Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 23:59:33 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 124 125 126 127 128 129 130 [131] 132 133 134 135 136 137 138 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745362 alkalommal)
0 Felhasználó és 67 vendég van a témában
mACSman
Vendég
« Új hozzászólás #6500 Dátum: 2008.04.11 péntek, 21:43:02 »

És mi a neve? Smiley
Ez? Vagy ez?
Neked a motoröblítő kell.  Wink
Naplózva
reho
Vendég
« Új hozzászólás #6501 Dátum: 2008.04.11 péntek, 21:48:46 »

Neked a motoröblítő kell.  Wink
Danke sün. Még meggondolom, hogy teszek-e vele egy próbát.
Naplózva
mACSman
Vendég
« Új hozzászólás #6502 Dátum: 2008.04.11 péntek, 21:50:53 »

Danke sün. Még meggondolom, hogy teszek-e vele egy próbát.
Nyugodtan beleteheted.  eljen
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6503 Dátum: 2008.04.12 szombat, 00:09:10 »

MK2 klubtagunknál van. Én ott vettem az kilépővilágításokhoz is.



Kösszi.Milyen az a kilépövilágitás?
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #6504 Dátum: 2008.04.12 szombat, 06:21:50 »


Kösszi.Milyen az a kilépövilágitás?

Az ajtó alján van, és az útfelületet világitja meg, ha kinyitod az ajtót. "Szerintem". Én is készülök ilyet csinálni, minden meg van hozzá az időn kívül.
« Utoljára szerkesztve: 2008.04.12 szombat, 16:11:03 írta deis » Naplózva
szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #6505 Dátum: 2008.04.12 szombat, 15:04:02 »


Kösszi.Milyen az a kilépövilágitás?

Ahogy deis írta, kinyitott ajtónál megvilágítja a földet ahová kilépsz az autóból. Ez pl. akkor jó, ha épp pocsoja melett álltál meg, nem lépsz bele sötétben és persze látványos is.
Sok márkánál ez gyári felszerelés, sajna MKII-nél nem. Azt nem tudom, hogy MKIII-ba tettek e már gyárilag.

Sötétben ilyen: ,
Naplózva
szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #6506 Dátum: 2008.04.12 szombat, 15:35:03 »

Ugyanolyan lámpatestből csináltam még motortér világítást, azt is jól bevilágítja. Persze nem nappali villágoság!
A gyári riasztó kapcsolója aktiválja, de csak bekepcsolt helyzetjelzönél.

Ilyen lett: ,,
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #6507 Dátum: 2008.04.12 szombat, 16:46:06 »

Ahogy deis írta, kinyitott ajtónál megvilágítja a földet ahová kilépsz az autóból. Ez pl. akkor jó, ha épp pocsoja melett álltál meg, nem lépsz bele sötétben és persze látványos is.
Sok márkánál ez gyári felszerelés, sajna MKII-nél nem. Azt nem tudom, hogy MKIII-ba tettek e már gyárilag.


És miből csináltad? Belső világítás lámpatestje? Ajtónyitás kapcsolóra van kötve?
Gondolom együtt világít a belső világítással mind a 4 ajtó.

Klassz lett!  eljen
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6508 Dátum: 2008.04.12 szombat, 18:46:49 »

Klassz lett!  eljen
Nekem is nagyon tetszik!! Wink
Gondolkoztam FM transzmitteren..
Ez mennyire éri meg? http://www.bestdigital.hu/product_info.php?cPath=20&products_id=83&osCsid=f4e57a43f0ce0e768b79c56079c58bee
Az szimpatikus, hogy pendriveról is tud olvasni, csak más oldalakon olvastam, hogy nagyon szidják ezeket, volt aki 3x vitte vissza, és nem működöt...
Kötületek haznál valaki hasonlot?
Köszi és üdv! worship
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Bazsusz
Vendég
« Új hozzászólás #6509 Dátum: 2008.04.12 szombat, 21:36:08 »

