Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 00:14:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 100 101 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 113 114 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745474 alkalommal)
0 Felhasználó és 72 vendég van a témában
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5300 Dátum: 2008.01.02 szerda, 09:16:43 »

Bekómált az autóm!
Napok óta iszonyú kínok közepette hajlandó elindulni: beindul szépen, majd le is áll.Ezt kb 10-15 percig játssza, majd lehelletnyi gázpedálpumpálás hatására eljutunk odáig, hogy megmarad az aalpjárat, és el tudunk indulni.Ha már lendületben van, nincs gond, de pirosnál újraindulni már nehézkes.
Ma délután megnéztem benyaszűrőt, kimostam (jobbhíján) levegő szépen átmegy rajta amikor megfújom.
Kivettem AC pumpát, de látszólag nincs baja, a szűrője is tiszta.
Indításkor/gyújtáskor szépen nyomja a benzint a lekötött szűrőn keresztül egy üvegbe.
A motornál lévő szelepnél is szépen mérhető a 2Bar nyomás.
Onnan tovább megállt a tudományom.

Most már be sem indul, csak köszörüli.
Előtte olyat produkált, mintha csak 2 henger ment volna.

Szia,lehet, hogy marhaságot mondok, de én megnézetném a trafót! lehet,hogy egy kósza elektromos jel nem jut el a helyére és emiatt van gond a gyújtással. Úgy hallottam, hogy a Mondi trafója fókuszos, és nem egy nóbel díjas készítmény, különösen a csatlakozója tud besz@rni.
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5301 Dátum: 2008.01.02 szerda, 09:21:56 »

Kedves Mondisok!
Mindenkinek NAGYON BOLDOG SIKERES HIBAMENTES ALACSONYBENZINÁRAS KISFOGYASZTÁSOS ÚJÉVET KÍVÁNOK!!!!
Mondi legyen Veletek!!!!
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5302 Dátum: 2008.01.02 szerda, 10:53:10 »

az ablakmoso szivattyuja (motorja) jobb v. bal oldalon helyezkedik el? pontosabban: hol is helyezkedik el? Smiley

Az ablakmosó szivattyúja a tartály ajlán van. Jobb oldalt elöl alul. Rögtön a sárvédő mögött. Még akár alánézve is megtalálható.
Mi a baja? Jelenség?

Mert én is küzdöttem mostanság vele. De nekem úgy tűnik az előre menő cső van sajnos eltömődve.
De hogy mitől?
Naplózva
Schmidi
Vendég
« Új hozzászólás #5303 Dátum: 2008.01.02 szerda, 12:38:59 »

MKII Power Fold Mirrors: http://fp.singlesolution.f9.co.uk/photo.htm

Erről van valakinek több infója, hogy hogyan lehet megoldani? A linkelt oldalon csak képet találtam, leírást nem.
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #5304 Dátum: 2008.01.02 szerda, 13:09:50 »

MKII Power Fold Mirrors: http://fp.singlesolution.f9.co.uk/photo.htm

Erről van valakinek több infója, hogy hogyan lehet megoldani? A linkelt oldalon csak képet találtam, leírást nem.

Talán Scorpio Ultimate tükrök lehetnek felszerelve
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5305 Dátum: 2008.01.02 szerda, 15:57:45 »

Sziasztok! Van egy teljesen mellékes, de igen érdekes momentum a kocsiban: ha a fűtést úgy állítom,hogy a szélvédőre fújjon, kigyullad a kis zöld led az erősségszabályozó közepén,mintha bekapcsoltam volna a klímát. Persze a klíma nem mőködik,hisz meleg levegőt fúvatok. Vagy mégis működik? Vagy el van vmi cseszve?
Naplózva
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #5306 Dátum: 2008.01.02 szerda, 16:08:51 »

Sziasztok! Van egy teljesen mellékes, de igen érdekes momentum a kocsiban: ha a fűtést úgy állítom,hogy a szélvédőre fújjon, kigyullad a kis zöld led az erősségszabályozó közepén,mintha bekapcsoltam volna a klímát. Persze a klíma nem mőködik,hisz meleg levegőt fúvatok. Vagy mégis működik? Vagy el van vmi cseszve?

