Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 00:03:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 112 113 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123 124 125 126 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745416 alkalommal)
0 Felhasználó és 84 vendég van a témában
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #5900 Dátum: 2008.03.02 vasárnap, 16:35:59 »

Na még egy kérdés.Kb 2-3 hónapja kérdeztem itt a forumba hogy a müszerfalba bal legalsó égö villog a légzsáké, 4-et egymásután utána 1-szünet és igy tovább.Ajánlottátok a 40WD sprét,és hogy az üllés alatt huzzam szét a sárga csatit fujjam be és lehet hogy ez a baja nem érintkezik.De most megcsináltam de semmi.Ugyan ugy villog.Szerintetek hol keressem tovább a hibát??? és kössz a válaszokat.

Az akkut is vedd le kb 15 percig, hogy törlődjön a hibakód. Ajánlatos széthúzás előtt leszedni, nehogy aztán véletlenül egy áramlökés miatt aktiváld a légzsákot.
Naplózva
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #5901 Dátum: 2008.03.02 vasárnap, 16:43:51 »

Küldtem PÜt wave
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #5902 Dátum: 2008.03.02 vasárnap, 17:40:37 »

Az akkut is vedd le kb 15 percig, hogy törlődjön a hibakód. Ajánlatos széthúzás előtt leszedni, nehogy aztán véletlenül egy áramlökés miatt aktiváld a légzsákot.

Kösszi.Azt a k.-va mindenit:jó hogy szolsz.Jol néztem volna ki ha ilyen jó idöben még az is pofán vágott volna.10-percig kinlottam hogy beletöltsek 2-liter vizet a ablakmoso tartályba(olyan genya idö van),majd elvitt a szél motorháztetöstöl. Smiley
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #5903 Dátum: 2008.03.02 vasárnap, 17:41:19 »

Küldtem PÜt wave


Köszönöm,válaszoltam.
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #5904 Dátum: 2008.03.02 vasárnap, 22:08:16 »


Köszönöm,válaszoltam.

Csáó!
Nekem is elküldené valaki Pü-be ezt a kis kapcsolos megoldást?
Előre is köszi:) Érdekesnek találom!:)
üdv
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5905 Dátum: 2008.03.02 vasárnap, 22:49:22 »

Ugy gondoltam elég jó a gyári riasztója aztán kitudja.,multkor picit lapos volt a egyik kereke,és belerugtam vagy kettöt(mint ahogy parasztosan szokták megnézni),és két ilyen puty ,puty hangjelzést adott de jó hangosan,de utána el is halgatott.(tehát nem kapcsolt be a riaszto mint amikor kinyitod az ajtót.).Vagy multkor kiriasztottam a távirányitotol,és közbe még beszélgettem valakivel de az ajtot nem nyitottam ki csak kb 20 mp-mulva és elkezdett riasztani.Arra gondoltam hogy ez gyárilag ilyen hogyha nem nyitod ki idöben akkor visit.(ez természetes)Huh?.

..A két puty-puty az az ütésérzékelő visszajelzése volt, hogy "haggyá' mán' békén".Próbáld meg legközelebb, hogy néhányszor meglököd erősebben, és a többszöri próbálkozásra be kell riasztania komolyabban is.Lehet hogy közben még párszor pittyegni fog közben
Ha kiriasztás után nem nyitod ki valamelyik utasajtót, akkor kb 20mp múlva visszariaszt.Nálam hallhatóan zárja a központit is.Lehet nálad csak a riasztó élesedik vissza, a zárat nem csukja rá.
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #5906 Dátum: 2008.03.03 hétfő, 00:25:09 »

..A két puty-puty az az ütésérzékelő visszajelzése volt, hogy "haggyá' mán' békén".Próbáld meg legközelebb, hogy néhányszor meglököd erősebben, és a többszöri próbálkozásra be kell riasztania komolyabban is.Lehet hogy közben még párszor pittyegni fog közben
Ha kiriasztás után nem nyitod ki valamelyik utasajtót, akkor kb 20mp múlva visszariaszt.Nálam hallhatóan zárja a központit is.Lehet nálad csak a riasztó élesedik vissza, a zárat nem csukja rá.

