Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 22:41:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 119 120 121 122 123 124 125 [126] 127 128 129 130 131 132 133 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745081 alkalommal)
0 Felhasználó és 33 vendég van a témában
szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #6250 Dátum: 2008.03.27 csütörtök, 23:16:41 »

Első sárvédőn lévő indexet ha fehérre szeretném átcsinázni, akkor hol tudok hozzá szerezni fehér búrát és mennyiért?
És hogy kell cserélni? és milyen sárga izzó kell akkor bele (W,V,A)?

Az engem is érdekelne, hogy hol lehet beszerezni fehér indexbúrát!?
« Utoljára szerkesztve: 2008.03.27 csütörtök, 23:18:39 írta szaszab75 » Naplózva
reho
Vendég
« Új hozzászólás #6251 Dátum: 2008.03.27 csütörtök, 23:25:40 »

Az engem is érdekelne, hogy hol lehet beszerezni fehér indexbúrát!?

Én épp most botlottam bele: http://piciurl.hu/4x1
Naplózva
szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #6252 Dátum: 2008.03.27 csütörtök, 23:29:22 »

Én épp most botlottam bele: http://piciurl.hu/4x1

Baszus, egy ezresért?? Holnap megyek is érte! Smiley Eddig miért nem vettem észre??  falbav
« Utoljára szerkesztve: 2008.03.30 vasárnap, 21:25:09 írta szaszab75 » Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6253 Dátum: 2008.03.27 csütörtök, 23:38:31 »

Ma kicseréltam az AC pumpámat 2pótméteres-szintjelzősre. Most már látom a "még metehető km-ek számát".  vigyor3

Giorgio neked mutatja már? v. még nem?
Nem igazán értem, miért kell két skála?  fejvakaras Nem egyforma a kettő? Ha egyforma, akkor a hiányzóhoz tartozó vezetékeket nem lehet beokoskodni a meglévő potméterbe?
Én már szedtem ki az AC-t, de nem emlékszem milyen van benne  nemtudom Gondolom szimpla, mert nem mutatja a megtehető km-t.
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #6254 Dátum: 2008.03.27 csütörtök, 23:44:09 »

Nem igazán értem, miért kell két skála?  fejvakaras Nem egyforma a kettő? Ha egyforma, akkor a hiányzóhoz tartozó vezetékeket nem lehet beokoskodni a meglévő potméterbe?
Én már szedtem ki az AC-t, de nem emlékszem milyen van benne  nemtudom Gondolom szimpla, mert nem mutatja a megtehető km-t.

Ma kissé szét volt szedve a gépem, kivettem a tankjeladó gumisapkát és érdekesen néztem, hogy nekem csak 4 szál vezeték megy be!  wow1
Pedig van gyári Trip! Mondjuk nem is mér tökéletesen! falbav
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #6255 Dátum: 2008.03.28 péntek, 07:21:13 »

Nem simán, de kijöttek, na ez is a türelem játék része volt. A fehér az simán a pirossal kb 15-20 percet kinlódtam.
A csöveket mindenképp ki kell húzni, ha az AC-t ki akarod cserélni.
Amúgy mit csinálsz? AC-t cserélsz? Fedcomp miatt? Vagy mi?

A benzintankot venném le. De tegnap megint nem volt már kedvem/időm rá.
Kicserélem a betöltő cső melletti gumitömítést, mert szivárog ott a benzin.

Már kipróbáltam mindent, emi eszembe jutott, hogy kiszedjem a nyomorult piros csövet. Azért gondoltam, hogy inkább az AC-t szedem ki a tankból. Az sima bajonett záras fém-fém kapcsolat.
Leírhatnád, ha van valami tapasztalat, hogy mi segített a cső kiszedésben.  help

Más. Nekem a csatlakozóban 5 vezeték van bekötve. A kapcsolási rajz szerint ez csak "sima" szintjelző.
Neked hogy néz ki?
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #6256 Dátum: 2008.03.28 péntek, 07:28:16 »

