Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 00:01:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 123 124 125 126 127 128 129 [130] 131 132 133 134 135 136 137 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745374 alkalommal)
0 Felhasználó és 69 vendég van a témában
Schmidi
Vendég
« Új hozzászólás #6450 Dátum: 2008.04.08 kedd, 14:48:49 »

Akkor rögtön ide kapcsolódva:
Jól emlékszem, hogy a termosztát ház tetején lévő hőmérő megy a műszerhez?
(ezt most nem feltétlenül csak tőled kérdezem)

A CVH-n nem, ott a hengerfejben van a hőmérő jeladója, a termosztátházon levő a ventillátort kapcsolja.
Hogy a Zetec-en változtattak-e ezen, azt majd valaki megmondja, aki nálam okosabb Smiley
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6451 Dátum: 2008.04.08 kedd, 16:03:36 »

Kicseréltem a termosztát.
Ilyen volt:


Ilyen lett:



Nincs valami nagy különbség. Egy Motorcraft 88 fokos volt benne, most meg egy Motorcraft 92 fokos.
Mi lehet még az oka a magas hőmérsékletnek?
 Tényleg cseréljek vízpumpát ? ? ?


Nállam egyáltalán nem volt jó a mutató,fél évbe gondolt egyet felment félig és egyböl vissza is esett.Kicseréltem a termosztátot+ hőfok jeladot termosztátház alsó részén van.Most megy a mutató rendesen,de ugyan ott vagyok ahol most te.Akkor hol van a bibi.Huh? Én azt hittem hogyha az AL-ig felmegy a mutató az normális(gondolom 85% lehet kb) ugyhogy igy most engem is megzavartál ezzel ,hogy ez most normális vagy nem.Na kiváncsi vagyok a válaszokra.
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6452 Dátum: 2008.04.08 kedd, 16:05:49 »

Megvettem a hátsó toronycsapágyat(végül is az csak gumi),nehéz azt kicserélni? Sok mindent kell hozzá szétszedni?Valami leirás vagy kép rolla??? Elöre is kössz.
Naplózva
reho
Vendég
« Új hozzászólás #6453 Dátum: 2008.04.08 kedd, 16:26:23 »

Megvettem a hátsó toronycsapágyat(végül is az csak gumi),nehéz azt kicserélni? Sok mindent kell hozzá szétszedni?Valami leirás vagy kép rolla??? Elöre is kössz.
Ez engem is érdekelne, mert gyanítom hogy nekem is cserés lesz... (a hangokból ítélve)
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6454 Dátum: 2008.04.08 kedd, 19:29:33 »

MK2re hanyas felni kell? pl.. 5,5x14 ET37? (ez az E.T. érték azt tarkarja, hogy mennyire "lóg ki" a kerék?)
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #6455 Dátum: 2008.04.08 kedd, 19:34:02 »

MK2re hanyas felni kell? pl.. 5,5x14 ET37? (ez az E.T. érték azt tarkarja, hogy mennyire "lóg ki" a kerék?)

Itt van minden adat!
Naplózva
szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #6456 Dátum: 2008.04.08 kedd, 19:34:32 »

MK2re hanyas felni kell? pl.. 5,5x14 ET37? (ez az E.T. érték azt tarkarja, hogy mennyire "lóg ki" a kerék?)

Így van. Nekem pl. 6.5x16 Et 39.5. Igy egy kicsit beljebb van a kerék.  Angry Tenni fogol alá nyomtávszélesítőt, hogy szebben mutasson.  eplus2
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6457 Dátum: 2008.04.08 kedd, 19:38:42 »

Itt van minden adat!

