Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 01:26:53 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 104 105 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 117 118 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745801 alkalommal)
0 Felhasználó és 63 vendég van a témában
Pepus
Vendég
« Új hozzászólás #5500 Dátum: 2008.01.07 hétfő, 16:00:35 »

azért mondjátok h jó, mert nektek is az van, mindenki a sajátját isteniti:-) Kérdezzetek olyanokat, akiknek digit. klimájuk van.... azok biztos nem cserélnék el manuálisra (feel the difference) vigyor3
Naplózva
Pepus
Vendég
« Új hozzászólás #5501 Dátum: 2008.01.07 hétfő, 16:02:27 »

Más... megvan a zsém a kocsira, szerintetek azért megnézzem azt a kéket amit kinéztem?? Egy próbát szerintem megér, mert pillanatnyilag nem találtam jobbat! Mondjuk szóba jöhetne Rocco és ms02 kocsija, ez utóbbi még a nem biztos h eladő:-) Azoknak legalább nem kétes annyira az eredetük, csak mindkettőben az a fránya manuális klima...Vélemény??

AAA-nal már nézted?? Sok minden szól ellenük, de marha nagy a választékuk. Én pl. ott vettem, 5 Mondi közül választottam az én kicsikémet.

Néztem az AAA-nál, jelenleg nem találtam olyat ami nekem árban és felszereltségben is megfelelne! AMúgy itt Szegeden nagyon segítőkészek voltak. Még a tel. számomat is elkérték, hogy ha lesz mondeo akkor majd felhívnak!
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5502 Dátum: 2008.01.07 hétfő, 16:05:16 »

, csak mindkettőben az a fránya manuális klima...Vélemény??

Ezt én sem értem.
Tényleg annyira hiányzik, hogy nyáron teljes erővel fújja az arcodba a klíma a jéghideg levegőt?
Mert csak ennyivel több.
Jó. Nem kell állítgatni, de nem akkora gond az. Szerintem.

Sokkal fontosabb egy ismert múltú és jó állapotú autó.
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5503 Dátum: 2008.01.07 hétfő, 16:07:05 »

azért mondjátok h jó, mert nektek is az van, mindenki a sajátját isteniti:-) Kérdezzetek olyanokat, akiknek digit. klimájuk van.... azok biztos nem cserélnék el manuálisra (feel the difference) vigyor3

Ültem többször olyan autóban, amiben az van. Engem nagyon zavart.
De az magánvélemény.
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5504 Dátum: 2008.01.07 hétfő, 16:11:41 »

Néztem az AAA-nál, jelenleg nem találtam olyat ami nekem árban és felszereltségben is megfelelne! AMúgy itt Szegeden nagyon segítőkészek voltak. Még a tel. számomat is elkérték, hogy ha lesz mondeo akkor majd felhívnak!

Ajjaj....  Kezdődik...
Én is betévedtem hozzájuk, de hál' Istennek aztán időben elkerültem őket.
Persze a számodat elkérik, hiszen potenciális vevő vagy. Aztán majd folyamatosan zaklatnak. Akarom mondani ajánlatokkal bombáznak.  eplus2
Ott is erős felvidéki akcentussal beszélnek?

Amúgy az az egy, amit a fóti telepükön láttam se nem olcsó, se nem jó állapotú volt ahoz képest, amit végül vettem.
Ja és utálom az erőszakosságot.
De legalább láttam egy über drag autót bent a szalonban. Ilyen irányú érintetteknek kötelező!
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5505 Dátum: 2008.01.07 hétfő, 16:11:46 »

Más... megvan a zsém a kocsira, szerintetek azért megnézzem azt a kéket amit kinéztem?? Egy próbát szerintem megér, mert pillanatnyilag nem találtam jobbat! Mondjuk szóba jöhetne Rocco és ms02 kocsija, ez utóbbi még a nem biztos h eladő:-) Azoknak legalább nem kétes annyira az eredetük, csak mindkettőben az a fránya manuális klima...Vélemény??

AAA-nal már nézted?? Sok minden szól ellenük, de marha nagy a választékuk. Én pl. ott vettem, 5 Mondi közül választottam az én kicsikémet.