Ma kissé szét volt szedve a gépem, kivettem a tankjeladó gumisapkát és érdekesen néztem, hogy nekem csak 4 szál vezeték megy be!  wow1
Pedig van gyári Trip! Mondjuk nem is mér tökéletesen! falbav

hmmm....... Most kimentem és megnéztem a kábelezést.
A csatlakozón összesen 5 láb van és nekem mind az 5 be is van kötve. Ez persze nem jelenti, hogy a jeladóm is olyan, ami a trip computernek kell.
De ha kiszedem biztosan kiderül. Na jó. Nem biztosan, de remélem.  vigyor3
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6257 Dátum: 2008.03.28 péntek, 08:10:25 »

Már kipróbáltam mindent, emi eszembe jutott, hogy kiszedjem a nyomorult piros csövet. Azért gondoltam, hogy inkább az AC-t szedem ki a tankból. Az sima bajonett záras fém-fém kapcsolat.
Leírhatnád, ha van valami tapasztalat, hogy mi segített a cső kiszedésben.  help

Tankjeladó kiszerelés: A motortérben meg kell keresni egy kerékszelephez hasonló cuccot - sapka is van rátekerve kék többnyire, az injektorok környékén a légszekrény mellett zetecnél, V6 nál a légszűrő és a motor között. Oda kell nyomni egy jó nedvszívó rongyot és elereszteni a benzinnyomást vele mint a keréknél benyomni a tűszelepet. Tankjeladónál a koszt kiporszívózni és a fém karikát WD40 el befújni kapjanak keveset a műanyag csövek is a tövüknél. Kombinált fogó pofáit szigszalaggal betekerni rögzítőgyűrűk karmait csőrös fogóval benyomni és nyomva tartani kombináltfogóval a csatlakozót kihúzni. Tekergetni csak akkor érdemes ha a csőrössel nyomva van a pöcök - belerág a műanyagba a rögzítés. Csőtörésnél a tankot ki kell szerelni szóval csak óvatosan. Nedvszívó rongy legyen kézniél. A rögzítő gyűrűt keményfa dornival gumi vagy fa kalapáccsal kocogtatva kitekerni - keményfának jó parketta darab vagy kalapácsnyél -> Slyleair 5lete alapján. Körbe körbe minden karomnál érdemes kocogtatni hogy elinduljon türelemjáték. Fém eszközök használata nem javasolt szikra nem keletkezhet és bumm!!!
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #6258 Dátum: 2008.03.28 péntek, 09:02:31 »

A benzintankot venném le. De tegnap megint nem volt már kedvem/időm rá.
Kicserélem a betöltő cső melletti gumitömítést, mert szivárog ott a benzin.

Már kipróbáltam mindent, emi eszembe jutott, hogy kiszedjem a nyomorult piros csövet. Azért gondoltam, hogy inkább az AC-t szedem ki a tankból. Az sima bajonett záras fém-fém kapcsolat.
Leírhatnád, ha van valami tapasztalat, hogy mi segített a cső kiszedésben.  help

Más. Nekem a csatlakozóban 5 vezeték van bekötve. A kapcsolási rajz szerint ez csak "sima" szintjelző.
Neked hogy néz ki?

Ahogy Fusim is irta, azon a rögzitő műanyag karikán lévő két pöcköt befele nyomni/nyomva tartani és közben húzni kifelé a csövet. Karika se egyszerű, mert idővel kissé "összáll". Kocogtatós játék. Plusz az AC+jeladó ki be rakása is igényel egy kis kézügyességet.

Gumi tömítést anno nekem nem kellett cserélni, csak a helyére tenni. NEM SZABAD A 2. KATTANÁSNÁL TOVÁBB TANKOLNI! Én is erőltettem korábban, és azért kezdett el folyni a tank és a beőmlőcsonk között.

