Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 01:58:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 113 114 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 126 127 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745889 alkalommal)
0 Felhasználó és 37 vendég van a témában
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5950 Dátum: 2008.03.06 csütörtök, 10:40:13 »

Azt hiszem Audi olajhűtő. Az olajszűrő helyéra van felrakva egy menetes csővel. A cső kiálló végére rátekerve az olajszűrő. Valamit van rajta két vízcsonk.

És ez fel fog menni a motorodra? Vagy már rajta is van? (azt ítad: "olajszűrő helyére van felrakva")
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #5951 Dátum: 2008.03.06 csütörtök, 10:52:52 »

deis,

csinálj képeket és linkeld be. Akkor többet fogunk tudni segíteni...  wave
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #5952 Dátum: 2008.03.06 csütörtök, 13:10:55 »

deis,

csinálj képeket és linkeld be. Akkor többet fogunk tudni segíteni...  wave

Kép van, de nem tudom, hogy kell belinkelni. szomoru1
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #5953 Dátum: 2008.03.06 csütörtök, 13:47:50 »

Kép van, de nem tudom, hogy kell belinkelni. szomoru1

Fölteszed mondjuk a kepfeltoltes.hu -ra, aztán beszúrod ide egy [img*] és [/img*] közé.  (csillagok nélkül)
A "direkt link a képhez" mezőt másold ide. Valahogy így:
Kód:
[img]http://kepfeltoltes.hu/view/080306/2003_Ford_Mustang_Mach_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img]
A hozzászólásnál a "kép" az alsó ikon sorban a "szerencsekerék" és a Földgömb közötti ikon.

Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #5954 Dátum: 2008.03.06 csütörtök, 19:38:28 »

Sziasztok!
Ma tettem be helyére a gyári rádiót. Wink
Kiszedtem az Iso átalakítót, de találtam még egy kábelt, mely szépen oda van szigetelőszalagozva, és a kesztyűtartó felé.. a padlókárpit alatt megy az ajtó felé.. Nem tudom hol lehet a vége...
Beteszek pár képet, hátha megmondja nekem valaki mi lehet ez, mert gyanús, hogy nem egy gyári dolog..
Köszi:) worship



Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
bales
Vendég
« Új hozzászólás #5955 Dátum: 2008.03.06 csütörtök, 19:47:08 »

Azért az igazsághoz az hozzá tartozik, hogy a régi pollenszűrő (olasz) eleve valami fekete szivacsszerű anyagból készült és egy fém keretre volt feszítve, belül fém szálakkal. Nem tudom hogy illeszkedhetett... Huh?
A gyári két helyen tud hajolni. Sokkal pontosabban passzol.

És azóta ha bekapcsolom a ventillátort, egy orkán csap ki a szellőzőrácsokon az eddigiekkel szemben...  eljen
Nekem ue a típus volt benne a csere előtt, és hasonlóan nézett ki. (Mondjuk azért te nyertél  eplus2 )
Viszont az új szűrő nehezen passzolt bele, kicsit még faragni is kellett rajta, hogy egyáltalán beférjen. Mindenesetre azóta no pára. nyes
« Utoljára szerkesztve: 2008.03.06 csütörtök, 19:54:20 írta bales » Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #5956 Dátum: 2008.03.06 csütörtök, 19:54:05 »

http://kep.tar.hu/deis/50244336#2
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #5957 Dátum: 2008.03.06 csütörtök, 19:55:08 »


Sikerült, de csak így.
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #5958 Dátum: 2008.03.06 csütörtök, 20:00:53 »

Sziasztok!
Ma tettem be helyére a gyári rádiót. Wink
Kiszedtem az Iso átalakítót, de találtam még egy kábelt, mely szépen oda van szigetelőszalagozva, és a kesztyűtartó felé.. a padlókárpit alatt megy az ajtó felé.. Nem tudom hol lehet a vége...
Beteszek pár képet, hátha megmondja nekem valaki mi lehet ez, mert gyanús, hogy nem egy gyári dolog..
Köszi:) worship





Úgy néz ki mintha koax kábel lenne,ha egyre gondolunk (fekete kábel fényes csatlakozó).Látok ott egy gyári antennakábelt is csatlakozóstol (zöld). Lehet , hogy mobil külső antenna?
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #5959 Dátum: 2008.03.06 csütörtök, 20:24:30 »

Úgy néz ki mintha koax kábel lenne,ha egyre gondolunk (fekete kábel fényes csatlakozó).Látok ott egy gyári antennakábelt is csatlakozóstol (zöld). Lehet , hogy mobil külső antenna?