Így van ez kitalálva: működik a klímád, mert az szárítja a levegőt, ergo páramentesít.
És azért, mert nem érzed a hideget, még a klímád üzemel.....
A kezelésiben is leírva vagyon.
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5307 Dátum: 2008.01.02 szerda, 16:13:59 »

Sziasztok! Van egy teljesen mellékes, de igen érdekes momentum a kocsiban: ha a fűtést úgy állítom,hogy a szélvédőre fújjon, kigyullad a kis zöld led az erősségszabályozó közepén,mintha bekapcsoltam volna a klímát. Persze a klíma nem mőködik,hisz meleg levegőt fúvatok. Vagy mégis működik? Vagy el van vmi cseszve?

Így van ez kitalálva: működik a klímád, mert az szárítja a levegőt, ergo páramentesít.
És azért, mert nem érzed a hideget, még a klímád üzemel.....
A kezelésiben is leírva vagyon.

Basszus, ez nagyon pöpec!!! Ilyen firnyákos a verdám??? Kezdem tisztelni! Sajna nekem nincs ilyen kezelésim.Sad( pedig jól jönne,valszeg feleannyi hülye kérdést tennék fel:)
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5308 Dátum: 2008.01.02 szerda, 16:21:48 »

Basszus, ez nagyon pöpec!!! Ilyen firnyákos a verdám??? Kezdem tisztelni! Sajna nekem nincs ilyen kezelésim.Sad( pedig jól jönne,valszeg feleannyi hülye kérdést tennék fel:)
Azért vagyunk, hogy segítsünk! Hogy van a futóműved?
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Schmidi
Vendég
« Új hozzászólás #5309 Dátum: 2008.01.02 szerda, 16:51:22 »


Basszus, ez nagyon pöpec!!! Ilyen firnyákos a verdám??? Kezdem tisztelni! Sajna nekem nincs ilyen kezelésim.Sad( pedig jól jönne,valszeg feleannyi hülye kérdést tennék fel:)

Itt találsz egyet...
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5310 Dátum: 2008.01.02 szerda, 16:54:08 »

Basszus, ez nagyon pöpec!!! Ilyen firnyákos a verdám??? Kezdem tisztelni! Sajna nekem nincs ilyen kezelésim.Sad( pedig jól jönne,valszeg feleannyi hülye kérdést tennék fel:)
Azért vagyunk, hogy segítsünk! Hogy van a futóműved?

Köszi, most nem akarom elkiabálni, meg lett gyógyítva a bal 1/2tengelycsukló(pedig azt hittük, a jobb a rossz)azóta nagyon szépen fut!Símán,lágyan,ahogy egy Mondihoz illik. Viszont elképesztő,hogy mennyi gondot tudott okozni egy ilyen elsz@ródott alkatrész: remegés, kopogott a váltó, bemozdult a motor váltásnál, most meg mintha elfújták volna. még kap egy futóműgeometria-beállítsát, és kész is!!!
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5311 Dátum: 2008.01.02 szerda, 17:07:14 »


Basszus, ez nagyon pöpec!!! Ilyen firnyákos a verdám??? Kezdem tisztelni! Sajna nekem nincs ilyen kezelésim.Sad( pedig jól jönne,valszeg feleannyi hülye kérdést tennék fel:)

Itt találsz egyet...

Köszi szépen!!!!
Naplózva
GinJoy
Vendég
« Új hozzászólás #5312 Dátum: 2008.01.02 szerda, 17:38:47 »

Sziasztok! Van egy teljesen mellékes, de igen érdekes momentum a kocsiban: ha a fűtést úgy állítom,hogy a szélvédőre fújjon, kigyullad a kis zöld led az erősségszabályozó közepén,mintha bekapcsoltam volna a klímát. Persze a klíma nem mőködik,hisz meleg levegőt fúvatok. Vagy mégis működik? Vagy el van vmi cseszve?

Így van ez kitalálva: működik a klímád, mert az szárítja a levegőt, ergo páramentesít.
És azért, mert nem érzed a hideget, még a klímád üzemel.....
A kezelésiben is leírva vagyon.

Ez csak MK2-nél van?
Naplózva
Billy
Vendég
« Új hozzászólás #5313 Dátum: 2008.01.02 szerda, 17:41:25 »

Sziasztok! Van egy teljesen mellékes, de igen érdekes momentum a kocsiban: ha a fűtést úgy állítom,hogy a szélvédőre fújjon, kigyullad a kis zöld led az erősségszabályozó közepén,mintha bekapcsoltam volna a klímát. Persze a klíma nem mőködik,hisz meleg levegőt fúvatok. Vagy mégis működik? Vagy el van vmi cseszve?

