Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 01:21:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 120 121 122 123 124 125 126 [127] 128 129 130 131 132 133 134 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745785 alkalommal)
0 Felhasználó és 58 vendég van a témában
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6300 Dátum: 2008.03.31 hétfő, 00:06:18 »

Nem lessz sok, csak ne sorba kösd!

Hát az elsöt ha szétszedem,akkor van benne talán egy fekete ,fekete kék csikokkal ,meg a piros szál.Na most hogyha én leágazok erröl a drotokrol és ugyan igy kötöm be hátul is akkor szerintem párhuzmosan van kötve. ugye?
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #6301 Dátum: 2008.03.31 hétfő, 11:21:45 »

No. Összeraktam. És nem robbant fel semmi.
Végül csak nem jöttek ki a tetves csövek az AC-ból. De mivel a tank kimosáshoz amúgy is jobb volt kivenni a pumpát, így az vettem ki.
Ha nem létkérdés, nem fogok AC-t cserélni.......

Tanulságok és megállapítások:
- A jó *** annak aki kitalálta ezt a "gyors"csatlakozós módszert. (bár itt jegyezném meg, hogy a benzinszűrőről mintegy 3 másodperc volt levenni a két ugyanilyen csatlakozót.... kiérti??)
- Sajnos csak egy poti van a pumpán -> valami nem lesz majd a fed.comp-on. Pillanatnyi fogyasztás, vagy csak a még hátralevő út? Viszont ennek ellenére be van kötve mind az 5 láb a csatlakozón. (hülye módon nem fényképeztem le.) piros-fekete a motor, a poti meg valami lila és talán sárga. Elég hátborzongató belegondolni, hogy a benzinbe merülve teszik a dolgukat ezek az elektromos cuccok...
- Olyan helyen találhat az ember rozsdát, ahol nem is várná. A két hátsó kerék alsó bekötési pontját összekötő rúd csavarja alatt a tövénél volt egy kis rozsdafészek. Kívülről semmi feltűnő. Egyébként az autó is szinte teljesen rozsda mentes. Csak az öntöttvas futómű alkatrészeken látszik.
- A WD40 és a szilikonzsír nagyon jó barátaim!
- Amikor az üzemanyag szintjelző már az "E" betű "alatt" fekszik, akkor még legalább 5 liter benzin van a tankban! (legalább is nálam.)
- Az AC szinte az utolsó cseppig képes kinyomni a benzint a tankból. (sík terepen persze) kb. 1-2 deci maradt benne.

Tehát végül összeraktam mindent, ma reggel már vele jöttem a dolgozóba. Tesztelek.....  eplus2
Egyelőre semmi benzinszag. Majd egy teletankolásnál kiderül. De még várok egy kicsit. Ha megint le kéne venni a tankot, ne 60 liternek kelljen már helyet találni.
Bepakoltam a gumikat (köszi mégegyszer Giorgio!)) és a felniket hátra és délután elmegyek felrakatni. Remélem jó lesz. Majd mesélek.

(Moderálva - Scratch)
« Utoljára szerkesztve: 2008.03.31 hétfő, 12:12:44 írta Scratch » Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6302 Dátum: 2008.03.31 hétfő, 11:50:04 »

- Sajnos csak egy poti van a pumpán -> valami nem lesz majd a fed.comp-on. Pillanatnyi fogyasztás, vagy csak a még hátralevő út? Viszont ennek ellenére be van kötve mind az 5 láb a csatlakozón. (hülye módon nem fényképeztem le.) piros-fekete a motor, a poti meg valami lila és talán sárga. Elég hátborzongató belegondolni, hogy a benzinbe merülve teszik a dolgukat ezek az elektromos cuccok...
Bepakoltam a gumikat (köszi mégegyszer Giorgio!)) és a felniket hátra és délután elmegyek felrakatni. Remélem jó lesz. Majd mesélek.