Hello! Hmm, lehet, hogy plusz antenna, de minek? Ha koax..akkor tv adáshoz? ilyen spéci rádiót tartott volna meg az előző tulaj?wow1
Végülis a jobb hátsó ablaknál van egy ilyen...


De ez az antennatartóféleség már eléggé le van amortizálva.. Smiley

Ha már itt tartunk, nem tudja valaki mi lehet ez? A vezető oldali A oszlopnál van a tetőkárpiton egy szép kis tépőzárral...

Köszi:)
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #5960 Dátum: 2008.03.06 csütörtök, 20:27:05 »

Ha már itt tartunk, nem tudja valaki mi lehet ez? A vezető oldali A oszlopnál van a tetőkárpiton egy szép kis tépőzárral...
Nokia kihangosító mikrofon
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5961 Dátum: 2008.03.06 csütörtök, 20:27:57 »

Ha már itt tartunk, nem tudja valaki mi lehet ez? A vezető oldali A oszlopnál van a tetőkárpiton egy szép kis tépőzárral...

Mikrofon.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #5962 Dátum: 2008.03.06 csütörtök, 20:35:07 »

Oh köszi:)
Kihangosítóm az nincs hozzá, de ha majd lesz, akkor legalább nem kell majd kábelezni..
Szép napot mindenkienk! worship
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Schmidi
Vendég
« Új hozzászólás #5963 Dátum: 2008.03.06 csütörtök, 21:41:54 »

A délután folyamán bekerült a Mondeoba egy tolatóradar, és ha már lent volt a hátsó lökhárító, akkor belülről kicsit meg lett forrasztva a rajta levő repedés is. Határozottan jobb lett.

Ezen kívül bebizonyosodott amire tippeltem, a rendszeresen megdöglő, és gyáriban ~25e-be kerülő csomagtér nyitó motor tökéletesen helyettesíthető egy filléres univerzális nyitómotorral is. Kicsit kell legózni az elhelyezésével, de tökéletesen működik. Innentől tök felesleges fogaskerék gyártatással és hasonlókkal szórakozni...

Köszönet a munkákért a CarCare-nek!
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #5964 Dátum: 2008.03.06 csütörtök, 22:11:50 »

A délután folyamán bekerült a Mondeoba egy tolatóradar, és ha már lent volt a hátsó lökhárító, akkor belülről kicsit meg lett forrasztva a rajta levő repedés is. Határozottan jobb lett.

Ezen kívül bebizonyosodott amire tippeltem, a rendszeresen megdöglő, és gyáriban ~25e-be kerülő csomagtér nyitó motor tökéletesen helyettesíthető egy filléres univerzális nyitómotorral is. Kicsit kell legózni az elhelyezésével, de tökéletesen működik. Innentől tök felesleges fogaskerék gyártatással és hasonlókkal szórakozni...

Köszönet a munkákért a CarCare-nek!

Tegnap előtt nekem is végre meg lett szerelve a csomagtartó ajtó nyitó modul cserével. Végre működik.  worship vigyor3

Univerzális motor milyen és mennyibe kerül?
A beszerelésről és a kütyüről nincs képed?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Schmidi
Vendég
« Új hozzászólás #5965 Dátum: 2008.03.06 csütörtök, 22:22:40 »

Tegnap előtt nekem is végre meg lett szerelve a csomagtartó ajtó nyitó modul cserével. Végre működik.  worship vigyor3

Univerzális motor milyen és mennyibe kerül?
A beszerelésről és a kütyüről nincs képed?

