Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 00:08:39 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 126 127 128 129 130 131 132 [133] 134 135 136 137 138 139 140 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745439 alkalommal)
0 Felhasználó és 90 vendég van a témában
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6600 Dátum: 2008.04.19 szombat, 12:50:34 »

Köszi a segítséget! A fémkütyük nem tűnnek bonyolultnak, pótolhatók hasonló darabokkal. Ez a párna jó 5let, hol lehet ilyet szerezni?

Persze lehet ilyeneket gyártani de nem betonvasból valami keményebb anyag kell egy jó szett 100-200 eur köröl van, a kihúzó az 30 eur a párna 100 eur ebay.de

http://fahrzeugteile.listings.ebay.de/Spezielle-Werkzeuge_Ausbeulwerkzeuge_W0QQdfspZ1QQfclZ3QQfromZR11QQlopgZ7QQsacatZ82535QQsocmdZListingItemList
innnen indulj

Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #6601 Dátum: 2008.04.19 szombat, 13:11:27 »

a párna 100 eur ebay.de
Párnának esetleg neki lehet szaladni DIY, felfújható matracból tákolni kissebbet, kézipumpa ismerős a dízeleseknek, 4eHUF
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6602 Dátum: 2008.04.19 szombat, 13:22:51 »

Sziasztok.Kutyaidö volt ma délelött,ugyhogy a kutyacsontot még nem sikerült kicserélni,majd holnap.Smiley De van még egy másik probléma,hátul a csomagtartoban baloldalt a bal hátsó lámpa alatt (tehát a viszintes szönyeg) vizes,valahol befolyik az esö, és nem tudok rájönni hogy hol kb fél éve.És ilyenkor amig ki nem szárad elöl az utastérben is iszonyatosan büdöss állott  szag mint egy 6 honapos kinem takaritott kutyaól szag vagy nem is tudom minek nevezzem.Valami ötlet hogy hol folyhat be? A vályatot amibe  fentröl folyik lefele azt megnéztem nem tünik hibásnak tehát nem láttam lukat rajta.Kössz a válaszokat elöre is.

Lámpa kiszerel, szigetelés kikapargat, és - leg mezeibb sziló ami nem ragaszt csak tömít - vastag hurkát nyomsz a lámpára és visszaszereled
Naplózva
vik
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


E-mail
« Új hozzászólás #6603 Dátum: 2008.04.19 szombat, 21:16:23 »

Sziasztok.Kutyaidö volt ma délelött,ugyhogy a kutyacsontot még nem sikerült kicserélni,majd holnap.Smiley De van még egy másik probléma,hátul a csomagtartoban baloldalt a bal hátsó lámpa alatt (tehát a viszintes szönyeg) vizes,valahol befolyik az esö, és nem tudok rájönni hogy hol kb fél éve.És ilyenkor amig ki nem szárad elöl az utastérben is iszonyatosan büdöss állott  szag mint egy 6 honapos kinem takaritott kutyaól szag vagy nem is tudom minek nevezzem.Valami ötlet hogy hol folyhat be? A vályatot amibe  fentröl folyik lefele azt megnéztem nem tünik hibásnak tehát nem láttam lukat rajta.Kössz a válaszokat elöre is.

Hello!

A kiszerelt rugóid megvannak még?
Ha igen esetleg megválnál tőle? (persze ha bp-i vagy)

Köszi: Vik!
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6604 Dátum: 2008.04.20 vasárnap, 17:54:57 »

Sziasztok!
tegnap hazafelé meghülyült a kmórám.
50nél a 0-n feküdt... mintha állna az autó. Mikor a garázsba álltam be, akkor megint működött.
Nem tudjátok, hogy mi lehet a baja?
(arra is gondoltam, h lehet, hogy nem is hiba, hanem egy figyelmeztető dolog.
A bal hátsó kerék tegnap megint melegedett, és lehet, hogy emiatt "szolt" h nem kéne 50-nel se menni? Nem tudom, hogy ehhez van e benne elektronika, vagy csak Furi Geller szórakozott..  Grin A kézifék lámpa nem világitott, de érezhetőbben lomhább volt az autó)
Üdv worship
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #6605 Dátum: 2008.04.20 vasárnap, 20:38:38 »