Így van ez kitalálva: működik a klímád, mert az szárítja a levegőt, ergo páramentesít.
És azért, mert nem érzed a hideget, még a klímád üzemel.....
A kezelésiben is leírva vagyon.

Ez csak MK2-nél van?
Nem , ez MKIII-nál is így van. Tolja a száraz meleget a klíma nyes
Naplózva
GinJoy
Vendég
« Új hozzászólás #5314 Dátum: 2008.01.02 szerda, 17:43:18 »

Nem , ez MKIII-nál is így van. Tolja a száraz meleget a klíma nyes

 szomoru1 Angry MK1-em van
Naplózva
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #5315 Dátum: 2008.01.02 szerda, 17:44:15 »

Ez csak MK2-nél van?

Álatlában igen, de azt hiszem csak '98 után. Vagy valami hasonló....
MKIII már alapból tudja, Focusnál pedig kikapcsolhatod a klímát, MKII-nél még nem. Ott fújja, ha akarod, ha nem.
Naplózva
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #5316 Dátum: 2008.01.02 szerda, 17:44:50 »

Sziasztok! Van egy teljesen mellékes, de igen érdekes momentum a kocsiban: ha a fűtést úgy állítom,hogy a szélvédőre fújjon, kigyullad a kis zöld led az erősségszabályozó közepén,mintha bekapcsoltam volna a klímát. Persze a klíma nem mőködik,hisz meleg levegőt fúvatok. Vagy mégis működik? Vagy el van vmi cseszve?

Így van ez kitalálva: működik a klímád, mert az szárítja a levegőt, ergo páramentesít.
És azért, mert nem érzed a hideget, még a klímád üzemel.....
A kezelésiben is leírva vagyon.

Ez csak MK2-nél van?
Nem , ez MKIII-nál is így van. Tolja a száraz meleget a klíma nyes

DE azt hiszem,h ilyenkor nem lesz fogy növekedés ugye, mint amikor a hideget küldi nyáron.Vagy ilyenkor is több lesz a fogyasztás?
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
Billy
Vendég
« Új hozzászólás #5317 Dátum: 2008.01.02 szerda, 17:45:20 »

Nem , ez MKIII-nál is így van. Tolja a száraz meleget a klíma nyes

 szomoru1 Angry MK1-em van
Ja, bocs falbav
Naplózva
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #5318 Dátum: 2008.01.02 szerda, 17:45:39 »

Emberek, ne idézzetek piramisokat, plíííííz szomoru1
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5319 Dátum: 2008.01.02 szerda, 20:24:05 »

Szia,lehet, hogy marhaságot mondok, de én megnézetném a trafót! lehet,hogy egy kósza elektromos jel nem jut el a helyére és emiatt van gond a gyújtással. Úgy hallottam, hogy a Mondi trafója fókuszos, és nem egy nóbel díjas készítmény, különösen a csatlakozója tud besz@rni.
Fusim is tippelt erre, de mind a 4 kábel szórja a szikrákat rendesen.
Apillangószelep felett lévő levegődoboz leszedése után feltárult, hogy a befecskendezéshez menő összes vezeték be van keményedve és szanaszéjjelk van töredezve.Ezáltal feltételezhető volt a zárlat - nem volt gyújtás.
Szundtól sikerült gyorsban boltolni egy kábelköteget, de nem néztem meg a pontos csatlakozó méreteket.Hát persze, hogy az MK I-é különbözik az MK II-től! falbav Az alapjárati motorhoz és a termosztáthoz menő nem ugyanaz.Egy kis nemkívánt átforrasztgatás után úgy éreztem megváltottam a világot, amikor mindent visszadugdostam, de nem történt semmi. gun help
Csak  köszörül, és semmi brumm-brumm.
Milyen jó is volt a Zsiguli: jött egy benzincső, bement a karburátorba, az elvégezte a dolgát, és ment az autó.Ha meg nem hát szétkaptuk apuval és megszereltük.
Itt meg jön sok cső, szétágazódik, bemegy ide, kijön onnan, sok vákuumcső, tele elektronika, én meg csak nézek, hogy mi az amit meg lehet javítani elrontás nélkül.
A kocsi meg csak áll  szomoru1
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5320 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 01:40:31 »

Így van ez kitalálva: működik a klímád, mert az szárítja a levegőt, ergo páramentesít.
És azért, mert nem érzed a hideget, még a klímád üzemel.....
A kezelésiben is leírva vagyon.