A még hátralévő út nem lesz, egyelőre nekem sincs....viszont alakul a babaszoba.  eljen
Nincs, mit remélem szeretni fogod én imádtam, nagyon jó gumik!
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #6303 Dátum: 2008.03.31 hétfő, 12:30:15 »

A még hátralévő út nem lesz, egyelőre nekem sincs....viszont alakul a babaszoba.  eljen
Nincs, mit remélem szeretni fogod én imádtam, nagyon jó gumik!

Hátralévő út kijelzés nélkül megvagyok. Pillanatnyi fogyasztás jobban érdekel. Gondolom most még...
Megyek is gumit szereltetni.

Hány hét van még a kis lakó érkezéséig? Április közepe ugye?
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6304 Dátum: 2008.03.31 hétfő, 12:32:00 »

Hátralévő út kijelzés nélkül megvagyok. Pillanatnyi fogyasztás jobban érdekel. Gondolom most még...
Megyek is gumit szereltetni.

Hány hét van még a kis lakó érkezéséig? Április közepe ugye?

Én is megvagyok nélküle, csak picit zavaró, hogy ahányszor beindítom visít, hogy tankoljak....meg még a külső hőmérsékletet sem mutatja, az majd még elkészül lassan.
A pillanatny fogyasztástól nelepődj meg, lesznek jó kis értékek....
Ápr. 16 elvileg.
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #6305 Dátum: 2008.03.31 hétfő, 12:36:12 »

A még hátralévő út nem lesz, egyelőre nekem sincs....viszont alakul a babaszoba.  eljen
Nincs, mit remélem szeretni fogod én imádtam, nagyon jó gumik!

Most olvastam csak, hogy mit írtam kettővel ezelőtt.
Tehát nem a gumik miatt aggódom, az biztosan jó lesz. A felnik miatt, hogy elférnek-e majd a helyükön. Ezért is jó, hogy a keskenyebb gumi mellett maradtam. 195 vs. 205.
Ezeket a felniket csak úgy kaptam a kocsival együtt és fogalmam sincs milyenek és mire/miről valók. Persze 4 csavaros Ford, meg ilyenek, de pl. az ET egy kicsivel kisebb, mint a gyári. Na mindegy. Mindjárt kiderül.
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #6306 Dátum: 2008.03.31 hétfő, 12:43:32 »

meg még a külső hőmérsékletet sem mutatja, az majd még elkészül lassan.

Hőmérő miért nem mér hőt ő?
Az érzékelőd megvan a lökhárító mögött? Kell valami más kábelezés a hópihe-AWS-fed.comp témakörben?
Nekem most van AWS, de nem világítanak benne a hópihék. (egy darabig remélem nem is fognak) De a kapcsolási rajz szerint a fed.comp nélküli, de AWS-es autóknál máshogy működik a "hópihevezérlés".

A következő projekt (a termosztát csere után) a műszerfal szétszedés és izzó csere lesz. A jobb első ajtóban sem világít a "kilincsfény". Ejj.
Naplózva
skorpio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 647



E-mail
« Új hozzászólás #6307 Dátum: 2008.03.31 hétfő, 15:53:57 »

Nem lesz jó oda a LED, mert gyorsan fog villogni, és nem teríti be a búrát fénnyel, csak pontba fog világítani.

 wave  Hát, biztosan elkerülte a figyelmedet, hogy 5 db 5 irányba világító LED van benne. Nekem már néhány hónapja ilyen van a fehér búrában. Az izzóhoz viszonyított  villogási "frekvenciát" nem változtatta meg. És szerintem tökéletesen kitölti a búrát a fény minden irányba. A "tükörtojás"  látvány elkerülése érdekében ... szerintem megéri.  Smiley
Amúgy azt tapasztaltam, hogy az indexkapcsoló kattogási sebessége akkor sem változott, amikor kivettem az izzókat.
Szerintem a villogás üteme teljesen elektronikus vezérlésű és nem befolyásolja a rákötött terhelés ellenállása.
Naplózva

mk2 1999. 2000-es automata váltó. Ghia + minden ami csak gyári felszereltségként előfordult bármelyik Mondeo mk2-ben.
skorpio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 647



E-mail
« Új hozzászólás #6308 Dátum: 2008.03.31 hétfő, 16:04:02 »