Nekem is nagyon tetszik!! Wink
Gondolkoztam FM transzmitteren..
Ez mennyire éri meg? http://www.bestdigital.hu/product_info.php?cPath=20&products_id=83&osCsid=f4e57a43f0ce0e768b79c56079c58bee
Az szimpatikus, hogy pendriveról is tud olvasni, csak más oldalakon olvastam, hogy nagyon szidják ezeket, volt aki 3x vitte vissza, és nem működöt...
Kötületek haznál valaki hasonlot?
Köszi és üdv! worship
Nekem van! 5000-es rádióval használom,de hangerővel kell játszani hogy tisztán szóljon.Nem nagy eresztés.Van egy alpine 6-os cdtáram,az is így műkszik 10 éve.Tisztábban szól. Vaterán olcsóbb integet2
Naplózva
szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #6510 Dátum: 2008.04.12 szombat, 21:47:48 »


És miből csináltad? Belső világítás lámpatestje? Ajtónyitás kapcsolóra van kötve?
Gondolom együtt világít a belső világítással mind a 4 ajtó.

Klassz lett!  eljen

A csomagtartó vilany foglalatát használtam. Ajtónyitás kapcsoló aktiválja, igy a belsővillany is megy, de nem minden ajtónál világit.  A soför ajtaja külön körön van, a másik 3 egy körön. Zárásra elalszik rögtön, de a belső villany még nem.
Köszönöm az elismerést.
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6511 Dátum: 2008.04.12 szombat, 22:50:11 »

Nekem van! 5000-es rádióval használom,de hangerővel kell játszani hogy tisztán szóljon.Nem nagy eresztés.Van egy alpine 6-os cdtáram,az is így műkszik 10 éve.Tisztábban szól. Vaterán olcsóbb integet2
Jeah Smiley Köszi! Asszem holnap meg is veszem. taps
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6512 Dátum: 2008.04.12 szombat, 22:54:08 »

A csomagtartó vilany foglalatát használtam. Ajtónyitás kapcsoló aktiválja, igy a belsővillany is megy, de nem minden ajtónál világit.  A soför ajtaja külön körön van, a másik 3 egy körön. Zárásra elalszik rögtön, de a belső villany még nem.
Köszönöm az elismerést.


Ja tényleg jol néz ki,most akkor én is variálok majd egy ilyet.A kilépövilágitó az hova van beszerelve? Ajtó alsó felébe? Jol néz ki csak mivel sötét nem igazán látom. (ugy gondolom ajtó alyába).Mi ennek a pontos neve? Hol lehet venni és mennyibe fáj? THX.
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6513 Dátum: 2008.04.12 szombat, 22:56:15 »

Nekem van! 5000-es rádióval használom...
Neked szivargyujtos van? Ha igen, nem zavarja a váltót (pl 5.ben nem ér hozzá) ? Roll Eyes Üdv
« Utoljára szerkesztve: 2008.04.13 vasárnap, 08:00:26 írta Pumukli23 » Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #6514 Dátum: 2008.04.13 vasárnap, 11:42:58 »

Az mitől függ, hogy milyen vastag lemezből van a kasztni? Nekem az előző '98as mondimnál olyan lágy volt mint egy suzukinál, most ennél ('97) meg alig lehet megnyomni. És az ajtók is nehezebbnek tűnnek.
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

Banderas
Vendég
« Új hozzászólás #6515 Dátum: 2008.04.13 vasárnap, 12:00:15 »

A kesztyűtartót kiszeded, lebontod a felső takarót és látsz ott egy fényes motorkát hátul. A fokozat-belsőkeringetés szabályzó kábeleiből megy oda vezeték azt kell kiszedni és cserélni. A fűtés-hűtés ajtót egy féhér lapos motor nyitogatja - a kesztyűtartótól balra a boxnál arra is megy vezeték az jó lesz nem kell kiszedni