Nekem is 5 vezeték megy rá.   (az én kislányomnak most ez tetszik) vigyor3 vigyor3 vigyor3 vigyor3 (meg ez)  beka3 beka3 beka3
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #6259 Dátum: 2008.03.28 péntek, 09:05:13 »

Én épp most botlottam bele: http://piciurl.hu/4x1

Köszi!  integet2 nyes nyes
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6260 Dátum: 2008.03.28 péntek, 15:34:59 »

Sziasztok!
Kombiban van valahol helye a csomagtér világításnak? vagy a hátsó ülés feletti térképolvasólámpa (nekem ez sincs:) ) szolgálná ki ezt a funkciot?
Csak azér kérdem, mert nagybátyám OFF mazdájában ON oldalt van egy kis besüllyesztett lámpa... És nekem is jo lenne..az éjszakai bevásárlásoknál:) Köszi
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #6261 Dátum: 2008.03.28 péntek, 15:52:00 »

Sziasztok!
Kombiban van valahol helye a csomagtér világításnak? vagy a hátsó ülés feletti térképolvasólámpa (nekem ez sincs:) ) szolgálná ki ezt a funkciot?
Csak azér kérdem, mert nagybátyám OFF mazdájában ON oldalt van egy kis besüllyesztett lámpa... És nekem is jo lenne..az éjszakai bevásárlásoknál:) Köszi

Kombiban leghátul, a csomagtartó rész felett kell lennie a tetőn(mármint belül Smiley ) egy lámpának, ugyanolyan mint ami a hátsó ülés felett is szokott lenni. Neked nincs??
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
reho
Vendég
« Új hozzászólás #6262 Dátum: 2008.03.28 péntek, 16:05:42 »

Abba a fekete kockamintáz izébe van egy gyűrű - légszekrény. Esetleg holnap reggel aksit kösd le 10 percre és utána tanitsd újra a mocit - alapjáraton bemelegszik, gázfröccs utána 3 percig megtartod 1250 es fordulaton, majd 8km lendületes haladás úton minden sebességben. Fogyasztok ne legyenek bekapcsolva az elején.
Levettem a légszekrényt, van benne gyűrű de most egy kicsit precízebben raktam vissza és úgy néz ki visszatért az élet a gépbe.
Ma raktam bele új gyertyákat is és sokkal szebb a hangja is Smiley A régi gyertyákkal csoda hogy ment - az autószerelő haverom elmondása szerint, bár így informatikusként is - aki nem ért hozzá - úgy ítélem meg, hogy igaza van...
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6263 Dátum: 2008.03.28 péntek, 16:17:16 »

Levettem a légszekrényt, van benne gyűrű de most egy kicsit precízebben raktam vissza és úgy néz ki visszatért az élet a gépbe.
Ma raktam bele új gyertyákat is és sokkal szebb a hangja is Smiley A régi gyertyákkal csoda hogy ment - az autószerelő haverom elmondása szerint, bár így informatikusként is - aki nem ért hozzá - úgy ítélem meg, hogy igaza van...

 eljen
Ha a porcelán külső töve a menetes résznél be van égve - barnás cikk cakk vonalak vannak - illene a kábelt is cserélni. 7-8 ezer Ft a komplett szett Cromax szombaton is nyitva van általában van polcon.
Naplózva
reho
Vendég
« Új hozzászólás #6264 Dátum: 2008.03.28 péntek, 16:28:45 »

eljen
Ha a porcelán külső töve a menetes résznél be van égve - barnás cikk cakk vonalak vannak - illene a kábelt is cserélni. 7-8 ezer Ft a komplett szett Cromax szombaton is nyitva van általában van polcon.
Megnéztem a porcelén tövét ahogy még múltkor tanácsoltad, de nem volt barnás. Egyébként a kábelek sem tűnnek túl réginek.
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6265 Dátum: 2008.03.28 péntek, 16:34:20 »

Megnéztem a porcelén tövét ahogy még múltkor tanácsoltad, de nem volt barnás. Egyébként a kábelek sem tűnnek túl réginek.

