerek miatt), és nincs tojás a gázpedál alatt, és szikla se rajta, ha kell akkor sportosabban megyek. Én ezt úgy fogom fel, hogy ez a kényelem ára, hogy 1 "hajóban úszok az úton", befér csálád, minden cucc.  Egyébként a kézikönyv szerint is ennyi az autó gyári fogyasztása városban. Én így fogadom el a gépet  worship .

üdv.
worship
Naplózva
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #5230 Dátum: 2007.12.28 péntek, 08:58:26 »


Ez itt nem nagyzolás/lenézés/stb..hülyeség, hanem csupán tények, megtörtént esetek alapján!  integet2

egyik este: 3 db 208x88 belsőajtó+tokkal, lehajtott ülésnél a csomagtartóban
másik eset : (szintén lehajtott ülésél csomagtartóban) étkező garnitúra 4 széke, 2 db műanyag kertipad, 4 db
műanyag kertiszék / ezek nem szétszedhetők + étkező asztal, műanyag kerti asztal / ezek lábkiszerelt állapotban

Alex 75!

Ez sem piszkálódás, csak 1 kívülálló észrevétele/véleménye.
Szerintem nálad nagyon hangsúlyos a fogyasztás. Ha mindenképp Mondeot veszel akkor dízelt vegyél. Off Vagy nézzél alacsonyabb fogyasztású autót. On

Scratch kiválló fogyasztásokat tud kihozni a gépéből  eljen ! Gartula !  integet2

Én például az ellenpélda vagyok. Város! Nekem 11-12 litert fogyaszt a kombimondi.
Gondolnám sok, meg nahát  fejvakaras, és tényleg sok, de nem esek kétségbe emiatt, mert ez a fogyasztás csak város rövid szakaszokkal, folyamatos digit klíma hűtés fűtés, (akár befűtés előre, gyerek miatt), és nincs tojás a gázpedál alatt, és szikla se rajta, ha kell akkor sportosabban megyek. Én ezt úgy fogom fel, hogy ez a kényelem ára, hogy 1 "hajóban úszok az úton", befér csálád, minden cucc.  Egyébként a kézikönyv szerint is ennyi az autó gyári fogyasztása városban. Én így fogadom el a gépet  worship .

üdv.


Érdekes, nekem 1.8 kombi városban 9-9,5 körül fogyaszt,igaz ez már a focus motoros..lehet,h ezért?
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5231 Dátum: 2007.12.28 péntek, 09:49:03 »


Érdekes, nekem 1.8 kombi városban 9-9,5 körül fogyaszt,igaz ez már a focus motoros..lehet,h ezért?
Ez attól is függ, hogy mennyit mész. Nekem biztos azért csak 9 körül kajál, mert hosszabb távot megyek minden nap. De hogy Scratch hogy csinálja, azt nem tudom, egyszer ezt nekem is ki kell próbálnom.  eplus2
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5232 Dátum: 2007.12.28 péntek, 09:50:33 »

Az Aral OMW lett, .....

a baj az, h az Aral nem lett OMV Cry értem én, h a felvásárlásról van szó, csak az OMV meg se közelíti az Aral kutak tisztaságát. felvásárolták az éveken keresztül (tisztasági versenyben) vezető céget, és árulják a saját szutykukat a tartályokból Cry

Nem vásárolták fel, hanem megegyeztek: az OMV megkapja a kutakat (azok úgyis más tulajdonában vannak), az Aral meg megkapja az olajszállítási piacot. Ha jól emlékszem.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5233 Dátum: 2007.12.28 péntek, 10:02:53 »

A minap rájöttem,hogy szeretnék dísztárcsát az én kis Bertámra,mert most kapott új téli gumit+acélfelnit, de a nyári 16os gyári könnyűfém felnihez képest olyan,mintha csúnya szőrös lábai lennének:) szerintetek mennyire tartós a dísztárcsa? Fordosra gondoltam.
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5234 Dátum: 2007.12.28 péntek, 10:04:13 »

A minap rájöttem,hogy szeretnék dísztárcsát az én kis Bertámra,mert most kapott új téli gumit+acélfelnit, de a nyári 16os gyári könnyűfém felnihez képest olyan,mintha csúnya szőrös lábai lennének:) szerintetek mennyire tartós a dísztárcsa? Fordosra gondoltam.
Nekem még az előző Mondin volt, semmi baj nem volt vele, egyszer sem kellett újat vennem. Vágj bele nyugodtan!
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #5235 Dátum: 2007.12.28 péntek, 10:25:41 »