Sziasztok!
tegnap hazafelé meghülyült a kmórám.
50nél a 0-n feküdt... mintha állna az autó. Mikor a garázsba álltam be, akkor megint működött.
Nem tudjátok, hogy mi lehet a baja?
(arra is gondoltam, h lehet, hogy nem is hiba, hanem egy figyelmeztető dolog.
A bal hátsó kerék tegnap megint melegedett, és lehet, hogy emiatt "szolt" h nem kéne 50-nel se menni? Nem tudom, hogy ehhez van e benne elektronika, vagy csak Furi Geller szórakozott..  Grin A kézifék lámpa nem világitott, de érezhetőbben lomhább volt az autó)
Üdv worship
Valszeg elektromos kmórád van. Kontakt hiba. wave
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
zoller
Vendég
« Új hozzászólás #6606 Dátum: 2008.04.20 vasárnap, 20:40:52 »

Üdv mindenkinek!

A héten szétkaptam a középkonzolt a kézifék miatt. A rádió alatt, az ülésfűtés kapcsolói között a baloldali helyre (balról a második) is megy egy csomó drót gyárilag, csak bele kelle tolni egy kapcsolót. De ez mit kapcsolna, tudja valaki?Huh??
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6607 Dátum: 2008.04.20 vasárnap, 20:42:56 »

Üdv mindenkinek!

A héten szétkaptam a középkonzolt a kézifék miatt. A rádió alatt, az ülésfűtés kapcsolói között a baloldali helyre (balról a második) is megy egy csomó drót gyárilag, csak bele kelle tolni egy kapcsolót. De ez mit kapcsolna, tudja valaki?Huh??
Asszem a kipörgésgátló lesz az, nekem csak ott van egy kapcsoló ülésfűtés nélkül.
Az viszont érdekelne, hogy honnan tudom azt meg, hogy be lehet-e kötni az ülésfűtést? Nézzek alá és ha látok mindenféle vezetéket, akkor az valami jót jelent?
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
zoller
Vendég
« Új hozzászólás #6608 Dátum: 2008.04.20 vasárnap, 20:57:41 »

Asszem a kipörgésgátló lesz az, nekem csak ott van egy kapcsoló ülésfűtés nélkül.
Az viszont érdekelne, hogy honnan tudom azt meg, hogy be lehet-e kötni az ülésfűtést? Nézzek alá és ha látok mindenféle vezetéket, akkor az valami jót jelent?

Köszi!

Ha kipattintod a kapcsolósort, és a két szélsőben is ott a drót, meg a kapcsoló foglalata, akkor tuti a dolog.Az ülés alatt is kell lennie akkor csatlakozónak.  Szerintem egységes lehet a kábelköteg, az egyszerűség kedvéért. Két kapcsoló kell hozzá, meg füthető ülések. Szerintem.
Naplózva
zoller
Vendég
« Új hozzászólás #6609 Dátum: 2008.04.20 vasárnap, 20:58:48 »

Köszi!

Ha kipattintod a kapcsolósort, és a két szélsőben is ott a drót, meg a kapcsoló foglalata, akkor tuti a dolog.Az ülés alatt is kell lennie akkor csatlakozónak.  Szerintem egységes lehet a kábelköteg, az egyszerűség kedvéért. Két kapcsoló kell hozzá, meg füthető ülések. Szerintem.

És valószínű, hogy biztosíték is kell, a megfelelő helyre...
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6610 Dátum: 2008.04.20 vasárnap, 21:23:38 »

Köszi!

Ha kipattintod a kapcsolósort, és a két szélsőben is ott a drót, meg a kapcsoló foglalata, akkor tuti a dolog.Az ülés alatt is kell lennie akkor csatlakozónak.  Szerintem egységes lehet a kábelköteg, az egyszerűség kedvéért. Két kapcsoló kell hozzá, meg füthető ülések. Szerintem.