Akkor jó lesz a kábeled - legközelebbi gyertyacserénél majd figyelgesd 60-80 ezret mennek el a kábelek vagy az idő meg a meleg eszi meg pár év alatt. Halványan célszerű szilikon zsírral megkenni a gyertyapiákat ne süljön hozzá a szelepfedélhez.
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6266 Dátum: 2008.03.28 péntek, 16:38:26 »

Devan falbav taps taps

Bemásztam a kesztyűtartó alá.. a fűtés miatt. Sajnos nem jutottam több információhoz ezzel kapcsolatban...
Viszont találtam két dobozt, amik gondolom a risztó dobokái (egyiken Ford - siemens a másikon Gepard - Car alarm felirat van) vigyor3
Ugyebár villog egy szép kis piros lámpa a műszerfalon.. de ha bezárom az ajtókat, az indexek nem villannak fel, a kilincset meghúzom nem riaszt, akármit csinálok vele, nem riaszt. (felgyujtani még nem probáltam..szerintem nem is fogom, ugyse riasztana beka3)
Szóval szerintetek, akkor most mi hiányzik belöle?
Mert gondolom a riasztó megvan, esetleg valami modul hiányzik belőle...
Ja, találtam egy szabadon lógo kék kábelt.. a vgén nincs csatlakozo..se semmi.
Felteszek pár képet...
Ezen középtájt van egy fehér csatlakozo, ami mintha meg lenne égve...

Ezen a Gepard van (mögötte a piros ford dobozzal) - jobboldal a kék kábel

Piros doboz:

Köszi!!!! worship
« Utoljára szerkesztve: 2008.03.28 péntek, 16:41:36 írta Pumukli23 » Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6267 Dátum: 2008.03.28 péntek, 16:45:00 »

Devan falbav taps taps

Köszi!!!! worship

Az a fehér megégett cucc a fűtésellenálláslétra - be van égve. Meg kéne tisztogatni az érintkezőit, csatlakozót megerősíteni vagy lecserélni egy bontott jóra. Az bűzösít szerintem nálad.
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6268 Dátum: 2008.03.28 péntek, 16:46:53 »

Az a fehér megégett cucc a fűtésellenálláslétra - be van égve. Meg kéne tisztogatni az érintkezőit, csatlakozót megerősíteni vagy lecserélni egy bontott jóra. Az bűzösít szerintem nálad.
Éljen! megvan a hiba:) köszi!
Megprobálom kiszedni, és megtisztitani.. Amugy mennyiért lehet ilyet kapni bontoban kb?
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6269 Dátum: 2008.03.28 péntek, 16:52:12 »

Éljen! megvan a hiba:) köszi!
Megprobálom kiszedni, és megtisztitani.. Amugy mennyiért lehet ilyet kapni bontoban kb?

mk2 nél van bontott pár darab csatival hívd fel
Naplózva
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #6270 Dátum: 2008.03.28 péntek, 17:07:02 »

Devan falbav taps taps

Bemásztam a kesztyűtartó alá.. a fűtés miatt. Sajnos nem jutottam több információhoz ezzel kapcsolatban...
Viszont találtam két dobozt, amik gondolom a risztó dobokái (egyiken Ford - siemens a másikon Gepard - Car alarm felirat van) vigyor3
Ugyebár villog egy szép kis piros lámpa a műszerfalon.. de ha bezárom az ajtókat, az indexek nem villannak fel, a kilincset meghúzom nem riaszt, akármit csinálok vele, nem riaszt. (felgyujtani még nem probáltam..szerintem nem is fogom, ugyse riasztana beka3)
Szóval szerintetek, akkor most mi hiányzik belöle?
Mert gondolom a riasztó megvan, esetleg valami modul hiányzik belőle...
Ja, találtam egy szabadon lógo kék kábelt.. a vgén nincs csatlakozo..se semmi.
Felteszek pár képet...