Néztem az AAA-nál, jelenleg nem találtam olyat ami nekem árban és felszereltségben is megfelelne! AMúgy itt Szegeden nagyon segítőkészek voltak. Még a tel. számomat is elkérték, hogy ha lesz mondeo akkor majd felhívnak!

Ja,igen, elkérik az ember számát, azért mondjuk érdemes néha benézni,mert számelkérés után gyakran sz@rnak az emberre:) aztán vásárlásnál meg döbbenetesen rámenősek
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5506 Dátum: 2008.01.07 hétfő, 16:14:38 »

Néztem az AAA-nál, jelenleg nem találtam olyat ami nekem árban és felszereltségben is megfelelne! AMúgy itt Szegeden nagyon segítőkészek voltak. Még a tel. számomat is elkérték, hogy ha lesz mondeo akkor majd felhívnak!

Ajjaj....  Kezdődik...
Én is betévedtem hozzájuk, de hál' Istennek aztán időben elkerültem őket.
Persze a számodat elkérik, hiszen potenciális vevő vagy. Aztán majd folyamatosan zaklatnak. Akarom mondani ajánlatokkal bombáznak.  eplus2
Ott is erős felvidéki akcentussal beszélnek?

Amúgy az az egy, amit a fóti telepükön láttam se nem olcsó, se nem jó állapotú volt ahoz képest, amit végül vettem.
Ja és utálom az erőszakosságot.
De legalább láttam egy über drag autót bent a szalonban. Ilyen irányú érintetteknek kötelező!

Csak nem azt a feketét?? Asszem chevy, talán,és 8milláért már viheted is:). Viszont  Rolls Royce milyen gáz!!!
Melyik Mondit nézted??
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5507 Dátum: 2008.01.07 hétfő, 16:15:14 »

vásárlásnál meg döbbenetesen rámenősek

És akkor rendkívül finoman fogalmaztál...
Amúgy rendkívül szervezett az egész. Már-már túlságosan is...
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5508 Dátum: 2008.01.07 hétfő, 16:17:08 »

vásárlásnál meg döbbenetesen rámenősek

És akkor rendkívül finoman fogalmaztál...
Amúgy rendkívül szervezett az egész. Már-már túlságosan is...

Igen,olyan az egész,mint egy drogkartell  gun, de a választékuk besz@rás
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5509 Dátum: 2008.01.07 hétfő, 16:24:52 »

Csak nem azt a feketét?? Asszem chevy, talán,és 8milláért már viheted is:). Viszont  Rolls Royce milyen gáz!!!
Melyik Mondit nézted??

Mercury. Kb. olyan, mint amivel Sztallóne Szilveszter bácsi csapat a Cobrában. Viszont az a két hátsókerék...  wow1
A  Rolls übergáz!

Egy fehér kombit néztem még november közepe felé. Az is elég furcsa eset volt.
Épp csak odaértünk, kerítettem egy "bemutatóember", megkerestük a kocsi és mikor odaértünk, pont jött egy másik család is nézelődve ezt-azt, erre emberünk elkezdte nyomatni, hogy jó lenne valami előleget letenni, mert akkor nem fogják elvinni az autót és persze lehet nézelődni, de minek, ha nem akarom megvenni, tehát jó lenne valami előleget... stb.
Kicsit idegesítő volt. Végül hoztak kulcsot, kintebb álltak vele, hogy legalább az ajtókat ki lehessen nyitni. Körbenéztük, a másik társaság is, aztán ők elmentek egy próbaútra.
Ha jól emlékszem 1.8-as volt, talán 98-as. Elég jól kopogott indításkor, az egyik kilincs lógott, a bal hátsó ajtó nem futott együtt a többi éllel és jobban még meg sem néztük. Mintha a sárvédőív is kezdett volna hullámosodni..