Ilyen, egyszerű, 2 vezetékes kp. zár nyitó motor, 2000Ft körül van az ára.


A gyári motor helyére van beszerelve, a gyári rudazatot mozgatja.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5966 Dátum: 2008.03.06 csütörtök, 23:27:56 »

Oh köszi:)
Kihangosítóm az nincs hozzá, de ha majd lesz, akkor legalább nem kell majd kábelezni..
Szép napot mindenkienk! worship

Nem lehet, hogy egy Blue kihangosító van benne? Járó motornál keress a telefonoddal eszközöket, hátha...
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #5967 Dátum: 2008.03.07 péntek, 02:57:31 »

Nem lehet, hogy egy Blue kihangosító van benne? Járó motornál keress a telefonoddal eszközöket, hátha...
Sztem gyári kihangosító volt benne, kivették amit ki tudtak, a maradékot meg otthagyták...
Naplózva
Zombi
Vendég
« Új hozzászólás #5968 Dátum: 2008.03.07 péntek, 05:31:39 »

A délután folyamán bekerült a Mondeoba egy tolatóradar, és ha már lent volt a hátsó lökhárító, akkor belülről kicsit meg lett forrasztva a rajta levő repedés is. Határozottan jobb lett.

Ezen kívül bebizonyosodott amire tippeltem, a rendszeresen megdöglő, és gyáriban ~25e-be kerülő csomagtér nyitó motor tökéletesen helyettesíthető egy filléres univerzális nyitómotorral is. Kicsit kell legózni az elhelyezésével, de tökéletesen működik. Innentől tök felesleges fogaskerék gyártatással és hasonlókkal szórakozni...

Köszönet a munkákért a CarCare-nek!

Szia!

Van egy komplett távirányítós univerzális központ zár szettem. Zsír új. 8 pén, ha érdekel. És akkor külön nyitható lessz a csomid is távirányítással ! integet2
Naplózva
Schmidi
Vendég
« Új hozzászólás #5969 Dátum: 2008.03.07 péntek, 09:32:38 »

Szia!

Van egy komplett távirányítós univerzális központ zár szettem. Zsír új. 8 pén, ha érdekel. És akkor külön nyitható lessz a csomid is távirányítással ! integet2

Köszönöm, de így is az.
Gyári kp. zár, távirányítós kulcs, nyitható csomagtér.

Csak a nyitómotor tönkrement, azt orvosoltuk most a fent említett módon.
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5970 Dátum: 2008.03.07 péntek, 15:51:05 »

A délután folyamán bekerült a Mondeoba egy tolatóradar, és ha már lent volt a hátsó lökhárító, akkor belülről kicsit meg lett forrasztva a rajta levő repedés is. Határozottan jobb lett.

Ezen kívül bebizonyosodott amire tippeltem, a rendszeresen megdöglő, és gyáriban ~25e-be kerülő csomagtér nyitó motor tökéletesen helyettesíthető egy filléres univerzális nyitómotorral is. Kicsit kell legózni az elhelyezésével, de tökéletesen működik. Innentől tök felesleges fogaskerék gyártatással és hasonlókkal szórakozni...

Köszönet a munkákért a CarCare-nek!

Hali!
Én is szeretnék már egy tolatóradart, de amit láttam azt a lökháríton kívül kell elhelyezni, és elég feltűnő. Ezek szerint van olyan szenzor,amit belülre is lehet tenni? És egyáltalán hol érdemes nézgelődni?
Naplózva
Schmidi
Vendég
« Új hozzászólás #5971 Dátum: 2008.03.07 péntek, 15:56:04 »

Hali!
Én is szeretnék már egy tolatóradart, de amit láttam azt a lökháríton kívül kell elhelyezni, és elég feltűnő. Ezek szerint van olyan szenzor,amit belülre is lehet tenni? És egyáltalán hol érdemes nézgelődni?