Hát az elsöt ha szétszedem,akkor van benne talán egy fekete ,fekete kék csikokkal ,meg a piros szál.Na most hogyha én leágazok erröl a drotokrol és ugyan igy kötöm be hátul is akkor szerintem párhuzmosan van kötve. ugye?

 wave Igen. Igy párhuzamos lesz. De ha akár az elsőt, akár a hátsót bekapcsolod, a másik is világítani fog. Ha ezt nem szeretnéd, szükséged lesz diódákra is.  Smiley
Naplózva

mk2 1999. 2000-es automata váltó. Ghia + minden ami csak gyári felszereltségként előfordult bármelyik Mondeo mk2-ben.
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #6309 Dátum: 2008.03.31 hétfő, 16:38:21 »

Hali FeGa!
Én is szeretnék okosodni. wow1 Köszi!!
Küldtem mailt  wave
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6310 Dátum: 2008.03.31 hétfő, 20:21:52 »

Most olvastam csak, hogy mit írtam kettővel ezelőtt.
Tehát nem a gumik miatt aggódom, az biztosan jó lesz. A felnik miatt, hogy elférnek-e majd a helyükön. Ezért is jó, hogy a keskenyebb gumi mellett maradtam. 195 vs. 205.
Ezeket a felniket csak úgy kaptam a kocsival együtt és fogalmam sincs milyenek és mire/miről valók. Persze 4 csavaros Ford, meg ilyenek, de pl. az ET egy kicsivel kisebb, mint a gyári. Na mindegy. Mindjárt kiderül.
Szerintem fel fog az menni, majd kérünk beszámolót róla.
Nekem most 205/55R16 van fenn. Picit több a fogyim, de szerintem eszement jól néz ki.
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6311 Dátum: 2008.03.31 hétfő, 20:23:07 »

Hőmérő miért nem mér hőt ő?
Az érzékelőd megvan a lökhárító mögött? Kell valami más kábelezés a hópihe-AWS-fed.comp témakörben?
Nekem most van AWS, de nem világítanak benne a hópihék. (egy darabig remélem nem is fognak) De a kapcsolási rajz szerint a fed.comp nélküli, de AWS-es autóknál máshogy működik a "hópihevezérlés".

A következő projekt (a termosztát csere után) a műszerfal szétszedés és izzó csere lesz. A jobb első ajtóban sem világít a "kilincsfény". Ejj.
Nekem nincs AWS.
Megvan az érzékelő. Múltkor úgy láttam, mintha egyszerűen egy helyen megállna a vezetéke és ott van egy üres csati. Majd ha lesz időm megnézem mégegyszer, de szerintem majd kábelezni kell.
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
deis
Vendég
« Új hozzászólás #6312 Dátum: 2008.03.31 hétfő, 21:10:52 »

Küldtem mailt  wave

Köszi FeGa! worship

A fed.comp témára visszatérve néztem a TIS cd-t, 1999-2000 A/C csati 5-ös lába fed.comp 7-es lába,8-as nincs bekötve. 1998-1999 A/C csati 2-es lába fed.comp 8-as lába 7-es nincs bekötve. 1997-1998 ua. mint 1998-1999, csak itt a 7-es lábat nem említi. AC csatinál  1-3 moci, 4 poti csuszka 5 és 2 ellenállás. Képeket nem tudok csatolni, de akinek meg van a TIS az meg tudja nézni.
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6313 Dátum: 2008.03.31 hétfő, 21:19:55 »

wave Igen. Igy párhuzamos lesz. De ha akár az elsőt, akár a hátsót bekapcsolod, a másik is világítani fog. Ha ezt nem szeretnéd, szükséged lesz diódákra is.  Smiley