Aztán nem jöttek vissza többé. Mi meg hazamentünk.
Aznap ez az autó volt a negyedik amit megnéztem.
Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #5510 Dátum: 2008.01.07 hétfő, 16:28:41 »

Jó az a manuális klíma  nyes

Még szép. Az enyémben is az volt.
A hőfok is állítható, max nem írja ki LCD-re. Így nem pl. 22°C-ot csinálok, hanem olyat ami pont jó nekem!
De én amúgy sem vagyok automata hívő, úgyhogy ne halgass rám, elfogult vagyok. Pl. váltani is én szeretek.
« Utoljára szerkesztve: 2008.01.07 hétfő, 16:35:01 írta FeGa » Naplózva
Pepus
Vendég
« Új hozzászólás #5511 Dátum: 2008.01.07 hétfő, 17:12:56 »

Látom ebben a kérdésben is megoszlanak a vélemények! Mondjuk a digit. klimások táborát még csak én erősítem:-) Esetleg még Zsoel mellém áll:-)

Viszont arra nem válaszoltatok hogy megére egy misét a kék mondeo?!
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1612326&command=ugras&screenwidth=1024
Naplózva
Schmidi
Vendég
« Új hozzászólás #5512 Dátum: 2008.01.07 hétfő, 17:18:37 »

Látom ebben a kérdésben is megoszlanak a vélemények! Mondjuk a digit. klimások táborát még csak én erősítem:-) Esetleg még Zsoel mellém áll:-)

Viszont arra nem válaszoltatok hogy megére egy misét a kék mondeo?!
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1612326&command=ugras&screenwidth=1024

Digit. klíma +1.

Ha nincs messze Tőled, akkor egy próbát megér, vesztenivalód nincs.
Ha nem esik útba, esetleg szerda reggel beugorhatok, ránézek, ott jövök el előtte.
Naplózva
Nolfi
Vendég
« Új hozzászólás #5513 Dátum: 2008.01.07 hétfő, 17:20:30 »

Ha én vásárolni szeretnék biztos megnézném, nem tűnik lelakottnak, szép a színe szerintem eléggé egyben van. Menj nézd meg és ígérj érte 850e pénzt, oszt menj vele haza taps
Nekem volt ez is az is, most azt mondom már nem kellene a manuális...
Naplózva
Pepus
Vendég
« Új hozzászólás #5514 Dátum: 2008.01.07 hétfő, 17:33:20 »

Látom ebben a kérdésben is megoszlanak a vélemények! Mondjuk a digit. klimások táborát még csak én erősítem:-) Esetleg még Zsoel mellém áll:-)

Viszont arra nem válaszoltatok hogy megére egy misét a kék mondeo?!
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1612326&command=ugras&screenwidth=1024

Digit. klíma +1.

Ha nincs messze Tőled, akkor egy próbát megér, vesztenivalód nincs.
Ha nem esik útba, esetleg szerda reggel beugorhatok, ránézek, ott jövök el előtte.

ohhhh.....holnap akartam felmenni, már le is van fixálva...holnap nem érnél rá beugrani, igaz???
Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #5515 Dátum: 2008.01.07 hétfő, 18:06:29 »

csak mindkettőben az a fránya manuális klima...Vélemény??

Csak nehogy úgy járj, hogy majd sikerül találnod egy digitklímásat egy kereskedőtől, a kocsi előéletéről nem tudni semmit, aztán lerohad alattad útközben.
Egyébként én is a manuális dolgoknak vagyok a híve. A manuális klímával akkor hűtök amikor akarok, a lényeg hogy klíma. Ja és nincs drága javítgatás. De ahogy te is mondod: ízlések és pofonok.
Én kívánom, hogy találj olyat amilyet szeretnél, de miután megnéztél pár autót, lehet hogy rádöbbensz, nem könnyű jó állapotút kifogni. Szal ilyen korú gépeknél nem szerencsés ilyen fenntartásokkal válogatni (extrák), inkább a műszaki állapot a fontos.
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

csaba14
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4343



E-mail
« Új hozzászólás #5516 Dátum: 2008.01.07 hétfő, 18:40:35 »

Valóban az a lényeg, hogy legyen klíma de olyan extra még nem született autoban ami ha egyszer volt a kocsimban , utána ne hiányozna,mert minden a kényelmet szolgálja. persze ez csak az én véleményem.
Naplózva

2005 5 ajtós tdci 130 le ,bör,dvd navi ...
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5517 Dátum: 2008.01.07 hétfő, 19:24:55 »

azért mondjátok h jó, mert nektek is az van, mindenki a sajátját isteniti:-) Kérdezzetek olyanokat, akiknek digit. klimájuk van.... azok biztos nem cserélnék el manuálisra (feel the difference) vigyor3