Nekem 4 db szenzor van belefúrva a lökhárítóba. Feketék, a sötétkéken nem mutatnak vészesen, de akár a lökhárító színére is fényezhetők.
Nem mondom, hogy láthatatlanok, de szerintem egyáltalán nem zavaró, nem csúnya.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5972 Dátum: 2008.03.07 péntek, 16:16:20 »

Hali!
Én is szeretnék már egy tolatóradart, de amit láttam azt a lökháríton kívül kell elhelyezni, és elég feltűnő. Ezek szerint van olyan szenzor,amit belülre is lehet tenni? És egyáltalán hol érdemes nézgelődni?

Van valami olyan, amit a lökös mögé kell szerelni, így nem látszik, nem kell furni, talán még kábelezni se kell, mert rádiós. Van itt többeknek ilyen.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #5973 Dátum: 2008.03.08 szombat, 09:08:07 »

Sziasztok!
Szerintem gyári kihangosító lehetett...
Bluetooth-on eléggé meglepődnék ha lenne, persze nem tudnám használni, mert a kőkorszaki telefonomban csak infra van.. nyes
« Utoljára szerkesztve: 2008.03.08 szombat, 17:25:10 írta Pumukli23 » Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #5974 Dátum: 2008.03.08 szombat, 17:25:26 »


Lenne egy kérdésem! A Gyári magnók milyen kazetta adaptert kedvelnek? (márka..esetleg típus) Úgy döntöttem, hogy kiprobálom ezt a lehetőséget az mp3 lejátszo csatlakoztatására... Legrosszabb esetben csak rádíót hallgatok, ha csunyán szolna az mp3:)
Üdv - előre is köszi worship
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #5975 Dátum: 2008.03.08 szombat, 17:26:50 »

Lenne egy kérdésem! A Gyári magnók milyen kazetta adaptert kedvelnek? (márka..esetleg típus) Úgy döntöttem, hogy kiprobálom ezt a lehetőséget az mp3 lejátszo csatlakoztatására...
Olyat keress, ami szimulálja mind2 kerék forgását, Ford rádió okos rádió, ha elfogy a szallag, megfordítja...
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5976 Dátum: 2008.03.08 szombat, 18:00:59 »

Lenne egy kérdésem! A Gyári magnók milyen kazetta adaptert kedvelnek? (márka..esetleg típus) Úgy döntöttem, hogy kiprobálom ezt a lehetőséget az mp3 lejátszo csatlakoztatására... Legrosszabb esetben csak rádíót hallgatok, ha csunyán szolna az mp3:)
Üdv - előre is köszi worship
Ne akard kipróbálni, kb úgy fog szólni, mint egy kiherélt Sokol rádió.Nekünk van egy, de a feleségem csak szöveget hallgat rajta, arra megfelel.
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5977 Dátum: 2008.03.08 szombat, 20:41:49 »

Van valami olyan, amit a lökös mögé kell szerelni, így nem látszik, nem kell furni, talán még kábelezni se kell, mert rádiós. Van itt többeknek ilyen.

Köszi, majd utánanézek.
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #5978 Dátum: 2008.03.08 szombat, 21:46:02 »

Köszi, majd utánanézek.

http://www.rcsysline.com/epsmicro.htm Itt találsz róla leirást.
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5979 Dátum: 2008.03.09 vasárnap, 17:39:39 »

http://www.rcsysline.com/epsmicro.htm Itt találsz róla leirást.

Köszi, átfutottam, igen meggyőzően hangzik!
Naplózva
bales
Vendég
« Új hozzászólás #5980 Dátum: 2008.03.10 hétfő, 08:38:19 »