Sajnos, mint kiderült a drágám vákuumos vezérlésű. Most csak azt kellene kideritenem valahogy, hogy ezt a kis bizgentyűt hogy hivják (vákumdob hajlitott csatlakozással?), hol lehet kapni, meg egyáltalán ez mehetett tönkre vagy a kapcsolója. pff. Tipp vagy tapasztalat valakinél? Ja arról nem is beszélve, hogy a cseréjének a technikája is érdekelne. Nyugodtan lehúzhatom a kis zöld vákuumcsövet a cserekor, vagy kell trükközni hogy a légköri nyomás ne kerüljön bele?
Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #6516 Dátum: 2008.04.13 vasárnap, 12:56:21 »

..., vagy kell trükközni hogy a légköri nyomás ne kerüljön bele?


elszökik a vákum, de nem baj, mert boltban is lehet kapni kis kiszerelésben vákumot  eljen

nem, a vákumszivattyú (= a motor) folyamatosan teremti elő a vákumot
Naplózva
Banderas
Vendég
« Új hozzászólás #6517 Dátum: 2008.04.13 vasárnap, 13:03:42 »

elszökik a vákum, de nem baj, mert boltban is lehet kapni kis kiszerelésben vákumot  eljen

nem, a vákumszivattyú (= a motor) folyamatosan teremti elő a vákumot

ehehe köszi  worship  , akkor már csak annak a kis akárminek áruld el a nevét, amit a vákuum bizergál és a "bótban" meg kell vennem!
Naplózva
Banderas
Vendég
« Új hozzászólás #6518 Dátum: 2008.04.13 vasárnap, 13:24:56 »

okulásul: nem a rostélyt mozgató vákuumbigyó a rossz sajnos, a (külső-belső ventilláció+manuális klima)kapcsolónál is szuszog a csö (fekete). Ebéd után megpróbálom kideriteni, hogy a kapcsoló nem adja át a vákuumot, vagy jobb esetben a kimenö ágam(zöld) lukas, törött, koszos stb...
mindenesetre köszi az eddigi tanácsokat mindenkinek!
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6519 Dátum: 2008.04.13 vasárnap, 14:23:56 »

okulásul: nem a rostélyt mozgató vákuumbigyó a rossz sajnos, a (külső-belső ventilláció+manuális klima)kapcsolónál is szuszog a csö (fekete). Ebéd után megpróbálom kideriteni, hogy a kapcsoló nem adja át a vákuumot, vagy jobb esetben a kimenö ágam(zöld) lukas, törött, koszos stb...
mindenesetre köszi az eddigi tanácsokat mindenkinek!

Vákuumcső készlet kapható külön boltban
Naplózva
Banderas
Vendég
« Új hozzászólás #6520 Dátum: 2008.04.13 vasárnap, 16:01:02 »

Sajna megszivtam. A külső-belső levegő kapcsoló vákuumrésze kopott, emiatt nem vált át a rostélyom belső keringetésre. Ahogy elnézem az árakat, olcsóbb ha veszek egy festo pneuszelepet elektromos vezérléssel, mint egy új ventikapcsolót.  falbav
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #6521 Dátum: 2008.04.13 vasárnap, 17:14:49 »

Sajna megszivtam. A külső-belső levegő kapcsoló vákuumrésze kopott, emiatt nem vált át a rostélyom belső keringetésre. Ahogy elnézem az árakat, olcsóbb ha veszek egy festo pneuszelepet elektromos vezérléssel, mint egy új ventikapcsolót.  falbav
ilyen drága lenne? bontott nincs?
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6522 Dátum: 2008.04.13 vasárnap, 18:30:04 »

Sajna megszivtam. A külső-belső levegő kapcsoló vákuumrésze kopott, emiatt nem vált át a rostélyom belső keringetésre. Ahogy elnézem az árakat, olcsóbb ha veszek egy festo pneuszelepet elektromos vezérléssel, mint egy új ventikapcsolót.  falbav

Hívd fel mk2-t van neki bontott maga a kapcsoló rész ugyanaz MKI MKII nél csak a keret más kiszedhető belőle és cserélhető külön
Naplózva
szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #6523 Dátum: 2008.04.13 vasárnap, 21:10:04 »


Ja tényleg jol néz ki,most akkor én is variálok majd egy ilyet.A kilépövilágitó az hova van beszerelve? Ajtó alsó felébe? Jol néz ki csak mivel sötét nem igazán látom. (ugy gondolom ajtó alyába).Mi ennek a pontos neve? Hol lehet venni és mennyibe fáj? THX.