Köszi! worship
Ha alufelni lesz, lehet teszek nyomtávszélesitöt.. vigyor3 ha acél, akkor mindegy  Smiley
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
bales
Vendég
« Új hozzászólás #6458 Dátum: 2008.04.08 kedd, 21:38:41 »

A Tigar gumikrol van valakinek tapasztalata? Állítolag a Michelin szerbiai gyárában készülnek..
Nekem volt egyszer egy régi autómon. Mikor levettük őket, majdnem 8-as alakba ugrottak össze.
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6459 Dátum: 2008.04.08 kedd, 22:42:55 »

Megvettem a hátsó toronycsapágyat(végül is az csak gumi),nehéz azt kicserélni? Sok mindent kell hozzá szétszedni?Valami leirás vagy kép rolla??? Elöre is kössz.

Ja elfelejtettem odairni,hogy M2-es 97-esröl van szo.Kössz a segitséget.
Naplózva
Tar
Vendég
« Új hozzászólás #6460 Dátum: 2008.04.08 kedd, 22:49:20 »

Így van. Nekem pl. 6.5x16 Et 39.5. Igy egy kicsit beljebb van a kerék.  Angry Tenni fogol alá nyomtávszélesítőt, hogy szebben mutasson.  eplus2
Ahogy nézen ugyanaz a felnid van mint nekem. Ha pogácsát szeretnél tenni a felni mögé, akkor készülj fel a tőcsavar hosszabbításra (Transit tőcsavar jó hozzá). Nekem a 13 mm-es pogácsáktól (pont a hátsó sárvédő széléig hozná ki a kerekeket) már nem lehetett meghúzni a kerékcsavarokat. Azóta is a csomagtartóban vannak  falbav
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6461 Dátum: 2008.04.08 kedd, 23:17:14 »

Egy hülye kérdés... Roll Eyes
Ha ki van iktatva a riasztó, akkor gyakorlatilag bármilyen mondeo kulccsal ki lehet nyitni a zárat? Azt tudom h az immobiliser miatt nem lehet beinditani a motort. Csak kiváncsi lennék, h a kis csipet a zárban is ellenőrzi-e valami?
Amugy a kocsit meg lehet tanitani (ha meg van a két gyári kulcs) , hogy elfogadjon egy harmadik kulcsot is. ugye? Köszi worship
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #6462 Dátum: 2008.04.08 kedd, 23:21:20 »

Egy hülye kérdés... Roll Eyes
Ha ki van iktatva a riasztó, akkor gyakorlatilag bármilyen mondeo kulccsal ki lehet nyitni a zárat? Azt tudom h az immobiliser miatt nem lehet beinditani a motort. Csak kiváncsi lennék, h a kis csipet a zárban is ellenőrzi-e valami?
Amugy a kocsit meg lehet tanitani (ha meg van a két gyári kulcs) , hogy elfogadjon egy harmadik kulcsot is. ugye? Köszi worship

igen
nem
igen (feltéve, hogy a két gyári kulcsból az egyik a mesterkulcs)
« Utoljára szerkesztve: 2008.04.08 kedd, 23:23:05 írta Rob » Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6463 Dátum: 2008.04.08 kedd, 23:23:02 »

igen
nem
igen
Köszi hehe
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6464 Dátum: 2008.04.09 szerda, 00:05:03 »

Igy én is kérdeznék valamit.Az óra ,és ott melette villog a piross égö. Ö micsoda? Ha most ki van huzva (az egész óra szerkezet azzal a villogoval együtt)mert csinálom az órát,attol még minden ugyan ugy müxik?
« Utoljára szerkesztve: 2008.04.09 szerda, 00:06:48 írta bucsobacsi » Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #6465 Dátum: 2008.04.09 szerda, 00:59:57 »

MK2re hanyas felni kell? pl.. 5,5x14 ET37? (ez az E.T. érték azt tarkarja, hogy mennyire "lóg ki" a kerék?)