Köszi, meglátjuk. A kapcsolót majd kikapom aztán meglátjuk.
A kipörgésgátló asszem a gázbowdennel van összekötve ha nem elektromos, de nem értek hozzá így inkább nem nyilatkozom... hehe de maga a kütyü előtted a motortér oldalán van.
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6611 Dátum: 2008.04.20 vasárnap, 23:11:04 »

Hello!

A kiszerelt rugóid megvannak még?
Ha igen esetleg megválnál tőle? (persze ha bp-i vagy)

Köszi: Vik!


Helo.

Szivesen neked adnám ha még meglenne,egy az hogy le volt törve belöle másfél spirál mindkettöböl,a másik hogy bele dobtam a konténerbe aztán vittem le még szemetet de másfél ora mulva már nem volt meg.Biztos nem azért haraptak rá mert egy Mondeo rugo volt.A távolság sem lett volna gond mert Bp-töl 15 km-re vagyok.Na mindegy nagyon szivesen adtam volna.
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6612 Dátum: 2008.04.20 vasárnap, 23:23:37 »

Kicseréltem a kutya csontokat,meg stab gumikat,most megszoritottam öket uj bilincsel valóban nem mozdul el jobra balra még 1 mm-t se.Majd kiváncsi vagyok holnap. "Tegnap elmentem Bauhausba vegyek jó emelöt bakkal együtt,mert telefonon azt mondták van ilyen náluk,aztán odamenve dobozt kiválasztva(képen bakkot is mutat) a kolléga 100%-ra állitotta hogy 2-bakk is van hozzá dobozba.Kifizetve kocsinál kint kibontom,még 1 bakk se volt hozzá nem hogy kettö,aztán visszavittem kibontottunk egy másikat de abba se volt,és végül majdnem ugyan olyat választottam -1 rugoval olcsobb volt csak a képen nincs rajta bakk. nyes nyes nyes falbav falbav falbav jó mi??? tele volt a faxom.


Kérdés:Azt a valamit amit a kalaptartóra fel kell szerelni és a másik végét a hátsó szélvédö fölé felakasztani,függöny, ilyen fekete napvédö vagy micsoda  hátsó ajtóra is szoktak szerelni ennek mi a pontos neve??? és hol lehet ilyenhez kedvezményesen hozzájutni???    THX a válaaszokat.
Naplózva
skorpio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 647



E-mail
« Új hozzászólás #6613 Dátum: 2008.04.21 hétfő, 06:02:14 »

És valószínű, hogy biztosíték is kell, a megfelelő helyre...
És valószínű, hogy még egy relé is ...  Smiley
Naplózva

mk2 1999. 2000-es automata váltó. Ghia + minden ami csak gyári felszereltségként előfordult bármelyik Mondeo mk2-ben.
vik
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


E-mail
« Új hozzászólás #6614 Dátum: 2008.04.21 hétfő, 06:44:27 »


Helo.

Szivesen neked adnám ha még meglenne,egy az hogy le volt törve belöle másfél spirál mindkettöböl,a másik hogy bele dobtam a konténerbe aztán vittem le még szemetet de másfél ora mulva már nem volt meg.Biztos nem azért haraptak rá mert egy Mondeo rugo volt.A távolság sem lett volna gond mert Bp-töl 15 km-re vagyok.Na mindegy nagyon szivesen adtam volna.

Azért köszi!
Naplózva
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #6615 Dátum: 2008.04.21 hétfő, 19:14:13 »

Kérdés:Azt a valamit amit a kalaptartóra fel kell szerelni és a másik végét a hátsó szélvédö fölé felakasztani,függöny, ilyen fekete napvédö vagy micsoda  hátsó ajtóra is szoktak szerelni ennek mi a pontos neve??? és hol lehet ilyenhez kedvezményesen hozzájutni???    THX a válaaszokat.
Ányékoló rolló.
Madaras tesco, madár nélküli tesco, esetleg autósboltok. wave
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6616 Dátum: 2008.04.21 hétfő, 19:17:33 »