Na szoval én ugy gondoltam,hogy mielött rámennek a csatlakozok az elsö égöre(foglalatra),ott elvágom és elágaztatom.Hátra viszem a drotokat,és hátulra ugyan olyat vettem mint ami elöl van tehát a 3-as kapcsolásos.(vagy minek nevezzem) én ugy gondol(tam)om ,hogy ott is ugy állitom majd ahogy akarom.Ha középre ki kapcsolva ,ha 12mp, meg a telyes világitás(folyamatos).Elméletileg nem igy fog müködni? tehát ha elöl világit és hátul közép állásra teszem nem szabadna világitson.Most igy a leirtak alapján is ugy gondolod hogy fog világitani ha kell ha nem?Elméletileg egy helyröl jön az áram de mindegyiknek van kapcsoloja.
Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #6314 Dátum: 2008.03.31 hétfő, 21:23:09 »


Na szoval én ugy gondoltam,hogy mielött rámennek a csatlakozok az elsö égöre(foglalatra),ott elvágom és elágaztatom.Hátra viszem a drotokat,és hátulra ugyan olyat vettem mint ami elöl van tehát a 3-as kapcsolásos.(vagy minek nevezzem) én ugy gondol(tam)om ,hogy ott is ugy állitom majd ahogy akarom.Ha középre ki kapcsolva ,ha 12mp, meg a telyes világitás(folyamatos).Elméletileg nem igy fog müködni? tehát ha elöl világit és hátul közép állásra teszem nem szabadna világitson.Most igy a leirtak alapján is ugy gondolod hogy fog világitani ha kell ha nem?Elméletileg egy helyröl jön az áram de mindegyiknek van kapcsoloja.
Azért kell a dióda, hogy ha felkapcsolod a hátsót, a kapcsoló vezetékén ne menjen át az elsőre az áram, mert akkor hiába volt az lekapcsolva, világitani fog.
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #6315 Dátum: 2008.03.31 hétfő, 21:38:56 »

Nem kell dióda. Adsz egy pozitivot elölről az izzónak, kapcsoló egyik fele kapcsolt negativ (ezt is hozhatod elölröl) kapcsoló másik fele negativ. Ezt testelheted hátul is, ha tudod.
« Utoljára szerkesztve: 2008.03.31 hétfő, 22:55:21 írta deis » Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #6316 Dátum: 2008.03.31 hétfő, 21:44:12 »

Nem kell dióda. Adsz egy pozitivot elölről az izzónak, kapcsoló egyik fele kapcsolt negativ (ezt is hozhatod elölröl) kapcsoló másik fele negativ. Ezt testelheted hátul is.
Lehet, hogy igazad van? Már fáradt vagyok ehhez, le kéne rajzolni  Roll Eyes
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #6317 Dátum: 2008.03.31 hétfő, 22:02:49 »

A puha rongyon, milyen anyagot értesz a foncsorhoz? Pamut? Régebben más kocsi foncsorával próbálkoztam és cserélhettem komplett.
Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #6318 Dátum: 2008.03.31 hétfő, 22:06:35 »

A puha rongyon, milyen anyagot értesz a foncsorhoz? Pamut? Régebben más kocsi foncsorával próbálkoztam és cserélhettem komplett.
Pamut az tökéletes. Lényeg, hogy ne karcolja a foncsort, mert az irányjelző körülötti műanyag foncsor befeketedik  szomoru1
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #6319 Dátum: 2008.03.31 hétfő, 22:10:43 »

http://www.fordmondeo.org/wiki/index.php/Black_Eyes_-_Mk2
Az index nem gond, mert ezt is meg akarom csinálni.
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #6320 Dátum: 2008.03.31 hétfő, 22:13:21 »

Kicsit OFFhttp://www.fordmondeo.org/wiki/index.php/Black_Eyes_-_Mk3,de ez is jó.
« Utoljára szerkesztve: 2008.04.01 kedd, 21:27:29 írta deis » Naplózva
Geeboy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 881



E-mail
« Új hozzászólás #6321 Dátum: 2008.03.31 hétfő, 22:17:33 »

http://www.ctamotorsports.com/project_svt/projectsvt.htm
Ezt az autót érdemes tanulmányozni! Eccerüen gyönyörű, sztem!  taps Rocco neked is ajánlom! eljen
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 hatchback 1996.10