Hu én utálok itt turkálni...mire kimászok innen olyan a fejem mint egy vörös kötözött sonka  vigyor3
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6271 Dátum: 2008.03.28 péntek, 17:17:21 »

Hu én utálok itt turkálni...mire kimászok innen olyan a fejem mint egy vörös kötözött sonka  vigyor3
Nekem is olyan volt asszem.. de én készültem párnával is beka3 nyes
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6272 Dátum: 2008.03.28 péntek, 18:40:15 »

Kiszedtem az ellenálláslétrát. Igen, neki van ilyen kellemes szaga rinya
A fekete csatlakozót nem birtam kiszedni belöle sajnos. Szerintem összeégtek...
Összesen 4 vezeték van benne. Ebből kettönek a végén nem volt védőszigetelés.
Az egyiknek kb 1-2 centis szakaszon.

Erre azóta tettem.  Wink
Fújtam rá egy kis WD40-t, és amennyire tudtam fejenállva megtisztitottam.. nyes
Szerintem cserélni fogom... Ha egyszer ki tudom szedni a csatlakozót belöle Roll Eyes üdv
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #6273 Dátum: 2008.03.28 péntek, 18:45:39 »

Tankjeladónál a koszt kiporszívózni és a fém karikát WD40 el befújni kapjanak keveset a műanyag csövek is a tövüknél. Kombinált fogó pofáit szigszalaggal betekerni rögzítőgyűrűk karmait csőrös fogóval benyomni és nyomva tartani kombináltfogóval a csatlakozót kihúzni. Tekergetni csak akkor érdemes ha a csőrössel nyomva van a pöcök - belerág a műanyagba a rögzítés. Csőtörésnél a tankot ki kell szerelni szóval csak óvatosan. Nedvszívó rongy legyen kézniél. A rögzítő gyűrűt keményfa dornival gumi vagy fa kalapáccsal kocogtatva kitekerni - keményfának jó parketta darab vagy kalapácsnyél -> Slyleair 5lete alapján. Körbe körbe minden karomnál érdemes kocogtatni hogy elinduljon türelemjáték. Fém eszközök használata nem javasolt szikra nem keletkezhet és bumm!!!

Műanyag pöcök reménytelennek tűnik. Hiába nyomom be és folyamatosan nyomva tartom, akkor sem tudom kihúzni azt a nyomorult csövet.
Kiporszívózok és WD40 áztatok. Üzemanyag rendszer már rég nyomás mentes. Betöltő csövet már kiszedtem, ü.a. szűrőt is lekötöttem, minden csövet lezártam, nem párolog sehol benzin.

Vasárnap szeretnék Mondeoval menni Pestre. Babaruha börze a BNV területén, én meg picurral kimegyek a Vasúttörténeti Parkba megnézni a gőzmozdonyokat.
Most megyek és megpróbálom a jeladót kiszedni. Ha nem jelentkezem, akkor felrobbantam.
Remélem nem így lesz.
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #6274 Dátum: 2008.03.28 péntek, 18:49:44 »

Gumi tömítést anno nekem nem kellett cserélni, csak a helyére tenni. NEM SZABAD A 2. KATTANÁSNÁL TOVÁBB TANKOLNI! Én is erőltettem korábban, és azért kezdett el folyni a tank és a beőmlőcsonk között.

Nekem is 5 vezeték megy rá.   (az én kislányomnak most ez tetszik) vigyor3 vigyor3 vigyor3 vigyor3 (meg ez)  beka3 beka3 beka3

Nem szoktam "púposra" tankolni. (max. 2, de inkább csak 1 katt.) Mégis szivárgott. Lehet, hogy valaki korábban ezt tette és azóta ilyen? Huh?
Lehet nem  kéne cserélnem, de ha már megvettem az újat és úgyis szét kell szedni, akkor már csere.

Amúgy neked nem kellett levenni a tankot, amikor a gumi tömítést piszkáltad?