Sziasztok!  Csomagtér nyitás témára reagálva szeretném megkérdezni, hogy akkor van olyan II-es mondi, aminek a csomagtartóját külön gomb nyitja a távirányítón? Mert az enyém nyitja ugyan, de csak két gomb van a távirányítón. Külön a csomagtartóhoz nincs. Ez most azért is merült fel bennem, mert olvasom, hogy sokszor elromlik a nyitómotor. Ezen oknál fogva gondoltam kipróbálom a sima kulcsos nyitást. Sajnos nem jártam sikerrel, ugyanis úgy tele van trutymóval a zár, hogy bele sem megy a kulcs. Most naponta fújogatok be némi csoda Wd 40-et, de eddig nem sok eredménnyel járt. Tehát most kicsit aggódom, hogy mi lesz, ha elromlik a nyitómotor? A kérdés pedig az lenne, hogy hogyan lehet működésre bírni a sima, kulcsal működő zárat. A WD 40 előbb utóbb oldja a problémát?
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #5981 Dátum: 2008.03.10 hétfő, 09:25:47 »

a kérdés pedig az lenne, hogy hogyan lehet működésre bírni a sima, kulcsal működő zárat. A WD 40 előbb utóbb oldja a problémát?
Sajna nem. Szét kell szedni és heavy brutal módszerrel meg kell járatni...
Naplózva
LogoutX
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új hozzászólás #5982 Dátum: 2008.03.10 hétfő, 10:14:19 »

A héten veszek olajat, mert érik a csere. Teljesen vegyes használatra (vannak egész rövid néhány km-es városi utak, de rendszeresek a hosszabbak is) Castrol Magnatec 10W40 megfelelő, vagy mást ajánlanátok? (csak Castrol jöhet szóba)
Naplózva

MK II 2.0 Zetec
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #5983 Dátum: 2008.03.10 hétfő, 10:16:50 »

A héten veszek olajat, mert érik a csere. Teljesen vegyes használatra (vannak egész rövid néhány km-es városi utak, de rendszeresek a hosszabbak is) Castrol Magnatec 10W40 megfelelő, vagy mást ajánlanátok? (csak Castrol jöhet szóba)

Benzinesbe 5W30 való a 10W40 kinyirja a hengerfejed! Ford Formula 5W30 telejsen ok
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5984 Dátum: 2008.03.10 hétfő, 10:19:54 »

Sziasztok!  Csomagtér nyitás témára reagálva szeretném megkérdezni, hogy akkor van olyan II-es mondi, aminek a csomagtartóját külön gomb nyitja a távirányítón? Mert az enyém nyitja ugyan, de csak két gomb van a távirányítón. Külön a csomagtartóhoz nincs. Ez most azért is merült fel bennem, mert olvasom, hogy sokszor elromlik a nyitómotor. Ezen oknál fogva gondoltam kipróbálom a sima kulcsos nyitást. Sajnos nem jártam sikerrel, ugyanis úgy tele van trutymóval a zár, hogy bele sem megy a kulcs. Most naponta fújogatok be némi csoda Wd 40-et, de eddig nem sok eredménnyel járt. Tehát most kicsit aggódom, hogy mi lesz, ha elromlik a nyitómotor? A kérdés pedig az lenne, hogy hogyan lehet működésre bírni a sima, kulcsal működő zárat. A WD 40 előbb utóbb oldja a problémát?

Furcsa, nekem 3 gombos a kulcstartóm. Én azon borultam ki először, hogy utastérből nem lehet nyitni a csomagtartót. Ha megy a motor, akkor szépen leállít, kulcs kivesz, felemel, hétramutat, kinyit, kulcs visszarak. Pedig belső nyitó volt már az MKI-ben, utána meg az MKIII-ban is, IIből sztem a tervezők szimplán kifelejtették falbav

Más: Urak! Hogyan tudhatom legbiztosabb módszerrel,hogy a kocsiban van-e riasztó? Előzényekben írtátok,hogy meg kell rázni csukott állapotban, de azt nem nagyon merem. Van más módszer is??
Naplózva
LogoutX
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új hozzászólás #5985 Dátum: 2008.03.10 hétfő, 10:25:47 »

Olahűtője az automata váltónak és a kormányszervónak van

Tehát a hűtők elötti U alakú cső (kéziváltós benzines) a kormányszervóhoz tartozik? Ha ez lyukad (elég védtelen helyen van) lehet még menni az autóval károsodás nélkül?
Naplózva

MK II 2.0 Zetec
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #5986 Dátum: 2008.03.10 hétfő, 10:36:46 »

Tehát a hűtők elötti U alakú cső (kéziváltós benzines) a kormányszervóhoz tartozik? Ha ez lyukad (elég védtelen helyen van) lehet még menni az autóval károsodás nélkül?