"Mindig gondold meg mit teszel, lehet hogy ez az utolsó döntésed!"
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #6322 Dátum: 2008.03.31 hétfő, 22:18:14 »

http://www.fordmondeo.org/wiki/index.php/Black_Eyes_-_Mk2
Az index nem gond, mert ezt is meg akarom csinálni.
Nekem ilyen lett az irányjelző körül Sad
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #6323 Dátum: 2008.03.31 hétfő, 22:22:29 »

http://www.ctamotorsports.com/project_svt/projectsvt.htm
Ezt az autót érdemes tanulmányozni! Eccerüen gyönyörű, sztem!  taps Rocco neked is ajánlom! eljen

Iggen király  taps  taps
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6324 Dátum: 2008.03.31 hétfő, 22:31:51 »

wave  Hát, biztosan elkerülte a figyelmedet, hogy 5 db 5 irányba világító LED van benne. Nekem már néhány hónapja ilyen van a fehér búrában. Az izzóhoz viszonyított  villogási "frekvenciát" nem változtatta meg. És szerintem tökéletesen kitölti a búrát a fény minden irányba. A "tükörtojás"  látvány elkerülése érdekében ... szerintem megéri.  Smiley
Amúgy azt tapasztaltam, hogy az indexkapcsoló kattogási sebessége akkor sem változott, amikor kivettem az izzókat.
Szerintem a villogás üteme teljesen elektronikus vezérlésű és nem befolyásolja a rákötött terhelés ellenállása.


Akkor tévedtem, ez ügybe. Én 1x próbáltam oda LED-et, de nekem csak középen egy pontba világított, ki is vettem egyből.
« Utoljára szerkesztve: 2008.03.31 hétfő, 22:34:13 írta Scratch » Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #6325 Dátum: 2008.04.01 kedd, 00:30:56 »

http://www.ctamotorsports.com/project_svt/projectsvt.htm
Ezt az autót érdemes tanulmányozni! Eccerüen gyönyörű, sztem!  taps Rocco neked is ajánlom! eljen

Hát nem semmi megoldásokat követtek el rajta az évek során...
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #6326 Dátum: 2008.04.01 kedd, 09:54:51 »

http://www.ctamotorsports.com/project_svt/projectsvt.htm
Ezt az autót érdemes tanulmányozni! Eccerüen gyönyörű, sztem!  taps Rocco neked is ajánlom! eljen

Az a motorháztető egyszerűen vadító!!!! worship
Naplózva
skorpio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 647



E-mail
« Új hozzászólás #6327 Dátum: 2008.04.01 kedd, 13:29:07 »

Azért kell a dióda, hogy ha felkapcsolod a hátsót, a kapcsoló vezetékén ne menjen át az elsőre az áram, mert akkor hiába volt az lekapcsolva, világitani fog.

Ez így igaz !   Smiley
Naplózva

mk2 1999. 2000-es automata váltó. Ghia + minden ami csak gyári felszereltségként előfordult bármelyik Mondeo mk2-ben.
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #6328 Dátum: 2008.04.01 kedd, 13:32:10 »

http://www.ctamotorsports.com/project_svt/projectsvt.htm
Ezt az autót érdemes tanulmányozni! Eccerüen gyönyörű, sztem!  taps Rocco neked is ajánlom! eljen

Hiába, egy feltöltő csodákra képes. A többi módosítás csak időpocséklás volt.
Azért a 267 ló nem lehet rossz. Bár ahhoz már lehet hogy a futóművet is okosítani kellene kicsit....
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6329 Dátum: 2008.04.01 kedd, 13:41:26 »

wave  Hát, biztosan elkerülte a figyelmedet, hogy 5 db 5 irányba világító LED van benne. Nekem már néhány hónapja ilyen van a fehér búrában. Az izzóhoz viszonyított  villogási "frekvenciát" nem változtatta meg. És szerintem tökéletesen kitölti a búrát a fény minden irányba. A "tükörtojás"  látvány elkerülése érdekében ... szerintem megéri.  Smiley
Amúgy azt tapasztaltam, hogy az indexkapcsoló kattogási sebessége akkor sem változott, amikor kivettem az izzókat.
Szerintem a villogás üteme teljesen elektronikus vezérlésű és nem befolyásolja a rákötött terhelés ellenállása.