Az ET érték a  felni középvonalához képest a felfogatási felület távolsága milliméterben.
A pozitív ET azt jelenti, hogy a közepétől "kifelé" van a felfogatás.
Itt lehet vele játszani: http://www.pasztoy.hu/nyarigumi/et.php
Naplózva
reho
Vendég
« Új hozzászólás #6466 Dátum: 2008.04.09 szerda, 08:36:00 »

Igy én is kérdeznék valamit.Az óra ,és ott melette villog a piross égö. Ö micsoda? Ha most ki van huzva (az egész óra szerkezet azzal a villogoval együtt)mert csinálom az órát,attol még minden ugyan ugy müxik?
Immobilizer visszajelzője. Ha nincs benne a kulcs akkor villog, ha beleteszed és gyújtásra teszed akkor folyamatosan világít amíg az immo fel nem ismeri a kulcsot. Aztán (jó esetben:) ) elalszik.
Szerintem attól még működik rendesen az immobilizer, ha kiveszed az órát.
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #6467 Dátum: 2008.04.09 szerda, 11:59:08 »

A CVH-n nem, ott a hengerfejben van a hőmérő jeladója, a termosztátházon levő a ventillátort kapcsolja.
Hogy a Zetec-en változtattak-e ezen, azt majd valaki megmondja, aki nálam okosabb Smiley

Közben megtaláltam. Rendkívül rafinált kísérlet sorozattal megállapítottam, hogy az alsó az.  vigyor3
Már csak az a kérdés, hogy vajon tényleg hibás-e, vagy melegszik a motorom ??   szomoru1

Lehet ez vízpumpa hiba?
Tud úgy rossz lenni, hogy nem szállít elég vizet?Huh?
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6468 Dátum: 2008.04.09 szerda, 14:45:43 »

Immobilizer visszajelzője. Ha nincs benne a kulcs akkor villog, ha beleteszed és gyújtásra teszed akkor folyamatosan világít amíg az immo fel nem ismeri a kulcsot. Aztán (jó esetben:) ) elalszik.
Szerintem attól még működik rendesen az immobilizer, ha kiveszed az órát.


Ok-és köszöntem,igen elalszik mikor felismeri a kulcsot.Kiszereltem az orát mert csinálom.Csak az volt a kédésem hogy igy müködik e rendesen,vagy netán nem e makrancoskodik a hogy nincs benne a kütyü.De nem.Végzi a dolgát rendesen.Thx.
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6469 Dátum: 2008.04.09 szerda, 14:47:48 »

Valaki esetleg tud hozzászolni, #6460 hozzászólás-hoz? THX.
Naplózva
szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #6470 Dátum: 2008.04.09 szerda, 18:54:19 »

Igy én is kérdeznék valamit.Az óra ,és ott melette villog a piross égö. Ö micsoda? Ha most ki van huzva (az egész óra szerkezet azzal a villogoval együtt)mert csinálom az órát,attol még minden ugyan ugy müxik?

Az csak az imó ledje, de nem befolyásolja a működésben. Csak tájéloztató jellegel vam ott.
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #6471 Dátum: 2008.04.09 szerda, 18:58:55 »

Valaki esetleg tud hozzászolni, #6460 hozzászólás-hoz? THX.
Ugyan nem szedtem még szét azt a dolgot, de nem elképzelhetetlen, hogy le kell engedni a hátsó hidat hozzá...
Naplózva
szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #6472 Dátum: 2008.04.09 szerda, 19:02:46 »

Ahogy nézen ugyanaz a felnid van mint nekem. Ha pogácsát szeretnél tenni a felni mögé, akkor készülj fel a tőcsavar hosszabbításra (Transit tőcsavar jó hozzá). Nekem a 13 mm-es pogácsáktól (pont a hátsó sárvédő széléig hozná ki a kerekeket) már nem lehetett meghúzni a kerékcsavarokat. Azóta is a csomagtartóban vannak  falbav

Valószinüleg az ahogy én is nézem a képet. Elég nagy az Et-je, igy eléggé bent van. Tudtam, hogy kell hosszab tőcsavar, de azt nem, hogy a Tranzité jó. Köszi a tipet!  worship
Ezekszerint te még nem raktad fel?? A szélesítőket hol vetted??
Nekem ilyen a felnim, csak, hogy tudjuk egyről beszélünk-e:


« Utoljára szerkesztve: 2008.04.09 szerda, 19:12:17 írta szaszab75 » Naplózva
szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #6473 Dátum: 2008.04.09 szerda, 19:05:48 »

Valaki esetleg tud hozzászolni, #6460 hozzászólás-hoz? THX.