Nem ajánlott - ideiglenesen át kell kötni a két gumicsövet valami csődarabbal, esetleg a feltöltött szervót kell hurokra kötni - nincs szervokormányzás de a szivattyú túléli
Naplózva
LogoutX
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új hozzászólás #5987 Dátum: 2008.03.10 hétfő, 10:38:34 »

A Gyári magnók milyen kazetta adaptert kedvelnek?...

Én 15 Euroért vettem FM-Transmitter néven, ez egy MP3 lejátszó méretű eszköz egy 3,5-ös Jack dugóval. Lényege: a beállított rádiófrekin kábel nélkül bejön a hang. Van egy kis alapzaja, de a menetzaj teljesen elnyomja.
Naplózva

MK II 2.0 Zetec
LogoutX
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új hozzászólás #5988 Dátum: 2008.03.10 hétfő, 10:51:06 »

Fusim!

Pontosan hogy érted, hogy kinyírja a hengerfejet? A gyári ajánlás is 10W40 ha jól emlékszem. Castrol 5W40 megfelelő lenne?


A szervóhűtővel kapcs. igazából az érdekelne, hogy ha lyukad, max. 100km-t haza lehet vele menni önerőből károsodás nélkül, vagy ha nincs mód az általad írt átkötésre akkor csak a vontatás jöhet szóba?
Naplózva

MK II 2.0 Zetec
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #5989 Dátum: 2008.03.10 hétfő, 11:04:55 »

Fusim!

Pontosan hogy érted, hogy kinyírja a hengerfejet? A gyári ajánlás is 10W40 ha jól emlékszem. Castrol 5W40 megfelelő lenne?


A szervóhűtővel kapcs. igazából az érdekelne, hogy ha lyukad, max. 100km-t haza lehet vele menni önerőből károsodás nélkül, vagy ha nincs mód az általad írt átkötésre akkor csak a vontatás jöhet szóba?


A "vastagabb" 10W40 es olaj nem jut be hidegen a hidrotökék mellé - a ford megváltoztatta ezt az előírást a motorok kopása miatt! Mediterrán éghajlaton használható 10W40 nálunk esetleg nyáron de a Ford5W30 árban nem vészes 7eFt / 5l -es kanna. Szoval érdemes ezt használni biztos jó.

Ha szárazon megy a szervószivattyúd ki fog purcanni, biztosítani kell a kenését vagy átködöd a lökös mögött a csövet vagy vontatod az autót - nem olcsó egy szervócsere.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5990 Dátum: 2008.03.10 hétfő, 12:07:37 »

Más: Urak! Hogyan tudhatom legbiztosabb módszerrel,hogy a kocsiban van-e riasztó? Előzényekben írtátok,hogy meg kell rázni csukott állapotban, de azt nem nagyon merem. Van más módszer is??

Beülsz, és magadra zárod az autót. Várj pár percet, hogy élesedjen! Aztán próbálj kiszállni, beindítani, stb...
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5991 Dátum: 2008.03.10 hétfő, 12:09:01 »

A "vastagabb" 10W40 es olaj nem jut be hidegen a hidrotökék mellé - a ford megváltoztatta ezt az előírást a motorok kopása miatt! Mediterrán éghajlaton használható 10W40 nálunk esetleg nyáron de a Ford5W30 árban nem vészes 7eFt / 5l -es kanna. Szoval érdemes ezt használni biztos jó.

Ha szárazon megy a szervószivattyúd ki fog purcanni, biztosítani kell a kenését vagy átködöd a lökös mögött a csövet vagy vontatod az autót - nem olcsó egy szervócsere.