Csak az oldalindexet ledesítetted, vagy az összeset? Mert ugyi egy oldalon van 2*21W, és az oldal 5W. Azaz 42W vagy 47W. Ez annyira kicsi eltérés, hogy nem veszed észred a freki változását (az egy másodperc 0,89-re változik).
Ha a 21W-osakat is kicseréled, olyan sztroboszkóp lesz, hogy csak na. A megoldás: 2*21W-os ellenállás beiktatása.

Amúgy még egy aggályom van. Ezek a ledes izzók rettentőgyorsan kiégnek. Hogy stabilizált, vagy dupla stabilizált, hótt mindegy, amíg nem teszel rá áramgenerátort (vegy ellenállást). Csak akkor meg a fényereje fog csökkenni...

De ha megoldottad ezt a problémát, írd be, mert jópár embert érdekelne.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
deis
Vendég
« Új hozzászólás #6330 Dátum: 2008.04.01 kedd, 20:34:30 »

Ez így igaz !   Smiley

Nem! Kell!! Dióda!!! falbav A gyári bekötésnél sincs. Sajnos nemtudom bemásolni, de csináltam egy kézi rajzot Gyárilag negativot kapcsol.
« Utoljára szerkesztve: 2008.04.01 kedd, 20:42:42 írta deis » Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #6331 Dátum: 2008.04.01 kedd, 20:46:29 »

Nem! Kell!! Dióda!!! falbav A gyári bekötésnél sincs. Sajnos nemtudom bemásolni, de csináltam egy kézi rajzot
Gyárilag negativot kapcsol.
Így egyértelmű. Kell az a rajz, főleg ha fáradt az ember fia  worship
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6332 Dátum: 2008.04.01 kedd, 20:52:59 »

Így egyértelmű. Kell az a rajz, főleg ha fáradt az ember fia  worship

Nem tudom mi a fő cél ezzel a hátsócsillár dologgal - nem követtem a tegnap meg a mai napot bocs.
Ha az első kapcsolójával akarjátok kapcsolni  hátsó csillárt akkor az izzótól "-" szál kell hátravinni a villanyt direktbe az izzóra "-" kapocs. Az ajtókapcsolóról is fog működni, természetesen +12V kell hátra is.
Ha gyári megoldást követnétek a csatlakozónál kell párhuzamosítani a két csillárt.
Naplózva
szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #6333 Dátum: 2008.04.01 kedd, 22:18:53 »

http://www.ctamotorsports.com/project_svt/projectsvt.htm
Ezt az autót érdemes tanulmányozni! Eccerüen gyönyörű, sztem!  taps Rocco neked is ajánlom! eljen

Nagyon dög a gép! A pufó sor nagyon felkeltette az érdeklődésem!  eljen
Naplózva
reho
Vendég
« Új hozzászólás #6334 Dátum: 2008.04.01 kedd, 22:33:51 »

http://www.ctamotorsports.com/project_svt/projectsvt.htm
Ezt az autót érdemes tanulmányozni! Eccerüen gyönyörű, sztem!  taps Rocco neked is ajánlom! eljen
Én arra lennék kíváncsi, hogy az oldalába a törésvonalat hogyan csinálták...  Mert a lökösön még ok az műanyag, de az ajtókat legyártatták vajon újra?  Shocked Esetleg van ilyen verzió ámerikában?
Naplózva
Geeboy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 881



E-mail
« Új hozzászólás #6335 Dátum: 2008.04.01 kedd, 22:35:55 »

Én arra lennék kíváncsi, hogy az oldalába a törésvonalat hogyan csinálták...  Mert a lökösön még ok az műanyag, de az ajtókat legyártatták vajon újra?  Shocked Esetleg van ilyen verzió ámerikában?
Ezek szerint benne van... http://www.carsct.com/pics/1450H7.JPG
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 hatchback 1996.10

"Mindig gondold meg mit teszel, lehet hogy ez az utolsó döntésed!"
reho
Vendég
« Új hozzászólás #6336 Dátum: 2008.04.01 kedd, 22:37:07 »