(nekem is tetszik ez a szmájli)  vigyor3
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6275 Dátum: 2008.03.28 péntek, 19:12:55 »

Hmm..arra gondoltam, hogy nem lehet, hogy azért van benne 4 kábel, mert 4 fokozata van a fűtésnek? nyes
Mert nekem csak az egyik kábelnél van megégve, és csak 3ason fujja a büdöset... Roll Eyes
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6276 Dátum: 2008.03.28 péntek, 19:15:14 »

Műanyag pöcök reménytelennek tűnik. Hiába nyomom be és folyamatosan nyomva tartom, akkor sem tudom kihúzni azt a nyomorult csövet.
És közben tudod tekergetni?Ha igen, akkor csak kitartás kérdése az egész kihúzás.Próbáltad kicsit drasztikusabban ,csőrös fogóval összenyomni a pöcköket?Úgy jobban odaférsz a két kis fülhöz a csövön
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #6277 Dátum: 2008.03.28 péntek, 19:26:44 »

Nekem valami már régebb óta zörgött az autóban, olyan 2-3000es fordulat körül jött elő egy fura rezonáló hang. Abban biztos voltam hogy valami műanyag rezonálhat be, vagy ilyesmi és abban is hogy bal elölről jön a hang, a pedálok felől. Szóval ma én is alábújtam,vörös lettem  vigyor3, de megérte,megleltem a hang forrását:van a motorháztető nyitó, és előtte van egy műanyag burkolat,ami mögött az a biztonsági kapcsoló is van(csak benzinesnél), na és amögött, találtam egy csavarszerűséget ami ki volt lazulva. Nagyobb,műanyag fekete feje van, és kb 3 centis menete van.Mivel már majdnem kiesett, azért zörgött annyira.Most visszacsavartam a lyukába Cheesy , dee fogalmam sincs hogy az mire való, illetve mit rögzíthet. Valaki tudja esetleg? Gondolkoztam azon hogy nem rakom vissza, de gondoltam jobb a békesség...most kiváncsi vagyok meddig bírja, ha megint kijön, akkor nem rakom vissza, de remélem nem az tartja a bal első lengőkart  hehe
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #6278 Dátum: 2008.03.28 péntek, 19:59:04 »

És közben tudod tekergetni?Ha igen, akkor csak kitartás kérdése az egész kihúzás.Próbáltad kicsit drasztikusabban ,csőrös fogóval összenyomni a pöcköket?Úgy jobban odaférsz a két kis fülhöz a csövön

A csöveket (piros/fehér) is simán tudom tekergetni, persze csak óvatosan és a gyűrűt is, amin a pöckök vannak.
Próbáltam úgy is, ahogy a Haynes könyvben is mutatják. Fogóval összenyomtam a pöcköket, egy másik vékonyabb és hosszú pofájú fogóval pedig felfelé feszítettem a füleknél fogva a csövet.

Az előbb voltam porszívózni, csak közben bejött egy hosszabb telefon és most megyek vissza folytatni.
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6279 Dátum: 2008.03.28 péntek, 20:13:47 »

Mintha úgy rémlene, hogy a pöckök nyomvatartása mellett a gyűrűt is meg kell emelni 1-2 mm-t, hogy ki tudjon jönni a cső.Vagy csak nekem mozgott a gyűrű föl-le?
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #6280 Dátum: 2008.03.28 péntek, 20:21:11 »

Mintha úgy rémlene, hogy a pöckök nyomvatartása mellett a gyűrűt is meg kell emelni 1-2 mm-t, hogy ki tudjon jönni a cső.Vagy csak nekem mozgott a gyűrű föl-le?

Körülbelül ezt az 1-2 mm-t mozog a cső. Azt viszonylag könnyen.
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6281 Dátum: 2008.03.28 péntek, 20:24:08 »

Körülbelül ezt az 1-2 mm-t mozog a cső. Azt viszonylag könnyen.
onnantól kell tekergetni+felfele húzni+szaporán káromkodni  eplus2
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #6282 Dátum: 2008.03.28 péntek, 20:28:52 »

onnantól kell tekergetni+felfele húzni+szaporán káromkodni  eplus2

Ó, ha csak a káromkodáson múlna, már rég kint lenne...  eplus2
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6283 Dátum: 2008.03.28 péntek, 21:22:26 »

Ó, ha csak a káromkodáson múlna, már rég kint lenne...  eplus2
Csak már arra nem emlékszem, ezeket milyen sorrendben kellett alkalmazni, és milyen időközönként  fejvakaras nemtudom Wink
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #6284 Dátum: 2008.03.28 péntek, 23:12:10 »

Mintha úgy rémlene, hogy a pöckök nyomvatartása mellett a gyűrűt is meg kell emelni 1-2 mm-t, hogy ki tudjon jönni a cső.Vagy csak nekem mozgott a gyűrű föl-le?