Ja én is ugy emlékszem hogy csak a riasztó élesedik vissza,és a zárat nem csukja be.Ilyenkor mi van? valami hibás? vagy ilyen a beszerelése? ez érdekelne,ha esetleg valahol bibi van hogy ki lehetne e javitani.(de holnap,az az ma kiprobálom).
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5907 Dátum: 2008.03.03 hétfő, 00:54:39 »

Ja én is ugy emlékszem hogy csak a riasztó élesedik vissza,és a zárat nem csukja be.Ilyenkor mi van? valami hibás? vagy ilyen a beszerelése? ez érdekelne,ha esetleg valahol bibi van hogy ki lehetne e javitani.(de holnap,az az ma kiprobálom).
Nálam olyan, ha nem nyitok utasajtót, akkor kb 30mp múlva visszazár.Ha csak csomagtérajtót( kombi ) nyitok, akkor is visszazár 30 mp múlva. De a riasztóegységben van egy kapcsoló sor, amit lehet variálni, mikor mit csináljon.Nálam legalábbis...
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #5908 Dátum: 2008.03.03 hétfő, 13:41:09 »

Nálam olyan, ha nem nyitok utasajtót, akkor kb 30mp múlva visszazár.Ha csak csomagtérajtót( kombi ) nyitok, akkor is visszazár 30 mp múlva. De a riasztóegységben van egy kapcsoló sor, amit lehet variálni, mikor mit csináljon.Nálam legalábbis...

Ezt a riasztó egységet hol keressem?Hol találom a kocsiba?Kiváncsi lennék hogy az enyémen is van ilyen kapcsolo sor?
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #5909 Dátum: 2008.03.03 hétfő, 14:12:31 »

Ezt a riasztó egységet hol keressem?Hol találom a kocsiba?Kiváncsi lennék hogy az enyémen is van ilyen kapcsolo sor?

Ez valami utólagos riasztó lesz a gyárikon nincscsenek ilyen lovasok max programozás a III as modelleknél
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5910 Dátum: 2008.03.03 hétfő, 15:56:23 »

Ez valami utólagos riasztó lesz a gyárikon nincscsenek ilyen lovasok max programozás a III as modelleknél
Igen, utólagos, azt elfelejtettem írni.De a motortérben érdemes keresgélni, általában fekete dobozka, öklömnyi nagyságú( mutatom, látod?), esetleg van rajta egy kulcsnyílás is elfedve smile
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #5911 Dátum: 2008.03.03 hétfő, 16:16:56 »

elküldené valaki Pü-be
Ment wave
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #5912 Dátum: 2008.03.03 hétfő, 20:08:06 »

Köszi:) Azért házilag nem merek nekiesni... egyelőre... de majd meglátjuk:) Üdv
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #5913 Dátum: 2008.03.03 hétfő, 20:18:23 »

Köszi:) Azért házilag nem merek nekiesni... egyelőre... de majd meglátjuk:) Üdv
Nem annyira vészes.
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
avokado
Vendég
« Új hozzászólás #5914 Dátum: 2008.03.04 kedd, 09:22:22 »

Igen, bemenet kéne:) Van a kocsiban ISO átalakíto, de jövőhéten már megérkezik a gyári magno..(amihez az átalakitot kiszedem) ez a kábel meg ISO csatlakozohoz valo..
Ha lenne ilyen fordhoz, ráadásul ilyen áron.akkor nagyon megörülnék neki. nyes worship
Hol lehet ilyet beszerezni? Üdv