Még én sem szedtem szét ilyet, de a napokban fokok egy st-alól kiszedni. Ha neked nem sürgős addig, akkor utánna tályékoztatlak a történtekről.
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6474 Dátum: 2008.04.09 szerda, 20:27:12 »

Ja elfelejtettem odairni,hogy M2-es 97-esröl van szo.Kössz a segitséget.

4 vagy 5 ajtósnál ki kell kötni a hátsó lengőkart. A rugót össze kell huzatni, fent 2 csavar tartja a telót jó hosszú 60cm es T szár kell hozzá szóval nem könnyű kiszedni. Ha nem nyomod össze a rugót le kell engedni a hátsó hidat futóműállításra is szükség lesz ezután.
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6475 Dátum: 2008.04.09 szerda, 20:34:39 »

Sziasztok!
Régen irtam, h a bal hátso kerék néha melegszik. Először a kézifékre gondoltam (meg ti is ezt mondtátok). Már jó ideje nem melegedett (nem használtam a kéziféket kb 3 hétig, h megnézzem, h ez lehet e a baja). De sajnos multkor meginn felforrósodott. Ismerösöm azt mondta, hogy szerinte egy csapágykosár törhetett el benne, ami néha kirázkodik, néha pedig a helyére ugrik.. ezzel magyarázható h vagy melegszik, vagy nem.
Amugy hátul tárcsafékes az autó, a kézifék gondolom nem a tárcsákat fékezi.
Ha leszedem a kereket, és alámászok a hétvégén, mit lehet vele kezdeni? Nem tudom h a kézifék szerepet játszhat e benne... mivel nem használtam, szerintem nem nagyon.. (ja, az jelent valamit, ha a kézifékkar csak elég magasan szilárdul meg? van egy kis (pár centi) holtjátéka alaphelyzetben, nem keményedik elsőre, mint az előző automon...
Köszi worship
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Banderas
Vendég
« Új hozzászólás #6476 Dátum: 2008.04.09 szerda, 20:39:30 »

Üdv Mindenkinek!

Szervizes kérdésem lenne, lehet rossz topicban teszem fel, de kérlek benneteket segitsetek!
Az alany 97 szept. mondeo 2l benzines kombi. A szellőztetéssel van gondom, akár külső-akár belső állásba kapcsolom, akkor is csak a kinti "papirtigris-bűzt" szaglászhatom, ergo nem működik vmi lamella gondolom én. A TIS nem sokat segitett, ráadásul ha jól néztem ez volt elektromos és vákumos vezérlésű is. Hol keresgéljek szerintetek, esetleg találkozott-e valaki a fenti hibával?

thx!
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6477 Dátum: 2008.04.09 szerda, 21:34:17 »

Üdv Mindenkinek!

Szervizes kérdésem lenne, lehet rossz topicban teszem fel, de kérlek benneteket segitsetek!
Az alany 97 szept. mondeo 2l benzines kombi. A szellőztetéssel van gondom, akár külső-akár belső állásba kapcsolom, akkor is csak a kinti "papirtigris-bűzt" szaglászhatom, ergo nem működik vmi lamella gondolom én. A TIS nem sokat segitett, ráadásul ha jól néztem ez volt elektromos és vákumos vezérlésű is. Hol keresgéljek szerintetek, esetleg találkozott-e valaki a fenti hibával?

thx!