A gyűrű nekem is mozgott föl le.
Ha a csövet sikerül kiszedni, akkor a gyűrűt is le lehet szedni a csonkról a pöckök benyomásával.
Vagy csővel 1ütt jön ki, ha előtte a csövön feljebb húzod, pöcökösszenyomással.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #6285 Dátum: 2008.03.28 péntek, 23:14:28 »

Nem szoktam "púposra" tankolni. (max. 2, de inkább csak 1 katt.) Mégis szivárgott. Lehet, hogy valaki korábban ezt tette és azóta ilyen? Huh?
Lehet nem  kéne cserélnem, de ha már megvettem az újat és úgyis szét kell szedni, akkor már csere.

Amúgy neked nem kellett levenni a tankot, amikor a gumi tömítést piszkáltad?

(nekem is tetszik ez a szmájli)  vigyor3

Nekem ezt a tömítés cserét/helyrerakást anno még szerelő csinálta.
Persze ha megvetted a tömítést akkor cseréld ki!
A tankot le kellett venni, és előtte kiszivattyúzták az AC-vel az üzemanyagot belőle.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
skorpio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 647



E-mail
« Új hozzászólás #6286 Dátum: 2008.03.29 szombat, 07:11:29 »

Első sárvédőn lévő indexet ha fehérre szeretném átcsinázni, akkor hol tudok hozzá szerezni fehér búrát és mennyiért?
És hogy kell cserélni? és milyen sárga izzó kell akkor bele (W,V,A)?
Én a Cromax-ban vettem fehér indexbúrát. 1000 körül volt, de várnom kellett 1 hetet.
Hát ha már fehér az indexbúra, szerintem az "izzó" legyen ilyen:


http://www.xenon.hu/ledesvilag.php
 eljen

« Utoljára szerkesztve: 2008.03.29 szombat, 07:15:03 írta skorpio » Naplózva

mk2 1999. 2000-es automata váltó. Ghia + minden ami csak gyári felszereltségként előfordult bármelyik Mondeo mk2-ben.
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6287 Dátum: 2008.03.29 szombat, 17:21:36 »

Ha van valakinek ötlete, hogy mit lehet kezdeni a riasztómmal (már irtam rola), kérem irjon PÜ-t:) worship köszi!!
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6288 Dátum: 2008.03.29 szombat, 20:42:44 »

Ha van valakinek ötlete, hogy mit lehet kezdeni a riasztómmal (már irtam rola), kérem irjon PÜ-t:) worship köszi!!

Elviszed Vik-hez és kiszereli neked.
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6289 Dátum: 2008.03.29 szombat, 21:12:57 »

Elviszed Vik-hez és kiszereli neked.

De nekem az kéne, hogy müködjön, az ami benne van:D Nem tudtok vkit Kecskeméten vagy a térségben? köszi
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6290 Dátum: 2008.03.29 szombat, 22:01:23 »

De nekem az kéne, hogy müködjön, az ami benne van:D Nem tudtok vkit Kecskeméten vagy a térségben? köszi

Azt nem tudtam hogy rossz és meg kéne javítani, de ha van gyári riasztó felesleges másik ki kell szedni
Esetleg jövő szombaton állítsd az autót a TV közelébe hátha megjavul  eplus2  eplus2
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6291 Dátum: 2008.03.29 szombat, 22:03:37 »


Esetleg jövő szombaton állítsd az autót a TV közelébe hátha megjavul  eplus2  eplus2