Így van! Smiley
Ez az a extra, amit mindig használsz az autóba télen/nyáron!
Nem kell ki-be kapcsolgatni a klímát, játszani a ventillátor sebességgel, nem kell szórakozni a hőfok szabályzóval, hogy még fázol, vagy már túl meleg van.
Én télen belövöm 22,0 C-ra, ECO módba, nyáron pedig 20.0 C-ra A/C módra, és hónapokig nem is kell hozzá nyúlni.
Arra meg ne hallgass aki azt mondja, hogy egyel több dolog ami elromlik. Én mióta a fórum létezik az összes hozzászólást elolvastam, senki nem panaszkodott arra, hogy elromlott a digit.klímája. Persze az más kérdés, hogy nem mindenkinek sikerült kiismerni, hogy működik, de nekik meg segítettünk. Ezzel ellentétben, hány olyan autó is van, ahol csak csak max.-on megy a venillátor sebesség, vagy sehogy? Na ugye... Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2008.01.07 hétfő, 19:29:20 írta Scratch » Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5518 Dátum: 2008.01.07 hétfő, 19:28:51 »

Csak nehogy úgy járj, hogy majd sikerül találnod egy digitklímásat egy kereskedőtől, a kocsi előéletéről nem tudni semmit, aztán lerohad alattad útközben.
Egyébként én is a manuális dolgoknak vagyok a híve. A manuális klímával akkor hűtök amikor akarok, a lényeg hogy klíma. Ja és nincs drága javítgatás. De ahogy te is mondod: ízlések és pofonok.
Én kívánom, hogy találj olyat amilyet szeretnél, de miután megnéztél pár autót, lehet hogy rádöbbensz, nem könnyű jó állapotút kifogni. Szal ilyen korú gépeknél nem szerencsés ilyen fenntartásokkal válogatni (extrák), inkább a műszaki állapot a fontos.

A digit.-nek is van manuális módja. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Pepus
Vendég
« Új hozzászólás #5519 Dátum: 2008.01.07 hétfő, 19:58:25 »

Scratch-nek teljesen igaza van...ilyen alapon bármi elromolhat szóval járjunk csak Kis polskival, abban semmi extra sincs:-) Amúgy beszéltem a szürke mondissal, abban tényleg nem jó a digit. klima, bár többen azt mondtátok h az tuti törött volt! Ezek után már nem is kétséges!
 
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #5520 Dátum: 2008.01.07 hétfő, 20:31:25 »

A digit.-nek is van manuális módja. Smiley

viszont a manuálisnak nincs digit módja  nyes
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #5521 Dátum: 2008.01.07 hétfő, 21:05:39 »

viszont a manuálisnak nincs digit módja  nyes
De van! Vagy megy (1), vagy nem (0)  hehe
Naplózva
Pepus
Vendég
« Új hozzászólás #5522 Dátum: 2008.01.07 hétfő, 21:44:33 »

Holnap lesz a nagy nap!!! Holnap megyek Pestre kocsit venni! Ha Isten is úgy akarja akkor lassan de biztosan mondeo tulaj leszek! Tetszik még egy másik fajta kocsi is, de nem mondom el, mert megköveztek! wow1
Jó éjt mindenkinek, bár úgyse tudok még aludni nyes
Naplózva
Geeboy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 881



E-mail
« Új hozzászólás #5523 Dátum: 2008.01.07 hétfő, 21:48:38 »

Holnap lesz a nagy nap!!! Holnap megyek Pestre kocsit venni! Ha Isten is úgy akarja akkor lassan de biztosan mondeo tulaj leszek! Tetszik még egy másik fajta kocsi is, de nem mondom el, mert megköveztek! wow1
Jó éjt mindenkinek, bár úgyse tudok még aludni nyes
Sok sikert kívánok "a nagy nap"-hoz! Remélem jól döntesz és nem bánod meg! Csak okosan, és ne feledd TE vagy a Vásárló, nállad  a pénz!  integet2  taps
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 hatchback 1996.10

"Mindig gondold meg mit teszel, lehet hogy ez az utolsó döntésed!"
Pepus
Vendég
« Új hozzászólás #5524 Dátum: 2008.01.07 hétfő, 21:53:32 »