Klíma van automata vagy kézi? Az hideg-meleg és a külső-belső keringetés ajtók elektromos vezérlésűek
Naplózva
Banderas
Vendég
« Új hozzászólás #6478 Dátum: 2008.04.09 szerda, 21:40:02 »

Klíma van automata vagy kézi? Az hideg-meleg és a külső-belső keringetés ajtók elektromos vezérlésűek

sry ez kimaradt, manuális klima van benne
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6479 Dátum: 2008.04.09 szerda, 21:50:27 »

sry ez kimaradt, manuális klima van benne

A kesztyűtartót kiszeded, lebontod a felső takarót és látsz ott egy fényes motorkát hátul. A fokozat-belsőkeringetés szabályzó kábeleiből megy oda vezeték azt kell kiszedni és cserélni. A fűtés-hűtés ajtót egy féhér lapos motor nyitogatja - a kesztyűtartótól balra a boxnál arra is megy vezeték az jó lesz nem kell kiszedni
Naplózva
Banderas
Vendég
« Új hozzászólás #6480 Dátum: 2008.04.09 szerda, 21:59:24 »

A kesztyűtartót kiszeded, lebontod a felső takarót és látsz ott egy fényes motorkát hátul. A fokozat-belsőkeringetés szabályzó kábeleiből megy oda vezeték azt kell kiszedni és cserélni. A fűtés-hűtés ajtót egy féhér lapos motor nyitogatja - a kesztyűtartótól balra a boxnál arra is megy vezeték az jó lesz nem kell kiszedni

Uram Ön egy úriember, kösz a tanácsot! Hétvégén próba, majd beszámolok az eredményröl. Thx, jó éjt!
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6481 Dátum: 2008.04.09 szerda, 22:51:24 »

Még én sem szedtem szét ilyet, de a napokban fokok egy st-alól kiszedni. Ha neked nem sürgős addig, akkor utánna tályékoztatlak a történtekről.


Okés,köszöntem,én szombaton fogok neki.
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6482 Dátum: 2008.04.09 szerda, 22:56:24 »

4 vagy 5 ajtósnál ki kell kötni a hátsó lengőkart. A rugót össze kell huzatni, fent 2 csavar tartja a telót jó hosszú 60cm es T szár kell hozzá szóval nem könnyű kiszedni. Ha nem nyomod össze a rugót le kell engedni a hátsó hidat futóműállításra is szükség lesz ezután.


Okés,hát ahogy irod ugylátom nehezebb mint az elsönél?A rugót összehuznám mert az van(összehuzó).Ez a 60cm T szár,ezzel valami mélyre kell nyulni? Ezzel kell kicsavarni a két csavart?Lehet hogy hülye kérdés de még nem láttam hogy néz ki.És ez hanyas kulcs? Vagy ez a T szár??? Köszöntem.
Naplózva
Tar
Vendég
« Új hozzászólás #6483 Dátum: 2008.04.09 szerda, 22:57:17 »

Valószinüleg az ahogy én is nézem a képet. Elég nagy az Et-je, igy eléggé bent van. Tudtam, hogy kell hosszab tőcsavar, de azt nem, hogy a Tranzité jó. Köszi a tipet!  worship
Ezekszerint te még nem raktad fel?? A szélesítőket hol vetted??
Nekem ilyen a felnim, csak, hogy tudjuk egyről beszélünk-e:



Igen, nekem is ez a felnim van. Még nem rakattam fel a pogácsákat, sőt nem tudom hogy felrakatom-e egyáltalán. Nincs túl sok kedvem a tőcsavar hosszabbítással vesződni. A cuccot egy havertól vettem, neki felment rendensen az ST felni mögé a gyári tőcsavarokkal.
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6484 Dátum: 2008.04.09 szerda, 23:44:17 »

Szerintetek,hol találok,kb 20x20 cm-es üveg foliát(remélem jol irom)? gondolom ilyen kicsi kiszerelésben nem igazán ugye?Ha mégis akkor hol kaphato?
Naplózva
reho
Vendég
« Új hozzászólás #6485 Dátum: 2008.04.10 csütörtök, 17:46:51 »

Sziasztok,

Hamarosan olajcserés lesz az autóm és azon gondolkodom, hogy csere előtt (vagy éppen utánna) megpróbálok beletölteni valami hidrotőke tisztítót. (hidegen nagyon csattog amióta megjárta a 15W40...)
Valaki használt már ilyesmit? Vannak veszélyei?