Ettol tobbet sajnos nem tudok segiteni:( Csak beugrott, hogy letezik egy ilyen lehetoseg. Most kicsit utanakeresgeltem, de direkt fordos kabelt nem talaltam. Ennek ellenere szerintem erdemes benezni a legkozelebbi autohifi boltba es elmondani, hogy CD-tar vezerlesen keresztul szeretnel AUX-IN-t csinalni, talan tudnak segiteni. Vagy marad a barkacsolas.
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5915 Dátum: 2008.03.04 kedd, 13:58:28 »

Hétvégén kicsit projekteltem. Kicseréltem a pollenszűrőt. Tanulság: a Haynes könyv jó, de JOBBKORMÁNYOS szemléletű.  vigyor3 Persze nyilvánvaló, de amikor szembesül vele az ember, mindig mókás.
Itt is elkezdem a szélvédő előtti rész bal oldalát bontogatni, mikor elgondolkodtam rajta, hogy itt biztosan nem lesz. És nem is.. Viszont az egyik csavar tetejéről lepattant a kupak és persze becsúszott a burkolat alá. Így a végén lebontottam ez egészet. Legalább kiszedtem az összes falevelet, madártollat, kavicsot és minden felesleges dolgot és ki is poroltam. Találtam pár furcsaságot is, de ez egy másik történet.

Úgy gondolom érdemes volt cserélni:
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5916 Dátum: 2008.03.04 kedd, 14:05:22 »

Egyre gyűlnek az autóból kimaradt alkatrészek. Most pl. a pollenszűrő csere alkalmával találtam valamit. Először a bal oldalon a lefolyó mellett találtam egy kis darab tömítés szerűt, de annak kerestem helyet.  smile Egy sima egyenes U alakú szivacsos, vagy gumi csík. A tűzfal élére került a főfékhenger feletti részre.
A másik már érdekesebb darab. A pollenszűrő mellett volt a burkolat alatt. Nem volt sehova sem rögzítve, hanem csak úgy  "elvolt" ott a burkolat alatt. Ráadásul töröttnek is látszik.
Mi lehet ez? És hol kéne lennie?



Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #5917 Dátum: 2008.03.04 kedd, 14:06:23 »

Hétvégén kicsit projekteltem. Kicseréltem a pollenszűrőt. Tanulság: a Haynes könyv jó, de JOBBKORMÁNYOS szemléletű.  vigyor3 Persze nyilvánvaló, de amikor szembesül vele az ember, mindig mókás.
Itt is elkezdem a szélvédő előtti rész bal oldalát bontogatni, mikor elgondolkodtam rajta, hogy itt biztosan nem lesz. És nem is.. Viszont az egyik csavar tetejéről lepattant a kupak és persze becsúszott a burkolat alá. Így a végén lebontottam ez egészet. Legalább kiszedtem az összes falevelet, madártollat, kavicsot és minden felesleges dolgot és ki is poroltam. Találtam pár furcsaságot is, de ez egy másik történet.

Úgy gondolom érdemes volt cserélni:


Ez vidiakemény az élet bölcsője ilyesmi Wink büntiből fogkefével átmosatnám veled az egész utasteret az utolsó alátét alatt is  beka3
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5918 Dátum: 2008.03.04 kedd, 14:17:50 »

Ez vidiakemény az élet bölcsője ilyesmi Wink büntiből fogkefével átmosatnám veled az egész utasteret az utolsó alátét alatt is  beka3

Dehát mééé?? Én a jófiú vagyok a történetben! Hé!  vigyor3
Az előző tulajok kakáltak nagy ívben a cserére évekig. Nálam csak két hónapja lakik őkelme.  angel
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5919 Dátum: 2008.03.04 kedd, 14:20:51 »

Hétvégén kicsit projekteltem. Kicseréltem a pollenszűrőt. Tanulság: a Haynes könyv jó, de JOBBKORMÁNYOS szemléletű.  vigyor3 Persze nyilvánvaló, de amikor szembesül vele az ember, mindig mókás.
Itt is elkezdem a szélvédő előtti rész bal oldalát bontogatni, mikor elgondolkodtam rajta, hogy itt biztosan nem lesz. És nem is.. Viszont az egyik csavar tetejéről lepattant a kupak és persze becsúszott a burkolat alá. Így a végén lebontottam ez egészet. Legalább kiszedtem az összes falevelet, madártollat, kavicsot és minden felesleges dolgot és ki is poroltam. Találtam pár furcsaságot is, de ez egy másik történet.