Nem vásárolták fel, hanem megegyeztek: az OMV megkapja a kutakat (azok úgyis más tulajdonában vannak), az Aral meg megkapja az olajszállítási piacot. Ha jól emlékszem.

gyakorlatilag a végeredmény ugyanaz Sad az Aral eltűnt a legtisztább üzemanyagával együtt Cry
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5236 Dátum: 2007.12.28 péntek, 10:38:21 »

A minap rájöttem,hogy szeretnék dísztárcsát az én kis Bertámra,mert most kapott új téli gumit+acélfelnit, de a nyári 16os gyári könnyűfém felnihez képest olyan,mintha csúnya szőrös lábai lennének:) szerintetek mennyire tartós a dísztárcsa? Fordosra gondoltam.
Nekem még az előző Mondin volt, semmi baj nem volt vele, egyszer sem kellett újat vennem. Vágj bele nyugodtan!

Köszi! Az lesz,már ki is néztem egy jót!
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5237 Dátum: 2007.12.28 péntek, 13:07:54 »

Köszi! Az lesz,már ki is néztem egy jót!
Ha Petrányinál veszed, szólj. Talán tudok szerezni neked egy pici kedvezményt, jövő héten kiderül.  wave
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5238 Dátum: 2007.12.28 péntek, 13:32:48 »

Nem vásárolták fel, hanem megegyeztek: az OMV megkapja a kutakat (azok úgyis más tulajdonában vannak), az Aral meg megkapja az olajszállítási piacot. Ha jól emlékszem.

gyakorlatilag a végeredmény ugyanaz Sad az Aral eltűnt a legtisztább üzemanyagával együtt Cry

Én is sajnálom. De külföldön még van, osztrákoknál, németeknél csak ott tankolok (ha lehet).
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
wabel
Vendég
« Új hozzászólás #5239 Dátum: 2007.12.28 péntek, 15:20:27 »

GPS által mért (elvileg valós) sebesség, kontra kilométeróra témában másnak nincs tapasztalata?

Üdv! Most Kaptam egy T620-as PDA-t és azzal úgy mértem, hogy az autó kb. 3-5 km/h-val többet mutat.
Naplózva
wabel
Vendég
« Új hozzászólás #5240 Dátum: 2007.12.28 péntek, 15:23:02 »

Sziasztok!

Valaki tudna jó áron bal első visszapillantót szerezni? MOst törték le, hogy boldogan kezdjem az új évet:(
MK II-es 98-as elektromosan állítható, ezüst színű érdekelne!

Előre is köszi!
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #5241 Dátum: 2007.12.28 péntek, 16:34:46 »

Sziasztok!

Valaki tudna jó áron bal első visszapillantót szerezni? MOst törték le, hogy boldogan kezdjem az új évet:(
MK II-es 98-as elektromosan állítható, ezüst színű érdekelne!

Előre is köszi!
Bonto Pesten a Sztárai téren ott van szinte minden normális áron
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5242 Dátum: 2007.12.28 péntek, 16:59:46 »

Scratch kiválló fogyasztásokat tud kihozni a gépéből  eljen ! Gartula !  integet2

 worship
Csak városba, nekem is megveszi a 11-12-őt. De én szerencsére városon kívül lakok. Smiley És hegyen! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5243 Dátum: 2007.12.28 péntek, 17:01:59 »

De hogy Scratch hogy csinálja, azt nem tudom, egyszer ezt nekem is ki kell próbálnom.  eplus2

Stabilan 80km/h utazó sebesség! Ahol lehet gurulni, majd finom gyorsítva vissza 80-ra, fék helyett motorfék. Hoszabb lejtőn üresbe. Smiley
De vároba nekem is 11L körül eszik, főlleg rövid távon.
Szerintem nyáron alufelnivel, és a nyári gumival még kevesebb lesz. (GoodYear NCT5 (energia tarakrékos))
« Utoljára szerkesztve: 2007.12.28 péntek, 17:10:45 írta Scratch » Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5244 Dátum: 2007.12.28 péntek, 23:03:53 »