Én is a Ka-ba 5W30-at tettem, mikor ajánlottad, de nagyon gyorsan megette mind. Sad Most a szerelő 10W40-et ajánlott bele, ezt is eszi, de kevésbé. Most legyek okos! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5992 Dátum: 2008.03.10 hétfő, 12:30:24 »

Én is a Ka-ba 5W30-at tettem, mikor ajánlottad, de nagyon gyorsan megette mind. Sad Most a szerelő 10W40-et ajánlott bele, ezt is eszi, de kevésbé. Most legyek okos! Smiley
15w40  vigyor3
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5993 Dátum: 2008.03.10 hétfő, 12:48:35 »

MKII-ben a hőmérséklet jeladót hol keressem a motortérben?  help
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #5994 Dátum: 2008.03.10 hétfő, 12:52:30 »

MKII-ben a hőmérséklet jeladót hol keressem a motortérben?  help
A motortérben:D
Termosztátházon....
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #5995 Dátum: 2008.03.10 hétfő, 13:00:53 »

15w40  vigyor3

A KA 8 szelepes és nem hidrotőkés nem picit nagyon más a motorja. Állítható szelephézag, felülszelepelt, oldaltvezérelt. Gyárilag abba is az 5W30 van előírva, valószínű kicsit kopott az a motor Sad
A Mondeoba ha minden rendben van 5W30, ha eszi akkor is, semmi adalék csodaszer nem kell csak tiszta motorolaj - legjobb árban a gyári érhető el.
Naplózva
Schmidi
Vendég
« Új hozzászólás #5996 Dátum: 2008.03.10 hétfő, 13:05:54 »

Furcsa, nekem 3 gombos a kulcstartóm. Én azon borultam ki először, hogy utastérből nem lehet nyitni a csomagtartót. Ha megy a motor, akkor szépen leállít, kulcs kivesz, felemel, hétramutat, kinyit, kulcs visszarak. Pedig belső nyitó volt már az MKI-ben, utána meg az MKIII-ban is, IIből sztem a tervezők szimplán kifelejtették falbav

Nálad nem működik az, hogy a csomagtérnyitó gombot kívülről megnyomod? Annak is nyitnia kell, és akkor nem kell kulcs kivesz, hátramutat, újra indít.
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5997 Dátum: 2008.03.10 hétfő, 13:39:14 »

Nálad nem működik az, hogy a csomagtérnyitó gombot kívülről megnyomod? Annak is nyitnia kell, és akkor nem kell kulcs kivesz, hátramutat, újra indít.

Megpróbálom, de ha működik, felkötöm magam az első lámpavasra, hogy ekkora idióta voltam és magamtól nem jutott eszembe ez az 5let  rinya KÖSZI!  smile
Naplózva
Schmidi
Vendég
« Új hozzászólás #5998 Dátum: 2008.03.10 hétfő, 13:42:40 »

Megpróbálom, de ha működik, felkötöm magam az első lámpavasra, hogy ekkora idióta voltam és magamtól nem jutott eszembe ez az 5let  rinya KÖSZI!  smile

Járó motornál én még nem próbáltam, de ha volt egy kis eszük, akkor úgyis működik...
(Az MK4 Fiestámban járó motornál tiltva volt a belülről nyitás, mondjuk ott olyan helyen volt a nyitógomb, hogy véletlenül is könnyen meg lehetett nyomni, gondolom ez volt az oka.)
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #5999 Dátum: 2008.03.10 hétfő, 13:45:32 »

Járó motornál én még nem próbáltam, de ha volt egy kis eszük, akkor úgyis működik...
(Az MK4 Fiestámban járó motornál tiltva volt a belülről nyitás, mondjuk ott olyan helyen volt a nyitógomb, hogy véletlenül is könnyen meg lehetett nyomni, gondolom ez volt az oka.)

Köszi, asszem kipróbálom Scratch kolléga 5letét, és tolvajosat fogok jáccani  eplus2
Naplózva
Oldalak: 1 ... 113 114 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 126 127 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.083 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.