És +4 fok alatt is?
Mert a kézikönyv azt  írja, hogy akkor nem műxik.
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5321 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 09:45:34 »

Gezola! Ment privát üzenet.
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5322 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 10:03:56 »

Én is válaszoltam
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5323 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 11:31:47 »

Beszéltem vele, holnap délelőtt megnézi.
Köszi a segítséget
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5324 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 11:35:16 »

Esetleg tudna valaki kölcsönözni egy 16'-os erős gyertyakulcsot?
Tegnap az enyémmel nem bírtam kiszedni a gyertyákat hogy megnézzem milyen állapotban vannak.
 help
Zugló - Csepel vonalon
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
Schmidi
Vendég
« Új hozzászólás #5325 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 11:43:57 »

Esetleg tudna valaki kölcsönözni egy 16'-os erős gyertyakulcsot?
Tegnap az enyémmel nem bírtam kiszedni a gyertyákat hogy megnézzem milyen állapotban vannak.
 help
Zugló - Csepel vonalon

9-től 17-ig Csepel, este Zugló.
De előbb biztos ami biztos, megnézem, hogy 16-os...  nyes

Részletek privátban, ha esedékes  Wink
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5326 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 12:07:07 »

Beszéltem vele, holnap délelőtt megnézi.
Köszi a segítséget

Nincs mit!
Remélem, tud vele kezdeni valamit!
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5327 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 12:39:54 »

És +4 fok alatt is?
Mert a kézikönyv azt  írja, hogy akkor nem műxik.

Akkor is!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5328 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 14:46:18 »

Szerintetek árt a fényezésnek ha körkefés automata mosóban tisztálkodik az auto?
Naplózva
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #5329 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 14:58:03 »

Szerintetek árt a fényezésnek ha körkefés automata mosóban tisztálkodik az auto?
Embere válogatja, nem használ neki az tény. Én ha tehetem, kézi mosóba viszem, vagy én mosom le nagynyomásúval a kútnál.
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5330 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 14:59:41 »

Szerintetek árt a fényezésnek ha körkefés automata mosóban tisztálkodik az auto?

Világosabb színű autón nem fogod nagyon észrevenni, de egy sötétkéken, feketén tuti. Megoldás lehet, hogy ha jön a tavasz (van aki az őszt is javasolja)elviszed egy minőségi! autó kozmetikába és felpolíroztatod a fényezést.
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5331 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 15:04:10 »

Szerintetek árt a fényezésnek ha körkefés automata mosóban tisztálkodik az auto?
Én csak kézibe járok, jót nem tesz neki a gépi mosó. Ha már itt tartunk, a Füredi úti Shell kúttal szemben lévő kézi mosót kerüljétek! Lopnak!!! 1 B&D fúróm bánja... gun
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5332 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 15:17:19 »

Próbáltam utána keresni, de nem találtam egyértelmű infót itt a fórumon.

Olajat cserélnék és a szokásos "Melyiket" kérdés merült fel bennem.
Néztem ezt:
http://www.formula3000.hu/shop/product_info.php?cPath=52&products_id=185
és ezt:
http://www.formula3000.hu/shop/product_info.php?cPath=42&products_id=135
Persze a Mobilhoz kéne még egy liter, mivel 4,25 kell a cseréhez.

Árban kb. ugyanott van.
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5333 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 15:23:34 »

Próbáltam utána keresni, de nem találtam egyértelmű infót itt a fórumon.

Olajat cserélnék és a szokásos "Melyiket" kérdés merült fel bennem.
Néztem ezt:
http://www.formula3000.hu/shop/product_info.php?cPath=52&products_id=185
és ezt:
http://www.formula3000.hu/shop/product_info.php?cPath=42&products_id=135
Persze a Mobilhoz kéne még egy liter, mivel 4,25 kell a cseréhez.

Árban kb. ugyanott van.