Az ajtókárpit alsó részébe van bevágva, a hátsóknál csak feljebb tudtam tenni, mert pont ott van a tároló rész.
A pontos veve csomagtér lámpa. MK2-tőt hívd fel, szerintem van még neki ilyen. Árat nem tudok mondani, mert több dolgott vettem egyszerre, igy nem tudom.

Csatolt képeken jól látszik hova tettem:
,,
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6524 Dátum: 2008.04.13 vasárnap, 23:27:31 »

Ha Fusim azt mondja tedd bele nyugodtan, egyébként én is szoktam.  Wink
Leoldja a sok szutymákot.  eljen

Ami jó dugulást okoz. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6525 Dátum: 2008.04.13 vasárnap, 23:53:03 »

Előtte meg azt írja fusim mester, hogy olajcsere előtt tegyem bele. Tegyem vagy ne tegyem?
Van egy olyan érzésem, hogy vallási vitát robbantok ki ezzel az adalék dologgal, úgyhogy be is fejezem. Majd jól beleteszem - vagy nem teszem és hallgatok róla, hogy mit tettem. (tavaly nyáron)  Roll Eyes

Nem kell bele adalék. Inkább káros, mint hasznos.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6526 Dátum: 2008.04.14 hétfő, 08:53:44 »

Az ajtókárpit alsó részébe van bevágva, a hátsóknál csak feljebb tudtam tenni, mert pont ott van a tároló rész.
A pontos veve csomagtér lámpa. MK2-tőt hívd fel, szerintem van még neki ilyen. Árat nem tudok mondani, mert több dolgott vettem egyszerre, igy nem tudom.

Csatolt képeken jól látszik hova tettem:
,,




Tényleg jól néz ki.,megcsinálom.A bekötéseket mire kötötted? Vagyis hova?Honnan ágaztál le? ugygondolom,hogy fenti(plafon) Smiley világitásrol? (a beltéri világitásrol?) onnan huztál minden ajtohoz madzagot?(drotot). Bocs a nem szakszerü kifejezésekért de gondolom megérthető.
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6527 Dátum: 2008.04.14 hétfő, 11:44:33 »

Sziasztok.Kicseréltem a kicsikén az elsö lengéseket,+rugot+toronycsapágyot.A Stab.gumik jók,a trapéz gömbfejek jók.Még mindég érzek valamit ami nem tiszta rajta.(a rossz utakon lehet érezni még valami remegést valahonnan) a stabilizátor rudak(amelyiken van a két gömbfej) azt tudom hogy azok xarok.Azt is kifogom cserélni.De kérdés az hogy azt érzem még?Honnan jöhet még az a  (nem tudom milyen kifejezést használyak,rászkodás vagy nem tudom).Huh?
Naplózva
Banderas
Vendég
« Új hozzászólás #6528 Dátum: 2008.04.14 hétfő, 16:42:28 »

köszi a tippet, ledumáltuk! Ez a fórum áldás, thx mindenkinek!  worship
Naplózva
szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #6529 Dátum: 2008.04.14 hétfő, 23:39:56 »




Tényleg jól néz ki.,megcsinálom.A bekötéseket mire kötötted? Vagyis hova?Honnan ágaztál le? ugygondolom,hogy fenti(plafon) Smiley világitásrol? (a beltéri világitásrol?) onnan huztál minden ajtohoz madzagot?(drotot). Bocs a nem szakszerü kifejezésekért de gondolom megérthető.

Elől mindkét oldalt vannak csatlakozó ajzatok, ott kerestem egy állandó pozitívot, onnan van a táp. Aztán be kell kábelezni az ajtóátvezetőkön keresztül az ajtóba a pozítivot és a vezérelt negatívot is amit az ajtókapcsolóra kell kötni. Érdemes levédeni mindkét oldalt külön-külön egy lengő biztosítékkal, a  biztonság kedvéért. Elég neki egy kissebb bizti, mondjuk egy 5 amperes, ha gond adódna az ajtóátvezetőknél (megtörik a vezeték vagy ha bármi miatt sérülne) akkor gyorsban leold. Jó minőségü kábelt használj aminek elég vastag a szigetelése, de azért nem kel kani.

Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6530 Dátum: 2008.04.15 kedd, 20:42:11 »

Elől mindkét oldalt vannak csatlakozó ajzatok, ott kerestem egy állandó pozitívot, onnan van a táp. Aztán be kell kábelezni az ajtóátvezetőkön keresztül az ajtóba a pozítivot és a vezérelt negatívot is amit az ajtókapcsolóra kell kötni. Érdemes levédeni mindkét oldalt külön-külön egy lengő biztosítékkal, a  biztonság kedvéért. Elég neki egy kissebb bizti, mondjuk egy 5 amperes, ha gond adódna az ajtóátvezetőknél (megtörik a vezeték vagy ha bármi miatt sérülne) akkor gyorsban leold. Jó minőségü kábelt használj aminek elég vastag a szigetelése, de azért nem kel kani.




Köszöntem a választ.De még mindig nem értek valamit,(lehet ha szétkapom akkor megértem).   ""Aztán be kell kábelezni az ajtóátvezetőkön keresztül az ajtóba a pozítivot és a vezérelt negatívot is amit az ajtókapcsolóra kell kötni" ezt is értem csak azt hogy ezt a pozitivot +ezt a vezérelt negativot honnan veszed?(mármint hogy ez honnan ágazik le? hol keressem?)  A biztositékot melyik szálra kel kötni?

Még egy kérdés:Az elsö ajtonál a kilincsnél van egy zöld kis kocka müanyag,gondolom itt kellene világitson.(kilincs világitó,vagy mit tudom én).Jo multkor mikor szét volt szedve az ajtom akkor néztem de nem volt benne égö még foglalat se,de a zöld kis müanyag burkolat az meg van.Lehet ilyen foglalatot kapni?és egyáltalán milyen égö jár bele?Az  ablak le-fölhuzó kapcsolonál világit,na ott nem figyeltem hogy milyen égö van és milyen foglalat. Ugyan olyan lenne a kilincsnél is? worship
« Utoljára szerkesztve: 2008.04.15 kedd, 20:44:10 írta bucsobacsi » Naplózva
szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #6531 Dátum: 2008.04.15 kedd, 20:50:33 »


Köszöntem a választ.De még mindig nem értek valamit,(lehet ha szétkapom akkor megértem).   ""Aztán be kell kábelezni az ajtóátvezetőkön keresztül az ajtóba a pozítivot és a vezérelt negatívot is amit az ajtókapcsolóra kell kötni" ezt is értem csak azt hogy ezt a pozitivot +ezt a vezérelt negativot honnan veszed?(mármint hogy ez honnan ágazik le? hol keressem?)  A biztositékot melyik szálra kel kötni?

Még egy kérdés:Az elsö ajtonál a kilincsnél van egy zöld kis kocka müanyag,gondolom itt kellene világitson.(kilincs világitó,vagy mit tudom én).Jo multkor mikor szét volt szedve az ajtom akkor néztem de nem volt benne égö még foglalat se,de a zöld kis müanyag burkolat az meg van.Lehet ilyen foglalatot kapni?és egyáltalán milyen égö jár bele?Az  ablak le-fölhuzó kapcsolonál világit,na ott nem figyeltem hogy milyen égö van és milyen foglalat. Ugyan olyan lenne a kilincsnél is? worship

Írok privit!

Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6532 Dátum: 2008.04.16 szerda, 15:55:09 »

Sziasztok.A kicsikémen kicseréltem az elsö lengést rugoval együtt(a lengés az zsir uj),a toronycsapágyokat is kicseréltem,a stabilizátor gumik azok jok, a trapézgömbefej is jó, mi lehet még ,*** rajta? mert azért a macskaköves uton még mindig ugy megy rajta mint valami szekér.Furcsa nekem valami ott elöl.Olyan mintha nem cseréltem volna semmit.  falbav falbav falbav,ha tudtok valamit mit kéne még cserélni (vagy legalábbis megnézni)szoljatok,.Kösszi.
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6533 Dátum: 2008.04.16 szerda, 16:29:32 »

Sziasztok.A kicsikémen kicseréltem az elsö lengést rugoval együtt(a lengés az zsir uj),a toronycsapágyokat is kicseréltem,a stabilizátor gumik azok jok, a trapézgömbefej is jó, mi lehet még ,*** rajta? mert azért a macskaköves uton még mindig ugy megy rajta mint valami szekér.Furcsa nekem valami ott elöl.Olyan mintha nem cseréltem volna semmit.  falbav falbav falbav,ha tudtok valamit mit kéne még cserélni (vagy legalábbis megnézni)szoljatok,.Kösszi.
Kutyacsont - függőleges stabilizátor, stabilizátor szilentek a bölcső fölött
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #6534 Dátum: 2008.04.16 szerda, 19:12:53 »

Nekem is bal oldalon mitha valami zörögne, olyan mint ha a lengéscsillapító nem lenne tökéletes v valami hozzáérne a kasznihoz. Pár napja csinálja, de még nemtudtam belebújni, hogy megvizslassam. A kutyacsont az az ami a kanyarstabi és a lengéscsillapító között van, és a végei gömbfelyekben végződnek?
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #6535 Dátum: 2008.04.16 szerda, 19:19:06 »

Néztem a "kék bibliát" a keresztstabilizátor összekötőrudat hivjuk kutyacsontnak, ha jól gondolom.
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6536 Dátum: 2008.04.16 szerda, 19:40:46 »

...kanyarstabi és a lengéscsillapító között van, és a végei gömbfelyekben végződnek?

Az lesz
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6537 Dátum: 2008.04.16 szerda, 21:07:49 »

Köszöntem a válaszokat,akkor adok a kutyának csontot  hehe az *** az biztos,mindkét oldalon mindkét gömbefej-en szét van menve a gumi,gondolom már *** belül is.már meg is rendeltem "nagy"-éknál. de ez csinálna ilyen cirkuszt azon a kátyus+macskaköves uton???  Tavaly vettem Bardiéknál 5.000/db-ért de nem tartott 3 honapnál tovább, valami trágya volt ezekszerint( szekér alá jo lenne,a tehén ugy se érezné hogy nem jó)  nyes nyes nyes
Ha utána is fogok valamit érezni akkor irok,(meg amugy is irok) kössz a válaszokat. 


Másik kérdés.Az óra helyére raktam höméröt,kivezetném a külsö méröjét csak nem akarom szétbarmolni a müszerfalat,.hol találok kiutat? az orátol jobra,vagy balra,vagy merre keressek egy kis hézagot? vagy furni kell?
Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #6538 Dátum: 2008.04.16 szerda, 21:11:20 »

Másik kérdés.Az óra helyére raktam höméröt,kivezetném a külsö méröjét csak nem akarom szétbarmolni a müszerfalat,.hol találok kiutat? az orátol jobra,vagy balra,vagy merre keressek egy kis hézagot? vagy furni kell?
Az órától balra keresd, a motortérből dugj be egy drótot a kábelköteg mellett, azzal húzd ki az érzékelő vezetékét.
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6539 Dátum: 2008.04.16 szerda, 21:32:36 »

Az órától balra keresd, a motortérből dugj be egy drótot a kábelköteg mellett, azzal húzd ki az érzékelő vezetékét.



Okés ,köszöntem.
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6540 Dátum: 2008.04.16 szerda, 22:19:00 »

Tavaly vettem Bardiéknál 5.000/db-ért de nem tartott 3 honapnál tovább, valami trágya volt ezekszerint( szekér alá jo lenne,a tehén ugy se érezné hogy

A gyári japán a nyerő csak 13eFt/db Sad Nekem most ultraolcsó van bent 9EUR volt a pár  wow1 nyomtam a porvédő alá zsírt gazdagon 1300km már benne van és még nem kopog.
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6541 Dátum: 2008.04.16 szerda, 22:29:55 »

A gyári japán a nyerő csak 13eFt/db Sad Nekem most ultraolcsó van bent 9EUR volt a pár  wow1 nyomtam a porvédő alá zsírt gazdagon 1300km már benne van és még nem kopog.