Holnap lesz a nagy nap!!! Holnap megyek Pestre kocsit venni! Ha Isten is úgy akarja akkor lassan de biztosan mondeo tulaj leszek! Tetszik még egy másik fajta kocsi is, de nem mondom el, mert megköveztek! wow1
Jó éjt mindenkinek, bár úgyse tudok még aludni nyes
Sok sikert kívánok "a nagy nap"-hoz! Remélem jól döntesz és nem bánod meg! Csak okosan, és ne feledd TE vagy a Vásárló, nállad  a pénz!  integet2  taps

Nem ugrok bele, ha nem ez az igazi, akkor várok vele! Bár mint mondottam van egy másik gép, ami jobban felszerelt és ennyibe kerül...de a mondeo az életem párja, a másik csak a szeretőm lehetne vigyor3
Naplózva
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #5525 Dátum: 2008.01.07 hétfő, 22:37:10 »

A digit klíma sokkal praktikusabb.
Én olyat keresnék!
Ha már választani lehet!  smile
De úgy látom nincs nagy választék!  rinya
Naplózva
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #5526 Dátum: 2008.01.07 hétfő, 22:39:58 »

Egy nagy kalappal a holnapi úthoz.
És egy jó vételhez!  taps

De ne kapkodd el. integet2
Naplózva
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #5527 Dátum: 2008.01.07 hétfő, 22:49:03 »

Ilyen helyeken kerestél autót?

http://www.topauto.hu/ford/mondeo/ferdehatu/hasznalt-auto/286506.htm
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #5528 Dátum: 2008.01.07 hétfő, 23:24:27 »

Látom ebben a kérdésben is megoszlanak a vélemények! Mondjuk a digit. klimások táborát még csak én erősítem:-) Esetleg még Zsoel mellém áll:-)

Viszont arra nem válaszoltatok hogy megére egy misét a kék mondeo?!
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1612326&command=ugras&screenwidth=1024

Digit jó, a manuális klímások csak irígykednek!  eplus2
Már válaszoltam korábban, kérd el az autókozmetikások számát, és vegyél máshol Mondit.  hehe

Ne kapkodd el, a vásárlást!  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
habanero
Vendég
« Új hozzászólás #5529 Dátum: 2008.01.08 kedd, 00:12:54 »

Ezt az autót látta/próbálta már valaki?
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1740184&command=ugras&screenwidth=1280

Keresem az igazit...
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5530 Dátum: 2008.01.08 kedd, 00:26:39 »

A kesztyűtartó fedelét zárvatartó két pucuka közül a bal oldali "beakasztófüle" nekem törött.
Tehát az a kis műanyag mélyedés, amibe a fedélen lévő kis fém tüske beakad.

Hol kaphatok ilyet? Nincs valakinek elfekvőben?  vigyor3
Szerencsére csak egy csavar tartja.
Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #5531 Dátum: 2008.01.08 kedd, 00:33:51 »

Tetszik még egy másik fajta kocsi is, de nem mondom el, mert megköveztek! wow1
Jó éjt mindenkinek, bár úgyse tudok még aludni nyes

Mitsubishi Galant? Smiley Az lehet még a Mondeónak nagyon erős vetélytársa a kategóriában.
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5532 Dátum: 2008.01.08 kedd, 00:52:55 »

Holnap lesz a nagy nap!!! Holnap megyek Pestre kocsit venni! Ha Isten is úgy akarja akkor lassan de biztosan mondeo tulaj leszek! Tetszik még egy másik fajta kocsi is, de nem mondom el, mert megköveztek! wow1
Jó éjt mindenkinek, bár úgyse tudok még aludni nyes

Sok sikerert!!!!Fő a higgadtság!
Várjuk a híreket!!!!
Az erő legyen Veled!!!! eljen
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #5533 Dátum: 2008.01.08 kedd, 01:47:37 »

Ezt az autót látta/próbálta már valaki?
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1740184&command=ugras&screenwidth=1280

Keresem az igazit...