Ezeket találtam:
http://www.liqui-moly.hu/adatlap/LIMO1009-t-limo1009.pdf
http://www.liqui-moly.hu/adatlap/LIMO1017-2672-t-limo1017.pdf
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #6486 Dátum: 2008.04.10 csütörtök, 19:28:58 »

Sziasztok,

Hamarosan olajcserés lesz az autóm és azon gondolkodom, hogy csere előtt (vagy éppen utánna) megpróbálok beletölteni valami hidrotőke tisztítót. (hidegen nagyon csattog amióta megjárta a 15W40...)
Valaki használt már ilyesmit? Vannak veszélyei?

Ezeket találtam:
http://www.liqui-moly.hu/adatlap/LIMO1009-t-limo1009.pdf
http://www.liqui-moly.hu/adatlap/LIMO1017-2672-t-limo1017.pdf

Attól, hogy kitisztítod, az még fog csattogni...
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Billy
Vendég
« Új hozzászólás #6487 Dátum: 2008.04.10 csütörtök, 19:31:37 »

Attól, hogy kitisztítod, az még fog csattogni...
Ne csak adalékot ne!!!!!
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6488 Dátum: 2008.04.10 csütörtök, 20:10:45 »

Csak kíváncsi vagyok... az az adalék mit csinál vele, hogy ennyire fél töle mindenki? Wink
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
reho
Vendég
« Új hozzászólás #6489 Dátum: 2008.04.10 csütörtök, 20:38:07 »

Attól, hogy kitisztítod, az még fog csattogni...
Tanulmányoztam a hidrotőke működését, de nem igazán értem, hogy egyáltalán mire jó és mi romolhat el benne? A golyósszelep rugója fárad el? Vagy mi? Egyáltalán mitől lehet az, hogy hidegen csattog, melegen meg nem? És az a furcsa, hogy nekem csak azóta csinálja amióta megjárta a 15W40-es olaj... Ezért gondoltam a tisztításra, hogy kijöjjön belőle a kemény olaj - hátha az ragadt meg benne.
http://www.volvoclub.org.uk/tech/HydraulicTappets.pdf
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6490 Dátum: 2008.04.10 csütörtök, 20:56:51 »

Tanulmányoztam a hidrotőke működését, de nem igazán értem, hogy egyáltalán mire jó és mi romolhat el benne? A golyósszelep rugója fárad el? Vagy mi? Egyáltalán mitől lehet az, hogy hidegen csattog, melegen meg nem? És az a furcsa, hogy nekem csak azóta csinálja amióta megjárta a 15W40-es olaj... Ezért gondoltam a tisztításra, hogy kijöjjön belőle a kemény olaj - hátha az ragadt meg benne.
http://www.volvoclub.org.uk/tech/HydraulicTappets.pdf

A fészek vagy maga a kupak kopik meg, mivel a "vastagí" olaj nem jut be a rés közé. Ki kell cserélni az összes kupakot. Ha megnézed azt a Wins adalékot - a vékonyat kell venni belőle - ami 16 vagy több szelepes motorhoz való. Nagyon híg anyag, folyékony mint a benzin. Olajcsere előtt öntsd bele és járj ki egy tank benzint utána olajcsere 5W30 ra és semmi adalék.
Naplózva
reho
Vendég
« Új hozzászólás #6491 Dátum: 2008.04.10 csütörtök, 21:40:44 »