A gyári Ford olajat szoktuk javasolni, de ahogy nézem a Mobil ugyan azt a szabványt teljesíti, tehát ha árban is egyforma akkor mindegy. (régebben a Ford olaj is Mobil volt, csak Fordos flakonban. Jelenleg BP azthiszem.)
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5334 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 15:25:55 »

A hétvégén próbáltam életet lehelni az első ablakmosómba.
Az kiderült, hogy a motor mindkét ágán nyomja a vizet, de a végső diagnózis szerint el van tömődve a cső.
Annak a könyöknek a motoron mi a jelentősége? Az O.K. hogy van benne egy golyós visszacsapó szelep, de minek?
Nekem ráadásul az egyik már ki lett cserélve egy sima átlátszó műanyagcsőre. Ami persze nem jó, mert megtörik és emiatt beszűkül, de mégis működik. A másik pedig nem.
Levettem, megpróbáltam belefújni nem nem ment át a levegő. Ha megpiszkáltam a rugót benne, akkor jó volt.
Továbbra sem értem miért jó ez így?

A csövön viszont sajnos kompresszorral sem ment át a levegő. A cromaxnál 4181Ft (khm) lenne a cseredarab.

Azt meg végképp nem értem, hogy hogy járhatott valaki úgy az autóval, hogy elöl nincs ablakmosó, hátul pedig nem működik az ablaktörlő. A lámpákról már nem is beszélve...
Naplózva
Schmidi
Vendég
« Új hozzászólás #5335 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 15:34:00 »

A hétvégén próbáltam életet lehelni az első ablakmosómba.
Az kiderült, hogy a motor mindkét ágán nyomja a vizet, de a végső diagnózis szerint el van tömődve a cső.
Annak a könyöknek a motoron mi a jelentősége? Az O.K. hogy van benne egy golyós visszacsapó szelep, de minek?

Talán azért, hogy használat után ne ürüljön ki a cső visszafele, és legközelebb amikor nyomja a folyadékot, akkor ne kelljen előtte a levegőt is kitolni a csőből.
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5336 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 15:36:53 »

Talán azért, hogy használat után ne ürüljön ki a cső visszafele, és legközelebb amikor nyomja a folyadékot, akkor ne kelljen előtte a levegőt is kitolni a csőből.

Logikusan hangzik..  vigyor3
Naplózva
bales
Vendég
« Új hozzászólás #5337 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 15:42:22 »


Talán azért, hogy használat után ne ürüljön ki a cső visszafele, és legközelebb amikor nyomja a folyadékot, akkor ne kelljen előtte a levegőt is kitolni a csőből.
Tuti, hogy ezért! nyes

Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5338 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 15:42:57 »

Próbáltam utána keresni, de nem találtam egyértelmű infót itt a fórumon.

Olajat cserélnék és a szokásos "Melyiket" kérdés merült fel bennem.
Néztem ezt:
http://www.formula3000.hu/shop/product_info.php?cPath=52&products_id=185
és ezt:
http://www.formula3000.hu/shop/product_info.php?cPath=42&products_id=135
Persze a Mobilhoz kéne még egy liter, mivel 4,25 kell a cseréhez.

Árban kb. ugyanott van.

A gyári Ford olajat szoktuk javasolni, de ahogy nézem a Mobil ugyan azt a szabványt teljesíti, tehát ha árban is egyforma akkor mindegy. (régebben a Ford olaj is Mobil volt, csak Fordos flakonban. Jelenleg BP azthiszem.)

Nekem is azt mondta a szerelőm, hogy gyertyából és olajból Fordosat szeret.
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5339 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 16:03:00 »

Van még hülye kérdésem. Olvasgattam a lámpás topicot és a Haynes könyvet is, de nem találtam választ még.
A "grafikus kijelzőben" lévő visszajelzőlámpákat lehet cserélni? (fékbetét, hópihe, hűtővíz szint, ablakmosó szint)
Lehetséges, hogy mind a kettő "kiégett"?

Illetve hogyan tudnám megtalálni, hogy hol a hiba benne?
Elképzelhető, hogy a hópihék csak a "fedélzeti computer" megléte esetén működnek? Mert a kézikönyv ír egy olyat, hogy ha a sárga vagy a piros világít, akkor a kijelzőről le tudom olvasni a hőfokot. Na nekem ilyen nincsen.

Annyit láttam a kocsi alatt bámészkodva, hogy a hőmérő megvan (köszöni szépen) a helyén a lökhárító mögött, és a csatlakozója is össze van dugva.
Gondolom valami ellenállást lehetne mérni rajta mondjuk teszt céllal. De mikor mennyit?
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #5340 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 16:13:22 »

A "grafikus kijelzőben" lévő visszajelzőlámpákat lehet cserélni?