Stresszes sofőr vezethette, mert neki már 128000 km alatt sikerült szétmarkolnia a kormányt.  eplus2 levele
228000 km  eljen
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5534 Dátum: 2008.01.08 kedd, 11:00:58 »

Sziasztok! Érdekes dolgot művel a gépem, már elég régóta, nem tudom,hogy fontos-e,gondoltam azért meglérdezem: gyorsításnál kb 2ezer-3ezer fordulat között enyhe remegést érezni. Alatta nsemmi, felette elmúlik, és minden ok, és maga a remegés is enyhén jelkezik csak. Sztetek ez gond? Vagy természetes?
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5535 Dátum: 2008.01.08 kedd, 11:47:38 »

gyorsításnál kb 2ezer-3ezer fordulat között enyhe remegést érezni. Alatta nsemmi, felette elmúlik, és minden ok, és maga a remegés is enyhén jelkezik csak. Sztetek ez gond? Vagy természetes?

Biztos hogy fordulatszám és nem sebesség függő?
Mert akkor lehet akár gumi is. Kiegyensúlyozatlanság.
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5536 Dátum: 2008.01.08 kedd, 12:52:05 »

gyorsításnál kb 2ezer-3ezer fordulat között enyhe remegést érezni. Alatta nsemmi, felette elmúlik, és minden ok, és maga a remegés is enyhén jelkezik csak. Sztetek ez gond? Vagy természetes?

Biztos hogy fordulatszám és nem sebesség függő?
Mert akkor lehet akár gumi is. Kiegyensúlyozatlanság.

nemrég kapott új gumit+felnit, a szerelő aszonta hogy szépen ki lett centirozva, de nem rossz 5let,megnézetem majd.KÖSZI!
Naplózva
Geeboy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 881



E-mail
« Új hozzászólás #5537 Dátum: 2008.01.08 kedd, 13:39:53 »

Sziasztok! Érdekes dolgot művel a gépem, már elég régóta, nem tudom,hogy fontos-e,gondoltam azért meglérdezem: gyorsításnál kb 2ezer-3ezer fordulat között enyhe remegést érezni. Alatta nsemmi, felette elmúlik, és minden ok, és maga a remegés is enyhén jelkezik csak. Sztetek ez gond? Vagy természetes?
Ha minden fokozatban rángat és nem remeg, akkor gyertya ill. gyertyakábel. Esetleg maf szenzor, és lambda szonda tisztítás is segíthet. Így tanultam innen!
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 hatchback 1996.10

"Mindig gondold meg mit teszel, lehet hogy ez az utolsó döntésed!"
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5538 Dátum: 2008.01.08 kedd, 13:45:56 »

Sziasztok! Érdekes dolgot művel a gépem, már elég régóta, nem tudom,hogy fontos-e,gondoltam azért meglérdezem: gyorsításnál kb 2ezer-3ezer fordulat között enyhe remegést érezni. Alatta nsemmi, felette elmúlik, és minden ok, és maga a remegés is enyhén jelkezik csak. Sztetek ez gond? Vagy természetes?
Ha minden fokozatban rángat és nem remeg, akkor gyertya ill. gyertyakábel. Esetleg maf szenzor, és lambda szonda tisztítás is segíthet. Így tanultam innen!

Szerintem nem ilyen komoly a helyzet, csak nagyon enyhe remegést érezni,valszeg MrMach1 kollégának lesz igaza, legalábbis remélem  smile
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5539 Dátum: 2008.01.08 kedd, 13:50:24 »

nemrég kapott új gumit+felnit, a szerelő aszonta hogy szépen ki lett centirozva, de nem rossz 5let,megnézetem majd.KÖSZI!

És a felnicsere előtt remegett? Ebből kiderül, van-e köze hozzá.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5540 Dátum: 2008.01.08 kedd, 14:31:25 »

nemrég kapott új gumit+felnit, a szerelő aszonta hogy szépen ki lett centirozva, de nem rossz 5let,megnézetem majd.KÖSZI!

És a felnicsere előtt remegett? Ebből kiderül, van-e köze hozzá.
nem,de azzal együtt cserélve lett a bal 1/2tengely csukló, lehet, hogy az is beleszól, de az is lehet,h a felni:(
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5541 Dátum: 2008.01.08 kedd, 15:30:44 »


Ezt az autót látta/próbálta már valaki?
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1740184&command=ugras&screenwidth=1280

Keresem az igazit...
Ez a kocsi karambolos volt. A km óra annyi benne. Teljes újrafényezés, a kormányból hiányzik a légzsák. Anno a Tatabányai Ford szalon árulta ugyanennyiért, okkar hívtam fel. most már az új kereskedés lehet hogy mást mond, vagy tettek bele zsákot pl....én nem mentem el, még megnézni sem. Kb. lassan 1 éve folyamatosan fenn van.  wave

Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
bales
Vendég
« Új hozzászólás #5542 Dátum: 2008.01.08 kedd, 22:37:39 »

gyorsításnál kb 2ezer-3ezer fordulat között enyhe remegést érezni. Alatta nsemmi, felette elmúlik, és minden ok, és maga a remegés is enyhén jelkezik csak. Sztetek ez gond? Vagy természetes?