Ányékoló rolló.
Madaras tesco, madár nélküli tesco, esetleg autósboltok. wave


Köszönöm közbe találtam.
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6617 Dátum: 2008.04.21 hétfő, 19:30:36 »

Sziasztok.Na bevált ez a kutyacsontos dolog,+stab gumi.Szépen megy át a gödröken is ,de még mindig érzek valamit csak azt ne mondjátok hogy kormánymüböl jön. Smiley Mostmár amit érzek inkább olyan helyen veszem észre mint pl:lámpáknál ahol fel van gyürve az aszfalt,és ha ott fékezek,kicsit furcsán csinál.

A másik dolog,mielött neki fogtam volna ennek az egész autó elejének,elötte ki volt cserélve a féktárcsa+fékbetét mert nagyon kopott volt a tárcsa és nagyon vert fékezésnél.Utánna tökéletes lett.Na most a lényeget irom,:kicseréltem a lengéseket,+rugot+toronycsapágy+kutyacsont+stab gumikat, + most majdnem uj gumikat(kerék),és most vettem észre egy olyan dolgot,hogy kb  90-km/sebességnél ha befékezek berángat a kormány(olyasmi mint amikor nem volt kicserálve a féktárcsám).Elöször gumikra tippeltem.Hátraraktam az elsöket de ugyan az a mese.Nem tudom mi lehet a bibi,mert a fékhez nem volt hozzányulva azon kivül hogy a nyereg le lett véve.(ja és minden a helyén van és minden meg van huzva normálisan). Szerintetek hol keressem a bibit?Huh? Kössz a válaszokat.
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6618 Dátum: 2008.04.21 hétfő, 19:47:12 »

Sziasztok.Na bevált ez a kutyacsontos dolog,+stab gumi.Szépen megy át a gödröken is ,de még mindig érzek valamit csak azt ne mondjátok hogy kormánymüböl jön. Smiley Mostmár amit érzek inkább olyan helyen veszem észre mint pl:lámpáknál ahol fel van gyürve az aszfalt,és ha ott fékezek,kicsit furcsán csinál.

A másik dolog,mielött neki fogtam volna ennek az egész autó elejének,elötte ki volt cserélve a féktárcsa+fékbetét mert nagyon kopott volt a tárcsa és nagyon vert fékezésnél.Utánna tökéletes lett.Na most a lényeget irom,:kicseréltem a lengéseket,+rugot+toronycsapágy+kutyacsont+stab gumikat, + most majdnem uj gumikat(kerék),és most vettem észre egy olyan dolgot,hogy kb  90-km/sebességnél ha befékezek berángat a kormány(olyasmi mint amikor nem volt kicserálve a féktárcsám).Elöször gumikra tippeltem.Hátraraktam az elsöket de ugyan az a mese.Nem tudom mi lehet a bibi,mert a fékhez nem volt hozzányulva azon kivül hogy a nyereg le lett véve.(ja és minden a helyén van és minden meg van huzva normálisan). Szerintetek hol keressem a bibit?Huh? Kössz a válaszokat.

Szerezz egy mágnestalpas mérőorát kölcsönbe autoszerelő esztergályos ismerőstől és mérd meg a féktárcsákat, lehet ütnek oldalra. Lehetséges szerelésnél alákerült valami kosz rozsdakupac akármi.
Gyári tárcsa gyári betét vagy valami más?
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6619 Dátum: 2008.04.21 hétfő, 21:00:23 »

Szerezz egy mágnestalpas mérőorát kölcsönbe autoszerelő esztergályos ismerőstől és mérd meg a féktárcsákat, lehet ütnek oldalra. Lehetséges szerelésnél alákerült valami kosz rozsdakupac akármi.
Gyári tárcsa gyári betét vagy valami más?