A ma esti kanálpotyogtatásról már lecsúszott, mi? ...... eplus2
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
gyuri old
Vendég
« Új hozzászólás #6292 Dátum: 2008.03.29 szombat, 22:03:53 »

Azt nem tudtam hogy rossz és meg kéne javítani, de ha van gyári riasztó felesleges másik ki kell szedni
Esetleg jövő szombaton állítsd az autót a TV közelébe hátha megjavul  eplus2  eplus2

Nálunk egy méterre legrott a kanál és forró volt! Pedig én nem hiszek benne! wave
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #6293 Dátum: 2008.03.29 szombat, 22:12:20 »

De nekem az kéne, hogy müködjön, az ami benne van:D Nem tudtok vkit Kecskeméten vagy a térségben? köszi

Én tudok valakit Kecskeméten! Csütörtök délig ott vagyok, bár nem értek a riasztóhoz, de ott vagyok! Talán próbáld meg őket.
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6294 Dátum: 2008.03.29 szombat, 23:02:48 »

Nálunk egy méterre legrott a kanál és forró volt! Pedig én nem hiszek benne! wave
Nekem nem kell h elhajoljon, vagy forrósodjon, csak mosogatódjon el és kész smile

Én tudok valakit Kecskeméten! Csütörtök délig ott vagyok, bár nem értek a riasztóhoz, de ott vagyok! Talán próbáld meg őket.

Köszi szépen,  :worship:lehet, hogy valamelyik délelött benézek hozzájuk!
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6295 Dátum: 2008.03.30 vasárnap, 22:23:58 »

Én a Cromax-ban vettem fehér indexbúrát. 1000 körül volt, de várnom kellett 1 hetet.
Hát ha már fehér az indexbúra, szerintem az "izzó" legyen ilyen:

http://www.xenon.hu/ledesvilag.php
 eljen



Nem lesz jó oda a LED, mert gyorsan fog villogni, és nem teríti be a búrát fénnyel, csak pontba fog világítani.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6296 Dátum: 2008.03.30 vasárnap, 22:28:13 »

Sziasztok.Az lenne a kérdésem hogy vettem egy belsö világitáshoz egész foglalatot(olyat ami elöl van),csak ezt hátra akarom beszerelni.Elviszem a drotokat az elsötöl,hátra.Az lenne a kérdésem hogy igy mindkettö lessz használva,(ha jol látom 10W-os égö van benne) és mindkettö 10W-os nem lessz sok egy kicsit neki? Vagy csak annyi hogy halványabban fog világitani? vagy az se? Valami ötlet van akkor megköszönöm.
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6297 Dátum: 2008.03.30 vasárnap, 22:29:59 »

Nem lesz jó oda a LED, mert gyorsan fog villogni, és nem teríti be a búrát fénnyel, csak pontba fog világítani.


Ha jol láttam pont ilyen Led-et akartam venni valamelyik nap elektronikai boltba és ott 290.- volt + asszem 90.- a foglalata(ha kel hozzá az is).
Naplózva
szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #6298 Dátum: 2008.03.30 vasárnap, 22:32:37 »

Sziasztok.Az lenne a kérdésem hogy vettem egy belsö világitáshoz egész foglalatot(olyat ami elöl van),csak ezt hátra akarom beszerelni.Elviszem a drotokat az elsötöl,hátra.Az lenne a kérdésem hogy igy mindkettö lessz használva,(ha jol látom 10W-os égö van benne) és mindkettö 10W-os nem lessz sok egy kicsit neki? Vagy csak annyi hogy halványabban fog világitani? vagy az se? Valami ötlet van akkor megköszönöm.

Nem lessz sok, csak ne sorba kösd!
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #6299 Dátum: 2008.03.30 vasárnap, 23:04:11 »

tiszta                             <->                            még nem tiszta

Volt mit letörölni róla, és ez csak a búra, a foncsoron is volt legalább ennyi


Hali FeGa!

Én is szeretnék okosodni. wow1 Köszi!!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 119 120 121 122 123 124 125 [126] 127 128 129 130 131 132 133 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.085 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.