A fészek vagy maga a kupak kopik meg, mivel a "vastagí" olaj nem jut be a rés közé. Ki kell cserélni az összes kupakot. Ha megnézed azt a Wins adalékot - a vékonyat kell venni belőle - ami 16 vagy több szelepes motorhoz való. Nagyon híg anyag, folyékony mint a benzin. Olajcsere előtt öntsd bele és járj ki egy tank benzint utána olajcsere 5W30 ra és semmi adalék.
Nem találok Wynns adalékot sehol a neten ami ilyen lenne. Hol lehet ilyet venni és pontosa milyet?
Csak ezt a Liquid Moy-t látom és erre azt írja olajcsere után kell hozzátenni.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6492 Dátum: 2008.04.10 csütörtök, 22:46:35 »

Nem találok Wynns adalékot sehol a neten ami ilyen lenne. Hol lehet ilyet venni és pontosa milyet?
Csak ezt a Liquid Moy-t látom és erre azt írja olajcsere után kell hozzátenni.

Utolsó sor: és semmi adalék.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
reho
Vendég
« Új hozzászólás #6493 Dátum: 2008.04.10 csütörtök, 22:49:54 »

Utolsó sor: és semmi adalék.
Előtte meg azt írja fusim mester, hogy olajcsere előtt tegyem bele. Tegyem vagy ne tegyem?
Van egy olyan érzésem, hogy vallási vitát robbantok ki ezzel az adalék dologgal, úgyhogy be is fejezem. Majd jól beleteszem - vagy nem teszem és hallgatok róla, hogy mit tettem. (tavaly nyáron)  Roll Eyes
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6494 Dátum: 2008.04.11 péntek, 19:13:13 »

Sziasztok.Mit is mondtatok,hogy hol lehet kapni foglalatot(világitás) ami van a csomagtartóban is.Nekem jobboldalt van,és raknék egyet baloldalra is.Bonton kivül hol találok ilyet?
Naplózva
szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #6495 Dátum: 2008.04.11 péntek, 19:33:11 »

Sziasztok.Mit is mondtatok,hogy hol lehet kapni foglalatot(világitás) ami van a csomagtartóban is.Nekem jobboldalt van,és raknék egyet baloldalra is.Bonton kivül hol találok ilyet?

MK2 klubtagunknál van. Én ott vettem az kilépővilágításokhoz is.
Naplózva
mACSman
Vendég
« Új hozzászólás #6496 Dátum: 2008.04.11 péntek, 19:34:58 »

Előtte meg azt írja fusim mester, hogy olajcsere előtt tegyem bele. Tegyem vagy ne tegyem?
Van egy olyan érzésem, hogy vallási vitát robbantok ki ezzel az adalék dologgal, úgyhogy be is fejezem. Majd jól beleteszem - vagy nem teszem és hallgatok róla, hogy mit tettem. (tavaly nyáron)  Roll Eyes
Ha Fusim azt mondja tedd bele nyugodtan, egyébként én is szoktam.  Wink
Leoldja a sok szutymákot.  eljen
Naplózva
reho
Vendég
« Új hozzászólás #6497 Dátum: 2008.04.11 péntek, 19:57:30 »

Ha Fusim azt mondja tedd bele nyugodtan, egyébként én is szoktam.  Wink
Leoldja a sok szutymákot.  eljen
És hol szoktad venni? És pontosan milyet?
Naplózva
mACSman
Vendég
« Új hozzászólás #6498 Dátum: 2008.04.11 péntek, 20:23:19 »

És hol szoktad venni? És pontosan milyet?
Sima STP, szerintem sok helyen megkapod. (én pl. a Cromax-ban vettem)
Naplózva
reho
Vendég
« Új hozzászólás #6499 Dátum: 2008.04.11 péntek, 21:39:57 »

Sima STP, szerintem sok helyen megkapod. (én pl. a Cromax-ban vettem)
És mi a neve? Smiley
Ez? Vagy ez?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 123 124 125 126 127 128 129 [130] 131 132 133 134 135 136 137 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.075 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.