Szerinted mennyit kéne elmenjen?Gondolom nem 3000 km-t.Huh?? Mert akkor az elég karcsu.Én 70.e-be vettem az autot,nem tudom mikor lett elötte cserélve és belenyomtam 85e-et és szarrá ment.Most mikor vettem ezt amit irtam nem mentem vele még 5.000 km-t se.Na ez igy kicsit karcsu, a gondolom gyárihoz képest nem??? 
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6542 Dátum: 2008.04.16 szerda, 22:32:26 »



Szerinted mennyit kéne elmenjen?Gondolom nem 3000 km-t.Huh?? Mert akkor az elég karcsu.Én 70.e-be vettem az autot,nem tudom mikor lett elötte cserélve és belenyomtam 85e-et és szarrá ment.Most mikor vettem ezt amit irtam nem mentem vele még 5.000 km-t se.Na ez igy kicsit karcsu, a gondolom gyárihoz képest nem??? 

A japán elmegy 100ezret is
Naplózva
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #6543 Dátum: 2008.04.17 csütörtök, 10:03:32 »

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy max hány Ah-s akkumulátor fér bele a 1997-es 1600 cm3-s kombiba átalakítás nélkül?
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6544 Dátum: 2008.04.17 csütörtök, 10:10:17 »

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy max hány Ah-s akkumulátor fér bele a 1997-es 1600 cm3-s kombiba átalakítás nélkül?


74Ah FordÍtott polaritású
Naplózva
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #6545 Dátum: 2008.04.17 csütörtök, 10:14:16 »

74Ah FordÍtott polaritású

Köszi. Olyan nagy? A fordított polaritás azt jelenti, hogy bal felső sarokban van a pozitív, jobb felső sarokban a negatív?
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6546 Dátum: 2008.04.17 csütörtök, 10:18:20 »

Köszi. Olyan nagy? A fordított polaritás azt jelenti, hogy bal felső sarokban van a pozitív, jobb felső sarokban a negatív?

Gondolom most van bent valami aksi azt érdemes megnézni rá van írva melyik a + -. Ha szemben állsz a motortérrel az aksi saruk a tőled távolabbi oldalon kell legyenek és balra van a + jobbra a -
Naplózva
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #6547 Dátum: 2008.04.17 csütörtök, 10:28:06 »

Gondolom most van bent valami aksi azt érdemes megnézni rá van írva melyik a + -. Ha szemben állsz a motortérrel az aksi saruk a tőled távolabbi oldalon kell legyenek és balra van a + jobbra a -

Így gondoltam én is. worship
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #6548 Dátum: 2008.04.17 csütörtök, 11:10:41 »

Valamelyik nap feltűnt egy dolog.
Nekem ez a kettős ajtó záram van. Ha csak "egyre" zárom az ajtókat, akkor nyitáskor egy gomb nyomásra csak a sofőr ajtót nyitja. Persze 3 másodpercwn belül újra megnyomva nyitja mind a négyet.
Viszont. Ha "kettőre" zárom, akkor nyitáskor egy nyomásra mind a két első ajtót nyitja.
Így kell ennek működni??

Más. Kicsit.
A hátsó ajtó csak gyújtás levétele után nyílik a zár megnyomására. Jó fícsör.
Csak úgy mondom. Lehet hogy már mindenki tudta.
Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #6549 Dátum: 2008.04.17 csütörtök, 11:53:27 »

Ablakemelő motor beszereléssel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Kéne nekem egy kis útmutatás, mert nálam csak a sínen csúszkáló ablak van meg, plusz egy drót ami kilóg belőle. A relé is benntvan, csak a motor hiányzik. Van egy olyan érzésem, hogy nem egy egyszerű meló...
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

Oldalak: 1 ... 124 125 126 127 128 129 130 [131] 132 133 134 135 136 137 138 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.095 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.