Úgy gondolom érdemes volt cserélni:


Aztaaa, hát ez nagyon kemény.... eplus2 ideje volt cserélni.... hehe
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5920 Dátum: 2008.03.04 kedd, 14:24:44 »

Azért az igazsághoz az hozzá tartozik, hogy a régi pollenszűrő (olasz) eleve valami fekete szivacsszerű anyagból készült és egy fém keretre volt feszítve, belül fém szálakkal. Nem tudom hogy illeszkedhetett... Huh?
A gyári két helyen tud hajolni. Sokkal pontosabban passzol.

És azóta ha bekapcsolom a ventillátort, egy orkán csap ki a szellőzőrácsokon az eddigiekkel szemben...  eljen
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5921 Dátum: 2008.03.04 kedd, 14:27:00 »

Azért az igazsághoz az hozzá tartozik, hogy a régi pollenszűrő (olasz) eleve valami fekete szivacsszerű anyagból készült és egy fém keretre volt feszítve, belül fém szálakkal. Nem tudom hogy illeszkedhetett... Huh?
A gyári két helyen tud hajolni. Sokkal pontosabban passzol.

És azóta ha bekapcsolom a ventillátort, egy orkán csap ki a szellőzőrácsokon az eddigiekkel szemben...  eljen

Tutto bella italiano pollenszuro!  eplus2 ilyenen nem szabad spórolni, csak a gyárit vedd!
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #5922 Dátum: 2008.03.04 kedd, 14:46:39 »

Dehát mééé?? Én a jófiú vagyok a történetben! Hé!  vigyor3
Az előző tulajok kakáltak nagy ívben a cserére évekig. Nálam csak két hónapja lakik őkelme.  angel

Akkor pontosítok ne hagyd abba a takarítást a pollenszűrőnél almozd ki a kocsit még a perem alatt is  eplus2
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5923 Dátum: 2008.03.04 kedd, 16:16:37 »

Tutto bella italiano pollenszuro!  eplus2 ilyenen nem szabad spórolni, csak a gyárit vedd!

Pollenből jó az utángyártott is szerintem.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #5924 Dátum: 2008.03.04 kedd, 17:42:39 »

Ettol tobbet sajnos nem tudok segiteni:( Csak beugrott, hogy letezik egy ilyen lehetoseg. Most kicsit utanakeresgeltem, de direkt fordos kabelt nem talaltam. Ennek ellenere szerintem erdemes benezni a legkozelebbi autohifi boltba es elmondani, hogy CD-tar vezerlesen keresztul szeretnel AUX-IN-t csinalni, talan tudnak segiteni. Vagy marad a barkacsolas.

Köszi! Már telefonálgattam ide-oda, de sajnos Fordhoz nem volt. Azért majd benézek egybe a környéken, hátha tudnak segíteni:) üdv
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5925 Dátum: 2008.03.04 kedd, 20:57:44 »

Pollenből jó az utángyártott is szerintem.
Én ezeken az apróságokon nem szeretek spórolni. Minden olajnál cserélem ezt is.
« Utoljára szerkesztve: 2008.03.05 szerda, 09:36:52 írta giorgio » Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5926 Dátum: 2008.03.04 kedd, 22:26:09 »

Pollenből jó az utángyártott is szerintem.