Persze h lehet cserélni. Itt honlapon is van fent anyag hozzá hogy smint is csináld!
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5341 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 16:14:15 »

Van még hülye kérdésem. Olvasgattam a lámpás topicot és a Haynes könyvet is, de nem találtam választ még.
A "grafikus kijelzőben" lévő visszajelzőlámpákat lehet cserélni? (fékbetét, hópihe, hűtővíz szint, ablakmosó szint)
Lehetséges, hogy mind a kettő "kiégett"?

Illetve hogyan tudnám megtalálni, hogy hol a hiba benne?
Elképzelhető, hogy a hópihék csak a "fedélzeti computer" megléte esetén működnek? Mert a kézikönyv ír egy olyat, hogy ha a sárga vagy a piros világít, akkor a kijelzőről le tudom olvasni a hőfokot. Na nekem ilyen nincsen.

Annyit láttam a kocsi alatt bámészkodva, hogy a hőmérő megvan (köszöni szépen) a helyén a lökhárító mögött, és a csatlakozója is össze van dugva.
Gondolom valami ellenállást lehetne mérni rajta mondjuk teszt céllal. De mikor mennyit?

Fedcomp nélkül is működnie kell az egérmozinak.
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #5342 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 16:16:01 »

Elképzelhető, hogy a hópihék csak a "fedélzeti computer" megléte esetén működnek? Mert a kézikönyv ír egy olyat, hogy ha a sárga vagy a piros világít, akkor a kijelzőről le tudom olvasni a hőfokot. Na nekem ilyen nincsen.

Ghia változat van alattad és nincs a kijelződ? A közép konzolon keresd ott ahol az óra van. Ott kell lennie!
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5343 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 16:19:23 »


Ghia változat van alattad és nincs a kijelződ? A közép konzolon keresd ott ahol az óra van. Ott kell lennie!

Nem volt benne minden Ghia-ban a fedcomp!
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #5344 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 16:20:53 »

Azt meg végképp nem értem, hogy hogy járhatott valaki úgy az autóval, hogy elöl nincs ablakmosó, hátul pedig nem működik az ablaktörlő. A lámpákról már nem is beszélve...

Én is hasonló képen jártam csak nekem egy kicsit bonyolultabb a javítás. A hátsó ablakmosó csöve az anyós ülés felett vagy szét jött vagy elrepedt. Amikor megfújtam hátulról ott szelelt a rendszer. Elég sokat járok kocsival és ebben a szutykos időben hamar bekoszolódik az ablak. Elég nehéz egy idő után kilátni rajta. Szétszedni meg csak tavasszal fogom tudni.
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #5345 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 16:21:07 »

Elképzelhető, hogy a hópihék csak a "fedélzeti computer" megléte esetén működnek? Mert a kézikönyv ír egy olyat, hogy ha a sárga vagy a piros világít, akkor a kijelzőről le tudom olvasni a hőfokot. Na nekem ilyen nincsen.

Ghia változat van alattad és nincs a kijelződ? A közép konzolon keresd ott ahol az óra van. Ott kell lennie!

Ha ráadod a gyújtást minden lámpa világít egy rövid ideig, ha nem akkor kiégtek az iizzók - ledet bele cikk alapján sosem ég ki
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #5346 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 16:22:21 »

Nem volt benne minden Ghia-ban a fedcomp!

Akkor sorry azt hittem ez alap!
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5347 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 16:26:06 »


Ghia változat van alattad és nincs a kijelződ? A közép konzolon keresd ott ahol az óra van. Ott kell lennie!

Nem volt benne minden Ghia-ban a fedcomp!

Mint ahogy nekem sincs.  Majd egyszer lehet...
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5348 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 16:28:14 »

Ha ráadod a gyújtást minden lámpa világít egy rövid ideig, ha nem akkor kiégtek az iizzók - ledet bele cikk alapján sosem ég ki

Hol találom ezt a cikket?
Naplózva
Schmidi
Vendég
« Új hozzászólás #5349 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 16:31:17 »

Jelentem gezola-Mondeo életre kelt  Wink
Naplózva
Oldalak: 1 ... 100 101 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 113 114 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.08 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.