Stabilan 80km/h utazó sebesség! Ahol lehet gurulni, majd finom gyorsítva vissza 80-ra, fék helyett motorfék. Hoszabb lejtőn üresbe. Smiley
De vároba nekem is 11L körül eszik, főlleg rövid távon.
Szerintem nyáron alufelnivel, és a nyári gumival még kevesebb lesz. (GoodYear NCT5 (energia tarakrékos))
Na asszem nyárra fel van adva a lecke... eplus2 most már én is megvárom....bár ez off-os kérdés itt, de számít ez az energia-takarékos gumit bármit? Érződik a hatása?
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #5245 Dátum: 2007.12.28 péntek, 23:19:56 »

Ha már a fogyasztáscsökkentésnél tartunk, én azt hallottam barátom autóvezetőoktatójától miközben hátul ültem az egyik alkalomal, hogy hiába nyomja ki a kuplungot, amíg meg nem áll az autó, addig ugyanannyi benzint kap a motor, ezért időben kell fékezni és motorfékkel, majd a végén kuplungolva. Ilyesmi volt alényege, de barátom is így értette, szal lehet hogy nem hallottam rosszul. De én ilyet még nem hallottam. Full hülyeségnek tűnik.
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

stealt
Vendég
« Új hozzászólás #5246 Dátum: 2007.12.28 péntek, 23:22:07 »

..bár ez off-os kérdés itt, de számít ez az energia-takarékos gumit bármit? Érződik a hatása?
Amikor én az offon Continentalbol az energiatakarékost használtam akkor az keményebb volt, vizes uton jobban csúszott. A fogyasztásban nem vettem semmit sem észre. Szerintem lényegi difi a nyári meg a téli gumi között van csak.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5247 Dátum: 2007.12.28 péntek, 23:28:16 »

Ha már a fogyasztáscsökkentésnél tartunk, én azt hallottam barátom autóvezetőoktatójától miközben hátul ültem az egyik alkalomal, hogy hiába nyomja ki a kuplungot, amíg meg nem áll az autó, addig ugyanannyi benzint kap a motor, ezért időben kell fékezni és motorfékkel, majd a végén kuplungolva. Ilyesmi volt alényege, de barátom is így értette, szal lehet hogy nem hallottam rosszul. De én ilyet még nem hallottam. Full hülyeségnek tűnik.
Pontosabban: motorféknél elzárja a benzint, míg ha kinyomod a kuplungot, akkor megy alapjáraton.
Fékezni mindig motorfékkel kell, és ha nem elég, akkor rásegíteni a lábfékkel, amikor már lefogná a motort, csak akkor kell a kuplungot benyomni. De ezt tanítják KRESZ-en.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5248 Dátum: 2007.12.28 péntek, 23:38:43 »

Ha már a fogyasztáscsökkentésnél tartunk, én azt hallottam barátom autóvezetőoktatójától miközben hátul ültem az egyik alkalomal, hogy hiába nyomja ki a kuplungot, amíg meg nem áll az autó, addig ugyanannyi benzint kap a motor, ezért időben kell fékezni és motorfékkel, majd a végén kuplungolva. Ilyesmi volt alényege, de barátom is így értette, szal lehet hogy nem hallottam rosszul. De én ilyet még nem hallottam. Full hülyeségnek tűnik.
Pontosabban: motorféknél elzárja a benzint, míg ha kinyomod a kuplungot, akkor megy alapjáraton.
Fékezni mindig motorfékkel kell, és ha nem elég, akkor rásegíteni a lábfékkel, amikor már lefogná a motort, csak akkor kell a kuplungot benyomni. De ezt tanítják KRESZ-en.

Azt hittem ez alap mindenkinél... Undecided Így lehet igazán kis fogyikat kihozni és azt hiszem (télen főleg) a lassítás is sokkal biztonságosabb mint kinyomott kuplungal. Oké, hogy az ABS-es autóknál ezt (kuplung kinyom) íráj elő vészfékezés esetén, de az ugye más tészta.
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5249 Dátum: 2007.12.28 péntek, 23:47:40 »

Na asszem nyárra fel van adva a lecke... eplus2 most már én is megvárom....bár ez off-os kérdés itt, de számít ez az energia-takarékos gumit bármit? Érződik a hatása?

Persze. Fokozottan energiatakarékosan vezetsz miatta.  vigyor3
Naplózva
Oldalak: 1 ... 98 99 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 111 112 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.095 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.