Neked milyen van most benne? Vastagsága megegyezik?
Csak azért, mert amit én kiszedtem belőle, az csak nagy jóindulattal volt hasonlónak nevezhető.
Jártam így a Fiestával is, hogy a bele való levegőszűrőre nem lehetett rácsukni a szűrőház tetejét.
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #5927 Dátum: 2008.03.04 kedd, 22:35:30 »

Neked milyen van most benne? Vastagsága megegyezik?
Csak azért, mert amit én kiszedtem belőle, az csak nagy jóindulattal volt hasonlónak nevezhető.
Jártam így a Fiestával is, hogy a bele való levegőszűrőre nem lehetett rácsukni a szűrőház tetejét.

Sima magyar armafilt 1500Ft/db, 1/2 évente kicserélem kibírja - kijon 3db egy gyári árából, Cromaxba néha van utángyártott szenes de az is drága
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5928 Dátum: 2008.03.04 kedd, 22:42:34 »

A másik kérdésemre nem tudja valaki a választ?
Az ismeretlen alkatrész. Itt látható a természetes élőhelyén:


Az a csatlakozó vajon mi lehet? A fűthető szélvédő, vagy fűthető ablakmosóé? A másik oldalon is árválkodik egy ugyanilyen.
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5929 Dátum: 2008.03.04 kedd, 22:46:16 »

Sima magyar armafilt 1500Ft/db, 1/2 évente kicserélem kibírja - kijon 3db egy gyári árából, Cromaxba néha van utángyártott szenes de az is drága

És ez a magyar is ugyanilyen vastag, lamellás? Ja, ez a szűrő 2600 volt.
Lehet hogy az amit kiszedtem, az is valami szenes cuccos volt? A szine alapján akár az is lehetne.  smile
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #5930 Dátum: 2008.03.04 kedd, 22:52:21 »

Az a csatlakozó vajon mi lehet? A fűthető szélvédő, vagy fűthető ablakmosóé? A másik oldalon is árválkodik egy ugyanilyen.

Szélvédőfűtés előkészítve van nálad kell a kapcsoló egy relé és két bizti, meg persze a fűtős szélvédő
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #5931 Dátum: 2008.03.04 kedd, 22:53:37 »

És ez a magyar is ugyanilyen vastag, lamellás? Ja, ez a szűrő 2600 volt.
Lehet hogy az amit kiszedtem, az is valami szenes cuccos volt? A szine alapján akár az is lehetne.  smile

Frankón befexik a helyére szélén szivacs van jól zár 2-3 helyen van bevágás hajlítható
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #5932 Dátum: 2008.03.04 kedd, 22:58:35 »

Van valakinek mk II -ben olajhűtő gyárilag. Ha van, hogy van bekötve ?
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5933 Dátum: 2008.03.04 kedd, 23:05:25 »

Frankón befexik a helyére szélén szivacs van jól zár 2-3 helyen van bevágás hajlítható

Jól hangzik. Legközelebb kipróbálom. Nem most lesz....  vigyor3
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5934 Dátum: 2008.03.05 szerda, 00:25:09 »

Én ezeken az aprósűgokon nem szeretek spórolni. Minden olajnál cserélem ezt is.

Elég nagy az árkülönbség a kettő között, igaz nekem is gyári van most benne, de nem vettem észre, hogy az utángyártottal roszabb lett volna.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5935 Dátum: 2008.03.05 szerda, 00:26:04 »

Neked milyen van most benne? Vastagsága megegyezik?
Csak azért, mert amit én kiszedtem belőle, az csak nagy jóindulattal volt hasonlónak nevezhető.
Jártam így a Fiestával is, hogy a bele való levegőszűrőre nem lehetett rácsukni a szűrőház tetejét.

Most gyári, mert ez volt raktáron mikor vettem.
Az utángyártottal nekem nem volt bajom, az is talán Valeo volt, de meg nem esküdnék rá.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #5936 Dátum: 2008.03.05 szerda, 08:23:58 »

Van valakinek mk II -ben olajhűtő gyárilag. Ha van, hogy van bekötve ?