Mondjuk nem tudom kitöl tudnék ilyet szerezni,max elvinném hogy mérjék meg, de a lényeg az hogy nincs 2-3 honapos a tárcsa+fékbetét. Zsir ujak voltak,nem mondom hogy gyári de 11 e.-volt /db. Max tényleg valami kosz vagy ilyesmi.Arra gondoltam én is hogy féknyereg le, kinyomni a féket majdnem maximumig aztán megtörölni meg befujni.(belehet ezt fujni WD40-el? vagy mivel éri meg inkább???)
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6620 Dátum: 2008.04.21 hétfő, 21:05:13 »


Mondjuk nem tudom kitöl tudnék ilyet szerezni,max elvinném hogy mérjék meg, de a lényeg az hogy nincs 2-3 honapos a tárcsa+fékbetét. Zsir ujak voltak,nem mondom hogy gyári de 11 e.-volt /db. Max tényleg valami kosz vagy ilyesmi.Arra gondoltam én is hogy féknyereg le, kinyomni a féket majdnem maximumig aztán megtörölni meg befujni.(belehet ezt fujni WD40-el? vagy mivel éri meg inkább???)

Csak féktisztítót és szükség esetén max vízet használj.  WD40 nem fújható oda
Naplózva
gyuri old
Vendég
« Új hozzászólás #6621 Dátum: 2008.04.21 hétfő, 21:09:29 »

Sziasztok.Na bevált ez a kutyacsontos dolog,+stab gumi.Szépen megy át a gödröken is ,de még mindig érzek valamit csak azt ne mondjátok hogy kormánymüböl jön. Smiley Mostmár amit érzek inkább olyan helyen veszem észre mint pl:lámpáknál ahol fel van gyürve az aszfalt,és ha ott fékezek,kicsit és most vettem észre egy olyan dolgot,hogy kb  90-km/sebességnél ha befékezek berángat a kormány(olyasmi mint amikor nem volt kicserálve a féktárcsám).

Lngőkar szilenteket nézdd meg az csinálhat ilyet.
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6622 Dátum: 2008.04.21 hétfő, 22:00:13 »

Csak féktisztítót és szükség esetén max vízet használj.  WD40 nem fújható oda


Okés köszöntem.
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6623 Dátum: 2008.04.21 hétfő, 22:03:07 »

Lngőkar szilenteket nézdd meg az csinálhat ilyet.



Ok megprobálom megkeresni hirtelen nem jut eszembe melyik az. Smiley (de most tényleg).
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6624 Dátum: 2008.04.21 hétfő, 22:42:21 »

Megkerestem mármint a számitogépen(képen) látom hogy néz ki.Mostmár csak autonál kell megkeresnem.
Naplózva
phon147
Vendég
« Új hozzászólás #6625 Dátum: 2008.04.21 hétfő, 22:53:50 »

sziasztok!
van egy pár hasznos cuccom a polcon, gazdát keresnek!
teljesen hibátlan állapotu főfék munkahenger: 4000ft
kombi hátsó ablaktörlő motor lapáttal meg midennel: 4000ft
első ablaktörlő motor mechanikával: 4000ft
bal eslő oldalblak, temészetesen zöld és karcmentes: 3000ft
bal hátsó kombi lámpa picit repedt de nem vész: 2000ft
csomagtér ajtora való króm szép diszcsik ford emblémával és rendszámtábla világitással: 3000ft
szönyegkárpit, szép és jó: 6000ft
kormány lufi: 10000ft
utas lufi: 5000ft
műszerfal hély, szép és jó ez is: 15000ft
20/4789978
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #6626 Dátum: 2008.04.22 kedd, 16:38:13 »

Ilyen lett az új felnivel:

Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #6627 Dátum: 2008.04.22 kedd, 16:59:41 »

Ilyen lett az új felnivel:

eljen Király lett!
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6628 Dátum: 2008.04.22 kedd, 18:24:45 »

Jól néz ki Grin taps
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6629 Dátum: 2008.04.22 kedd, 19:33:28 »

Sziasztok.Egy kis segitség kellene.Mondtátok hogy nézzem meg a lengökar szilentet.Kaptam egy képet a nagyauto-tol de nem jövök rá melyik az elsö lengökar elsö szilentje+elsö lengökar hátsó szilentje.Ha valamelyikötök meg mondaná a számozások alapján,vagy esetleg bejelölné egy piross csikkal akkor megköszönném.Most csak találgatok.