Biztos hogy fordulatszám és nem sebesség függő?
Mert akkor lehet akár gumi is. Kiegyensúlyozatlanság.
Én is erre gondoltam először.
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #5543 Dátum: 2008.01.09 szerda, 07:18:10 »

gyorsításnál kb 2ezer-3ezer fordulat között enyhe remegést érezni.
Esetleg motor- vagy váltótartóbak...
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5544 Dátum: 2008.01.09 szerda, 09:07:01 »

gyorsításnál kb 2ezer-3ezer fordulat között enyhe remegést érezni.
Esetleg motor- vagy váltótartóbak...
Motortartóbak OK, nemrég nézték, esetleg váltótartóbak. Úgy hallottam,az könnyen kikészül a Mondiban.Ez igaz?
Naplózva
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #5545 Dátum: 2008.01.09 szerda, 13:47:59 »

nem,de azzal együtt cserélve lett a bal 1/2tengely csukló, lehet, hogy az is beleszól, de az is lehet,h a felni:(
Esetleg az új, "kitünő" minőségű Infinity gumik?
Bocs ez gonosz volt. De tudod nekem erősen félrehúzott az a príma Infinity....
Ismételni tudom magam (illetve mást): http://www.aa1car.com/library/tvibes.htm
---Más:
Hibakódok, ha esetleg valakinek még nem lenne meg: http://www.aa1car.com/trouble-codes/index.htm
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5546 Dátum: 2008.01.09 szerda, 16:22:31 »

nem,de azzal együtt cserélve lett a bal 1/2tengely csukló, lehet, hogy az is beleszól, de az is lehet,h a felni:(
Esetleg az új, "kitünő" minőségű Infinity gumik?
Bocs ez gonosz volt. De tudod nekem erősen félrehúzott az a príma Infinity....
Ismételni tudom magam (illetve mást): http://www.aa1car.com/library/tvibes.htm
---Más:
Hibakódok, ha esetleg valakinek még nem lenne meg: http://www.aa1car.com/trouble-codes/index.htm

Ebben lehet valami, viszont érdekes, hogy csak egy konkrét fordulatszám-tartományban műveli ezt a csodát. Egyébként ez az Infinity gumi tényleg egy talicska ***!!! Ugyan nekem nem húz jobbra/balra de olyan sz@r a tapadása,hogy olyat még ember nem látott! Dolgoztatom rendesen az ABSt!
Naplózva
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #5547 Dátum: 2008.01.09 szerda, 16:31:34 »

...Egyébként ez az Infinity gumi tényleg egy talicska ***!!!...
Ugye most mondhatnám, hogy de szóltunk előre....... integet2
Mint az a nagyon régi reklám, amikor a Zsigulis manus a fán köt ki álmában, s ébredezés közben kiabálja: Cascot akarok kötni, Cascot akarok!
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5548 Dátum: 2008.01.09 szerda, 17:18:46 »

...Egyébként ez az Infinity gumi tényleg egy talicska ***!!!...
Ugye most mondhatnám, hogy de szóltunk előre....... integet2
Mint az a nagyon régi reklám, amikor a Zsigulis manus a fán köt ki álmában, s ébredezés közben kiabálja: Cascot akarok kötni, Cascot akarok!

OK, télleg tanultam a hibából! Nyáriguminak mit ajánlotok? Wink De most komolyan, azokat is cserálni kell majd! 205/55R16
Naplózva
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #5549 Dátum: 2008.01.09 szerda, 17:30:13 »

OK, télleg tanultam a hibából! Nyáriguminak mit ajánlotok? Wink De most komolyan, azokat is cserálni kell majd! 205/55R16

Dunlop SP Sport 9000  wave ez egy nagyon jó gumma!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 104 105 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 117 118 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.141 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.