Olahűtője az automata váltónak és a kormányszervónak van
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5937 Dátum: 2008.03.05 szerda, 09:38:40 »

Elég nagy az árkülönbség a kettő között, igaz nekem is gyári van most benne, de nem vettem észre, hogy az utángyártottal roszabb lett volna.
Ja, nekem van kedvezmény.... eplus2
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5938 Dátum: 2008.03.05 szerda, 12:08:55 »

Ja, nekem van kedvezmény.... eplus2

Nekem is. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
deis
Vendég
« Új hozzászólás #5939 Dátum: 2008.03.05 szerda, 14:56:02 »

Olahűtője az automata váltónak és a kormányszervónak van
Ezt tudom, de nekem van egy vizrendszerre köthető hűtőm. Méretei stimmelnek csak nem tudom hova kössem a vizrendszerbe. Netán kisvizkör, vagy fűtőradiátorral párhuzamosan ?
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5940 Dátum: 2008.03.05 szerda, 15:24:38 »

Ezt tudom, de nekem van egy vizrendszerre köthető hűtőm. Méretei stimmelnek csak nem tudom hova kössem a vizrendszerbe. Netán kisvizkör, vagy fűtőradiátorral párhuzamosan ?

Mid van neked?
Vízkör? Az előbb olaj hűtőt mondtál. Vagy van olaj ki-bemenet és vízzel hűt?
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #5941 Dátum: 2008.03.05 szerda, 16:33:21 »

Mid van neked?
Vízkör? Az előbb olaj hűtőt mondtál. Vagy van olaj ki-bemenet és vízzel hűt?
1.8TDben az olajszűrőházon keresztül megy a hűtővíz. Tehát jó nagy olajhűtője van...
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #5942 Dátum: 2008.03.05 szerda, 18:43:30 »

Mid van neked?
Vízkör? Az előbb olaj hűtőt mondtál. Vagy van olaj ki-bemenet és vízzel hűt?

Azt hiszem Audi olajhűtő. Az olajszűrő helyéra van felrakva egy menetes csővel. A cső kiálló végére rátekerve az olajszűrő. Valamit van rajta két vízcsonk.
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #5943 Dátum: 2008.03.05 szerda, 18:54:10 »

Mit értesz kis- és nagyvízkörön?

kapcsold "sorosan" és kész. A 300fokos motorolajat kiválóan fogja hűteni a 100 fokos víz...  wave
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #5944 Dátum: 2008.03.05 szerda, 19:16:42 »

A javítási kéziköny irja, hogy a 2 litereseken is van olajhűtő. Valaki le tudná nekem fény képezni, vagy ha Győr környéki akkor megnézném személyesen ha lehetne.
Naplózva
Schmidi
Vendég
« Új hozzászólás #5945 Dátum: 2008.03.06 csütörtök, 09:14:28 »

Mit értesz kis- és nagyvízkörön?

kapcsold "sorosan" és kész. A 300fokos motorolajat kiválóan fogja hűteni a 100 fokos víz...  wave

300 fokos motorolaj...? 
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #5946 Dátum: 2008.03.06 csütörtök, 09:16:37 »

300 fokos motorolaj...? 
TDnél turbó miatt bír az meleg lenni...
Naplózva
Schmidi
Vendég
« Új hozzászólás #5947 Dátum: 2008.03.06 csütörtök, 09:50:35 »

TDnél turbó miatt bír az meleg lenni...
Jogos, én benzinesben gondolkoztam.
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #5948 Dátum: 2008.03.06 csütörtök, 10:07:58 »

Jogos, én benzinesben gondolkoztam.
Off laguna on tulaj kolléga mesélte, autópályán lekuffadt. Motorháztető fel, hátha lát vmit, turbót egyből kiszúrta, meggypirosan izzott elejétől végéig..... Undecided
Hol is kezd izzani az öntöttvas?  eplus2
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5949 Dátum: 2008.03.06 csütörtök, 10:38:26 »

1.8TDben az olajszűrőházon keresztül megy a hűtővíz. Tehát jó nagy olajhűtője van...

O.K.
Így már érthető.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 112 113 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123 124 125 126 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.093 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.