A másik kérdés ezt hogy lehet ellenörizni hogy jó e vagy sem???Vagy ki kell cserélni és kész? Kösszi a válaszokat.Beillesztem a képet.

Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #6630 Dátum: 2008.04.22 kedd, 19:52:09 »

Sziasztok.Egy kis segitség kellene.Mondtátok hogy nézzem meg a lengökar szilentet.Kaptam egy képet a nagyauto-tol de nem jövök rá melyik az elsö lengökar elsö szilentje+elsö lengökar hátsó szilentje.Ha valamelyikötök meg mondaná a számozások alapján,vagy esetleg bejelölné egy piross csikkal akkor megköszönném.Most csak találgatok.

A másik kérdés ezt hogy lehet ellenörizni hogy jó e vagy sem???Vagy ki kell cserélni és kész? Kösszi a válaszokat.Beillesztem a képet.

A 8 és 9 a lengőkarszilent. Kérdés hogy 48 vagy 54 mm kell neked
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6631 Dátum: 2008.04.22 kedd, 21:43:09 »

A 8 és 9 a lengőkarszilent. Kérdés hogy 48 vagy 54 mm kell neked



Értem. Na és azt hogy tudom megmérni,anélkül hogy szétszedjem?Ez elméletileg a trapéz két oldalára megy a szilent 8-9-es? És a harmadik oldala a 17-es az a gömbcsukló,ugye?

és akkor ezekszerint ha jol értelmezem a 8-as az elsö,a 9-es a hátsó szilent?
Naplózva
gyuri old
Vendég
« Új hozzászólás #6632 Dátum: 2008.04.22 kedd, 21:51:25 »



Értem. Na és azt hogy tudom megmérni,anélkül hogy szétszedjem?Ez elméletileg a trapéz két oldalára megy a szilent 8-9-es? És a harmadik oldala a 17-es az a gömbcsukló,ugye?

és akkor ezekszerint ha jol értelmezem a 8-as az elsö,a 9-es a hátsó szilent?


Igen, jól értelmezed. Csak akkor tudod melyik kell bele, ha megméred. Házilag elég nehéz cserélni, szervízben szokták.
Úgy tudod megnézni, hogy lóg-e, felemeleled a gépet, pajszerrel feszíted a kengőkart,a szilentnél 2-3mm-nél nem mozdulhat többet.
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6633 Dátum: 2008.04.22 kedd, 23:04:29 »

Igen, jól értelmezed. Csak akkor tudod melyik kell bele, ha megméred. Házilag elég nehéz cserélni, szervízben szokták.
Úgy tudod megnézni, hogy lóg-e, felemeleled a gépet, pajszerrel feszíted a kengőkart,a szilentnél 2-3mm-nél nem mozdulhat többet.


Na jó,és akkor még egy kérdés.:Elméletileg leveszik a a trapézt hogy az legyen kézbe és majd ugy kell cserélni ki rajta ezeket a szilenteket? Gondolom másképp elég nehéz lenne.Majd holnap vagy utána megmérjük.Végül ha jol látom 12-es 13-as csavar tartja ,+a gömbcsukló.,és elméletileg ki kéne neki akkor jönnie,ugye?Lehet hogy szarok ezek mert már én nyomtam bele 90.ezret és elötte 70 volt benne és szerintem ez még a gyári.(mert a gömbcsuklot is mi cseréltük rajta most nemrég).Kössz a segitséget.