Ezek szerint benne van... http://www.carsct.com/pics/1450H7.JPG
Ja közben én is megtaláltam, Ford Contour a neve http://en.wikipedia.org/wiki/Ford_Contour
Naplózva
Geeboy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 881



E-mail
« Új hozzászólás #6337 Dátum: 2008.04.01 kedd, 22:39:07 »


Amúgy fanatikusoknak találtam egy másik érdekességet, ha itt Off lenne akkor Főni pakold át, lécci! http://www.deanjoyce.com/mystique/mods.htm
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 hatchback 1996.10

"Mindig gondold meg mit teszel, lehet hogy ez az utolsó döntésed!"
Bazsusz
Vendég
« Új hozzászólás #6338 Dátum: 2008.04.02 szerda, 00:31:20 »

Amúgy fanatikusoknak találtam egy másik érdekességet, ha itt Off lenne akkor Főni pakold át, lécci! http://www.deanjoyce.com/mystique/mods.htm
Az a hátsólámpa az ütősre sikerált wow1 Teccik
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #6339 Dátum: 2008.04.02 szerda, 09:38:58 »

Amúgy fanatikusoknak találtam egy másik érdekességet, ha itt Off lenne akkor Főni pakold át, lécci! http://www.deanjoyce.com/mystique/mods.htm

Az eleje nagyon bejön! Bár nem tudom,mit kezdene egy jó kis hungarikumos fekvőrendőrrel beka3
Naplózva
skorpio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 647



E-mail
« Új hozzászólás #6340 Dátum: 2008.04.02 szerda, 11:33:53 »



De ha megoldottad ezt a problémát, írd be, mert jópár embert érdekelne.

 wave Hát én csak az oldalindexbe tettem az 5 irányba (180 fokba) világító LED-et. Kb. 1 éve van bent. Ez a tipus lehet, hogy valamivel jobban van kitalálva, mint a többi. Amúgy máshol éppen az általad leírt negatív tapasztalatok miatt hagytam fel a ledesítési kísérletekkel. Az első lámpákban Osram Diadem izzó van, tehát ott sem látszik a sárga izzófej. Hátul meg a normál 21 W-os, hiszen ott a műanyagbúra is sárga.
Összefoglalva: nekem csak az un. "tükörtojás" látvány eltüntetése volt a célom.
A villogási frekvencia meg valóban az ohmikus terhelés csak csekély megváltozása miatt nem észlelhető.  Smiley
Naplózva

mk2 1999. 2000-es automata váltó. Ghia + minden ami csak gyári felszereltségként előfordult bármelyik Mondeo mk2-ben.
skorpio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 647



E-mail
« Új hozzászólás #6341 Dátum: 2008.04.02 szerda, 11:46:30 »

Nem! Kell!! Dióda!!! falbav

Módosítok. Lips Sealed Ez ÍGY ! igaz.  taps
Én valamikor a lábtér és tetővilágítás szétválasztásán "gondolkodtam", akkor került képbe a dióda. Sorry. Elhamarkodottan írtam a fentieket. Ez valóban így jó.  worship
Naplózva

mk2 1999. 2000-es automata váltó. Ghia + minden ami csak gyári felszereltségként előfordult bármelyik Mondeo mk2-ben.
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6342 Dátum: 2008.04.02 szerda, 13:22:42 »

Sziasztok.Valaki csinálta meg közülletek a külsö belsö hömérö órával átalakitást?Én most fognék neki,meg is vettem a hozzávalokat,elöször az elektronika részét csinálnám meg és csak utána a burkolatát.Csak most fent akadtam egy olyasmin,hogy most kivettem az eredeti orát és most láttam milyen a csatlakozoja,5-szál drottal.Az a kérdésem,hogy ha ezt elvágnám akkor az öt szálbol melyik a piross égöé(a inditásgátló vagy mi az)és melyik szál megy az új óra(höméröhöz).Van egy Fekete+Sárga ,   Piross+Fehér,        Fekete+Kék,   Narancs,     Lila+Fekete.Na ezekböl melyik megy a Ledhez,meg melyik az új órához.gondolom ezekkel a szinekkel még a gyári kábelezés van.Kösszi a hozzászolásokat.
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #6343 Dátum: 2008.04.02 szerda, 16:51:32 »