UI:Ezen a két szilenten kivül van még valami?mármint amitöl érezném ezt a rázkodást felgyürt aszfaltnál, mert mostmár minnyá minden ki van cserélve rajta.
És ha itt az egyik 48 mm-es akkor a másik is az? meg forditva? ha az egyik 54-es akkor a másik is? Azt viszont gondolom hogy nem egyformák.
« Utoljára szerkesztve: 2008.04.22 kedd, 23:10:19 írta bucsobacsi » Naplózva
szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #6634 Dátum: 2008.04.22 kedd, 23:15:42 »


Na jó,és akkor még egy kérdés.:Elméletileg leveszik a a trapézt hogy az legyen kézbe és majd ugy kell cserélni ki rajta ezeket a szilenteket? Gondolom másképp elég nehéz lenne.Majd holnap vagy utána megmérjük.Végül ha jol látom 12-es 13-as csavar tartja ,+a gömbcsukló.,és elméletileg ki kéne neki akkor jönnie,ugye?Lehet hogy szarok ezek mert már én nyomtam bele 90.ezret és elötte 70 volt benne és szerintem ez még a gyári.(mert a gömbcsuklot is mi cseréltük rajta most nemrég).Kössz a segitséget.

UI:Ezen a két szilenten kivül van még valami?mármint amitöl érezném ezt a rázkodást felgyürt aszfaltnál, mert mostmár minnyá minden ki van cserélve rajta.
És ha itt az egyik 48 mm-es akkor a másik is az? meg forditva? ha az egyik 54-es akkor a másik is? Azt viszont gondolom hogy nem egyformák.

Úgy látom teljes futómű felújításban vagy! Lassan nekem is kellesz. Kezdem érezni meg hallani a kopogásokat.
majd kérek útmutatót a cserékhez, hátha úgy könyebb lesz! Wink

Naplózva
szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #6635 Dátum: 2008.04.22 kedd, 23:17:32 »


Na jó,és akkor még egy kérdés.:Elméletileg leveszik a a trapézt hogy az legyen kézbe és majd ugy kell cserélni ki rajta ezeket a szilenteket? Gondolom másképp elég nehéz lenne.Majd holnap vagy utána megmérjük.Végül ha jol látom 12-es 13-as csavar tartja ,+a gömbcsukló.,és elméletileg ki kéne neki akkor jönnie,ugye?Lehet hogy szarok ezek mert már én nyomtam bele 90.ezret és elötte 70 volt benne és szerintem ez még a gyári.(mert a gömbcsuklot is mi cseréltük rajta most nemrég).Kössz a segitséget.

UI:Ezen a két szilenten kivül van még valami?mármint amitöl érezném ezt a rázkodást felgyürt aszfaltnál, mert mostmár minnyá minden ki van cserélve rajta.
És ha itt az egyik 48 mm-es akkor a másik is az? meg forditva? ha az egyik 54-es akkor a másik is? Azt viszont gondolom hogy nem egyformák.

Neked milyen Mondid is van? Lassan kiírhatnád az adatait!  worship
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6636 Dátum: 2008.04.22 kedd, 23:26:44 »

Neked milyen Mondid is van? Lassan kiírhatnád az adatait!  worship

Ja igen bocsi.97-es 1.8-as benzines M II.-es. falbav
Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #6637 Dátum: 2008.04.22 kedd, 23:32:26 »


Jó ez a felni, nekem is hasonló volt az előző Mondin. A képes hírdetéseknél árulom (szóljatok, ha sokat kérek érte). Ez is ATS?
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #6638 Dátum: 2008.04.23 szerda, 01:24:20 »

Jó ez a felni, nekem is hasonló volt az előző Mondin. A képes hírdetéseknél árulom (szóljatok, ha sokat kérek érte). Ez is ATS?

Szabad a gazda. Fogalmam sincs milyen márkájú a felni. Bonus volt az autóhoz.
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #6639 Dátum: 2008.04.23 szerda, 22:59:45 »

Ma néztem a kanyarstabit, nekem is lötyög ide-oda vagy 1-1.5 centit. A bal oldali kutyacsont is halott. Holnap hivom a Cromax-ot az alkatrész miatt, valszeg vasárnap neki is esek. Cool eplus2 nyes
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6640 Dátum: 2008.04.23 szerda, 23:01:47 »

Ma néztem a kanyarstabit, nekem is lötyög ide-oda vagy 1-1.5 centit. A bal oldali kutyacsont is halott. Holnap hivom a Cromax-ot az alkatrész miatt, valszeg vasárnap neki is esek. Cool eplus2 nyes
Wyctort is próbáld meg szerintem, lehet hogy jobb árat mond neked!
 integet2
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
deis
Vendég
« Új hozzászólás #6641 Dátum: 2008.04.23 szerda, 23:11:41 »

Wyctort is próbáld meg szerintem, lehet hogy jobb árat mond neked!
 integet2

THX irtam neki. wave
Naplózva
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #6642 Dátum: 2008.04.23 szerda, 23:15:14 »

Ma néztem a kanyarstabit, nekem is lötyög ide-oda vagy 1-1.5 centit. A bal oldali kutyacsont is halott. Holnap hivom a Cromax-ot az alkatrész miatt, valszeg vasárnap neki is esek. Cool eplus2 nyes

deis, a Tiéd kombi?és olyan középkék színű?
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #6643 Dátum: 2008.04.23 szerda, 23:19:35 »


ezt a kulcs nélküli ablakműködtetést nem értem teljesen. megkéred szépen, h menjen le? v télleg mi a jó abba?
biztos van értelmes magyarázata, csak késő este nem látom át Cheesy
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
deis
Vendég
« Új hozzászólás #6644 Dátum: 2008.04.23 szerda, 23:23:40 »

deis, a Tiéd kombi?és olyan középkék színű?

Kéknek kék : http://img1.tar.hu/deis/img/34185400.jpg#3, de szedán, és most törött a bal hátsó ajtó. Netán te is győri vagy?
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #6645 Dátum: 2008.04.24 csütörtök, 06:50:00 »

ezt a kulcs nélküli ablakműködtetést nem értem teljesen. megkéred szépen, h menjen le? v télleg mi a jó abba?
biztos van értelmes magyarázata, csak késő este nem látom át Cheesy
Egy forró nyári napon Cool megérkezel az autódhoz, kinyitod az ajtót és már nyomod is azablakemelő gombot.  nyes Eme szerkezet nélkül gyujtáskapcsoló megkeres, kulcs belegyömöszöl és ezután indulhatnak lefele az ablakok. Sad Megboldogult OFF Scorpio-mon ON ez a szolgáltatás alapban meg volt, és nagyon meglepődtem, hogy a Mondeo-n nincs.
« Utoljára szerkesztve: 2008.04.24 csütörtök, 06:56:09 írta deis » Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #6646 Dátum: 2008.04.24 csütörtök, 06:55:29 »

http://www.btinternet.com/~madmole/Reference/SmegsPages.html#No%20Key%20Windows   itt megtalálod a megoldást. No key windows a becsületes magyar neve.
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6647 Dátum: 2008.04.24 csütörtök, 08:43:12 »

Sziasztok, még mindig felni:)
Szóval, egy 96 Escorttostol tudnék venni alufelnit. Pár utcával arrébb lakik vigyor3
Csak nem tudja, hogy 4x100 vagy 4x108asak a kerekek...
Én sajnos ugy gondolom, hogy csak 100as..ami az mk2re nemjo..ugye?
köszi worship
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
vik
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


E-mail
« Új hozzászólás #6648 Dátum: 2008.04.24 csütörtök, 08:56:39 »

Sziasztok, még mindig felni:)
Szóval, egy 96 Escorttostol tudnék venni alufelnit. Pár utcával arrébb lakik vigyor3
Csak nem tudja, hogy 4x100 vagy 4x108asak a kerekek...
Én sajnos ugy gondolom, hogy csak 100as..ami az mk2re nemjo..ugye?
köszi worship

Az Escort-é is 4x108-as.
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #6649 Dátum: 2008.04.24 csütörtök, 10:59:21 »

Az Escort-é is 4x108-as.

Sőt tulajdonképpen minden "kisford" felni 4 * 4 1/4"  (amit nálunk egyszerűen 4*108-nak hívnak.)

Az abroncs formája és az ET ami még fontos.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 126 127 128 129 130 131 132 [133] 134 135 136 137 138 139 140 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.102 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.