Sziasztok.Valaki csinálta meg közülletek a külsö belsö hömérö órával átalakitást?Én most fognék neki,meg is vettem a hozzávalokat,elöször az elektronika részét csinálnám meg és csak utána a burkolatát.Csak most fent akadtam egy olyasmin,hogy most kivettem az eredeti orát és most láttam milyen a csatlakozoja,5-szál drottal.Az a kérdésem,hogy ha ezt elvágnám akkor az öt szálbol melyik a piross égöé(a inditásgátló vagy mi az)és melyik szál megy az új óra(höméröhöz).Van egy Fekete+Sárga ,   Piross+Fehér,        Fekete+Kék,   Narancs,     Lila+Fekete.Na ezekböl melyik megy a Ledhez,meg melyik az új órához.gondolom ezekkel a szinekkel még a gyári kábelezés van.Kösszi a hozzászolásokat.

Ha minden igaz a 11-es lábon a fekete+kék.
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #6344 Dátum: 2008.04.02 szerda, 20:07:35 »

Valaki csinálta meg közülletek a külsö belsö hömérö órával átalakitást?
Kis segítség
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6345 Dátum: 2008.04.02 szerda, 21:30:55 »

Köszöntem a hozzászolásokat,nekem is ez a rajz van meg (csak valami nem volt érthetö),közbe irtam mailt a szerkesztönek és segitett.Hát egy picit szájba rágosan kérdeztem (már rég volt mikor elektronikával foglalkoztam lassan 20 éve) akkor még nem ismertem SMD-ket. Smiley ,meg hát nem szeretném elszurni az eredetit ha már belevágok.Kössz a segitségeket.
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6346 Dátum: 2008.04.03 csütörtök, 14:44:39 »

Sziasztok.Közbe visszatérve az elözö mutatványhoz,mármint a "belsö világitás elhalványitása"-rol ,még nem kötöttem be hátulra,mert nem volt idöm,de szerintetek miért csinálya azt az elsö,hogy mikor adok gyujtást amig be nem indul a motor addig elszivja töle az áramot,majd utána visszaadja.Mielött megcsináltam volna ezt a tranzisztoros+kondis témát nem vettem észre hogy ilyet csinált volna.Szerintetek? ....Huh?
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6347 Dátum: 2008.04.03 csütörtök, 14:50:01 »

Sziasztok.Közbe visszatérve az elözö mutatványhoz,mármint a "belsö világitás elhalványitása"-rol ,még nem kötöttem be hátulra,mert nem volt idöm,de szerintetek miért csinálya azt az elsö,hogy mikor adok gyujtást amig be nem indul a motor addig elszivja töle az áramot,majd utána visszaadja.Mielött megcsináltam volna ezt a tranzisztoros+kondis témát nem vettem észre hogy ilyet csinált volna.Szerintetek? ....Huh?
*** az akksi, vagy rosszul kötöttél valamit ami most meríti
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6348 Dátum: 2008.04.03 csütörtök, 15:36:46 »

*** az akksi, vagy rosszul kötöttél valamit ami most meríti

Jol kötöttem leelenöriztem,*** az aksi az biztos(ezt tudom konkrétan).Akkor lehet hogy ez a hunyó.Kösszi.
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6349 Dátum: 2008.04.03 csütörtök, 18:36:15 »

Sziasztok!
1.6os mondimnak az alsó motorboritása (vagy hogyhijják) hiányzik..
Cromaxon néztem, de csak 1.8tol felfele van.
Holnap megyek bontóba, és érdeklödnék, hogy kb mennyibe kerül? Mennyi a reális ára?
Köszi szépen! Üdv worship
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Oldalak: 1 ... 120 121 122 123 124 125 126 [127] 128 129 130 131 132 133 134 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.093 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.